Keresés

Részletes keresés

hörpölin Creative Commons License 2013.02.28 0 0 38940

"Egy Getés napnyugta is lehet hogy tetszene..."

 

Az nagyon szép tud lenni! 2010 novemberében korán jött a tél és akkor a Getén ért a naplemente egy túrán. Készítettem néhány felvételt, feltennék párat közülük csak úgy étvágygerjesztőnek! :-)

 

    

 

Kilátás a Nagy-Gete oldalából a Hegyes-kőre

Bokrokon átszűrődő napfény

Lábnyomaim a Nagy-Gete tetején

 

    

 

Kereszt a Nagy-Gete tetején

Kilátás a Gerecse felé a Nagy-Getéről

A Gete-hegyen

 


Előzmény: timetable (38939)
timetable Creative Commons License 2013.02.27 0 0 38939

Őrisáp Nagysáp településrésze, itt van az elágazás. Innen 2,5 km aszfalt

Nagyon nyugis hangulatú az a völgy, úgyhogy (főleg túra elején) kellemes séta jellege tud lenni...

Visszafelé viszont volt már ott részem sietésben, egyik barátom ezt mai napig emlegeti, mivel nekem csak egy kis hátizsákom volt, rajta viszont megpakolt túrazsák. És a tempót én diktáltam. :))

 

Ez amúgy egy Dorog-Péliföldszentkereszt bejárása után volt, ahol még nem volt füzetem, így ez a szakasz újból napirenden van. Úgy tervezem, hogy valamely kora nyári időszakban elcsípném a Nyergesújfalu felől 14:30 körül induló buszt, és akkor estére Dorogon lehetnék, ahol legfeljebb csak az óránkénti vonatot (pótlót) késhetem le. Egy Getés napnyugta is lehet hogy tetszene...

 

 

Előzmény: Güsziológus (38937)
Güsziológus Creative Commons License 2013.02.27 0 0 38938

Nehéz erről a szakaszról sok újat írni, ráadásul nem volt jó az idő.

 

Végre nem kellett télikabát, és nagy sár sem volt. Nekem fontos, hogy tudtam, elég egy fél liter folyadék, és a tartalék csokoládé (végül hazahoztam), hisz Mogyorósbánya fix pont.

 

Friss kifli (2) és zalahús, szeletelve. Az egyik kiflit a buszmegállónál elfogyasztott, a maradék folyadék és az utánpótlás kitartott Tokodig.

Ott TUTI kocsma, na és KOZEL. Nem szóltak, amiért a kiflit (és a maradék zalahúst) a sörrel ettem, örültek, hogy volt vendég.

 

Itt még sohasem szakítottam meg a túrát:-(((

Előzmény: Jesper Olsen (38936)
Güsziológus Creative Commons License 2013.02.27 0 0 38937

OKT

Péliföldszentkereszt - Tokod

 

2013. február 27. (szerda)

 

Nem vártam holnapig, reggel már indultam is.

Mivel nem szokványos a szakaszolás, íme a megközelítés.

6:38-kor indul a Keletiből a gyorsvonat, Sopron (eleje) / Szombathely (vége).

7:30-kor van Tatabányán.

 

A busz Ajkáról érkezik, és 8:05-kor indul Esztergomba,

Őrisáp Nagysáp településrésze, itt van az elágazás. Innen 2,5 km aszfalt, ha mázlija van a turistának, akkor nem kell gyalogolni. Ezúttal nem volt mázlim:-(((

 

A Nap nem sütött, párás volt az idő, de a fánál lévő asztalnál le lehetett ülni.

A pecsétet megtisztítottam, nem a legtökéletesebb, de egyedi.

A portán van gumis is.

 

Az útvonal módosult, a jelek egyértelműek, nincs gond.

Az Öreg-kő lábánál hófoltok, de már nem sokáig lesz látható. A sziklát és a barlangot ezúttal kihagytam.

Elég durva a lefelé menet az ösvényen, az őrül bringások miatt. Nem kéne!

 

Mogyorósbányán a bolt nyitva van, de a kocsma hétköznap csak 15:00 után. Pecsét a helyén, meglehetősen rossz a minősége.

Meredek az út, de sok avar miatt nem csúszik, a pára miatt nem láttam semmit.

Lefelé húzós, a sár csúszós, nem egyszerű az vízfolyás szélén egyensúlyozni.

 

A KAVICS a helyén, a lenyomat OK.

 

Piszok meredek az országút után, a sok hó ellenére nincs sár. A nyílt terepen is jól lehet "kapaszkodni", a jelzés OK.

Jó magasan van a szikla, ezúttal ez is kimaradt, nem látszott a Duna.

 

Lefelé is OK a jelzés, 15 perc alatt leértem.

 

Maradt 25 percem.

A kocsmában a pecsét kiváló, a kiszolgálás jó. Nem tudtam ellenállni a cseh remeknek:-(((

 

Játszottam a gondolattal, hogy megyek Dorogig, de a közvetlen busznak nem tudtam ellenállni. Az Árpád-hídig hozott, onnan 1/2 óra, és már kezdődhetett a pihenés.

 

Péliföldszentkeresztről van busz 15:00 körül, azt kell belőni, hogy elérjem. Hogy mikor lesz a folytatás, azt nem tudom.

Sajnos, holnap nem jó, ezért kellett ma mennem. Most már mindegy, kellemesen elfáradtam, és OK újabb 11 km.

A szint meglehetősen húzós, közel 500 méter.

 

Jesper Olsen Creative Commons License 2013.02.27 0 0 38936

Várom a beszámolódat! Ha már nem sikerül olyan sűrűn eljutni túrázni, mint ahogyan szeretném, legalább hadd olvassak róla "első kézből", avatott túratárstól. 

(Egy könnyelmű igéret: vasárnapi túránkról én is igyekszem beszámolni majd.)

Előzmény: Güsziológus (38935)
Güsziológus Creative Commons License 2013.02.27 0 0 38935

"Úgyhogy én azt mondom: mindenki csinálja úgy, ahogy neki épp jólesik."

 

Igen, ezzel egyet tudok érteni.

Úgy csinálom, bár ma kissé elfáradtam.

Beszámoló folyamatban.

nagypapi Creative Commons License 2013.02.27 0 0 38934

A Jesper Olsen kartáccsal szervezett mini-topiktúránk most vasárnapra körvonalazódik. Célunk a Cserhát 500-as csúcsai közül a (szerintünk) legnehezebben elérhető, egyben a Kéktúrától legtávolabb fekvő 3 ilyen csúcs felkeresése: Nyerges-tető, Hármashatár-hegy, Kerek-Bükk. Bónuszként (időjárás, sár, erőnlét stb. függvényében) szóba jöhetnek még a Bézma illetve a Kékről kis letéréssel elérhető csúcsok.

(Szűkösen) 2 hely van még az autóban, mely Veresegyházról indul (előreláthatólag 9 órakor) Garábra, onnan tennénk egy kb. 12-14 km-es körtúrát.

Ha valaki jelzi, hogy busszal jönne, akkor megvárjuk a Garábra 11.05-kor érkező járatot.

Jelentkezni a publikus emilemen és a harminc-5öt59héthat4 számon lehet.

 

HEV Creative Commons License 2013.02.27 0 0 38933
Lud Creative Commons License 2013.02.27 0 0 38932

köszönöm a tippeket!

Előzmény: HEV (38929)
_ZE Creative Commons License 2013.02.26 0 0 38931

Egy érdekes vállalkozás:

Most is úton van a cimbora :)

K. Kata Creative Commons License 2013.02.26 0 0 38930

Egyben elolvasva az utóbbi két nap termését bennem is felvetődött egy -két gondolat, főleg mászógépnek címezve :-) Már túl vagyok a kéktúra kétharmadán, pecsételek is szorgalmasan, de már előfordult hogy autóval mentem pecsételni, mert különben lekéstem volna a buszt, vagy pl. a zirci pecsétem még mindig nincs meg, pedig már vagy húszszor jártam ott mióta kéktúrázom, de valahogy mindig elmaradt...Én sem fogok jelvényt kérni, mert nem csinálom pontosan a leírás szerint, a megszakításoknál nem bélyegzek duplán, az időpontokat néha egy év múlva irkálom be a fényképekről visszanézve, de maga a pecsételés egy ceremónia...Kocsmákban másképp néznek rád (na egy újabb hülye akinek nincs más dolga :-)  ), ha esetleg fáradtabb vagyok jó alkalom egy kis pihire, kicsit megtöri a napi túrát, kisebb szakaszokra bontja. Ráadásul van egy második füzetem, abba mindig az pecsétel, aki eljött velem, hol a barátnőm, hol a párom. Az  sose lesz tele, mert jópár túrát egyedül csináltam :-) 

20 éve kicsik voltak a gyerekek, mi is abba a kategóriába tartoztunk akik kocsival kimentek az erdőbe, ott sütöttek-főztek, sátoroztak (még zuhanyfülkét is csináltunk), persze túrázgattunk is. Akkor ennyire volt kedvünk-lehetőségünk. Wellnesszállodába is szoktunk járni, főleg a kéktúra mentén, bár néha hülyén érzem magam a nyakig sáros túrabakancsomban a recepción :-) Úgyhogy én azt mondom: mindenki csinálja úgy, ahogy neki épp jólesik.

Nagyon szép teljesítmény lesz az OKT egyben, számomra ez már nem lenne reális, de egy DDKT még szerepel az álmaimban.

 

HEV Creative Commons License 2013.02.26 0 0 38929

Hasel közelében van egy jó kis cseppkőbarlang, Singen mellett egy szuper jó várrom, Feldberg, tó, libegő, csúcs oszlop stb.

Mindhárom hely látványos kirándulóhely jó minőségű autóutakon megközelíthető, túrázni egyéni igény és idő szerint lehet.

Előzmény: Lud (38922)
Lud Creative Commons License 2013.02.26 0 0 38928

az Eigertől a tudásom van messze :)

nézegettem, hogy az OKT-t magában foglaló E4 egyik testvére az E1 vezet át a Fekete-erdőn, illetve az E1 magában foglalja a történelminek mondott Westweget, amiről most hallottam először, de attól még biztos híres valahol valakiknek. Ha mind a 285 kilométerét nem is járom be, de alighanem itt célzok meg pár szakaszt.

 

http://www.wandern-e1.de/e1-heidelberg-feldberg-english.html

http://www.black-forest-travel.com/leisure/west-trail.html

 

Előzmény: asciimo (38927)
asciimo Creative Commons License 2013.02.26 0 0 38927

Onnan azert meg messze az Eiger :)

Duna forrasanal nem voltam, de nem sok jot hallottam rola, mert nem igazi forras ugye, hanem 2 vizfolyas egyesul, es onnan Duna a Duna. De azert ki van epitve egy medence, es arra rafogjak, hogy ez itt a forras.

Előzmény: Lud (38922)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.26 0 0 38926

Rágódhatunk a szavakon; - de a lényeg ugyanaz.

Előzmény: annyi baj legyen (38925)
annyi baj legyen Creative Commons License 2013.02.26 0 0 38925

Bár nem vagyok felhatalmazva Hörpölin nevében nyilatkozásra, de szerintem nem "unja" a pecsételést, hanem nem kéktúrázni szeretne harmadszorra, és ezért nem pecsétel.

Előzmény: Törölt nick (38924)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.26 0 0 38924

Pontosan értettelek. Csak én eleve úgy érzem, hogy megkötés. A szó az, ami megtetszett. A te esetedben teljesen világos, hogy harmadikra már unod:) 

Előzmény: hörpölin (38923)
hörpölin Creative Commons License 2013.02.26 0 0 38923

"... ő most megfogalmazta azt, amit én eddig nem bírtam: a pecsételés megkötés, ezért ezt én most, az első alkalommal sem szeretném..."

 

Én nem egészen úgy gondoltam, ahogy értelmezted, hanem inkább úgy, hogy "kinőttem a pecsételésből", vagyis szépen lassan levedlem magamról, mint kígyó a bőrét. :-)

Egyre inkább kínnak érzem, hogy szorosan követnem kell(ene) egy útvonalat, ami nem engedi meg azt, hogy arra járjak a környékén, amerre szeretnék. Viszont Rejtő után szabadon: nem állíthatok minden mondatom mellé közlekedési rendőrt, így mindenki úgy értelmezheti azokat, ahogyan akarja!

Előzmény: Törölt nick (38920)
Lud Creative Commons License 2013.02.26 0 0 38922

Bad Krozingenbe megyek, onnan kocsival minden közelnek tűnik. Svájcon is gondolkodtam a hegyek miatt, de ha lehet inkább a szabad óráimat gyaloglással töltöm és nem vezetéssel.

A Feldberget néztem webkamerán még elég havas történet, hótalpat viszek.

Nem tudom a Duna forrása mekkora flash, meg olvastam vízesésekről, tavakról, gigantikus kakukkosóráról, meg skanzenfaluról.

Nem is gondoltam komolyan a pecsételést, de ha van a menházakban, akkor viszem a pecsétfüzetemet is.

 

Ha bárki javasolni tud kihagyhatatlan látnivalót azt megköszönöm.

Előzmény: asciimo (38919)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.26 0 0 38921

A hadidokis link iszonyú jó, köszi még egyszer! Nagyon szemléletes dolgok vannak benne.

Előzmény: Törölt nick (38905)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.26 0 0 38920

"az erdőben meg hetekig nem lesz melletted turistaszövetség, bürokrata, meg magamfajta okoskodó :)"

 

- dehogynem! Magyarországon ez ma már kivédhetetlen:)

 

Valóban túl vannak ragozva a dolgok, de ha visszaolvasol, láthatod, hogy nem én akarom minden hozzászólásban rábeszélni magam a pecsételésre:)

 

A felszerelésemet késznek érzem, de ezzel kapcsolatban minden értelmes meglátás jól jön. Ilyen még nem nagyon volt, kivéve azt, ahol a súlyról beszéltünk.

 

A komplet henteskészlet jogos, és ismét hadd jegyezzem meg: nem félek a kutyáktól. Csak azért beszéltem róluk, mert itt az volt a vélemény, hogy NEM LÉTEZIK ilyen gond... Én meg pont az ellenkezőjét láttam.

 

Hörpölin felé még mindig folyamatosan emelgetem a virtuális süvegem: az ő álláspontja az, ami a legközelebb áll hozzám, sőt, azt hiszem, ő most megfogalmazta azt, amit én eddig nem bírtam: a pecsételés megkötés, ezért ezt én most, az első alkalommal sem szeretném. Ha majd szakaszolgatok - van rá esély - akkor fogok pecsételgetni is. Az egyben bejáráshoz nem érzem szükségét.

 

 

Előzmény: Lud (38918)
asciimo Creative Commons License 2013.02.26 0 0 38919

Ott keszultem fel a 2004-es es a 2005-ös Kinizsimre. Baromi sokat maszkaltam, inkabb az eszaki felen.

Egybefuggö nagy fenyöerdökre keszulj, a Feldbergre egyszer megeri felmenni (bar ott is van civilizacio boven)

Pecsetelni menedekhazakban lehet, de a kocsmakba sem zavartak el, ha kertunk pecsetet.

A jelzett utak 90%ban szeles, erdeszeti murvas utak.

 

Melyik reszen leszel?

 

Ja es megvalami. Nekem meglepo volt az elejen, hogy milyen magas/havas/hideg tud lenni, regen mindig olyan Pilis-Matra jellegu dolgonak gondoltam, de azert sok resze van 1000 meter magassagban.

Mondjuk a Te hegymaszo-tapasztalatoddal semmiseg, csak legyel ra felkeszulve.

Előzmény: Lud (38914)
Lud Creative Commons License 2013.02.26 0 0 38918

túl van már ragozva itt sok minden.

 

eldöntötted nem pecsételsz, még egy dolog ami könnyíti a túrát, nem kell igazodni helyhez, nyitvatartáshoz, időhöz - csak a jelzéshez.

a felszerelésed késznek érzed, erről is kár beszélni.

magaddal viszel egy komplett henteskészletet, mit zavarhatnak a kutyák?

az erdőben meg hetekig nem lesz melletted turistaszövetség, bürokrata, meg magamfajta okoskodó :)

 

hajrá!

 

Előzmény: Törölt nick (38909)
hörpölin Creative Commons License 2013.02.26 0 0 38917

"Hörpölin, kéktúrán kívül más mozgalmat nem csináltál?"

 

Szenvedélyből elég egy is, a többi csak zavarná az elsőben való zavartalan elmélyedést... :-)

Előzmény: jzp2107 (38915)
hörpölin Creative Commons License 2013.02.26 0 0 38916

"Szerintem a kutyákat most kér ide keverni, abszolúte nem kéktúra-specifikus probléma."

 

Nem, a kutyák valóban nem kéktúra specifikus problémák, csak éppen itt is előfordulnak. Ráadásul nem is én hoztam fel őket, csak válaszoltam egy korábban leírt mondatra.

 

De ilyen szempontból a bélyegzés sem kéktúra specifikus, ugyanis más túramozgalmak teljesítésekor is pecsételni kell. De most éppen az Országos Kéktúráról beszélünk.

Előzmény: nagypapi (38913)
jzp2107 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 38915

Hörpölin, kéktúrán kívül más mozgalmat nem csináltál? (beszámoló legalábbis nem volt róla)

 

esetleg bátorítanálak egy Enciánra, vagy KDP-re :-)

(hűha, annak is el kéne már intéznem így 2 év után a díjazását :-)

 

 

kutya-kérdés: két hete Erdélyben olyan helyen voltam, ahol körbe-körbe minden tele volt medvelábnyommal

bevallom, kicsit tele volt a gatya..

mit nem adtam volna ha kutyalábnyomok lettek volna! :-)

Előzmény: hörpölin (38911)
Lud Creative Commons License 2013.02.26 0 0 38914

kicsit off.

a Fekete-erdő (Schwarzwald) környékén lesz pár napom, gondoltam túrázok is egy kicsit, ha már odavet a sors. járt már ott valaki? mit érdemes megnézni gyalogosként? esetleg pecsételőhely? :)

arra is gondoltam bérlek bicajt, mert a net alapján a túrabicajozás népszerű ott, de most még talán túl havas a történet.

nagypapi Creative Commons License 2013.02.26 0 0 38913

Szerintem a kutyákat most kér ide keverni, abszolúte nem kéktúra-specifikus probléma.

Bárhol, bármilyen gyalogos, kerékpáros túrán vagy éppen az utcán előfordulhat ez.

Előzmény: hörpölin (38912)
hörpölin Creative Commons License 2013.02.26 0 0 38912

Az egyéni beállítottság kérdése, ki mennyire fél/tart a kutyáktól. Én például széles ívben teszek rájuk, ezt valahogy ők is érzékelhetik, mert soha nem volt még kutyakonfliktusom, pedig régóta járom már a falvakat. Nyilván én se tudnék védekezni egy szándékosan rámuszított harciblöki ellen, de ilyen viszont még nem fordult elő. És mivel mindenki máshogy viszonyul az ebekhez, ezért nem is adhatunk egymásnak használható tanácsokat. Szerintem.

 

A bélyegzés kérdésköréről: A két és fél OKT teljesítésem során eddig durván 400-szor kellett pecsételnem. Egy alkalommal nem sikerült. Mennyi is ez arányában? 0,25%? Aláírom, kell rendelkezni infókkal a stemplik fellelhetőségéről meg kell némi talpraesettség egy-egy stempli felhajtásához, de nem értem, miről beszélnük? 

Előzmény: Törölt nick (38910)
hörpölin Creative Commons License 2013.02.26 0 0 38911

"Számodra szerintem két túranap is elég lenne, és hátha megjönne a kedved a pecsételgetéshez."

 

Ez a pecsételés érdekes egy dolog! Ahogy nem is olyan régen elfilozófálgattam "odahaza" róla, én most jutok el lassan arra a szintre, hogy ne pecsételjek az Országos Kéktúrán! Persze a harmadik bejárást még végigstemplizem, de aztán abbahagyom. A pecsételés és az igazolás nekem megköti a kezemet (illetve jelen esetben inkább a lábamat), hogy tartanom kell a kiírásban szereplő útvonalat. Én pedig ezentúl szeretnék inkább csalinkázni, más útvonalakat választani, olyan helyeket is felkeresni az OKT vonzáskörzetében ahová már nem célszerű kitérőkkel menni, inkább egy másik útvonalra lenne értelme felfűzni őket. Az pedig már nem az Országos Kéktúra lenne, legalábbis az én olvasatomban nem az. Ezért aztán jelvényt sem kívánok kérni érte. 

 

De az az első, a 4097-es sorszámú teljesítés az nagyon fontos a számomra. Azért, mert elmondhatom azt, hogy igen, végigjártam az útvonalat. Nem egyszuszra, egyik végétől a másikig, hanem kisebb szakaszokra bontva, de szándékosan egyetlen lépést sem kihagyva belőle! A GPS felmérés meg jó volt arra, hogy tényleg méteres pontossággal járjam végig az útvonalat, még véletlenül se hagyva ki belőle egyetlen métert sem. Erről szólt a második bejárásom nagy része, meg a harmadik eleje. De most már szeretnék egy kis szabadságot! :-)

 

Éppen ezért én senkit sem akarok elítélni, még csak megszólni sem azért, mert úgy dönött, ő nem akar pecsételni az útvonalon. Ugyanis lehet, hogy ő már ott van azon a szinten, amit én csak most értem el, 10 év kéktúrázás után. :-D

Előzmény: Törölt nick (38905)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!