Keresés

Részletes keresés

kavarnyik Creative Commons License 2010.06.09 0 0 7441
Tudom, be is oltattam. Viszont sztrájkol. Nem veszi fel a bakot. Lehet, hogy hirtelen volt ez a meleg.
Előzmény: tooommm0013 (7436)
vincze77 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 7440
Helló!
Őstermelői annyira nem szükséges,nagyon nem veszik komolyan,ha mégis akkor csak egy 1000-es egy évre,nem fogják külön méregetni a nyulakat leadáskor,beledobálják egy nagy rekeszbe és egybe lemérik őket! Nálunk most 340-ért vették!
Előzmény: fireferi (7426)
Veha Creative Commons License 2010.06.08 0 0 7439

bizony, én egy szót sem szólhatok!!!!

Gratula az újakhoz!!:-)))

Előzmény: kavarnyik (7430)
Veha Creative Commons License 2010.06.08 0 0 7438
:-)))
Előzmény: tooommm0013 (7429)
Veha Creative Commons License 2010.06.08 0 0 7437
Köszi, lesz még jobb is!!:-))
Előzmény: törpecser (7424)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 7436

Elég hosszú hozzászólásom szált el.

:(

A gyerekek jól vannak. Örülünk, hogy újra mitt vagy(tok).

Remélem helyreáll a rend.

A fehér nyúllal kapcsolatban hülyeséget írtam, mert azt én nem is vakcináztam. Most jutott eszembe, hogy még telefonon mondtam is neked, itt meg fényezem magam, hogy milyen jól oltottam a nyulakat.

:)

Ez volt a lényege. Meg egy két gondolat az árvízzel kapcsolatban, de arra most nincs idő és kedv hogy leírjam.

 

Befedeztetted már a fehér nyuszit?

Előzmény: kavarnyik (7430)
nddori Creative Commons License 2010.06.08 0 0 7435
Szia!
Nálam nincs semmi gond, csak mikor hiány volt mixovacból, akkor 3 értékesebb nyulamat kellett a pestorinnal oltani és azért kérdeztem, hogy kaptak-e ismétlést, hogy a szer rossz, vagy csak az ismétlés maradt el... de azóta már beoltottam őket mixovaccal is :)
Előzmény: kavarnyik (7430)
nddori Creative Commons License 2010.06.08 0 0 7434
Jaaaj, nem! :) Én tenyésztő vagyok, vagyis leszek...:) Óriás kosorrú és új-zélandi vörös nyulakat tartok/tenyésztek, kiállításokra járok. Nézd meg a honlapom, ha van kedved! www.hazinyulak.mlap.hu
Van egy sima házinyulam is, ő dajkanyuszi (ha szükséges) jól nevel. Egyébként tőle eladó most 6 nyuszi, ha érdekel valakit! Apjuk német óriás. :) 1000Ft/nyuszi.
Előzmény: fireferi (7432)
Gupppy Creative Commons License 2010.06.08 0 0 7433
Mindannyian örülünk ha itt vagy , még ha csak ritkásan is mostanában!:) A dolgok szépen lassan a helyükre kerülnek, meglátod!:) Én szívesen felajánlok Neked egy pár törpét az enyémekből.... És ha lesz időd és kedved légyszi tegyél fel az új szerzeményről egy képet!:)
Előzmény: kavarnyik (7430)
fireferi Creative Commons License 2010.06.08 0 0 7432
Köszi a választ nddori, ez tényleg nem sok amit fizetnek érte, akkor ti fogyasztásra tartjátoka a nyuszikat? Hát az én kislányom nem engedné levágni. Húsvéti nyuszit meg ritkán vesznek.
Előzmény: nddori (7427)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.06.08 0 0 7431
Mi is szeretünk!!!!
Erik szívzörejével az van,hogy elmentünk a kardiológiára ,ugye másfél hónapot vártunk mire lett időpontunk.Rendelési idő előtt 10 perccel jött egy nő és közölte,hogy elmarad a rendelés, kérjek új időpontot.Kaptam is július 6.-ára.Ha akkor sem vizsgálják meg a gyereket,sztrájkba kezdek !!!!!Őrület ez az egészségügy!!!!
Amúgy szerencsére jól van ,nincs semmi tünete,és éppen ma három éves a kicsikém!!!
Előzmény: kavarnyik (7430)
kavarnyik Creative Commons License 2010.06.08 0 0 7430
Sziasztok!
Veha, részvétem kétszer is!
Borzasztó ami károk mostanában történnek. Oda családok idei teljes megélhetése, és egész életek munkája. Nálunk most úgy tűnik rendeződik minden. Itt sokfelé a belvíz tett tönkre földeket, de szerencsére mi egy kisebb dombon vagyunk, így itt minden rendben. A tavak viszont színültig vannak.
Vettem egy anyát, és két süldő nőstényt. És holnapra van időpontom :) egy másik nyulászhoz.
Remélem mindenkinél rendben vannak az állományok!
Dóri miért kérdezted az ismétlést? Nálad is történt valami?
Tom hogy vannak a gyerekek?
Chris, kedves feleséged jól van?
Purcsi, Erik szívzöreje rendbe jött?
Feri, nálatok mi újság?
Ne haragudjatok, hogy ilyen ritka vagyok mostanában, de kicsit le vagyok törve, és ki vagyok merülve, de azért szeretlek titeket!!!
Ja tegnap kaptam egy törpe bakot. Ez most tényleg kicsi, és oroszlános:)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 7429

Egy cimborámnak a nyulait szedték ki a ketrecből kutyák. Ő nem volt megértő és 2 nap alatt a nyulakkal együtt 8 kutyát is elásott.

Hát kitartás! És abban amit írtál igazad van. Van akitől nem tudnának egy tyúkot sem elvinni. Neked meg még maradt is!

Annál szebb lesz az új csapat!

Előzmény: Veha (7418)
nddori Creative Commons License 2010.06.08 0 0 7428
2,5-3kg közöttieket....
Előzmény: nddori (7427)
nddori Creative Commons License 2010.06.08 0 0 7427
Szia!
Erről a felvásárlásról elég sokat beszélgettünk már itt a fórumon...mindenesetre nem éri meg leadásra nevelni nyulakat, csak akkor esetleg, ha nem kell megvenni a takarmányt. Átlagban 270-320Ft között veszik kilóját és csak 2,5-kg közöttieket vesznek át. Őstermelői kell, ha így akarod leadni. Én ennyit tudok, aki adott már le nyulat, többet tud segíteni, én nem ilyen céllal tenyésztek.
6 hetesen szoktam leválasztani a kisnyulakat, ettől hamarabb szerintem nem célszerű. Van, aki csak 8 hetesen választ, de az csak az anyát viseli meg. Ez az én véleményem, én így csinálom :)
Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan, itt mindenki szívesen segít!
Előzmény: fireferi (7426)
fireferi Creative Commons License 2010.06.08 0 0 7426
Üdv mindenkinek, kezdő nyúltenyésztőként szeretnék tájékozódni pár dologról.  Most kezdtük a nyúltartást a gyerekeimmel van egy anyanyúlunk mely most egy hónapja fialt nyolc kicsit.  Mikor kell leválasztani őket? Tudja-e valaki,hogy Debrecenben van valahol nyúlfelfelvásárlás? Kell-e őstermelői a nyúltenyésztéshez, leadáshoz? Ha valaki tud segíteni köszönettel venném.
Isssti84 Creative Commons License 2010.06.07 0 0 7425
Hát, kicsit kisebb a fialtató ládám, de hasonló. Én forgácson tartom a törpéket, és sokkal több szénát kapnak fialás előtt, a hollandok még az itató táljaikat is beépítik a fészekbe, kétszer nagyobb halmot raknak mint maguk. Különben egyszer 5-öt másodjára 4et fialt a cser anya, ami bőven elég lenne, csak felnevelné már egyszer.
18, 18 de 6 ott van már tartaléknak azokat 1 hónap múlva tudom fedeztetni, aztán most a 40-en kicsiből meg akarom tartani az anyákat ha valaki nem viszi el egyben az összeset.... A 18-ak meg most kezdik építeni a fészkeket... :)
Előzmény: törpecser (7423)
törpecser Creative Commons License 2010.06.07 0 0 7424

 

Veha nagyon sajnálom a történteket.

Nálam, ha egy állat elpusztul látszólag ok nélkül azt is nagyon sajnálom és veszteség, hát még ennyi, mekkora veszteség... és szomorúság...))

törpecser Creative Commons License 2010.06.07 0 0 7423

 

Szia.

Értem, igy egészen más, biztosan nagyon sajnálta, mert nagyon örült nekik.

Nem tudom mi lehet a gond az anyával, hogy így szétszórta, nálam ilyen csak 1-szer fordult elő, egyébként nagyon jól nevelnek, az igaz, hogy 4-5-nél többet nem igen fialnak. Én ketrecben tartom őket és fialó ládájuk van, amibe fialás előtt jó minőségú gyepszénát rakok, és szépen megtépik magukat , s aztán ide fialnak.

Húú a 18 anyától aztán lesz ám sok szaporulat.

Teszek fel képet a fialó ládáról..)))

Üdv!

Előzmény: Isssti84 (7396)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.06.07 0 0 7422
Sajnos ez igaz,de mégis borzasztó!Itt a környéken volt hasonló eset a múltkor,csak ott egy csapat birka és kecske bánta a kóbor kutyák garázdálkodását!Felelős pedig sehol!Ez azért felháborító!
Előzmény: Veha (7420)
Gupppy Creative Commons License 2010.06.07 0 0 7421
Maradt..... de egy ideig ha meglátott elbújt a házában... :DDDD Tudta ő, hogy nem szabad, csak nem bírt ellenálni.... Már nincs meg, elpusztult. Egyébként egy nagyon okos és jó kutya volt, egy dobi... A mostani félelmetesség is kergette a tyúkokat de elhagyta ezt a hülye szokását.. gondolom a liba megcibálta néhányszor..:DDD
Előzmény: Veha (7419)
Veha Creative Commons License 2010.06.07 0 0 7420

Megesik ilyesmi...én majd túlleszek rajta, ők pedig már túlvannak....

Előzmény: Purcsimanó (7417)
Veha Creative Commons License 2010.06.07 0 0 7419

Azért a kutyi maradt, ugye???

Előzmény: Gupppy (7416)
Veha Creative Commons License 2010.06.07 0 0 7418

"Csak akinek vagyon, az veszíthet belőlük.."-régi paraszti (és nyakas) szólás ez....

Megrázzuk magunkat és kezdjük majd előről...csakazértis!!!!!

Szomorú tanulság volt, vérzik értük a szívem, de mindíg fel kell állni...

Előzmény: karibaba (7415)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.06.07 0 0 7417
RÉSZVÉTEM!ŐSZINTÉN SAJNÁLLAK!!!!
Előzmény: Veha (7413)
Gupppy Creative Commons License 2010.06.07 0 0 7416
Húúhhh..hát ez tényleg... nem is tudom mit mondjak..:( Egyszer nálunk is volt hasonló eset...csak a saját kutyánk szabadult el...mire kiértem az udvar tele volt mgfolytott tyúkokkal, libákkal, kacsákkal.... 3 maradt... Sírva szedegettem össze őket....
Előzmény: Veha (7414)
karibaba Creative Commons License 2010.06.06 0 0 7415

Hát nem tudok mit mondani..... :o((( Iszonyatos kár....minden értelemben.... :o((((

Nagyon sajnállak benneteket!

 

Előzmény: Veha (7413)
Veha Creative Commons License 2010.06.06 0 0 7414
Szia! Aranyos vagy, de nálunk nincs baj (vízileg), "csak" a rét van víz alatt, igaz, a szénánk oda....de látva, máshol milyen tragikus a helyzet, nem szólhatunk egy árva szót sem....
Előzmény: Purcsimanó (7406)
Veha Creative Commons License 2010.06.06 0 0 7413

Kora reggel történt. Tudod, a szopós malacaim miatt kissé zombi lettem (3 óránként szopi) és miután kiengedtem a baromfinépet pirkadatkor (akkor volt szopiidő) , még visszafeküdtem aludni és még a kutyákat is behívtam én hülye, hogy nyugodtan alhassak még két órát.....tettem ezt nyugodt lelkiismerettel, mert a réten méteres víz áll, azon nem jön át semmi...az utca felől jött(ek) be, két kerítésen keresztül....én meg úgy aludtam, hogy ágyút lehetett volna sütögetni a fülem mellett...bár senki nem hallott semmit, pedig a szomszédok is koránkelők.

Cirka 60 jószágom lett oda, egy részük lefejezve, ill. szétcsócsálva hevert szanaszét, elkaparva is találtam fejeket ill. kiskacsákat, viszont nagyon sokat el is vittek...

Azonnal hívtuk a vadőrt, de ő is csak a fejét vakarta, mert ilyet még nem látott...valószínűleg kutyák voltak..

Képzelheted, talicskában toltam a gyönyörű tyúkjaimat, kacsáimat, gyöngyösöket eltemetni....szörnyű volt.

Maradt vagy 6 tyúkom a harmincvalahányból...oda az összes csirkém...

A veszteségérzés mellett még lelkiismeretfurdalásom is van, végül is magamnak és az álomszuszékságomnak köszönhetem az egészet....

 

Előzmény: karibaba (7403)
Ikresjutka Creative Commons License 2010.06.06 0 0 7412
Tieid is aranyosak, remélem nálam is ilyen szép szőrösek lesznek idővel.
Előzmény: Gupppy (7410)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!