Keresés

Részletes keresés

ZseboG. Creative Commons License 2011.05.26 0 0 17095

Igen, lényegében ugyanolyan. Még csak az elv van meg a fejemben. Kérdés, hogy fogom tudni megvalósítani.

Előzmény: szaggato (17094)
szaggato Creative Commons License 2011.05.26 0 0 17094

Szia G!

 

Akkor nincs nagy baj, ha befértek. Hát igen, azok a chicosok nem a legmutatósabb darabok, de kell ilyen is. Plusz ha nincs sok időd, de rágyújtanál akkor jó jön.

 

Ezt a billentyűzetes fóliát, hogy lehet alkalmazni? Hogy forrasztod + ilyesmi? Gondolom ez olyan mint a cigaroasisnak a külső tápos fóliája. Egy kis vékony lap kábel.

 

üdv:sz!

Előzmény: ZseboG. (17092)
ZseboG. Creative Commons License 2011.05.26 0 0 17093

Ha tényleg ennyire gáz annak a humidornaka használhatóvá tétee, akkor hagyjuk. Inkább veszek egy használhatót. Ezt meg meghagyom a kellékek tárolására (hamutál, vágó, gyújtó, csőtok, pár üres tubos).

 

A ventillátor 6V-on megy, 3 óránlént 20 percet. A kezdeti óránként 20 perc tényleg nagyon sok volt, mert a szivarok ventillátor felőli oldalukon rendszeresen félreégtek :( Még az sincs kizárva, hogy ez a 3 óra is 4-re fog változni.

Cédrus lapot csak azért nem tettem a szivarok közé, mert olyannal már nem rendelkezem. Elpazaroltam őket a "használhatatlan" humidoromra :(

A kábelezést szívem szerint nyákfóliával oldanám meg csak iszonyatosan drága, de cserébe nagyon vékony. Kollégáimat már ráuszítottam a használhatatlan billentyűzetekre, mert abban van ilyen fólia a gombok alatt... ;)

 

Előzmény: Vedado (17090)
ZseboG. Creative Commons License 2011.05.26 0 0 17092

Már benne vannak az Edmundo-k :)

 

Azokat a Partagas Chicos-okat fogom hamarosan "elpaterolni", mert rontják az összképet.

Ventillátoros projekt: 1500 az állítható feszültségű táp, 1200 az időzítőkapcsoló, 600 a venti

Előzmény: szaggato (17089)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 17091

Sziasztok!

 

Megint vészesen alacsony a páratatrtalom, pedig már alig van szivarom, ami felszívná... Repedeznek a burkololevelek is, talán a nagy pára ingadozás miatt. Ki biztos nincsennek száradva, mert a fehér kiülés megint jelntkezett a jobb minőségü szivarjaimon. Nem tudom mit tegyek a repedezés miatt, 3 szivaron vettem ma reggel észre... Ráadásul a Por Larranaga gyűrűje meg mintha oxidos lenne. Az réz színű gyűrűn zöld foltok vannak, mint a szabadság szobron. Kezd egy kicsit bosszantani, hogy mindent megteszek a szivarokért, és mégsem tudok rájuk úgy vigyázni, ahogy kéne. Talán gyakrabban kéne rágyújtanom belőlük :) Amíg nem jön meg a xikar párásítóm, nem tudok mit tenni. Talán ma délután egymásról gyújtva elszívom az összest.

Vedado Creative Commons License 2011.05.26 0 0 17090

Szia Gabi!

 

Igen az érdekes is lenne, ha tartaná a párát. Talán mahagony az anyaga a belső keret meg Afrikai cédrus volt. Ennek a kibélelése megoldható, de azzal kell számolnod, hogy a fedelében lévő műszer és difi tartót le kell venni. SzÍvem szerint vissza sem tenném, mert ugye az sem cédrus és Így csak szivogatja magába a párát feleslegesen. A műszer és difi ismételt aplikálása megoldható tépőzárral is, vagy ha van erős lapos mágnesed akkor azzal.

 

Ventillátor.  Drága Damon Hill Barátom jó helyre tetted a dolgot, de valahogy (egy kis furattal és jack dugóval) meg kéne oldani ennek a látvány oldalát is arról nem is beszélve, hogy Így nem záródik rendesen. A furat kerülhetne hátra is, belül meg a kábelt oda teszed ahová kell. Arra is vigyáznod kell, hogy csak leheljen, ne adj neki csak max. 9 V-ot vagy kevesebbet szolÍd időbeállÍtással. Nagyban növelné a hatékonyságát a levegő terÍtésének, ha a szivar emeletei közé cédrus fóliát tennél. ( egyébként is jobb, ha már ennyi szivarod van, hogy nem érnek egymáshoz a könnyebb szellőzés miatt)

 

Ennek a doboznak a kibélelése azért nem egy vészes dolog, megoldjuk, ha gondolod hozd magaddal csak jól csomagold be ne hogy este hazafelé felrántsuk a tetejét büfizéskor!  

 

Adiós!

Előzmény: ZseboG. (17088)
szaggato Creative Commons License 2011.05.25 0 0 17089

Szia G!

 

Kösz a képeket! Hát úgy látom van ott szivar bőven. Párat még el is kell szívni mire megjön az edmundo... :) Jól néz ki, hogy nem kong az ürességtől. Ha jól látom ugyanilyen humidorom van csak diófa mintájú a külseje. Agyalok most én is ezen a ventillátoros dolgon. Ahogy néztem nem egy komoly költség és azért biztos sokat számít. Csak kicsit meg kell reszelni a humit, hogy záródjon rendesen. De annyi munkát simán megér.

 

üdv:sz!

Előzmény: ZseboG. (17087)
ZseboG. Creative Commons License 2011.05.25 0 0 17088

Vedado:

Az utolsó képeken látható humiról írtam Neked mélben.

60-61%-ra be tudom párásítani, feljebb nem nagyon sikerült annó. Most a "fenyő szerű" bélés nélkül próbálkozom vele. 2 napja vannak benne a párásítók. Adok neki még egy esélyt. Ha szerencsém van, akkor a Montecristo Edmundo dobozát megkapom az egyik Igazgatónktól és akkor megpróbálkozom a kibéleléssel, ha lesz annyi anyag a dobozból. Meglássuk :)

 

 

 

 

 

Tudom, hogy kicsit sok szivar van a humidoromban és ez nem egészséges, egyenlőre még hanyagolnom kell a humidor vásárlást :(

ZseboG. Creative Commons License 2011.05.25 0 0 17087

Pótoltam az elmaradásom...

 

Képek

Előzmény: szaggato (17059)
Vedado Creative Commons License 2011.05.24 0 0 17086

Aha! A züllés!

 

Tán csak a sokat emlÍtett 'Íze kedviért" tipusu szólás vágett egye fene, mert mi lenne Veled, ha szégyen szemre vissza vinnéd!?  Jáó lesz! Mire végig kóstolgatjuk mindenki hozott cuccát már ki sem kell menni Rómaira, viszont kiüzenünk a Srácoknak, hogy milyen pld. a Torano füstje és a Jányok kis szoknyája.

 

Adiós!

Előzmény: mucus65 (17084)
mucus65 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 17085

Hű, de baba... Ez aztán odabasz. 300 szálas, ebben azért minden elfér.

Előzmény: Törölt nick (17082)
mucus65 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 17084

Vedado!

Köszi Bátyám a segítséget, viszek akkor ágyneműt is.  Odamegyek én is 10-re, max megkóstoljátok a tavalyi barackpálinkámat.

Előzmény: Vedado (17079)
szaggato Creative Commons License 2011.05.24 0 0 17083

Csak legalább ennyi a házhozszállítás még pluszban. :(

Előzmény: Törölt nick (17082)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.24 0 0 17082
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.24 0 0 17081

Én láttam az egyik oldalon kristályt, amire rá volt írva hogy 70%.

Előzmény: szaggato (17080)
szaggato Creative Commons License 2011.05.24 0 0 17080
kristályból sztem csak egy féle van. A párásitókra sztem azért van ráírva, hogy 70 vagy 72% mert a kristály mennyiség más. Sztem ez csak a humidipak-nál reális (boveda). De százszor jobb a kristály mint az oázis, az tuti. Mondjuk én a humidipakra is kíváncsi lennék. Azt írják, hogy az magába szívja a plusz párát, ha kell és fixen tartja a ráírt százalékot. Ráadásul abból van sokféle (69,72, 67, 78). 3 hónapig bírja egy tasak. Az sztem arra is jó ha vki szekrényben érlel zárt dobozban, akkor a dobozba betéve óvhatja a rudakat a szárazságtól.
Előzmény: ZseboG. (17078)
Vedado Creative Commons License 2011.05.24 0 0 17079

Szia Mucus Bá!

 

Ott persze, az egy tuti hely! OK. Elintézve! Hozz egy garnitúra ágynemüt, ha gondolod, úgy még olcsóbb. ( akkor tán 2.500.- / fő )

Célszerüségből ha tudsz Te is gyere oda 10-re beparkolni, bepakolni, körűlnézni és kényelmesen odasétálunk délre. Az adataid ráér majd ott a Gondnoknál és Neki.

 

Saludos Tesó!

Előzmény: mucus65 (17067)
ZseboG. Creative Commons License 2011.05.24 0 0 17078

Nekem a szivacsosból 2 kellett a humidorba, a kristályosból már elég egy a 72%-hoz.

A szivacsos nekem is megpenészesedett, hiába használtam hozzá PG oldatot.

 

Nem is tudtam, hogy többféle kristály létezik.

Előzmény: Törölt nick (17077)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.24 0 0 17077

Sziasztok!

 

Nem tudom, ki alakított már át oázisos párásítót acrylre, de én azt vettem észre, hogy egy 50 szálas oázisosból, jó ha 25-ös lesz acryllal... Most, hogy beraktam az oázisos szivacsát, egy műanyag tálban, felment 78%-ra a mérőm, ami nekem igen gyanús, mert kevesebbet is mutat a reálisnál. Amúgy be is penészedett a szivacs :)) Most már a kukát párásítja... Lehet az acryllom a 68%-osból van, nem a 72-esből. Majd veszek egy 50 g-s csomagot az e-bayről 2000-ért:)

 

Vasárnap ellőttem agy Ibis churchill-t. Meglepetés volt a coronahoz képest. Nagyon változatos volt az íze, az elején borsos, földes, aztán jött egy kis málna, utánna mogyoró, aztán a végén jött a csípős mentol. 1:10-ig birtam, és még megvolt az 1/3-a, amikor letettem. Akár milyen változatos is volt, attól még nem nyerte el a tetszésem. A borító levél már a vágás előtt sérült volt, de egy kis nyálazás helyrehozta, nem esett szét és nem is köpködtem a darabjait...

 

Elfogyott a Cohia Clubbom, amit nagyon sajnálok, mert azok a 10 percek nagyon rámfértek mostanában... :(

 

Üdv:

Gyuri

szaggato Creative Commons License 2011.05.24 0 0 17076

Szia mucu65!

 

Akkkor lesz mi csodálni. Szánunk rá időt, hogy csorgathassuk a nyálunkat.

 

ZseboG!

 

Igen annyiért nagyon megérte a gép, csakhát egy 55-200-as obi kéne hozzá, ami VR-be vagy 60 rugó. :( Na de majd...

 

üdv:sz!

Előzmény: mucus65 (17074)
ZseboG. Creative Commons License 2011.05.24 0 0 17075

Az iszonyatosan jó ár volt, mert én vettem majdnem 100-ért a Pana FZ38-at. Igaz akkor jött ki :)

Annyiból nem bántam meg, hogy nem lehet bővíteni,így legalább nem költök egy vagyont optikára, vakura.

Előzmény: szaggato (17073)
mucus65 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 17074

Úgy van, egy külön játszóháza van a tagnak, biliárdasztallal, dartsal, ott tárolódnak az eszközök, ott láttam a frissen épített tőlem magasabb szekrényt amiben még a hőmérséklet is szabályozva volt. Szóval mindenképpen beszélj vele a látogatás előtt!

Előzmény: ZseboG. (17070)
szaggato Creative Commons License 2011.05.24 0 0 17073

Szia G!

 

Jó az a gép bőven. Nekem is elég lett volna, de kifogtunk tavaly egy media markt kiárusítást, amikor az egyik üzletük bezárt, és 3 év garral + egy pót akksival + 18-55ös objektívvel vmi 65000 HUF-ért nem volt szívünk otthagyni. :)

 

üdv:sz!

Előzmény: ZseboG. (17072)
ZseboG. Creative Commons License 2011.05.24 0 0 17072

Igen, viszem a gépet meg az álványom is. Azért egy csapatkép erejéig csak összeállunk majd :)

Én is szeretnék egy tükörreflexes gépet, de egyenlőre beérem a bridge-el. Tanulni nagyon jó az :)

Azért köszönöm a dícséretet, jólesik a májamnak :)

Előzmény: szaggato (17071)
szaggato Creative Commons License 2011.05.24 0 0 17071

Szia G!

 

Kösz a tippet. Rácsörgünk majd az adorinisre. Fényképezőt hozol majd a találkozóra? Jó képeid vannak. Engem is érdekel a fotózás, de még nagyon amatőr szinten vok. Nekem egy nikon d60-am van, csak sajna nincs túl sok időm fotózni. :(

 

üdv:sz!

Előzmény: ZseboG. (17070)
ZseboG. Creative Commons License 2011.05.24 0 0 17070

Azért mielőtt az Adorinishez elmentek mindenképpen hívjátok fel, hogy otthon lesz-e az ember.

Amikor beszéltem vele telefonon nekem úgy tűnt, hogy egy "garázscég".

Előzmény: szaggato (17069)
szaggato Creative Commons License 2011.05.24 0 0 17069

Szia mucus65!

 

Mondjuk 38-ért már tényleg meggondolandó.. A seftesnél azért biztos sokkal komolyabb. Nekem egyelőre pihen ez a téma. Azért  11-én az adorini shopba elnézünk, meg a seftbe is a találkozó előtt.

 

üdv:sz!

Előzmény: mucus65 (17066)
Pepin Creative Commons License 2011.05.24 0 0 17068

Köszönöm, de Pestről megyek, nem kérek szállást. (Habár horkolni én is tudok.)

Előzmény: Vedado (17065)
mucus65 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 17067

Vedado Bátyám!

 

A süket gondnoknál tetted meg a szállásfoglalást?

Tesó! Foglalj már nekem is!

Privátban elküldöm az adataimat, ha megteszed...

Előzmény: Vedado (17063)
mucus65 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 17066

Így igaz édes Őcsém, még az Adorinivel is kellett kicsit baszogni, hogy normális legyen. Egyébként az én Adorinis döntésemet a párom hozta meg, mikor megjött az első doboz Esplendidosom. Azt mondta ilyen drága szivarnál nem lehet kísérletezni, megfelelő helyett kell neki biztosítani. Én egyébként telefonon lealkudtam 40-re, a helyszínen még valamit gagyogtam és  38-ért hoztam el.

Előzmény: szaggato (17056)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!