Keresés

Részletes keresés

jzp2107 Creative Commons License 2013.03.14 0 0 39041

annyi baj legyen eléggé a környéken lakik :-)

 

Szajki tavaknál nem tudok téli szállást, én két éve Hosszúperesztegen aludtam egyet valami 2e ftért, ttt-s pecsételőhelyes fórumon Hosszúperesztegnél megtalálod Jazzkedvelő hozzászólásában az elérhetőséget, kérdezd meg foglalkoznak-e még vele

 

mi vasárnap egy Hűvösvölgy-Rozáliát tervezünk

nekem ez már megvan de Kisinasnak kell még 10 km a szakaszjelvényhez

mivel már elhagyta a számat egy olyan mondat, hogy "idén már nem akarok hóban túrázni" ezért remélem addigra elolvad :-)

Előzmény: devecser75 (39039)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.14 0 0 39040

"De egy mostanában nem jelentkező topiktársunk polcán biztos ott lesz. :-) ..."
Jól sejtetted, ott van, bár csak pár napja, ugyanis a megrendeléstől számítva  kerek egy hét alatt hozta meg a posta, de nem voltam türelmetlen, a kiadótól megrendelni a legolcsóbb, mint már rajtam kívül más is írta. (Bfulop)
"...Ahhoz képest, hogy a leírás alapján úgy tűnik, ez egy elsőkönyves egyetemista kinyomtatott blogja, valóban igen húzós."
Valóban az, de most mondjam azt  Bfulop és Hörpölin után én is hogy megéri? Akkor mondom...:-)
Diplomamunka volna ez valójában, és egyben egy nagyon jó könyv is lett belőle, annyira életszerűek a beszámolók hogy máris bizsereg a lábad és mennél újra kékezni mikor olvasod. Ráadásul az egészet átszövi egyfajta kellemes, laza humor, ez még könnyedebbé, lendületesebbé teszi a leírásokat. Az illusztrációként betett fotók is szépek, nekem emellett különösen tetszik hogy minden túrabeszámolóhoz oda szkennelték a bélyegzők lenyomatát is, éppen ahogyan ott és akkor nekik sikerült, a szövegeket pedig kis kék jelzések szakaszolják.
Na, szóval ilyen ramaty időben ennél jobb olvasmány nem is kell...:)

Pár kép a könyvből, amolyan ízelítőnek:

bélyegzők és életképek tarkítják az egyébként jó minőségű lapra nyomtatott könyvet.

Nagyjából egy időben jártuk a kéket (mi 2008.-2011.), még egy-két céges bélyegzőnk is hasonló.(egy család:-) ) Azóta ennél a jóembernél van a kéktúrás plecsni is Abaújszolnokon.

 

Előzmény: nagypapi (38769)
devecser75 Creative Commons License 2013.03.14 0 0 39039

Én is terveztem szomatra egy Sárvár-Káld szakaszt , de nem tudom mi lesz belőle.

Szombatra napos idő várható a környéken , de nem tudom mekkora hóátfúvások lesznek.

Ha akkorák mint az Irott-kőn február 16-án akkor inkább kihagynám....

Ha esetleg lakik valaki arra a környéken jelezhetné  mi a helyzet....

Illetve ha tud valaki olcsó szállást a Szajki-tavaknál szintén...

annyi baj legyen Creative Commons License 2013.03.14 0 0 39038

Örök élmény marad :)

(pár hét múlva lenne egy kis gpx készítős-adatbázist öltögetős munka a Nyilvántartóba, ha van kedved megint :D)

Előzmény: _widi_ (39037)
_widi_ Creative Commons License 2013.03.14 0 0 39037

Mi is kéktúráztunk már ilyen szép időben :)

Előzmény: annyi baj legyen (39035)
HEV Creative Commons License 2013.03.14 0 0 39036

Mi felénk is elég durva az időjárás, a péntekre tervezett túrát ezért szombatra, 03.16.-ra tettük át. A hófúvás miatt most éppen megközelíthetetlen Kaposvár felől Somogy É-i része. A túraterepünkön 100 km es a szél és a tömegközlekedés ma megszünt, szombatra már kellemes napos időt ígérnek :-)

Előzmény: HEV (39026)
annyi baj legyen Creative Commons License 2013.03.14 0 0 39035

A kellemes 50-60 kilométeres szél, és szakadó hó ellenére most érkezett meg a káldi iskolához egy kéktúrázó pár. Éppen egy nyomtatót próbáltam életre rugdosni. Ha valakinek esetleg porosodna a sarokban egy működő HP Laserjet 4-ese, amitől megszabadulna, szóljon, és megígérem, hogy az iskolai dolgozók áhitattal fogják kiejteni a nevét :)

Lud Creative Commons License 2013.03.13 0 0 39034

na hogy ez nekem nem jutott eszembe:) öregszem.

három túrát nyomtam végül. egyet a Feldberg környékén, egyet a Belchen csúcsára, majd utolsó nap Bad Krozingen körül sétáltam egyet.

 

https://picasaweb.google.com/102357935740717055892/FeketeErdo?authuser=0&feat=directlink

 

 

Előzmény: asciimo (39031)
Vagdalthús Creative Commons License 2013.03.13 0 0 39033

A 2012 decemberi, zirci zárás után 860 km-nél álltunk az első teljesítéssel. S immár megkezdtük az idei kék varázslatot is. Bár tavaly is nagyjából koncepciózusan haladtunk Nyugatról Keletre, így is voltak "foltozótúrák", teljesítménytúrán bejárt szakaszok, így jutottunk el oda, hogy év végére Írott-kőtől Sirokig értünk.

 

Innen folytattuk március elején, több részletben: Sirok-Szarvaskő-Bélapátfalva, Bükki kilátások teljesítménytúra, körtúra Nagyvisnyóról a hiányzó szakaszok érintésével a Bükk-fennsíkra, Bánkútra, kitérő a kékről Dédes várához, Bánkút-Mályinka-Dédestapolcsány-Lázbérci víztározó... elértünk egy nagy és szép vízhez, folytatás Upponytól. S elértünk egy jeles számhoz is: immár 900 km felett járunk.

 

S az utolsó napra még egy könnyed szilvásváradi séta is belefért, bár március eleje lévén és hétköznap, érdklődő, túrázó volt, de egyelőre semmilyen kiszolgálóegység nem volt nyitva, még a fabódés illemhelyek sem... leszámítva persze a fizető parkolót :-)

 

Nagyvisnyón szálltunk meg a Bekecs Vendégházban, csak ajánlani tudom, remek hangulatú házi, jó tápok: házi disznótoros, házipálinka, aztán Felsőtárkányban vettünk helyi bort is. Lent már a tavasz, fent, a fennsíkon és a 900-as csúcsok környékén a tél az úr. Bánkúton még aktív síélet volt, stabil hóval.

 

A Tar-kő pedig az egyik legszebb pont a kéktúrán...

Güsziológus Creative Commons License 2013.03.13 0 0 39032

Feltételezem, hogy Szelestén lesz az első szállás.

Érdekelnének a tapasztalatok.

Előzmény: K. Kata (39029)
asciimo Creative Commons License 2013.03.12 0 0 39031

ezek szerint van ho. Es meg a rombusz jelzesek is megvannak. Van belöle kiszinezett meg olyan aminek csak a kerete van. Elegge emlekeztet egy bizonyos noi testreszre.

Igy ment normal esetben a terkepolvasas: "jobbra letér kék teli p..a, balrol jön a piros üres p..a" :)

 

Előzmény: Lud (39028)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.12 0 0 39030

OKT

Bakonykúti - Bodajk

 

2013. március 11. (hétfő)

 

Reménykedtem, és nagyon bejött.

Egész nap derült volt az idő, gyakran láttam a Napot, volt egy ki szél is, na és nem volt sár.

 

Pihenten indultam Bakonykúti főterétől, ebbe az irányba most először.

Gond nélkül lehet haladni, a jelzések állapota még mindig kiváló. Kb. 2 évvel ezelőtt újították fel ezen a szakaszon.

Még a fennsíkon is vannak jelek, kényelmesen lehetett navigálni. Kevés sár inkább az országút előtti szekérúton volt.

 

A Vontató-hegy lábánál még nem újul az erdő, egy hatalmas területet mintha felszántottak volna.

A tározóban sok a víz, a friss szél keltette hullámok folyamatos morgása teremtett némi hangulatot a parton.

 

A kocsma zárva, pecsétek a zacskóban. Március 15-én nyit, legalábbis ez van kiírva.

 

Ritka a gáttúra az OKT útvonalán, ez sem hosszú, de nekem tetszik.

A szőlőhegy megmászása nem nagy élmény, az ereszkedés szerencsére esemény-mentes volt. Szép a kilátás a völgyre.

 

A parkoló üres volt, az út kellemesen nedves, nem sáros, de nem is száraz.

Megpihentem a réten, a pavilon még téli álmát alussza, később találkoztam egy kutyással, és hancúrozó ebeivel.

 

A patak morajlik, jó sok vizet szállít, a partján látszik, mekkora lehetett, amikor olvadt a hó. Még most is komoly a vízesés, vannak vadkacsák is.

A völgyben még a tél az úr, de már nem sokáig.

Egyik kedvenc szakaszom, kár, hogy amikor a fák már "beindulnak", akkor nincs elég víz:-(

 

Kemény kapaszkodó az épületnél, de csodás a panoráma. Látszanak a dombok, na és a hatalmas tározó.

Érdemes felmenni a kilátóba!

 

Az ereszkedés gyors, és határozott, a kocsma közelsége hamar elfeledtette, hogy egy 20 kilométeres túrát sikerült abszolválni, alig több, mint 5 óra alatt.

A sör jólesett, a bélyegző kopott, de az őzikés OK.

 

Jött egy busz Székesfehérvár felé, majd egy helyi busszal az állomásra mentem. A gyorsvonat kényelmesebb volt, na és némi harapnivalót is kellett szereznem, hisz Bodajkon nem volt sok időm. Tárnoknál még okoz problémát, hogy csak 1 vágány van, talán megérem, hogy három lesz, kettő Érd alsó felé.

 

Szép kora tavaszi túra volt, lehet, hogy a hét végi lehűlés és a csapadék miatt lesz némi "kiesés", de ha tehetem, megyek.

 

 

K. Kata Creative Commons License 2013.03.12 0 0 39029

15-én indulok az OKT Sárvár-Kőszeg szakaszára. Hát nem gondoltam hogy olyan időjárás lesz mint ami Hörpölinnek és az amerikai párnak kijutott, de egyelőre nagyon úgy néz ki :-) Sebaj, azt mondják túrázáshoz nincs rossz idő, csak rosszul öltözött túrázó :-)

 

Lud Creative Commons License 2013.03.12 0 0 39028

a képek kapcsán pár friss élmény a Fekete-erdőből.

a főbb helyeken a völgyekben kinn vannak a térképek és tudnivalók a környékről, de még a parkokban is és olyan favakban is ahol pár kilométeres körtúrák vannak csak. az útvonaljelzések rendszere kaotikusnak tűnhet, van sétaút, turistaút, babakocsis út, nordic-walking, kerékpárút, MTB út, hótalpas út ezek sokszor egy oszlopra felaggatva.

a jelzés minden esetben tábla mínium vagy faoszlopon, az erdőben kis fa távtartóval a törzsre szögelve. általában csak az elágazóknál van jelezve a további lehetőség, de ez éppen elég. sok a szöveges útbaigazító tábla így erről kell értelmezni, hogy melyik a hosszútávú útvonal és melyik (az azonos színű) leágazás pl. egy várromhoz.

kültéri pecsételőhelyet egyet találtam, ez egy rozsdamentes fémhasáb, amiben belül van az öntintázó stempli, a füzetet csak be kell csúsztatni a résbe és a tetején megnyomni. hütténél láttam utalást bélyegzőre, ill. vendéglátóhelyen is jelezve volt, hogy a tulaj tagja a helyi természetjáróknak.

 

 

Előzmény: hörpölin (39022)
HEV Creative Commons License 2013.03.11 0 0 39026

2013.03.15.-én kezdjük a  Fejérkőtől Tündérvölgyig túramozgalom bejárását, közlekedésileg jól elérhető Bp. felől is, igaz korán kell kelni. Ha valakinek van kedve csatlakozni gyertek! Részletek:

http://www.arkonbokron.hu/events/viewevent/280-fejerkotol-tundervolgyig-1

 

efemm Creative Commons License 2013.03.10 0 0 39025

>>Azt hiszem a cikkben szereplő indok abszolút respektálhatő volna.

Azért ez kicsit túlzás szerintem. Minden esetre éjszakai túrát már nem engedélyeznek a Bözsönyben... A territóriuma 10-100 négyzetkilométer, ha ráfektetsz bárhová a Börzsönre egy ekkora négyzetet, az alatt elég sok turistaút lesz. Annyira rejtőzködő életmódot folytat, hogy az, aki minden nap az erdőt járja, egyszer majdnem látta. :) Szerintem aki nem tér le jelzett turistaútról, az nem, hogy hiúzt, de más vadat sem lát, vagy csak igen ritkán, emiatt elég kevéssé zavarja őket.

Előzmény: Törölt nick (39023)
hörpölin Creative Commons License 2013.03.10 0 0 39024

Igazad van, szerintem is sokkal stabilabb helyen lett volna a bélyegző dobozkája a fasor valamelyik korosabb fáján, mint itt, ezen a félig már szétvert erdőszéli tájékoztató táblán!

 

A másik témával kapcsolatban: én inkább az egzotikusabb vadmacskákat szeretem, de embere válogatja! Link :-D

Előzmény: Törölt nick (39023)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.10 0 0 39023

Hörpölin, ahogy elnézem annak a táblának az állapotát lehet hogy hamarosan ismét új helyet kell keresni a ládikának? Meg egy kis festéket...:)

 

Egy cikk a hiúzokról, idézet belőle:"...kezdeményezhetik az erdészeti és turistaútvonalak esetleges áthelyezését, és nagyobb zárt erdőtömbök érintetlenül hagyását..."

 

www.origo.hu/tudomany/20130306-hiuz-borzsony-rejtozkodve-el-europa-legnagyobb-macskaja.html

 

Azt hiszem a cikkben szereplő indok abszolút respektálhatő volna.

 

Előzmény: hörpölin (39022)
hörpölin Creative Commons License 2013.03.10 0 0 39022

Habár a pecsételőhelyek fórumán már tavaly augusztusban leírták, de itt még tudomásom szerint nem szerepelt, hogy a Virágos-nyeregben a kéktúra bélyegző dobozkáját a volt Boróka büfé bejáratának vasrácsáról áthelyezték a vele szemközti erdőszélre, egy kissé kiherélt tájékoztató tábla tartóoszlopára. További jó hír, hogy megjelent egy lakókocsis büfé is a pecsételőhely mellett (az egyik képen látszik a sarka), az üzemeltetője szerint garantált a hétvégi nyitva tartás!

 

  

 

A tájékoztató tábla és a büfékocsi egyik oldala

A pecsételődoboz közelről 

olahtamas- Creative Commons License 2013.03.09 0 0 39021

A gyadai látogatóközpontban is volt kitéve ezekből a kiadványokból!

Nekem is tetszett.

Előzmény: Törölt nick (39019)
HEV Creative Commons License 2013.03.09 0 0 39020

közelebb hozta egy kicsit az erdészeteket, lehet hogy ez is a céljaik közt volt ezzel a lappal

 

Ez így igaz, és nem is nehéz feladat, hiszen a szerzők között van pld. Detrich Miklós aki a legnagyobb somogyi természetbarát egyesület egyik aktív túravezetője is egyben. (Somogyi famatuzsálemek)

Előzmény: Törölt nick (39019)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.09 0 0 39019

Múlt héten Visegrádon kezünkbe kaptunk egy kiadványt (folyóiratot) amit most volt időm olvasgatni, és mi tagadás meglepődtem mennyire színvonalas és informatív!
A lap címe: A mi erdőnk
Kéthavonta jelenik meg, a saját definíciója szerint 22 magyar állami erdészeti részvénytársaság lapja volna ez a lakosság, a turisták, az erdőjárók megszólítására, tájékoztatására.
Ez szerintem elég jól sikerült is, jó minőségű újságpapíron szép fényképekkel sokféle cikk van benne az Év madarának, vagy az Év fájának bemutatásától kezdve a Kecskeméti Arborétumon keresztül egészen a lovas fakitermelésig sokminden szóba kerül, emellett rejtvények (gyerekeknek) és programajánló is megtalálható a hasábjain.Számomra mint (csak) turista számára, aki csak sétálgat az erdőben, közelebb hozta egy kicsit az erdészeteket, lehet hogy ez is a céljaik közt volt ezzel a lappal, nálam mindenesetre bejött.

a címlap

  állatos cikkek

  egyéb témák

 

emgergo Creative Commons License 2013.03.09 0 0 39018

Előre foglalj asztalt, beesni elég esélytelen volt, amikor arra jártunk :)

Előzmény: nagypapi (38986)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.09 0 0 39017

Jégdugó

 

Különös jelenséget eredményezett a sok hó a Kőkapunál.

A Badacsony északi "kapuja", a felújítást követően jégcsatornaként funkcionál, vastag, jeges hó tölti ki a folyosót. Helyenként, Káptalantóti felé menet jobbra magasabb a hó, mint a csatorna.

A beton "tető", mellyel a kőrakást védik hómentes, de mellette már térdig érő a jeges hó. Hatalmas taposások fagyott nyomában lehet lépkedni, piszkosul csúszik.

 

Van hó a Badacsony tetején is, de inkább csak foltok.

A Balaton felé, a nyugati oldalon tavaszi a hangulat.

 

Nem ígérek részletes beszámolót, de sikeresen eljutottam Káptalantótiig, igaz bélyegzésre nem maradt idő, vettem egy jegyet 250 pénzért.

 

Szentbékkálla lesz tehát a Bakonyt "átszelő" túra kiinduló pontja, innen legalább Zircig szeretnék túrázni, de csak akkor, ha már a fák árnyat adnak, na és nem lesz sár.

Jesper Olsen Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39016

Persze ugyanez igaz itt még jó néhány emberre. Ha például valahol ("a klubban") összejönnétek, vége-hossza nem lenne az élményekben gazdag beszélgetésnek.

Előzmény: Jesper Olsen (39014)
pozo Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39015

Köszönöm nagypapi, szívemből szóltál:)

Előzmény: nagypapi (39006)
Jesper Olsen Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39014

Egyszer Veled is készithetne interjút a Turista Magazin!

Ilyen viszonylag rövid időn belül ennyiszer végigjárni a nagy kék országutat, az szép teljesitmény, emlékeid is vannak bőven.

Előzmény: Güsziológus (39012)
olahtamas- Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39013

Én is szoktam nosztalgiázni, amikor a GPS trackeket ráteszem ez ország térképére, és látom, hogy mikor hol voltam.

igaz csak az utóbbi 10 évben archiváltam komolyabban.

Bizony van, amikor beletelik néhány tucat percbe is, mire beugrik, hogy mi célból is voltam az adott helyen és időben :)

Van amikor a fényképeket kell előszednem.

Előzmény: Güsziológus (39012)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39012

Evezzünk békésebb vizekre!

 

Teljes gőzzel rendezgetem az emlékeket, és egy eldugott helyen igazi kincset találtam.

2001. január 12.

Egy buszjegy, piros tintával, 2 főre, Bakonycsernye, Kisgyón - Csókakő vmh. 300 forint.

A két főnek volt ennyi.

 

A lényeg persze nem az ár, hanem az, hogy a csellengő buszjegy még olvasható, és dokumentálja, hogy arra jártam.

A számítógépes nyilvántartás alapján be is azonosítottam a napot, ez bizony az első OKT első duntántúli túrája volt.

Jól emlékszem, havas, hideg idő volt, Tésről ereszkedtünk, csak úgy.

Csúszkáltunk rendesen!

Akkoriban még bot nélkül.

Mivel Kisgyón egyik házában turisták voltak, és bélyegző is volt náluk, bepecsételtem a füzetbe.

A füzet is megvan természetesen:-)))

Güsziológus Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39011

A választ időközben belinkelték.

Ez egyébként régi vita.

Ha a szervezett turistákat megkérdezed, akkor az a csillagtúra, hogy különböző az indulási hely, de egy ponton találkoznak.

Klasszikus csillagtúrákat szerveztek a Pilisnyereg - be, na és ilyen pont volt Kevély-nyereg is.

 

Aztán jöttek az autósok, és bevezették az "új" fogalmat, csillagtúra. Ez úgy látszik gyorsabban terjedt el, hisz volt médiavisszhang is.

Egy pontból indulnak, ide érkeznek vissza. Ez is olyan, mint a csillag, de előbb volt a turisták által használt elnevezés.

 

 

A lényeg a lényeg, az első Szent István Vándorlás csillagtúra volt, hisz a túrák célja Dobogókő volt.

A kettő épp elég, több, mint az egy:-)))

 

Amúgy nem kötözködési céllal írtam, valóban zavar, a legoptimálisabb.

Előzmény: nagypapi (39005)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!