Keresés

Részletes keresés

Tibi2105 Creative Commons License 2009.12.30 0 0 262
Bocsáss meg,csak segíteni akartam.
Előzmény: Deske76 (261)
Deske76 Creative Commons License 2009.12.30 0 0 261
Ezt a listát inkább a kukába dobd, a fele sőt talán már semmi sem jó rajta.

Inkább itt nézz szét, ez frissül és kerül is bele újabb freki is.

http://freeband.hu/articles.php?article_id=26

Lehet, hogy regelned kell, de nem biztos, de Érdemes :D
Előzmény: Tibi2105 (258)
spapda Creative Commons License 2009.12.30 0 0 260
Égen-földön nem találkoztam még az adatkábellel, az eBay-en sincs, 409shop-ban sincs, szóval egyelőre hiánycikk, lehet, hogy nem is gyártanak hozzá. Eleinte én is akartam egyet, de aztán valahogy elmúlt... :)
Komolyan, minimális gyakorlás után a programozás gyorsan megy, amúgy sem kell naponta a teljes csatornalistát átírni, az adatkábel hiányát pedig bőven ellensúlyozza a kis méret, Nokia kompatibilitás töltő és akku szinten, bölcsőmentes töltés, USB-s töltés stb.
Előzmény: Z-M-an (259)
Z-M-an Creative Commons License 2009.12.30 0 0 259
Sziasztok! Gondolkodom a PX-2R-en, de visszatart a tény, hogy egyedi adatkábele van. Hol és mennyiért lehet kapni a kábelt, tud valaki segíteni? Köszi!
Tibi2105 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 258
Előzmény: FulesMack (257)
FulesMack Creative Commons License 2009.12.29 0 0 257
Hm, néztem a kg-uvd1p t azt ha jól látom, már mindkettőt tudja egyszerre. Amúgy frekikiosztás után merre lehet érdeklődni. Ha lehet akkor már nemcsak rendezvényekre használom, hanem halglatózok is vele ha lehet :)
Előzmény: Tibi2105 (256)
Tibi2105 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 256
Ez a készülék vagy VHF,vagy UHF. A vásárlás előtt kell eldöntened.Ha ezen az oldalon megkeresed Tornádó László elérhetőségét,ő segít neked eligazodni a dolgok között.
Előzmény: FulesMack (255)
FulesMack Creative Commons License 2009.12.29 0 0 255
Konkrétan ezt a rádiót szemeltem ki:
http://www.cbradio.extra.hu/readarticle.php?article_id=7
Az lenne még a kérdésem, hogy az hogy UHF vagy VHF azt adatkábellel gépről tudom állítani? Vagy megveszem, hogy VHF és enyi?
Előzmény: Jottányi jó Teri (254)
Jottányi jó Teri Creative Commons License 2009.12.29 0 0 254

Ha puxikon Na 771-es antennák vannak, akkor beépített városi környezetben ( fák, magasabb nem túl sürűn nagy házak ) 5-6 km. akár.

A puxi tudja a lépésközöket, minden azonos frekire állított rádió partner.

A puxi a király.

Előzmény: FulesMack (253)
FulesMack Creative Commons License 2009.12.29 0 0 253
Ja még anyi, hogy van pár PMR rádióm is, ezekkel össze tudom hangolni? Frekit azt látom, hogy viszi, de nincs vmi extraficsör? :)
Előzmény: FulesMack (252)
FulesMack Creative Commons License 2009.12.29 0 0 252
Sziasztok,

Szeretnék vásárolni több (10db 777es) ilyen rádiót. Lenne pár kérdésem. Milyen minőségűek? Mekkora a hatótávjuk? Menyire éri meg a nagyobb flexibilis antenna? Milyen minőségű a gége mikrofon? Rendezvényekre használnám. Illetve hallgatózni kocsiban. Taxi, kamion, amit lehet :)
sanya0014 Creative Commons License 2009.12.28 0 0 251
szia ha1dfn!
Esetleg ezeket az említett frekvenciákat el tudnád küldeni nekem ?
-------------
QSO-ban Gazdag Boldog Új Évet!
Előzmény: ha1ta (249)
tatilla Creative Commons License 2009.12.28 0 0 250
szia.van egy pX-777esem eladó összes tartozékával,szinte vadonat új.ára 12.000Huf.
Előzmény: bopi011 (240)
ha1ta Creative Commons License 2009.12.26 0 0 249
szia.velem leveleztél a vaterán.ha VHF es rádió csere érdekel,akkor van egy kézirádióm,ami vhf-es .
REXON RL 115 használt,jó akku,hálózeti töltő,és esetleg egy hozzávaló mágnestalpas negyedhullámú antenna .
Érzékeny készülék,benne van az összes átjátszó,és szimplex freki,meg a rendvédelmi,és tüzoltó meg polgárőr frekik.
ctcss,és dtmf.szabadon programozható tasztatúrájáról.
üdv.kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!
Előzmény: vbandit (248)
vbandit Creative Commons License 2009.12.25 0 0 248
Köszi,akkor van egy ilyenem (px 777, UHF),ha esetleg kell valakinek ,elcserélném egy VHF es tipusra.
Előzmény: enpesta (247)
enpesta Creative Commons License 2009.12.25 0 0 247
Igen, jól gondolod. Ha UHF-es, el kell adni/cserélni.
Előzmény: vbandit (246)
vbandit Creative Commons License 2009.12.24 0 0 246
közben rátaláltam ,ez egy UHF-es rádió:(
gondolom nem tudok vele mit kezdeni,nem lehet átállítani valahogy VHF-re csak ha lecserélem??
Előzmény: vbandit (245)
vbandit Creative Commons License 2009.12.24 0 0 245
Kaptam karácsonyra egy px 777 es rádiot,pont ilyet szerettem volna,de nekem vhf- es kellett ami tud 171.250es fekvenciát fogni,ez meg nem tudom milyen sajnos, csak annyit tudok hogy 400.000-470.000 ig lehet keresni vele.
Meg lehet valamiből állapítani hogy ez melyik tipusu rádió?
Vagy esetleg lehet állítani valamit hogy tudja az általam használni kívánt frekit?
köszi
Stalki Creative Commons License 2009.12.23 0 0 244
Úgy látszik TYT-t már Más néven is jegyzik :)
Kriza1234 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 243
Sziasztok!

Egy félreértés miatt 4 db Feidaxin FD-288-as adó-vevőt rendeltek nekem Hong-Kongból 2 db helyett, ezért a másik 2 db-ot eladnám összesen 25.000 Ft-ért.
E-mail: kriza1234@indamail.hu

Üdv
glehel107 Creative Commons License 2009.12.19 0 0 242
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320396926321&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

próbáljátok ezt ki nekem bevált !Már 2x rendeltem telefonhoz.Nem gagyi!!!Az E50 7-8 napot bír úgy hogy nem kapcsolom ki és naponta átlag 10 percet beszélek.
Előzmény: spapda (239)
Hummer72 Creative Commons License 2009.12.18 0 0 241
Airsoftra tökéletes a Weiver is!
Tlejsen felesleges plusz 3ezert kiadni a px-re, úgysem fogod kihasználni a lehetőségeit!
Hacsak nem leszel vmi über pk!
bopi011 Creative Commons License 2009.12.18 0 0 240

Sziasztok.

Tanácsot szeretnék kérni.Szeretnék vásárolni egy rádiót,lényeg hogy tudja a pmr frekvenciákat.Airsoftozni kéne.A puxing px777,valamint a puxingpx888,px 888d-t nézem ki.Viszont kaptam egy ajánlatot egy ismerősömtől egy új Weierwei V-1000 típusra ami nekem a px888d-nél 3000ft-al olcsóbb lenne.Érdemes -e ezzel a rádióval foglalkoznom,vagy inkább a px888d-t válasszam.Nem ezen 3000ft-on múlik,de ahogy olvasom a két rádió szinte ugyanaz a külcsínyen kívül,valamint a v1000-ben 1600mah-az aksi.A jó tanácsokat előre is köszönöm.

spapda Creative Commons License 2009.12.14 0 0 239
Megnéztem az oldalukat, csak gyári Nokiát adott ki a keresőjük (és a Google is, site:speedshop.hu paraméterrel), BL-5C konkrétan 3000 Ft (csomagolás nélküli verzió). A szállítás költsége a futárszolgálatos és postai megoldás esetében is 1000 Ft (na jó, 990 Ft), ez fixen meg van határozva a honlapon. Ez együtt 4000 Ft. Lehet, hogy van nekik utángyárott is, de a webshopjukban nem találtam, dupla ÍJ (így jártam, így jártak). Persze 10 rugó fölött már ingyenes a kiszállítás (többször is éltem vele), de egyben vicces is lenne, ha a szállítási költséggel együtt 10 rugóból vásárolt rádióhoz 10 rugó fölött vásárolnék akksit! :)
Na meg a "visszaviszem, lerakom az asztalra és kérek másikat" elv csak akkor ér valamit, ha helyben veszi az ember a cuccot. Vidékiként BP-ről rendelve ennek már semmi értelme, mert nem éri meg telefonálgatni, visszapostázni stb. Innét kezdve meg teljesen mindegy, hogy Budapestről vagy Hong Kongból jön a cucc.
Ha meg még mindig eredeti Nokiára vágyom (holo-plecsnivel), akkor az eBay-ről megint csak olcsón jövök ki, Angliából hozatva kb. 8 Fontért megvan az egész, szállítással együtt (2600 Ft).

De mindegy is, már rendeltem noname-et (BL-4C-t, mert a bluetooth-os GPS-be nem fér el a BL-5C, és szerettem volna már abba is pótakksit), feltétlenül beszámolok az eredményekről, ha megjön. Azt sem fogom eltitkolni, ha esetleg gagyit fogok ki.
Előzmény: Törölt nick (238)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.14 0 0 238

Mivel nem postán vásárolok tőlük, pontosan nem ismerem a díjaikat. De egy sima pukkantós boríték 500-ért elmegy, amibe 5 db is simán belefér ilyen kis laposakból. De az utángyártottaik sem rosszabbak a gyárinál, fele-harmada árért.

 

Előzmény: spapda (237)
spapda Creative Commons License 2009.12.14 0 0 237
Speedshop-ot szeretjük, volt úgy, hogy én voltam barom, más csatlakozójú cuccot vettem tőlük, mint amilyenre szükségem lett volna. Visszavittem a bontott cuccot, hogy igazából másik kellene, erre ők ingyen kicserélték a másikra. PDA-hoz elég sok kiegészítőt hozattam tőlük, tényleg nagyon korrekt és viszonylag olcsó cég.
Csak hát Budapest Budapesten van, nem vidéken. Ha most azt nézem, hogy náluk akciósan van gyári BL-5CA (ami - bár nem néztem meg - valószínűleg szintén kompatibilis a BL-5C-vel) 2300 Ft-ért, erre rárakjuk az 1000 Ft-os szállítási költséget, akkor az már bőven 3 rugó fölött van, és így lesz összesen 1 db 700 mAh-s jó akkumulátorom. Mivel alapvetően ez nem nagy pénz, megvehetném és akkor tutira nem lesz meglepetés. De azért szeretek kísérletezni: ebből a pénzből vehetek 5 db mindenféle gyártmányú akkut az eBay-ről. Amiből csak egy hozza azt a szintet, mint a gyári Nokia, már ugyanott vagyok. Ha egyik sem hozza a Nokia szintjén, de azért nem is halnak meg 2-3 hónapon belül, akkor is jól jártam, mert van 5 db akksim, amit használhatok, méretük olyan pici, hogy simán elférnek bármelyik kabátzsebben. Bukta csak akkor van, ha mind az 5 különféle gyártmány ócska és rövid időn belül meghalnak. Akkor valóban nem jártam jól, de mint említettem, az összeg nem túl nagy, tehát ennyi simán belefér.
Előzmény: Törölt nick (236)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.14 0 0 236

Valóban szörnyű gagyikat árulnak. De az ebay-ről ezt tipikusan szinte bukta venni. Ha hazai boltban sózzák rád, visszaviszed és az orrára húzod.

 

Ha javasolhatok egy kis/nagyker boltot, ahol az utángyártott is megbízható és korrekt vevőszolgálat müxik, ráadásul az áraik is jobbak a kis boltokénál. Speedshop néven megtalálhatók. Sok éve sokszáz akkut vettem tőlük, de visszavinni még nem kellett közülük. Úgy a Nokia 3310/6210/6310 korszak óta.

Előzmény: spapda (235)
spapda Creative Commons License 2009.12.14 0 0 235
Hát nem tudom, engem a hazai árak nem győztek meg. Főleg azért nem, mert kb. ugyanazt árulják, mint a hong kongiak, ezek mind a távol-keleten készülnek. Különbség persze van utángyártott és utángyártott között, nem is kicsi! Ki kell fogni a megfelelőt. És ez simán megtehető, mert az itthoni árból (BL-5C esetében ez mondjuk 2200 és 3900 Ft között mozog az utángyártottak esetében) az eBay-ről veszek 3-4 különféle darabot. Szállítással együtt, mert ugye a hazai árban nincs benne a postaköltség, mifelénk (annak ellenére, hogy megyeszékhely) meg nem is olyan olcsók a mobilkiegészítők, mint a hazai webshopok, az eBay-ről nem is beszélve.

Ja, és persze abból indulok ki, hogy amikor 2200-2500 körül kezdődnek az utángyártott cuccok, akkor a 2800 Forintért árult eredeti Nokia nem is biztos, hogy annyira eredeti, elég sok a hamisítvány. A eredeti BL-5C-ből meg ugye voltak a púposodó, felrobbanós változatok, szóval néha még a Nokia saját cucca sem bizalomgerjesztőbb a noname-nél. Ha meg mégis gagyi cuccot fogok ki az eBay-ről, akkor kemény 600-700 Forintom bánja, még mindig jobb üzlet, mint 2-3 rugó kidobása ótvar akksira. Ugyanis a család telefonjaiba itthon vett utángyárott akkuinak kb. 3/4-e pár hónapon, legkésőbb fél éven belül megdöglött.
Előzmény: vbandit (234)
vbandit Creative Commons License 2009.12.14 0 0 234
Én rendeltem,már pár ilyen akksit (4db-ot) :(
kemény fél-egy napot birnak...
Amig a gyári 3-4 et is!
Szerintem a gyári,vagy egy itthoni vett utánygártott pl.: GP akksi sokkal jobb vétel kicsit drágábban!
Előzmény: spapda (231)
vakarcs_szilard Creative Commons License 2009.12.14 0 0 233
Korábban valaki dicsérte a GP300-as rádió strapabíró tulajdonságait. Nem véletlenül olyan tartósak ezek a rádiók, hiszen új korukban 1200 USD volt az áruk, nem kellett kispórolni emiatt semmit, ami a felhasználót még nem zavarja, ugyanis a mai rádiókat így gyártják: előbb meghatározzák az egységárat, amiért még megveszi az ember, és ezután nekifognak elkészíteni a ketyerét. alumínium helyett sima PVC tok, aranyozott áramkör panelt felejtsd el, mikrohullámú tartományba illő alkatrészeket felejtsd el. Így jönnek le a szörnyek a szalagról.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!