Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.06.15 0 0 4473
Sziasztok. Komposztálo ágdaráló gépet akarok vásárolni, érdeklődöm, hogy ezek érnek e valamit, illetve késest vagy abrikterest érdemesebb e beszerezni. Ha típust tudtok ajánlani az is jó lenne. Kiskertről van szó csak sok a szőlővenyige meg az egyéb hulladék ág.
Köszi.
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.15 0 0 4472
a fűkasza nem eladó, a kapagép eladó.
Előzmény: Törölt nick (4471)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.15 0 0 4471
Az is jó lenne, de mindenképpen kell vennem fükaszát.
Előzmény: Törölt nick (4459)
-Tsunami- Creative Commons License 2008.06.15 0 0 4470

a mulcsozó betét jobban aprít???

Nem az nem aprít, hanem lezárja a késházat hogy ott szépen darabokra aprítsa a mulcsozós kés a füvet.

Előzmény: ugyörgy (4469)
ugyörgy Creative Commons License 2008.06.15 0 0 4469
sziasztok.
olvasgatok itt:
"a fűnyírók, nagy részhez adnak, vagy rendelhető mulcs betét, ezt ha beleteszed akkor nem gyűjti a fűvet hanem felaprítja és viszteríti e gyepre, enek van jótékony hatás is a gyepre de nem szabad túl sokszor alkalmazni mert befilcesedik a gyep."

..és ezzel kapcsolatban kérdeznék is.
én pl. egy KF-04 tologatós adaptert (oldal kidobós) használok, most éppen egy GCV 160-as motorral, ezen nincs fűgyűjtő. Mulcsozó betétet nem láttam még, nem ismerem, de az én masinám is eléggé fölaprítja a füvet (pár cm-es).
most jön a kérdés: a mulcsozó betét jobban aprít??? érdemes használni ??
Ahogy haladok vágáskor a gép szép "rendet" szór, ez pár nap alatt megszárad és elbomlik egy idő után.
Előzmény: 4125 (4441)
kawa550 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 4468
Hali!
Nem vagyok túl jártas a témában, vagy 5 éve áll nálunk egy Robi Rekord-250 T kertitraktor,pótkocsival, hótolóval. Még apám kapta, valami tartozás fejében, de semmire sem használjuk. Kétszer volt beindítva, akkor is csak a gyerekek kedvéért.
Szeretném eladni mielőtt tönkremegy az állásban. Van kereslet az ilyesmire? Ha igen, akkor rendbe rakva, kipucolva kb mit ér reálisan?
4125 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 4467
a mostani újságban nincsenek benne, mert már nem akciósak, de meg lehet őket vásásrolni, a metro-ban is kaphatóak voltak.
4125 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 4465

a ráülös átlagra 250-300 között mozog.

nem kimaradt, hanem olyan alktrészekből amiből éppen sok van.

pl a kawasaki motort tuti azért rakták rá az 55 ezres gépre mert sok volt belöle, az mtd is annál olcsóbban veszi a beszálítoktól az alkatrészt minnél többet rendel.

és szerződést szoktak kötni, tehát ha vmit beszállítanak neki és nem megy az eladása olyan ütemben amilyenben gondolták, vagy továbbadja vkinek az alktrészt-motort, vagy mint ebben az esetben más gépekhez használja fel.

az auchanos kawasaki motoros gépek egy az egyben a jubileumi mtd platinum gépek voltak csak piros színben  és kawasaki motorral.

az eredeti platinum gép szürke és honda motorral szerelt volt, de szerintem elég drágán adták. és így megmaradt egy csomó fűnyíróház, stb, ezért felépítettek egy fűnyíró tipust ami ugyanaz, csak kawa motorral.

Előzmény: Törölt nick (4464)
4125 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 4463

Zeki

 

azt a fűnyírót az mtd a nagyáruházaknak gyártja, általában más mtd gépek már meglévő alkatrészeiből, gondolom amiből sok van raktáron abból összedobnak vmi nagyáruházi gépet.

 

aza traktor pedig nem tarktor, hanem ráülös fűnyíró---szó szerint.

végésszélessége is elmarad a traktrorkétól, teljesítménye pedig végképp.

az én tológatós fűnyírom erősebb mint ez a felülös gép.

Előzmény: Törölt nick (4451)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.15 0 0 4462
de van. csak félre értettem a könyvben irtakat és ezért ment bele több. figyeltem a hangját, nem hallottam rajtaváltozást. remélem, hogy nem lesz semmi gáz belőle, mert akkor megőrülök, hogy egy 2napos gépet elcsesztem.
Előzmény: 4125 (4461)
4125 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 4461

szerintem, mielött újra beindítod a fűkaszát, kérdezd meg vkitöl, mert elképzelhető, hogy olyan helyre is bement az olaj ahonnan nem tűnik el egyhamar, a motor járásátol. ráadásul ha vmi gáz lesz belöle az nem garanciális hiba, és talán késöbb is látható majd, hogy kicsit túl sok olajjal üzemelt.

de ha beindítod, akor nagyon figyelj hogy van-e vmi változás a járásában, hangjában.

egyébként nincs nivópálcája?

 

Előzmény: Törölt nick (4460)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.15 0 0 4460
ma megtaláltuk a hiba okát. a hiba én voltam, túl sok olajat öntöttünk bele :(. most ki lett takarítva, és a megfelelő szintig az olaj.
valaki nyugtasson meg, hogy nem lesz ettől baja.
Előzmény: Törölt nick (4452)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.15 0 0 4459
szia. mármint szeretnéd megnézni, hogy milyen?
Előzmény: Törölt nick (4456)
MySQL Creative Commons License 2008.06.14 0 0 4458
Üdv Urak!

Van egy kb 10 éves 3.5LE Briggs motoros fűnyíróm, amit nemrég gyűrűztem újra, első rántásra indul, nem füstöl, a blokk porszáraz, szimmeringek, tömítések és a gyertya újak.

Sajnos a következő hibajelenséget produkálja:
Rövid járás után elkezd a karburátornál durrogni (olyan mintha berobbanna a benzin-levegő keverék) és leáll. Ez mitől lehet? Egyébként van, hogy megy rendesen, de mostanában egyre sűrűbben jön ez elő.

A motor kb így néz ki:
bia01 Creative Commons License 2008.06.14 0 0 4457
a000 Szia! Érdekelne a kapálógép! Lsz. egy elérhetőséget adni hogy mikkor lehet a gépet megnézni, Biatorbágyon lakom. Köszi!
Előzmény: Törölt nick (4447)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.14 0 0 4456
Szia, én is gondolkodom a Castelgardenben és egy vidéki útban, esetleg egyeztethetünk; ha érdekel, írj: palladium kukac index hu
Előzmény: 4125 (4441)
bozótirtó Creative Commons License 2008.06.14 0 0 4455
Nézzétek meg figyelmesebben,nem e csak képzelődsz!Egyébként 3 napon belül akkor cserélnek ki valamit ha meghibásodik,ok nélkül nem.
Előzmény: Törölt nick (4454)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.14 0 0 4454
most voltam kint megnézni. alá raktem még előtte egy karton lapot, és olajos lett. nem csöpög, hanem mintha zivárogna, olyan mintha a motor illesztésnél engedne. linkelek képet ahol bekarikáztam hogy hol láttam olajat, ott a csavar is olajos volt.
motor
holnap megnézzük jobban, remélem nem komoly. ha gáz van visszavisszük, elvieg 3napig vissza lehet vinni ok nélkül és visszadják a pénzt, márha igy van.
bozótirtó Creative Commons License 2008.06.14 0 0 4453
Egyáltalán nem normális!Mi az hogy csöpög?Honnan?
Előzmény: Törölt nick (4452)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.14 0 0 4452
ma be lett üzemelve a CastelGarden XB 38 HD, csak amikor elrktam pihenni, észrevetem, hogy valahonnan csöpög az olaj, és nem az olajtartájtól. ez normális vagy valami gáz van? mindent leírtak szerint csináltunk
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.14 0 0 4447
Tárnok.igen eladó
Előzmény: gws580 (4446)
gws580 Creative Commons License 2008.06.14 0 0 4446

Helyileg hol laksz?

Engem érdekelne a gép,mert úgyveszem ki a szavaidból ,hogy eladnád...

Előzmény: Törölt nick (4442)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.06.14 0 0 4445
A Vaterán időnként elkelnek ilyenek 30-35 körül.
Előzmény: Törölt nick (4443)
Szipi71 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 4444

Szia 4125,

 

nagyon köszönöm a részletes választ.

Jól fel van adva a lecke, a hétvége a vizsgálódásé, és keresgélésé lesz.

Köszi még egyszer!

 

Szipi71

 

Előzmény: 4125 (4441)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.13 0 0 4443
mártmint mennyért asható el. tökéletes minden értelmben, festékse kopott meg rajta:)
Előzmény: Törölt nick (4442)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.13 0 0 4442
szerintetek mennyibe kerül egy Robi-156 B kapálógép quantum 55 motorral, 2000 évjárat, max 20x volt használva, és akkor sokat mondok. tippek?
4125 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 4441

hát ez így nehéz lesz.

 

el kell döntened, hogy milyen vágásszélességüt akarsz, nagy sík területhez minnél szélesebb ajánlott, de tagolt területhez, vagy olyanhoz mint a tied nem biztos hogy a szélesebb a jobb, ezt embere válogatja.

 

létetzik akkumulátoros gép is lithium ionos akkuval.

 

a fűnyírók, nagy részhez adnak, vagy rendelhető mulcs betét, ezt ha beleteszed akkor nem gyűjti a fűvet hanem felaprítja és viszteríti e gyepre, enek van jótékony hatás is a gyepre de nem szabad túl sokszor alkalmazni mert befilcesedik a gyep.

el kéne döntened, hogy kell-e neked ilyen funkció.

 

de a legfontosabb, hogy mennyit szánsz rá, mennyi ideig akarod, hogy kiszolgáljona gép, ha sokáig akkor nem a teszkóban kell vásásrolni....

 

itt van néhány önjárós elektromos gép:  

 

http://www.profikisgep.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=6501&category_id=10&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=41

 

http://www.profikisgep.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=6760&category_id=10&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=41

 

a fűgyűjtő lehet merev műanyag, vagy hálós kivitelű.

a késház lehet acélból, vagy műanyagból, benzineseknél aluminumból is lehet.

minnél erősebb gépet válassz.

 

két webáruház:

http://www.kerttechnika.hu/index.php?page=termekek&page2=termekek2&alkat=59

 

http://www.profikisgep.hu/index.php?page=shop.browse&category_id=10&option=com_virtuemart&Itemid=41

 

 

ezeket olvasd el:

 

http://www.kerttechnika.hu/index.php?page=cikk&page2=cikk2&id=104

 

http://www.kerttechnika.hu/index.php?page=cikk&page2=cikk2&id=181

 

ez enm fűnyírás, de olvasd el, fölleg ha mulcsozni is akarsz:

 

http://www.kerttechnika.hu/index.php?page=cikk&page2=cikk2&id=180

 

én nem leszek a hétvégén, de mások is válaszolnak majd neked.

majd hétfőn leszek, vmikor kertészkednem is kell :-)

 

ne kapkodd el a vásárlást!

 

 

Szipi71 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 4440

Szia 4125.

 

tényleg láma vagyok a témához.

Ha ajánlasz egy-két márkát elektromosból, ami jó minőségű, akkor már utána tudok menni.

 

Előre is köszi

Szipi71

 

Előzmény: 4125 (4439)
4125 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 4439

semmilyen benzines fűnyíróval nem szabad nyírni dombról lefele!!!

mert az olaj oda folyik ahova nem szabadna neki!

 

a nagyobb emelkedőt sem bírja a piacon kapható legtöbb benzines gép.

de amelyik olajszoróval rendelkezik, az már bírja az emelkedőt, de azt sem szabad lefelé, és a kipufogó felé megdönteni.

itt egy cikk, olvasd el: http://www.kerttechnika.hu/index.php?page=cikk&page2=cikk2&id=183

 

egyébként hiába önjárós egy benzines gép, mert teli fűgyűjtővel olyan nehéz, hogy meredek terepen kikapar a kerék, még akkor is, ha hátsó kerék meghajtású.

szóval azt is tolni kell mint a barom :-)

 

általában a benzines gépeknél kaphatók az önjárós kivitelüek, azért mert őket nehezebb tolni és feltolni az emelkedön. (önsúlyukból adodoan is)

az elektromos fűnyíró feltolható akár 45fokos emelkedőn is, és nem megy tönkre a motorja az emelkedötől.

de létezik önjáró elektromos fűnyíró is.

 ha minőségi szegélyvágót akarsz, felejtsd el a Black&Decker vagy Gardena-t, ennél sokkal de sokkal jobb gépek vannak.

Előzmény: Szipi71 (4438)
Szipi71 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 4438

Szia,

 

Köszönöm a gyors választ!

 

Igen a pázsit vs. gyep kifejezéseket még tanulnom kell, utána nézek, melyik mi. Nem hiába régen éltem vidéken. :)

 

Szóval a terület 450-500 m2 amit aktívan vágnék. Nem várom meg, míg felgazosodik, így csak lágyszárúakat kell visszavágni, és reményeim szerint csak füvet. Aktívan gyomlálnék.

 

A telek viszont domboldal, ami azt jelenti, hogy csak lefele menne a fűnyíró, ha nem önjáró, akkor felejtős (szerintem).

 

Ha úgy indulok el, hogy veszek egy márkásabb? (mondjuk Black&Decker vagy Gardena) elektromos szegélyvágót, és he kell, később a tereprendezés után vagy egy gyűjtős elektromos vagy "motoros" fűnyírót (ami esetleg önjáró, és megoldja a felfele menetet), akkor talán nem rossz irányba indulok?

 

Szipi71

 

Előzmény: 4125 (4428)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!