Keresés

Részletes keresés

YoRkE WT Creative Commons License 2007.10.14 0 0 179
üdw :)

tudja valaki, hogy projektoros tv-k képernyőjét mivel/hogyan lehet tisztítani?
vicosoft Creative Commons License 2007.10.14 0 0 178

Sziasztok!

Lenne egy kerdesem. Plazma TV vennek Pana TH42PV70. Minden szep es jo amig megfelelo jelet kap, HD-t. De ugye kis hazankban nem nagyon fogom kielvezni az elonyeit HD tv adas hijan... Blue ray es barati meg kicsit dragak ugye meg kulonben is elsodlegesen TV nezesre lesz veve. A kerdes van-e olyan upscalling DVD player ami a TV analog jelet is tud fogadni es feltolja 720p-re, az addig vilagos hogy upscaling DVD playerek a DVD lemeznel eszt megteszik. A fennt amlitett Panaban a bent levo upscaller nem tul fenyes kulso video processzort ajanlanak melle de mondjuk ez az osszes nem 1 milllas plazmaban olcso upscaller van (ezen sporolnak). DVD playert igy is ugy is kell melle vennek jo lenne ha a TV analog jelet is tudna kezelni.

 

Meg egy kerdes Oppo DVD playert lehet valahol venni itthon?

 

Koszi!

kismica Creative Commons License 2007.10.14 0 0 177
Végül a Samsung lett, nagyon jó ;)
Előzmény: kismica (173)
hungeorge Creative Commons License 2007.10.11 0 0 176
Sziasztok ! köszönöm a kimerítő választ, lassan már követni sem lehet, mi merre.. :) Persze a HD és a blue-ray közötti formátumharc még el sem dölt...de akkor már egy 3dik dvd lejátszó is kell :).. őrület :) üdv
wpepi Creative Commons License 2007.10.08 0 0 175
"vagy ha lesz HD-DVD akkor azt tudom vele nézni."

HD-DVD lemezhez HD-DVD lejátszó kell. A blu-ray lemezhez blu-ray lejátszó kell. A ma kapható sima SD DVD lejátszók nem kezelik se a HD-DVD se a blu-ray lemezeket. A HD-DVD lejátszó viszont lefelé kompatibilis tehát abba beledughatsz DVD-VIDEO lemezeket mert az lejátsza.
Előzmény: hungeorge (169)
wpepi Creative Commons License 2007.10.08 0 0 174
Attól, hogy HDMI csatlakozó van egy asztali DVD lejátszón még nem fog HD felbontású tartalmakat lejátszani. A HDMI egy olyan felület mely digitálisan viszi át a képet és a hangot és így elkerülhető az LCD/Plazma TV-k használatakor analóggá majd ismét digitálissá konvertálásból eredő minőségromlás. Ahhoz, hogy HD (720, 1080) felbontású digitális videót le tudj játszani HD felbontást is lekezelő DVD lejátszó kell melyek a HD-DVD és a blu-ray lejátszók. A sima DVD lejátszó csak SD videót képes lejátszani. Jogosan tennéd fel a kérdést, hogy akkor minek a HDMI ha csak SD anyagot lehet lejátszani. A válasz roppant egyszerű. A HD-s LCD/Plazma TV-k felkonvertálva jelenítik meg az SD tartalmat ezért sok DVD készülék gyártó ezt a felkonvertálást már a DVD készülékbe építi be és így lehetőség van már felkonvertált képet átküldeni a TV felé. Tehát a HDMI felületnek két funkciója van. Az egyik a felesleges D/A, A/D konverzió elkerülése ami ugyebár mindenképp minőségromlást okoz míg a másik funkciója az, hogy az SD videó már HD-re felkonvertálva jusson át a TV-be. Persze ez a HD-re felkonvertálás nem jelent fizikailag nagyobb felbontást mivel az SD forrás nem rendelkezik fizikailag annyi pixellel ami a fizikai HD képhez kell. Ez a felkonvertált HD pusztán interpoláció eredménye ami képileg ugyan szebb (nem minden esetben) mint a sima SD megjelenítés (részletgazdagabbnak tűnik de csak tűnik mert fizikailag nem lesz részletgazdagabb).
Ahhoz, hogy HD-s mkv és DIVX állományokat le tudj játszani a PC-det kell rákötni az LCD TV-re. Majd ha lesz forgalomba olyan HD-DVD, blu-ray lejátszó mely ismeri azt a formátumot amit te le szeretnél játszani akkor PC-re már nem lesz szükséged. Viszont addig ha azt szeretnéd, hogy ne kelljen PC a megnézéshez az anyagot szabványos DVD-VIDEO (720x576 MPEG2) formátumban megírt DVD-re kell tenni és így az összes DVD lejátszón és felvevőn le tudod játszani.
Előzmény: hungeorge (169)
kismica Creative Commons License 2007.10.07 0 0 173
Valaki tud jót/rosszat ezekről (a hétvégi szelektáláson fentmaradtak, mint kiderült, ezek is beférnek):

LG 26LC41

Philips 26PFL5322

Samsung LE-26R84B
Előzmény: kismica (167)
hungeorge Creative Commons License 2007.10.07 0 0 172
Szia ! Na speciel mi is néztünk fényképeket, 7 Mpeket, de az kurvajó volt :). De azért nem ez a fő, amire dvd lejátszót tart/ana az ember(fia)  Üdv
Előzmény: laja30 (171)
laja30 Creative Commons License 2007.10.06 0 0 171
Sajnos a DVD-lejátszók még HDMI-vel sem tudják az eredeti felbontásban lejátszani a nagy felbontású fájlokat. Még az állóképeket sem: a 8 megapixeles fényképeim iszonyú szarul néznek ki az LCD TV-men. Benne is van a lejátszó használati utasításában, hogy a DVD-felbontásnál egyszerűen nem megy ki több belőle.
Előzmény: hungeorge (161)
mmiissii Creative Commons License 2007.10.06 0 0 170
Nem.
Előzmény: hungeorge (169)
hungeorge Creative Commons License 2007.10.06 0 0 169
Szóval, akkor hiába divXes a lejátszó és hdmi-s :-(. Akkor ez a hdmi nem sok mindenre jó. Olyan, mint a scart, csak digitálisan továbbítja a jelet. Esetleg (jobb minőségű) dvd tudok vele nagyobb felbontásban nézni vagy ha lesz HD-DVD akkor azt tudom vele nézni. Azt vajon lejátsza ez a dvd?! :( Üdv
Előzmény: mmiissii (168)
mmiissii Creative Commons License 2007.10.06 0 0 168
Mert nem tudja kezelni a dvd lejátszód azt a videóformátumot amibe kiírtad a lemezre.
Nem lehet összehozni a dolgot hidd el, csak ha a pc-t kötöd az LCD-re.
Előzmény: hungeorge (166)
kismica Creative Commons License 2007.10.06 0 0 167
Köszi, végül erre jutottunk, ember most járkál a boltokban és bőszen jegyzetel ;)
(Egyébként tele a hócipőm a képezd_magad kényszerrel, csupa csili-vili gép, sok rövidítés, de az eladók leginkább nem mondanak semmit -és ez a legjobb lehetőség-, tanulj meg mindent a monitorokról, számítógépről, autóról, babakocsiról, mosogatógépről, Tvről, fényképzőről lehet tudni stb...)
Előzmény: luk-oil (160)
hungeorge Creative Commons License 2007.10.06 0 0 166
Szia ! köszi,..ez lesz az utolsó kérdés, ígérem : akkor miért nem volt kép ? amiket 1080as vagy 720sban töltöttem le ? valamint talán a szabány az lcd az egyik 1024x valamennyi, akkor a 1080-nal nem stimmel. vagy ez mindegy ? bocsánat tudatlanságomért
Előzmény: mmiissii (165)
mmiissii Creative Commons License 2007.10.06 0 0 165
Arra jó a HDMI csati hogy a 576 sorodat (DVD lemez) felkonvertálja 720-ra vagy 1080-ra, de akkor sem a lesz ténylegesen annyi pixeled. Ez amolyan ráncfelvarrás a mostani DVD lejátszókon mielőtt végleg "nyugdijba" mennek.
Előzmény: hungeorge (163)
hungeorge Creative Commons License 2007.10.06 0 0 164
sőt, divX-es...vagy keverek mindent ? :(
hungeorge Creative Commons License 2007.10.06 0 0 163
Szia ! mkv. formátum ? én azt hiszem avi file-ok, hang viszont volt. Akkor mire való igazán a hdmi csatlakozó ? én csak azt hittem, hogy összedugom őket, beállítom a felbontást és kész :)
Előzmény: mmiissii (162)
mmiissii Creative Commons License 2007.10.06 0 0 162
A film valószínűleg mkv.-s formátumú lehetett ezt a formátumot még nem támogatják a piacon lévő DVD lejátszók. Az LCD tévéden csak úgy tudod megnézni ha a számítógépet kapcsolod rá.
Előzmény: hungeorge (161)
hungeorge Creative Commons License 2007.10.06 0 0 161
Sziasztok ! Biztos OFF/ de nem tudom, melyik topicban kérjek tanácsot. Tegnap egy HDMI-s dvd lejátszót összekötöttünk egy LCD tévével HDMI-s kábelen, majd szerettünk volna 720, 1080 felbontású, internetről letöltött. dvd-re kiírt filmeket nézni. Mindkét készülék HDMI-re volt kapcsolva, de a video resolution not supported jelent meg...mi történt ? Miért nem tudtuk megnézni a filmeket ? :( Köszi a segítséget előre is. Üdv
luk-oil Creative Commons License 2007.10.06 0 0 160
Hát a samsungból sincs nagy választék 23"-ban van vagy kettő ami LE-23R81-t illeti a 160°-os látószög lehet a probléma ha esetleg valaki oldalról nézi valószínűleg nem a legjobb képet fogja adni, de ha jól akarsz vásárolni mindenképpen kell rá időt szakítanod. Elmész, megnézed valahol, ha tetszik a képe (kábelen is) akkor megveszed, vagy ott, vagy megrendeled olcsóbban.
Előzmény: kismica (157)
Flacika Creative Commons License 2007.10.05 0 0 159
Opsz, most látom, az LG nem csinál 23 collos LCD-t...
Előzmény: kismica (157)
Flacika Creative Commons License 2007.10.05 0 0 158
Amit én eddig LCD-ből láttam, abból talán az LG annyival volt jobb, hogy oldalról szebb a képe, azaz kevésbé szürkül be, mint a többi. Érdemes ezt is kipróbálni, erre az üzletek is alkalmasak. Netáruházban az ittveddmeg.hu korrektnek tűnt, Denon lemezjátszóhoz az importőr Aida Audio garanciát adták (tehát nem EU garit, és nem is sajátot). Elég széles választékuk van. Megnéztem a Samsungot, 122 500 pénzért "Rendelés alatt, napokon belül érkezik !!!" szöveggel látható.
Előzmény: kismica (157)
kismica Creative Commons License 2007.10.05 0 0 157
Az a baj, h időm nincs sok, ráadásul a továbbiakban nem akarok TVguru lenni, ezért kérdezlek benneteket és nem én olvasgatok :)
(Anno a mosogatógépnél olvastam egy rakást, aztán a csúcs gépünk most van csere alatt, a szervíz hozzáállását lehet, h a Homáron láthatjátok majd...)
Plazma reménytelen.
Mit értesz azon, h nem az alaptípusokból?
Ezt néztem ki:

Samsung LE-23R81

Előzmény: luk-oil (156)
luk-oil Creative Commons License 2007.10.05 0 0 156
Hát ez az! Ehez leglább egy tucat cikket kellene elolvasnia ebben a témában hogy kicsit tisztuljon a kép. Pl. hazi-mozi.hu vagy hasonló oldalakon.
Én kábelre és DVD-re inkább plazma párti vagyok de ha nem fér el akkor egy jobb LCD is megteheti, lehet az akár samsung is(hiszen a 3 év gari nem rossz), de semmi képpen sem az alap típusokból mert csúnya meglepetés érheti otthon az embert ha kicsit gyengébb a jel mint az üzletben ahol már előtte megtekintette a kedves vásárló.
Előzmény: wpepi (154)
kismica Creative Commons License 2007.10.05 0 0 155
Igen, ez :) (+, h a Samnsungok mennyire jók.)
Előzmény: wpepi (154)
wpepi Creative Commons License 2007.10.05 0 0 154
Eladta a CRT tévéjét mert nem fért el az új lakásban és most venne egy LCD-t melyet 60%-ban UPC kábelen érkező analóg TV műsorok nézésére használna és csak 40%-ban DVD-re. A kérdése az, hogy erre milyen típust érdemes venni ill. milyen paraméterek amire figyelni kell és, hogy a netes online boltok mennyire megbízhatóak (garancia, stb.).

Szerintem ez volt a kérdés :)
Előzmény: luk-oil (153)
luk-oil Creative Commons License 2007.10.05 0 0 153
És akkor most mi is a kérdés???
Előzmény: kismica (152)
kismica Creative Commons License 2007.10.04 0 0 152
TV UPC kábel lesz, kb. 3 méterről nézzük majd.
Előzmény: kismica (151)
kismica Creative Commons License 2007.10.04 0 0 151
Segítséget kérek, eladtuk a TVnket költözés miatt (ide nem fért volna el) és most venni szeretnénk újat, de csak LCD fér el, egyetlen helyre a nappaliban (beépített szekrények, ablak stb. miatt), ahol a max. szélesség 71 cm.

Amiket láttunk eddig, a Samsungok képe tetszett leginkább, de a 66 cm-es már nem fér be (74.4 cm), ebből kisebb méretűt (58 cm) csak online áruházból tudnánk rendelni, de hirtelen nagyon sok lett és nem tudjuk, melyik a megbízható?

Meglehetősen elbizonytalanított még a rengeteg, általam nem ismert, rövidítés a TV paramétereiben, így alapvetően az sem biztos, a Samsung kellene...

Tvzésre és DVD nézésre használnánk (60-40%).
mmiissii Creative Commons License 2007.10.02 0 0 150
Ha már az autóknál járunk.....nekem olyan ez az egész mintha azt mondnád, hogy a BMW-nek (Pio.) a fiat szállítja a motorokat, csak akkor az a kérdés hogy miért butítja le a saját "termékét" a fiat (LG).
Remélem a Pio. és az LG közötti minőségi különbséget nem vitatod?
Előzmény: Flacika (149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!