Keresés

Részletes keresés

csiripiri Creative Commons License 2011.08.28 0 0 258

Köszi az ötletet! Ha ketten vagyunk, nincs gond, de sokszor megyek egyedül akkor majd kipróbálom a "lassítót".

Előzmény: qdz (257)
qdz Creative Commons License 2011.08.28 0 0 257

Muszáj nekik: van egy "termékleblokkolási normaidő", vagy hogy a nyavalyába is nevezhetik ezt az Aldi-menedzserek és azt be kell tartania a pénztárosnak, vagy kirúgják.

Ha te vagy az egyetlen vásárló a boltban, akkor is úgy kapkod és dobálja az árut mint az őrült.

Nem a pénztáros a hunyó, hannem a rendszer, amelyben dolgozni kényszerül.

Hiába szólsz, a pénztáros csak kétségbeestetten sóhajt és kapkod tovább.

(Ugyanez van  Lidl-ben is.)

Engem is halálra idegesít ez, meg aztán hogy is van ez: én szépen kiválogatom az árut, amit aztán a pénztáros hisztérikus kapkodása összenyom, összetör, leejt, stb.

 

Kidolgoztam az ellenmódszert:

A zöldséget, gyümölcsöt ugye le kell mérnie, ez több időbe telik, mint pl. egy tábla csokoládé megvillantása a vonalkódleolvasó előtt. Plusz: a ritkább zöldség- és gyümölcsfélék kódját nem mindig tudja a pénztáros fejből, ilyenkor utánanéz a papírokban, vagy kérdezősködik a kollégáktól.

Tehát így rakom a futószalagra a bevásárlást: egy akármi - egy zöldség - egy akármi - egy gyümölcs, - és így tovább.

Így normális tempóban tudok pakolni a bevásárlókosárba és a pénztáros se szívja meg,  hiszen ő folyamatosan dolgozik.

Nekem bevált.

(Volt már, hogy két kiló almát öt zacskóba pakoltam szét, hogy legyen elég "lassítóm"...)

 

 

 

 

Előzmény: csiripiri (256)
csiripiri Creative Commons License 2011.08.28 0 0 256

Miért hajigálják a pénztárosok az árut, és miért olyan kicsi a pénztár utáni pult. Az az igazság, hogy már nem egyszer ledobálták amit vettem, mert csak tolja-tolja, kapkod mint az idegbeteg, én meg önkéntelenül lassítok mert nem értem mire ez a hajtás miközben öten vagyunk összesen a boltban (?). 

Előzmény: emma333 (246)
soppingfüggő Creative Commons License 2011.08.12 0 0 255

Június 30-án írtam egy másik tpoicban:

"Keresek olyan üzleteket Budapesten és környékén, elsősorban az Aldira és a Lidlre gondolok, ami relatíve gyér forgalmú, emiatt a romlandó árukat is, de a non-foodot is akciózzák rendszeresen.  Mostanában mintha kevesebb ilyen lenne. Csalódás volt a minap a XV. Késmárk utcai Aldi, de a Lidl is a XVI. Szabadföldi útnál, pedig eléggé a szélén vannak a lakott területeknek. A szigetszentmiklósi Aldi viszont ilyen szempontból tartja magát:) és elég jó a Haraszti úti is."

A minap elmentem ismét a XV. Késmárk utcai üzletbe. Leértékelés alig. Pl. a túrarövidnadrágot júniusban 2500-ért kezdték árulni, egy hónap múlva (talán központilag?)  egyszerre (szinte) minden üzletben,1500-ra lement. De nem Újpalotán! Ott még augusztus közepén is az eredeti áron. Ugyanígy a 2009-es (!) kínálatban szerepelt kempingágy, ami - talán nem véletlen - már csak itt kapható, mert az eredeti áron tartogatják. Szétszakadt dobozban, kiskanalak. Utolsó darab, kérdem, nem lehetne ezt leárazni? Válasz: nem, mert haragudna rájuk a központ...

Hááát....

Ja! Az utolsó darabok jelentős árengedménnyel c. feliratnak ne dőljetek be, mert sok helyen egyetlen fillérrel sem olcsóbb, viszont szakadt, vagy csomagolás nélküli árukat lehet turkálni...

Wormie Creative Commons License 2011.07.21 0 0 253

Már az ALDI sem a régi

Szerencse, hogy már nincs válság, és minden egyre jobb lesz. A Homár nem is érti, Feherb miért akadt ki Aldi sajátmárkás joghurtján. Az Alpok minőségét felváltotta az Alföld, csak a nyersanyag adottságai változtak. Meg a doboz lett kisebb, biztos a gyártósor erre van belőve:[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Ulna2 Creative Commons License 2011.06.27 0 0 252

Ja meg lehet, hogy rájöttem arra miért cserélik folyamatosan a dolgozókat. Nem azért, mert a dolgozó nem jól dolgozik, hanem azért, hogy ne emelkedjen a fizetés egy átlag fölé. Gondoljuk végig; Felvesznek, mondjuk 76000ft fizuért, ha kihúzol 1 évet akkor azt emelni kell és átlag 8000ft szokott lenni. tehát egy idő után magasabb lesz a fizu. Ha új a delikvens akkor meg lehet megint alapról kezdeni.

Előzmény: Ulna2 (251)
Ulna2 Creative Commons License 2011.05.27 0 0 251

Az, hogy lojális vagy a gazdához az nem számít semmit. Szarnak a múltadra és azt mondják 100 állnak a helyedre, ha kell. Az Aldiban a fizu csak akkor tűnik jónak, ha nem számolsz utánna. Ha nem számolod a ki nem fizetett túlórákat, vagy azt, hogy a sorod szav. idejét csak munkaidőn túl tudod ellenőrizni.

 

 

 

Előzmény: emma333 (246)
Ulna2 Creative Commons License 2011.05.27 0 0 250

Szegény ember, nem tudod, hogy csak egy stróman vagy :(( ??? Egy ipari robot akit az első vétett hiba után kivágnak?

Előzmény: emma333 (246)
Zitka Creative Commons License 2011.05.27 0 0 249

No igen. Erősen kontraproduktív. :)

 

Skandallum, hogy a saját szememnek hiszek, és nem a PR-szövegnek! :-DDD

 

 

Előzmény: H_G (248)
H_G Creative Commons License 2011.05.27 0 0 248

És kinek dolgozol, a Lidlnek? :) Mert az ilyen agresszív netes nyomulásnál semmi sem teszi tönkre gyorsabban egy addig szimpatikus cég imázsát!

 

 

Előzmény: emma333 (246)
jobbhorog Creative Commons License 2011.05.26 0 0 247
és hülye fanatikus is...
Előzmény: emma333 (246)
emma333 Creative Commons License 2011.05.26 0 0 246

Amugy egy szimpla mezei dolgozó ember vagyok..:D

Előzmény: emma333 (245)
emma333 Creative Commons License 2011.05.26 0 0 245

felvágott azért lehet leárazva annyira elöbb,mert sok van nekik raktáron,akkor elhiszem..cevapcicihez pedig csak annyit..aznapit nem árulhatnak(dátumot nézte(d) félre -a dolgozó)

Előzmény: Zitka (242)
Zitka Creative Commons License 2011.05.26 0 0 244

Affenébe! Telibe találtam! :-DDD

 

 

Előzmény: Zitka (243)
Zitka Creative Commons License 2011.05.26 0 0 243

Köszöntjük a topikon az Aldi PR_managerét! :-)))))

 

 

Előzmény: emma333 (241)
Zitka Creative Commons License 2011.05.26 0 0 242

Elolvastad, amit írtam? Nem nyershúsról beszéltem, hanem felvágottról, és nem 50%, hanem 30%-kal leárazva. Ma is vettem június 2-án lejáró sonkát 30% kedvezménnyel.

 

Voltam az Aldiban is. Ott volt vagy 8 tálca ma lejárós darálthúsból készítet csevacsicsi - 50%-os áron.

 

Tudom, ne a saját szememnek higgyek, hanem neked.

 

:-D

 

 

Előzmény: emma333 (240)
emma333 Creative Commons License 2011.05.26 0 0 241

Az összes irományra van megfelelő válasz..azért irod ennyire negativan mert nem tudod..nem érdekel..nem látsz a dolgok mögé...egy-kettő rövidke válasz..lehet,hogy kevesebb kocsi áll..de rengeteg minőségi áruval hagyják el az üzletet..:)..pl a soproni Aldi meg a legjobban a dunántúli térségben,akármennyire is a város szélére épült..Árukészlete nagy részt magyar minőségű..(fagyasztott-hűtött-z-gy..)-csak mert a mindennapi "megszokott" termékek nincsenek..(coca-cola..)..ha én lisztet akarok venni mit válogassak 3 féléből :D..Igen,mért nincs a pénztáros odaragasztva a székhez :D,mert van szegénynek más egyéb dolga,h kielégitse a vevők óhaját..(más erre már kommentált)...Drágaság..ha magasabb az ára egy terméknek-minőségi..sok más termék viszont jóval olcsóbb versenytársaiknál pl.liszt-olaj-tej..Aldi NEM "visszaszorulóban van"...határ a csillagos ég :D..Köszi h válaszolhattam..kérdezz bátran

Előzmény: jobbhorog (199)
emma333 Creative Commons License 2011.05.26 0 0 240

Ezzel a feltevéssel nem értek egyet..ugyanis az Aldinál az aznap lejáratos pékárut,felvágottat(...) nem értékesitik..egy nappal a lejárat elött a felvágottat.... -50%-kal árulják.ha neked a Lidlben 5-7 nappal leárazzák ..azt megnézném..ugyanis a friss húst nem fogják az érkezés napján leárazni..(persze ha nem akciós)

Előzmény: Zitka (206)
csiripiri Creative Commons License 2011.04.28 0 0 239

Az üzletben nem tudtak választ adni, próbáltam a honlapjukon e-mail címet találni, de nincs, hátha olvassa valaki, aki válaszolni tud.

Két hete hiába keresem az üzletben a natur tejberizst, nincs se a XVI., se a XV. se a fóti üzletükben. Megkérdeztem az eladót, szerinte én jövök mindig akkor, amikor éppen elfogyott. Most az akciós újságban meghírdették 75 Ft-ért,  a X. kerületi boltban voltam a Kerepesi út mellett, az akció napján 9 órakor ott sem volt. 

Az a helyzet, hogy két dolgot veszek náluk ezt, mert olcsó és jó, meg a szezámmagos óriásropijukat, ami nem annyira olcsó, viszont k...jó,  lassan nincs miért bemenni.

 

jobbhorog Creative Commons License 2011.04.20 0 0 238

A minap éppen a Lidl-ben jártam és kit láttam ott vásárolni? Az 500 m-re található Aldi egyik vezető munkatársát...

jobbhorog Creative Commons License 2011.04.20 0 0 237

Sajnos pontosan így van. A margarin (BÁRMILYEN) szerintem ehetetlen.

Előzmény: Wormie (236)
Wormie Creative Commons License 2011.04.19 0 0 236

Én sajnos nem bírom a margarin ízét, semmilyen formában. :-(

Mondjuk még ezzel a 399-es árral is jócskán olcsóbb, mint a következő ehető fajta vaj...

 

 

Előzmény: H_G (235)
H_G Creative Commons License 2011.04.19 0 0 235

Margarint, leginkább "Holland prémium" olívaolajos fajtát (CBA), olykor az aldis "mit 15% Butter" fajtát. Ha nincs időm máshová menni érte és pont a Lidlből kell pótolnom, akkor Flóra.

 

Ha egy recepthez feltétlenül igazi vaj kell, akkor meg a Sparból NaturPur, nem olcsó az sem, de a biósága miatt legalább némileg indokolt.

 

 

 

 

Előzmény: Wormie (234)
Wormie Creative Commons License 2011.04.19 0 0 234

és mit veszel helyette?

Vagy hol veszel olcsóbban ehetőt?

 

 

Előzmény: H_G (231)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2011.04.19 0 0 233

na ja, a vaj ara nekem is elegge csipi a szememet.

Előzmény: H_G (231)
jobbhorog Creative Commons License 2011.04.19 0 0 232

Itt sokkal nagyobb a különbség. (Keszthely)

Előzmény: Wormie (229)
H_G Creative Commons License 2011.04.19 0 0 231

Én nem is veszem, mióta átlépte a 300-at, baleknak érezném magam.

 

 

Előzmény: Wormie (228)
Wormie Creative Commons License 2011.04.19 0 0 230

Ja, és még akartam említeni, hogy a Szentendrei úton is pont szemben a Lidlvel építkezik az Aldi.

Előzmény: Wormie (229)
Wormie Creative Commons License 2011.04.19 0 0 229

Nagytétényben szoktam nézni az arányokat, mikor elmegyek előttük. Könnyű, mert pont szemben vannak. Délutáni, bevásárló órákban (főleg csütörtökön - akciós nap!) is szembetűnő a különbség. 40-50 vs. 8-10. A Lidl javára.

Előzmény: jobbhorog (227)
Wormie Creative Commons License 2011.04.19 0 0 228

Kúszik felfelé a vaj ára.

Már 399.

 

Németországban továbbra is 1 EUR alatt van ugyanez. :-s

 

 

Előzmény: jobbhorog (227)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!