Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

GeryV8 Creative Commons License 2002.10.17 0 0 3594
Üdv!

Yeah...Haladunk!!! :)))

Johnnie! Ez az oldal K#&@RRRVA JÓÓ!

(thx bcsocsan a kezdő lökésért...:)))) )

Más:
Már megint témánál vagyunk? Miért kéne határt húzni az oldalon szereplő gépeknél? :)

A 140 az elején pl szvsz jó. Az mégiscsak egy "ultimate MB" kétség kívül!

Prosik nekem is vannak, csak elő kellene halásznom őket. Mehet a közösbe.

Ja: Hang és video felvételek KELLENEK! :)) Szívesen elkészítem őket, sőt saját részről már tudok adni is párat. :) Persze a fényképekben is szívesen segítek. (pl. népliget, városliget tiszta gépekkel szép őszi napon, hmmm...)

Gery

johnnie_w Creative Commons License 2002.10.17 0 0 3593
Itt a design egy más színösszeállításban is.
Lehet, hogy a fehér/szürke összeállítás nagyon egyhangú... Vélemények?

J.

johnnie_w Creative Commons License 2002.10.17 0 0 3592
Én annak örülnék, ha minden modell felkerülne előbb-utóbb. _Még az A osztály is!_ :-)))

Természetesen nem csak alap információkat kell szerepeltetni az egyes tipusokról, hanem minden elérhető információt.

Egyébiránt azon gondolkoztam most, hogy el kéne különíteni azokat az adatokat, amik teljes mértékig hitelesek (gyári katalógus), azoktól, amelyek hitelessége bármiért is megkérdőjelezhető (különböző weboldalak, újságok, szóbeszéd, stb.), annak ellenére, hogy ezek az infok általában jók, a cél akkor is a _pontos_ tájékoztatás.

Hamár csináljuk, csinájunk olyat, ami tényleg hasznos!

J.

Előzmény: LEX (3589)
johnnie_w Creative Commons License 2002.10.17 0 0 3591
Hehh... az mb-cars site hostolását mi végezzük, ezzel természetesen együtt jár a mailhosting is... ;-)

j.

Előzmény: EKR (3588)
LEX Creative Commons License 2002.10.17 0 0 3590
EKR,

tudtommal nyitott kapukat döngetsz. De erről kbe és/vagy candle kollégákat kellene megkérdezni...

Lex

Elnök úr!
Kérjük erélyes fellépését a weblap elkészültének tárgyában. Továbbá.

Segítségét megköszönve, tisztelettel:

Szervező Bizottság

Előzmény: EKR (3588)
LEX Creative Commons License 2002.10.17 0 0 3589
Szvsz is jobb lenne minél több típust szerepeltetni.

Akkor fixáltuk, hogy az ÖSSZES típus legyen? Vagy aszongyuk, hogy mondjuk csak a 70-90-es évek típusai? Hol húzzik meg a határt? W124? W210? W220?

A régebbi típusokhoz (107, 113, 114, 115, 116) főleg a németeknél elég jó weblapokat találni, képekkel, adatokkal.

Gyári katalógusom van C-klasse, E-klasse (w210), S-klasse (w140) mindegyik germánul. Ezeket felajánlom szkennelés erejéig.

Ja! és javallom minimum az adatokat és a modelltörténetet felvinni minden géphez. Ezeknek a feldolgozását szerintem akár szét is dobhatnánk vállalkozó szellemű kollégák között, így a webmasternek csak a feltöltéssel és az update-tel kellene bíbelődnie. Jah, meg a design ugye.

üdv
Lex

Előzmény: johnnie_w (3583)
EKR Creative Commons License 2002.10.17 0 0 3588
Na én most elkezdtem egy kezdő oldal csinálását, mert az nekünk jó (((: Amúgy nem tudnánk összedobni egy @mb-cars.hu mailszervert?
bcsocsan Creative Commons License 2002.10.17 0 0 3587
Hali,

...hát végre beindul?

Johnnie terve nekem tetszik. (Nem a képeket kell most benne nézni, hanem a design-t) csak végre már lenne egy ilyen oldalunk!

Üdv,

bcsocsan

kbe Creative Commons License 2002.10.17 0 0 3586
"mely kizárólag az én véleményemet tükrözi, a legutóbbi mbcars-os tali eredményeként:"

tán egyedűűű, vótá? :-))) OO

kbe

Előzmény: johnnie_w (3583)
kbe Creative Commons License 2002.10.17 0 0 3585
fizetek rá szakembert :-)))))))
Előzmény: johnnie_w (3584)
johnnie_w Creative Commons License 2002.10.17 0 0 3584
OFF

KBE! Csinálj jobbat...

ON

johnnie_w Creative Commons License 2002.10.17 0 0 3583
Hali!

Akkor rövid "elemzés" a végleges siteról (mely kizárólag az én véleményemet tükrözi, a legutóbbi mbcars-os tali eredményeként):

Az oldalon szeretnénk a lehető legtöbb típust szerepeltetni, amihez adatokat találunk. Az egész bekerül egy adatbázisba, ahol folyamatosan frissíthetjük majd az infókat.

Jó lenne, ha minél több tipushoz sikerülne gyári katalógust beszerezni, mert szvsz az a mérvadó ezekben a kérdésekben. Az adatbázisba való bevitel mellett természetesen PDF formátumban is letölthetővé szeretnénk tenni a katalógusokat, a hitelesség kedvéért...

Továbbá jó lenne, ha összeszerveződne végre egy olyan klubbtali, ahol mindenki jelen van az autójával, hogy ezek a képek is felkerüljenek majd. (Vágyaim közé tartozik az is, hogy hang- és/vagy videofelvételeket készíthessek a különböző tipusokról. Ezzel közelebb lehet hozni a látogatókat az élményhez is, amit egy mercedesben való utazás jelent.)

Az alapfunkciók természetesen jelen lesznek az oldalon:
- fórum,
- chat,
- képgaléria,
- letölthető háttérképek,
- hírlevél

Extra funkcióként minden tag kaphat egy korlátozott logint az adminisztrációs felülethez, ahol saját adatait, ill. adott esetben az általa adminisztrált részét tudja módosítani az oldalaknak.

Nagyjából ennyi, ha kihagytam valamit, akkor azt még jelzem.

Üdv. J.

kbe Creative Commons License 2002.10.17 0 0 3582
Hali!

szerintem túl szimetrikus a csillag. Mé pont bálna van rajta, ménem egy 560SEC?

mégavégénassziszik, hogy itt mindenki bánáva' szaladgál....

kbe

Előzmény: johnnie_w (3579)
EKR Creative Commons License 2002.10.17 0 0 3581
Szorri bcsocsan, de miutan lekestem az utcsó villamost is, és a fogarasi út nagyapájától besétáltam a blaháig egy-két dolog ráébresztett arra, hogy ma este nem akarok weblapot csinálni ))): Na majd pótolom, de azért a johni művek elég magassra tették a mércét!
LEX Creative Commons License 2002.10.17 0 0 3580
Aha. Ez komoly. Olyan háromágú csillagos design, nekem tecc.

Eldöntött már, holy mellik típusok lesznek az adatbázisban? Mér pont a 114 van már meg? Mér nem a 123? Vagy a 126? És követelem, hogy legyen benne a bálna is!!!! :-)

Lex

Előzmény: johnnie_w (3579)
johnnie_w Creative Commons License 2002.10.17 0 0 3579
Hali!

Itt egy tervezet az MB-Cars-hoz...



Üdv. J.

LEX Creative Commons License 2002.10.17 0 0 3578
Hali,

kíváncsi vagyok a végkifejletre. A béták tesztje után megversenyeztetjük a termékeket. A pályáztatást vállalom, abban van gyakorlatom, akár közbeszerzésit is kiírhatok rá... :-)))

OFF Tegnap majdnem nyitottam egy "Miért nem szeretem a BMW-seket?" topikot. A kiváltó sztori hosszú, de a kellékek mint máskor is: zsír új 3-ös bömbi, nyikhaj kopasz gyerek agresszív vezetési stílussal, mindezt akár a másik veszélyeztetésével. ON

A téli gumi nekem is épp aktuális, 2-3 héten belül fel kell rakatni. Vannak bevált "házi beszállítók", vagy marad a Gumikérdés, felnikérdés topik?

Lex

kbe Creative Commons License 2002.10.17 0 0 3577
Akkor már mi is csinálunk egy bétát :-))

az IT cég...

kbe

Előzmény: bcsocsan (3576)
bcsocsan Creative Commons License 2002.10.17 0 0 3576
EKR!

...na megnézném én szívesen! Este 11-ig vártam, oszt szunyálni mentem.

bcsocsan

Előzmény: EKR (3574)
Piri Creative Commons License 2002.10.16 0 0 3575
Sziasztok!

Felhivom a kedves márkatársak figyelmét hogy a tél közeledtével érdemes gondolkozni a téligumi beszerzésén
Nos találtam egy csemegét (illetve egy barátom szólt) a W123/W115 tulajok biztosan fognak örülni.

Riken SGR 17 M+S 175/ 80 R14 7390,- Áfával!!!
made in japan Olyasmi mint a Nokian Hakkapeliita
www.gumibolt.hu www.nordfrank.hu

EKR Creative Commons License 2002.10.16 0 0 3574
bcsocsan

Na majd nézzd meg az esti produkciómat (((:

Előzmény: bcsocsan (3573)
bcsocsan Creative Commons License 2002.10.16 0 0 3573
EKR!

szerintem is valami komolyabb kéne, de amíg az nincs, addig jó a komolytalanabb is...

Már egy éve beszélünk róla, de csak beszélünk...

A képeket meg a tartalmat most ne nézd, mert oda azt írunk amit akarunk, s azt teszünk háttérnek is amit tetszik. Az amit látsz, az csak azért van odatéve, mert mégse a feleségem fotóját akartam próbából az MB Cars-os honlap alá betenni.

Üdv,

bcsocsan

Előzmény: EKR (3572)
EKR Creative Commons License 2002.10.16 0 0 3572
Üdv!

Teljesen jónak találom az 5letet, de lehet, hogy a háttérképen és a struktúrán alakítanio kéne egy kicsit! Ne 'fikázásnak' vedd, de szerintem egy ilyen komoly autóhoz egy elég prezízen megtervezett s kivitelezett page illik. Ez azonban nem feltétlenül jelenti azt, hogy komoly, s monoton - bár spec. nekem jobban tetszene.

Amúgy, hogy egyből védelmedre is kelljek, fel kéne tenni, s belinkelni egy e-mailcimet, hogy lássák az emberek, hogy vagyunk! A háttérben meg lehetne tovább dolgozni. Amúgy nekem is van egy-pőár 5letem! Most elmegyek vacsizni unokatestvéremékhez, de viszont áldozatként, este még én is összedobok egy 'béta' verziót. S felteszem a printscreen-jét ide, meg a weblabom mellé.

Előzmény: bcsocsan (3571)
bcsocsan Creative Commons License 2002.10.16 0 0 3571
Tulajdonképpen már készen van, csak az infokat kéne begépelni, aztán tárhelyre felnyomatni, és kész.

Várom a véleményeket...

Üdv,

bcsocsan

bcsocsan Creative Commons License 2002.10.16 0 0 3570
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
bcsocsan Creative Commons License 2002.10.16 0 0 3569
Srácok,

mit szólnátok, ha megcsinálnám most már a honlapot? Unom, hogy nem történix semmi....

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]ALIGN=left HSPACE=10>

EKR Creative Commons License 2002.10.16 0 0 3568
Hát tudod, a 'csörgő csacsik' a gyengéim (((:
Előzmény: candle (3567)
candle Creative Commons License 2002.10.16 0 0 3567
csodálkoztam volna qrvásul, ha neked nincs:-)))
Előzmény: EKR (3566)
EKR Creative Commons License 2002.10.16 0 0 3566
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Amúgy én is BME-s vagyok, ha érdekel tudok külcsönbe adni, vagy be tudom scannelni a 190-es telioldalas egyik prospektusat (:

Előzmény: DonPederito (3565)
DonPederito Creative Commons License 2002.10.15 0 0 3565
Sziasztok!

Mercedes 190D

vel kapcsolatban szeretnék kérni egy kis "apróságot".
A BME-n tanulok, és az egyik feladatomhoz szükségem lenne egy

HOSSZKERESZTMETSZETI ábrára

a 2 literes 4 hengeres (szívó) diesel motorról.
Ha valakinek van ilyen vagy ehhez hasonló rajza, akármlyen minőségü, kérem küldje el nekem email-on,vagy irja meg, hogyan tudnánk megoldani,hogy hozzájussák ehhez a doksihoz.
Segítségeteket előre is köszsönöm!

Mellesleg én is ilyet használok, mert fateromnak van egy ilyen frankó "gépsárkánya". Méghozzá nem is akármilyen, hanem egy megültetett 92'es évjáratú műanyagoldalas kismerci! Nagyon kedvelem ezt a tipust, mert kegyetlenül lehet vele szúrni! Persze nem mindenki tud vele jól menni,mert a 2000es szívódízel egy kicsit lomha is tud lenni. De mindent összvetvenagyon eltalált konstrukció!

Egyenlőre ennyit szerettem volna kérni illetve elmondani!Remélem valaki tud segíteni nekem ebben az ügyben! Csáó!

Stern_ Creative Commons License 2002.10.15 0 0 3564
Hali!

Ideát chello van. Kupés képeket meg nekem is küldhetsz. :-)

Előzmény: kbe (3562)
LEX Creative Commons License 2002.10.15 0 0 3563
kbe,

jah, tetszettek a kupés képek.
Még jobban teccene, ha vennél végre egyet, oszt utána kipróbálnánk jól :-)))

L

Előzmény: kbe (3562)
kbe Creative Commons License 2002.10.15 0 0 3562
kinek van chellója a társaságban, vagy broadband?

Lex teccettek a kupékörutas képek?

a többit nam találom :-(((

kbe

Előzmény: LEX (3561)
LEX Creative Commons License 2002.10.15 0 0 3561
Jónagyot,

már ismertem a merdzsós cikket, de régen olvastam, és most könnyesre röhögtem miatta magam. Az a szomorú, hogy ez a cikk ráadásul tényleg találó, bár erősen sarkít. Szerencsére kihalófélben van az ilyen fajta Merci tulajok kasztja...

Végigolvastam a régi topikot is, az meg tanulságos. Szerintem sokan úgy fikázzák a Mercit, hogy nem is ismerik, csak a szokásos "nagyautó-sokatzabál-drágaazalkatrész sablon dumát nyomják.

üdv
Lex

EKR Creative Commons License 2002.10.15 0 0 3560
majdnem eltalaltam, pedig meg nem is lattam eloben ((((:
Előzmény: ramboom1 (3559)
ramboom1 Creative Commons License 2002.10.14 0 0 3559
szia
a gumikat gumiápoló spray-vel fújom, szilikon spray-t az ajtószigetelésekre stb. használok.
Előzmény: EKR (3547)
ramboom1 Creative Commons License 2002.10.14 0 0 3558
egyetértek, a bordó a beige bőrrel nagyon kellemes kombinációt alkot. véleményem szerint hasonlóan szerencsés párosítás a sötétzöld és a beige bőr együttese. a beige bőr kényesebb, mint a sötétebb árnyalatok azonban rendszeres ápolással és odafigyeléssel késleltethető a kárpit idő előtti elhasználódása.
én például minden 3-4 hét után enyhén nedves ruhával áttörlöm az egész autó belsejét és MB bőrápoló spray-vel befújom a bőrkárpitot. a műszerfal speciális cockpit ápoló spray-t kap, míg az egyéb gumirészek /pld. ajtószigetelés, motortérben található műanyag csövek stb./ évente kétszer kapnak szilikon spray ápolást. a gumikat kb. havonta fújom be kifejezetten gumiabroncs ápolására árusított spray-vel, ekkor a felnik is tisztítást kapnak.
sok időt el lehet tölteni az ápolással, de az eredmény mindig megéri a fáradozást és jelenleg a lassan 11 éves 124-esünk szebb, mint némely 1-2 éves elhanyagolt, pár 10 ezer kilométert futott társa.
Előzmény: Stern_ (3546)
ramboom1 Creative Commons License 2002.10.14 0 0 3557
a képek digitális kameráról kerültek videokártyán keresztül a számítógépre. ezután a minőség kárára acdsee-vel a méretet csökkentettem a modemes kollégák miatt.
Előzmény: Törölt nick (3545)
ramboom1 Creative Commons License 2002.10.14 0 0 3556
köszönöm az elismerést, ami azonban nagyrészt a gyárnak szól a kiemelkedő minőségért. én "csak" karbantartom...
Előzmény: molnar99 (3544)
kbe Creative Commons License 2002.10.14 0 0 3555
Hali!

ezt ismeritek?

meg találtam egy rég elsüllyedt topicot is.

A MERDZSÓ

Alapvetően mi is a Mercedes ?

Szép autó, jó autó, elegáns, megbízható, biztonságos, gyors, erős, okos, értékálló, szervízigénye kicsi, úttartása kitunő, télen jó meleg. Az autók királynője.

Semmi több? De. A kárpátmedencei népek (megkockáztatom: a Rajnától keletre élő népek) folklórjában különös szerepet tölt be ez a személygépjármű.

A merdzsó.

Hogyan lesz egy Mercedesbol merdzsó? Kezdjük. Öltözzünk fel a legfrissebb divat szerinti narancssárga-lila melegítőbe, ("suhogós joging"), vegyünk hozzá remekül passzoló kis barna makkoscipőt, és izlésesen kifukszolva sétáljunk el egy autókereskedésbe. Egy nagy teherbírású nejlonszatyorral a kezünkben közöljük az eladóval, hogy szeretnénk egy ötszázast. De nem is. Legyen inkább hatszázas, még megszólnak a konditeremben. Az eladó figyelmeztet, hogy az autó ára, khm, igen magas, meghaladhatja a huszonötmillió forintot, zizzentsünk hát egyet melegítonkkel és laza vállmozdulatokkal kísérve rázzuk meg a nyakunkban a kétkilónyi fukszot, hogy eztetet nézzed meg ecsém, eztetet sem sza

rért vettem, és borítsuk ki a nagy teherbírású szatyorból a lóvét.

A Mercedes megvan, most kezdhetjük merdzsóvá alakítani. Beszerezzük a szükséges extrákat. Valami szép diódasoros féklámpát hátúlra. Jegesmedveszőrt a kormányra, dupla krómozott kipufogót, matricákat. A belső visszapillantóra kéttucat Wunderbaum (vaníliaillat). Két ezerwattos hangfal, hogy szóljon rendesen a szketmen dzson vagy a megkotton áj dzsó. A műszerfalra persze mobiltelefon, (lehetoleg több is), hagy lássák a népek, hogy milyen fontos emberek vagyunk. A bőrülésekre vicces pop-art huzat, élénk színű geometrikus ábrákkal. Hátul lehet cicamintás, biztos tetszik majd a pitbullnak. Előlröl a jelvény lecsavarozódik és vivődik mindenhova a slusszkulcs függelékeként (lopásmegelozés). Végül mi kell még a merdzsóhoz? Nem árt a csomagtartóba valami jobb szamurájkard, de baseballütő a minimum, a kesztyutartóba pedig egy Parabellum (Magnum), amit piros lámpánál álldogálva, az ablakon kikönyökölve lehet forgatni, próbálgatni vele a célzást. A merdzsó készen is volna.

Legeloször menjünk vele körbe a kocsisor környékén, ellenorizzük a lányokat, hogy rendesen dolgoznak-e, vidáman üdvözöljük valamennyit, köszönjünk a haveroknak (Mit néző, baz'eg?!). Ha cigarettát vennénk, ne habozzunk, parkoljunk nyugodtan a körút közepén, azt a pár percet igazán kibírják. A dudálókat nyugtassuk meg megfeleloen hangos "Letépem a fejedet!" kiáltásokkal. Miután bekukkantottunk a peepshowba ( parkolás körút közepén, elakadásjelzővel ), elnézhetünk az ismeros hamburgereshez, fölparkolhatunk ottan a járdára, félrelökve néhány gyalogost, akit ne feledjünk alaposan megfeddni, mivel a proletárok durva szövésű nadrágja összekarcolhatja a drága autó finom fényezését. A méltatlankodókat (De uram, ön ráállt a lábamra! ) fejeljük le, aztán, amikor feljelentéssel fenyeget, nevezzük rohadt kommunistának, és a biztonság kedvéért villantsuk meg pillangókésünket. Elegánsabb éttermekben helyezzük a kocsikulcsot a nagy fémjelvénnyel és a rókafarokkal úgy, hogy elvágólagos legyen a rádiótelefonnal, majd rendeljünk az autónak is egy dupla bélszínt jól átsütve, sok mustárral, sült krumplival, hozzá egy Chivas Regalt Red Bullal!

Plusz egy vicc:

A Mercedes gyár olyan új modellt állít elő, amelyben nem lesz kormány, hogy egyszerre lehessen telefonálni és orrot túrni.

Copyright Kovács Géza, Utolsó módosítás: 1998 március 16.

eger.jeno Creative Commons License 2002.10.14 0 0 3554
IGEN !!!

Nagyon szépen köszönöm a dicséretet. Sajnos tavaly ilyen tájt belép jöttek hátulról, és a jobb oldala egy kicsit (cca 5-7 milliméterrel ) lejt hátrafelé.

Egyébként a 2 hete mostam le - alaposan - és pasztáztam le.

Jen?

Előzmény: LEX (3553)
LEX Creative Commons License 2002.10.14 0 0 3553
Jenő,

láthattam a gépedet szombat de. Újpesten a piacnál a Mády L. utcában? Ha a te géped volt, akkor gratula, nagyon szép állapotban van!

Lex

Előzmény: eger.jeno (3552)
eger.jeno Creative Commons License 2002.10.14 0 0 3552
Péntek este már nem olvastam a fórumot, ezért tudok csak most reagálni:

Enegem érdekelne. Ahogy irtam, be tudnám szkennelni. Hogy lehetne elérni .. ?

Jen?

Előzmény: ACE VENTURA (3540)
LEX Creative Commons License 2002.10.14 0 0 3551
Mi a Czimbuláék telefonszáma? Pls help!

Thx
Lex

candle Creative Commons License 2002.10.14 0 0 3550
"Nincs véletlenül tudomásotok róla, hogy mennyibe kerül, és hol lehet beszerezni? "

nekem az SD-be (w126) 2 db lengéscsillapító van. darabonként felülre kell egy öntvény, alulra pedig 2 db szilent.

az öntvény szilenttel együtt asszem 7eFt, míg a szilent 400Ft

sztendrei bolt

"Biztos meg tudnák oldani szerelő ismerőseim"

nem egy vészes dolog

Előzmény: UncleT (3549)
UncleT Creative Commons License 2002.10.14 0 0 3549
Üdv.

Régóta nem írtam már, de ez nem azt jelenti, hogy nem olvasom naponta az topic.
Szóval, voltam a kis hattyúval szervizen, és sajna ki kell majd cserélni a motortartó bakokat, mert az jó magyar utak haza vágták, oda. Nincs véletlenül tudomásotok róla, hogy mennyibe kerül, és hol lehet beszerezni? Biztos meg tudnák oldani szerelő ismerőseim, de mivel ez az első autóm, szeretném kikérni nálamnál tapasztaltabb versenyzők véleményét is.
Ha tehát van valakinek ötlete, infója, árral, fellehetőséggel kapcsolatban, szeretettel várom.

Peace.
UncleT 124/230/22 :)

LEX Creative Commons License 2002.10.14 0 0 3548
Jó reggelt!

Látom, felpezsdült kicsit a klubélet... :-)

Gery,
minden frankó, az oldalanként kapcsolható helyzetjelzők mentek el balra, majd reparáljuk.

EKR,
benzines Gyulát nem hozol magaddal mostanság? :)

kbe-nek pedig írassunk fel vényre kupépótló szérumot! Lónak való adaggal...

üdv
L

EKR Creative Commons License 2002.10.13 0 0 3547
SZia, a guikat véletlenül nem szilikon spray-vel fújtad le? (Mert tökre úgy csilélog, mintha...)
Előzmény: ramboom1 (3543)
Stern_ Creative Commons License 2002.10.12 0 0 3546
Helló ramboom1,

tényleg nagyon szép az autód. Nekem ez a kedvenc színvariációm W124-ben, bordómetál külső és vajszínű belső (főleg bőrből)

aki még nem nézte meg, tegye meg :-)

Stern

Előzmény: ramboom1 (3543)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.12 0 0 3545
Az autohoz gratula,tenyleg szep,kivul,belul.
A kepeket VHS szalagrol digitalizaltad be?:)
Előzmény: ramboom1 (3543)
molnar99 Creative Commons License 2002.10.12 0 0 3544
Tsá!!!

Ramboom!!! Gyönyörű az autó!!! Különösen belülről kápráztatott el. Igaz én ilyen műszerfalat még nem láttam de nem is rossz!!! Azt tervezem, hogy áthuzatom a kárpitot világos színűre. Mégegyszer gratula, az autó tsodálatos!!!

Többiek!!!

Keresek a 94-es E200-amhoz előre vonószemet a lökhárítóba és hátulra a rendszámtábla fölé króm díszlécet!!!

ramboom1 Creative Commons License 2002.10.12 0 0 3543
szia
nekünk 91-es 300e-24 limuzinunk van 239e km-rel. mivel automata és a klima is mindig megy országúti fogyasztásra 11-12 litert, városira pedig 15-16 liter jellemző fogyasztást mondanék.
képeket a www.extra.hu/w124 oldalon találsz.
további kérdésekre szívesen válaszolok.
Előzmény: atx808 (3500)
ACE VENTURA Creative Commons License 2002.10.11 0 0 3542
Kbe, és aki még 126 kupét keres:

Helyi hirdetési újságban az alábbi hirdetés:

Mercedes 560SEC V8 Coupé (1989-es, full extrás)
16" -os BBS felnikkel, friss műszakival, friss zöldkártyával, törzskönyvvel, tulajdonostól gyönyörű állapotban eladó, esetleg elcserélhető.
Irányár: 1,75 M Ft. Tel: 70-285-4154

Ha esetleg valakit érdekel:-)

Lehet, hogy egy szemlét megérne.

ACE VENTURA Creative Commons License 2002.10.11 0 0 3541
Jövök kbe, igérem:-))

BÜSZKE IS VAGYOK !!!!!!!!!!!! :-)

Előzmény: kbe (3538)
ACE VENTURA Creative Commons License 2002.10.11 0 0 3540
Háj evribodri:-)

Szal a könyv címe: H.R.Etzold
Mercedes 200/220/240/300 D
von 1/76 bis 12/84

So Wird's gemacht-pflegen,warten,reparieren

Bocs, ha valamit elírtam, a némettel csak a gútentágig bírkózom meg.

Amit értek belőle elég részletesen taglal mindenfélét: pl porlasztócsúcs beállítás, futómű, fék, meghúzási nyomatékok stb. Sőt a végén még egy széthajtogatható elektromos rendszer kapcsolási rajz is van.

Ismeritek ?
Holnap mindenesetre magammal viszem.

Candle: Nagyon remélem, hogy hamarabb érek fel, bár barátné elkészülési sebességétől is függ:-))

A mobilod számát emailban küldd el mégegyszer légyszi mélben, hogy tudjalak hívni.
De leírhatnád a bontó címét is.

A fentiek után is érdekel valakit konkrétan a könyv?

GeryV8 Creative Commons License 2002.10.11 0 0 3539
kbe

Nézz be a kispestibe, 24-es coupe miatt!!

Gery

kbe Creative Commons License 2002.10.11 0 0 3538
Tessék jönni gyakrabban !!! :-)))

Amúgy büszke lehetsz magadra, mert hasonló állapotú kupét +automata+légkondi 1,4 ért árul egy gyerek.

Ezek szerint jó vételt csináltál..

kbe

Előzmény: ACE VENTURA (3532)
eger.jeno Creative Commons License 2002.10.11 0 0 3537
ACE VENTURA

Érdekelne ez a könyv, be tudnám szkennelni, aztán kiraknánk a netre...

Jen?

Előzmény: ACE VENTURA (3532)
EKR Creative Commons License 2002.10.11 0 0 3536
Hi mindenki!

Közérdekű (-e v sem) közlemény: Amit megnéztem E34-es BMW524TD-t a barátomnak, a végkifejletthez érkezik. Ez azt jelenti, hogy lehetséges, hogy már a hétvégén, de szűkös határidőn belül jövök fel Gyuszival (dieseles Gyuszi candel kedvéért (: ) s kocsinézés után milyen kedve lenne a csapatnak egy összeröffenésnek? Az tuti, hogy a 500SEL 300D-fog feljönni (ami, saját véleményem szerint, eléggé egyben van; akár mintapélda is lehetne, hogy ilyen kocsit lehet venni (((: ) Egy páran tuzdják teloszámomat, meg 13:10kor hagyom csak el a várost. Amúgy, meg ha vmi konkrétumot tudok, akkor az elnökséggel tudatom, ő majd kihirdeti (((:
Na megyek mert még mennem kell isibe is )):

candle Creative Commons License 2002.10.11 0 0 3535
ha szombaton de jössz (14,00-ig), akkor kiugrom veled sztendrére

képzeld, annyi kormány van ott, hogy még el is adnak belőle:-))))

Előzmény: ACE VENTURA (3533)
candle Creative Commons License 2002.10.11 0 0 3534
"Nekem nem aktuális, mert kupéról egy kukk sem, de felajánlom klub hasznosításra, ha valakit érint. "

megköszönném, ha elhoznád. azt javallom, hétvégén fussunk össze

mikor jössz?

"szegény egy hónapja be sem volt indítva,( remélem beindul :-) ) "

hmmmmm:-))

Előzmény: ACE VENTURA (3532)
ACE VENTURA Creative Commons License 2002.10.11 0 0 3533
Még egy dolog:

Még mindig érdekel gyári merci kormány !
123 -ashoz való. Ha valakinek van elfekvőben, akkor ne habozzon szólni nekem.Vagy esetleg be tud szerezni valahol.

ACE VENTURA Creative Commons License 2002.10.11 0 0 3532
Háj evribodri:-)

Röstellem magam, amiért mostanában hanyagoltam egy kicsit a topicot.Nem nagyon volt időm semire, így a topicra sem:-((

Vissza olvastam a lemaradást, szép a termés :-))

Szereztem viszont egy könyvet w123 200,240,és 300D
tipusokról valami service manuál féleség dójcse nyelven.
Nem volt még időm tüzetesen átnézni, de nagyjából minden benne van. Sok fotó (fekete-fehér), beállítási adatok, alkatrészrajzok asszem. Nekem nem aktuális, mert kupéról egy kukk sem, de felajánlom klub hasznosításra, ha valakit érint.
A pontos címét leírom később, ha valakit érdekel.

Holnap és holnapután egy cimbinél vikkendezünk sződ-csörögön.Ez pest mellett van, mint kiderült.
Ha valakit érdekel, csörrenjen rám és magammal viszem.Találkozhatunk valahol.Tel szám Candle kollegánál megkapható.

Lehet, hogy már ismeritek, akkor bocs a firkálmányért.

Jó hétvégét !

Ja a kupéval megyünk, mert szegény egy hónapja be sem volt indítva,( remélem beindul :-) ), nehogy megmacskásodjon.

EKR Creative Commons License 2002.10.11 0 0 3531
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
EKR Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3530
kbe: csak neked
(a többiek elfordulnak (((: ) 30-41-660-41
Előzmény: kbe (3523)
kbe Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3529
Ez adott esetben változtat a nem behozhatóságán?

erre irányult a kérdés ...

kbe aki izgul

Előzmény: candle (3527)
candle Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3528
"Ők arra mérnek fel, hogy hogyan lehet abból új értékű autót faragni. "

szerintem pedig arra, hogy hátha beleugrasz egy tökfelesleges motorgenerálba 1 gurigáért, amit gyári alkatrészekből a feléből megoldasz, lelkiismeretesebb szerelőkkel, akik foglalkoznak is a régebbi mercikkel is

továbbra is fenntartom, hogy a kárpát u nagy ívben sz.rik a mi autóinkra, egyáltalán a létünkre is.

legjobb példa, hogy egy egyszerű email-ra sem kélpesek válaszolni. de erről ekr többet tudna mesélni

Előzmény: bcsocsan (3520)
candle Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3527
"A motor után odaírják, hogy E-1 illetve E-2. "

gondolom ez az, hogy melyik szabványnak felel meg, vagy tévedek?

"Can you send me... bonyolult volt nekik? "

nem tetted hozzá, hogy RIGHT NOW!!!!!!!!

"Szerintetek jól mutatna az e500 első sárvédője a 300 as kupén? "

persze

"volt abban 260-as? "

én nem tanáltam:-)

Előzmény: kbe (3518)
candle Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3526
a fordszámmérőt még tudnám esetleg, de a kmh óra passz
Előzmény: Divan 380 Sel (3517)
molnar99 Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3525
Tsá!!!

Csodálatosak a képek !!!
Akinek van több is belőkük az írja mán ki nekem egy cd-re oszt én meg ócsón megveszem, postai utánvétellel!!!

molnar99 Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3524
Tsá!!!

kbe!

Tudnálk egy pillát várni a külföldi autó vásárlással? A faterom is mostanság akar v.mit behozni magának. Vagy Mercit :-))) vagy BMV-t :-(!

kbe Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3523
írj telszámot a mélemre sörözés ügyben

kbe

Előzmény: EKR (3521)
Divan 380 Sel Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3522
Köszi EKR, élnék a telefonos egyeztetéssel, mivel Miskolcon lakom, a személyes most kicsit körülményes lenne. megtennéd, hogy mailben elküldöd a telefonszámod (ja, és az időintervallumot is amikor zavarhatlak)?
EKR Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3521
Divan 380 SEL: a megoldás elsőre pofonegyszerű, ha csak egy sima W123-as motort váltót tetek bel, akkor ott a baj, hogy a 23-as váltója spirállal a 26-osé pedig elektromosjellel 'kommunikál' a műszerfallal. Egy ilyen jeladót tök könnyen rá lehet aplikálni, vagy egyszerübb, bár költségesebb, ha a váltó végét, esetleg az egészet kicseréled!
Jah és a fordulatszámmérőd működik? Mert az enyém igen, és mégis 23-as motor (((: Idestova 3-4 megoldást használunk a gyakorlatban, erre a problémára (((:
Egyéb körű tájékoztatásért szívesen állok rendelkezésedre, konkrétumokat telefonos esetleg személyes egyeztetésnél tudok mondani.
Előzmény: Divan 380 Sel (3517)
bcsocsan Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3520
Hali,

szerintem a Kárpát u.-ban korrektül átnézik a kocsit. Bökkenő csak az, hogy az átnézés 15-20ezer Ft, s az állapotlapra felkerül, hogy mit cserélnének, újítanának fel... - ennek végösszege pedig eléri a vásárolni szándékolt autó kínálati árának akár a dupláját is. Ez a 2 milleres 26-os Coupe esetén ugye kijönne 3,5-4 millióra. Nekem a W114-ES Coupe-mon annak idején motorgenerált javasoltak (igaz, hogy utána még két évig kutya baja volt a kocsinak generál nélkül!) 1 millió feletti összegért. Akkor a kocsit 375-ezerért vettem meg. Igazán a MB állapotfelmérése nem volt reális. Ők arra mérnek fel, hogy hogyan lehet abból új értékű autót faragni.

Azzal viszont egyetértek, amit Candle mondott: bele kell a vételbe SZVSZ legalább 200-500ezres túlköltekezést is kalkulálni egy SEC-nél. Gondolj bele, egy hónapon belül olajcsere, olaj és levegőszűrő cseréje, ékszíj csere, vezérmű szíj/lánc csere ill. ellenőrzés, klíma feltöltés, fékbetétek, esetleg tárcsa is, elektronikai kis hiba javítása, gumik cseréje, esetleg téli gumi felnikkel, gyertyacsere, esetleg gyújtókábel csere, stb. És akkor még baj/probléma fel sem merült!

Ja és a teletankolást ki is hagytam a felsorolásból...

Üdv,

bcsocsan

kbe Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3519
Én is ezt olvastam régebben, de nem hittak nekem!

TÉRÍTSÜNK EGYÜTT A KIS NYOMATÉKÚ 24v ÉRT :-)))

kbe

Előzmény: Szkátó (3501)
kbe Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3518
Hali!

Kis segítség kellene, mert rán se szarnak az autóbehozós topicban :-.((

Találtam olyan 126SEC-eket, aminél A motor után odaírják, hogy E-1 illetve E-2. Ez nem lehet, hogy megoldja a behozatalos ügyet? Azért tartom lehetségesnek, mert 100ból kb 2-3 nál van ez ott, és ezek ált. svájciak voltak.

A 124 300 CE nincs rajta a kff listán. Ezekre a problémákra azt monják ott, hogy a forgalmit faxoltassam el, és ott a negyvenvalahányadik mezőben szerepel a decibel... Viszont eddig 4 et kértem faxon, és senki sem küldte el... Lehet, hogy oszama nem beszél in english? Can you send me... bonyolult volt nekik?

Így nehéz lesz megtalálni a megfelelő kupét.

Szerintetek jól mutatna az e500 első sárvédője a 300 as kupén?
Ugyanis megfigyeléseim szerint a 124 es CE-k között sok általam megfizethető darab is akad, 3000-5000 euró között. a 320-asok drágábbak ennél.

volt abban 260-as? vagy csak 220-230 300-30024V?

valaki óggyamámmegeztakupétlanságot, mert kurváraidegesít :-(

kbe
kbe

Divan 380 Sel Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3517
Sziasztok!
segítségre lenne szükségem, főleg EKR-re gondoltam, de bárki aki 126-os dízelesítésben otthon van. A balfasz szerelőm nem tudja megoldani, hogy miután beletették a 3000-es 5 hengeres motort, a kilométeróra működjön. Tud valaki megoldást?
Köszi
EKR Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3516
Jah, csak nekem van 100megabites hálóm korlátlan előfizetéssel, ami 6 hónapra 3ezer huf-ba kerül? ((((:

- tudom szemétség, de otthon nekem sincs ))): -

Előzmény: bUddy (3514)
EKR Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3515
Nem illik a 'hülyébbet' és a fáradtabbat bántani, főleg nem így koradélután "táján" /relatív időszámítás ((((: /

Amúgy láttam a bálnát, egyszer beállok a 26-ossal, de előtte beteszem a koránt, a vizipipát és allah fényképét a kocsiba

Előzmény: candle (3513)
bUddy Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3514
azt nem mondom, merthogy qrrvára tetszenek :)

csakhát béreltvonalas létemre együttérzek a modemes kollégákkal... :)

Előzmény: EKR (3510)
candle Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3513
"lehet, hogy én vagyok hülye "

senki nem vitatta:-))))))

Előzmény: EKR (3509)
candle Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3512
vagy én nem tudok olvasni, vagy te írtál 1 mondatban 5-öt:_))))

de ha már kinnt voltál, nézted a műhelyben a motorcserés bálnát?:-)))

320-as volt eredetileg, full, 2 rózsafüzér és 1 kereszt a belső tükrön,

a középkonzol tetejére, majdnem közvetlenül a szélvédő alá pedig arany feszület felerősítve:_)))))

Előzmény: EKR (3509)
candle Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3511
"Én mondjuk biztos nem oda vinném... "

jómagam sem

nem tudom mondta-e ezt már valaki, de egy tizenéves használt autónál még a legjobb szakemberek sem tudják 100%-ra megmondani, hogy egyes elemei mikor esnek szét.

szerintem be kell kalkulálni ezeket a szívásokat:_))))))

"nem tenném rá a nyakam, hogy egy "öreg" használt autónál (legyen az akár sec) kiteszik a lelküket egy átvizsgálásnál."

evvel is egyetértek, a kárpát u nem ezt a vásárlói réteget próbálja megfogni, mint azt elég sok tapasztalat is mutat.

magyarul lesz.rja mien a 26-osod

DE, mégha ki is tennék sem feltétlenül találnának meg minden kis prücköt

Előzmény: GeryV8 (3494)
EKR Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3510
csak azt ne mondd, hogy nem tetszenek (((:
Előzmény: bUddy (3508)
EKR Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3509
Na tegnap én is voltam a szentendrei műveknél, és én is láttam, kb így áltak (w123, W126 sec, w123, w126 560sel) na azert en is osztom velemenyedet, meg - lehet, hogy én vagyok hülye - de a telioldalas sec, meg minden másnális, 85 után az ortopédiai ülés nem az a kis karos volt, mint ol a w140-esben? Szerintem a benne levő két kis pumpálós ülés utólag lett betéve! Nameg - nem emlékszem pontosan - , de mintha az elektromos abléakemelő gombjai is 85 előttiek lettek volna (((:
Előzmény: candle (3507)
bUddy Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3508
egy picit nagyot lettek... :-)))

szerintem moderáltasd ki őket, és csináld meg kisebb méretben...

Előzmény: EKR (3506)
candle Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3507
noszóval, heveny vírusirtás után, i'm back

"Szóval segítsetek lécci sec-et venni, vagy beszéljetek le róla, mert nagyon beleszerettem. "

gonosz leszek, és nem lebeszéllek róla, hanem aszondom, hogy nézd meg a mo-i sec-eket.

siralmas.

tegnap voltam a sztendrei bontónál, ki van állítva egy 500sec, 86-os.

a hangja gyönyörű (milyen is lenne egy V8-as?), de azonkívül max hányni jár belé a lélek:_((((

Előzmény: ASZA (3473)
EKR Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3506
Kérem a modemesek engem se *nyázzanak ((((:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

- tán még ez is jó lett? -

EKR Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3505
Na újra (:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Na talán most összejön???

EKR Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3504
Na megpróbálok én is pár képet akkor már betenni a témával kapcsolatban (:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

bUddy Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3503
Bocs a modemesektől, de ezt muszáj:

EKR Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3502
Na sikeresen leadtam a házit, már lassan fel is vagyok ébredve, ahhoz képest, hogy fél4kor feküdtem. Mondjuk gyorsan felébredtem, mert a tekarítónéni le 'drága CSILLAGOM'-ozott /hogy ugyannemár mászkáljam össze a friss felmosását/. Na kíváncsi vagyok, milyen Daimleres veütéses dolgokkal fogok ma még találkozni (:

E300-asról annyit, hogy egy kicsit vissza kéne olvasni, mert (bocsi, de nem nyomom fejből) van vkinek egy igen szép példánya (asszem (((: ), s tőle biztosan konkrétumokat is megtudhatsz (ha minden igaz (((: )

Szkátó Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3501
A győri MB kereskedés hírdeti. Valaki írta, hogy kívülről elég szép, csak a belseje már nem annyira.

300-24v Lóerő van dosztig (>200), csak azt olvastam róla, hogy alul egy kicsit nyomatékszegény. Forgatni kell. Szerintem országúton 9-10-ből megáll.

Előzmény: ASZA (3477)
atx808 Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3500
Tegnap lattam almaim kocsijat: egy 300CE-24 Lorinser-t.. csodaszep! Es egy kis agyonfuxolt romagyerek vezette az igen csunyacska baratnoje tarsasagaban :(

Mondjatok mar meg legyszives, hogy ez a soros hathengeres van-e a negy ajtosban is [300E illetve E300] es ami meg fontosabb, hogy aki TAPASZTALT mar ilyen kocsit [300CE-24], mennyit FOGYASZT [VAROS/ORSZAGUT/PALYA]... koszi szepen!!

EKR Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3499
Na elkeszültem a műszaki rajzokkal, már csak valami szar visual basic progit kene irnom holnap 14:00-ra. Na mindegy ugyis 8kor kelek... jaj de várom már a reggelt... és az ébresztőt...

De holnap én is megyek nagykőrösi útra, megnézem a sec-et is (((: Majd röhögök jókat!

ASZA Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3498
Köszi szépen a felajánlásokat, lehet, hogy élek velük. A MBMO-nál 20 körüli árat mondtak, ennyit talán megér, hogy nyugodtabban veszem/nem veszem meg.

Stern_-nek: a Nyagykőrösi útit én is néztem, tényleg nem a legjobb választás.

ASZA

Előzmény: kbe (3489)
EKR Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3497
Nem, színt nem írtak, de tuti nem az (legalábbis kép alapján nem)
Előzmény: Törölt nick (3496)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3496
Fekete szinu,sotetitett lampakkal?

Ha igen akkor ismerem.

Előzmény: EKR (3465)
EKR Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3495
Folytatva GeryV8 gondolatat, en sem oda vinnem, meg egy csomo dolgot te magad is ki tudsz deriteni. Pl az 'elektromos berendezések átnézése' című rovatot, ráadod a gyújtást és elkezdesz mindent nyomkodni, mint a hülyegyerek (namármost, ha tudod, hogy minek is kéne működnie, és hogyan, akkor ehhez nem kell szakember); fogod a gépet elméssz egy jó gumishoz és átnézeted velük a futóművet, itt ismerősök előnyben, mert az tényleg kiteszi (esetenként) a szívét a dologért; külső fényezéshez egy kis kifinomulét esztétikai érzék és ápolás után az ügyes szem észreveszi a rejtett huncutságokat, aknán az kocsi alján a korrózió és egyébb sérülések. Igazából a motorhoz kell igazi szakember, arra meg én is tudok ajánlást mondani, nem saját személyemre gondoltam!
Na most zárom soraim, mert még tanulok, meg rajzolnom is kell holnapra (elég jó ebben az időben((: )
Előzmény: GeryV8 (3494)
GeryV8 Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3494

" Meg egy átvizsálás a kárpát u ban szvsz 100 alatt nem megúszható. Na akor van az, hogy pont 100 ért megtudtad, hogy mit nem veszel meg :-))) "

Ne írjunk mán hülleségeket!!! :))

100 EFT ?

A feléért megcsinálják neked egy 210-esen a kisebbik kötelező servicét!

Szóval nyugodtan be lehet vinni. Az más kérdés, hogy tényleg kiderítik-e minden baját...nem tenném rá a nyakam, hogy egy "öreg" használt autónál (legyen az akár sec) kiteszik a lelküket egy átvizsgálásnál.

Én mondjuk biztos nem oda vinném...

Gery

Előzmény: kbe (3489)
EKR Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3493
Hát aszondjahogy én lent lleszeg gyulán, s este teljesen ráérek, úgyhogy tőlem akár 3 is belefér (((:
Előzmény: kbe (3491)
kbe Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3492
Persze dolgozom, de lehet, hogy este lesz idő ilyesmire
Előzmény: kbe (3491)
kbe Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3491
Péntek este mit csinálsz?

igyunk egy sört, de inkább 2-t, ott leszek nálatok

Előzmény: EKR (3487)
kbe Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3490
Hol is van pontosan?

kbe

Előzmény: Stern_ (3485)
kbe Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3489
Hali!

Nem szeretnélek elkeseríteni, de a tulaj valszeg nem hagyja majd. Meg egy átvizsálás a kárpát u ban szvsz 100 alatt nem megúszható. Na akor van az, hogy pont 100 ért megtudtad, hogy mit nem veszel meg :-)))

Mielőtt döntést hozol, érdemes többet is FIGYELMESEN megtekinteni, ha nem ismered a kocsit. pl. aszongya, hogy full: erre nincs automata légkondi, abs, elektromos memo szék bőrrel, stb stb...
Ha tudsz várni hétfőig, akkor szivesen elmegyek veled megnézni, de ezzel itt szvsz többen is így vannak. EKR pl ajánlotta is, lentebb (remélem nem értettem félre...). Ő meg ért is hozzá legalább. ;-)

Ha télleg szeretnél ilyet, akkor érdemes várni egy igazán jóra.
Meg próbálgatni, hogy nem csúszik-e a váltó, hogy gyorsul, ilyenek. Én eddig 3 at vezettem, de teljesen eltérő karakterek voltak. Pedig mind 500 as 87-88 as volt.

kbe

Előzmény: ASZA (3484)
molnar99 Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3488
Tsá Mindenki!!!

Leírom most nektek mitől is szép az élet!!!

Reggel ébredés után, álmos szemekkel és morcos hangulatban az erkélyre baktatva egy olya kép tárul elém ami az egész napomat bearanyozza!!!
Az én "kicsikém" kéz a kézben msolyogva pislog rám egy "kereklámpással"!!!
Ott pihennek egymás mellet és büszkén hírdetik a MERCEDES AZ AUTÓK KIRÁLYNŐJE!!!

Asza!!!

Vegyed megfelé a gépet aztán számoljál be a tapasztalatokról!!!

EKR Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3487
Hali all!

Egy ismerős most akar E34-es BMW 524TD-t venni, s megkérdezte, hogy mit tudok mondani róla. Na akkor kérdezlek tioteket, mit is tudunk a "konkurenciáról"? (((:

Jah, és véletlenül nem-e jár-e vaki a holnapi nap folyamán a szentendrei bontó környékén? Lehet, hogy nem fogok tudni kijutni időhiány miatt, de pénteken reggel meg megy a 'gépem' (((:

Segítségeteket előre is köszönöm!!!

SEC tényleg egy nagyonszép és komoly gép, csak ajánlani tudom, bár nem nagyon látok példaértékű állapotban lévő darabokat. Ez pedig bűn, mert tényleg az egyik legszebb Mercedesek családjának sarja /hát nem hiába W126-os (((-: /

Stern_ Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3486
Ezt meg be kellene linkelni a Suzuki topicba, hogy nagy szakértelemmel azon vitatkoztok, hogy 20 vagy 30 litert fogyaszt az autó, hadd kapjanak szívbajt :-))
Előzmény: ASZA (3476)
Stern_ Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3485
Helló!

Légy üdvözölve a csapatban előre is.
Lebeszélni biztosan nem fogunk a SEC vásárlásáról, mert ha jól tudom, ilyen még nincs a topicban, és mindenki szereti. Kibicnek meg semmi sem drága, vedd meg, mi meg majd örülni fogunk neki :-)

Visszatérve a vásárláshoz, nagyon sok hasznos tanácsot lehet itt hallani, többször volt már, hogy elmentem megnézni olyan vasat, amit valaki említett, hogy áll egy kereskedésben, stb.. és észrevettem olyan dolgokat, amiket a topictárs nem, és fordítva.

kbe-nek abban van igaza, hogy nagyon sok hányás állapotú darab van. Pl. a Nagykőrösi úti piacon van egy fekete, ezüstmetál spoilerrel, na az már februárban is ott volt... ott lesz jövő februárban is. Érdemes megnézni, mint az állatorvosi beteg lovat, kiderül, hogy milyet NEM szabad venni :-))

stern

Előzmény: ASZA (3473)
ASZA Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3484
Én arra gondoltam, hogy amit megvennék, elviszem a MB Magyarországhoz állapotfelmérésre. Ők állítólag minden hibáját kiderítik, megmondják, mit kell rajta megcsinálni.

ASZA

Előzmény: kbe (3483)
kbe Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3483
szerintem vannak itt a topickban olyanok, akik szivesen elcsattognak veled, és megnézik a járgányt.. számtalan hibája lehet egy ilyen gépnek, én nem állnék neki egyedül a vásárlásnak.

kbe

Előzmény: ASZA (3476)
kbe Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3482
az nem tom ki....

kbe (nemecsek)

Előzmény: johnnie_w (3481)
johnnie_w Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3481
KBE hozzászólását visszautasítom, itt a link, mert Ő még ezt sem tudja leírni helyesen...

Üdv. J.

kbe Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3480
szar is lett :-))))

mitől teszi bele a forum urljét is?

számomra érthetetlen, mert kézzel írtam és nem írtam oda :-((

de ő most megszereli, mer ügyes-bajos

kbe

kbe Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3479
Hali!

Csináltunk Johnnie_W vel (tulképp ő csinálta, én csak utasítgattam :-)) ) egy ilyen webes izét.

Az előbb nem sikerült belinkelni, pedig jó volt az url :-)))
namégeccer:

>

kbe

kbe Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3478
Hali!

Csináltunk Johnnie_W vel (tulképp ő csinálta, én csak utasítgattam :-)) ) egy ilyen webes izét.

itt tekinthetitek meg, de egyenlőre képaláírás nincs, és minden kép 2 szer volt fent, úgyhogy az egyiket levettem, ezért ott üres kockák vannak

kbe

ASZA Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3477
Lécci! Hol lehet érdeklődni?

ASZA

Előzmény: Szkátó (3464)
ASZA Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3476
Nekem tetszett, bár nem nagyon értek hozzá. Lehet, hogy megveszem.

Tényleg 30-at eszik? Nekem azt mondták, 20 elég neki.

ASZA

Előzmény: kbe (3475)
kbe Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3475
Na üdV!

Milyen volt? Hol lehet megnézni? Ki árulja? Kereskedés, vagy magánember? Milyen állapotban van?

Említettem, hogy Candléval, és nélküle is kb 25-30 kupét néztem meg eddig, megvásárlás céljából és 0 olyan volt, amiért érdemes lett volna pénzt fizetni... Még a legjobb a győri volt, erről pl vannak képeim is, de a bele annak is széthullott..

kbe

ps: felteszem valahová a mercinézős képeket, és belinkelem ide.

kbe

Előzmény: ASZA (3473)
kbe Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3474
+ Automatánál legtöbben azt hiszik, hogy nincs is motorfék.

miért van ? :-))

kbe

Előzmény: GeryV8 (3471)
ASZA Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3473
Sziasztok.
kbe felszólítására íme írok a topicba:
Ez az első hozzászólásom itt az indexen. Nagyon izgulok :) Hogy is kezdjem?

Még nincs, de szeretnék csillagos járgányt, egyből a 126 sec-eket nézegetem egy ideje.

Szerintem ez az AMG nem az egy évvel ezelőtti, voltam megnézni, csak 5.6-os.

Szóval segítsetek lécci sec-et venni, vagy beszéljetek le róla, mert nagyon beleszerettem.

ASZA

Előzmény: kbe (3463)
GeryV8 Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3472
Még annyit, hogy sajna a gyakorlat, ill. a tapasztalat sem támasztja alá amit mondasz.

Volt egy felmérés, valahol az EU-ban. Kimutatták, hogy az awd-s kocsik arányaiban több téli balesetet okoznak, mint "normál" társaik. A fent leírtak miatt.

Erről persze nem az awd tehet. :)

Ps: Igenis mindenki vegyen rwd E55-öt!!! Nem érezném magam jól télen, ha mindenki 4matic 400 le-s monstrummal közlekedne. :))

Előzmény: GeryV8 (3471)
GeryV8 Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3471
Van benne igazság, de így, ahogy mondod nem ok.

Normál helyzetben, havon, motorfékezve ok, leheletnyivel, de megnézlek amikor vészhelyzetben motorfékkel meg tudsz ÁLLNI ügyes fék és ügyes abs nélkül.

Magyarul ahol te életet mentettél a motorfékkel ott én is meg tudtam volna állni (rwd vagy fwd+motorfék+fék+abs).

A gond nem is itt van, hanem ott - és ezért írtam, hogy nincs különbség -, hogy sokan vannak úgy vele télen, hogy elindulni el tud mint az őrült, és rögtön azt hiszi, hogy ugyanúgy meg is tud állni. Önbizalom egekben...stbstb.

Szóval túl kicsi a differencia (és nagyon ügyesnek kell lenni) megállásnál az awd és rwd,fwd között ahhoz képest, amekkora a diffi az elindulásnál.

+ Automatánál legtöbben azt hiszik, hogy nincs is motorfék.

Előzmény: kbe (3469)
GeryV8 Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3470
Musty

Volna ötletem, de kellene tudni mennyire van összetörve a gép.

Írj mailt ha gondolod.

Ja: Ilyen gyönyörű gépezetre miért nem vigyázol jobban? :))))

Előzmény: Musty (3461)
kbe Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3469
Van esetleg arról anyaga valakinek, hogy évjárat szerint milyen "biztonsági" extrákat tettek a kocsikba?

értem ezalatt, hogy pl 88 tól minden 6hengeres 124 es kapott abs-t.

csakhogy olyat keressek, amiben benne is van(esetleg működik) amit gyárilag beletettek.

Az összkerékhatással könnyebb megállni, ugyanis a motorfék ugyanúgy érvényesül lassításkor is. Több alkalommal (2 ilyen eset volt) mentette meg a kereszteződésbe becsúszók / körbenézés nélkül elindulók életét (autóját) a passat motorfékje havon illetve letaposott havon (syncro), ott, ahol sima fékezéssel ESETLEG abs-sel kikerülöm, de megállni azzal sem tudok.

kbe

Előzmény: GeryV8 (3466)
GeryV8 Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3468

" A műszerfal összerakását követően minden műxik :-))) "

Még jó! Én raktam össze!! :))))

" Kivéve az oldalankénti helyzetjelző pilácsok, de ezt reparáljuk a köv. szétszedésnél. "

Mármint hogy mi is??? Az első helyzetjező?

Előzmény: LEX (3436)
GeryV8 Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3467
Nekem sem volt szerencsém hozzájuk még személyesen.
Egyik ismerősöm mesélte.
Azért nem teljesen a ccm számít. Persze nem (csak) araszolgatásról beszéltem, hanem "normál" városiról.
Az M5-tel nem sikerült semmilyen szinten 20-22 alá menni, (viszot sikerült tiltás nélkül 300kmh :))) Az E55-tel van rá esélyed. Sima 500-as motorral megy a 16 városban, ezzel 18-20 körül lesz. Persze óvatos gázzal.

Egyébként a tesztekben is másfél literrel magasabb átlag jött ki az m5-nek. Mondjuk szerintem egyik sem sok a kocsihoz képest.

Előzmény: Szkátó (3433)
GeryV8 Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3466
Ne a bénákat vedd már alapul. Biztos szar volt az asr-je, vagy a sok törés után már nem működött rajta semmi...pl. :)

ASR,ASD, ujjabbakon ESP. Semmi gondod nem lesz télen.

Példa 500 coupe, télen full havon emelkedőn míg mindenki hóláncot rakosgatott, simán mentünk fölfelé. Nemtom már mit kapcsolt be az illető, de hibátlan volt. :)

Ja és most e55-ről volt szó abban meg már minden benne van. Persze nem hozza a awd szintet, de olyan amit leírtál, nem lesz.
És egy dolgot nem tud az awd sehogy: feeling! Betonon enyhe túlkormányzottság, ellenkormányzás...Ahhh!

Egyet viszont nem szabad feledni awd ide vagy oda, megállni azzal sem könnyebb!

Ja: pl az enyém még nem az a téli járgány. :)

Előzmény: kbe (3411)
EKR Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3465
A KAE-ban van egy 'Mercedes 126 350SD, 1991, full USA kivitel, eladó; 3milla (aki esetleg megnézi, az lehetőleg szóljopn, mert bámészkodás szinten engem is érdekel, még nem láttam 350-es 26ost ))): )
Szkátó Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3464
A Ny Mo-i Bazárba hírdetnek egy 89-es szürke 560 SEC-t (2. tulajdonos) valami 2 milláért. A kis fekete-fehér képen elég jól mutat...ha valakit érdekel.
Előzmény: kbe (3463)
kbe Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3463
Jött nekem egy mail, a választ ide is beírom.

kb egy évvel ezelőtt hirdették a kocsit a KAE hasábjain, akkor 3.99 M
ért. Nem tudom, hogy elkelt-e anno, de hónapokig hirdették. Annak a
hirdetésébe volt írva, hogy 6.0, itt ez szó szerint nincs odafirkantva.
(Lehet, hogy egy év alatt kipurcantották a mocit)

Szerintem ez a kocsi ugyanaz, ami a múlt heti KAE-ban volt. Sajnos
kidobtam az elmúlt 3 év hirdetési újságjait, ezért nem tudom
ellenőrízni, hogy igaz-e.

Szóval a hirdetést ott találod az újságban. Egész pofás a kocsi.

Arra készülj, hogy kb. 30 litert fog fogyasztani
Amugy nem helyes, hogy nem írsz a topicba, tessék használni, nekem sincs
mercim, csak használok 2-t. Mostanság szeretnék behozni, ha engedi a
KFF.

Amúgy eddig itthon kb 25 SEC-t néztem meg, de egyikért se adtam volna
egy fillért se. Illetve egy bontósé jó volt, csak éppen akkor nem volt
elég pénzem, és neki gyorsan kellett eladnia.
Meg ismerek egyet, amit a tulajnak esze ágában sincs eladni...
91 óta személyesen csak ő használja, 560, hűthető bárszekrény, stb
stb...

ha eladná, akkor kb 4 milla lenne, mert 200K km van benne, németországi
merciszervíz 10k ként...

Kintről meg nem lehet behozni, mert hangos.

Bár mostanában találtam olyanokat, amik E1-E2 motorral vannak, azt még
körbejárom.

Ez megy a topicba is. ok?

kbe

Piri Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3462
Hi Candle! tegnap este láttalak az M5 kivezet? szakaszán mögöttem jöttél aztán lehuzódtam ( egy E renszámú Seat tal) aztán láttam hogy lekanyarodtál a Tesco fele
Ja meg azt is láttam hogy nem ég a jobb els? lámpád -:)
Musty Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3461
sziasztok

Lenne egy 91 es 500 SL merci. ami a nagy hatso szel miatt utolert egy autot.:-))
kerdes lehet e ilyen "mindennapos autohoz"bontott alkatreszt kapni mert az alkatreszek ara eddig 1.5 mill.sztnem lecsokkenteni.estleg kulfoldon??
koszi

Törölt nick Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3460
Az autot,vagy a radiot?
Ez tuti egy csatornas,vagy en vagyok full bena:)

Apropo nincs elfekvobe valakinek 4 db lemezfelnije,15-s,124 modelhez?

Előzmény: kbe (3457)
kbe Creative Commons License 2002.10.08 0 0 3459
nekem pl nincs is mercim :-)))

úgyhogy ne legyél szégyenlős, tessék máskor eljönni!
szabályok valóban szarok.

kbe

Előzmény: CSF-085 (3458)
CSF-085 Creative Commons License 2002.10.08 0 0 3458
Szia kbe (és a többiek)!

Sajnos sokáig nem voltam közelében a fórumnak, ezért egyrészt tudomásom sem volt a találkozónak, másrészt nem is értem volna rá, harmadrészt kissé szégyellős vagyok, tudjátok nem éppen szalonállapotú a kocsi. Sajnos mostanság nem volt használva, de javítanivaló lenne rajta bőven. Igazából kasznicsere segítene a dolgon, de azt ugye a hatályos magyar jogszabályok szerint ily régi autó esetében lehetetlen kivitelezni... Nem akarom sokáig taglalni a véleményem a törvényalkotókról, de nem hiszem, hogy nagyon átgondolt rendelkezés volt ez.

A rally-W123-ban gyári, vagy tuningolt motor van? Bocs a naiv kérdésért, de tényleg nem tudom, hogy azt, amit művelt, tudja-e a gyári motor is, vagy ehhez már "bütykölés" kell. Én csak egy dízel gazdája vagyok, ott hiába van csaknem 3liter a motortérben, az nem kimondottan alkalmas rallizásra.

Előzmény: kbe (3444)
kbe Creative Commons License 2002.10.08 0 0 3457
le tod fotóznyi?

kbe

szvsz 9 csatornát tud... legalábbis ami fateréban vanik

kbe

Előzmény: Törölt nick (3447)
kbe Creative Commons License 2002.10.08 0 0 3456
:-))))))

ha van 2.2 millió a zsebedben, akkor van egy 560AMG 6.0 full tuning eladó. Asszem 89-es.

kbe

Előzmény: Dobcsi (3451)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.08 0 0 3455
Holnap fekbetet csere,aztan iskolaban vagyok,este ugy mar dolgoznom kene,meg a Mercivel nem tudok mozogni,mert nem vilagitanak a lampai.

Előzmény: EKR (3454)
EKR Creative Commons License 2002.10.08 0 0 3454
OK, akkor W124 (azaz /bocsi/ pupos); amúgy én is itt vagyok az nagy fővárosban.
Előzmény: Törölt nick (3453)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.08 0 0 3453
w124

Budapesten lakom,holnapra megmondom mi a palya.

Előzmény: EKR (3452)
EKR Creative Commons License 2002.10.08 0 0 3452
A Sas: _azzeg azt értem, hogy Hella jobb első, de W115...W220, szóval milyen gépsárkány???

elektromosság: mikor tudnánk időt egyeztetni, nem biztos, hogy meg tudom oldani a problematikát, de ha mégis, akkor klubszervizesen olcsóbban kijössz (((:

Előzmény: Törölt nick (3449)
Dobcsi Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3451
Sziasztok!

Valamelyik nap azt álmodtam, hogy vettem egy w126os kupé mercit. Azóta nem megy ki a fejemből az az autó...

Dobcsi.

Stern_ Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3450
Ez a fehér rallys kupé:




Én a XIV. ker, Fogarasi úton szoktam látni a Total kúton.

Előzmény: CSF-085 (3442)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3449
Hella,jobb elso.

Az eletromos dolgok:
-nem vilagit a jobb elso lampa,csak a parkolo es a kod.
-a jobb oldali elektromos ablak csak akkor mukodik,ha ki van kapcsolva a vilagitas
-belso vilagitas nem mukodik,itt lehet csak az ego rossz,de egyenlore nem tudom,hogy lehet szetszedni
-a biztonsagi ov visszajelzo sem vilagit

Ennyi.

Előzmény: EKR (3448)
EKR Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3448
Hi

MIlyan lámpabúra kéne? Mert most éppen én is ezt a lámpásmestertémát járom, s lehet, hogy tudok segíteni. De ha abban nem, akkor lehet a másikban, mármint elektromos rész; ha nem is teljesen de egy pár jó tippet biztosan tudok majd adni - szeretem a furán működő dolgokat (((:

Előzmény: Törölt nick (3447)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3447
Eladni semmikeppen nem akarom a Beckert,jol nezki,meg ereklye:))
Picit zavar,hogy 1 csatornat lehet vele fogni,de lehet majd megszokom,csak ott a jo Blaum,azzal mit tegyek?:)
Lampaburat mennyiert vesztegetnek??

Elektronikussan meg nem hibatlan a kocsi,a heten megnezetem villanyaszal,mert sok dolog nem mukodik,illetve furcsan:)

EKR Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3446
Die Ergebnisse aktueller Crashtests nach der europäischen NCAP-Norm (New Car Assessment Programme) dokumentieren aufs Neue, dass die Mercedes-Benz C-Klasse höchste Sicherheit in ihrem Marktsegment bietet. Die Euro-NCAP-Organisation zeichnet die C-Klasse deshalb mit fünf Sternen aus, der höchsten Wertung dieses Testverfahrens. Derzeit erreichen weltweit nur zwei Fahrzeuge dieses vorbildliche Resultat.

És az új E-t mikor törik már össze???

EKR Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3445
Hali!

CD-ről annyit, hogy sok paraszt huszárt bönt! A cd kb 80euro, pontosabb adatokért lécci nézzétek meg a site-ot v majd megmondom késöbb, és ezért össze kéne fogni. Tanácsként, fel kéne hogy iratkozzunk egy levlistára (MBCARS-osra, amit az illetékes már bizti csinálja) és mindenki megírja, hogy mennyit hajlandó áldozni, és melyik cd kéne neki, ezt egy illetékes ember számontartja és mindig jelentést ad, hogy hányan vannak erre meg erre a cd-re. S ha valamelyik a megvalósulás határán áll, vagyis az anyagi háttere már megvan teremtve, akkor szivesen elintézem akár én is a többit.

Láttam ma egy dgyönörűűű W123 300D turbodiesel-t épp egy 4es golfot szopatott halálra a petőfihídon (((: /német rendszámú volt, de külsőleg nem lógott rajta a ruha/

kbe Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3444
Hali!

a 123 as kupéban 2 féle motor volt, a 230 és a 280, mindkettő karbival is és innnnnyektorral is, úgyhogy semmi különös.

a cdről nem tudok, nem vagyok érdekelt az ügyben.

Ménem jöttél tennap a találkodzóra?

kbe

Előzmény: CSF-085 (3442)
LEX Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3443
candle,

köszi

Előzmény: candle (3440)
CSF-085 Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3442
Üdv mindenkinek!

2 dolog miatt írok.

1. A hétvégén egy rally versenyt néztem, és enyhén szólva megrökönyödve láttam, hogy volt a mezőnyben egy W123 kupé, amiről fél füllel azt hallottam, hogy 280-as motor van benne (további részleteket egyelőre nem tudok, kivéve, hogy fehér az autó...).

2. Az a bizonyos MB CD téma szinte eltűnt (mostanában több, mint 1 hétig nem voltam a közelben, ezért végigolvastam a kihagyott időszakot). De mi lesz akkor a CD-vel? Pedig engem is érdekelne!

kbe Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3441
nem szerepel egyetlen 124/300 sem, de szvsz hozhato... nincs valakinek egy zajlistája?

nekem volt, de csak 126 ról...

kbe

Előzmény: bojk (3438)
candle Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3440
gaál:405-38-30
Előzmény: LEX (3434)
EKR Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3439
Hi, lassan azért nekem is szóljatok, ha van vmi.

ps.: Na jó, ha nem megy lasan, akkor lehet tőlem gyorsan is ((:

Előzmény: kbe (3437)
bojk Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3438
szep az auto, tenyleg behozhato? Szerepel a kod a kff listan?
Előzmény: kbe (3429)
kbe Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3437
Itt ül mellettem.

Dolgozik.

Lassan el kellene kezdeni gyártani a siteot, meg a levlistát meg egyebek.

kbe

Előzmény: LEX (3436)
LEX Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3436
Johnnie hová tünt mostanság? Továbbá felteszem szokásos havi kérdésemet a topiclogóval kapcsolatban, hogy tulképpen hol is van, ill. hogy áll a projekt.

Múlt szerdán elkezdtük buherálni Gerivel a műszerfalat. (Az enyémet.) Tanulságos volt a történet a világítás megoldás trükkjeinek megismerése szempontjából. Ezúton óva intek mindenkit, hogy a gyárilag előírtnál erősebb izzót pakoljon a műszerfalba, még ha hergyának is tartja a fényerősséget. A műszerfal összerakását követően minden műxik :-))) Kivéve az oldalankénti helyzetjelző pilácsok, de ezt reparáljuk a köv. szétszedésnél.

Lex

Előzmény: kbe (3435)
kbe Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3435
Jelen voltak Johnnie_W, EKR, ügyvéd, Candle, kbe.

Előzmény: LEX (3434)
LEX Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3434
Üdv mindenkinek,

tali millen vót?

Elég xar, de amióta otthon nincs netem, 7végén kimaradok a buliból. Remélem, 1-2 héten belül újra lesz elérésem oszt akkor sűrűbben leszek.

Az Árpád út végénél a felüljáró előtt van egy autókereskedés, láttam ott egy szép fekete 126-ost. Még nem volt időm közelebbről megsasolni, de így ránézésre egyben van a gép. Akit érdekel, szerintem nézze meg, mert nem az átlag lepukkant darab.

Lex

PS.: Gálék telefonszámát közkinccsé tenné valaki? Elhagytam a filét, amiben tároltam.

Szkátó Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3433
Nem volt még szerencsém egyik autóhoz sem. (E55, M5). Nem hiszem, hogy a fogyasztásba számottevő különbség lenne. Városba (araszolgatás) szerintem a ccm számít, más nem nagyon. Azon se csodálkoznék, ha az M5 kevesebbett fogyasztana. Majd keresek valami tesztet a neten, ha már nem tudjuk lecsekkolni személyesen. :( ;)
Előzmény: GeryV8 (3406)
Ordas Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3432
Hat igen, meg aregi E55 adatai voltak. Merci mostansag elegge raaltt, hogy a sportmodelljeibe kompresszort rakjon
Előzmény: Stern_ (3430)
Mr. Cool Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3431
ja, jóképű! megvan mindene ami kell. Automat, 6 henger, meg az egyetlen szép 3 küllôs felni... vedd meg!
Előzmény: kbe (3429)
Stern_ Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3430
Valóban. Én a Totalcar-on néztem az árat és az adatokat is, az ár talán igaz, az adatok az AMG E55 adatai. Feltűnhetett volna az 500 ccm-el nagyobb Hubraum, bár 5 liternél ez már nem feltűnő :-)


Állítólag a 2003-as AMG E55 már 476Le lesz, és 4.x mp alatt lesz százon. Legalábbis Új-Zélandon ezt beszélik. Lehet, hogy lecserélem a 200-ast jövőre :-)

Stern

Előzmény: Ordas (3422)
kbe Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3429
MEGVAN A KOCSIM!!!!!

Már csak a lóvé kell és sima ügy. Be lehet hozni, nincs szarakodás, kupénak kupé, mercinek merci.

Lehet hogy nem benneteket kellene győzködni???? :-))

kbe Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3428
kbe Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3427
kbe Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3426
Mr. Cool Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3425
Egyetértek! Ha kiveszed a beckert, meg fogod bánni! Az öcskösnek még a régi 23-asában volt egy mexico electronic kurier, a mai napig visszasírja, hogy az volt aztán a rádió, a mostani csúcs kenwoodja meg sem közelíti... Egy csillagosba becker való. Igaz nekem sem az van benne jelenleg, de a polcon ott figyel egy mexico diversity CD... azért nincs bent mert már kész volt a zene a kocsiban amikor hozzájutottam, és túl sok munkám volt benne, hogy szétszedjem a becker kedvéért. Nembaj, majd a kovetkezôbe beteszem! :-)

Előzmény: kbe (3424)
kbe Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3424
Amugy meg miért karod kicserélni??

nem értelek.

van a kocsiban egy szép hangú GYÁRI rádió, amin van külső fader, meg vezérli az antennát, meg ha mázlid van, akkor CD-t is köthetsz rá.
Nem utolsósorban illik a kocsihoz.

hm?

nem értelek

Mármint ha ki akarod dobni, akkor inkább add nekem, kell tartalékba.

kbe

Előzmény: Törölt nick (3418)
kbe Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3423
A RÁDIÓ ÉRDEKEL!!!!!!!

kbe

Előzmény: Törölt nick (3418)
Ordas Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3422
Nem 306LE veletlenul es 5.9sec? Most komolyan, vagy van ujabb modell?
Előzmény: Stern_ (3421)
Stern_ Creative Commons License 2002.10.07 0 0 3421
Hi!

Ha már mindenképpen az újabb modellek közül kellene választanom, akkor ezt választanám.


E500 -- 364LE -- 0-100 5.4s -- 5 sebességes automata -- 17 565 000Ft :)

EKR Creative Commons License 2002.10.06 0 0 3420
Hi!

Nekem elég lenne egy kocsi is, W126 400cdi L 4Matic Na hogy hangzik? Sajnos segény SD-sem fér be a garázsba, úgyhogy állófűtés ide is kell. Jah, azt tudtátok, hogy a modern cdi motorok olyan rosszak, hogy télen nem lehet velük egy normális fűtést produkálni? Ezért tettek bele egy ún. 'Zuheitzer'-t, ami mint egy állófűtés felmelegíti a vizet... Szar egy konstrukció lehet, amit külön úgy kell melegíteni, mert olyan kicsi az úgymond 'hővesztesége'! (((:

molnar99 Creative Commons License 2002.10.05 0 0 3419
Az enyimre is ráférne egy nagy mosás.
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.05 0 0 3418
dehogy!!!
most vettem,itt all az udvarban!!
Csinositgatom,hetfon polir es olaj es fekbetet csere.
Kicserelem a radiot is,valami osoreg Becker van benne,atnezetem eltromossan,mert nehany dolog nem mukodik.
Előzmény: molnar99 (3417)
molnar99 Creative Commons License 2002.10.05 0 0 3417
Igen láttam!!!
Király!!!
Eladtad má?
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.05 0 0 3416
ha minden igaz az enyem fenn van meg a magyar MB oldalon.a hasznaltautok kozott.
Előzmény: molnar99 (3415)
molnar99 Creative Commons License 2002.10.05 0 0 3415
Küldjetek má néhány fotót a W124-ről!!!
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.05 0 0 3414
A biztositektabla leirasa kellene nekem,hogy melyik bizti mire valo,hol talalom ezt a neten?
A papir ugyanis olvashatatlan:)
Ordas Creative Commons License 2002.10.05 0 0 3413
500CE 4 matic jol hangzik, de azert a kupe karosszeria nem olyan dogos, mint az 500E-e. Gondolok sarvedoszelesitesre. Vagy osszehozhato a 2 karosszeriabol visz. konnyen?

Amugy csak 1 auto kell hozza, meg csomo alkatresz :)

Előzmény: kbe (3411)
molnar99 Creative Commons License 2002.10.05 0 0 3412
Tsá!!!

kbe! Azelgondolás tökéletes!!!
Magam részéről ma megnyerem az 5-ös lottót és máris nekilátok a munkálatoknak.
Amit leírtál az már régóta birizgálja az agyam a 4matic kivételével. Ez szerintem amúgy nem kivitelezhető. Bár lehetetlen nincs csak tehetetlen!!!

kbe Creative Commons License 2002.10.05 0 0 3411
Azért vagyok oda a 4 maticért, mert utálok szarakodni télen. Egyszer a 7 esen a 7 m0 saroknál, diósdon vagy hol röhögtem 10 percet egy csávón, aki egy c36AMg vel nem tudott elindulni a marha nagy betonplaccon, lejárt havon :-))

amint elengedte a féket, azonnal forgott körbe a kocsi :-)))

megkérdeztem, hogy lehúzzam-e ajégről, és megsértődött, hogy miért baszogatom... :-))

erre kisebb lett volna az esélye 4WD és téli gumi esetén (like me:passat gt syncro)

mellesleg az sem túl jó, hogy odacsapkodod a kocsi farát a járdához, meg mittomén hová..

vagy 2 kocsit tartasz, egyet hóba egyet csak ugy.. legalábbis nekem nem fér bele (jelenleg egy sem :-((), ha tehetném, olyan MB-t vennék, amit mindenkor használhatok, tehát 4matic, állófűtés (szabad levegőn áll), klíma, stb stb...

Erre jelenleg a 124 es és a G alkalmas, akkor inkább 124...

Más:

szerintetek meg lehet-e/érdemes-e közép és hosszútáva összekendácsolni a köv autót:

500CE 4 matic?

szerintem ez lenne a lexerecsésebb MB kombináció :-))))

csak 3 kocsi kell hozzá: 500 as akármi 91 után, 124 4matic, 124 c kasztni :-))
Teccene a népnek az 5let?

kbe

Előzmény: GeryV8 (3406)
kbe Creative Commons License 2002.10.05 0 0 3410
apronet.hu
csiki-bege.hu

kbe

Előzmény: fjuhasz (3408)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.05 0 0 3409
Majdnem olyan mint az enyem,a disztarcsaink egyeznek:)
Nagyon szep,mennyibe fajt,ha nem titok?
Előzmény: GeryV8 (3403)
fjuhasz Creative Commons License 2002.10.04 0 0 3408
Sziasztok,

Most egy kicsit off leszek de kérlek segítsetek.

Off:
Hol lehet az interneten ( ha lehet a .hu-n belül) eladó teherautókra (kamionokra) hirdetést feladni? (Persze olyan helyre gondolok ami forgalmas és zajlik annak segítségével az élet.)

Sose foglalkoztam ezzel a témával és most megkértek rá hogy segítsek és most én kérnék Tölletek 1 kis segítséget.

On:

Köszi,
Feri

GeryV8 Creative Commons License 2002.10.04 0 0 3407
Ez kicsit zavaros...

OFF
Szóval az e39 belsejében vannak dolgok amik nem tetszenek, de azért nem rossz.

---

Az E65 meg kezd egyre jobban tetszeni.
ON

Előzmény: GeryV8 (3406)
GeryV8 Creative Commons License 2002.10.04 0 0 3406
Az E39 és a W210 is egy nagyon eltalált gépezet szvsz.
Ismerem mindkettőt. Mindegyik más-más feeling.
Kívülről a 39 is nagyon komoly, belül is tetszik, de amit hely gyanánt kínálnak benne az vicces. :)
Az E 2x akkora. + vannak a belsejében nekem nem tecc dolgok. Amúgy nagyon ott van. 530d. hehe...:)

Mindkettő csúcsmodellje is nagyon komoly.

+ pont az MB-nek: E55-el el tudsz menni 20 alatt is városban. M5-tel nem nagyon. :)

----

Áruljátok már el miért vagytok oda annyira a 4maticért. Kizárt, hogy egy e55 jobban kellene awd-vel mint sima rwd-vel. No mindegy.

Előzmény: Szkátó (3394)
GeryV8 Creative Commons License 2002.10.04 0 0 3405

Igen, a 210-es dieselek úgy ahogy Ordas mondja.

Az A8-ban a 3.3tdi is V8. Érdekes hangja van. :)

Sőt a kisebbik 2.5-ös tdi is V igaz csak 6. Ezek asszem pdtdi (vw) rendszerűek.

Előzmény: kbe (3388)
GeryV8 Creative Commons License 2002.10.04 0 0 3404
Miért kellett leváltani?

Szerintem erről szól ma már az autóipar.
Kell a friss hús. 3 évig legyen ok aztán a többi nem lényeg.

Sajnos az MB sem tud már megélni csak a nevéből. A 210-essel az ég világon semmi baj nincs.

Az S(140) osztály műszaki színvonala még elég volt ahhoz, hogy viszonylag sokáig gyártásban legyen. A 220-ra kiváncsi leszek.

Az SL az meg egy külön kategória volt mindig is ilyen szempontból. Remélem a mostani is kitart addig mint a 129-es. Az sokat emelne az "MB" neven a szememben.

Az ezeknél kisebb merciket meg előbb-utóbb valamilyen szinten utoléri/utol fogja érni ez a marketingverseny.

Gery

Előzmény: Ordas (3385)
GeryV8 Creative Commons License 2002.10.04 0 0 3403
Üdv

http://kep.tar.hu/geryv8/index.phtml?aid=27513712&pid=1358188

Itt egy kép az "új" csillagról.
Tesóé a gépezet. Megfertőzte őt is a feeling.

Tényleg kellemes csalódás volt nekem. Egy hibája van csak: hiányzik belőle kereken 4 henger. :)

Ebből már rájöttetek, hogy 4 hengeres és ha S4 akkor természetesen 220-as.

94-es E220. Svájci. 1 tulaj. (von opa) :)

Majd még rakok fel fotókat.

kbe Creative Commons License 2002.10.04 0 0 3402
Arról volt szó, hogy lesz nem?

én leaglább is .... de lehet hogy nem.

milyen verdát szerzett gery??????? valakimonnyamámmeg

Előzmény: LEX (3399)
LEX Creative Commons License 2002.10.04 0 0 3401
Jah, bár lehet, hogy nem férne be a kerékdobba a 17-es. De lehet, hogy mégse az Astrára tenném fel... :-)))

L

Előzmény: bUddy (3400)
bUddy Creative Commons License 2002.10.04 0 0 3400
Azé elég xarul mutatna a zasztrán... :-)
Előzmény: LEX (3399)
LEX Creative Commons License 2002.10.04 0 0 3399
Egy ilyen monoblock szettet én is szívesen bevállalnék. Csak az a fél milla hiányzik, amibe kerül gumi nélkül... :-(

Én lassan L, kellemes 7végét mindenkinek.

Ha mégis lesz összeröff, valaki híjjon mán fel!

köszi, üdv
Lex

Előzmény: bUddy (3396)
bUddy Creative Commons License 2002.10.04 0 0 3398
Ez meg itt az ötös bmw-ről egy előzetes számítógépanimációs fantomsejtés.
Előzmény: kbe (3397)
kbe Creative Commons License 2002.10.04 0 0 3397
:-))
Előzmény: bUddy (3396)
bUddy Creative Commons License 2002.10.04 0 0 3396
jé, egy monoblock:

vagy egy piros iksz? :-)

Előzmény: kbe (3393)
Ordas Creative Commons License 2002.10.04 0 0 3395
Netan svabot akartal irni? A BMW a bajor ES muncheni.

Nekem meg eppen a W210 kecses formaja jon be, a 211 is szep, de mar kisse tank. Jelenleg egy kecsesjoszag maradt a W220, azaz a mostani S osztaly. Csak tudnam ezt miert mondjak csepplampasnak.

Amugy a W210 nem fogyott rosszul most sem.
Inkabb az lehet a valtas oka, sok technikai bizbaszt hozott ki a Merci es ehhez uj kulso is dukal. Pl. elektrohidraulikus fek.

Jelenlegi 5os BMW nem rossz, de sajna utodja az uj 7est koveti majd, ami szornyu.

Előzmény: Szkátó (3394)
Szkátó Creative Commons License 2002.10.04 0 0 3394
Hali!

Én is szeretem a bajor csodákat, de inkább a müncheni gyár termékei jönnek be nálam.
Szóval a w210-es merga nem igazán sikerült. A 123-as után a 124 nagyon nagy durranás volt, de ez a 210-es...
Izlések és pofonok, de szerintem egy 5-ös BMW mellé rakva elég sápatag.
Valószínüleg az eladási statisztikák azt mutatták, hogy ideje váltani.
Az új E mercivel viszont nagyon elkapták a fonalat. Az új 5-ös BMW-ről még nem láttam fotókat, de nehéz lesz ilyen remekművet alkotni. Szóval a külső megjelenés 5-ös (a belső meg nekem továbbra sem tetszik).

kbe Creative Commons License 2002.10.04 0 0 3393
amg monoblock 17 vagy 18 as.

az sok mercinek áll jól:
126. 201. 124. 140. 210. meg az ml nek is.

a régebbiekhez túl modern, az újabbakhoz túl avitt

nekem a 86-94 is tartó időszakban gyártott cuccok voltak a csúcs..

kbe

Előzmény: LEX (3390)
Mr. Cool Creative Commons License 2002.10.04 0 0 3392
Nekem nem teccik a 210-es... ez az ovállámpa nem jön be nekem. Mondjuk még mindig jobb mint a C-vagy a 220-as elején éktelenkedô lámpának nevezett ocsmányság. Nekem a szökletes pilácsok jónnek be, kizárólag 4 ajtós kasznin. Az utóbbi 20 év csillagos kupéival nem vagyok kibékülve, nem teccenek, a limó megfelelôjühöz képest sehogy sem néznek ki...SZVSZ...

Cool

Ordas Creative Commons License 2002.10.04 0 0 3391
Akkor mar 430 4Matic :)))

De azert AMG E55 4Matic a csucs!

No, te sem tudod, miert kellett oly hirtelen kidobni a W210et?

Előzmény: LEX (3390)
LEX Creative Commons License 2002.10.04 0 0 3390
Szvsz a W210 420-as benzinessel a nyerő :-)))

Egyébként nekem is nagyon tetszenek a kereklámpások, csak egy szolíd felnigarnitúra kell rájuk, mert a gyári cuccal kicsit nagypapás a feeling:-) kivéve persze az AMG-t

Tali ügyben vélemények?

Lex

Ordas Creative Commons License 2002.10.04 0 0 3389
Nem tudom, de a PSA HDi-je, mintha V6 lenne...

CDI motorok turbosak, hengerenkent 4 szelepesek es kozosnyomocsoves (common rail, innen jon a C) direktbefecskendezeses (direct injection, innen jon az I) motorok.

A benzines direktbefecskendezeses motoruk meg a GDI - gondolom: gasoline direct injection

Az E290 TD az siman direktbefecskendezeses, nem common rail, olyan VW TDi jellegu motor, hengerenkent 2 szeleppel. Elegge rovidke eletu volt a szemelykocsikban. Asszem G osztalyban regota ment, lehet nem direktbefecskendezessel.

A W210 elete elejen levo 220D es 300TD orvenykamras, hengerenkent 4 szelepesek voltak, elobbi szivo, utobbi turbo.

Előzmény: kbe (3388)
kbe Creative Commons License 2002.10.04 0 0 3388
dizel v motort csak 8 ast láttam eddig: az amerikeiakban, meg a merci/bmv vonalon, mind leglább 4 literes, a amik nagyobbak.

nem tom, hogy mitől lehet...

Buta kérdés: a cdi is turbós, csak direkt befecskendezéses?

vagy mi?

kbe

Előzmény: Ordas (3387)
Ordas Creative Commons License 2002.10.04 0 0 3387
Szerintem a W210ben alabbi dizelek voltak

kezdetben

220 Diesel 95LE
290 Turbodiesel 129LE, direktbefecskendezeses
300 Turbodiesel 170LE, hagyomanyos 4 szelepes, orvenykamras dizel

aztan az uj generacioval jott (98 korul)
200 CDI
220 CDI
270 CDI
320 CDI

Na ezek a kiralyok

Azt nem ertem, hogy a 6 hengeres dizelek sorosak, de a 6 hengers benzinesek V motorok.

Előzmény: kbe (3386)
kbe Creative Commons License 2002.10.04 0 0 3386
Szerintem is jó kocsi a 210. Az egyetlen merci, amelyik 4 ajtóval is szép. a többi az csak szódával.

ha merci, akkor kupé.

csak a dízelmotors kavarodás nem tiszta benne:
200 cdi
220 cdi
290 cdi
300 cdi meg vannak turbodizel feliratúak is...

a fene se érti.

bár a legnagyobb vonzereje az 4 matic... sajna nincs a 126 ban és a 140 ben se :-(((

az újra meg sokat kell várni, mire megöregszik annyira, hogy meg lehet fizetni.

Előzmény: Ordas (3385)
Ordas Creative Commons License 2002.10.04 0 0 3385
Kis kozbe szolas a nagy fanokhoz.

Nekem a W210es Merci teCCik nagyon es nem ertem, hogy 7 ev utan maris miert kellett levaltani? Allitolag eleg sok mindenben meg mindig etalonnak szamitott, es az ujabb konkurensek se jobbak (GS300, 607, C5, 166, 5, A6, 95, stb.). Szoval mire ez a rovid periodus?
Tudommas idok voltak, de a W124 11 evet elt meg.

LEX Creative Commons License 2002.10.04 0 0 3384
Hali,

akkor most 7végén lesz meeting vagy jövő 7en?

Lex

EKR Creative Commons License 2002.10.03 0 0 3383
Nomeg a 26-os szervízigénye sokkal kisebb, és még a fentartása is megegyezik a szabvány fehérembernek (((:
Előzmény: candle (3380)
candle Creative Commons License 2002.10.03 0 0 3382
hívlak majd
Előzmény: EKR (3381)
EKR Creative Commons License 2002.10.03 0 0 3381
Hali all! Én most elhúztam hétvégézni, majd azért vasárnap előtt vki értesítsen már telefonon, hogy mi is lesz akkor a vasárnap délutánnal. Köszike előre is!
candle Creative Commons License 2002.10.03 0 0 3380
akkor már inkább a 26-os

1) diplomata autó, tehát normálisan karbantartott, szervízelt
2) egyszerűen szebb a 26-os

Előzmény: LEX (3378)
kbe Creative Commons License 2002.10.03 0 0 3379
meg a buxát :-(
Előzmény: LEX (3378)
LEX Creative Commons License 2002.10.03 0 0 3378
kbe,

Asszem 1.219M Ft volt az irányára. Gondoltam is, hogy gyanús ez, mert bőrön kívül fullos volt a verdaés 89-es. Normálisan ennek min. 2M Ft kellene lennie. Papírokat kellene lecsekkolni, rendben vannak-e.

Meg láttam egy 89-es 420-at, sötétkéket, diplomata járgány volt. Az fullos és 2.5-2.6 körül volt az ára. Akkor már gondolkodik az emberfia ugye, mert egy 320-as bálna ('92-93-as pl.) megvan 3,2-ből. Egyik ismerősömnek kereskedése van, kb. 1 hónapja adott el egy ilyet. Tényleg q. jó állapotban volt a gép.

Lex

Előzmény: kbe (3376)
candle Creative Commons License 2002.10.03 0 0 3377
tegnapelőtt segítettem egy calibra vásárlásában egy kereskedésben. gondoltam rád erősen.

volt ott egy 260-as, szénné rohadva, első hátsó szélvédő cserésen 990-ért. röhögtem nagyokat:)))

Előzmény: LEX (3375)
kbe Creative Commons License 2002.10.03 0 0 3376
mennyijé? nem ezt írtam ide be?

kbe

Előzmény: LEX (3375)
LEX Creative Commons License 2002.10.03 0 0 3375
Én is vennék, csak miből, ugye... :-)))

A múlt heti Traderben volt egy asszem 89-es 300SE, nagyon szép állapotban és jó áron. Nem érdekel valakit?

Gery,
ma este akcijó. Délután hívlak.

Lex

Előzmény: kbe (3374)
kbe Creative Commons License 2002.10.03 0 0 3374
sas vett mercit, oszt nem is szót :-)
kbe Creative Commons License 2002.10.03 0 0 3373
SAjna csak most olvasom, de k**rva jó volt!! :-))

volt a zőccségeses cikk filmesített változata, meg az utóbbi s facelift filmje.

Benz126!

láttalak reggel az egressyn, egész egyben van a verda

kbe

Előzmény: Piri (3372)
Piri Creative Commons License 2002.10.02 0 0 3372
Helló!

Aki tudja vegye fel a 0 óra 20 kor kezd?d? totalcar m?sort a TV2 n mert állat mercis rész van benne!!!

bUddy Creative Commons License 2002.10.02 0 0 3371
Durva egy piros iksz, semmi kétség... :-)

Erre gondoltam.

Előzmény: bUddy (3370)
bUddy Creative Commons License 2002.10.02 0 0 3370
Skacok, én imádom a Mercedeseket, különösképpen a W116-ot, de ez azért dúúúrva:

bUddy, akinek Volvója van (de eccer Mercedese is lesz... :-) )

molnar99 Creative Commons License 2002.10.02 0 0 3369
Bocsi az előbbi A Sasnak szólt!!!
molnar99 Creative Commons License 2002.10.02 0 0 3368
Tsá!!!
Te járatos vagy a behozatalban?
Segíthetnél nekem egy piczit!!!
Nézz szét légyszi a " behozatal " topicon ottan feltett kérdésemre válaszolj ha tudsz!!!
Előre is köszike:-)
kbe Creative Commons License 2002.10.02 0 0 3367
1986 ban pl 1 darab készült hivatalosan, a többi adatot nem ismerem

kbe

Előzmény: LEX (3366)
LEX Creative Commons License 2002.10.02 0 0 3366
Jónapot az uraknak,

ma reggel ment egy nemtommivoltacíme film az HBO-n, amiben a főgecinek egy szép ezüst 126 cabriója volt. Szomorú voltam, de a kocsi azért tetszett... :-)))
Télleg, hivatalosan volt cabrio, vagy csak barkács lehetséges? Amerikában biztos vannak erre szakosodott cégek, ott mindet megcsinálnak, ha megfizeted...

EKR,
valszeg csúszik a mai projekt, mert a srác nem ér rá. Majd kereslek.

Stern,
üdv újra a topicban. örülök, hogy nem kellett megválnod a Sárga Szörnytől. Ahányszor látok egy jó karban lévő sárga 123-ast, mindig a SSZ jut eszembe róla... :-)

üdv
Lex

kbe Creative Commons License 2002.10.02 0 0 3365
Megsértődtem, de pallérozatlan stílusodat annak tudom be, hogy az unokanővéremmel szívsz egy levegőt nap mint nap gyulán. Ez ronthatott el annyira, hogy ilyen és ehhet hasonló ökörségeket írj. :-))))

nem kerülő, de ezek után juszt se jövök mercivel :-))))

kellett ez neked? :-))

(de komolyan: nem kerülő, lehet, hogy nem klio)

kbe

Előzmény: EKR (3361)
Stern_ Creative Commons License 2002.10.02 0 0 3364
Csillagos üdvözlet,

Örülök, hogy megoldódott a C116 rejtélye. Valóban, BCsocsan eltalálta, szívesen építenék egy ilyen szekeret. :-)

Bár a 200-as is jól megy, tegnap az M3-on 160-ig húztam neki gázüzemben, de még ment volna, ha nem jött volna ki elém valaki.


A képaláírás szerint ezzel vitték a lángot az 1976-os téli olimpiára Bécsből Innsbruckba.

Ez is érdekes :-)

Stern

atx808 Creative Commons License 2002.10.01 0 0 3363
Uraim!

Valakie esetleg egy nagyon szep DTH-160 frsz-u azurzold metal szinu w123?
Nagy elozekenyen beengedtem a minap, egy fiatal srac vezette, gondoltam hatha tag...

molnar99 Creative Commons License 2002.10.01 0 0 3362
Tsá!!!

Ismét én!!! Bocsika!

Azt szeretném megkérdezni van-e v.kinek tapasztalata a W126 420-asról?
(Fogyasztás+egyébb költségek gondolok az adókra)

EKR Creative Commons License 2002.10.01 0 0 3361
molnar99

Nem vmi nagy cucc az egész, ki kell venni a magnót (ha ez vmi spéci, akkor annak a szerszámával), ami a legnehezebb, utána meg egy sima csillagcsavarhúzó, s a végén egy új égő, ami minden autósboltban található! Szóval csak arról kell meggyőződnöd, hogy ki tudod-e venni a magnót... én ilyen szempontból még csak a banditás, roncsolásos kiszedést ismerem, mert még nem sikerült beszereznem spéci kiszedőket, de tutira segít bárki, bármilyen üzlet, aki ezzel foglalkozik.

kbe

köszi szépen, de csak akkor, ha nem túl nagy kerülő - bár ne vedd sértésnek egy kb 10m2-es alapterületű kocsinak jobban örültem volna; nomeg hol 500 literes alapból a csomagtartód? (((((((((((((((((((: /Ne vedd sértésnek, amúgy asszem élni fogok a lehetőséggel.

Előzmény: molnar99 (3360)
molnar99 Creative Commons License 2002.10.01 0 0 3360
Tsá!!!

S Albert! Király a gép!!!

EKR! Köszönöm előre is a segítséged kérlek legalább azt írd le milyen alkatrészeket kell beszerezni esetlegesen nehogy alkatrészhiány semmisítse meg a javítást!

Mindenki! Miért nem jösztök le Debrecenbe?!!!
Szállás kérdés is megoldhatónak tűnik ( ráadásul van itthon Private Gold is!!! )
Amúgy ma láttam egy hosszú tengelytávú W123-ast.
De nem tudom mi is a hivatalos neve.
Amúgy egy 3000-es D moci az erőforrása.

kbe Creative Commons License 2002.10.01 0 0 3359
Igazán közkinccsé tehetné, hogy milyen.

szétvet az ideg :-)

kbe

EKR elviszlek szivesen a keletiből, de rönóval valszeg.

kbe

Előzmény: LEX (3358)
LEX Creative Commons License 2002.10.01 0 0 3358
EKR,

köszi, megjött.
Szerdán kora du. hívlak... lehet, hogy Gery is jön, akkor legalább megsassantjuk az új szerzeményt. :-)

L

Előzmény: EKR (3354)
LEX Creative Commons License 2002.10.01 0 0 3357
EKR,

szerintem szállítást megóggyuk. Ismerősömnek van utánfutó kölcsönzője :-)))

Lex

Előzmény: EKR (3356)
EKR Creative Commons License 2002.10.01 0 0 3356
Jaja, max 2 km-t vagyok hajlandó sétálni, és 6-n már nem lesz érvényes BKV bérletem ): Ebből kifolyólag örülnék, ha nem piripócsra kéne kikászálódnom, vagy ha vki kitakarítaná azt az 500 literes csomagtartóját (:

Köszike!

ui.: De ha netalán lusta lenne, jó nekem az utasfülkében is ((((((-:

Előzmény: kbe (3355)
kbe Creative Commons License 2002.10.01 0 0 3355
Hali!

Jó a vasárnap. Ne menjünk messzire :-(

kbe

Előzmény: EKR (3354)
EKR Creative Commons License 2002.10.01 0 0 3354
LEX sms-megy, amúgy meg OK

Ha nem akarsz otthon ülni búskomor arcal, és nem jöhetsz merci találkozóra, de mégsem akarsz lemaradni, akkor tartsuk nálatok a találkozót (((:

Előzmény: LEX (3353)
LEX Creative Commons License 2002.10.01 0 0 3353
EKR,

mail ment, pls check.

Október 6-án az aradi vértanúk napja van, ugye. Én olyankor otthon ülök búskomor arccal, és nem holmi találkozókra megyek fanatikus MB rajongókkal. :-)))

Lex

EKR Creative Commons License 2002.10.01 0 0 3352
Na én aztat mondja nekem itten a MÁV, hogy vasárnap 14:17-kor érkezek meg a Keleti P U-ra (ha ez Nektek is megfelelne...)
EKR Creative Commons License 2002.10.01 0 0 3351
ÁÁÁ, szegényke nagyon hülye, most vami közel 4-es átlagot csinált a szegedi jogon. A reggelig bulizásról meg csak annyit, hogy nem egyszer esett már meg, hogy hazaérek 6-kor, 7-kor már keltem és mentem dógózni ))): /pl ezen a nyáron minden 3. nap, a munka meg 12 órás műszak volt, nem nagyon kívánom senkinek sem! /
Előzmény: kbe (3350)
kbe Creative Commons License 2002.10.01 0 0 3350
főleg ha előtte reggelig bulizol....

off: aszongyák nekem, hogy a nővéred nagyon okos lány :-)) on

kbe

Előzmény: EKR (3348)
EKR Creative Commons License 2002.10.01 0 0 3349
Bocsi, elfelejtettem egy másik fontos dolgot!

MUTIMÁMEGNEKEMIS!
MUTIMÁMEGNEKEMIS!
MUTIMÁMEGNEKEMIS!
MUTIMÁMEGNEKEMIS!
MUTIMÁMEGNEKEMIS!
MUTIMÁMEGNEKEMIS!
MUTIMÁMEGNEKEMIS!
MUTIMÁMEGNEKEMIS!
MUTIMÁMEGNEKEMIS!
MUTIMÁMEGNEKEMIS!

(((((:

EKR Creative Commons License 2002.10.01 0 0 3348
candle: Az oktober 6 hekem is jó!!! Mondjatok időpontot és helyszínt, mondjuk számítsátok bele, hogy én x órakor indulok Gyuláról fel Pestre (?)
candle Creative Commons License 2002.10.01 0 0 3347
"Szerintem egy héttel későbbi időpontra jobban rá lehetne készülni, nem? Meg több embert rábeszélni a dologra... "

csinálunk a jövő héten is egyet, mi evvel a gond?:-)))))

szvsz akkor vasárnap, okt 6.

azt szeretném, hogy mindenki egy igen/nem kombinációban válaszoljon. ne vesszen el a sok bába közt a gyermek:-))

Előzmény: LEX (3343)
candle Creative Commons License 2002.10.01 0 0 3346
mutimeg!!!!!:_)))
Előzmény: GeryV8 (3342)
kbe Creative Commons License 2002.10.01 0 0 3345
Miért gondolod, hogy nem behozható???

Gery!

muti MOST :-)))

milyen?

kbe

Előzmény: Törölt nick (3344)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.01 0 0 3344
Hali
a linkben szereplo 126-os szerintem nem hozhato.
A dieselek kozul csak,az amelyikben ua. motor van mint a 124-ben(300d) illetve az ujabb a 3500,azt hiszem '91 tol van ez a fajta motor.

Milyen rossz duma ez,hogy "oldtimer" a hirdetesben,konyorgom '86 os a verda,hogy lenne mar oldtimer.:)Alapbol tobbet er,mint pl. egy Astra G:)

LEX Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3343
Hali,

holnaptól kb. 2 hétig ritkábban leszek, mert költözés mián átmenetileg csak a melóhelyen férek a nethez hozzája bele. Viszont szolgáltatót is cserélek, úhogy a nickemhez való emilcímet holnaptól mexüntetem. Aki privátba akar levelezni, itt a fórumon jelezze, oszt majd adok mélcímet.

Behozatallal kapcsolatban én is úgy tudom, hogy csak a facelift utáni 6 hengeres verdák jöhetnek be a 126-ból...

Gery,
mit szereztél már megint?! :-)))

Tali nekem ezen a 7végén gáz, merthogy költözködünk éppen... A család egyes tagjai szerintem morózusak lennének, ha elvonulnék MB találkára, és ezt tettleg is kifejeznék :-)))
Szerintem egy héttel későbbi időpontra jobban rá lehetne készülni, nem? Meg több embert rábeszélni a dologra...

Lex

GeryV8 Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3342
Jónagyot!

Sorry...ritkán vagyok, de újabban ismét állandóan kocsikázok.

Megint egy brutál MB-vel nyomulgatok...
Na jó...közel sem olyan brutál mint a múltkoriak voltak, de megteszi.
Pláne, hogy ez immáron családtag lett! Hehe...:)))

Na pá, majd még benézek. :-o

Piri Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3341
És mi az ára???? Le van vámoltatva??
Előzmény: EKR (3329)
EKR Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3340
Na most olvasom be a lemaradásomat (és még a billentyűzetet is magyarosítottam).
A kérdéses kocsi ugyebár egy 260SE. Egykoriban, amikor egy esti órában összerüffentünk egy páran - hogy megnézzük, hogyan füstölteti a W126-os 5hengeres diesel a hajtott kerekeket induláskor - azt a témát is érintettük, hogy külföldi autóbehozatal. Itt az a tényállás repült fel, hogy csak a 6hengeres modelleket lehet behozni. Amúgy ezt a hírt más hírforrásból is hallottam.
Előzmény: molnar99 (3335)
EKR Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3339
molnar99

tök egyszerű, de nem tudom elmondani, mert nem egy lepesbol all. amugy ha idopontot egyeztetunk, akkor szivesen megmutatom!

Előzmény: molnar99 (3331)
S_Albert Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3338
http://bilder.mobile.de/images/autos/0/11111111112507555-20688-1030287006_1.bild
kbe Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3337
nincs rajta, de elvileg ez jó... nekem kell :-)))

kbe

Előzmény: molnar99 (3335)
kbe Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3336
Ta barom!

ménemcsinászlinket????

kbe a barom

Előzmény: kbe (3334)
molnar99 Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3335
Tsá!!!

kbe! Az autót a mobile.de-n találtad?
Szálj le róla mert a fateromnak néztem ki a drágát(ő is merci fan).
A műszaki felügyelet oldalán miért nincs rajta a W126? ( vagy csak én nem látom?)

kbe Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3334
Azt nem tom, de itt szerveződik...
Urak!

szerintetek ezt be lehet hozni?

http://www.mobile.de/cgi-bin/search.pl?CountOff=47&DataNr=30&DisplayDetail=11111111113136147&DoSearch=1&FormAircond=o&FormAutomatic=o&FormCategory=0&FormColor=%2e%2e%2ebeliebig&FormDate=0&FormDurchmesser=0&FormEZ=%2d&FormGasoline=o&FormKilometer=%2d&FormLand=%2e&FormMake=28&FormModel=126&FormPLZ=&FormPower=%2d&FormPrice=%2d&FormSort=0&Page=0&SearchCat=bereich%3dpkw%26sprache%3d1&bereich=pkw&sprache=1&x=58&y=12

molnar99 Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3333
Tsá!!!
Köszi, meg fogom keresni az urakat m.fal ügyben.
Amúgy mikor lesz a következő összeröffenés és hol?
kbe Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3332
Hali!

fényképek a következő megmozduláson akár szervezett formában is készuülhetnek. forgókapcsolót csak használom, és világít és működik. tippem sincs.
a közelmúltban volt szó a műszerfalakról, szvsz LEX, EKR és GeryV8 voltak a szenvedő alanyok. De ezt ők elmondják pontosan...

kbe

Urak!

a 124 es benzinest ugye be lehet hozni? meg a 126 benzinest is, kivéve v8?
vagy ez nem igaz?
(nyilván nem a karbis 200 ra gondolok, vagy 230 ra...)

kbe2

Előzmény: molnar99 (3331)
molnar99 Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3331
Bocsi!!!

Azt el felejtettem megkérdezni, hogy tud-e nekem v.ki segíteni abban, hogy hogyan lehet kicserélni a légkondi forgókapcsolójában az izzót, ugyan is ba..ik világítani!!!
E-mail címem: molnar99@freemail.hu

molnar99 Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3330
Drága czimborák!!!

A vas 136LE,16V és több mint 1 éve nyúzom.
A másik német márka volta kedvencem amíg nem vezettem egy W123 200D-t!!!
Akkor döntöttem el, hogy nekem is kell egy hadihajó!!!
Képeket a napokban szeretnék készíteni "Bertalan"-ról.

EKR Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3329
Ja az eladó 300D mint mondtam W124-asé volt és turbos, jah és nem AF-es!!!
EKR Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3328
Én nagyon meg vagyok elégedve az 5 hengerrel! Mondjuk kell hozzá egy kis turbo, s a 3000 cm3-bel máris 170 kW/231 LE és 540 Nm-es maximális forgatónyomaték. Ja sajnos ez nem az én motorom adatai, de ez is egy gázolajos ótóé (: / C30 CDI AMG jah és van a motorról szép fényképem is / Viszont ezen a ponton lehet abbahagyni a piszkálódást, a 300-as diselekről, mert sem én, sem candel - sem a többi "rokon" - csakis azért nem autókázunk 231 LE-s dieselmotorokkal mert akkor megszaporodnának a rendőrségi fotók a "csancsiainkról" (((:

Vacsi vasárnap? Hol, mikor?

kbe Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3327
kombiba spéci dízel :-))))

neked elég az 5 henger is, ne álmodozz :-))))))

kbe

Előzmény: candle (3323)
kbe Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3326
Vegre egy pupos!

hali!

képek a kocsiról adatok, miota van nalad?
stb stb.

kell a benzines szakasz is, mert mindenki szinte olajkályhával jár.

A tied az 16V?

Erről jut eszembe: Gerí te miért nem írod ki a kocsira, hogy 16V, elvileg annyi.

kbe

Előzmény: molnar99 (3325)
molnar99 Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3325
Tsá Mndenkinek!!!

Nagyon régóta keresek már egy értelmes fórumot és tessék itt volt az orrom előtt!!!
Remélem nem lesztek mérgesek ha nekem nem W123 van (az alapítók ilyen remekművekkel rendelkeznek). Szeretném tudni mi a helyzet a klubbal és hogyan lehetnék a klubb tagja?!!!
Nekem egyébként egy 1994-es W124 E200-asom van.
Várom az írásokat.
Tsá!!!

candle Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3324
ne sértődözgess, írjad inkább a CD-imet:-))))
Előzmény: kbe (3310)
candle Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3323
1)akkor ezek szerint vas du kajálás?
2)"elvileg van elado W124 300D turbo motor " TD?
Előzmény: EKR (3322)
EKR Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3322
Benz126 es minden egyeb erdeklodo! elvileg van elado W124 300D turbo motor (asszem 80ezer km van benne). Vkit erdekel?

Talalkozoval mi lesz?

Mr. Cool Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3321
Ja, nem volt különösebb gond, visszaraktuk 2 perc alatt, de lement egy másik csô is amit nem láttunk (este volt) és így jó nagy falsszívással, de azért hazavergôdtem a géppel. Egyébként sejtettem, hogy hamarosan be fog következni, mert a múltkor kapott 1 új szelepet és amíg az bekopik folyamatosan csókken a szelephézaga, azt meg gázúzem nem szereti. Ha nincs hézag, visszamegy a láng, aztán már durran is a légmennységmérôben... nade mostmár, ha minden igaz a szelephézag is be van lôve.
Előzmény: kbe (3320)
kbe Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3320
elsőre ijesztő, később hozá lehet szokni...

nekem kb 10 perc volt, mire visszaraktam...

azt majd ellenőrízd le utánna, hogy nem szív-e falsot valahol, mert a megkeményedett gumicsövek szeretettel el szoknak durranni ilyenkor..

mit tettél az ügy érdekében? sok indítózás hol ezzel-hol azzal?

kbe

116 ügyben jó volt a megérzésem :-))))

kbe2

Előzmény: Mr. Cool (3319)
Mr. Cool Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3319
Okay, okay, mostmar minden tiszta! Hétfôvan, és ezért még egy kicsit meg vagyok zavarodva:-) nameg a tegnapi nap nem volt túl frankó, rendesen elterelte a gondolataimat. az öcskös frissen fényezett kocsiját meghúzták, nekem meg most elôször visszarobbant a gáz és ledobta a légmennyiségmérômet... De már kész van, telefonban már hallottam a hangját az elôbb!

Gondoltam, hogy tecceni fog az AMG... elvégre m117-bôl van...:-)

Előzmény: bcsocsan (3318)
bcsocsan Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3318
Szia,

tényleg nem kötekedni akarok, de a C116-nak, ahogy a hosszú hozzászólásomban írtam - az eleje megegyezik a 450SEL 6.9 elejével. Ez azt jelenti, hogy arra lett kifejlesztve, mert a 450SEL 6.9-be lett tervezve, nem kéne begyömöszölni oda. Amit én építenék, annak az eleje és a vége lenne a 450SEL 6.9-ből, a többi része pedig az SLC-ből. Most már biztosan érteni fogod, mit írtam.

Túl hosszú volt az eredeti hozzászólásom, na mindegy.

Üdv,

bcsocsan

U.I.: a böszme AMG jó!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Mr. Cool (3317)
Mr. Cool Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3317
Nem, értem én, hogy az SL-lett megnyújtva! Azt meg tényleg elnéztem, hogy ródsztert építesz. csak arra gondoltam, hogy majd a nagy M100-as beerôltetése a gépháztetô alá, az lesz a tákolás! :-)
De végülis az a lényeg, hogy lesz itt egypár jóképű slc mindenféle izomagyú motorokkal:-)
mondjuk egy ilyennel:
Előzmény: bcsocsan (3316)
bcsocsan Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3316
Mr.Cool!

Valszeg nem olvastál figyelmesen:

A MB tákolt a ródszterből SLC-t. MI legfeljebb egy szép Coupe-t W116-os Coupe-t (C116) tákoltunk volna, ami nem Cabrio. És pont a szerinted szép SLC-ből és egy W116 limuzinból.

Üdv,

bcsocsan

Előzmény: Mr. Cool (3315)
Mr. Cool Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3315
Bárki bármit mond nekem az slc jobban teccik mint az sl... Az SL szerintem egy kicsit aránytalan, rövid a tengelytávja a kaszni hosszához képest. Meg a nyitott kocsikért kúlónben sem vagyok túlzottan oda.. Szóval ti csak építsetek ródsztert, én kupét tákolok majd! :-)))))))))))
bcsocsan Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3314
Sziasztok srácok, szóval akkor itt van szabadfordításban a szöveg a C116-os (W116 Coupe)képek alól (ez minden vita elejét fogja venni…):

1966-tól ért már az a gondolat, hogy a W111-es Coupe-nak az utódját létrehozzák. A cél az volt, hogy az új S-Klasse (W116 1972-től) klasszikus zászlóshajóját építik meg a Coupe változattal. A fejlesztési szakasz során azonban kiderült, hogy a C116 (cégen belül csak Image-Coupe-nak titulált) csak 1973/1974 táján lesz szériaérett, ráadásul a fejlesztés töméntelen mennyiségű pénzbe kerülne. Mivel a W111 Coupe utódját a Mercedes vezetői mindenképp legkésőbb 1972/1973-ra piacra akarták dobni, ezért inkább egy szükségmegoldást választottak: a már addigra kifejlesztett és szériaérett új SL (R107 1971-től) alvázát 36 cm-el megnövelték, s egy keménytetővel megfejelve megszületett az SLC(C107), mely végül a várakozásokon alul szerepelt. Az összességében nem 100%-osan meggyőző modellről lerítt, hogy az egy szükségmegoldásként összetákolt modell. Az eredetileg tervezett W116 Coupe (a C116) sokkal elegánsabb lett volna. Mivel ezt elég sok tervező a cégen belül is így gondolta, megpróbálták az SLC bevezetése után az eredeti C116-os projektet is megvalósíttatni. Kísérleti modellt készítve meghosszabbították egy SLC csomagtartóját, levették az SLC-re oly jellemző, a hátsó oldalablakon lévő lamellákat. Így már sokkal elegánsabb külsőt kapott az SLC. Már csak a W116-os eleje hiányzott. Ez a kísérleti példány aztán 1972-ben a vezetőség (elnökség) elé is került, s nagy tetszést aratott.
Mivel az SLC akkor már szériagyártás alatt volt, újra tervbe vették, hogy a C116 Coupe-t 1975-től az M100-as 6,9-es motorral szerelve Exkluzív-Coupe-ként „450SEC 6.9” jelzéssel dobják majd piacra. Tervbe vették azt is, hogy később a csúcsmodellt követi majd egy 450SEC ’kistestvér’ is. Költségcsökkentési és rentabilitási okokból ezek a tervek azonban 1974-ben (olajválság)megint le lettek állítva, a fejlesztést újra kihúzták a programból. Ehelyett újra szükségmegoldáshoz nyúltak, s így megszületett a ’450SLC 5.0’ . Az időközben a C116-hoz elkészült M100-as motorvariánst pedig 1975-ben beletették a limuzinba. Így született meg a ’450SEL 6.9’-es csúcs limuzin. Kár, hogy a C116-ost már nem fejlesztették ki, mert sokkal jobban nézett volna ki, mint az SLC…
Ha majd sok felesleges pénzem lesz, szeretnék magam egy 450SLC-t és egy 450SEL 6.9-et összepárosítva egy 450SEC 6.9-et megépíteni, úgy ahogy azt annak idején tervezték…”

Idáig a honlap készítőjének szövege. Hát ilyet én magam is és gondolom Stern kolléga is építene, ha úgy jönne ki a lépés...

Na üdv,

bcsocsan

Előzmény: Piri (3311)
Mr. Cool Creative Commons License 2002.09.30 0 0 3313
Szevasz Stern!

Bienvenidos! Nagyon jóképű a gép amirôl a linket küldted! MOndjuk a 107-es mindig is nagyon tecett, pont a 7végén egy kicsi modellt... Már a TV-m tetején van:-)

Cool

Előzmény: Stern_ (3309)
EKR Creative Commons License 2002.09.29 0 0 3312
Na hali all!

A W116 coupé-hoz a "megszakértett" véleményem, hogy nem volt, de volt. Csak kísérleti darabok voltak - aszt, hogy hány darab azt nem tom, viszont a vásárlóközönséghez nem került ki; szerintem az lett a sorsuk, mint a szokásos prototípusoknak (zúzógép) ))):

A vacsihoz a véleményem: én elvileg csütörtök estig (19:10 Keleti P U) ráérek, utána legközelebb már csak vasárnak 10:30kor leszek fővárosunk környezetében (haza kell mennem, mert protekciósan péntek reggel fogják meghosszabbítani a személyimet ((: ) Amúgy vacsiban benne vagyok, s minden 5let érdekel.

Az nagyon illetékes személytől kérdezném, hogy akkor csütörtök délelőtt LED-műszerfal Project???

Piri Creative Commons License 2002.09.29 0 0 3311
Helló!! Elvesztetted a jelszavadat????

Egyik délben kiugorhatok kajálni de lehet meló után is

Szerintem nem volt w116 coupe hacsak nem kisérleti darab ...

Előzmény: Stern_ (3308)
kbe Creative Commons License 2002.09.29 0 0 3310
Hali Stern_

Nemrégiben Candle úrral volt erről egy sértődésig menő vitánk. :-))))
Szerinte volt, szerintem nem volt, mert azóta se sehol nem láttam ilyet eladót, se a mobile.de-n, de aukciós, se klub oldalakon.
Szvsz élőben sem.
Nem tudom hová tenni a dolgot, de ha valaki mutat egy kocsiról képet, akkor elfogadom. Szvsz abban az időben a 114/115 volt coupéban, és az r107. Előtte a 108 , utánna a 123/126. Passz.

Aki többet tud, ossza meg.

Mellesleg korábban is ez volt az egyetlen rajz amit láttam. Ez a kép alapján egy r107 a 116 hűtőrácsos elejével. És nincs benne a hátsó oldalüvegen a roló/napvédő. Élőben nem láttam sose.

Egy kicsit úgy érzem magam, mint az egyszeri francia, aki elment az állatkertbe, és a zsiráfot látva megszólalt:
- Ilyen állat pedig nincs!

kbe

Előzmény: Stern_ (3309)
Stern_ Creative Commons License 2002.09.29 0 0 3309
Erre gondoltam , ilyen létezik?
Stern_ Creative Commons License 2002.09.29 0 0 3308
Hi Sporttársak,

köszönöm az igen szívélyes fogadtatást.

BCsocsan: Amikor megvettem az autót, és a barátaim látták meg ültek benne, akkor mindegyiknek nagyon tetszett, és mondták, hogy jó döntés volt. Amikor el akartam adni, akkor ennek az ellenkezőjét tapasztaltam, amikor meséltem nekik a különféle nehézségekről (lakás+ilyesmi), akkor megértés helyett szó szerint lecsesztek, hogy el akarom adni az autót. :-))) Ennyire szereti a Sárgát mindenki a környezetemben. Végülis nem kis harcok árán, de megmaradt, tkp. megdolgoztam érte még egyszer. Kicsit rendbe is lett rakva, most már csak akkor adom el, ha egy *igazán jó állapotú* W126-ost tudok venni.

Piri, jövök Neked egy kajával, meg illene megnéznünk a W116-ost. Ma láttam egy rendszám nélküli rom 450SEL-t, majd világosban megnézem közelebbről.

candle: A meetingben benne vagyok, de panzióba hétvégére inkább mással mennék, ha érted (ha bmw-s lennék, most linkelnék egy képet, hogy kivel, de ezt meghagyom nekik.)
Linkek tekintetében meg ha van időm szöszölni, akkor ha találok is valamit, megmutatom Nektek is.

ilyen tényleg volt? Az én S-Klasse könyvem nagyon alapos, de nem ejt róla szót!


Itt nem a kép, hanem a hang a lényeg

Stern

candle Creative Commons License 2002.09.28 0 0 3307
te csak etesd a sárkányt és a harcimacskát.

nézzemegazember, hülye sciricco-s:-)))

Előzmény: Koltai Péter (3306)
Koltai Péter Creative Commons License 2002.09.28 0 0 3306
4-es gomb: Vacsora után levonulás a világ távoli sarkába, és candle elküldése a .....-ba... :)

Bocsi... :)

Előzmény: candle (3304)
candle Creative Commons License 2002.09.28 0 0 3305
hahó stern újra.

kiba jó a link:_))))

Előzmény: Stern_ (3301)
candle Creative Commons License 2002.09.28 0 0 3304
közvéleménynek az nagy kutatása:

szavazást kérnék jöv hét végére:

1-es gomb: vacsizzunk egyet jöv hétvégén Bp környékén

2-es gomb: vonuljunk el testületileg egy panzióba kis hazánk valamely távolabbi szegletébe

3-as gomb: candle, húzz a p.csába a találkozóddal

bcsocsan Creative Commons License 2002.09.28 0 0 3303
Helló Stern kolléga!

Már azt hittem, hogy eladtad a sárgát, s többé ide sem tolod a képed!

Na azért most már remélem újra itt vagy az egész szépen bővülő fórumunkban.

Üdv,

bcsocsan

Előzmény: Stern_ (3301)
Piri Creative Commons License 2002.09.28 0 0 3302
Jó estét Stern koma!

Örülök hogy végre netelsz te is!! -:)))

Előzmény: Stern_ (3301)
Stern_ Creative Commons License 2002.09.28 0 0 3301
Üdvözlet mindenkinek,

régen jártam erre, mert nem volt net-hozzáférésem, de most van, úgyhogy újra lehet rám számítani. :-)

Pénteken volt 1 éve, hogy Mercisnek számítok, azóta van meg Sárga Szörny. Aki ismeri az autómat, annak tetszeni fog ez

Akinek meg nem tetszik a sárga szín, az választhat másikat itt

Ezúton szeretném jelezni, hogy beszállok a CD-vásárlásba! Irjatok fel engem is, mint anno.

Stern

kbe Creative Commons License 2002.09.28 0 0 3300
KEdves Mercisek!

Remek itt egyedül beszélgetni, rengeteg új és hasznos információt adok át itt magamnak a márkáról.

De télleg.

kbe

kbe Creative Commons License 2002.09.26 0 0 3299
nekem nem jön semmi itt :-(
Előzmény: Mr. Cool (3297)
EKR Creative Commons License 2002.09.26 0 0 3298
Egy hülye kérdés: Akkor most hogy is áll a klub? Be van-e már jegyezve? stb...stb

CD: mielőtt a csapat elkezdene széthúzni (123-124-126...) kezdjünk el számolni! 79euro 1db CD + 8-9euro a postaköltség... Szerintem csak közös erővel lehetne megvalósítani a vásárlásokat. 5let: kezdjük el számolni, x forintba kerül 1 cd, de senki sem akarna y-nál többet fizetni. Összeszámoljuk, hogy melyik "típus" a keresettebb és akkor azt kéne először beszerezni. V vmi ilyesmi. Nameg ha van klubpapír, akkor lehet, hogy be tudok pofátlankodni a mercihez, hogy küldjenek le egyek magyarországra, s megtudnánlk nézni, hogy mi is van benne. Mert ha CSAK annyi, mint egy sima könyvben, akkor nem lenne-e egyszerübb egy 41euros könyvet megvenni?

Mr. Cool Creative Commons License 2002.09.26 0 0 3297
Check this out!

http://kep.tar.hu/bertie/index.phtml?aid=27534648

Törölt nick Creative Commons License 2002.09.26 0 0 3296
Sorry,legyen akkor csak 124-es.

15 nel kisebbeket szerintem is gaz felrakni,csak lett volna nehany 123 as lemezfelni elfekveobe,de akkor targytalan.Telire ugyebar:)

Piri Creative Commons License 2002.09.25 0 0 3295
engem is érdekel a CD!!!
Előzmény: eger.jeno (3293)
candle Creative Commons License 2002.09.25 0 0 3294
most nem azért, de senkinek nem tűnt fel, hogy a totalcar-os cikk végén a fórumoknál ott vagyunk, egyedüliként?

vagy ez csak nekem volt újdonság?:-)))))))

eger.jeno Creative Commons License 2002.09.25 0 0 3293
Akkor már ketten vagyunk a 123 CD -re !

Jen?

Előzmény: bcsocsan (3282)
Mr. Cool Creative Commons License 2002.09.25 0 0 3292
6hengeres 300SD: 265Nm 2400-as fordulatnál
a 350SD: 319Nm/2000 ford/perc
Előzmény: kbe (3289)
LEX Creative Commons License 2002.09.25 0 0 3291
kbe,

nem néztem utána, de én úgy 200Nm körül saccolok.

Lex

Ha nem púpos, akkor az természetesen más... :-)))

Előzmény: kbe (3290)
kbe Creative Commons License 2002.09.25 0 0 3290
természetesen a púposé
kbe Creative Commons License 2002.09.25 0 0 3289
találós kérdés:

mennyi a 300 as 6 hengeres turbodiesel motor nyomatéka?

kbe

LEX Creative Commons License 2002.09.25 0 0 3288
Szvsz a 124 bután néz ki 15"-nál kisebb felnikkel.
De inkább 16" a nyerő, vagy szép ötágú 17"

L

PS.: És tényleg ne hívjuk púposnak :-)))

Előzmény: EKR (3286)
Mr. Cool Creative Commons License 2002.09.25 0 0 3287
pedig púpos az! :-) Nem vagyok egy mélynövésű, de amikor azzal jártam és a tetejét mostam rendesen kellett nyújtózkodnom...
Lex, köszi az infót!

EKR Creative Commons License 2002.09.25 0 0 3286
Hali! Szerintem az ún. "púposra" jó a 14"-es felni. MErt láttam egy-párat már.
LEX Creative Commons License 2002.09.25 0 0 3285
Mr. Cool,

nekem a jeladó annak a csőnek a végénél van, amelyik a levegőszűrő házába csatlakozik be. Maga a jeladó nem a csőben figyel, hanem a légszűrőház csatlakozási pontján.
Sorry, de nem vagyok szagértő, és nem tom a szaxavakat... :-)))

Lex

Előzmény: Mr. Cool (3283)
kbe Creative Commons License 2002.09.25 0 0 3284
Hali!

Tisztelettel megkérném a tisztelt topictársakat, hogy ne púposozzuk azt a szerencsétlen 124 est :-)))

tegnap beszéltem vele a dologról és sérti egy kicsit.

kbe

Mr. Cool Creative Commons License 2002.09.25 0 0 3283
Hi All,

Na látom végre elôkerülnek a 123-as fan-ek is, eddig szinte csak a 26-os szekció nyomult egy ideje...
Hômérô. Nekem is kellene, mert a most berakott műszerfalamban megvan a helye, szóval nem kéne üresen hagyni. Ha találtatok lécci tudassátok velem is. Mondjuk nekem minden kellen hozzá, jeladó stb. Tényleg, hol van a 26-osban a jeladó, a lökhárító alatt? A jeepemben az is valami elb@szott helyen volt, mert dugóban várakozáskor egyre kúszott fel e külsô hômérséklet..:-)
A 23-as felni szerintem kicsi a púposra, annak 15-ös kell szerintem...

Cool

bcsocsan Creative Commons License 2002.09.25 0 0 3282
A SAS!

A 124-es CD-ről annyit, hogy én szerény személyem egy 123-as CD vásárlásában lenne érdekelt összedobva, mint a múltkor. Ez úgy néz ki, hogy európai modelleket taglal és németül, jobb képminőséggel, mint az MBUSA által kiadott CD.

Üdv,

bcsocsan

Előzmény: Törölt nick (3281)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.25 0 0 3281
Udv!
Azert a 124 es cd rol se feledkezzunk meg,vagy azt vegyem meg egyedul?:)

A Tele 5 nel is van egy SEL 126 os,szinten 3000 motorral es vajszinu belsovel.719 a srac kodja,a Becsi kapunal szokott aldogalni,mas helyet nem ismer:)

lamer kerdes:
a 123 as felni jo a puposra?

Piri Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3280
Sziasztok!

Eladó lett két CD tuner: Becker Grand prix 2237

70 ezer Ft ért és egy uj Kenwood 7090 es 71 ezer Ft ért .
Ha valakit érdekel irjon a pirinyo@freemail.hu ra vagy a telefonom 06 70 277 0087

Keresek 722.121 számmal kezdödö automata váltót 200 as M102 motorhoz W123 ba

Mostanában nem voltam netközelben mert nincs vonalas telefonunk, de látom szépen fejlödik a topic

Benz126 Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3279
Szia

Szerintem vszinüleg ugy, hogy ha már veszel jeladót, akkor vegyél kettőt, az egyik bent van az autóban, a másik kint a helyén, és csak közbe kell iktatni egy kétállású váltó kapcsolót. Vagy ezt, vagy azt méri. Ennyi!

ÜDV

Előzmény: LEX (3278)
LEX Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3278
EKR,

nekem gyárilag bent figyel a hőmérő, de a jeladója úgy látszik, elszállt. A digit. kijelző néhány hete mindenféle vidám jeleket mutat, csak épp nem a hőmérsékletet. Szal jeladót vadászok most éppen, viszont ez a külső-belső hőmérséklet váltó engem is érdekelne. Hogy is műxik ez?

Lex

Előzmény: EKR (3277)
EKR Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3277
Benz126 nézdd meg a (3138) számú üzenetet - ott van egy általunk felújítás alatt lévő 116-os (többi kép candel kartársnál, de ő most lakást ujít fel, és ne merd megkérdezni mert "építkezik" és piszkosul nem ér rá, és nem szereti ha basztatják, és amúgysincs ideje (((: ) meg még talán érdemes szétnézni a www.tar.hu/w126 és a www.tar.hu/w126/kep.html -en is. Na most hőmérőt keresek (((:
Benz126 Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3276
Szia

A 116-osom metálzöld volt, melyik félkészre gondolsz?

ÜDV

Előzmény: EKR (3275)
EKR Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3275
Benz126 Piszkosul egyre jár az agyunk! Azt akartam épp kérdezni, hogy olyat ne-e akarsz-e. Nemtom, hogy Ámonnak egyáltalán van-e, de majd körülnézek. Nekem van egy, de az beszerelésre vár, csak még vennem kell egy új jeladót hozzá, s egy kapcsolót bekötni, mert akkor gombnyomásra vált a külső és belső hőmérséklet között (((: De nézek Neked is vmit. Amúgy hasonlóan nézett ki a Te 16-osod is, mint ahogy ez a félkész néz ki?
Benz126 Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3274
Szia, nem 140-es, a sajátja, csak egy kicsit megdolgoztam. (kék és UV LED-es világítás, foszforeszkáló számlap, plusz müszerek a szélen,stb.......)
Előzmény: EKR (3272)
Benz126 Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3273
Apropó, esetleg van valakinek Digitális hőmérője, ami a müszerfal alsó sorában, középen van az utolsó modellekben? Esetleg valami ötlet, hogy hol lehet beszerezni, persze normális áron? Na nem Ujpesten Ámonnál, mert ő aranyárban ad mindent!!
ÜDV
EKR Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3272
Benz126

Látom a műszerfal mégsem w140-es (((:

Benz126 Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3271
ELNÉZÉST,igérem legközelebb máshol gyakorlom ezt a dolgot. Valaki megmondja, tudom az elrontott hozzászólásaimat törölni?
Bocs..., azt hiszem a taxizás jobban megy sorry!!
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Remélem most már jó, ja és ez a visszapillantóba épített indexem.....
Szerintem jó, nem?
Benz126 Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3270
Bocs..., azt hiszem a taxizás jobban megy sorry!!
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Remélem most már jó, ja és ez a visszapillantóba épített indexem.....
Szerintem jó, nem?
Benz126 Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3269
Sziasztok!
Az autóm 83-as, a müszerfal is, (csak egy kis kézimunkám van benne!!!), viszont a motor 92-es, hathengeres, 3000-es turbódizel, 148 LE (108KW), A 124-es motorja, megy mint a golyó, hálistennek.
Ez a müszerfalom:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Ja és a kormányon az igen, valóban egy számológép, és egy euró-Ft átváltó.(taxizom, tehát soxor naponta kell....
Benz126 Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3268
Sziasztok!
Az autóm 83-as, a müszerfal is, (csak egy kis kézimunkám van benne!!!), viszont a motor 92-es, hathengeres, 3000-es turbódizel, 148 LE (108KW), A 124-es motorja, megy mint a golyó, hálistennek.
Ez a müszerfalom:
Benz126 Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3267
Sziasztok!
Az autóm 83-as, a müszerfal is, (csak egy kis kézimunkám van benne!!!), viszont a motor 92-es, hathengeres, 3000-es turbódizel, 148 LE (108KW), A 124-es motorja, megy mint a golyó, hálistennek.
Ez a müszerfalom:
EKR Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3266
Na elvileg eldőlt... a következő kocsi ami a család tulajdonába fog kerülni (Mercedes, nem tom még milyen) azért is autómataváltós lesz. Kivételesen fent volt apa a mercivel, s amíg tárgyalt vmit, én elmentem vele ügyintézni, bevásárolni... De hogy közel 3 órán át "gyalogoljak"? Nameg nem vagyok kegyetlen gyakorlatilag simnán viszi az 50et 1esben, de ... Egy szó mint száz, köv. csacsi autómata lesz (ha előreláthatóan huzamosabb ideig maradok pesten)!
LEX Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3265
Hali,

cikk az SL350-ről a vezess.hu oldalon.
Bővebbet ott.

A Mercis filmet a Spektrumon igyexem én is felvenni, már tegnap este kinéztem magamnak.

L

kbe Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3264
Hali 126!

Szoktalak látni a városban. Lehet, hogy nem emléxel, de van egy cím: a szeszgyár 2/b dohányzó. Az előtt álltál eccer, amikor kifaggattalak, hogy 5 vagy 6 hengeres-e a cucc. Ha jól emléxem, akkor semmilyen felirat nincs hátul a verdán.
A korona előtt is van egy-pár 126 fan, van ott 90 es volt követségi fekete, meg hosszú kasznis, meg minden.

Jó mercizést.

kbe

ja a kutya is jópofa,

Mr. Cool Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3263
EKR,

bakker, lehet, hogy nem kéne mondanom, de ha két héttel korábban mondod, akkor lett volna hűtômaszkom... Elajándékoztam... Már nem volt 100%-os, mert a krómcsíkok nem voltak szépek, ezért feketére festettem, meg a nagy krómkeret is kopott volt... De épp az elôbb beszéltem a cimborámmal, most egy 380-ast bont motor váltó nélkül, de van benne 4 motorablak... meg egypár csecsebecse. ha elmúlik a szaridô akkor valamelyik nap leugrok hozzá. Bár lehet, hogy neked egy kicsit messze van, mert nagykanizsán van. De azért rákérdezek a cuccokra. Ja a motorablakhoz jó a 123-as mechanikája is, egy kicsit kell csak faragni rajta, nekem is az van jobboldalt...

Cool

Előzmény: EKR (3257)
EKR Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3262
Na ez nem is rossz!!!

Szerintem a Klub keretein belül össze kéne fogni egy kis vásárláshoz! - bedobjuk a közösbe, majd a cd íróba, s az eredetit meg a vitrinbe...
Kinek mi a hozzászólása.
Amúgy nem csak W126-os, hanem W123 W116 os is van...

ui.: - "...holvan még karácsony?!"
- Hát a nyakunkon!!! (((:

Előzmény: medvegyevv (3259)
Mr. Cool Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3261
Már én is kinéztem magamnak! :-)
Előzmény: GeryV8 (3258)
EKR Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3260
Jóreggelt neked is!

Közérdekű közlemény!

Ehét Péntek (09.27) 17:25-kor a Spektrum TV-n "A Mercedes legendája" című film lesz adásban.

Kéretik ehét Pénteken (09.27) 17:25-kor a Spektrum TV-n leadott adást vmilyen módon rögzíteni!

:)

Előzmény: GeryV8 (3258)
medvegyevv Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3259
Sziasztok!

Rég nem néztem a fórumot, lehet hogy már láttátok, de ha nem akkor kb 20eFt-ért lehet rendelni CD-ket : http://www.mbatc.de/service/service_cd/index.htm

med.

GeryV8 Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3258
Jóreggelt!

Közérdekű közlemény!

Ehét Péntek (09.27) 17:25-kor a Spektrum TV-n "A Mercedes legendája" című film lesz adásban.

Kéretik ehét Pénteken (09.27) 17:25-kor a Spektrum TV-t nézni!

:)

EKR Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3257
Emberek!

Keresek:
W126 kiegyenlítő tartályt + vízcsövet
W126 állófűtést
W126 hűtőmaszkot + krómdíszcsíkok
W126 pedálsort (kuplung + fék)
W126 csomagtartó gumuigédert
ajósajtóba elektromos ablakemelőt (lehet csak szerkezet is, mert motor van)

Köszi mindenkinek... esetleg csere-bere is megoldható

Mr. Cool Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3256
Jaja a kormány sem kóser...;-)
Előzmény: EKR (3255)
EKR Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3255
Még jó, hogy megjegyezted Cool, én is kiszúrtam, de a végén lefikáznak, hogy kötöszködök... - de asszem a kormány meg egy W124-esé ((((:
Mr. Cool Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3254
Jó reggelt!

Úgy látom újabb 26-os fan-el bôvült a csapat..:-) Jóképű géped van, gratula! Milyen évjárat? A lökhárító alapján 85 elôtti, de a műszerfal nem igazán 26-osba való... Talán W140? :-)

Cool

EKR Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3253
Hi mindenkinek!

Boldog Mercedes napot, és ezennel még sok boldog névnapot mindenkinek, és mindennek aki v ami ezt a gyönyörő nevet viseli...

Törölt nick Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3252
Hali Benz!
A BRG mikrofont csak ertem,de minek szamologep a kormanyra vagy az nem is az?

Ejjel vagy nappkozben nyomulsz,mert nem tunik ismerosnek az autod,pedig elegge feltuno:)

Előzmény: Benz126 (3247)
GeryV8 Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3251
A modemesek most anyáznak...
Én spec nem arról vagyok, de gondoljunk rájuk is.
Elég a link.

Amúgy üdv a topicban, és gratu a kocsihoz. :)

Előzmény: Benz126 (3249)
EKR Creative Commons License 2002.09.24 0 0 3250
Na már megint nagy a csend, v mindenki fényképezni ment a garázsba???

((((:

Benz126 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3249
Hú, bocs, ez nagyon nagy lett, de háttérképnek pont igy jó :-)))))
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Benz126 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3248
A tipikus német drapp Merci.. csak ez nem a tucat pupos, hanem az S-class!
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Benz126 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3247
Na még egy utcsót, de ezt belülről!!
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Benz126 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3246
Kedves drberki!
Egy jó ötletért, esetleg egy jó beszélgetésért akár ingyen is!
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Benz126 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3245
A visszapillantó tükörbe raktam indexet, mint az új merciken.. nagyon jól mutat. Érdekel valakit?
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Benz126 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3244
Na még egyet, ha már igy belejöttem :-))))
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Benz126 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3243
Azért a cabrió sem rossz...
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Benz126 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3242
Ja, csak a magyar taxi az enyém.......sajna!!! pedig tudnék válogatni...
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Benz126 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3241
Meg ez is....
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Dobcsi Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3240
Ez nekem is tetszik, ha szabad belepofáznom :)
Előzmény: Benz126 (3239)
Benz126 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3239
És ez is....
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Benz126 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3238
Nekem nagyon tetszik....
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
EKR Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3237
Nomeg nem kötöszködni, de az első lökhárítónál a felső krómozott díszlécet kicserélték egy modellfrissítés előttire - de méghozzá egy olyanra, ami fényszórómosós... (de nem kötöszködni akarok, csak érdekel, mert amúgy szépen néz ki a gép)
Előzmény: Benz126 (3235)
EKR Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3236
Ez a kocsi ugye élt olaszországban? Ezt onnan veszem, mert van az első sárvédőjén oldalt egy "plusz" index...
Előzmény: Benz126 (3235)
Benz126 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3235
Ha egyszer beindul.....
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Benz126 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3234

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Benz126 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3233
Hát ez nem megy....sorry
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Benz126 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3232
Bocs
< img src="http://kep.tar.hu/penderik/index.phtml?aid=27534074&pid=1322450">
Benz126 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3231
Hát ez most nem jön össze, csak tudnám mit irtam el..na most.......
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Benz126 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3230
Hát ez most nem jön össze, csak tudnám mit irtam el..
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Benz126 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3229
Hát ez most nem jön össze, csak tudnám mit irtam el.....
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
EKR Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3228
BENZ126 autója http://kep.tar.hu/penderik -képtárában megtekinthető

- legalábbis én itt megtaláltam ((: -

Benz126 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3227
És újra.........
Na még egyszer....
Ja és itt az AUTÓM....
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Benz126 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3226
Na még egyszer....
Ja és itt az AUTÓM....
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
EKR Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3225
drberki

Na tettem fel vagy 30 SL képet is, durván 125 MB-nyi képanyagot kaptál, remélem tetszenek, és jók. Ha kell még ű, akkor szólj, de piszkosul nincs helyem...

BENZ126
akkor klubtagok féláron taxizhatnak? ((((:

Előzmény: drberki (3218)
Benz126 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3224
Ja és itt az AUTÓM....
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Benz126 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3223
Sziasztok, új vagyok itt és jó olvasgatni a sok Merci rajongót. Magamról annyit hogy már a harmadik mercimmel taxizom itt Bpesten. Az első egy 123-as 200-as dizel volt, azzal csak egy évog dolgoztam. A következö egy 116-os volt, 5 hengeres 3000-es dizelmotorral, 8 évig dolgoztam vele, és ment mint az óra! És a mostanival már három dolgozom, mindig ez volt az álmom, egy ezüst szinű W126-os hathengeres, 3000-ezres turbódizel motorral, automata, légkondi, satöbbi....
Amiért irok, AF-es motorszámom van, és igy gond nélkül bármikor ki tudom benne cserélni a motort. Szóval esetleg ha valaki tud eladó hathengeres turbódizel motort, olcsón, számla, származás nélkül, arra nagyon vevő lennék.....
ÜDV
EKR Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3222
Na most teszem fel a CL-t az most csak 19kép, mert a modellfrissítés utáni képek - a régieket nem tettem fel.
Az Sl-t még most szedem - van itt gyártás is. Nomeg nem tudom érdekel-e 5 generáció SL egy képen 3,7 MB-ban; nomeg van még ... (((:

Ja, akkor most "szeretsz"? (((-:

EKR Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3221
drberki

regisztrálj a tar.hu -n egy weblapot
(mert annak van ftp-elérhetősége is)
mondd meg a jelszót (e-mailben), s én feltöltögetek neked egy pár kedvességet...

Előzmény: drberki (3218)
EKR Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3220
F1-es SL 55 AMG Safety Car (2,71MB)
Érdekel vkit?
Csak hogy csipegessek...
EKR Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3219
Na most mit csináljak a fényképekkel? Ja SL-ből 378 db-de egyik sincs 2 MB alatt!!! Úgyhogy ezeket most nem töltöm le vinyóra...
drberki Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3218
Hatttalmas!!
megy a mail!!
Előzmény: EKR (3217)
EKR Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3217
Hát nem is tudom, itt van most 58 MB-nyi kép a CL-ről, de csak 19 fájl - megfog felelni a felbontás?
drberki Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3216
Csak nyugodtan!:))

most ez a háttérképem az asztalon:
http://www.vezess.hu/egyeb/download.php?file=mercedescl_2.jpg

de jobb ha folymatosan váltogathatom:))

Előzmény: EKR (3215)
EKR Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3215
drberki

Adj 10 percet (((:

Előzmény: drberki (3214)
drberki Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3214
Sziasztok!!

Erröl a képről keresek 1024*768-as felbontásut!

http://totalcar.index.hu/images/testbemutato/merci2003/galeriaorig/merci2003_180.jpg

Tudna esetleg ebben segíteni valaki??

De jöhet SL-ről is hasonló felbontásban!:))

üdv:drberki

EKR Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3213
1983 MERCEDES BENZ 123/240 D 257.000 km, vörösbarna, metálfény, szervokormány, központi zár, alu. felni, riasztó, CD, nyári fényezés, megkímélt, fabetét, fakormány...

ezt a kis kedvest a trader.hu-n találtam!

De jól mehet vkinek, ha mind a négy évszakra van külön festéke... bár egy kicsit megszorulhatott, mert már ősz van és még mindig csak a "nyári fényezés" van rajta...

EKR Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3212
W116 300SD Turbodiesel -> sor5

W126 300SD Turbodiesel -> sor5
"modellápolás"
W126 300SD Turbodiesel -> sor6
W126 300SDL Turbodiesel -> sor6
W126 350SD Turbodiesel -> sor6
W126 350SDL Turbodiesel -> sor6

W140 300SD Turbodiesel -> sor6
W140 300SDL Turbodiesel -> sor6
W140 350SD Turbodiesel -> sor6
W140 350SDL Turbodiesel -> sor6

W220 320 CDI -> sor6
W220 400 CDI -> V8
W220 400 CDI L -> V8

Jah és már a W123-asban is volt 5 db fejtámla!!! gondoljatok csak a T-re (kombi)

EKR Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3211
GeryV8

Nincs mit mondani! Svájcból bejött 500SEL motorja aggregátként kiszerelve - egyedül a klímakompresszor lett levéve róla - Egyelőre ott porosodik. Majd ha a raktár szépen ki lesz meszelve meg meglesznek a megfelelő "polcok" akkor egy nagybenerálos mosás után felkerül, s várni fogja azt a napot, amikor ismét kocsiba fog kerülni. Azt nem tudom, hogy mikor és milyen kocsiba. Elvileg eladó - és nem eladó egyben. Majd de nem lesz szétbontva és kidobva a MÉH-telepre. Egyszer majdnem be lett építve egy G-s mercibe, ami OFF ROAD versenyre lett velkészítve...

Felkerült megint pár új dolog a kep.html-re (((:

Előzmény: GeryV8 (3209)
candle Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3210
"Ez nagyon kellemesen hangzik... A 300SD az 126os, nem? "

az enyém igen, ráadásul sor5

volt még sor6-os is, és rakták a bálnába is

bálnába már csak a sor6-ot

Előzmény: Tie (3188)
GeryV8 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3209
3177-ben

egyészetnek = enyészetnek

Így talán érthetőbb. :)

Előzmény: GeryV8 (3176)
GeryV8 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3208
Ha nagyon egyszerűen akarnám megfogalmazni akkor kb 15-25 között eszik. :)

Városban kb 18 körül. De ez lehetne alacsonyabb/magasabb is.

Klub pedig van! Nemrég alakultunk!

Előzmény: ramboom1 (3186)
GeryV8 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3207
EKR

Check a 3177-est.

:)

EKR Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3206
Cool

Engem 1999 december 22-én fertőztek meg! Előtte volt a cégnél egy 123-as, de sajnos szegényt annyira nem szerettem - tipikus munkásutó volt 800ezer km-rel és festékösszetartotta kasznival, de az is nagyon megbízható volt. Viszont amikor azon a szép napom megpillantottam a két W126-ost... Az volt legszebb karácsonyom. Történetemet majd leírom, hogy miért 2, s hogy miért ellenkeztem eleinte egy akkoriban már 20éves autó vásárlásától (ja, hülyevoltam, mostmár nem ellenkezek ((((: )

Képek bővültek a lenti címen;
- W140-es kombi!
- W140 Vs. Golf II (55km/h)
- M617-es 300 Turbodiesel motor
- az új 600-as motorja (2*)
- az új merci 4matic-ja
- W116 450SEL 6.9 km/h-órája
- SL Pagode km/h órája
.
.
.

- ha így gyűlnek a képem beszkennelek egy kármentőt is, nehogy összenyálazzátok a monitort (((: -

Előzmény: Mr. Cool (3205)
Mr. Cool Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3205
Szevasztok,

Nem tudom mi van az index-el de a délelôtti hozzászólásomat nem látom sehol sem. Na mind1, bekalapálom újra. A lényeg, hogy ma 2 éve vagyok merkendesz tulajdonos! És ahogy épül, szépül a gép, szerintem még pár évet együttmaradunk az utakon.

Na pá!
Cool

EKR Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3204
www.tar.hu/w126/kep.html

ide tettem fel 21 képet, de majd még bővülni fog. Ja és hogy végleg eldöntsük a kérdést, hogy mennyit is megy egy 123-as (bármelyik motorja) felteszek pár képet - fordítást nemsokára ugyanitt.

Ja, viszont keresek (!!!):
- W126-hűtőmaszk, krómcsíkokkal együtt
- W126 kiegyenlítőtartály és az alsó vastagabbik vízcső
- W126-os pedálsor (kuplung, fék)
- W126-os burkolat... (na inkább ezt lefényképezem, mert elég körülményes lenne elmagyarázni (((: )

EKR Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3203
Hali all!

Na most már én is "ráérek"... megnéztem a képeket, de egy vki mondja meg, hogy miért nem *asszák le ezeket, mert az nem állapot, hogy a W116-os bal oldali fényszórómosó lapátja ferdén van!!! Amúgy tettem én is fel-szerintem szép képeket a netre, címet majd a nap folyamán.

kbe-ha láttál, akkor miért nem jöttél oda hozzám; ja és a hídfőben voltam, nem a picassoban (((: A Béke sugáron mikor láttál, mert amikor a tesóm jegyeiért mentemn akkor 30-as tábla ide vagy oda bevallom 110-nél kezdtem el fékezni; v netán máskor láttál, amikor egy kicsit nyugisabb tempóban mentem (ja összesen 3 db EKR-es W126-os van gyulkán!).

Na teszen fel a képeket!
Még jövök!

LEX Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3202
kbe,

ez sajnos nekem is csak utólag jutott eszembe.

Egyébként a srác azt írta, hogy a gépek csak úgy mellesleg voltak kiállítva, egy ebéd háttereként.
A vasakat a gyári múzeumból hozták.

Lex

Előzmény: kbe (3201)
kbe Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3201
Hali!

akár wzt is szóvá tehetnénk, hogy EZEK NEM bálna mercik. az a w 140.

kbe

Előzmény: LEX (3200)
LEX Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3200
Hali,

na látom bcsocsan kolléga lelőtte a pojént. Szal a totalcar cikkhez tartozó galéria legvégén ott figyelnek a régebbi nagyvasak is. 126 560SEL, 116 450SEL, állólámpás kupék, fecskefarkú kupé, stb. Állat képek, mindenkinek kötelező megnézni!!!

Írtam a Winklernek, hogy néhány szót mondjon mán a kiállított cuccokról...

Lex

kbe Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3199
Hali!

Már csak 20 évet kell várnom, hogy megvehessem a gyári 4 matic 600 +kompreeszoroc kupét :-))))

kellemes várakozást!

kbe

bcsocsan Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3198
hali,

most érdemes elnavigálni a Totalcar oldalára, mert ott bemutatják az új S és CL osztályokat. Elég jó a cikk, halálra röhögtem magam rajta.

De MÉGSEM ez az, amiért érdemes odatévedni, hanem a cikkhez tartozó képeket is meg lehet nézni. namár most a bemutató helyszínén a gyár a teraszt körberakta a korábbi elődmodellek gyönyörűen restaurált (vagy nem!) változataival. A srácok szerencsénkre ezeket is lefotózták, a képsorozat végére oda is biggyesztették őket. (560SEL, 450SEL 6.9, 220SE b Coupe...) Álomszépek!

Üdv,

bcsocsan

U.I.: Candle, röfögjünk mán egyszer össze az aláírások miatt! Köll mán az a MB Cars klubb!!!!!!!!!!!! Hívd mán össze a tagságot, elvégre TE leszöl az President. Max. segít a tagság a felújjításban. A másik kollegának is a sebesség lett a veszte, vagy rosszul emlékszem? Ez csak egészséges b*szogatás volt itt, no nem megsértődni!!!!

kbe Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3197
Hali!

Holnap van Mercédesz nap...

gondolom aktuális lehet :-))

kbe

LEX Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3196
Hali,

jó volt olvasni a 7végi termést. Látom, egyre több az új arc. Ezzel kapcsolatban kérdezem az illetékes elvtársat - aki tom, hogy lakást újít fel és ne vegye b@sztatásnak :-) - hogy hányadán állunk klub ügyben.

kbe,

"lehet, hogy megtaláltam a kocsimat" - akkor ez most egy kocsi, vagy ezek közül melyik is az ?!
:-)))))

johnnie_w kartárccsal mi a helyzet? Hogy áll a topiclogó projekt?

Múlt héten eladtuk az OFF Omegát ON és a 126 átkerült napi használatba. Mindjárt lenyúltam magamnak, a héten ezzel fogok járni, mert "mercizni JÓ" :-)))

Ma reggel voltam Ámonéknál, kb. 5 db komplett V8 motor pihen a műhelyben bontva. Ja, és állt bent az udvarban egy naon szép sötétkék 420SE, vajszínű bőrrel. Nyálelválasztás megindult...

üdv
Lex

Előzmény: kbe (3194)
candle Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3195
jó lenne, ha vennél már valami normális autót:-)))
Előzmény: kbe (3194)
kbe Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3194
Hali All!

Mentem a kocsival 700 km-t a 7vgn, és semmi olyat nem produkált, ami kicsit is zavart volna.

remek volt na.

a váltó az vicces. azt tapasztaltam (ezelőtt nem jártam automatával), hogy 3000 es fordulattal lehet menni vele 120-140 ig. ha fölé gyorsítasz, és elveszed a gázt, akkor max 500 at enged vissza a fordulaton, és ha ott tartod nyomatékon, akkor tartja a sebességet. elég vicces, mert a clio 100 nál forog 3000 et, 140 nél 4500 at.

szóval mercizni jó.

EKR kollégát láttam a picassóban, de eléggé emelkedett volt a hangulata, így nem kerestem a társaságát közvetlenül :-)))

meg vasárnap is láttam a béke sugárúton délelőtt :-))

jó mercizést mindenkinek..

lehet, hogy megtaláltam a kocsimat:

420 se '89, full, 1.1.
82 es 380 as SEC a legjobb ajánlatért :-)))
89 300SE full 1.2
'90 124 CE!!!! 5 seb ( :-( ) nem bőr 300 12V 1.6 fapad
124 300CE automata 87 -es 1.650E

ha nov elején ezek meglesznek, akkor valamelliket szvsz megvásárolom.

kbe

candle Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3193
"van mb-klub magyarországon ?"

van, csináltunk. alá kéne írogatni mindenféle papírt, és akkor be lehetne adni végre a bíróságra:_)))))

Előzmény: ramboom1 (3190)
candle Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3192
"Mekkora konkrétan a 300D? "

csak a sor5-öst rakták tudtommal a 123-asba, az 2962ccm.

"? Sok javítanivaló van egy ilyenen, vagy meg lehet úszni normális, emberi szervizköltséggel? "

nem tudok erre újat mondani:-))) 15-20 éves autóra persze, hogy kell költeni, ha normális és szép autót akarsz magadnak.
De, ha ezeknek a felújításoknak a jó részét az előző tulaj megtette, ........

"Úgy kb 5kilóig mennék el - ennyiért milyen állapotúak a gépek? "

múltkor 5-ért egy motorikusan nagyon jó állapotú, kívülről elég leharcolt 240D-t tudtam.

ki kell menni bontókba és utánakérdezni

Előzmény: Tie (3188)
MM68 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3191
A Miklosa Erikának is pont olyan van, lehet, hogy ez épp az övé volt.
Előzmény: Tie (3174)
ramboom1 Creative Commons License 2002.09.22 0 0 3190
sziasztok,
a korábbiakban bemutatott 124-es mb-ről 48 új kép került fel a web-re a www.extra.hu/w124 címre. /bocs a nagy fájlokért, vagy az extra lassú?/
egyidejüleg a www.extra.hu/kocza megszünt.

van mb-klub magyarországon ?

Törölt nick Creative Commons License 2002.09.22 0 0 3189
2001 ccm tol mar nem valtozik a kotelezo merteke.
Előzmény: Tie (3188)
Tie Creative Commons License 2002.09.22 0 0 3188
"tudtommal pot ugyanannyi a kötelező:-))))"

Igazad lehet... Ha minden igaz, 3001ccm-től van a következő osztály. Mekkora konkrétan a 300D?

"nekem 300SD-m van, 8 és 10 között eszik. klímával automata váltóval"

Ez nagyon kellemesen hangzik... A 300SD az 126os, nem?

"tán a kopó alkatrészek, amik tuti fáradnak, de ha figyeltek rá, akkor lehet, hogy azok is rendben vannak."

Na épp erre vagyok kíváncsi. Mert ugye mi van, ha nem találok csilli-villi autót - annyi pénzem nincs is rá, tudom, hogy egy gyönyörű állapotú 123-asért el lehet kérni 7-800-at is.

Úgy kb 5kilóig mennék el - ennyiért milyen állapotúak a gépek? Sok javítanivaló van egy ilyenen, vagy meg lehet úszni normális, emberi szervizköltséggel?

Előzmény: candle (3187)
candle Creative Commons License 2002.09.22 0 0 3187
"3 literes motorra piszoksok a kötelező (igaz a 2.4-re se sokkal kevesebb)"

tudtommal pot ugyanannyi a kötelező:-))))

"Apropó fogyasztás, mennyit esznek ezek a gépek ésszerű autózás közepette "

nekem 300SD-m van, 8 és 10 között eszik. klímával automata váltóval

"típushibák érdekelnének..."

szerintem nincsenek. továbbra is aszondom, egyedi használattól függ

tán a kopó alkatrészek, amik tuti fáradnak, de ha figyeltek rá, akkor lehet, hogy azok is rendben vannak.

Előzmény: Tie (3185)
ramboom1 Creative Commons License 2002.09.21 0 0 3186
geryv8 !
a hátsó fejtámlák valóban úgy működnek ahogyan leírtad és ezek szerint vákumosak.
az extrákkal kapcsolatban 1991-ben nem csak nekünk volt nagy "csoda" az elérhető extralista /mivel előtte keleti illetve kisebb, egyszerűbb nyugati autók voltak a családban/, de a kárpát utcában is nézegették, mert ilyet akkor még nem rendeltek magyarországon.
készítettem néhány képet kívülről is, de sajnos a tegnapi eső nem tett igazán jót...
felraktam az extra.hu-ra, nem túl igányes, de könnyebb klikkelni.
www.extra.hu/kocza

fogyasztás:
egyszer régen sikerült 9,7 literes átlagot csinálni bp-eger-bp viszonylatban, de még a régi 3-as úton max. 100 km/h tempóval és pehelylábbal. városban 15-16 l körül fogyaszt /de csak akkor ha nincsen állandó dugó/ normális vezetés mellett, vegyes város, előváros, autópálya /140-ig/ esetén beéri 12,5 literrel is. 200 körüli tempónál 19 litert mutat a computer a pillanatnyi fogyasztásra.
egyébként érdekes módon a board computer 1-2 deciliterrel alacsonyabb fogyasztást hoz ki, mint a számolt érték, pedig mindig tele tankolok.

az 500-as mennyit fogyaszt ?

Előzmény: GeryV8 (3181)
Tie Creative Commons License 2002.09.21 0 0 3185
"ha tudunk időpontot egyeztetni szívesen elmegyek, de gondolom a többiek is ugyanígy vannak vele:-)))"

Ha ilyen jó a társaság, akkor azt hiszem hamar meg fogom szeretni a Merciket. :)

A 300D-t azért érzem nagynak, mert a 3 literes motorra piszoksok a kötelező (igaz a 2.4-re se sokkal kevesebb), meg gondolom az egy picivel több gázolajat is öblöget le, mint a kisebbik.

Apropó fogyasztás, mennyit esznek ezek a gépek ésszerű autózás közepette (egy kis információ: 1,6 16V Astrával 10liter körül jártam, ugyanilyen Vectrával 11-12 körül [klímával] - kicsit sokat esznek alattam az autók... - igaz egy ilyen dízelnek talán nem nyomnám, hisz úgysem a sprinterek gyöngye :)

Olvasgattam, hogy mennyivel jobb, mert öthengeres, finom járású motor, mindez nekem is nagyon klappol vele, csak valami oknál fogva picit nagynak tűnik nekem a 3liter. Leginkább a költségeit képzelem nagynak. Vagy tévedek?

"az, hogy mien hibák szoktak kijönni egy ennyi idős autó esetén az nagyon a korábbi használattól, felújításoktól függ. "

Igazándiból arra volnék kíváncsi, hogy ha veszek egy ilyen öreg autót, akkor mikre számíthatok, és mikre kevésbé - tehát tulajdonképpen a típushibák érdekelnének...

Előzmény: candle (3184)
candle Creative Commons License 2002.09.21 0 0 3184
"300D-t viszont már kicsit nagynak érzem"

szerintem nem az.

"Arra volnék kíváncsi, hogy mondjuk egy éves üzem alatt egy ilyen 83-85 körüli autón milyen problémák szoktak előjönni, ezen típusoknak mik a legfőbb bajai, amit folyton bütyköl(tet)ni kell, ha van egyáltalán ilyen velük, akkor mekkora problémák ezek, milyen gyakran jönnek elő, stb... "

az, hogy mien hibák szoktak kijönni egy ennyi idős autó esetén az nagyon a korábbi használattól, felújításoktól függ.

jó részét az esetleges hibáknak már akkor észreveszed, amikor próbakört mész vele

"Ami még érdekel, hogy konkrétan miket kell szemügyre venni egy ilyen autón egy vétel esetén - és hogy esetleg akadna-e valaki, aki adott esetben eljönne velem megtekinteni egy-egy autót. "

ha tudunk időpontot egyeztetni szívesen elmegyek, de gondolom a többiek is ugyanígy vannak vele:-)))

Előzmény: Tie (3183)
Tie Creative Commons License 2002.09.21 0 0 3183
Kösz a segítséget! Ha nem vagyok nagyon pofátlan, zargatnálak benneteket további kérdésekkel is.

Először is nem árt tudni, hogy fogalmam sincs a Mercikről, nem is igazán vagyok oda értük (leginkább azért, ami az utóbbi néhány évben "történt" velük).

A régi dögök viszont tetszenek, és tökéletesen megfelelnek azon elképzelésemnek, hogy valami nagy batár, kényelmes, strapabíró autó kellene. Mint a 123-as. :) (nézegettem a minap másokat is, 116-ost, 126-ost, de nagyon ritkának tűnnek, és elég drágák is - legalábbis per pillanat nekem)

Szóval, valami 240D körüli gépre gondoltam (a 200D állítólag tetű lomha, a 300D-t viszont már kicsit nagynak érzem). A legfontosabb viszont, hogy a lehetőségekhez mérten jó állapotban legyen, ugyanis nem értek az autószereléshez - bár az sem kizárt, hogy kiképzem magamat.

Arra volnék kíváncsi, hogy mondjuk egy éves üzem alatt egy ilyen 83-85 körüli autón milyen problémák szoktak előjönni, ezen típusoknak mik a legfőbb bajai, amit folyton bütyköl(tet)ni kell, ha van egyáltalán ilyen velük, akkor mekkora problémák ezek, milyen gyakran jönnek elő, stb...

Ami még érdekel, hogy konkrétan miket kell szemügyre venni egy ilyen autón egy vétel esetén - és hogy esetleg akadna-e valaki, aki adott esetben eljönne velem megtekinteni egy-egy autót.

(tudom, pofátlan vagyok így egyszerre ennyimindent...)

Előre is köszi mindenkinek mindent! :)

Előzmény: EKR (3136)
GeryV8 Creative Commons License 2002.09.21 0 0 3182
Szerintem nem fogsz benne csalódni, ha Te is rendszeresen karbantartod, szervizeled elmegy az még egy darabig.

Persze mindezt úgy mondom, hogy elhiszem amit mondasz róla, ill. amit Neked mondtak róla. :)

üdv.
Gery

Előzmény: Törölt nick (3179)
GeryV8 Creative Commons License 2002.09.21 0 0 3181
Gratulálok ismét az autóhoz!

A leírásból kitűnik, hogy szeretitek és gondozzátok az autót! Így biztos még sok-sok évig nem lesz panaszotok rá! Megértem, hogy nem adjátok el! :)

A két ventillátorról annyit, hogy nekem az 500-asban egy böszme darab van. Később ezt kicserélték két kisebbre. Gondolom "cost-saving" megfontolásból. :(
Így beférnek a 124-be is, és a V8-asokhoz is elég levegőt nyomnak. Nem kell külön egységet gyártaniuk.

Egy kérdés: A hátső fejtámlák kioldása elektromos?? Nem inkább vákumos? A 140-ben is az. Lefele lemegy de fölfele, kézzel jön a kis sunyi. :)
Sima vákumos rugós megoldás, fölhúzod, beakad, megnyomod a gombot, kiakad és leesik.

Amiket felsoroltál extrák, csak más autókban tűnhetnek 91-ben csúcsnak!
MB-nél ezek természetesek voltak. :)))
Persze mindez 1 autóban impozáns látvány.

3. féklámpa 126-ban is, akár 81 ben is. Sőt telefon is, sőt légzsákok is, elektromos kormány, trip computer, stb. Persze az S osztály, ott minden hamarabb volt.

Ezek autók vagy mik nemde? :)))

Irj fogyasztást légyszi...kiváncsi vagyok, hogy alakul a 12v és 24v esetében gyakorlatban (város,vegyes,országút)

üdv
Gery

Előzmény: ramboom1 (3180)
ramboom1 Creative Commons License 2002.09.21 0 0 3180
sziasztok,
nem voltam itthon, ezért csak most tudok válaszolni.
6.kép
igen a board computer gombjai vannak ott. Ugyanitt található a jobb külső tükör elektromos állítása, a gyermekzár és a hátsó fejtámlák elektromos kioldása.
5.kép
EKR későbbi magyarázata tökéletes, a funkciók leírása helyes volt. talán annyit tennék hozzá, hogy lehet külön mérni a tankolás óta és az utolsó motorindítás óta is az adatok egy részét.
a rendszer hibáit szerencsére nem tudom, mert eddig nem volt vele probléma.
a pillanatnyi fogyasztás funkciót csak mazochistáknak ajánlanám, nagyon finom indításnál is 20 liter/100km felett a fogyasztás, amennyiben kick-down van állóhelyzetből 39.99-ig mutatja az eredményt majd gondolom a horror mérséklése miatt csak ---- látható a kijelzőn.

a vészvillogó sora balról jobbra:
hátsó ablakfűtés, hátsó elektromos roló mozgatás, belső keringtetés, vészvillogó, kipörgésgátló kikapcsoló, belső hátsó világítás kapcsoló.
4.kép
300e-24
nem igazán értek hozzá, de feltételezem, hogy a "sűrű" motortér miatt kell az extra hűtés.

az autót újonnan vettük 1991 decemberében a kárpát utcában és soha nem is szeretnénk eladni.
jelenleg - végig vezetett szervízkönyv mellett -238e km-nél tartunk. kb. 1996-ig évi 30-40e km-t ment, majd másik autó érkezése miatt ez lecsökkent kb. 15e km-re 1999-ig. ezután garázsba került és idén tavaszig csak évi pár ezer km-t futott. tavasztól intenzívebben használjuk és gyakorlatilag hibamentesen működik a napi használatban.

a fontosabb extrák, amik komoly dolognak számítottak 1991-ben:
5 sebességes sport automataváltó
sport felfüggesztés
könnyűfémfelni
fedélzeti komputer
tempomat
automata légkondicionáló
bőrkárpit
4 elektromos ablak
elektromos recaro ülések
kalifornia diófaborítás
lorinser elektromosan állítható bőr/fa szervokormány
utas és vezetőlégzsák
abs
asr
lorinser diófa váltógomb 24 karátos aranylappal a tulajdonos monogramjával díszítve
fényszórómosó
levehető motorháztető csillag
központizár távirányítóval
fűthető tükrök
világító belső tükrök
hátsó spotvilágítás az utasoknak
hátsó elektromos napfényroló
elektromos fejtámla leengedés
gyári harmadik féklámpa /1991 !!!/
8 hangszórós blaupunkt kazettás magnó keycard-val és 10 cd-s váltóval /1991 !!!/
elektomos antenna
90 literes benzintank

hétvégén készítek néhány új képet és felrakom a web-re. nyugodtan támadjatok a kérdésekkel...

Előzmény: kbe (3125)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.21 0 0 3179
Sokat megneztem,200d,250d,300d is,kulonbozo evjaratokat es kulonbozo felszerelessel,es kulonbozo aron,ez volt a legjobb,le is elolegeztem,jovo heten megyek erte,intezik a papirokat,valamint le is vizsgaztatjak,mert idokozben az lejart:)
Karpat utcaban szervizeltek,megmutatta az elado srac,hogy '99 ig visszamenoleg miket csinaltak az auton,mindez szamitogepen,elegge profinak tunt.
Beszamitott auto,elotte atesett egy allapot felmeres nevu dolgon,csak ugy nem vesznek be ilyen "oreg" vasakat(2db w124 es volt az egesz telepen-ez meg egy E200 '95-s-a tobbi mind C vagy E Klasse.
Kisebb hiabai vannak persze,de melyik 14 eves autonak nem,1 het alatt siman rendbe lehet hozni,kb 20 rugobol.

Kulfold,Mobile.de:
amig en is csak nezegettem,azt hittem minden sarkon kapok egy jo 124-est 3-4000 euroert,aztan radobbentem,hogy a valosag mas,a nagyon jok dragak(7-8000 euro),az olcsobbakat meg gyorsan megveszik,a tobbi meg vagy 3 muszakban hajtott taxi,vagy jol letort verda,vagy a kilometer nem franko(allitoleg ez ott nem divat,de nem hiszem el).

425ezer km szerintem elmegy,elsore en is sokaltam,de beugrott nehany kollegam autoja es a futott km,akkor megnyugodtam.
Az ar(1.2 milla):ennyibe kerul,en nem talaltam benzinest(200e ill. 230e) joval olcsobban mint a diesel,se itthon,se kulfoldon.

Előzmény: GeryV8 (3177)
GeryV8 Creative Commons License 2002.09.20 0 0 3178
Candle

nanana...

Azért ugrottunk volna 10-en szvsz, ha azt mondod hogy itt a gép fijug, nekem nincs időm szedjétek mán le azokat a képeket. Nem?

Amúgy felújítás miatt nem irigyellek. Remélem hamar kész leszel végleg. :)

---

Ja: Milyen volt a hangja a gépnek mikor kitettelek a bécsin és elindultam???

Előzmény: candle (3160)
GeryV8 Creative Commons License 2002.09.20 0 0 3177
Szerintem ha tényleg olyan akkor megéri!

Lehet, hogy soknak tűnik az ár, de hiába van egy 91 es 300d 1.5-ért, ha az egy nulla.

Akm-ről csak annyit, hogy 425 ezer nem is sok, HA jól karbantartották (folymatos szervíz).

Ismerem - szerintem - Bp legigénytelenebb MB tulaját...:)))

124-es 250D-je volt (SZVSZ 124-ben a legmegbízhatóbb/tartósabb diesel) 590ekm volt benne, mikor lecsereélte egy new CDI-re (halkan: nem elégedett).
A lényeg, hogy a 124-es nagyon mostohán volt kezelve, csak rá kellett nézni, de a moci hibátlan volt mikor megvált tőle.

Szerintem taxizásnál jobban jársz egy 200/250d-vel mint egy benzin/gáz géppel.

Előzmény: Törölt nick (3159)
GeryV8 Creative Commons License 2002.09.20 0 0 3176
EKR

No meséljél már nekem egy kicsit arról a kis édes V8-ról!

Mi szándékotok van vele? Remélem nem hagyjátok az egyészetnek!!

Melyik fajta? Mikori pontosan? Minden rajta van?

Előzmény: EKR (3148)
GeryV8 Creative Commons License 2002.09.20 0 0 3175
kbe

Nekem nem automata van.

De nem is baj. Miért?

Mert nem megy állandóan, és mindkét oldalra be lehet állítani egy-egy hőfokot, nem csak 1re. :)

Az újabbakban pl 140, már kétoldali az AC.

Előzmény: kbe (3147)
Tie Creative Commons License 2002.09.20 0 0 3174
Ma este láttam egy gyönyörű állólámpás Coupét fenn a Lovas utcában, a várnál. Arany-metál fényezése volt, ha jól láttam full bőr belső. Még nekem is tetszett! :)
kbe Creative Commons License 2002.09.20 0 0 3173
kbe válasz erre | adatok | e-mail 2002-09-19 19:22:59 (3164) Hali All!

kérdés:
adott egy 124 es, jó állapotú belsővel.
DE
ennek a kocsinak ott, ahol a könyöklő szokott a bal első ulésbe csatlakozni, a fejtámla állítója van.

szerintetek mi a módja annak, hogy legyen benne könyöklő (mert most nincs)

1. uj szék
2. gányolás
3. nem gányoilás, de bepattan a helyére, stb megoldás.

KÖNYÖKLő kell

kbe

Előzmény: kbe (3163)
EKR Creative Commons License 2002.09.20 0 0 3172
Na jó hétvégének mindenkinek, én elhúztam, mint a madarak délre(egy kis keleti irányzékkal). Candl, nem basztatásként, de akkor szervezed a web-es találkozót? Mert ha ennyire nem érsz rá a lakás miatt, akkor csak szólj, és megyünk dolgozni! (Nemtom a szomszéd mit szólna, ha megjelenne egyszerre pár tucat 10m2 alapterületű Mercedes, s a benne utazó öltönyös emberek elkezdenének dolgozni a házon ((((: ) Na mentem, és babráljuk Gyuszival Gyulán a nagy büszkét... elvileg hétvégén megy bele a klímahűtő és a fordulatszámmérő. Bár sajnos nem fog a karácsonyfa alá kerülni, de egy ilyen gépnél maga a "munka" is ajándék.

Üdv: EKR hétévégre eltávot kér, baj esetén füstjelek vagy mobil (((-;

Mr. Cool Creative Commons License 2002.09.20 0 0 3171
Candle,

Ha nem baj, nem mondok nevet, mert egy barátomék szervíze, nem a merci a profiljuk, hanem egy japán márka, és végülis minden korrektül meg lett csinálva, elmondva, hogy mi történt. Szóval úgy érzem, így minden rendben. A kis idôbeli csúszást meg elviseltem, annál jobb volt a dízel pözsó után újra a rombolóba visszaülni:-)
Egyébként a szervízvezetô srácnak 126-osa van. Megtérítettük az öcsémmel, és a 2 éves japán kocsiját erre váltotta...:-)

Cool

Előzmény: candle (3169)
candle Creative Commons License 2002.09.20 0 0 3170
"amit nyerek az olajcserevel(ha nyerek,mert szintetikus olajat hasznalok,ami arany arban van)es a kotelezovel,azt elbukom a tankolason."

előző autóm 1,6-os brava volt

fogyasztása kb ugyanannyi, tehát a benzin-diesel árkülönbség a 300SD javára íródik, az olcsóbb olaj-szervízekkel együtt.

de ezeket a szervízeket 7000-ként adom elő, nem 20000-ként.

úgyhogy nem vagyok meggyőződve arról, hogy olcsóbb fenntartani a dieselt

DE

ha benzines MB-vel hasonlítod, akkor azoknak hogyan is van az olajcseréje?

"Kulfoldi import:
a jo kocsi ott is draga,voltam Nemetorszagban"

én csak a mobile.de-t néztem párszor, ott olcsóbbnak tűnnek az autók jóval, az csak átbaszás?

"200d vel van felvetel:)"

hehe:-)))

Előzmény: Törölt nick (3167)
candle Creative Commons License 2002.09.20 0 0 3169
"Amikor rakták össze a hengerfejet, vagy a vezérlést, valamit elbasztak és az egyik szelep találkozott a dugóval... Szóval elgörbült, de ehhez újra szét kellett szedni..."

melyik volt ez a kitűnő szervíz?

Előzmény: Mr. Cool (3168)
Mr. Cool Creative Commons License 2002.09.20 0 0 3168
Szevasztok,

Kbe megmondta a frankót tökéletesen egytértek vele! Mondjuk EKR is a dízelátépitést, biztos, hogy ôk gyönyörű munkát végeznek... Tényleg egészalakos fotókat mikor láthatunk a nagyvasról?
Más. Tegnap végre elkészúlt a kocsim, kiderült miért húzódott el a dolog. Amikor rakták össze a hengerfejet, vagy a vezérlést, valamit elbasztak és az egyik szelep találkozott a dugóval... Szóval elgörbült, de ehhez újra szét kellett szedni... De most végre nagyon frankó, qrvajó volt újra a kényelmét, az erejét, nameg a zenét élvezni. Nem is nagyon volt kedvem reggel kiszállni belôle...:-)

Cool

Törölt nick Creative Commons License 2002.09.20 0 0 3167
Koszi a javaslatokat:)
nekem nincs 2 millam a taxizasra,szerintem nem er annyit az egesz,sajnos:(
Hitelt nem veszek fel,mert egyedul en dolgozom,a parom Gyesen van,meg legalabb 1 evig,s nincs kedvem napi 12-14 orakat uldogelni a reszlet miatt.
Diesel vagy benzin?
Most benzines kocsim van,1.6 os,de ugylatom,amit nyerek az olajcserevel(ha nyerek,mert szintetikus olajat hasznalok,ami arany arban van)es a kotelezovel,azt elbukom a tankolason.Precizen vezetem a magam kis konyveleset es latom a kulonbseget,elozo verdam egy hasonlo kaliberu diesel auto volt,szinten 2000ccm,szivo motor,nem is legkorszerubb.
En is sok Mercit neztem,azert szimpatikus ez,mert eddig ez a legjobb allapotu,mind kivul,mind belul,mind motorikusan,ugyanis a kereskedes(MB Magayrorszag) felmerte az autot,mert ritkan vesznek be ilyen regi jarganyt.S az ara is megfelel nekem.
A mindennapi indulassan nem hiszem,hogy baj lesz,en bizok ezekben a diesel motorokban,meg egyebkent is garazsban allok:)

Kulfoldi import:
a jo kocsi ott is draga,voltam Nemetorszagban es Olaszorszagban is(ez utobbi komolytalan hely)autokert,s ezt tapasztaltam,valamint azt,hogy Nemetorszag baromi nagy,nagyon sok auto van,de az ido penz,s nem jonnek ki jobban vagy csak minimalissan.
Hetfoig meg nezelodom,ha megveszem a technikat jelentkezem a clubba,felteve,ha 200d vel van felvetel:)

EKR Creative Commons License 2002.09.20 0 0 3166
Ja vagy egy benzinest át is lehet motorcserével dieselessé alakítani - egy két komoly műhelyben közel gyári minőségben. (Ja én ismerek egy ilyen műhelyt) (((:
EKR Creative Commons License 2002.09.20 0 0 3165
Én aszt szeretném hozzáfűzni ehhez a témáhov, hogy tényleg érdemes külföldről venni, s behozni. Másik lehetőség a dieselek mellett - lehet, hogy olyan, mintha vernem a mellemet - venni egy "jó" kasznisat széthajtott motorral - ezek kb 500ezerrel a "jó" benzinesek alatt vannak - és a motort kompletten felujítani (ami elérheti a 400at is könnyen - motorja válogatja).
kbe Creative Commons License 2002.09.19 0 0 3164
Hali SAS!

a magam nevében: nem

azé kérdezzük meg a többieket is.

Ennyiért "kifogástalan" 89-90 es 260-300 as 126 ost kapsz, ami gázzal nem vészes (benzinnel se, mert LEX-é 11 körül eszik, 260 se automata). Vagy kintről hozol 124 est. vagy keresel itthon egyet (xar a kínálat)

Ahogy EKR mondta olcsó merci nincs.

Amit mi vettünk apunak (szintén taxi), a 2M fölött volt, de körbe volt törve, szar volt a váltója. kb 2.3 volt a vége javításokkal, 91 es 300D turbo.

Ennyit ér egy ilyen korú/állapotú kocsi. Mellesleg ha 92-93-94-95 öst nézel, azoknak max 3 és 4 mill között van a vége (ami szép és jó is), azokra kapsz hitelt is, casco nélkül. 93-94 es 200 benzines van 1.9 ért.

Ne érts félre, nem szeretnélek lebeszélni a dízelről, de a tapasztalatok azt mutatják (miután apuval 11 hónapig minden hétvégén merciket néztünk), hogy nem érdemes olcsó széthajtott trágyát megvenni, ha nem hobbira kell, hanem minden nap pöcc-röff melo. Ebben viszont -mármint állapotilag- jobbak voltak a benzinesek. kategóriákkal. vagy hasonló pénzért jobbat kapsz, vagy olyat olcsóbban.

a tipikus példa, hogy egymás mellett 2 124 es:

ugyanolyan extrával, ugyanolyan évjárattal, ugyanolyan állapotban, az egyik 300D, a másik 200E, a kettőnek az ára között 400000 volt a külömbség. a benzines volt olcsóbb. Ezt a különbözetet mikor tankolod bele?
+ kötelező nagyobb
+ gyakoribb olajcsere (7500km a dieselnél)
+ több futott kilométer valszeg.

Azért jó a példa, mert mindkettő 10 litert fogyaszt. benzin 240 Ft, gázolaj 210 Ft. 100 kilométerenként 300 Ft. 133.333 megtett kilométer után érsz ugyanoda anyagilag, ha nem számolod bele a kötelező buzt külömbségét, meg a gyakoribb olajszervizeket.

Szóval az, hogy valaki dieselt vagy benzinest vesz, az teljesen alkalomfüggő.

kb 150 kocsit néztünk meg, mire ezt kiválasztottuk. Kerültük a 200D és a 250D-t szívó változatban, a négyhengeresnél nagyobb benzineseket, csak légkondisat néztünk, 86 utáni évjáratban.

kb 2M az alja, amit taxinak érdemes megvenni, tehát feltételezed róla, hogy heti 6-7 napban beindul, és nem hagy ott sehol. 2.2-2.5 ért egész szépek vannak.

remélem, hogy segítettem de azért ne ez a sok baromság vigye dűlőre az ügyedet :-)).

kbe

Előzmény: Törölt nick (3159)
kbe Creative Commons License 2002.09.19 0 0 3163
Hali All!

kérdés:
adott egy 124 es, jó állapotú belsővel.
DE
ennek a kocsinak ott, ahol a könyöklő szokott a bal első ulésbe csatlakozni, a fejtámla állítója van.

szerintetek mi a módja annak, hogy legyen benne könyöklő (mert most nincs)

1. uj szék
2. gányolás
3. nem gányoilás, de bepattan a helyére, stb megoldás.

KÖNYÖKLő kell

kbe

EKR Creative Commons License 2002.09.19 0 0 3162
eger.jeno

A válasz az elso kérdésedre:
A szelephézagot

A második kérdésedre:
Fel lehet tenni, de van pár feltétele:
- a motornak alul kell, hogy legyen a motorolajszűrője
Ez a legfontosabb, mert a W124, ill 190-esek 5 gangos váltóinak mindegyiknek a másik oldalt van az indítómotorja - ezért kell az alsó szűrős motor -, és egyben az indítómotort is ki kell cserélni (w124 ilkl 190-esre természetesen). Azt, hogy a váltókulisszát is ki kell, már külön nem hangsújozom.

Üdv

Előzmény: eger.jeno (3161)
eger.jeno Creative Commons License 2002.09.19 0 0 3161
EKR

Ez igen ! Nagyon alapos és min?ségi munka, ami a képekr?l is sejthet? volt.

Amit nem értek:

Majd a második olajcserénél (5000) végleges beállítás a w123-as és alapértékénél egy picivel szorosabbra (az adagoló kéri, a magasabb SAE olajnak köszönhetően meg nem is kopik, amúgyis turbosokhoz ajanlott motorolaj megy bele)

Azt nem értem, hogy minek a beállítását változtatjátok meg ?

Mégegyszer gratula a szép muunkához.

Más: egy 123 300D be lehet 124 es 5-ös váltót rakni? Mert azt sejtem, hogy a hozzá való 5-ös váltó az nagyon ritka lehet.

Jen?

Előzmény: EKR (3151)
candle Creative Commons License 2002.09.19 0 0 3160

"lassan-de-rohadtlassan halad a képek feltöltése. "

valóban

evvel kapcsolatban kettő dolog nem megy a pici fejembe, miszerint:

1) állítólag felnőtt, allítólag értelmes, állítólag férfiaknak ha kettőször elmondom, hogy akkor tudom feltölteni, ha készen lesz a lakásom, valamint előkerül a le/feltöltéshez szükséges kábel, akkor ezt miért nem képesek elfogadni, és miért érzik szükségét véletlenszerűen történő baszogatásnak

2) mondhattam volna, hogy eltűnt a kábel, eltűnt a flash memory, megsérült az adatbázis, bármi, satöbbi.
hogy miért tettem volna? egyszerűen azért, hogy néha legyen egy oan pont, ahol éppen nyugi van körülöttem. ellenségeimnek sem, valamint nektek sem kívánom az elémúlt 2 hónapomat.
nem kerestem kifogásokat, egyszerűen bevallottam, hogy foggalmam sincs, hogy hol van az a qrva kábel.

de most már picit bánom

Előzmény: GeryV8 (3142)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.19 0 0 3159
ma neztem egy technikat,aranylag jo allapotban volt,foleg a belseje:)
'88-as 200d,hofeher,teleoldal,meg ilyenek.
par gond azert volt vele,pl.
valahol folyt az olaj,nem nagyon,de latszot a vedon,megtorolgettem a lehetseges helyeket,de nem volt eredmeny:(
a bal oladali tukor allitoja beszart,mennyi egy visszapillanto tukor?
es mennyi egy lampa ill. azt hiszem ezeknel lehet magat a lampaburat is cserelni,mert repedt.
Ahhoz kepest,hogy 425 ezer van benne,szepen jar es egyaltalan nem fustol,pici lakotolas kell a jobb elso ajtora,mert meg lett huzva,egyebkent hibatlan.
1.2-t meger?
Hunyadiban szervizeltek,ott is aruljak.
EKR Creative Commons License 2002.09.19 0 0 3158
Hali mindenkinek!

Az érdekelne engemet, hogy kinek vagyon ill. ki tud jó áron W126-os DIESEL-es modellhez állófűtést komplettet. (a mechanika jó a W123, W124, s talan még a W140-esből is, de a műszeregysége, ami a hamutáll alatt és a váltókar előtt van, az W126-os legyen). Merthát jön ugyebár lassan, de feltartóztathatatlanul a tél (globális felmelegedés ide v oda), s az öreg "harcicsacsi" nem fér be a garázsba.

Köszi mindenkinek előre.

EKR Creative Commons License 2002.09.18 0 0 3157
nagy a csend!!!
kbe Creative Commons License 2002.09.18 0 0 3156
Hali!

Amikor a srácnál néztük először, ő mutatta "büszkén", hogy utolsó útja napos csibék beszerzése volt.
Felnyitotta a csomagtartót, és lőn: csirketollak és kaka minden mennyiségben...

szal másik jobb lesz.

Ha nem csak kupé érdekel, akkor az autó piaccal szemben a nagykőrösin van egy kereskedésben egy jó állapotú 280E: automata, klíma, gáz, tetőablak, színes üveg, elektromos tükör, szóval sokminden. 500 K

kbe

Előzmény: Lennon (3154)
LEX Creative Commons License 2002.09.18 0 0 3155
Szerintem a szag... :-)))

L

Előzmény: Lennon (3154)
Lennon Creative Commons License 2002.09.18 0 0 3154
Helló!
Köszi, közben eldöntöttem, hogy inkább várok még egy jobb állapotban lévő gépre.
A felsorolásból egy két dolgot én is észrevettem, de közel sem ennyit. A csirkékre honnan jöttél rá?:-))
Lennon
Előzmény: kbe (3149)
prudent bear Creative Commons License 2002.09.18 0 0 3153
Bazz,
irigyellek. Gyönyörű lehet! 300 rugóból nem tűnik soknak a motorfelújítással együtt az egész művelet!
Előzmény: EKR (3151)
LEX Creative Commons License 2002.09.18 0 0 3152
Hű wazz,

nem semmik a képek a 116-ról. Szinte kedvet kaptam hozzá... De tényleg, gyönyörű lett a gép. Ezt híják teljes restaurálásnak? (Jó, tom, hogy a hivatalos restaurálásnál mindenből lehetőleg eredetit kell beépíteni, és kerülni kell a típusidegen cuccosok behegesztését.) De ha a verdát használni is akarjátok, nem csak mutogatni meg évente 2x kikocsikázni, akkor megértem a dolgot, pedig nem vagyok dieselpárti...

Szóval gratula a munkához, szép lett!

üdv
Lex

Előzmény: EKR (3151)
EKR Creative Commons License 2002.09.17 0 0 3151
eger.jeno

Hát nem tudom mit kéne mondani. 50ezerért lett véve kéziváltóval együtt (rajta volt mindne, generátor, szeervó, indítómotor, vizkeverő stb.. meg egy 4gangos kézi váltó) Az árábol gondolhatjátok, hogy milyen szépen kereken járt - feltéve, ha kerekes kocsira tettük és toltuk. Úgy utcsó csavarig szét lett kapva, block ment felfuratásra, perselyezésre, majd honolásra és síkba lett húzva, raktáron volt egy jó főtengely az a boltban vásárolt új mahle dugókkal hajtókarokkal csapágyakkal gyűrőkkel ment a block után, mert a 300D gyári cucca ment bele, azaz alapérték, s ehhez lett igazítva a block meg a főtengely is. A hengerfej elment nyomáspróbára majd síkbahúzásra, és kapott egy 19ezer pezos erősített hengerfejtömítést. Közben ugyebár ezek a részek szépen meg lettek mosva és a biztonság kedvéért egy kicsit fekete festékkel "átmosva" a hengerfejbe új szelepek, felepszárszimeringek, előkamrák... minden új ment bele, a motor egyéb aluminium részei mosás után egy kis ezüstfestéket kaptak, majd le lettek lakkozva (mint a múzeumi, ill. bemutatásra szánt merciké - mert azoknak a motorjait is festették a svábok). Az összes a megfelelő tömítésekkel lett összerakva - gumiánpaszta nélkül, nem is tudom miért, talán mert normálisan csinálja az ember, akkor a tömítés tömít is (: A szervó szétszerelve, átvizsgálva lefestve felkerült a helyére. Generátor szétszedve, SKF csapágyok bele, új feszszabályzó, forgó ill állórészfelujítás, festés felszerelés. Klímakompresszor előásása, gyári klímatartóbak lekoppintása és legyártása, majd felszerelése, a főtengely végén levő tárcsa lecserélése - 3 tárcsásra. Autómataváltó beszerzés, átvizsgálás, meg"mosogatás" felszerelés, Indítómotor szétszerelés, felujítás. Adagoló hegyek adagolópadra, több órás munkával kiválogatás, a győztes szétszedése, újrahézadolása, majd W124-os E-Klasse értékekre való beállítása, orig. W116 lapát beszerzése, festése felszerelése, jeladók beszerelése, porlasztók beszerelése, nagynyomású csövek, stb...
Még nem lett végigszámolva de sac/kb ra közel 300ezer volt az gépi munkák, alkatrészek és egyebek. Szelephézagok most még egy picivel a gyári értéknél nagyobbak, majd az első olajcsewrénél 1000-1500km-nél lesz W123-as gyári, mert addig közel végleges helyére kerülnek az alkatrészek, beáll a porlasztó, az előkamrák stb. Majd a második olajcserénél (5000) végleges beállítás a w123-as és alapértékénél egy picivel szorosabbra (az adagoló kéri, a magasabb SAE olajnak köszönhetően meg nem is kopik, amúgyis turbosokhoz ajanlott motorolaj megy bele). Az hogy az összes létező szűrő ki lett cserélve az egyértelmű, tank át lett mosva, üzemanyagvezetékek átmosva és a standard diesel előszűrő beépítve. Nagyjából ennyi! Az a lényeg, hogy most mint a gyári, bejáratós a motor, és szépemn kell bejáratni közel 50-60ezerig, akkor az adagolóba bele lesz nyúlva, és 5500-6000 is fog tudni forogni - ami azért nem folyamatos használatra van, de nem rossz. Erdeeti W126 300SD turbodiesel-es sperdifi került hátra, ezt gondoltuk a legjobban a kocsihoz illőnek, de ha majd be lesz járatva, akkor lehet majd nagyobb ill kissebb áttételűt is teni alá (természetesen csak sperr-eset); ja a km-óra a dificseréhez hozzá lett kalibrálva, úgyhogy nem fog csalni.

Előzmény: eger.jeno (3150)
eger.jeno Creative Commons License 2002.09.17 0 0 3150
EKR !

Mondanál valamivel többet a 123 300D motor beállításáról, ahogy Ti csináljátok ?

Nekem van egy felújított, érdekelne a véleményed.

Jen?

Előzmény: EKR (3146)
kbe Creative Commons License 2002.09.17 0 0 3149
Hali!

Ha egy zuglói kereskedésben látható méregzöld darab volt, azt ne vedd meg.

Pont ennyiért van kint, de a neten is fent van.

Ha az, akkor nem érdemes megvenni, vannak kicsivel drágábban sokkal szebbek.

Ma láttam a kocsit másodszor:
-tetőablak nem üzemel, le van szigetelve, körbe.
-székek nem gyáriak, és belül van az előrehajtó berendezés.
-műszerfal szanaszét
-110 literes tank...
-csirkét szállítottak vele :-)) (télleg)
-230cas motor,
-vákumcsövek lógnak a motortérben
-Központizár nem megy
-váltó-kuplung kopott (érzésre: kuplung bent fog, váltó akadozik)
-Borult a kocsi, korábban fehér volt (ez több helyen látható)
-csomagtartó szétrohadva, hátsó doblemez alatt
+ a motornak szép volt a hangja
-kéderek csere
-semmi extra (szó szerint)
mindezt úgy, hogy egy centit se mentem a kocsival...

kbe
szvsz nem ér enyit, de mondjuk 100 at esetleg

Előzmény: Lennon (3128)
EKR Creative Commons License 2002.09.17 0 0 3148
Hi all! Igen 2 fajta klima volt, ez ugynevezett automata - megjegyzeskent nekem is olyan van - es a manualis, ami tenyleg csak annyiban különbözik, hogy van rajta egy gomb amivel be lehet kapcsolni meg ki lehet kapcsolni, szóval nem egyből észrevehető. Viszont a 190-esekkel ellentétben a 124-ill 126-osok manuális klimája egy bizonyos ertekben mar kozelitett a klimaautomatejehoz, mert itt ugyebar meg lehetett adni, hogy hany fok legyen a kocsiban. Automata ventillatorkapcsolo viszont tenyleg csak az automatasban van. Latni mar lattam, es hallani is hallottam hogy azert ezekben a gepekben eleg jo mar a manualis klima is, mert itt nem a ventilator sebesseget veuzerlik, hanem a klimat (ertsdd ugy, hogy a ventilator a megadott fordulatszamon forog, viszont ha mar tulhutes lenne, akkor egyszeruen kikapcsolja a klimat) az automatasok ezzel szemben mindig klimaval jarnak, csak a kikapcsolt ill economy allasnal nem megy a kompresszor.

Meg szeretnem javitani hibamat: nem 3sebesseges kezi volt, mert eloszor 3 sebesseghes autoimataval adtak, kesobb lett 4 sebesseges, es ugyanugy, mint a 123-asnal szeriakent 4-es kezivalto volt, extrakent mar rendelheto volt az 5os valto is. Na a foszer a 4gangos automatat cserelte 5 gangos kezire. Sajnos se a motor, sem a valto nem maradt meg. Az egyik kepen lathato motort GeryV8-nak csinaltam, hogy ha kene ott lenne egy 180ezere km-t futott 500-as motor automatavaltoval, amit svajczbol hoztunk meg anno be (garantaltan annyi van benne, mert szervizkonyves ((: )

Előzmény: kbe (3147)
kbe Creative Commons License 2002.09.17 0 0 3147
Ha jól tudom, akkor 2 féle klíma volt a 124/126 vonalon a 80as évek közepétől a 90 es évek elejéig.

ez olyan, mint candléé, a tiéd, az enyém. szvsz ez az un "automata" klíma. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy másmilyet nem láttam még, amiről biztosan tudtam volna, hogy klímás, tehát a mintavétel nem reprezentatív. Amit igen: 124 esben olyat, aminek a ventilátor szabályzón nincs auto, hanem a sima 1-2-3-4 állások. Ez a kapcsoló a műszerfal síksával párhuzamos síkban van, mint a 190 es klímánál. Szvsz azt is tették a 124 esbe. Na az nem olyan jó, 190 esben próbáltam. Sima manuál klima, hűtsön vagy ne hűtsön állásban létezik.

Szerintem, de simán lehet, hogy az kendács volt, 190 es klíma vezérlőkkel, vagy diavia, vagy mittomén. Volt róla szó a múltkor, hogy 2 féle klíma volt, és amlékeim szerint ez a jobbik.

kbe

Előzmény: GeryV8 (3141)
EKR Creative Commons License 2002.09.17 0 0 3146
Mr.Cool

Nem nagyon csattognak ezek a kályhák, amik ebben a műhelyben készülnek - legalábbis egy alapos bejáratás után már nem! Nemegyszer szoktak ránkszólni, a "szakértők" hogy kevés az olaj a kocsiben, mert ugyebár a benzineseknek csak akkor van egy kis csattogó hangja (((:
Hangszigetelés meg van oldva, a legjobb adagolókért képesek vagyunk az országból kimenni, és a csendes járás érdekében 124-es értékekre állítani. Akkor csendes is, megy is, de nem nagyon jegyzik meg a benzinkutasok, mert nem sűrűn jár. ((:

Előzmény: Mr. Cool (3145)
Mr. Cool Creative Commons License 2002.09.17 0 0 3145
EKR,

Milyen automatát tettetek bele? 3 gangost, vagy 4-est 26-osból? Hát ôszintén megmondva nekem sem zsánerem az olajkályha, sajnálom ezeket a gépeket, amikben a régi benzines helyett kályha van. Akkor már csináltak volna belôle "konvektort", akkor megmarad hangtalannak. Kiábrándító a dízelcsattogás egy ilyen gépb6ol, ha nem kíséri turbófütyülés... De ez csu'pán az én véleményem.

Cool

Előzmény: EKR (3143)
Mr. Cool Creative Commons License 2002.09.17 0 0 3144
Persze, benzines. Tavasszal, meg kellett köszörültetni a fôtengelyt, most a vezérlés van éppen felújítás alatt, mert nagyon meg volt már nyúlva a lánc. Most le lett véve a hengerfej is, de volt szükség gépmunkára, csak a szimmeringeket kellett kicserélni. Szóval jól bírja, bár szeintem egy felújításon már túl van. Ezek a 6 hengeresek állítólag minden gond nélkül bírnak 600k-t felújítás nélkül...
Előzmény: prudent bear (3133)
EKR Creative Commons License 2002.09.17 0 0 3143
Na 420-as motor, mert megint kevertem a számokat (((: Amúgy az első W116-os 350-eseknél annak ellenére, hogy V8-as kínálták kézi váltóval (ha jol tudom csak az első szériát és csak 3 sebességessel) na ennek a kocsinak azu előző gazdija ennek a mintájára kicserélte a váltót anno domini, még a mi időnk előtt kidobta az autómataváltót és tett bele - először egy 3 sebességes, majd - 4 sebességes kéziváltót. Ennek köszönhetően gondolom jól húzott a gép, de nekünk meg meglepetést okozott, a kocsi meg szerintem már teljesen "érthetetlen" hogy már megint minek cserélgetik rajta a váltókat (((:

A disel meg csak azért mert azzal is menni fog 180-200at, de nem kell dilemmázni vele, hogy most kell-e bele gáz v sem, hogy ne egyen. Így "vizen és kenyeren" fog élni, nomeg tulaj a dieselesekre esküszik.

Candle-tol meg kölcsön kéne kérni a fényképezőgépet, hogy a lassan-de-rohadtlassan -ból egy lassan-de-holnaprakészvan legyen (((:

Előzmény: GeryV8 (3142)
GeryV8 Creative Commons License 2002.09.17 0 0 3142
420as motor?

Most megint összekeverted a számokat? :)
Vagy tényleg 420-as motor volt benne?
Nem volt automata? 450-es kézivel??! Hogy van ez?!

Nagyon komoly a gépezet...de méééé kell szegénybe diesel???? :))

Uccsó infóm szerint Candle-nál lassan-de-biztosan, helyett, lassan-de-rohadtlassan halad a képek feltöltése.

:)))

Előzmény: EKR (3137)
GeryV8 Creative Commons License 2002.09.17 0 0 3141
kbe

" klímásat (mint a lentebbi képeken, azzal a klímával). "

Miért azzal??

Előzmény: kbe (3124)
GeryV8 Creative Commons License 2002.09.17 0 0 3140

6-os:

Trip computer vezérlő gombjai.
Hamutartó alatt meg az állófűtés, de az gondolom ok.

4-es

Hűti a klímahűtőt. a másik is. Legalábbis azt szokták. :)

Előzmény: kbe (3125)
GeryV8 Creative Commons License 2002.09.17 0 0 3139

" érdekel titeket, hogy mi van benne szívesen megírom. "

Hogy mi van benn már láttuk, most jöhet kívülről. :)

Szép gép, gratu!

Előzmény: ramboom1 (3122)
GeryV8 Creative Commons License 2002.09.17 0 0 3138
Igen az enyémben is van gáz.

Igaz most ott tartok, hogy gyakorlatilag nem használom, csak benzinnel.

Szerintem semmi gond nincs vele. Néha szenved kicsit, ekkor elviszem, állítanak rajta és ok újra minden. Ez a szenvedés nálam alapjáratban nyilvánul meg.
Többet fog enni, és 230 nál észre fogod venni a telj csökkenést. Pláne a 200nál.

A lényeg:

Korrekt beszerelés
Korrekt szett
Karbantartás, szűrők miegymás.

---

Én továbbra is a 230, vagy ha több a keret akkor a 220-as mocikat ajánlom a 124-be kezdő benzines gyanánt. Annak ellenére, h a 200-al sincs gond.
Pláne, hogy gázzal szeretnéd.
Itt igazából indiferens h automata vagy kézi. Egyéni ízlés. Automatával gyenguszok. 6hengertől fölfelé már nem.

szerintem

Gery

Előzmény: Törölt nick (3112)
EKR Creative Commons License 2002.09.17 0 0 3137
na a kepek fent vannak. megtekinthetok:
http://www.tar.hu/w126/w116/09140001.jpg
.
.
.
http://www.tar.hu/w126/w116/09140025.jpg

a fajlok neve ertelemszeruen 01-tol 25ig novekszik. a kepekhez a szoveget majd kesobb... az a lenyeg, hogy sarga volt egy kicsit rosdas (ld x-edik kep sarvedok elol és hatso sarvedoiv) 420as motor volt benne, nem volt klimas, nem volt tempomatos, nemvolt automata, nemvolt centralos, nem volt 2elektr abéak, nem volt elektr teto, nem volt fordmero, nem volt hovedo uvegezes, nem volt bezs borules, nem volt vonohotog, nem alufelni, nem volt fenyszoromoso, ... most meg van. ja meg 32ev a hatan... egyeb kepek errol a kocsirol motor nelkul meg mas pozok mosas es festes utan candelnel (nyaggassatok ((-: )

Udv mindenkinek!

EKR Creative Commons License 2002.09.16 0 0 3136
a ködlámpa meg a szervó és a központi eleve széria volt! Nameg, hogy mennyire cvan jó állapotban. Szerintem nézd meg azért alaposan, emeld fel a "hölgy" szoknyáját és néz alá, mert olcsó mercedes nincs, maximum kedvezményes - de az sem mindig. (pl.: szerintem egy jó állapotú 126-ost 2millió környékén lehet venni - amire azt mondom, hogy ez IGEN -, ennek ellenére nem egyet kínálnak millió és azalatt a piacon... nem is tudom miért, ... nem is mondom, hogy milyen állapotban vannak) Na 1szó=100 nem árt megszakérteni a vásárás előtt, szerintem van egy két ember, aki szivesen elmegy veled megnézni és véleményezni. Ha nagy hibája a karosszériának nincs, és megkímélte a radai rozsga, a motorja szépen kereken jár, s ha tényleg nem volt törött akkor sokáig eljárhatsz.

Ja mindenkinek. Elvileg a felujítás újabb fázisáról vannak képek. ELkészült a 300D motor, és autómataváltóstul, azaz agregátként belekerült a 116-osba!!! Képek ma este.

Előzmény: Tie (3135)
Tie Creative Commons License 2002.09.16 0 0 3135
Szakértők, szerintetek érdemes ezen gondolkozni, netán bele is vágni?

W123 240D, 1984-es, első tulajdonostól!, alufelni, elektromos tükrök, központizár+riasztó, szervó, napfénytető, ködlámpa, sérülésmentes. Mindez 450e Ft-ért.

Nekem, mint laikusnak, tetszik, csak egy gondom van vele, csupán ezév szeptember végéig van rajta műszaki.

Ha mondjuk megveszem, lehet vele probléma a vizsgán?

LEX Creative Commons License 2002.09.16 0 0 3134
Nekem is van egy ismerősöm, akinek a 123-asa megfutotta az 1M km-t. Igaz, az dízel (300D)volt, de baromi jó állapotban érte meg a jeles eseményt, pedig évekig szinte naponta nyomta le a Szeged-Bp-Szeged távot.

Vasárnap este kicsit megfuttattam a gépet, mert egy Passat elkezdett emberkedni mögöttem a 2/A-n. Oszt nyomtam egy padlót, és lehervadt a fiatalember arcáról a fölényes mosoly... :-)))

Lex

Előzmény: Mr. Cool (3132)
prudent bear Creative Commons License 2002.09.16 0 0 3133
Benzines?
Felújítás nélkül?
Előzmény: Mr. Cool (3132)
Mr. Cool Creative Commons License 2002.09.16 0 0 3132
Az én 280-asomban közel 1M km van... taxi volt a kincsem... szóval nem kell parázni!
Előzmény: Ponpil (3131)
Ponpil Creative Commons License 2002.09.16 0 0 3131
Benzines mergat nem tudom mennyit bir futni, de a zapolt taxi dizel mercik ketszer ennyit is elmennek...
Előzmény: Lennon (3128)
EKR Creative Commons License 2002.09.16 0 0 3130
Ha ugy jarsz a kocsival, hogy fel szemed rajta van a mutaton es nem tul sok idot tolt el a piros jelzesnel, akkor a fogyasztasod kedvezoen fog alakulni! Es a "Szamárban" tényleg nem tulzottan sokat jelentett ha mutato szerint kozlekedtel (((-:
Előzmény: Lennon (3128)
Ponpil Creative Commons License 2002.09.16 0 0 3129
Lada Samaraban is volt olyan muszer. :) Ott szart ert...

Alapban a pillanatnyi fogyasztasmerohoz van koze, csak mashogy hivjak :)))

Előzmény: Lennon (3128)
Lennon Creative Commons License 2002.09.16 0 0 3128
Sziasztok!

Már régóta olvaslak titeket, most kérdeznék egy pár dolgot.
Kinéztem egy W123 230CE-t, de 405.000 km van az óráján, és ez nekem a motorgenerált jelenti (persze nem biztos, még nem próbáltam ki), és nemtudom hogy így érdemes lenne-e megvenni. Ezenkívül van a tetőablak köröl egy pár "buborék" is rajta, és elég kevés az extra benne.
Viszont az ára szerintem nagyon jó (465.000.-Ft).
Még az lenne a kérdésem, hogy mi lehet a műszerfal baloldali óráján (ahol az üzemanyagszint, olajnyomás stb. jelzője van) alul található mutató, ha jól emlékszem akkor "economy" van alá írva, de nem biztos (evvel együtt négy mutató van ott)?
Előre is köszönöm!
Lennon

EKR Creative Commons License 2002.09.16 0 0 3127
kbe: a kerdeses gombok a te altalad jol felismert fedelzeti szamitogep vezerlo gombjai. Ami nem vmi nagy ujdonsag, mert az öreg w126-osban debütált (((-: Képes megmondani a pillanatnyi fogyasztast, az "elen utszakasz" átlagfogyasztását és az átlagfogyasztását, beállíthatod, hogy milyen távra akarsz menni, mikor indulsz és mikor szeretnél megérkezni, milyen sebességnél nem akarsz gyorsabban menni. Erre megmondja, hogy milyen átlagot kéne autókáznod. Emellett megjeleníti a valóságos átlagsebességet. Ha a beállított sebességkorlátot túlléped, akkor sípol. Megmondja, hogy hány km van még a célig, hány km-t tettél már meg és hány kilómétert autózhatsz az aktuális fogyasztásoddal a tank kiürüléséig. Asszem megmondja még hogy hány órája utazol és hány órát kell még. Ha vmit kihagytam, akkor bocsi.

Láttam airbagos w123-ast! kereken 87ezer km volt benne (((: nagypapaótó
usa-reimport 300D Turbodiesel

Előzmény: kbe (3125)
candle Creative Commons License 2002.09.16 0 0 3126
Mercedes újdonságok Párizsban

2002. szeptember 13. 12:42

Egyebek közt az SL hathengeres változata és az első AMG dízelmotor is bemutatkozik a Párizsi Autószalonon, de a korábban már beharangozott új AMG modelleket, valamint az átdolgozott S és CL osztályt is itt láthatjuk először élőben.




Az új C30 CDI AMG-t eddig csak a pletykák szintjén ismertünk, most azonban már hivatalos adatok is napvilágot láttak róla. Az igazi újdonság a motor. A C 270 CDI öthengeres motorján alapuló háromliteres egység 231 lóerős, igazi erőssége azonban traktornyi nyomatékában keresendő: az 540 Nm-es érték még dupla ekkora benzines V8-asoktól is szép teljesítménynek számít. A menetteljesítményekről egyelőre hallgat a Mercedes sajtóközleménye, de az alig gyengébb C 320-as adataiból kiindulva valószínűleg kb. 7 másodperc alatt gyorsul 0-ról 100 km/h sebességre, végsebessége pedig meghaladná a 250 km/h-t, ha az elektronika hagyná. A C30 CDI AMG típus a Mercedes szerint 2003 februárjától lesz elérhető a márkakereskedőknél.




A másik újdonság az új SL legkisebb, hathengeres változata. Az SL350-esben a hagyományoktól eltérően nem soros, hanem V elrendezésű hathengeres motor dolgozik, amely 3,5 literes és 245 lóerős. A hathengereshez a Mercedes a hatsebességes automatizált SEQUETRONIC váltót adja majd, amely a kormányon található gombokkal kapcsolható. Az autó 7,2 másodperc alatt gyorsul 100 km/h-ra, végsebességét pedig szintén elektronika korlátozza 250 km/h-ra.

-totalcar

kbe Creative Commons License 2002.09.16 0 0 3125
hali!

Jól néz ki!

engem több dolog is érdekel:

6 os kép:

A váltó mögötti kapcsolók: a 4 elektromos ablakot felismerem, a gyerekzárat felismerem (remélem az..), de a 8 kis bigyuszt nem ismerem fel, nem is láttam élőben ilyet. Az mi?

5 ös kép:

a computter az milyen infot ad át? milyen hibái lehetnek? honnan veszi az infokat? mibe kerül, ha bekakil?

a vészvillogóval egy sorban található gombok mit csinálnak? ott elvileg kellene belső keringetés, hátsó villany, fejtámlák hátul le, hátsó ablak fűtés, de mi a többi?

4 es kép:

mekkora a moci? 300 as?
ha szembe állsz a kocsival, akkor a bal oldali ventilátor mit csinál? (azt sejtem, hogy hűt, de mit?)

3-as kép:

a miénken nem ott van az ablakmosó tartály, mret ott a turbó van :-)

kellett ez neked??? :-Ö

kbe

Előzmény: ramboom1 (3122)
kbe Creative Commons License 2002.09.16 0 0 3124
Hali!

Szvsz értelmetlen kérdés. pl1: a korai 600 as motorok közül sok kikönyökölt 20-30000 körül.

pl2:volt egy (korábban említett gázzal is üzemelő) passatom, az 500K után is a gyári értékeket hozta.

szvsz abból az időből kikerült gépek esetén kizárólag a bánásmód determinálhatja a futástejlesítményt, tehát minusz 16 fokban hidegen leforgatva, tönre lehet tenni egy tél alatt, normálisan közlekedve fél milliót is elmegy.

Kompressziómérés, veszteségmérés, lánc és feszítő csere, meghallgatni, kipróbálni, hidegen-melegen füsöl-e ha igen akkor milyen színű.

Ha ezeket megcsinálod, nagy valószínűséggel kiderül, hogy érdemes-e pénzt fektetni bele.

személy szerint a 200 ast javaslom, a 230-ról elég vegyesek a vélemények... 260?????, abból volt 4 matic is ha jól emléxem.

ja éa KIZÁRÓLAG automatásat vennék a helyedben, klímásat (mint a lentebbi képeken, azzal a klímával). a többi gyakorlatilag mindegy. Mármint a felszereltség. Bár a nagyobb motorosok között nyilván több az extrás.

kbe

Előzmény: Törölt nick (3123)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.15 0 0 3123
200e es 230e
mennyire tartosak ezek a motorok,mennyit birnak?
Ha ilyenekre esik a valasztasom,mikre figyeljek oda?
ramboom1 Creative Commons License 2002.09.14 0 0 3122
sziasztok,
képek a kedvencről:
www.extra.hu/kocza/1.jpg
www.extra.hu/kocza/2.jpg
www.extra.hu/kocza/3.jpg
www.extra.hu/kocza/4.jpg
www.extra.hu/kocza/5.jpg
www.extra.hu/kocza/6.jpg
ha érdekel titeket, hogy mi van benne szívesen megírom.
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.14 0 0 3121
Koszonok mindent,meg sosem volt gazos technikam en is diesel parti vagyok,de egyszeruen nincs 2-3 milliom egy normalisabb 124 es dieselre.
Relative sokat megyek,mert taxis vagyok,szoval munkavegzeshez kell az auto(meg kicsit magamnak is).
Akkor ez iranyban is erdeklodom-230e-nem csak diesel ugyben.
candle Creative Commons License 2002.09.13 0 0 3120
kimikormennyihozzákideelém
Előzmény: EKR (3118)
candle Creative Commons License 2002.09.13 0 0 3119
"Apropó candl "gyuali" képei már megtekinthetők vhol??? "

nem vagyok én sámán, ne baszogassámán

mondtam, ha végre rendben lesz a lakásom, és le tudom tölteni a képeket, akkor közkinccsé teszem? (közkinccsé:jól írtam?)

Előzmény: EKR (3117)
EKR Creative Commons License 2002.09.12 0 0 3118
candl, tényleg nem akarsz befektetni egy W116 300SD-be? Az is mérföldes órás és klímaautómatás, meg minden (((:
EKR Creative Commons License 2002.09.12 0 0 3117
Sziasztok!

Sajnos nem nagyon tudok hozzászólni a gáz-ozáshoz, mert én alapból egy dieseles és tiszta benzines környéken lakom. (((:
Hétvégére beszereztem egy digit fényképezőgépet, csinálok pár képet, majd felteszem netre a kedvetekért.
Apropó candl "gyuali" képei már megtekinthetők vhol???
Na most megyek, mert kilyukad a gyomrom, alig ettem vmit. Holnap meg irány Gyulaország ((;

Legyetek jók!

Mr. Cool Creative Commons License 2002.09.12 0 0 3116
Szeva,

Én is gázzal járok, a kezdeti sok problémám után (nagyon elhanyagolt és rosszul méretezett gázrendszerrel vettem a gépet) most már úgy tűnik tökéletesen összeállt. Na ez annyit jelent, hogy tisztán gázzal indítok (akár -5 fokban is) a városi fogyim 18-20lityi között van, nem nyugdíjas módon közlekedve, az országúti 130-140-es tempóval, 14-15 lityi. Ja, a gép 2.8-as automata. Az igaz, hogy gyengébb a gép, de 200-ig még így is eltekeri az órát... Részben egyetértek Kbe által leírtakkal, mármint a csendesebb motorüzemben, meg a haamarabb elhasználódó kipuffban, de nálam nincs olyan, hogy csak az egyik územre van optimalizálva. Megy szépen benzinnel-gázzal, csak annyi a külónbség, hogy a keverô leszűkíti a keresztmetszetet ahol levegôhöz jut a gép, ezért benzinnel már nem pörög ki addig amíg kellene. De ez elviselhetô, ha az ember annyiért autózik mintha zsigulija lenne... Ha 4 hengerest veszel, a 230-ast ajánlom, kéziváltóval (annak ellenére, hogy én automatafan vagyok...), úgy kevésbé érezhetô a gáz miatti teljesítménycsökkenés.
Na megint darabokban van a gépem. Kap szép új vezérműláncot, feszítôt, meg az ezzel kapcsolatos apróságokat, meg akkor már a hengerfejemet is megcsináltatom, ne füstüljön a gép a szimeringek miatt...
Asszem hirtelen ennyi.

Cool

Előzmény: Törölt nick (3112)
kbe Creative Commons License 2002.09.12 0 0 3115
Ja! mégvalami!

szvsz Gery is gázozik, biztosan mesél ha megkéred..
télleg abban 2 reduktor van?

kbe

Előzmény: kbe (3114)
kbe Creative Commons License 2002.09.12 0 0 3114
Hali!

Nekem anno volt gázos kocsim. A k jetronic injector volt benne, ami nem a pontosságáról híres. (passat variant volt a kocsi, 5 hengeres 2.0 ás motorral).

A gázozás szépségei:

random ledobott komplett szívóoldal és légmennyiségmérő (ez egy fals miatt volt, mexűnt a hiba egy gumicső cserével).

Ha a tartályban kevés a gáz, akkor böfög, prüszköl.

Beállítások:

hangsúlyozom, hogy egy k-jetronicról volt szó!!

Ha úgy állítottuk be a kocsit, hogy csak benzin, akkor normálisan ment, és kb 12-t evett városban.

Ha gázra, akkor:
1. a motor halkabb lett.
2. nem ugrált az alapjárat, stabilon 800-on.
3. lent nyomatékosabb motor
4. könnyebben pörgő motor
5. hidegindítási problémák lettek, amit rövid benines (az első 2-3 km) melegítés után kb 3000 es fordulaton gázra kapcsolaás követett, így ez megszűnt.
6. kb 14 lieres fogyi (120/lit volt akkor)

Ha vegyesre, mert ebből is volt több beállítás
akkor mindegyiknek többnyire a hátrányait tapasztaltam, tehát erőtlen, nem pörög fel, sokat eszik mindenből, alapjárat össze-vissza.

Összességében jó dolog, mert olcsó, környezetbarát. és semmivel sem bonyolultabb mint a benzines üzemmód. arra is érdemes figyelni, hogy rendszeresen (nekem 10k km volt) ellenőríztetni kell a tömítettséget, meg a beállításokat szakszervízben.

amit számolj bele, hogy mélygarázs off, parkolóházak közül a nyitottakba se mindenhová lehet bemenni vele,
és kb 3 évente kipufogó hátsó dob csere, mert ha nem melegíted be jól benzinnel, akkor ott csapódik le a pára.
Én ezt egy 3mm es lyukkal oldottam meg a hátsó dob alján. Kicsit markánsabb hang, zöldkártya sima ügy, nem kell 2-3 évente cserélni.

Ami lényeg, hogy nekem 2-ik generációs cucc volt benne, tehát belülről, mágnes kapcsolóval kapcsolódott, vízhűtésű (illetve fűtésű) reduktor, stb.

Amit ma kapsz, az 3-ig gen cucc. ezeket akár a modern computeres kocsikba is be lehet tenni.

Szóval ajánlom.

kbe

ps:
A 124 esnek a benzin betöltő mellett, az ajtó mögött ott a gáz nyílása, tehát ne fúrják szét a kocsit, mert felesleges :-))

kbe2

Előzmény: Törölt nick (3112)
LEX Creative Commons License 2002.09.12 0 0 3113
Több ismerősöm is gázüzemre állt át, amit eddig hallottam, hogy 3000 ccm alatt 20%-nál nincs több fogyasztásnövekedés. A gáz viszont nem 20%-kal olcsóbb, szal anyagilag mindenképpen megéri, főleg, ha sokat mész. Ha jó cuccot akarsz a kocsiba, min. 150-180e Ft a beruházás, számold ki, hogy mennyi idő alatt térül meg.

Úgy tudom, a topicból is többen kipróbálták a dolgot, szerintem biztosan adnak tanácsokat, tippeket.

Lex

Előzmény: Törölt nick (3112)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.12 0 0 3112
Mennyire szentsegtores benzin-gaz uzemure atalakitani egy 124-est?:)
Olyan jo allapotban levo 200e es 230e autokat lattam,amikhez kepest a diselek lepukkant verdaknak tuntek.
Miutan nekem munkaeszkoz,igy a fogyasztas mervado dolog,ezert gondoltam a gaz uzemre,megeri,mennyivel fogyaszt tobbet a 200 ill. a 230 gazzal,s egyaltalan jo e?
(meg sose volt gazos autom,tehat abszuludt beginner vagyok e temaban)
Poczkodi Creative Commons License 2002.09.11 0 0 3111

123-ashoz (1982) és 210-es kisbuszhoz (1988, mint a mentők) keresek baráti áron 15 collos felniket, alut vagy acélt. ha tudtok:
06-30-919-1584 vagy az e-mail

köszi

Oldbiker Creative Commons License 2002.09.11 0 0 3110
Hello.
Senki sem tudja, hogy milyen és mennyi olaj kell w124 3.0D-be? :-(( Gépkönyvem sajnos nincs hozzá, különben már rég megnéztem volna.
Előzmény: Oldbiker (3066)
LEX Creative Commons License 2002.09.11 0 0 3109
Gery,

így leírva egyszerű, de aki még nem látta, annak ugye... :-(

Többi ment mailben.

Lex

Előzmény: GeryV8 (3108)
GeryV8 Creative Commons License 2002.09.11 0 0 3108
Persze, tudunk beszélni. :)

Egy párszor már vettük ki. Sőt, hisz az egészet sk cseréltük ki.

Ha csak a műszeregységet akarod kivenni, az nagyon eccerű.
Hangszóró mögött benyúlni, műszeregységet kinyomni. Tempomatkapcsolót nem letörni. Csatikat széthúzni, (figyelve ki-kivel van. Elvileg az alsó sor meg van számozva, de ki tudja)

Nehezen lehet hozzáférni, legjobb ha lekapod a kormányt.

De miért is akarod kivenni??

Előzmény: LEX (3098)
bUddy Creative Commons License 2002.09.11 0 0 3107
LEX bácsi és esetleges további kedves kockaautó-rajongók:

A jelek szerint szept. 28-án közös Volvo- és Saab-találkozót tartunk. Találkozó 9.30-10.00 körül a budaörsi Ikeánál, utána konvoj a sóskúti lovasklubhoz, ott kaja, pia, miegymás.

Mindenki szeretettel welcome, és bocs, ha zavartam.

Üdv,

bUddy

Mr. Cool Creative Commons License 2002.09.11 0 0 3106
Én meg tegnap cseréltem ki...:-)
Előzmény: EKR (3105)
EKR Creative Commons License 2002.09.10 0 0 3105
Én vissza it tudom rakni!!! (((:
LEX Creative Commons License 2002.09.10 0 0 3104
EKR,

a 126-os műszerfalát lehet, hogy én is
- ki tudom venni
- át tudom festeni
- tapétázni is tudom, DE

visszarakni azt már kevésbé. :-)))

Lex

Előzmény: EKR (3103)
EKR Creative Commons License 2002.09.10 0 0 3103
LEX a 126-os műszereinek a falát ki tudom venni, át tudom festeni, tapétázni is tudom, de tűzfalat nem tudok belőle csinálkni... (((;
Előzmény: LEX (3102)
LEX Creative Commons License 2002.09.10 0 0 3102
EKR,

egy 126-os műszernek a fala :-)

Lex

Előzmény: EKR (3101)
EKR Creative Commons License 2002.09.10 0 0 3101
Na akkor elkezdek egy kis helyet csinálni a vinyómon és utána egy 700mb-s cd-t bedobok a közösbe (:

Milyen műszerfal? A műszerfal 90%-át ki tudom venni (legalábbis annyit már vettem ki), a maradék 10%-ot még nem kellett, de van hozzá "löváésem" elképzelésem, hogy, hogyan lehet. Na hali, mentem isibe /első tanhét, jó lkenne tudni, hogy milyen órára nem kell bejárni (((: /

Üdv mindenkinek!

candle Creative Commons License 2002.09.10 0 0 3100
najóreggelt

kicsit el voltam tűnve, mostantól kicsit többet leszek újra.

hétvégén tali? ki, és hogyan áll a kérdéshez?

Ponpil Creative Commons License 2002.09.10 0 0 3099
Dehonnem.
Előzmény: LEX (3098)
LEX Creative Commons License 2002.09.10 0 0 3098
Hali,

azok a képek engem is érdekelnének...
Ha a net gázos, nem lehetne CD-síteni őket?

Gery,
műszerfal ügyben tudunk beszélni?

Lex

Előzmény: Ponpil (3097)
Ponpil Creative Commons License 2002.09.09 0 0 3097
Nem lehet azokat a kepeket vhova feltolteni a NETre?

Nekem 100 db-os min. 1024*768-as Mercedes gyjtemenyem van, megspekelve par McLarem-Mercedes fotoval. De van legalabb 1000 db-os mas nagyteljesitmenyu autok 1024*768-as kepe. Csereberelhetunk.

Előzmény: EKR (3095)
Ponpil Creative Commons License 2002.09.09 0 0 3096
Rolls Royce

Amugy nem is nagyon fogtak vissza azt a V12est az S600ban! 500 LE es 800 Nm. Feletteb erdekes most az S osztalyhoz ket 5,5 literes 500 lovas gep kaphato. Egy turbos V12 es egy kompresszoros V8. Igazabol nem tudom minek a ketfele feltoltest valasztani.

Vajon az S600 fejlesztesbe is belesozlt az AMG? Vagy az S600 nem olyan stabil a kanyarokban?

Előzmény: EKR (3094)
EKR Creative Commons License 2002.09.09 0 0 3095
képek mailben kérhetők, és német ill angol txt-k is vannak. Egy db kép általában 1,6 MB-os, mert átlagban 4500*3000*16Millió szines ((((: /és van közel 100db-om ((((: /

Megjegyzés: Ha nagy leszek, Maybach leszek (;

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!