Keresés

Részletes keresés

Ulfang Creative Commons License 2012.04.07 0 0 20641

Nekem van egy bevált módszerem, kicsit dúrva, de hatásos.

Az apró cicakaját porrá zúzom és kávés csészében mint a capuccinót simára keverem,miután jól átázott. A kis étvágytalant  "erőszakkal"  mokkás kanállal megetetem apránként.
Ha már rágicsálja a szárazat, WC-zik is, akkor olyan nagy baj nem lehet, ezért jó rásegíteni.
3-4 nap múlva lehagyja a többieket :)
Minden alomban akad egy-egy ilyen gyengébb cicus, amikor megszületnek ádáz harcot vívnak a ciciért,az erősebbek, persze jobban hozzáférnek és kialakúl a rangsor, így   lesznek pufók vasgyúrók és (esetleg)  vézna ,soványka cicukák. Ezzel a "módszerrel" kicsit tágítod a gyomrát és tőbbet fog enni, aztán majd az étvágya is megnő.

Előzmény: Lord Aramis (20640)
Lord Aramis Creative Commons License 2012.04.07 0 0 20640

Köszönöm szépen..neked is  és a többieknek is Kellemes  Ünnepeket Kívánok !

 

Kérdeznék :-)

 

Az egyik kiscicabébim nem hajlandó semmit enni...néha még szopik..de már nem nagyon engedi anyucica.

Szárazat rágcsál..mert hallom soxor éjszaka is..iszik ..budizik..alszik.. és rosszalkodik..fut mint a szélvész :-) de szerintem keveset eszik és ez a sulyán is meglátszik..20 dkg-val van elmaradva a többitől..akik mindenevők..bármit megesznek amit lehet nekik.

Szóval..ilyenkor mit lehet tenni???

Előzmény: Ulfang (20639)
Ulfang Creative Commons License 2012.04.07 0 0 20639

  Kellemes  Húsvéti  Ünnepeket kívánok a cicás és nem cicás ,de cicaszerető 
GAZDIKNAK ! 
Ulficsek és a cicákok. 

Ulfang Creative Commons License 2012.04.07 0 0 20638

Naagyon cukik !

Előzmény: Gáláns Daphne (20637)
Gáláns Daphne Creative Commons License 2012.04.07 0 0 20637

cleo86 Creative Commons License 2012.04.06 0 0 20636

Mindkettőnknek van 1-1 pletykafészke :D

Előzmény: Jaffa5 (20635)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.05 0 0 20635

Tiszta Jaffus akkor.  :-)

Előzmény: cleo86 (20634)
cleo86 Creative Commons License 2012.04.05 0 0 20634

Nálunk Kevin mondja folyamatosan. Mintha szűk lenne neki a bőre és nem férne meg benne :)

Nagyon nagy dumás.

Sissy gyakorlatilag egy néma levente mellette. Amúgy sem nyávog sokat, csak ha nagyon muszáj. Kevin meg nyávog ha játszik, ha unatkozik, ha ül, ha fekszik, ha éhes, ha tele a hasa, szval szinte mindig. Ez alól kivétel ha alszik :D

 

Előzmény: Jaffa5 (20632)
Gáláns Daphne Creative Commons License 2012.04.05 0 0 20633

Fip oltás :először is ezt eléggé nem lehet oltásnak nevezni ,mivel a cica orrába teszik ,illetve természetes 

reakció h x % -át azonnal ki is tüsszenti...vagyis túlságosan sok éretlme nincsen .

Sőt...

a másik ,hogy legyengített corona vírust kap ezzel a cica ,ha már előtte korábban találkozott corona vírussal 

ami kb 95 % akkor csak bajt csinál vele az ember ,ha éppen a cica immunrendszere nem éppen 100% os akkor lehet hogy pont ezzel

betegítheti meg az ember a cicáját.

Illetve ha netán (amire elég kevés az esély) még nem találkozott a corona vírussal akkor szándékosan ismertetjük meg a szervezetét ezzel.

Az én állatorvosom ( Ő az egyetlen akiben 100% osan megbízom) nem is tart ilyen "oltást" egyátalán nem javasolja ,sőt....

Mivel én hallgatok mindenben rá nem is adatom be a cicáimnak!

 

Andi ha akarod adasd be neki legközelebb is ,ez mindenkinek a szíve joga!Te döntsd el ,ne hallgass másra ,csak amit Te gondolsz ,érzel!

A külföldi tenyésztők nem adatják be ,sőt nem is szűrnek Fip re ,mert a Fip teszt( ha nem screen) azonnal pozitivitást mutat.

Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.04 0 0 20632

Nem hiszitek el, de Jaffa annyit dumál, hogy lyukat beszél a hasamba . . .

Most átérzem milyen bosszantó a férfiaknak egy beszédes nő . . . . .

Imádom, nagyon cuki, de ez hihetetlen.

 

Ha a kertben van, addig kiabál, amíg be nem engedem.

Ha bent van, akkor már egész más hangon, de mondja tovább, kb., hogy miért volt kizárva.

Aztán megnyugszik, nem reklamál tovább, de jön utánam, és percenként mond valamit.

Ha hozzá szólok, akkor sokkal többet dumál.

És nem tudok előle elmenekülni, met a Wc-re is követ.

 

Aranyos nagyon, mondta a tenyésztője, hogy sokat beszél az anyja is meg az apja is neki, de ezt álmomban sem gondoltam volna, hogy ennyit.

Néha kicsit terhes, olyankor kiveszem a kertbe és oda ültetem Bodza mellé, ha szerencsém van Bobek foglalkozik vele egy fél órát, de aztán megint jön a kicsi és hihetetlen erőszakos hangon nyávog a terasznál, hogy ő be akar jönni.

 

 

Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.04 0 0 20631

Olvasd el maga a gyártó milyen silány számokat ír, hogy mennyire ad védettséget a FIP. Ha jól emlékszem 40%.

Én abszolút ellenzem, több a kockézata, hogy attól lesz beteg, mint amennyi védettséget ad. Szerintem.

A többi oltást persze mind beadatom nekik én is.

 

 

Ezeket is mérlegelni kell, nézzétek meg, hogy ha külföldre utaztok milyen oltásokat javasolnak.

pl. Magyarországra utazóknak utikönyvek javasolják a hepatitis elleni védőoltást.

Balkán vagyunk, de azért ennyire nem.

Én csak a legszükségesebbeket adatom be mindig magunknak.

Főleg azért, mert évekkel ezelőtt az egyik védőoltás után nem tudtam felkelni 3 napig, azt hittem meghalok.

 

Arról nem beszélve, hogy a védőoltások felerősítik, előidézik az autoimmun betegségeket, embernél is, állatnál is.

Embernél nem tudom milyen gyakran oltják a csecsemőket, meg viszonylag hosszabb ideig tart az alapimmunizálás . . .

de egy szegény cica 13 hete koráig hány oltást kap????

Veszettség, kompinált ami ugye egyszerre 3, leukózis, mindezek ismétlése +  fip még . . . HÁT . . . .

 

Előzmény: TabbyBaba (20630)
TabbyBaba Creative Commons License 2012.04.04 0 0 20630

Szia Andibp1!

 

Nagyon helyesen teszed, hogy beoltatod Opszit FIP ellen. Nekünk az előző macskánk ebben halt meg, vagyis emiatt kellett elaltatni. Akkoriban Bécsben éltünk. Mikor Jerry rosszul lett, ott kellett orvoshoz vinni.  Rögtön mindenféle vizsgálatot végeztek (olyanokat is, amelyekről nem is tudtam, hogy ilyet macskáknál is elvégeznek), gyorsan kiderült, hogy FIP fertőzött. És akkor az ottani orvos nagyon csodálkozott, hogy nem volt beoltva.  Ausztriában ez a fajta oltás nem kötelező a macskáknak, csak a veszettség  ellen kötelező, de nagyon ajánlják. Tudni kell, hogy Ausztriában minden második családban van legalább egy macska. És az utcákon nagyon ritkán lehet látni csak úgy sétálni egy macskát. Gondolom, vagy csak lakásban élnek, vagy csak a saját udvarukba mehetnek ki.  És az orvosok mégis ajánlják ezt az oltást! Nem mondhatom, hogy az ottani orvosok jobbak, mint a mieink, de amit tapasztaltunk, a hozzáállásban elég nagy volt a különbség. Ebben biztos szerepet játszik a gazdagsági helyzet, hiszen az ottani orvosok nem csak úgy végeznek el vizsgálatokat vagy úgy adnak be oltásokat, hogy csak arra koncentráljanak: minimális legyen az ár. Nálunk az orvosok elsődlegesen ezt veszik figyelembe. Nem hibáztatom őket érte, amilyen a kereslet, olyan a kínálat.

Úgy, hogy a mostani macskánk, Teó, minden évben megkapja a FIP elleni oltást. Ő is kizárólag a lakásban él, Jerry is csak a lakásban élt. Neked is ezt javaslom.

Előzmény: Andibp1 (20627)
Gáláns Daphne Creative Commons License 2012.04.04 0 0 20629

Kedves Andi!

 

A Fip oltást az én orvosom se javasolja azokért leginkább amiket Jaffa írt.

Szinte nincs olyan cica aki ne találkozott volna a corona vírussal ,ami ha mutálódik a cica szervezetében 

akkor alakul ki a Fip sajnos.

nekem egy cicám aki kis fotómodell(Chyara) ,ő pózol ,és nagyon jól lehet fotózni,

a többeket nem sajnos , Chyara anyukája Evita ha meglátja a gépet elfordul ,becsukja a szemeit ,

a másik cicám mindig bemozdul  :) Ha még van képed a cicádról várjuk :)

M.Violetta'S Coon Chyara

Előzmény: Andibp1 (20627)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.03 0 0 20628

Sajnos tavaly a tesóm cicája is FIP-ben halt meg.

Valószínűleg úgy vitte haza, hogy már beteg volt, mert egy Tesco parkolóban bemászott a cica a kocsijába.

Még jó, hogy a többi 6 macskája nem kapta el.

 

Én is vaciláltam sokat, az első cicámat Zsebikét beoltattam.

Aztán csináltattam valami vírusteszteket - most bocs, ha nem pontos amit írok - amiből kiderült, hogy Zsebi találkozott a vírussal, és Bodza, akit már nem oltattam be is találkozott vele. A doki szerint almosálon keresztül fertőződött. Ő ugyan olyan minimális mértékben, hogy még ellenanyagot sem termelt ellene, de kakiból, vagy vérből fogalmam sincs miből mert mindent megcsináltattam nekik ki lehetett mutatani.

A doki pont azt mondta, hogy pont ettől lehet FIP-es, hogy találkozott már a vírussal és mutálódik esetleg később.

Szóval én azóta nem oltatom őket ellene!!!!!

Előzmény: Andibp1 (20627)
Andibp1 Creative Commons License 2012.04.03 0 0 20627

Szia Jaffa

Köszi a kiállítás infót, sajna már csak ősszel lesz ahogy nézem :(

A Fip az egy szőrnyű halálos macskabetegség és volt olyan cicmókom (sima házi) aki iszonyatos szenvedéssel abban pusztult el. Soha többé nem szeretnék olyat látni, és érezni. Rengeteg utánaolvasás és bizonytalanság után döntöttem az oltás mellett, mert nem merek kockáztatni. Nemsokára jön a nyár és megint meg kell hoznom a döntést az újraoltásról és nagyon nehéz, és Opszinak is nagyon rossz, az orrába kapja csepegtetéssel, és üvöltött, gondolj bele egy maine coon a kis hangú, olyan ordítást rendezett, hogy a szívem szakadt meg. Nehéz okosnak lenni ha a szívem csücskéről van szó :)

A képeket meg nem én csináltam, hanem Horváth Timea http://www.allatikepek.hu/ aki megszánt engem mert én csak egy normális fotót voltam képes összehozni pedig sokat próbálkoztam :)

Na megyek etetni, mert ha Opszi nem kap leveses nasit belefexik a vizes táljába és szétdobálja a szárazkaját most épp onnan bűvöl :)

Előzmény: Jaffa5 (20626)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 20626

A cicád gyönyörű, és jól fotózol.  :-)

 

FIP-re ne oltasd be többet, kicsit topikolsz és utána olvasol a témában és eldöntöd szerinted mi a helyes. Én nem oltatom őket FIP-re.

 

A macskamánia.hu-n megtalálod a kiálltásnaptárt.

http://www.macskamania.hu/index.php?body=1&m=3&menu=5

 

Az enyémek ma reggel alig ettek, aztán volt egy hatalmas fogócska, most Bobika rágja a gallykupacokat amit összegereblyéztem, Jaffika meg a fáról lesi őt.  :-)

Én meg dolgozok bent és az ablakból lesem őket.   :-)

Előzmény: Andibp1 (20625)
Andibp1 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 20625

 

Kedves Daphne

Most találtam meg ezt a topicot, és nagyon tetszik. Visszaolvastam, és teljesen kiakadtam, hogy vannak olyan gazdik akik nem szeretik, vagy nem vigyáznak ezekre a macskacsodákra. Én anyagi erőmön felül vásároltam Opált, de el kell mondanom, hogy többet kaptam egy gyönyörű macskánál, és egyáltalán nem bántam meg, sőt... És hálistennek az ivartalanításon is túlvan, hát az se volt egyszerű. Sokat dolgozom sajnos sokat van egyedül, de próbálom kompenzálni sétáltatással és mindenhová viszem magammal :) (minden oltást megkapott amit csak lehet, még fip-re is oltattam) A kosarát sajna kinőtte és már két táskát is leamortizált mert nembírta a füle :). Nagyon szeret jönni mert iszonyú kíváncsi csak a zajosabb helyeket nembírja: metro, sok autó, de nagyon féltem, és vigyázok rá. Mindenhol nagyon szeretik, utcán, boltban, sőt a pizzériába is :) és ha látogatóba megyek ismerőshöz rokonhoz nembújik el, teljesen úgy viselkedik, mint egy kutya: mindent körbeszimatol, megállapítottuk, hogy ő macskuty :).

Nagyon szeretnék elmenni olyan kiállításra (Opál nélkül) ahol sok maine coon-t lehet megcsodálni, de sose tudom előre mindíg csak utólag látom ahogy egymásnak gratulálnak a tenyésztők. Én Pesten lakom honnan lehet megtudni, hogy mikor lesz legközelebb itt kiállítás? Nem szándékozom indulni Opállal csak rajongó vagyok :)

Ez Opszi "a tudom, hogy rosszat csinálok, mit szólsz hozzá?" arca :)

Előzmény: Gáláns Daphne (20624)
Gáláns Daphne Creative Commons License 2012.04.01 0 0 20624

Szívesen :)

Ariana nem az enyém már,csak nálam született :)

Előzmény: Andibp1 (20622)
cleo86 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 20623

Gyönyörú teknőc leányzók. Egyszer nekem is lesz :D

Andibp1 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 20622

Köszönöm szépen Daphne, megyek és megnézem.

Jesszus a csodaszép Arianád színe egyazegy olyan mint Opszié! :) azt hittem rosszul látok :)

 Ursula's Coon Opál of Catyscoon

 

Előzmény: Gáláns Daphne (20621)
Gáláns Daphne Creative Commons License 2012.04.01 0 0 20621

M.Violetta'S Coon Ariana

 

Andi ,nézd meg itt www.zoofast.hu

Itt vannak szinte a legjobb áron!

 

Andibp1 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 20620

Sziasztok

Szeretném megkérdezni, hogy van-e itt olyan pesti MC gazdi, aki RC MC fajtatáppal etet és meglehetne osztozni egy nagyobb csomagon, vagy esetleg tud eladni ha nagyobb kiszerelésből vásárol. én a 4 vagy 2 kg-os kiszerelést szoktam rendelni. Ha 10 kilósba tudnánk venni csak 2060 ft lenne kilója a webkutyáról szoktam vásárolni, de egyszerre nagy nekem az összeg.

Köszi előre is a választ :)

És még azt szeretném megkérdezni, hogy milyen vitamint ajánlotok, hogy szép csillogó szőre legyen a RC beauty tápból szoktam még venni egy keveset, de annyira nincs oda érte és abból is a kis kiszerelést és az igen drága, vagy esetleg van olyan étel amit ha többet adnék használna? Főtt kaját nem dijjazza csak a nyers csirkemell és esetleg nyers marhaszív amit még megeszik. A ti macsekotok is ilyen válogatós? Most is szép a szőre bár most éppen bundát cserél és iszonyet mennyiségű szőrt dobál le magáról, van valami esetleg ami ilyenkor segít a szőrcserében? már a borotván kívül :D :D

Andibp1 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 20619

Szia Luca

Gyönyörű a Bodzád :) Opál is ilyen volt aztán hozzánőtt a füléhez :)

A lényeg, hogy én vágatom a körmét (én magam nem merem ) mert élezi a körmét, vagyis nemúgy mint egy házi macska, hanem kinyújtózva beakassza és aztán elengedi magát így nyújtózkodik elég sűrűn. Amig kicsi volt, addig nagyon szerette a kis kaparós tálcát amibe a hullámpapírt lehet cserélgetni. Azért kezdtem el vágatni, mert nem karmolós, de játékból a hátsó lábaival rúgva mély sebeket kezdett ejteni rajtunk nem direkt. Először a doki nyisszantotta le fél perc alatt aztán a kutyakozmetikába megcsinálta a lány, elárulom, hogy észre se veszi nem is foglalkozik vele. Viszont amikor a szőnyegen játszik észrevettem, hogy nemhúzza vissza a karmait olyan mintha nemtanulta volna meg, és soxor csavargatta a lábát miatta van olyan körme ami le is szakadt emiatt, bár nem tudom mikor. Nem tudom másnál is így van-e, de mióta vágatom a körmét azóta ez megszűnt.

Én leszoktam vinni sétálni (minden ellen beoltattam persze) nagyon jól viseli a hámot és a pórázt, és összeszed minden koszt ezért néha viszem fürdetni kutyakozmetikába, ahol imádják és olyan szép lesz utánna :)

Előzmény: Luca_41 (20615)
Luca_41 Creative Commons License 2012.03.31 0 0 20618

Köszi a válaszokat.

 

 

cleo86 Creative Commons License 2012.03.31 0 0 20617

Szép cicád van!

 

Tényleg olyen "utálok fotózkodni" fejet vág :)

 

Én nem szoktam vágni a karmukat, mert kint jobban tudnak vele mászni.

Ha csak lakásban lenne Kevin, akkor lehet én vágnám a karmát (Sissyét nem merem bevállalni), mert ugrálni tud idebent, nincs szüksége annyira a kapaszkodásra mint mikor kint tombol. Ha fiatalabb korába kezded nála vágni, akkor talán könnyebben megszokja hogy hova hogy tud feljutni anélkül hogy használná a karmát.

 

Úgy vettem észre, hogy nem nagy a különbség akközt hogy le van-e vágva vagy nincs (főleg a hátsó lábakon), mert ha levágod is karistol játék közbe, csak nem hasítja fel annyira a bőrt.

 

Kevin aludni készül, csak hát az a fránya fényképezgetés... :)

Előzmény: Luca_41 (20615)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 20616

Szia!

 

 

Nagyon aranyos a cicád.

Én az enyémeknek nem vágom a körmét.

Volt, hogy régen vágtam, de nem vettem észre különbséget.

 

Meg én attól tartottam, ha levágom a körmüket leesnek majd a fáról aznap, mert nem úgy tudnak kapaszkodni, így abbahagytam.

 

 

Holnap lesz talán a Noés cicás nap, ha valakit érdekel, FB-on nézzen utána.

 

Előzmény: Luca_41 (20615)
Luca_41 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 20615

Sziasztok!

Lassan már egy hónapja megérkezett hozzánk Bodza. Igazán normális képet még nem tudtam róla csinálni az itthoni géppel, mert vagy a gép rossz vagy Bodza nem képes pózolni. :-)

 

Az lenne a kérdésem, hogy Ti le szoktátok-e vágni a körmét?

 

 

Egyébként bőven kiérdemli az ördög jelszót. Iszonyú játékos. Nagyon bírom, hogy apportíroz, hogy nem tart a víztől, a kutyánkat is megszokta. Nem lehet lefárasztani. Ha éjszaka úgy van kedve, rohangászik, ugrál rajtunk.

Itt egy bénácska kép róla:

 

 

Lord Aramis Creative Commons License 2012.03.27 0 0 20614

Ebben a pillanatban jutott eszembe..keresek neveket az én picurkáimnak..mit szólnál hozzá ha megforditanám  a tiédet és Black Diamond lenne az én feketém??? nem bánnád? :-)

Előzmény: Gáláns Daphne (20613)
Gáláns Daphne Creative Commons License 2012.03.26 0 0 20613

Köszike :)

Mindenkinek Ő a kedvence :)

 

Előzmény: Lord Aramis (20610)
Lord Aramis Creative Commons License 2012.03.26 0 0 20612

Az első szülésnél Quelle is ezt csinálta..pakolászta őket folyamatosan..aztán a másodiknál is de akkor már nagyok voltak ( najó nem nagyok csak több hetesek ) volt amelyiket egyenesen a kajás edényébe tette..persze nem volt benne semmi..üres volt..nem értem mit akart vele.

Mégcsak azt sem mondom hogy kicsi sulyú volt..mert ő volt a második legnagyobb.

Te jobban tudod mint én, mert nem most kezdted :-)..nálunk másfél év szünet volt..

Megvizsgálta az állatorvosunk Angyalkát és azt mondta rá ,hogy nem kismama..szerintem meg igen.. 2 kg hizott az elmult hetekben..

látszik rajta hogy nő a pocija..ugyanugy viselkedik mint a mamacica..számitásaim szerint félidős lehet.Hurrican kitett magáért :-) elöbb az anyóst aztán a lányát is :-)

El fogom vinni ultrahangos vizsgálatra...ott kiderül kinek van igaza..de ha nekem akkor állatorvost fogok váltani.

Előzmény: Ulfang (20611)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!