Keresés

Részletes keresés

pittipitti Creative Commons License 2008.12.14 0 0 27925
De az árban lehet nincs igaza.....
Ha megnézed a dhl-oldalát és eltérést látsz adasd fel vele és fizesse csak ő a szállítást....
Előzmény: Slider1 (27921)
pittipitti Creative Commons License 2008.12.14 0 0 27924
Lehet hogy igaza van:

http://www.dhl.hu/publish/hu/hu/services/exp_services/time_definite/iexpress.high.html

Nézegesd meg....a dhl magyar oldalát.
Előzmény: Slider1 (27921)
pittipitti Creative Commons License 2008.12.14 0 0 27923
Nem kell szólnod :-)
Miért kérdezed hogy megbízható-e? Értelmezhetetlen kérdés :-)
Előzmény: Izzie (27922)
Izzie Creative Commons License 2008.12.14 0 0 27922

Sziasztok, köszönöm az eddigi segítséget.

Még annyit szeretnék, (ami lehet, hogy magától értetődő, mert senkit nem láttam kérdezni), hogy szóljak-e az emberkémnek, hogy nálunk last name first name sorrend van, vagy a magyar futár van olyan leleményes, hogy kitalálja?

A DHL megbízható?

Slider1 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 27921
Sziasztok!

Beszéltem egy termékkel kapcsolatban az eladóval és azt mondta, hogy itthon rendeljem meg a postát mert így az olcsóbb. DHL-el.

Egész pontosan ezt írta:

Hello,
The cheapest service is DHL at £26 +VAT+£12 insurance
DPD will cost £38 +VAT+12 insurance.
The weight of the parcel is 15kg sizes are as following length:75cm, width:62cm, height:23cm
It should be much cheaper if you order the service in Hungary rather than in England.


Ezt most nem értem. Ilyet lehet csinálni? Nem neki kell feladni és azt a postai díjat kifizetni? Hogy tudom én megrendelni a szállítást onnan?
Valaki kérem segítsen nekem.
garfieldka Creative Commons License 2008.12.14 0 0 27920
Megoldást nem tudok, viszont több hibát követtél el.

1. A vétel után mindenképp gyanús, ha az eladó napokig nem jelentkezik. Tehát próbálnod kellett volna továbbra is a kapcsolatot felveni vele. Ha nem sikerült volna, akkor jogosan reklamálhattál volna az ebay-nél, hogy nem teljesíti a szerződést.

2. Azok után, hogy nem is jelentkezik, kifizetted. Ráadásul a pénzt levélben küldve.

3. Ha nem küldi hozzánk, az valószínű a termékleírásban is szerepelt. Még a vétel előtt tisztáznod kellett volna és akkor megúsztad volna ezt az egész "csúnya történetet".

Ezek után nácizhatsz, és csinálhatsz bármit, sok reményed nem lesz a termékre vagy akár más termékre ettől az eladótól. Örülj, ha a pénzed majd valamikor visszakapod!

Javaslatom azért van. Mégis próbálj vele kapcsolatba kerülni, s igyekezz a pénzed visszaszerezni! De ne ilyen heves vérmérséklettel, mert akkor nála is felmegy a pumpa. Nem vagy jó pozícióban, még akkor sem, ha a jog esetleg melletted áll. (Bár ehhez azért ismerni kellene az egész történetet, a másik fél elmondását is.)
Előzmény: k robert (27919)
k robert Creative Commons License 2008.12.13 0 0 27919
Sziasztok

egy elég csúnya történet megoldásához kérek esetleg tőletek segítség ill ötletet

vettem egy emberkétől egy villanymozdonyt kb 1/5-öd áron a német eladó nem köldött semmi választ 4 napig és ezek után postán feladtam a vételárat és a szállítási kölséget neki postán bíztosítva majd még aznap délután jött egy levél, hogy vissza akarja mondani az üzletet mert m-ora nem küld semmit mert bonyolult és elál az üzlettől, erre vissza írtam neki az eba-on keresztül, hogy semmi gond van német szállítási címem.
ezek után mér kissé idegesebben közölte, hogy akkor sem lessz üzlet mert eladta a mozdonyt.
ekkor küldött egy ebay-os visszamondást amit én letiltottam, megírtam neki, hogy ha kell akor beperelem mert arra nem kötelezhetem, hogy mo-ra küldje, de német címre igen és ha kell akkor ezt meg is teszem, és bevéstem neki egy negatív bejegyzést.

majd azért, hogy legyen valami közbenső megoldás és úgyis nála a pénzem akkor esetleg ajánljon fel valami másik nekem és neki is megfelelő modellt

erre egy nagyon ideges válasz jütt amiben megparancsolta, hogy hagyjan békén és ő már eladta másnak ezt a mozdonyt

na ilyenkor mit lehet tenni az ilyen nácival?

hogy és hol lehet kitilani és itthon Magyarországom beperelni, feljelenteni internetes csalásért

segítségeteket előre is köszönöm

Kollár Róbert

ui nekem 140+ bejegyzésem van neki kb 240tehát azért semelyikünk sem kezdő bár én csak vásárolni szoktam
Degeczi Creative Commons License 2008.12.13 0 0 27918
onnan többnyire a sima Királyi Posta is ide szokott érni ennyi idő alatt...

ha csak ellenőrzött címre hajlandó küldeni, akkor nem megy
kisebb értékűeknél nem szokott gond lenni, én is kértem már angol kolléga címére olyat, ahol a nemzetközi postaköltség drágább lett volna, mint maga a tárgy
de drágább cuccnál ezt valszeg nem vállalják, hiszen kockázatos, h lopott accountot használó tolvaj is lehet a vevő
Előzmény: Slider1 (27917)
Slider1 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 27917
Sziasztok!

Valaki nekem is segítene, mert nagyon fontos lenne. Ha másban nem is akkor abban, hogy Angliából melyik a leggyorsabb posta Magyarországra? Akik vállalnak 3-2 napon belüli szállítást?

Másik kérdés egyben:

Ha Ebay-en angol címet adok meg szállítási címnek de a Paypalon magyar a címem, akkor lehet baj? Vagy hogy a kártyám adatai magyarok. Mert valahol kérnek valami cím validációt vagy mit. Ez most hogy is van? Várom válaszotokat. Kérlek segítsetek.
zsitvayb Creative Commons License 2008.12.13 0 0 27916
Ok, és jól sejtem ugye, hogy alapvetően azért nagyon nem kell aggódnom?
Nem egy nagy összegről van szó, de azért mégsem mindegy...
Előzmény: pittipitti (27915)
pittipitti Creative Commons License 2008.12.13 0 0 27915
Ebaynak felesleges volt írnod....
Hogy mennyit várj a fizetéstől??
Attól függ ír-e választ neked....
Meg ha feladta kb mikorra várható.....
Én 20-30 nap közt indítanék disputét.....és még így van neki 20 napja ...addíg lehet dispute....
Előzmény: zsitvayb (27914)
zsitvayb Creative Commons License 2008.12.13 0 0 27914
Köszi, egyelőre ez történt. Plusz megtaláltam a neten a cégét, oda is irtam egy e-mailt, valamint egy eBay-es levélben is találtam a sráchoz valami cimet, oda is irtam. :) Mindehova, biztos ami biztos. :)
Ja, és persze az eBay-nek is irtam gyorsan.
Kb. 25000 pozitiv értékelés van az arcnak, szóval nem tudom mi lett vele. Korábbi rendelésemet megkaptam tőle gond nélkül, gyorsan.

De ok, akkor várok. Irod ezt a 45 napot, de valójában szerinted mennyit lenne érdemes várni?
pittipitti Creative Commons License 2008.12.13 0 0 27913
Próbáld megvenni és ha engedi később fizetni....bár nem tudom hogy ez megoldható-e.
Vagy megrendelem az én nevemre és elküldöm neked.....
Megbeszéljük msn-en.
Előzmény: autoart (27912)
autoart Creative Commons License 2008.12.13 0 0 27912
Szia, nem ebayes dolog lett volna, hanem egy amerikai bolt, máshova nem nagyon tudtam fordulni, azért sürgős mert egy olyan tárgyól van szó ami lehet már ma délután sem lesz kapható mert elviszik mindet. A számlára meg nem tudok ennyi idő alatt pénzt tenni.
Előzmény: pittipitti (27910)
pittipitti Creative Commons License 2008.12.13 0 0 27911
Írj neki levelet a paypalos emailcímére.....
Várj pár napot a disputével.....fizetéstől 45 napod van.
Előzmény: zsitvayb (27907)
pittipitti Creative Commons License 2008.12.13 0 0 27910
Ha nem igényel azonnali paypalos fizetést akkor rendeld meg a saját ebayedre....csinálj egyet....
A kifizetésében tudok segíteni.....
Előzmény: autoart (27908)
Slider1 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 27909
Sziasztok!

Angliából szeretnék vásárolni. Sürgős lenne mert karácsonyra kellene az eszköz. Nagyon bosszantó, hogy az eladó csak angliai címre postáz. Örülnék ha valaki tudna segíteni abban, hogy angliai címre kipostázza az illető, majd valaki aki ott kint él hazaküldi a terméket.

Ha valaki segítene ebben azért hálás lennék és egy apró honoráriumot is fizetnék érte, mert nem vagyok tehetős ezért is vásárolok külföldről mert jobban megéri, viszont karácsonyra nagyon nagy öröm lenne, ha meg tudnám venni.

Mik a tapasztalatok, vannak megbízható emberek? Nem akarok azért kellemetlen meglepetést. De óriási segítség lenne nekem ha valaki megszánna. egy becsületes embert keresek aki segítene.
Ha van ilyen kérem jelentkezzen a fórumon hogy fel tudjam venni a kapcsolatot vele.

Előre is köszönöm a segítséget.



Másik kérdés egyben:

Ha Ebay-en angol címet adok meg szállítási címnek de a Paypalon magyar a címem, akkor lehet baj? Vagy hogy a kártyám adatai magyarok. Mert valahol kérnek valami cím validációt vagy mit. Ez most hogy is van? Várom válaszotokat. Kérlek segítsetek.
autoart Creative Commons License 2008.12.13 0 0 27908
Sziasztok megpróbálom itt, SOS kellene valaki lehetőleg még ma éjszaka aki tudna rendelni 30e ftos értékben még most, és rendelkezik paypallal!! Sürgős lenne, emailem publikus.
zsitvayb Creative Commons License 2008.12.12 0 0 27907
Sziasztok!
Próbáltam a problémámra megoldást találni a fórumban, ami részben sikerült is, de a biztonság kedvéért szeretném, ha valaki segitene.
Viszonylag kezdő ebayer vagyok, bár ovlt már két adásvételem ami simán ment.

Tegnap történt, hogy vettem ugyanattól az eladótól, egy ugyanolyan terméket, ami az egyik korábbi tranzakcióm is volt. A srácnak azóta megváltozott a felhasználói neve, nem tudom, hogy ez számit-e valamit.
Ahogy ezt tettem korábban is, azonnal fizettem is paypal-on keresztül.

A korábbi tranzakciónál a srác másnap irt is egy levelet, hogy postán a csomag, majd 4-5 nap múlva meg is kaptam.
Most nem jött ilyen levél, ezért gondoltam belépek és megnézem mi a helyzet, úgy emlékeztem, hogy valahol nyomon lehet követni, hogy a mi a helyzet.

Nos, ekkor ért a legnagyobb döbbenet, az eladó "no longer registered to ebay".

No, ilyenkor mi van? Várjak egy picit, hátha megjön a csomag, vagy inditsam azonnal a dispute-ot paypal-on?

Segitsetek! :)
arturatya1 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 27906

Garfieldka!Megkaptam a válaszlevelet,csak én balga a másik címemre vártam....

Köszi a kimerítő választ!

arturatya1 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 27905
Garfieldka!Küldtem tegnap egy mail-t,Sigma 500/f4,5-es obi vásárlás ügyében.Nem kaptad meg?
pittipitti Creative Commons License 2008.12.12 0 0 27904
Most ha jól tudom claim nyitaáa után (korábban 45nap) most 30-35 nap áll a paypal rendelkezésére hogy döntsön.

Közben bármikor kérdezgethetnek akár téged....tehát figyelj oda milyen leveleket kapsz.

Előzmény: tzsv (27903)
tzsv Creative Commons License 2008.12.12 0 0 27903
Köszönöm, várok még akkor.
Többször érdeklődtem az eladónál, egy (igen fura, mentegetőző) válasz, a többire semmi, csomagszámra vonatkozó kérésemet ignorálta. Dispute-oltam, aztán egy idő után claim. Most lesz egy hónapja, hogy fizettem. A claim hatására küldött tracking number nem létezik, a posta szerint (kerestem a megadott oldalon)...
Előzmény: pittipitti (27902)
pittipitti Creative Commons License 2008.12.12 0 0 27902
Valami információt kaptak....esetleg a kereskedő adott egy tracking numbert...amit láthatsz a claimodnál...és ha nem vonod vissza a claimot 1 nap után folytatják az eljárást...
Dispute nyitása után alakítottad claimmá???
A resolution centert állandóan figyeld...főleg ha jön vmi paypal levél és ott láthatsz a kérdéses claimnál több infót.

Nos ha megjön közben a csonagod akkor cancellezd a claimot....
Ha egy refundot ítélnek majd meg neked és utána jön meg a csomag akkor fizesd újra az ebayen belépve....lehetőséged lesz ismét paypallal fizetned.
Nekem már usából jött igy vmi....refundolt....és utána megjött....újrafizettem....
Ilyenkor a karácsonyi csúcsforgalom idején inkább várjuk ki a 44- napot aztán dispute....és ha kell claim....

Előzmény: tzsv (27901)
tzsv Creative Commons License 2008.12.12 0 0 27901
Sziasztok,
egy lassan egy hónapja meg nem kapott francia küldemény miatt indítottam egy claim-et 5 napja. Jött is egy mailem a PP service-től tegnap reggel, miszerint

„If you still haven't received your item, you don't need to do anything. We
will review the information submitted by the seller, and this investigation
will continue. We'll notify you as soon as we get more information about
your case.”

ugyanakkor, a PayPal-ban a claim details-ben már számomra nem ennyire egyértelmű a dolog, tehát tegyek/ne tegyek bármit momentán:

„claim requiring action”

„Please review this information and determine whether you would like us to continue processing your claim. You may cancel this claim by clicking "Cancel Claim" below. If we do not hear from you, we will resume our investigation in 1 days.”

(ezek gyakorlatilag egyidőben jöttek)

A csomag sehol továbbra sem, az eladó velem nem kommunikál, a PP-nak megadott egy, a posta (Coloposte) szerint nem létező tracking number-t....

Szerintetek? Előre is köszönöm, ha tanáccsal/észrevétellel tudtok szolgálni.

garfieldka Creative Commons License 2008.12.11 0 0 27900
A vámmal semmi gond nincs. Ha olyan értékű holmit veszel, ami vámköteles és ki is róják, akkor kifizeted és kész. Az említett érték már bőven az. Ha nem fogja meg a vám, akkor meg örülj!

Próbálkozhatsz akármivel! De a hatóság a legártatlanabb küldeményt is felbonthatja. S ha esetleg kételyük lesz a valós értékkel, megbecsülhetik és rosszabbul is járhatsz.

Ha ilyen helyről vámköteles cuccot veszel, számítanod kell arra, hogy megvámolják. Nincs ebben semmi különös.
Előzmény: greenbio (27897)
Pavel Creative Commons License 2008.12.11 0 0 27899
Szerintem a berakott papírnak nincs nagy jelentősége. Az én csomagjaimban mindig van számla, sokszor kívül, mégis mindig tőlem vár igazolást a vámhivatal.
Előzmény: greenbio (27897)
Ejejump Creative Commons License 2008.12.11 0 0 27898
Hello, nem lesz gond a VÁM-mal, egyszerűen csak ki kell fizetned :)
(Bekérik a PayPal-s kifizetést nyomtatva, az alapján számolnak ÁFA-t, egyéb fizetendőt)
Üdv
Előzmény: greenbio (27897)
greenbio Creative Commons License 2008.12.11 0 0 27897

Megkértem a srácot hogy ne tegyen bele semmilyen E-bay-es, PayPal-os papirt. Azt mondja oké, ajándékként fel tudja adni, de kénytelen a valós értéket ráirni mert biztositással küldené.

Kapott már igy valaki valmit? Vámmal volt gond?

 

Köszi

Előzmény: t.lantos (27896)
t.lantos Creative Commons License 2008.12.11 0 0 27896

250e kicsit draga moka.

ha tenyleg aprosag, akkor alacsony ertekmegjelolessel kuldje dhl/fedex/ups, akkor biztos megerkezik. postan meg ha eltunik, ott suzrod tokon magad.

amugy meg vam es +20% afa.

Előzmény: greenbio (27895)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!