Keresés

Részletes keresés

Tiba Creative Commons License 2000.12.02 0 0 27
A VBE-ben a ThisWorkbook-ra kattints kettőt.
A szerkesztőléc bal oldali lenyíló ablakát állítsd Workbook-ra.
Automatikusan az alábbi sub íródik be:

Private Sub Workbook_Open()

End Sub

Írd eközé, amit szeretnél (pl. call sajatprogram), és kész.

Ha nem akarod, hogy fusson, nyisd meg a fájlt úgy, hogy a Shift billentyűt nyomva tartod.

Tiba

Előzmény: mmimr (26)
mmimr Creative Commons License 2000.11.30 0 0 26
Segítsen mán valaki!
mmimr Creative Commons License 2000.11.29 0 0 25
Üdv!

Van egy kis problémám, meg egy makróm egy munkafüzetben.
És nem szeretnék egyebet, mint hogy őfelsége automatikusan lefusson, ha megnyitom-e munkafüzetet.

Köszi: mmimr

The Dark One Creative Commons License 2000.11.23 0 0 24
Köszi a segitséget, már megoldtam a problémákat. Feltételes formázást ismerem, én csak azt szerettem volna tudni, hogy képlettel lehet-e variálni, de ahogyan látom nem nagyon...

Jó ez a Pivot Table. Kicsit rakoncátlan, de ha szenvedsz vele eleget, meghálálja...

Előzmény: Tiba (23)
Tiba Creative Commons License 2000.11.22 0 0 23
A pivot-táblára nem szabad hivatkozni. A megoldás az, hogy az eredeti adatokra kell hivatkozni.

Ide kapcsolódó függvények:
vlookup/fkeres
hlookup/vkeres
sumif/szumha stb.

Előzmény: The Dark One (20)
Tiba Creative Commons License 2000.11.22 0 0 22
Formátum/feltételes formázás.

A VBA-val kapcsolatosan. A helpnél jobb megoldás szerintem:

Makrórögzítéssel egyszerűbb makrókat rögzíteni, majd megnézni a színtaktikát a VBE-ban.

Konkrét kérdésekkel lehet hozzám fordulni.

Tiba

Előzmény: The Dark One (21)
The Dark One Creative Commons License 2000.11.22 0 0 21
Még egy dolgot szerettem volna megkérdezni a nagyérdeműtől:

Meg lehet-e formulával oldani olyan dolgokat, hogy példáúl dőlt betű, félkövér betű, stb?

Ja, magyar Excel 97 van itt az irodában, de szükség szerint hozzáférek Office 2000-hez is.

The Dark One Creative Commons License 2000.11.22 0 0 20
Köszönöm mindenkinek a segitségét, azt hiszem sikerült megoldani ezzel a pivot-table-vel. Nem is tudtam, hogy ilyen van. Egyetlenegy dolog azért zavar, méghozzá az, hogy nem nagyon enged beleszolni a vegeredmenybe. Nem szúrhatok be bellákat, stb.

Azért még egy dologt megkérdeznék. Hogy a francba oldom meg, hogy a pivot table egyes celláira tudjak hivatkozni? Ugyanis most ha simán hivatkozok (pl =B12), akkor ha a pivot table-ben átlapozok mondjuk Péterről Lajosra, akkor a hivatkozás nem marad Péternél, hanem ezentúl az is Lajosra mutat. Kérdés tehát az, hogy van-e valamilyen megoldás arra, hogy a hivatkozás csak is egy-egy lapra/személyre legyen fikszálva.

igazi hős Creative Commons License 2000.11.22 0 0 19
A Pivot Table-nél jobb, programozásmentes megoldást nem fogsz találni (nem is biztos hogy kell), mint ahogy -méretéből adódóan- igazán kis, egyszerű VBA leírást sem. Ami használható (és ingyenes): az Excel saját helpje (mármint amit a makróeditorból (bocsánat mostmár 'Visual Basic Editor') hívhatsz fel. A magyart nem sokat olvastam, de az angol egészen részletes és érthető. (Az Office 2000-nél defaultban nem telepítődik!) Ha mégis megpróbálkozol vele: kezdj egy sort-tal, majd 6 sorban megoldható a kívánt törlés.
Előzmény: The Dark One (15)
mmimr Creative Commons License 2000.11.21 0 0 18
Üdv mindenki!

VBA leirás (lightos) engem is érdekelne magyarul.
Mert csak azt tudni jól.

Üdv:mmimr

Előzmény: The Dark One (17)
The Dark One Creative Commons License 2000.11.21 0 0 17
Na, indulásnak nem is rossz, a Pivot táblát megnézem mindjárt.

VBA? Az a baj, hogy én nem tudok programozni...
Van valami egészen light-os irodalom erről, vagy tud nekem valaki segíteni?

Tiba köszi a tippeket.

Előzmény: Tiba (16)
Tiba Creative Commons License 2000.11.20 0 0 16
Két megoldás lehet:

Pivot tábla, amely nem teljesen így, de elég használhatóan formázza, valahogy így:

Józsi Nyírfa u. 1.
Tölgy u. 6.
Pter Tölgy u. 3.

A másik megoldás a VBA, amellyel úgy alakítod, ahogy akarod. Egy hasonló nagyságrendű feladat 15 perc, 20 sor program, és úgy formázod, ahogy akarod.

Tiba

Előzmény: The Dark One (15)
The Dark One Creative Commons License 2000.11.20 0 0 15
Na emberek, ezen gondolkozzatok, nem lesz könnyű szvsz.

Adott egy táblázat Excelben, ami több oszlopból áll, valahogy kb. így:

Józsi Nyírfa u. 1 1234 stb.
Kinga Nyírfa u. 2 2344 ...
Péter Tölgy u. 3 3456 ...
Józsi Tölgy u. 6 4567 ...

Tehát egy adott emberhez több cím is tartozik. Ebből szeretnék Generálni egy ilyen táblát:

JÓZSI
-----
Nyírfa u. 1 1234 stb
Tölgy u. 6 4567 stb

Na most ez idáig sikerült is, csak a gond az, hogy eléggé manuálisan. Ugyanis azt szeretném, hogyha hozzáadok egy új címet, amit mondjuk Józsihoz rendeltem, akkor az meg is jelenjen Józsi neve alatt.

Nem vagyok biztos benne, hogy egyáltalán meg lehet ezt csinálni Excelben (lehet, hogy csak Access-ben lehet). Segítsetek, hátha több fej rájön a megoldásra.

fafaj Creative Commons License 2000.07.31 0 0 14
PopSimon2, Tiba Köszönöm!

A felkiáltójel hiányzott neki

fafaj

Előzmény: Tiba (13)
Tiba Creative Commons License 2000.07.29 0 0 13
A keplet az A1-es cellaban magyarul:
=SZUM(Munka1:Munka2!A1)
angolul
=sum(Munka1:Munka2!A1)

Az eredmény: a Munka1 és Munka2 sheetek közötti _összes_ munkalap (beleértve a Munka1 és Munka2 munkalapokat is) értéke szerepel.
Ha a munkalapok közul kiveszel egyet, vagy hozzáraksz egyet, a képlet eredménye automatikusan változik

Tibor

Előzmény: fafaj (10)
vbela Creative Commons License 2000.07.29 0 0 12
Magatol nem megy a dolog, kell ra irni egy kis VBA progit, meg mondjuk egy gombot elhelyezni a munkalapon ami lefuttatja a progit. Egyszeru esetben csak egy meglevo diagram parametereit valtoztatod meg, bonyolultabb esetben akar az egesz diagramot programbol hozhatod letre. Az is megoldhato, hogy ha megvaltoztatod a cella erteket, ahol az intervallumot adod meg, automatikusan modositsa a diagram tengelyenek parametereit.
VBA rulez!!!
Előzmény: luciferke (9)
PopSimon2 Creative Commons License 2000.07.28 0 0 11
Mért ne lehetne?
Ugyanúgy "elmutogatod" neki, mintha ugyanazon a munkalapon lenne. Beírni is lehet, csak akkor azt is be kell írni, melyik munkalapról kéred az adatot. Pl.: =munka!1A1+munka2!B3
PopSimon2
Előzmény: fafaj (10)
fafaj Creative Commons License 2000.07.28 0 0 10
Luciferke után szabadon.

Kéremszépen a hozzáértő olvasók mondják meg nekem, hogy különböző munkalapok egy egy celláját lehet -e összeadni (kivonni, szorozni, stb) 3. munkalap valamely cellálába.

Kösz! fafaj

luciferke Creative Commons License 2000.07.26 0 0 9
Udv Mindenkinek!

Nekem is az Excellel van gondom. Nemileg mas, mint a topicnyito kerdes, de minek nyissak uj topicot. Szoval az a problema, hogy hogyan lehet azt elerni, hogy egy xy grafikon x es y adat tartomanyat ne fixen kelljen megadni, hanem masik cellabol szedje a tartomanyt. Remelem erthetoen irom, pl az a1 cella tartalmazza a tartomany elso elemenek sorat, az a2 az oszlopat, a3 a tartomany vegenek sorat, a4 pedig az oszlopat es en az ezek altal meghatarozott reszt akarom abrazolni, de ezek a cellak mas cellaktol fugghetnek. Szoval indirekt hivatkozas kellene grafikonhoz, tovabba ugyanez kellene fuggvenyeknel is (konkretan az adatbanyaszo fuggvenyekre gondolok, mint pl hol.van stb (sajnos magyar az excel)).

Lucifer

Tiba Creative Commons License 2000.07.25 0 0 8
Semmi gond!

Ha máshogy nem megy, hivatkozzál rá.
Menete:

Nyiss két új munkafüzetet!
Az első fájl első munkalapjának A1-es cellájába hivatkozd be a a másik fájl első munkalapjának A1-es celláját!
A második fájlt mentsd el lehetőleg oda, ahol a sérült fájl található.
A hivatkozáson javítsd ki a fájlnevet a sérült fájlra. Ha a munkalap neve más, úgy azt is kijavíthatod (ha nem javitod ki, ugy automatikusan az első munkalapra fog mutatni)
Ha nem tudod, hogy a másik fájlban hogy hívják a munkalapot (a második munkalaptól érdekes igazán), akkor ehelyett az szerkesztés/csatolások menüpontot válaszd (edit/links), majd a cél megváltoztatását. Ekkor választhatsz a munkalapok közül.
Miután megvan az első cella értéke, a "$"-okat vedd ki a képletből, és másold le a képletetet, ameddig gondolod.
Minden munkalappal tedd meg ezt.

Tibor

Előzmény: Princess (6)
bubus Creative Commons License 2000.07.03 0 0 7
Kedves Hercegnő !

Nem vagyok igazi Excel szakértő, de úgy gondolom
hogy mivel mindegyik Excel verzióban változtattak valamit az adatformátumon.
Megpróbálnám különböző verziókkal megnyitni, de leginkább a legfrisebb office 2000-el.
(Az office 2000-nél is állithatók különböző kompatibilitási tulajdonságok. Vagy lehet hogy a telepitésnél szükséged van valamilyen konverterre.

ha nem megy szólj , hátha lesz ujabb birkánk.

üdv

PinaBubus

Előzmény: Princess (6)
Princess Creative Commons License 2000.06.29 0 0 6
Sziasztok!
Adott egy Excel file, de nem tudom megnyitni, mert tul sok eltero cellaformatum van benne. A file nagyon fontos lenne. Van valami otletetek, hogyan tudnam kinyitni vagy mi ilyenkor teendo?
vbela Creative Commons License 1999.11.26 0 0 5
Tools-Options-Custom Lists
Itt lehet definialni a magyar nap/honapneveket.

Datumbol lehet napot csinalni, ha megvaltoztatod a formazasat a cellanak mondjuk 'dddd'-re az angol Excelben. Ilyenkor marad a datum ta`rolva a cellaban, de a napot irja ki a kepernyore. A diagramban is lehet azthiszem kulon formatumot adni az ertekeknek. (Ilyenkor viszont asszem az aktualis orszagnyelvet hasznalja, de ez nem biztos.)

Előzmény: a Hettita (4)
a Hettita Creative Commons License 1999.11.24 0 0 4
Há, sajnos a magyar nyelvű napok csak a magyar Excelben jelentkeznek egyszerűbben megoldható módon (beírom, hogy „hétfő”, és lehúzom a cella sarkán előtűnő kereszttel az alatta levő cellákra). Angol nyelvűben egyenként kell beírni, vagy angol napokkal kell megelégedned, bár elképzelhető, hogy van rá megoldás.
Előzmény: Cooper (3)
Cooper Creative Commons License 1999.11.23 0 0 3
Végülis sikerült. Jó volt a kérdés, az automatikus dátumozással volt a baj.
(Chart options/Axis/Category X axis-nal kellet az automatic-ot category-ra atvaltanom.) Azt hogy csinálod, hogy a napok nevei jelennek meg? Nálam ilyen nincs. Csak a dátumot tudom mindenféle módon beírni. Ja és nekem angol nyelvű van.
a Hettita Creative Commons License 1999.11.23 0 0 2
az enyém ilyesmi lett:

a Hettita Creative Commons License 1999.11.23 0 0 1
Próbáld a munkanapok neveit beírni, nem fog megjelenni a szombat-vasárnap.
Mellesleg próbáltam előidézni a hibát, de nekem nem sikerült. (Nálad automatikus dátumok vannak?)
a Hettita Creative Commons License 1999.11.23 0 0 0
A fő baj, hogy nincs 0-dik nap...
Előzmény: Cooper (-)
Cooper Creative Commons License 1999.11.23 0 0 topiknyitó
Tudja valaki hogyan lehet megcsinálni excelben a következőt. Adott egy táblázat, aminek az egyik oszlopa a munkanapok (workday). Ezt szeretném egy grafikonban az x tengelynek megtenni. Az a gond, hogy a grafikonon az összes nap hétfőtől vasárnapig megjelenik. Ötlet?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!