Keresés

Részletes keresés

bendeli Creative Commons License 2001.03.26 0 0 120
Javaslom a download.com-ot: ott még sok egyéb okosság is van. Egyébként ashampoo.com. Meglepő? ;) Természetesen az winopt. a remek kis progi, a mcafee most fekete-listán van.
Előzmény: e-papi (119)
e-papi Creative Commons License 2001.03.25 0 0 119
Szia bendeli!
Akkor mar azt is aruld el, hogy honnan lehet letolteni. En is kiprobalnam!
Ahhoz képest, hogy ingyen regisztrálhatod remek kis progi. Melyik? a mekafii, vagy az optimizer? ;o)
Előzmény: bendeli (118)
bendeli Creative Commons License 2001.03.25 0 0 118
Köszi mindenkinek, mondom a megoldást:

Ashampoo WinOptimizer

Nemcsak hogy kitisztítja a regfájlt, de a fölös .dll-eket, fájlokat, üres mappákat is letisztítja. Nagyon csecse, nekem 20+ megát szabadított fel első futtatásra, plusz legyilkolta a McAfee maradékait is! (Ezúton is mindenkit óvok a McAfee bármelyik alkalmazásától: egyszerűen nem lehet őket leszedni normálisan, és még az Exceledbe is belerondítanak...) Ahhoz képest, hogy ingyen regisztrálhatod remek kis progi.

ben

mmimr Creative Commons License 2001.03.25 0 0 117
szia bendeli

regcleaner
http://www.prim.hu/letoltes/index.prm?pid=709
próbáld ezzel kitakaritani a registry-t.

mmimr

Előzmény: bendeli (110)
e-papi Creative Commons License 2001.03.25 0 0 116
A McAffee-vel nekem is voltak problémáim, lejárt a 30 napos próbaidő, állandóan regisztráltatni akarta magát. A saját Uninstallját lefuttattam, a progi eltűnt minden linkjével együtt, de a regisztráció igényét ottfelejtette! Nálam is csak a reinstall segített! :o(
Előzmény: bendeli (114)
ControlDenied Creative Commons License 2001.03.24 0 0 115
Na igen, jobban tetted volna, ha a VirusScan sajat unsinstallerjet alkalmazod. Konkret progit nem ajanlok, mert en is ritkan kenyszerulok ilyesmire (nem ismerem oket csontig), de az origo szoftverbazison lattam ilyeneket, szerintem proszald ki oket. Vagy ha ott nem is, de a neten csillagaszati szamban talalhatoak ilyen segedprogramok.

cso,

CoDe(X)

Előzmény: bendeli (114)
bendeli Creative Commons License 2001.03.24 0 0 114
tudorapo: Format-újrainstall verzió nálam nem játszik, mert Compaq terméket vettem, amire ugye gyárilag installálnak win-t, lemezt viszont nem adnak vele. Registry szintén nem játszik, nem vagyok én akkora játékos. (Akkora se.)

ControlDenied: a Control Panel Add/Remove Programs-al. Tudsz esetleg egy jó kis uninstallert, ami letakarítja ezt a ...-t? A McAffee-nek van egy ilyesmi progija, nem vagyok biztos abban, hogy próbálkozni akarok a termékeikkel ezek után. Bár lehet hogy működne, mert ők biztos tudják, hogy mivel lehet az egyszeri júzert szívatni...

ben az elkeseredett...

ControlDenied Creative Commons License 2001.03.24 0 0 113
Megprobalkozhatsz valami jo kis uninstallerrel, akkor nem kell osszemaszatolni a registryt. Hogy szedted le a VirusScant?

Lehet, hogy eleg az Excelt ujrafelnyomni, ki tudja.

Előzmény: bendeli (110)
tudorapo Creative Commons License 2001.03.24 0 0 112
Jellegzetesen nincsen megoldása. Azért lassult le mert a virscan próbálja ellenőrizni az összes makrót, és azért nem gyorsul fel, mert nem lehet rendesen leszedni a virscant. Ez az "öblös mélyrenyúló szopás" kategória. format c: windows install excel install. Vagy nekilátsz keresgélni a nyomait a mcafee-nek a registryben. Ez reménytelen. részvétem.
Előzmény: bendeli (110)
becker a hacker Creative Commons License 2001.03.23 0 0 111
Kösz bejött.
Előzmény: mmimr (92)
bendeli Creative Commons License 2001.03.23 0 0 110
Sziasztok okosok! Volna egy kis problémám:

Feltettem a McAffee VirusScan-t a gépemre, ami nagyon csecse, de most egy Excel spreadsheet-em 15-20 tölt be. (Tele van makróval, de azelőtt pikk-pakk betöltődött.) Már leszettem ezt a g*ci VirusScan-t, de ettől még nem gyógyult meg az én kis excel fájlom. >:{ Tud valaki ötletet adni, hogy mit tehetnék?

ben

L-Gee Creative Commons License 2001.03.23 0 0 109
Köszi Tiba !

hát sajnos nem jött be, de szerencsére végül a Novell filer-rel, vissza tudtam állítani az előző napi mentést, így hála égnek így nem veszett oda minden.

üdv.:

LGee

Előzmény: Tiba (108)
Tiba Creative Commons License 2001.03.23 0 0 108
Javaslom a 73-as hozzászólásban leírtakat. Nekem már többször bejött (sajátomét nem, de másokét már előhoztam vele). Az a tapasztalatom, hogy általában ez az utolsó esély. Tehát ha ez működik, akkor még lehet mással próbálkozni (hogy a képletek és a formázás is megmaradjon), ha ez sem megy, akkor KO.

Tiba

Előzmény: L-Gee (107)
L-Gee Creative Commons License 2001.03.22 0 0 107
Sziasztok !

bajban vagyok !

van egy excel file-om, amivel eddig semmi probléma nem volt, ma mikor másodszor akartam megnyitni az alábbi hibaüzenetet kapom:

" .xls cannot be accessed. The file may be read-only, or you may be trying to access a read-only loacation. Or, the server the document is stored on may be not responding. "

Na most a file nem read only az biztos, de readonly módban sem tudom megnyitni. A könyvtár ahol van szintén nem readonly, de akár át is másolhatom más könyvtárba, saját gépre, stb. ugyanezt a hibaüzenetet kapom. megpróbáltam átnevezni, úgyse megy. Gépet újraindítottam, másik gépről próbáltam megnyitni sikertelenül.

Ma mikor utoljára használtam, teljesen szabályosan elmentettem, majd kiléptem belőle.

plíz help !

L-Gee

Tiba Creative Commons License 2001.03.20 0 0 106
Ezzel nem lehet sokat megspórolni, mert nem a tartományban kell keresni, hanem annak első sorában és első oszlopában.

Mindenesetre így működik. Egyébként ezt a funkciót egy átlagos felhasználó nem kapja meg könnyen:

Adott egy tartomány, amelyből az a cella kell, amelyiknek az első sorában található az "Ár" szó, míg az első oszlopban az "Alma". Sajnos ezt csak csak többszörösen összetett függvénnyel lehet visszakapni (az én függvényem nélkül).

Mindenesetre köszi

Tiba

Előzmény: Tomathos (105)
Tomathos Creative Commons License 2001.03.20 0 0 105
Hello Tiba!

Tudom ez a változat nem sokat segít (for ciklus ez is sajnos), de azért bemásolom:

Function Keresés(Tartomány As Object, Mit_keres As String)
Dim C As Variant
Dim Volt As Boolean
Volt = False
For Each C In Tartomány
If C.Value = Mit_keres Then
Keresés = C.Address
Volt = True
End If
Next C
If Not Volt Then
Keresés = False
End If
End Function

Tomathos

Előzmény: Tiba (104)
Tiba Creative Commons License 2001.03.18 0 0 104
Konkrétan ezt akartam tisztességesen, for ciklus nélkül megcsinálni.

Tiba

Function tart_keres(terulet As Range, bal_oszlop As String, felso_sor As String)
sorszam = terulet.Rows.Count
oszlopszam = terulet.Columns.Count
For i = 1 To oszlopszam
If terulet.Cells(1, i) = felso_sor Then
oszlop = i
Exit For
Else
End If
Next
For j = 1 To sorszam
If terulet.Cells(j, 1) = bal_oszlop Then
sor = j
Exit For
Else
End If
Next
tart_keres = terulet.Cells(sor, oszlop)
End Function

Előzmény: Tomathos (103)
Tomathos Creative Commons License 2001.03.16 0 0 103
Hello Tiba!

Nem sajnos munkalapról indítva nekem sem müködik. Valami még hiányzik belőle! Jó lenne egy beépített függvény forráskód listája, mert szerintem csak egy (két) utasítás hiányzik ami visszaadná a cellába az értéket. Egyébként kipróbáltam a függvény végére beírni az "ActiveCell.Value = Keres2" sort, amit tesztelésnél bele is ír, de a függvény varázslóval nem megy (körkörös hivatkozás lesz). Szóval ha neked vagy valakinek lenne ilyen forráskódja szerintem annak segítségével argumentumokat is adhatnánk hozzá:
- mit keressen
- mely cellákban
és persze müködne is.

Legközelebb csak hétfőn lesz net-em addig is mindenkinek jó hétvégét!

Üdv

Tomathos

Előzmény: Tiba (102)
Tiba Creative Commons License 2001.03.14 0 0 102
A fene egye meg, munkalapról indítva így sem jó!!!
A tesztelésnél ok, ha a makrót indítom, visszaadja az értéket, de munkalapról nem megy: mindenképp False értéket ad vissza.
Neked megy munkalapról indítva is?(függvényvarázsló/felhasználói függvény/Keres2)

Tiba

Előzmény: Tomathos (101)
Tomathos Creative Commons License 2001.03.14 0 0 101
Hello Tiba!

Na itt a full extrás.

Option Explicit

Sub Eredmény()
Dim Megfelelő As Variant
Megfelelő = Keres2
End Sub

Function Keres2()
Dim C As Variant
With Worksheets(1).Range("A1:IV65536")
Set C = .Find("g", LookIn:=xlValues, LookAt:=xlWhole)
If Not C Is Nothing Then
Keres2 = C.Address
Else
Keres2 = False
End If
End With
End Function

Üdv

Tomathos

Tomathos Creative Commons License 2001.03.14 0 0 100
Hello Tiba!

Ennek már jónak kell lennie!
Kipróbáltam!

Option Explicit

Function Keres()
Worksheets(1).Select
Cells.Find(What:="g", After:=ActiveCell, LookIn:= _
xlValues, LookAt:=xlWhole, SearchOrder:=xlByRows, _
SearchDirection:=xlNext, MatchCase:=False).Activate
Keres = ActiveCell.Address
End Function

Sub Eredmény()
Dim Megfelelő As Variant
Megfelelő = Keres
End Sub

A Megfelelő változóban visszaadja azt a cellát amiben megtalálja a keresésnek megfelelő cella címét. Sajnos hibaüzenetet kapsz ha nincs ilyen, de 10 perc múlva kijavítom azt is.

Üdv

Tomathos

Tiba Creative Commons License 2001.03.13 0 0 99
Szia Tomathos!

Na pont ezt mondom: a függvény esetében sem a Select sem az Activate nem értelmezhető, de sajnos úgy tűnik, hogy a Find sem.

Amit írtál nem működik, próbáld ki!

Köszi:

Tiba

Előzmény: Tomathos (98)
Tomathos Creative Commons License 2001.03.12 0 0 98
Hello Tiba!

Function Keres()
Worksheets(1).Select
Cells.Find(What:="g", After:=ActiveCell, LookIn:= _
xlValues, LookAt:=xlWhole, SearchOrder:=xlByRows, _
SearchDirection:=xlNext, MatchCase:=False).Activate
End Function

Szerintem ez jó lenne neked.

Üdv

Tomathos

Előzmény: Tiba (96)
Tomathos Creative Commons License 2001.03.12 0 0 97
Sziasztok!

A DialogSheets párbeszédpanel problémám megoldódott, mert igazából nem tudtam hogy amíg a show metódus be nem fejeződik addíg hide metódus nem működik, ennek tudatában átszerkesztve a kódot már megy is.

Köszönöm szépen nektek

Üdv

Tomathos

Tiba Creative Commons License 2001.03.08 0 0 96
Dim kereses As Range
Set kereses = ThisWorkbook.Worksheets(1).Cells.Find(What:="g")

Ennek eredménye az a cella, amelyben megtalálja a "g"-t. Ez eddig OK. Ha makróból indítom (Sub), akkor semmi baj, azonban ha Function-ból, akkor állandóan Nothing-gal tér vissza (mint a makróban, ha nem találja).

Erről tud valaki valamit??

Tiba

Tiba Creative Commons License 2001.03.07 0 0 95
UserForm-ról vagy Párbeszédpanelról beszélünk?

UserForm-nál valahogy így:

VBAProject.UserForm2.Hide

Párbeszédpanelnél (DialogSheets) szerintem sem működik a Hide. Ha a makró véget ér, amely .show-t használta akkor tűnik el.

Előzmény: Csikós Árpád (94)
Csikós Árpád Creative Commons License 2001.03.07 0 0 94
Üdv!
Pontosan mire gondolsz? Pl.:
Sheets("about").Visible = False
ugyebár az about nevű sheet (munkalap) oldalt rejti el, ami lehet dialog sheet is...
Ha nem erre gondoltál, bocsesz...
Előzmény: Tomathos (93)
Tomathos Creative Commons License 2001.03.07 0 0 93
Hello!

Hogyan lehet egy excel makróból párbeszédpanelt elrejteni, sajnos a "hide" metódus (aminek ez lenne a feladata) nem működik. A párbeszédpanelen egyébként négy nyomógomb van amihez makrók vannak társítva.

Előre is köszi

Tomathos

mmimr Creative Commons License 2001.02.23 0 0 92
Üdv!

Start menü -> programok -> inditopult.
Megfogod az ikonját amit elakarsz inditani.
Ráhuzod start gomra ami megnyilik, és az inditópultra ráejted.
Angolban -> Startupnak hivják.

mmimr

Előzmény: becker a hacker (91)
becker a hacker Creative Commons License 2001.02.23 0 0 91
Bejött. Az utolsó sor, a 65536. sor. Az indítópultba? És az hol van? Gondolom ha minden gépen van ilyen, akkor minden gépen ugyanaz az elérési útvonal.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!