Keresés

Részletes keresés

Jesper Olsen Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39009

A kedvezőbb itt valóban jobban illene. (Ez talán az első nyelvészeti hozzászólásom.)

Előzmény: Güsziológus (39004)
Jesper Olsen Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39008

Kétágú csillag??? :-)

Előzmény: nagypapi (39005)
olahtamas- Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39007

séta, gyalogtúra, vándorlás, zarándoklat, lehet itten fokozi a lehetőségeket :)

Így mindenki megtalálhatja a maga útját.

Mind tempóban, mind létszámban megvannak azok a korlátok, amik egyénre szabottak.

Én örülök, hogy nyílik a kéktúrát járók tábora.

Mondjuk zarándoklatnak már inkább nem nevezném, mert úgy inkább szent helyeket felkereső útvonalon haladók menetét nevezném.

Igaz a túrázók számára egy hegytető vagy egy turistaház is lehet "szent hely" :)

 

Előzmény: Güsziológus (39004)
nagypapi Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39006

Tök felesleges mentegetőzni.

Annak kell örülni, hogy vannak még, akik veszik a fáradságot, időt, pénzt, és szerveznek ilyen túrát.

Úgyis lesznek olyanok, akiknek vmi miatt nem lesz jó (miért hétvégén, miért tavasszal, miért nappal mennek stb.).

Mások viszont, akiknek ez megfelelő, csatlakozni fognak, ha résztávokra is.

Előzmény: pozo (39002)
nagypapi Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39005

"A 75 évvel ezelőtti Szent István Vándorlás csillagtúra volt, az akkori "kék" útvonal két "végéről" indultak, és nevezzük néven, a "csonka Mo. turizmusának bölcsőjénél", Dobogókőn találkoztak."

 

Ha Te is kötekedsz a megfogalmazáson, megteszem én is. :)

Számomra a csillagtúra egészen mást jelent.

Előzmény: Güsziológus (39004)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39004

"minél optimálisabb legyen..."

 

Tisztelt tollforgató túratársam!

Talán ha Neked címzem mondandóm, lesz minimális foganatja.

Évek óta terjed a pongyolaság, most van időm szóvá tenni.

Na és kapóra jött a hozzászólásod:-)))

 

Az a helyzet, hogy az optimálisnál nincs optimálisabb, az a jelző ui., hogy optimális, azt jelenti, hogy az adott körülmények között ez a maximális.

Nincs maximálisabb se, nincs tehát optimálisabb se.

Vagy optimális, vagy nem.

 

Más.

Megértem, hogy abból a szempontból, hogy a tanuló ifjúság is részt vehessen a vándorláson, jó megoldás a hétvégékre szervezett túrázás.

Nekem azonban van némi hiányérzetem.

Rendszeresen szóvá tettem, amikor keverték az OKT-t és a vándorlást. Most, hogy Petákot "idézzem", már lehet vándorlásnak nevezni, sőt lehet vándorlást is szervezni (25 évvel ezelőtt ez már-már politikai tett volt), vajon mi az oka, hogy a 75 éves jubileum nem arra emlékeztet, ami 75 évvel ezelőtt történt.

Akkor megfogadták, hogy 5 évente végigjárják.

A háború miatt az első elmaradt, a második meg már politikai okok miatt "nem volt aktuális".

Én azt gondoltam, hogy most, amikor már nem tilos, szerveznek egy jubileumi túrát.

 

Nem foglalkoztatnak a részletek, de ha valaki leírja, miért döntöttek úgy, hogy most egy felemás megoldást neveznek Szent István Vándorlásnak, azt elolvasom.

 

Azoknak, akik nem ismerik a részleteket.

A 75 évvel ezelőtti Szent István Vándorlás csillagtúra volt, az akkori "kék" útvonal két "végéről" indultak, és nevezzük néven, a "csonka Mo. turizmusának bölcsőjénél", Dobogókőn találkoztak. Ott voltak a megemlékezések.

Előzmény: pozo (39002)
jzp2107 Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39003

alaposan tanulmányoztam, de vastagon láttam benne péntekeket és hétfőket is

 

nem ezt kell nézni?

http://www.lokomotiv.hu/images/stories/IMartin/2013/SzIstvanvt/sz%20i%20vt%20program.pdf

Előzmény: pozo (39002)
pozo Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39002

Az eddigi túrák valóban (legutóbb az OKT50) nyáron kerültek megrendezésre.

Ha alaposan tanulmányoztad a kiírást, akkor láthatod, hogy két hét múlva indul a Szent István vándorlás (valószínűleg még nem lesz kánikula:)

 

Úgy gondolom, hogy a mostani kiírás nagyon átgondolt, mivel lehetőség van a túra jórészének teljesítésére nem kánikulában. Tudomásul kell venni, hogy a túrán részt vevők jelentős hányada közép- vagy felsőoktatásban részt vevő diák, aki nem hiányozhat az iskolából. Akkor hogyan lehet azt megoldani, hogy ne a kánikulában legyen a túra egésze megtartva (ekkor van iskola szünet) és ne is hiányozzanak az iskola órákról?

 

Úgy, hogy a március végén induló túrák hétvégeken lesznek, tehát a tanulók is részt tudnak venni rajta. A nyári időszakra így csak egy hónap marad, amikor sátrazni lehet. Hidd el, nagyon sokat gondolkozott és sok energiát fektetett a szervezésbe a Főrendező, hogy minél optimálisabb legyen a megvalósítás (jelen pillanatban is a "végeket" járja). Azt persze tudomásul kell venni, hogy nincs olyan megoldás, ami mindenkinek egyformán jó, ilyen esetben a többség érdeke a meghatározó.

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.07 0 0 39001

Érdekes véletlen...éppen ma vettem egy pesti antikváriumban egy 1961-es kéktúrás füzetet, amelynek a gazdája 1962-ben kezdett kéktúrázni, Badacsonytördemictől Csókakőig folyamatos a bejárása, végig van pecsételve a füzet.Dorogtól Piliscsabáig is megvan egy túra neki, 1963 június 12.-ei a Dorogi vasúti bélyegzője.Még az is lehet hogy ismertétek egymást! (Csak hát nevet nem szeretnék kiírni.)

Előzmény: E.Piroska (39000)
E.Piroska Creative Commons License 2013.03.07 0 0 39000

Ha ezer évig élek, akkor sem tudom megérteni, miért a legnagyobb kánikulában kell rendezni MINDIG ezt a túrát.

Az reális, hogy az iskolák tornatermei üresek ilyenkor és sátorozni is jobban lehet, de miért lehetetlen egy áprilisi indulás????

Tavaly terveztem áprilisban végigjárni a kéket, de akivel mentem kidőlt Tapolcánál. Az idő gyönyörű volt, a természet éppen nyiladozott. Medvehagymát ettünk minden nap. Az idén már nem tervezek, megvárom míg akad pár őrült nyugdíjas ismerős (még nem érettek a túratársak).

 

A régi kéktúra könyvhöz: Ha megtalálom, akkor van egy megkezdett 1963-asom, teljesített úttörő távval.

Előzmény: pozo (38997)
vvittore Creative Commons License 2013.03.07 0 0 38999

Nekem anno (igaz egyéb okból és egyéb időben) volt szerencsém végigsétálni a Nagymaros és Visegrád közötti közműalagúton, tehát én végigsétáltam a kéket :-)

Előzmény: Törölt nick (38995)
Kornél14 Creative Commons License 2013.03.07 0 0 38998

Jelenleg itt található bővebb infó a 2013-as Szent István Vándortúráról:

 

http://www.lokomotiv.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=130&Itemid=1

 

Illetve, a márciusi Magyar Turistában jelent meg egy két oldalas cikk az eseményről.

Előzmény: pozo (38997)
pozo Creative Commons License 2013.03.07 0 0 38997

Amint bizonyára tudjátok, március 23.-án Írottkőtől illetve március 29.-én Hollóházától indul a Szent István Vándortúra 2013. Az Írottkőtől induló hétvégi túra május 26.-án érkezik Zircre, illetve a Hollóházától induló hétvégi túra június 2.-án érkezik Kékestetőre.

 

A folyamatos túra július 6.-án indul Kékestetőről és július 28.-án érkezik Zircre. 

 

A Szent István Vándortúrával kapcsolatosan túra előtti megbeszélést és eligazító értekezletet tartanak március 11.-én (hétfő) 17 órakor a Budapesti Atlétikai Szövetségben (1053 Curia u. 3)

jzp2107 Creative Commons License 2013.03.06 0 0 38996

öcsém, mikre emlékszel :-)

 

amúgy meg nem volt nehéz rájönni kilétedre, aki a Mátrában a félszemű zergékhez címzett fogadót reklámozza, az csak Te lehetsz :-D

Előzmény: Törölt nick (38995)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.06 0 0 38995

Három hónap elteltével a hétvégén újra kék jelet láthattam végre, ezúttal Visegrádon.(aki olvassa a Várak Várromok topikot az már tudja, pl Jesper Olsen:-) )
Nagyon régen voltunk már a Fellegvárban, kéktúrázáskor is éppen csak elporoltunk előtte, be nem mentünk, pedig érdemes, szép a kilátás, szépen rendbe van tartva a vár is, és egészen jók a kiállítások, a belépőjegy meg....egyszer ki lehet fizetni, na!:)

1.Visegrádi vár, alsó kaputorony, bejárat

2.Panoptikum, az 1335-ös királytalálkozót eleveníti fel
A visegrádi élmények után pedig "meglett" a kéktúra azon rövidke szakasza is amely jzp2107 szerint oly kritikus, ez nem más mint a :
"...komp: legalább meglenne az a szakasz is, a kompozást a 99% (ahogy én is) logisztikai okokból "lecsalja"..."
Kellemes élmény volt ez is, csak kár hogy picit rövid, nagyon hamar átért a kis hajó Nagymarosra a Dunán, szinte csak pár fényképre volt időnk.Ami a hajócskát illeti...szerintem még Rokiék is ezzel mentek...:)) a neve ZALA.

 

 

Előzmény: jzp2107 (35680)
Jesper Olsen Creative Commons License 2013.03.06 0 0 38994

Most én is elővettem az első kéktúrám füzetét (éppen most 20 éves, Isten éltesse).

Ez ugyanolyan, mint a Te 3. képeden szereplő.

 

A naplómból csak annyi derül ki, hogy "sok volt a bozótos, pókos terület" és "az egyik helyen erdészek tisztitottak meg egy útszakaszt", emiatt várnunk kellett egy ideig. Ez -emlékeim szerint- a Csepegős-kút környékén lehetett. Név szerint csak a Köves-bérc van emlitve.

Előzmény: Törölt nick (38990)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.06 0 0 38993

-:))))))

Előzmény: hörpölin (38987)
hörpölin Creative Commons License 2013.03.06 0 0 38992

"és mivel nem tudtam már úgy beregelni ismét ahogyan én szerettem volna, ezért más nevet választottam"

 

Azért gondold el, Te vagy az 1.379.232. regelt nick. Szóval az előtted regelt 1.397.321 nick-kel elég sok lehetőséget kimerítettek már az émbörök! :-D

Egyébként választhatsz bármilyen új nicket, Te már csak Hobo Bobo maradsz a szememben! :-)

Előzmény: Törölt nick (38988)
HEV Creative Commons License 2013.03.06 0 0 38991

Örülünk :-)

Előzmény: Törölt nick (38988)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.06 0 0 38990

Picit utánanéztem a hétvégi túrátoknak a régebbi térképeken, sokáig érintette a kéktúra ezt a két 500-as csúcsot is (Kerek-bükk, Hármashatár) a Nádas-tó felé kerülve.Ha jól emlékszem a filmben Rockenbauerék is errefelé jöttek még, elég gazos ösvényeken kapaszkodtak fel a Tepke-gerincre Nagybárkány után. Valszeg az útvonalmódosítgatásokra is azért került sor ennél a két hegynél mert gyakran visszahódította a flóra az ösvényt, így gyakrabban járt utakra terelték a kéktúrát.
ez ugyebár a mai útvonal, Nádas-tó, Köves-bérc, Kerek-bükk, Hármashatár-hegy kimarad

az 1991-es kiadású füzetben még a tavat érinti az út, de a két csúcsot már éppen nem, a Köves-bércre viszont szintén felmegy még.

a '70-es,'80-as évek füzeteiben és térképén még mind a három csúcsot érinti a kék és a tavat is éppen úgy mint az 1961-es füzetben.Ez a füzet van meg nagypapinak is (és még sok más kéktúrázónak aki régebben is járta a kéket)

1961.

Az útvonal viszont itt is bizonytalan kicsit, gondolom ezt jelzik a szaggatott vonalak is.

Előzmény: nagypapi (38979)
Jesper Olsen Creative Commons License 2013.03.06 0 0 38989

Örülök, hogy újra köztünk vagy! 

 

Pár hete ismét fel-feltünedezek errefelé, csak más néven, mint arra éppen Te jöttél rá elég hamar.

 

Mostanában sok krimit olvasok, talán ez hatott. :-)) Gyanús volt a névválasztás (négy szótagos, egymásra rimelő két fél), no meg a fényképek, emlitet helyek, stb.

Előzmény: Törölt nick (38988)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.06 0 0 38988

"Errefelé nagyon sok régi kék jelet láttunk (megemlékeztünk Hobo-bobo-ról, reméljük jókat csuklott) "
Köszi, hogy eszetekbe jutottam a régi kék jelek láttán! :-)
Pár hete ismét fel-feltünedezek errefelé, csak más néven, mint arra éppen Te jöttél rá elég hamar.Volt egy gyatrábban sikerült pár hónapom, töröltem a nickemet is, és mivel nem tudtam már úgy beregelni ismét ahogyan én szerettem volna, ezért más nevet választottam.Na ez sem egyszerű dolog, erről azt hiszem "remélemilyennicknincs" néven futó topiktársunk is ódákat tudna zengeni.:-)
Ordas nagy OFF:
Éppen ez a rajzfilm ment a TV-ben, na mondom: Bingó, ez jó lesz nicknévnek is!


ON

Itt ragadnám meg az alkalmat hogy megköszönjem az érdeklődést azoknak akik e-mailben is érdeklődtek felőlem! Nem tagadom, jól esett!

Előzmény: Jesper Olsen (38976)
hörpölin Creative Commons License 2013.03.06 0 0 38987

"Mi történt a Bükkben?

Mi újult meg?"

 

Tavaly szeptember végén, október elején jártam végig az OKT mátrai, bükki szakaszát Mátraverebélytől Putnokig, akkor még semmi változást, megújulást nem láttam. Persze lehet, hogy azóta mozgólépcső épült a Bükk-fennsíkra, de ezt nem tartom valószínünek. :-)

Na, majd a kéktúra bizoccság legközelebbi ülésén rákérdezünk! :-D vagy inkább: :-(

Előzmény: Güsziológus (38980)
nagypapi Creative Commons License 2013.03.06 0 0 38986

Az öreg Rosenstein bácsinak lehet, hogy volt vmi trükkje. :-)

Viszont nem is elsősorban emiatt tettem be a linket, hanem az "Anyukám mondta" miatt (meglehetősen furcsa név), meg ugye szóba kerültek a kajáldák. 

Ez az encsi étterem éppen a Kéktúra útvonalára esik, egy újabb kis érdekesség, ami csak fokozza a Kéktúra varázsát. Lehet, hogy a  csereháti szakaszom teljesítésének tervezésébe ez is bele fog kerülni.

(A bőség zavara: a boldogkői várban is van egy középkori étterem, szintén dícsérik.)

Előzmény: Törölt nick (38985)
nagypapi Creative Commons License 2013.03.06 0 0 38984

Kösz, megnyugodtam, hogy legalább közgazdasági értelemben nem vagyok szar ember. :-)

 

Bóly egyébként még a leggazdagabb hely ott a környéken, köszönhetően a sváb lakosságnak és a cserépgyárnak. Szóval tényleg lehetne ott egy normálisabb kajálda.

Ez viszont nagyonis ON, és igencsak meglepő:

"A fővárosi éttermek közül a kedvenc a Rosenstein étterem lett, a vidékiek közül pedig az Anyukám Mondta encsi étterem."


http://index.hu/kultur/2013/02/18/a_costes_lett_a_2012-es_ev_etterme/

Előzmény: Törölt nick (38966)
Jesper Olsen Creative Commons License 2013.03.06 0 0 38983

Upsz, ezt elnéztem! Akkor a mozgalom is régebbi. Hátha valaki tudja, mikor indult...

Előzmény: nagypapi (38982)
nagypapi Creative Commons License 2013.03.06 0 0 38982

Nem, a Mátraverebély-Nagymezőpuszta (bélyegzőn egyébként Nagymezőpuzsta van!) szakaszt 1995. március 4-én jártam le. A mátraverebélyi vasúti bélyegző sem létezik már, természetesen.

Előzmény: Jesper Olsen (38981)
Jesper Olsen Creative Commons License 2013.03.06 0 0 38981

Érdekes, azon a szakaszon mi majdnem pontosan egy évvel előtted (1998. aug. 7.) jártunk.

(Nagybárkánytól a Bableves-csárdáig.) De az nem rémlik, hogy láttunk ilyen matricákat. Lehet, hogy akkor még nem indult be ez a mozgalom?

Előzmény: nagypapi (38979)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.06 0 0 38980

 

 

A HTM hírlevelében olvasom:

"A kirándulókat a Bükki Nemzeti Park kiterjedt turistaút-hálózattal várja, melynek egy része a megújult Országos Kéktúra útvonala."

 

Mi történt a Bükkben?

Mi újult meg?

 

nagypapi Creative Commons License 2013.03.06 0 0 38979

"Elmellőztünk egy ideiglenes tavacskát, mely még fagyosnak tűnt (nem mentem volna rá)"

Erről van szó:

 

Jesper Olsennel észrevételeztük, hogy a Cs500 régi kódjai helyenként megváltoztak, azaz a kitűzött laminált lapon (már ahol volt)  más lehet a kód (de nem feltétlenül). Az is furcsa volt, hogy miért épp ott vannak a kódok, ahol.

Persze mint kiderült, a Hármashatár-hegyet és a Kerek-Bükköt nagyon régen érintette a Kéktúra, csak aztán elvitték innen. Talán éppen a benőtt utak miatt. De a kód ittmaradt.

Mindenesetre megnéztem a régi kéktúra füzetemet (kiadási dátumot nem találtam benne), abban még ez az útvonal szerepel, illetve berajzoltam magamnak az újat, amerre akkor ment, mikor arra jártam.

Akkor még nem szám-kódok voltak, hanem matricicák. Be is ragasztottam anno néhányat a füzetbe igazolásként, íme:

 

Előzmény: Jesper Olsen (38976)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!