Keresés

Részletes keresés

totó21 Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47092

Köszönöm eléggé embert próbáló!

 

Ha jól vettem észre 7:56-nál a bal zseben van a jaguáros, és zseb felett a sasos. Vagy ami a zseben van az nemjaguáros? És Ő hogy hord kettőt is.?

Előzmény: vasy78 (47090)
totó21 Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47091

Köszönöm Dobri Önnek ki jár majd a sör!

 

 

"GCP tagjai már megcsinálták a központban( Mont-Louis) lévő tanfolyamok ászát. Tehát annak a jelvényét viselik. ..."  

És ez a tanfolyam ez miből áll? Neki milyen a jelvénye? Ők akkor egy eléggé elismert szakasznak számít!

 

 

"...őrmester sulit, utána még megy harcászati oktatásra. Ezen belül pedig- hétre a Mont-Louis-ban lévő kommandós kiképzésre. Ezt elvégezve olyan jelvényt fog kapni, ami magasabb szinten van, mint amit addig szerzett. ..."

 

Tehát ha jól értelmezem: akkor amit ez alatt a hét különböző kommandós kiképzés alatt kapnak egy olyan jelvényt ami felül írja az előzőleg szerzet "gyengébbeket".

 

 

 

Előzmény: Dobri (47087)
vasy78 Creative Commons License 2016.05.05 0 1 47090

a 9 es jelvenyhez vezeto ut :)

 

usd a youtube ba : Le droit de savoir Légion étrangère 6 semaines dans l' enfer vert

Előzmény: totó21 (47067)
vasy78 Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47089

ezeket a sasos jaguaros jelvenyekre nem kell kervenyt benyujtani:)

 

ha ott van, pl gabonba vagy guyaneban v stb.. ha nem is akarja megcsinalni akkoris meg kell csinalnia :D megha sokadjara is csinalja es huzza a szajat is :D

Előzmény: totó21 (47085)
Dobri Creative Commons License 2016.05.05 0 1 47088

A számozottak a számozott századok jelvényei. :)

CEA-már te is írtad, hogy az milyen század. ;)

CCL- parancsoki és kisegitő század

CAS- adminisztratív század

6- a tartalékos század

Majd ejtőernyős jelvény és alatta meg a barettsapkán viselt ejtőernyős jelvény.

Előzmény: totó21 (47086)
Dobri Creative Commons License 2016.05.05 0 1 47087

És mi van akkor ha tegyük fel van egy törzsőrmesterünk, mondjuk a 2-rep-nél, azon belül is a GCP-nél. Van már neki egy jaguáros kitűző amit valamikor pár éve gyűjtött be Guyanába. Majd ezt követően szintén be gyűjtött egy sasosat valahol Afrikában. 

Lehet még neki, vagy van rá lehetősége hogy újabbakat gyűjtsön be? Ill. ezek közül a meglévő kettő közül melyiket teszi fel? (bal zsebre.)

 ................................................

GCP tagjai már megcsinálták a központban( Mont-Louis) lévő tanfolyamok ászát. Tehát annak a jelvényét viselik. Az összes többi ilyen tanfolyam könnyebb-gyengébb nála, tehát ők csak ide járnak már tanulni.

 

Valamint itt a másik törzsőrmesterünk aki szintén 2-rep-nél azon belül is a 3-cie szolgál. Van neki is egy jaguáros amit Ő is szintén Guyanában gyűjtött be, és  neki is van egy sasos amit Ő is valahol Afrikában szerzet. 

Neki lehet még gyűjtögetni, van rá lehetősége? Ill. Ő is mi alapján mérlegel, hogy melyiket teszi fel? 

........................................................

Ha megy a százada ilyen tanfolyamra, akkor még szerezhet.

 

Mint írtam, ha valaki elvégzi az őrmester sulit, utána még megy harcászati oktatásra. Ezen belül pedig- hétre a Mont-Louis-ban lévő kommandós kiképzésre. Ezt elvégezve olyan jelvényt fog kapni, ami magasabb szinten van, mint amit addig szerzett. Afrikában, csak Djibuotiban van ilyen kiképzés. Pár helyen franciában, meg - helyen még valamelyik trópusi szigeten. Ezek mind sima tanfolyamok. Csak a központban van emelt szintű.

Előzmény: totó21 (47085)
totó21 Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47086

Szintén köszönöm Dobri!

 

Az első képről tudna leírást adni hogy? Mivel a 3-cie, ill. az ezred kitűzőn kívül nem igazán tudok eligazodni.

Előzmény: Dobri (47079)
totó21 Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47085

Köszönöm Dobri a válaszát!

 

JAGUÁR... vettem a pontosítást! ;) 

 

És mi van akkor ha tegyük fel van egy törzsőrmesterünk, mondjuk a 2-rep-nél, azon belül is a GCP-nél. Van már neki egy jaguáros kitűző amit valamikor pár éve gyűjtött be Guyanába. Majd ezt követően szintén be gyűjtött egy sasosat valahol Afrikában. 

Lehet még neki, vagy van rá lehetősége hogy újabbakat gyűjtsön be? Ill. ezek közül a meglévő kettő közül melyiket teszi fel? (bal zsebre.)

 

Valamint itt a másik törzsőrmesterünk aki szintén 2-rep-nél azon belül is a 3-cie szolgál. Van neki is egy jaguáros amit Ő is szintén Guyanában gyűjtött be, és  neki is van egy sasos amit Ő is valahol Afrikában szerzet. 

Neki lehet még gyűjtögetni, van rá lehetősége? Ill. Ő is mi alapján mérlegel, hogy melyiket teszi fel? 

Előzmény: Dobri (47077)
totó21 Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47084

Jó napot!

 

"Az ETAP tanfolyama, tulajdonképpen megtanulnak szabadnyitással ugrálni (úis hivatkoznak rá, mint chute libre operationnel) ~100 körül ugranak."

 

Ez pontosan mit takar? És ez a "~100 körül ugranak.", mennyit jelent láb vagy méterbe?

 

 

Előzmény: Vuduman (47075)
Vuduman Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47083

Igaz. Mindkettő :)

Mintha amúgy a REP infoban is úgy lett volna, hogy a Légió hagyományaira rimelő sivatagi század. Szóval inkább hagyományőrzés.

 

Amúgy ez a szakosodás fura dolog, szerintem annak idején Lt.Col Caillaud tényleg egy kommandós ezredet képzelt el, gondolom az algériai tapasztalatok meg a vietnami események hatására, de aztán kialakultak a tényleges különleges erők a modern szempontok alapján, a REP nél meg megmaradt hagyományként.

 

Algériában ilyesmi volt az ezred szerkezete 8angolul van, de kivehető)

 

Előzmény: Dobri (47082)
Dobri Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47082

De most levették a számot a század nevéből.

 

A 13RDP sivatagi századának, akik azért a különleges erőkhöz tartoznak, is csak annyiból áll a sivatagi gyakorlás francia honban, hogy terepjárót vezetnek valami homokos helyen az ország déli részén. Nyílt napjukon mondták a srácok. Akkor egy ejtőernyős könnyűlövész ezred ilyen századánál mi lesz ebből? Korzika valamelyik homokos tengerpartján fognak harcászkodni? :)

Előzmény: Vuduman (47081)
Vuduman Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47081

Eddig is az volt az 5. század neve, hogy 5. Compagnie Maintenance, nem ?

Mi lehet ez a sivatagi dolog ?

Kapnak dzsippeket mint az angol LRDG és uzsgyi ?

Előzmény: Dobri (47079)
Vuduman Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47080

:)

Az egyik topiktársunk irta a talán legnagyobb  (szó szerint:P) ilyen jellegű francia szakkönyvet (szerintem minden más nyelven is a legteljesebb) és az övé (volt) a szerintem legnagyobb légiós jelvénygyűjtemény is. Csak ő ritkán van itt.

 

De az tény, hogy a francia ezredeknél (nem csak a légióban) nem is merem saccolni menniy hivatalos jelvény, emlékjelvény, érme etc van és akkor még nem is beszéltünk tényleg a pár darabos kiadásokról.

Előzmény: vasy78 (47078)
Dobri Creative Commons License 2016.05.05 0 1 47079

Tehát a REP századainak a jelvényei. Tavalyi év második felében a REP kapott egy új harci századot, ami az 5-ös számot kapta és sivatagi szakiránnyal. Viszont volt már egy 5.-ik század, ami karbantartást végzett. Ezt a századot átnevezték karbantartó századnak és a századjelvényében az 5-ös számot kicserélték a légió jelvényére.

 

 

vasy78 Creative Commons License 2016.05.05 0 1 47078

igy van ahogy dobri es vuduman leirta

 

meg a lenyeg h ember legyen a talpan aki tudja az osszes kituzo jelvenyt stb hogy miert nez ugy ki miert valtoztattak es kinek jar :)

 

van aki sokat tud,mert ezeket gyujti es ez a hobbija,de azt is meg tudnam fogni jonehany jelvennyel amirol fogalma sincs mi az :)

 

van jonehany jelvenyem amit csak egyszeri alkalomra adtak ki es csak egy ezredbe pl

 

ilyen pl a 150 cameronra kapot jelvenyem is amit csak castelban a szakisok kaptak meg :)

 

meg van meg mas is..

Előzmény: totó21 (47074)
Dobri Creative Commons License 2016.05.05 0 1 47077

A GCP-ről sehol nem találtam másmilyen kitűzőt/jelvényt.

........................

Az a színes patchot viselik néha és ennyi.  

 

 

A tigrises kitűző, és a sasos közt mi a különféleség?

Lehet mindkettőt megszerezni valakinek, vagy csak egyet... vagy ezt vagy azt?

................................

Jaguár b+, jaguár! :)

A francia haderőben van kb. 10db "kommandós" kiképzés és ezek sikeres elvégzése után kapsz ilyen sasos dolgot. A benne lévő jelvény az elvégzés helyére utal és több fokozata van. Most ebbe ne menjünk bele. Régebben a 3REI által szervezett után is sasost kapott az illető, most meg ilyen jaguárosat. Lehet azért jött a váltás, mert kikerült a hivatalos "kommandós" tanfolyamok közül és csinált magának saját jelvényt. Djiboutiban egy ott lévő francia ezred is szervez sivatagi "tábort" és ott skorpió van pl. a jelvényen.

Ezek a tanfolyamok szakasz/század szintű dolgok, tehát egyénileg csak pl. őrmester tanfolyam után mész a Mont-Louis-ban lévő központba egy kicsit tanulni.

Pl. franciában vagy egy ezredben és a századod nem megy egy ilyen tanfolyamra, akkor nem lesz sasos jelvényed. :) Lehet, hogy az 5 év szolgálatod alatt az ezred többi százada megy, csak ti nem. Jaguároshoz, meg a 3REI-ben kell szolgálnod, hogy a szakaszod menjem a tanfolyamra. Ott viszont biztosan mennél ilyenre az ott töltött 2-3 éved alatt, többször is. :)

 

Franciáknál nem viselhetsz minden megszerzett tanfolyamért járó jelvényt. Jobb zseb felett és a bal zseben lehet viselni 1-1db-ot.

Ha van ejtőernyős jelvényed, akkor az a jobb zseb fölé, mert ez a főbb. Majd a balra tehetsz egyet. Viszont a specialitásod jelvényei elsőbbséget élveznek. Tehát mesterlövész, MILAN vagy ERYX harckocsi elhárítós, aknavetős, 20mm-es gépágyús.

Ha nincs eje jelvényed, akkor a specialitásod a jobb zseb fölé és ha van valamilyen jelvényed tanfolyamról, akkor az megy a balra.

Előzmény: totó21 (47074)
Vuduman Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47076

"A tigrises kitűző, és a sasos közt mi a különféleség?"

 

Irja Dobri is meg Vasy is.

Nincs közvetlen küzük a REP- hez, az egyik egy őserdei tanfolyam, aminek az ötletét a braziloktól csórták a francik, a másik egyféle rohamosztagos képzés, a neve kommandó, de inkább úgy az, mint a britteknél a Royal Marines Commando. Ezt nem lenézőleg, biztos kibaszott nehéz, de nem olyan mint pld a francia Commando Marines összképzése (tehát nem olyan kommandósok)

A jelvényeknek vannak fokozatai, aki elvégezte meg moniteur lett, vagy instructeur (ne kérdezd mi a kettő közt a különbség). Van egy csomó helyen ilyen (a központ Mont Louisban van) és külföldön is, biztos hogy van oyan itt aki Gabonban végezte el, meg van aki Djibutiban pld.

 

Én azt mondanám, hordható együtt (de majd az urak kijavitanak, ha nem)

Előzmény: totó21 (47074)
Vuduman Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47075

Hali

 

8. Brevet Chuteur Operationnel jelvénye

Az ETAP tanfolyama, tulajdonképpen megtanulnak szabadnyitással ugrálni (úis hivatkoznak rá, mint chute libre operationnel) ~100 körül ugranak (nem tudom pontosan kivenni az ismertetőből). 

 

Az mennyire fura, hogy a GIGN elődje is egy olyan szakasz volt (azt hiszem szakasz) akiket ilyen chutopsnak képeztek ki. Nem tudom azokmi a hömbörödött lúf.t csináltak :)

Előzmény: vasy78 (47073)
totó21 Creative Commons License 2016.05.04 0 0 47074

Köszönöm uraim!

 

A GCP-ről sehol nem találtam másmilyen kitűzőt/jelvényt.

 

 

Valahol ha talál a GCP-ről hogy mit viselnek feltöltené.?...

 

A tigrises kitűző, és a sasos közt mi a különféleség?

Lehet mindkettőt megszerezni valakinek, vagy csak egyet... vagy ezt vagy azt?

Előzmény: vasy78 (47073)
vasy78 Creative Commons License 2016.05.04 0 1 47073

az elso vmi emlek jelveny lehet

 

a masik ketto meg vhol elvegzet kommandos kepzes

 

ez a kommando szo alatt ne erts mindig kommandost,nemtom hogy mondjam,ezek olyan 2-6 hetes kepzesek vhol,tobb helyen is vannak ilyen kepzesek ahol hasonlo jelvenyt adnak ha sikerul

 

az elozonel a 8as kepnel lehet dobrinak van igaza,sot... csak azt tudom h a GCP sek is ezt viselik

Előzmény: totó21 (47069)
vasy78 Creative Commons License 2016.05.04 0 1 47072

1 - 3 szazadnak az emblemaja

 

2 - ez csak egy amolyan erme v minek nevezzem nyilvan GCP seknek adjak ajandekba :)

 

3 - ez az ejtoernyos kezes labason szokott kint lenni,ilyen tepozaras kituzo

 

4 - ez is csak egy erme,az ejtoernyosok emblemajaval,de ez nem hivatalos emlema

 

5 - 2REP ezred emblemaja

 

6 - ez a 2rep CCL szazadnak az emblemaja

 

7 - ez egy nem hivatalos ejtoernyos kituzo,ajandekba vkinek ilyesmire :) mivel az ejtoernyos jelveny az mind ugyanolyan,de ebben benne van az apro jel h legiohoz tartozik :)

 

8 - GCP nek az ejtoernyos jelvenye

 

9 - AMF jelveny Guyane monitor segedek kapjak,ami 6 hetes kepzes az erdoben

 

10 - szakaszparancsnokot ir guyane ban,de ilyet meg nem lattam

 

11 - ez ha jol tudom,( elfelejtettem mar lehet ) :D a 3dik szazad buvar jelvenye

Előzmény: totó21 (47067)
Dobri Creative Commons License 2016.05.04 0 1 47071

2- emlékérem vagy valami hasonló

3- GCP-s patch

4- valami túlbozgó leszerelt csináltatott valamilye

5- 2REP jelvénye

6- 2REP parancsnoki és kiszolgáló századában egy koszovói küldetés emlékére csináltatott és a század minden tagjának kiosztott emlékérem. Nem viselhető egyenruhán.

7- Légiós emblémával ellátott ejtőernyős jelvény. Valamilyen alkalomra csináltatva, szintén nem viselhető.

8- Nagy magasságból való ugrás tanfolyamát elvégzettek jelvénye

9- 3REI őserdei kiképzőtanfolyamának az oktatói viselik

10- 3REI őserdei tanfolyamát elvégzett szakaszparancsnokok kapják, sok a külföldi tiszt ezeken a tanfolyamokon

11-hadsereg búvárainak a jelvénye ha jól tudom és annak a legalsó fokozata.

Előzmény: totó21 (47067)
raffey Creative Commons License 2016.05.04 0 0 47070

Köszi

Előzmény: Dobri (47064)
totó21 Creative Commons License 2016.05.04 0 0 47069

Valamint találtam ilyeneket is. Ezeket mikor és miért kapják?

 

 

 Például Őt is rep-nél adta ki. Ő most akkor??

 

 

 

 Például Ő mire adják? 

 

 

 

 Vagy Ő???

 

 

 

 

Előzmény: totó21 (47068)
totó21 Creative Commons License 2016.05.04 0 0 47068

Ha nem nagy kérés, számonként le írná nekem hogy kik használják, hol és miért kapják??

 

Meg köszönném!

Előzmény: vasy78 (47066)
totó21 Creative Commons License 2016.05.04 0 0 47067

 (1)  2rep 3cie

 

 

  (2)  Ez GCP? 

 

   (3)   GCP??

 

 

  (4)      Ezt mint 2-rep de hogy mi ebben segítséget kérnék?

 

 

    (5)    Ez 2 rep? 

 

 

 

   (6)    Ez is 2-rep?

 

 

 

  (7)     Ő nem tudom mi. 

 

 

 

  (8)   ??

 

 

 

   (9)       Őt kik és hol, és miért kapják?

 

 

 

 (10)         ???

 

 

 

  (11)           ???

Előzmény: totó21 (47065)
vasy78 Creative Commons License 2016.05.04 0 0 47066

nem jeleniti meg a kepeket

Előzmény: totó21 (47065)
totó21 Creative Commons License 2016.05.04 0 0 47065

Köszönöm a válaszát/segítségét!

 

Javítsanak ha valamelyiket nem jól vagy nem úgy írtam. Ill a GCP-vel kapcsolatosan helytállóak vagy nem hozzájuk tartozó.( értem ezalatt azt, hogy nem ezt hordják.)

 

 

Ahol csak számok vannak azoknak megtudnák mondani hogy kik, hol és miért kapják? (pusztán kíváncsiság nem a sz.d.-hoz tartozik.)

 

 

 

 

 

 

 

2rep...3cie (1) 

 

 

 

 

Ez GCP. (2)

 Ez is GCP(3)

 

 

Ez nem tudom mi, de 2-rep, ugy adta ki...(4)

 

 

 

2 rep, de hogy pontosan mire és hol? (5)

 

 

 

 ez...? (6)

 

 

 

? (7)

 

 

 

? (8)

 

 

?(9)

 

 

?(10)

 

 

?(11)

 

 

                                           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: vasy78 (47054)
Dobri Creative Commons License 2016.05.04 0 0 47064

L'effectif des « sautants » est de 248 : la 2.compagnie du 2REP, des éléments de la CEA, une section de la 1.compagnie du 1RCP, les JTAC du 35 régiment d'artillerie parachutiste (RAP) , une section génie du 17RGP, des GCP 2REP et du 17RGP

Előzmény: raffey (47055)
vasy78 Creative Commons License 2016.05.04 0 0 47063

lehet hallottam rola, de a datum szerint epp guyane bol keszulodtem vissza,es az ottani fonokom a veremet akarta latni folyni:D

 

tehat egyik fulemen be, es mivel nem erintett a dolog,a masikon ki :) hazas is vagyok, es teny h miota meghazasodtam,mar nem vagyok annyira a meloban ha igy ertheto :)

Előzmény: raffey (47059)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!