Keresés

Részletes keresés

PeterBecske. Creative Commons License 2013.03.18 0 0 39071

Kedves Kéktúrások!

Péter vagyok a Becskei fagyizóból!
Nagyon nagy öröm volt számomra ez a hétvége.
A híradások arról szóltak, hogy autóban rekedt emberek családok stb. kaotikus állapotok az Országban, de a Túrázókat semmi sem fogta vissza.
A hétvége folyamán még nem volt nyitva kicsiny kis üzletünk. Természetesen a bélyegzés miatt kinyitottam és igyekeztem mindenkit megvendégelni egy csésze teával vagy fagylalttal. Annyira jó volt látni ahogy a hidegtől kipirult, combig sáros mosolygós emberek jó kedvvel kissé fáradtan megpihentek nálunk. Sokan tudjátok hogy ezek a pici települések egyre rosszabb helyzetben vannak. Nálunk az ivó is csak délután 4-től nyit ki. A mi játékcukrászdánk meg csak hétvégén. Nagyon sokat jelent az nekünk ha ti jöttök. Nem az eszméletlen nagy anyagi bevételek miatt, hanem azért mert mindannyian különböző helységekről jöttök hozzátok magatokkal az ország velejét. Mindazokkal akikkel szóba álltok kap egy kicsit belőletek mint ahogyan én is.
Köszönöm szépen nektek, hogy ezt az emberpróbáló távot megteszitek. Köszönjünk hogy tarsolyotokból mi is kapunk egy keveset...
Remélem a Kék-túra még népszerűbb lesz, hisz a Nógrádi táj szépségét érdemes mindenkinek megtekintenie.

Amennyiben Becskén jártok... Nézzétek meg a Szúpát. Annyit kell róla tudni, hogy a Buddhisták állították és ez egy szent hely. Bele menni nem lehet de ha az Óramutató járásának megfelelően háromszor körbejárjátok a kívánságotok telejülhet.
Én azt szoktam mondani keresztényeknek és más felekezethez tartozónak, menjen csak fel nincs mit veszíteni vagy összejön vagy nem :)

Zárógondolatként: Nagyon várunk titeket...

Péter a Becskei Fagyizóból.

lükepék Creative Commons License 2013.03.18 0 0 39070

Na de azt akarják, hogy elszaporodjon. Ahhoz meg biztos, hogy kell  a háborítatlanabb terület, mert pl. egy alom kölyök felnevelése nem megy úgy, hogy szombat-vasárnap bebámulnak a gyerekszobába..

Előzmény: efemm (39025)
Pápai vándor Creative Commons License 2013.03.18 0 0 39069

OKT

Sárvár - Káld

 

2013.március 17

 

Szeles időben teljesítettem ezt a szakaszt , az út végig jól járható volt csak egy -két helyen voltak hóátfúvások

az úton de annyira meg volt már tömörödve a hó hogy lehetet menni  a tetején.

A jelölések is jók de a Közép-Allé után Sitke irányába lehetne sürübben is , igaz csak mindig egyenesen kell menni.

Sitkei kápolnához érdemes letérni van előtte 2 fedett pad asztalokkal , érdemes itt elfogyasztani a tízórait vagy uzsonnát.

Gércén a Kismackó kellemes hely , érdemes betérni , márcsak azért is mert itt van a pecsét , még próbapapírt is kaptam és

a forró csoki is jólesett a szeles idő után.

Az erdészházaknál a pecsétek jó állapotban megtalálhatók , nekem a hosszú egyenes aszfaltos szakasz annyira

nem jött be , de vannak látnivalók amiért érdmes megállni.

Banyafáknál szintén vannak padok és asztalok.

Hidegkúti erdészháznál át kell menni a hídon , ott folytatódik a kéktúra , onnantól már szebb a z erdő és

néha felbukkan az útról balra kitekintve a Ság - hegy is .

Van egy egy hely az erdőben ahol sódert termeltek ki , ott egyenes kell tovább menni , sokáig nincs jelzés.

Innen nem messze találkoztam össze Annyi baj legyen fórumtársunkkal aki jött velem szembe futva miközben

én éppen egy hatalmas szarvascsordát próbáltam lefényképezni .

Gyorsan üdvözöltük egymást és mindenki ment tovább a  saját útján.

Gáz nyomásfokozónál újra felbukkan a Ság - hegy , majd innen a széles sóderes út bevisz a faluba .

Korona kocsmába nem tértem be pecsételni , mert jött a busz amivel indultam vissza Sárvárra .

Majd legközelebb megkeresem a pecsétet az iskola udvarán hiszen lesz rá időm mivel innét fogok indulna a

Szajki tavakhoz , reményeim szerint szombaton.

 

nagypapi Creative Commons License 2013.03.18 0 0 39068

Egy Tavaszi Széll összesre befizetnék.

Lehet, hogy ő is a kiadáson gondolkodik, azért nem írt a topikban beszámolót a megkezdett AK-ról.

:-)

Előzmény: asciimo (39067)
asciimo Creative Commons License 2013.03.18 0 0 39067

Hat ez nekem ugy tunik mintha valaki az elmenybeszamolit kiadja konyv alakban.

En szivesen olvasgatok elmenybeszamolokat itt a topikon, de nem fizetnek erte x ezer forintot.

 

Előzmény: Törölt nick (39040)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.18 0 0 39066

Ilyet se értem még meg: hó alól szedem a medvehagymát... :)

_ZE Creative Commons License 2013.03.17 0 0 39065

A Z- mentén a Csúcshegyi nyereg felé tartva bal oldalon egy telken van.  (Harmadikán speciel ott volt)

Előzmény: jzp2107 (39064)
jzp2107 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 39064

"További jó hír, hogy megjelent egy lakókocsis büfé is a pecsételőhely mellett (az egyik képen látszik a sarka), az üzemeltetője szerint garantált a hétvégi nyitva tartás!"

 

ehhez képest ma (egy héttel később) a lakókocsinak se híre, se hamva

a pöcsételődobozka és a bélyegző viszont még megvan

Előzmény: hörpölin (39022)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.17 0 0 39063

Egy rövid túrán a kék mentén útba ejtettük a Szurdokot is, marha jól nézett ki a sziklafalakon csüngő ezernyi jégcsappal.Itt-ott nehezen járható volt, ilyenkor a patakmedret vettük igénybe a továbbhaladáshoz.

jégfüggöny

 

nagypapi Creative Commons License 2013.03.17 0 0 39062

"a regionális túravonalak téradat alapú felmérése és nyilvántartási rendszerének kialakítása”

Valaki elmagyarázná, hogy ez tulajdonképpen mit jelent?

Előzmény: HEV (39059)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.17 0 0 39061

A Thirring-körútról letérve az aszfaltút felé a víztorony kerítése mellett észrevettem egy kék sáv jel maradványait, pedig nem is kerestem, nem tudtam hogy itt ilyen előfordulhat. Egy régebbi füzetben utánanézve úgy tűnik hogy a kéktúra a csúcstól elindulva nem a jelenlegi büfé mögötti útvonalon ment hanem a már említett nevű úton haladt kb 200 métert a gerincen, majd egy derékszögű kanyarral az aszfaltot keresztezve indult el lefelé a Kanyargós-patak medrében Pilisszentkeresztnek.

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.17 0 0 39060

Erre a hétvégére már valószínűleg mindenki a tavaszt várta -én is- de Tél tábornok gondolt egyet és odacsapott: az idei téli szezon legzordabb, és leghidegebb időjárásával lepett meg minket, kit jobban, kit kevésbé...
Így aztán a krókuszok és kikericsek helyett térdig érő hó fogadott minket is Dobogókőn, sőt egy-két  szélfútta ösvényen akár derékig érő fehérségben is fényképezkedhettek az erre vágyók.

hóhelyzet

a Szent-István Vándorlás emlékműve...a szöveg jelenleg nehezen olvasható:)


Szeretem ezt a helyet, mégis csak a magyar bakancsos turistaság bölcsője és fellegvára, számomra van egy hangulata, a spirituális dolgokra nem térnék ki,az biztosan egy másik topikba való lenne...:))
Nem régen beszélgettünk itt a fórumon az ilyen hegycsúcsokról mint ez is, ahol jelen vannak az autós turisták éppen úgy mint a bakancsosok. Mindkettővel találkozhattunk most is, és mint mindig ezúttal is jól megfértünk egymás mellett.Két helyen is ment a kültéri bográcsozás, finom illatokkal, ízekkel, sőt még a Matyi büfé is nyomott egy bográcsost a lilahagymás zsíros kenyér és az almás pite mellé.Kellemes hangulatú volt a dolog...

Aki viszont a csendesebb Dobogókőre vágyott az elég volt ha távolabb ment, nem is pár száz, csak pár tíz méterrel a bográcsoktól, és megkaphatta azt is, vagy ha több időt töltött fent akkor estefelé és reggel is úgy sétálgathatott fent a hegyen ide-oda hogy egy teremtett lélekkel sem találkozott.Ez sem rossz dolog, és így észre lehet venni olyasmit is amit máskor jobban sietve nem.(Például egy kósza kék jelet ott ahol nem is gondolnánk.)

a turistaház a bográcsokkal...és reggel még ébredés előtt
A kilátóhelyek mellett jellemzően a kék mentén kószáltam, így is összejött valami 10 kili a GPS szerint...:O

kilátás a Rezső-kilátóból és a csúcsról

HEV Creative Commons License 2013.03.17 0 0 39059
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.17 0 0 39058

OKT

Hollókő - Alsótold

 

2013. március 16. szombat

 

Kihasználtam, hogy a hét végétől ismét van közvetlen busz Hollókőre, kényelmes, hisz 8:30-kor indul, 10:30-kor érkezik.

Az ősszel kimaradt pár kilométer nem volt sürgős, de úgy gondoltam, ha még nem olvad, akkor most kell menni, hisz később a völgy nehezen lesz járható.

Annyi történt, hogy beindult az olvadás, és már tegnap is sok volt a pocsolya.

 

Mivel kevés hó esett, csak a völgyben lehetett kényelmesen taposni, lefelé a vártól sok volt az olvadék víz, hasonlóképp az "átkelés" után is nehezen már most is nehezen járható a vízfolyás melletti szekérút. Az országút előtt már csak a mező szélén lehetett haladni a friss hóban, az út a sok keréknyom miatt igen sáros.

Mi lesz errefelé később?

 

Hollókőn a kocsmában lévő pecsét meglehetősen "rozoga", a faragott bélyegzőt nem kerestem, hisz volt esélye annak, hogy elérem a 12:30-as buszt.

A finom kávé után már kapaszkodtam is a jeges úton felfelé.

A sok lábnyom segített, bár a botok nélkül lett volna gond!

 

Egy csapat gyerekkel találkoztam, az egyik felügyelő készített képet a fehér Fekete-hegy előtt a öreg turista címe lehet, ha előhívjuk.

A csapat alaposan letaposta a vékony havat, csúszott rendesen.

Az országúton igen nagy volt a forgalom, és nem voltak tekintettel az autósok arra, hogy fröcskölnek.

A Told-Gold fogadót 12:05-kor értem el.

 

Úgy döntöttem, ennyi elég a nedves aszfaltból, az autókból.

Ittam egy sört, vettem egy kis harapnivalót, eltettem a blokkot.

Kiballagtam a buszmegállóba, hamarosan jött a busz.

 

Majd ha arra járok, beütöm a pecsétet, a kimaradt kilométert majd valahol pótolom.

 

Teher alatt nő a pálma!

annyi baj legyen Creative Commons License 2013.03.16 0 0 39057

Itt nem is volt gond a buszközlekedéssel, járhatóak voltak az utak.
A sűrűségükkel sincs semmi probléma, hiszen délután három után még négy busz van, amivel be tudsz Sárvárra jutni.
Ha kilenckor indulsz Sárvárról, és nagyon kényelmesen jössz, akkor is négy órára Káldon vagy.
Most különben nagyon kellemes túrázó idő van, enyhe szél, és nulla fok körüli hőmérséklet, ami délutánra bőven plusz lesz.

Előzmény: devecser75 (39055)
devecser75 Creative Commons License 2013.03.16 0 0 39056

Sziasztok!

 

Nicknevet változtattam hiszen már nem Devecserben élek , mostantól Pápai vándor néven fórumozok majd...

devecser75 Creative Commons License 2013.03.16 0 0 39055

Nem mentem el ma reggel Sárvárra , de megbántam mert pontosan ment a vonat .

Úgy tűnik a mávnál hamar helyreállt a rend , én meg azt hittem ma reggel még lesznek késések

és nem lett volna kedvem Celldömölkön órákat várni a csatlakozásra , na mindegy , így jártam.

Megyek holnap , holnapra is napos időt jósolnak , csak éppen megélénkülő délkeleti széllel

ami nekem pont szembeszelet fog jelenteni hiszen Sitkétől Káldig szinte végig dél felé kell menni.

Remélem a buszközlekedés is megjavul és nem ragadok Káldon , hiszen nem sürűn jár busz Káldról Sárvárra.

HEV Creative Commons License 2013.03.15 0 0 39054

Mivel megyénkben nincs tömegközlekedés, és nem tudható, hogy mikor lesz a holnapi túra törölve. :-(

Előzmény: HEV (39036)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2013.03.15 0 0 39053

Előzmény: Remélemilyennicknincs (39052)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2013.03.15 0 0 39052

Rezi is le van zárva.

 

Hóhelyzet:

 

 

HEV Creative Commons License 2013.03.15 0 0 39051

Somogyban nincs tömegközlekedés!

 

Értesítjük Tisztelt Utasainkat, hogy a rendkívüli időjárás miatt kialakult helyzetre hivatkozva társaságunk egész Somogy megye területén az autóbusz-közlekedést további tájékoztatásig szünetelteti, amely azt jelenti, hogy a Kapos Volán Zrt. autóbuszjáratokat egyáltalán nem közlekedtet.

Kérjük, hogy a tervezett utazás megkezdése előtt szíveskedjen az alábbi információs telefonszámokon további felvilágosítást kérni munkatársainktól.

Kaposvár: 82/418-040,
Nagyatád: 82/351-457,
Marcali: 85/410-102,
Siófok: 84/310-220.

2013.03.15.

Előzmény: Remélemilyennicknincs (39049)
hörpölin Creative Commons License 2013.03.15 0 0 39050

"Tömördön az önkormányzat vendégházában aludtam..."

 

Azt hiszem, utánunk pár nappal járhattál arra. Olvastad a vendégkönyben a beírásainkat? Mi Receccával és Nickkel két külön lakásban aludtunk, mindkettőben volt vendégkönyv, mindkettőbe írtunk is! :-)

Előzmény: devecser75 (39047)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2013.03.15 0 0 39049

Túrázók, utazók figyeljetek!

 

Havazás, hófúvás, ónos eső miatt járhatatlan utak és lezárt települések:

 

Somogy megye járhatatlan útjai:
6705-ös út Somogysárd és Mezőcsokonya között
6816-os út Nemesdéd és Vése között,
6816-os út Nemesdéd és Nemesvid között.
61-es főút Kaposfő és Kiskorpád között,
6706-os út Osztopán és Bodrog között,
6701-es út Osztopán és Somogyjád között,
6701-es út Somogyvár és Öreglak között,
67-es főút Simonfa és Bőszénfa között,
6618-as út Csököly és Gige között.
Zala megye járhatatlan és nehezen jártható útjai:
7421 jelű út Baglad-Nemesnép között,
7544 jelű út Tófej-Söjtör között,
86-ös főút 2+000-11+000 km szelvények között le van zárva,
75-ös főút 5+100-8+280 km szelvények között lezárva (75-76. főutak körforgalom és Alsópáhok közötti szakasz),
75-ös főút 34+500-48+750 km szelvények között teljesen lezárva (Bak és Zágorhida között),
7511 jelű út 12+500-15+000 km szelvények között le van zárva (Nagyrécse-Nagykanizsa),
7532 jelű út 0+900-2+300 km szelvények között le van zárva. (Felsőrajk és Pötréte),
76-os főút Szentgyörgyvár belterületén kamion akadt el, áll a forgalom,
7-es főút nehezen járható, szakaszos elakadásokra lehet számítani az autópályáról érkező nagy forgalom miatt,
71-es főút 106+000 km szelvény környékén nehezen járható,
75-ös főút 27+600-33+300 km szelvények között le van zárva,
71-es főút 94+000 km szelvényében elakadt kamiont mentenek,
7529 jelű út Zalaszentbalázs-Gelse hóátfúvás miatt nem járható, le van zárva,
7-es főúton Zalakomár és Nagykanizsa között 3 db elakadt kamion mentése folyik, a forgalom áll,
7526 jelű út Egeraracsa-Dióskál-Pacsa személygépkocsival nehezen járható. A látótávolság helyenként 0 méter,
76-os főút Sármellék és Zalaapáti közötti szakaszon és Sármellék és Fenékpuszta közötti szakaszon rengeteg autó van elakadva,
73166 jelű út Óhíd-Mihályfa közötti szakaszon autóbusz akadt el, mentés folyamatban katasztrófavédelem bevonásával,
7333 jelű út Kisgörbő-Nagygörbő között 2 busz 8-10 személyautó van elakadva, mentés folyamatban,
75-ös főút 15+000 km szelvény közelében Pacsa-Zalaapáti közötti szakaszon a gétyei elágazó környékén autók akadtak el.

Keszthely térsége kritikus, a 75-ös és a 76-os főút Zalacsány és Keszthely közötti szakaszát nem javasolt közlekedési útvonalként tartjuk nyilván.

Elzárt település: Zalaszentmárton

Komárom-Esztergom megye lezárt útjai:
13-as út Kisbér - Komárom között,
8137-es út Tata - Kömlőd összekötő út,
8146-os Nagyigmánd – 8149-es út kereszteződéséig,
8134-es út Naszály – Grébics összekötő út,
81132-es út Szőny belterületi szakasza.

Nagyon nehezen járható utak Komárom-Esztergom megyében:
1-es út, Bábolna – Ács, Csatka – Ácsteszér, Oroszlány – Környe, Oroszlány – megyehatár, Vértessomló – Környe, Környe – Tatabánya, Kecskédi elágazó környéke, Mocsa – Grébicspuszta, Tata – Komárom, Kocs – Dad, Környe – Bokod, Szákszend- Császár, Bokod – megyehatár és Kisbér – megyehatár közötti út.

Tolna megyei lezárt utak:
65-ös út 54-55 kilométer szelvények között,
61-es út 50-es kilométer szelvény környéke
6407 jelű út Simontornya-Nagyszokoly-Iregszemcse összekötő út.
6409-es út Nagyszokoly-Szabadhídvég összekötő út,
61-es út 68-as kilométer szelvény környéke,
6510-es út Nagykónyi-Iregszemcse összekötő út.

Veszprém megye járhatatlan útjai:
A 8-as főút a megye teljes szakaszán a nap folyamán bekövetkezett több baleset és elakadás miatt részleges lezárásra került. Kritikus pontok a főúton Inota-Hajmáskér közötti szakasz, Bakonygyepes és Somló környéke. A délelőtti órákban lezárásra került a 73-as főút Nosztori emelkedő elakadások miatt. A kamion forgalom elől lezárt utak: 82-es főút Veszprém-Veszprémvarsány közötti szakasza, 83-as főút teljes szakasza.

Járhatatlan utak listája
7339-es út Ajka-Kolontár között,
710-es főút 0+000 – 12+500 kilométerek között,
7301-es út 45 – 54 és a 0 – 10 kilométer szelvények között,
8216-es út Zirc-Csetény között,
7317-es út Zalahaláp-Tapolca között.
A Pápáról kivezető utakat lezárták.

Elzárt települések: Tés, Jásd, Nagyesztergár, Sáska, Zalahaláp, Taliándörögd, Mindszentkálla, Szentbékkálla, Káptalantóti települések vannak elzárva.Bővebben

annyi baj legyen Creative Commons License 2013.03.15 0 0 39048

Ennyire nem vészes azért a helyzet, mint a képen.
Igazából most a nagy szél miatt letörő ágak a veszélyesek, na meg a sok nyílt terület miatt nem kellemes a séta, de holnapra szerintem a szél eláll, így ilyen problémák nem lesznek.

Előzmény: devecser75 (39044)
devecser75 Creative Commons License 2013.03.15 0 0 39047

Szia!

 

Köszönöm,ezt már én is néztem de 1 éjszakára 6000 Ft nekem sok.

Tömördön az önkormányzat vendégházában aludtam nagyon kényelmes, meleg helyen 2 hete és

2500 Ft-ot fizettem érte , most sem szeretnék többet , max 3000E.

Előzmény: hörpölin (39046)
hörpölin Creative Commons License 2013.03.15 0 0 39046

Ha még nincs szállásod a Szajki-tavaknál, ezzel talán érdemes megpróbálkozni:

http://www.szajkitavak.hu/apartmanok

Előzmény: devecser75 (39044)
K. Kata Creative Commons License 2013.03.15 0 0 39045

Hát az időjárás a mi terveinket is keresztülhúzta :-(     Fejér megye útjai járhatatlanok, ki sem mozdulhatunk itthonról. A szelestei és tömördi szállásfoglalásokat áttettem húsvétra, szerencsére mindkét szálláson volt hely. Talán holnapra javul a helyzet, és most már inkább Hollókő felé tekingetek, ott lényegesen szebb idő lesz szombat-vasárnap. 

 

devecser75 Creative Commons License 2013.03.15 0 0 39044

Köszönöm szépen a válaszod ,  még alszok rá egyet , hogy holnap elindulok-e .

Igaz kaját nem vettem a túrára , de úgy olvastam több túrabeszámolóból hogy Gércén a Kismackóban

finom ebéd is kapható és az meg pont félúton van.

Hát remélem sikerül szállást találnom a Szajki tavaknál mert a Sárvár -Sümeg távot 3 napi bontásban szeretném

teljesíteni , Sárvár -Káld, Káld -Szajki tavak , Szajki tavak -Sümeg .

Napi max 30 km-t tudok teljesíteni .

Egy kép az Írott-kőről február 16-án:

Életem egyik legfárasztóbb túrája volt

Előzmény: annyi baj legyen (39042)
olahtamas- Creative Commons License 2013.03.15 0 0 39043

Aki vasárnap Pilisszentlászló és Dobgó közt tervezne menni számítson vadászatra! :

http://www.parkerdo.hu/index.php?pg=news_1_695

annyi baj legyen Creative Commons License 2013.03.15 0 0 39042

Szia!
Hó nem esett nagy mennyiségű, viszont a szél alaposan átrendezte azt a keveset. Helyenként csak hepel, de ahol egy kis szélárnyék van, ott felhalmozta.
Szajki szállást sajnos nem ismerek, káldi, és gércei elérhetőséget tudok esetleg emailben küldeni.

Előzmény: devecser75 (39039)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!