Keresés

Részletes keresés

szponzor Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1759

Szerintem is csak kocsival lehet felmenni a Lovcenre, de ha lehet is gyalog, akkor is csak profi túrázóknak és alpinistáknak ajánlott (az út szélén pedig csak szuicid egyedeknek).

A mauzóleumig 462 lépcsőfok visz fel - az utikönyv szerint 461, de én máshogy számoltam :-) -, még szerencse, hogy a nagy része alagútban, így nem forr fel az ember agyvize (erőteljes szívdobogás így is garantált).

Előzmény: erzsi69 (1737)
szponzor Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1758

Gyönyőrü, modern buszok járnak a tengerpart és Belgrád között, emlékeim szerint egy Bar-Belgrad menetjegy ára 21 euró.

Szarajevóba is mennek menetrendszerinti járatok, kis lepukkadt buszokat nem láttam, de nem lepne meg, ha azok is lennének még.

Előzmény: pygmea (1754)
Kobzoska Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1757

Az árat már összegezve mondtál Bar-ig.

 

Közvetlenül a MÁV-nál érdeklődtem, a vonatjegy plusz az oda-vissza hálókocsi 24.783 Ft. Szóval ha az AdriaTours 26-ért adja, akkor valószínűleg nem ebből virágoznak. :-))

Előzmény: pygmea (1754)
crnagora Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1756

Sziasztok!

 

Még 2 nap és akkor START!

szponzor Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1755

Most már mi is így mennénk (én voltam larina társa), de indulás előtt inkább biztosra mentünk.

Azt azért tudni kell, hogy a Belgrád-Bar vonalon óriási a tömeg, mindenki megy nyaralni, vagy épp onnét jön. Szóval aki nyugodtabban akar utazni, nem három matraccal, két úszógumival és négy szerbbel egy fülkében, az inkább fizessen 6000 Ft-tal többet az Adria Toursnak...

Előzmény: SkeletonNation (1753)
pygmea Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1754
Belgrádig mennyi lett volna?
Onnan mi busszal mennénk a Durmitor felé - gondolom...
Annak a költségét tudja esetleg valaki? Korábbi tapasztalataim alapján nem látom nagy értelmét, hogy felhívjam a belgrádi buszpályaudvart, és szerbül próbálja nyökögni...
Más: tudja -e valaki, hogy Szarajevó felől vannak-e még azok a jó kis lepukkant buszok Montenegróba?
Előzmény: Kobzoska (1752)
SkeletonNation Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1753
Adria Tours egy rablóbanda!

Ha megveszed a vonatjegyet Szabadkáig, az oda-vissza 5000, és a Szabadka-Bar meg 15000, oda-vissza.
Előzmény: larina (1749)
Kobzoska Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1752

Először erre gondoltunk, és végül is még nincs lefutva.

Nekem a MÁV-osok belgrádi átszállást mondtak, este 10 körül. Ettől nem lettünk túl lelkesek.

A térkép alapján úgy tűnik, hogy a Bar- Kotor, Bar - Dubrovnik távolság nagyjából egyforma, és a dubrovniki érkezéssel ez a város sem maradna ki, pluszköltség nélkül.

Előzmény: larina (1749)
larina Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1751
Szia!
Adria Tours
Bp. Andrássy út 61. vagy Szeged, Kárász u. 9.
Csak vonatjegy: 26000/fő. A vonat útvonala: Bp.-Szabadka (átszállás)- Belgrád, Podgorica, Bar. Szerintem megéri, mert lehet aludni, nem leszel fáradt, mire odaérsz. Mi egyébként 70000/ főből kijöttünk mindennel (utazás, szállás, költőpénz) együtt.
Előzmény: pygmea (1748)
pygmea Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1750
Neba'...!
Ahhoz képest, hogy kocsival a teljes nyaralásunk benzinpénze kijöhetne 15 000-ből...

Amúgy este hétkor még megpróbálkozhattok stoppal is - ketten már talán kevésbé ciki. (Vagy másfajta ajánlatokat kaptok... :( )
Előzmény: Kobzoska (1747)
larina Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1749
Szerintem menjetek vonattal! az Adria Toursnál 26000/fő a vonatjegy, ha nem náluk van a szállás. Egy hálókocsi a magyaroké, van utaskísérő, reggel kávé. Pestről du. indul a vonat, és szabakai átszállás után reggel 9 körül érkezik meg Barba. Visszafelé este indul a vonat, csomagmegőrzővel + 1 nap! A táj gyönyörű, rengeteg híd és alagút, satöbbi.
Előzmény: Kobzoska (1739)
pygmea Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1748
Hali!

Meg tudnád adni ennek az irodának a címét? Így végül is mennyi lett? Milyen útvonalon? És különben is... :)))

(Kezdem feadni az autóval kapcsolatos álmaim...)
Előzmény: larina (1745)
Kobzoska Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1747
Először vonatban gondolkodtunk, Budapesttől Bar-ig 25 ezer és 18 óra utazás. Ahhoz képest megörültünk ennek.
Előzmény: pygmea (1744)
Kobzoska Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1746

Köszönöm a bizalmat! :-))

 

Az én értelmezésem szerint ez csak a reggeli órákban működik.

 

Busz esetleg?

Előzmény: R.Marcsi (1740)
larina Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1745
Sziasztok!
Vasárnap érkeztünk meg Montenegróból, és gondoltam megosztok az érdeklődőkkel néhány hasznos infót és tapasztalatot.
Mi vonattal utaztunk (egy utazási roda szervezésében - nevetséges, de így olcsóbb, mint a MÁV-on keresztül), utána pedig sátorral és hátizsákkal vettük nyakunkba az országot. Először Stolivban szálltunk meg, ez egy kis település Kotortól 10 km-re. Itt egy kicsi és egyszerűen felszerelt kemping van, viszont tiszta, olcsó (6 euró/2 fő + sátor egy éjszakára), és gyönyörű a környék, tengerre néző sátorhelyet is ki lehet fogni. (Egyébként kb. 3 méterre van a kemping a tengertől.) Innen kiindulva bejártuk a Kotori-öbölt, jártunk Kotorban, Herceg-Noviban, Perastban. Kotorban senki ne hagyja ki a Szent János-erődöt! Fárasztó felmenni, de a kilátás mindenért kárpótol!
A Verige-szorosban közlekedő kompra gyalogosan nem lehet feljutni, mi bekéredzkedtünk egy francia kocsiba, és így ingyen megúsztuk az egészet.
A Kotori-öböl gyönyörű, és az is jó, hogy nincs annyi turista, mint délebbre, érintetlenebb a természet. Aki nyugalomra vágyik, inkább ide menjen.
Ezután délebbre indultunk, és Budván szálltunk meg egy városi kempinben. Ez nem volt olyan tiszta, sokan voltak, viszont Budva óvárosa nagyon szép, és jó kiindulópont a további kirándulásokhoz (Ár: 10 euró/2 fő + sátor egy éjszakára). Budván nagyon nagy élet van, rengeteg ember és árus. Innen indulva megnéztük Sveti Stefant, felmentünk a Lovcen-hegyre, ahonnan szintén gyönyörű a kilátás. Jártunk Cetinjében, a régi fővárosban, és a Shkodrai-tónál és az Ostrogi kolostorban is. Mindegyik helyre érdemes elmenni!
Utolsó nap (este indult vissza a vonatunk Barból) még megnéztük Stari Bart (kb. 4 km. az állomástól) és Ulcinj városát.

Közlekedési lehetőségek gyalogosoknak:
Kotori-öböl: busz, komp
Lovcen: kisbusszal Budvából, vagy Cetinjéből
Shkodrai tó: Barból Virpazarig vonattal, onnan 1 km gyalog, aztán lehet egyezkedni a hajókázásról
Ostrog: kisbusszal Budvából (ezt az utat a part menti sétányon lehet lefoglalni, 20 méterenként reklámozzák)
Svet Stefan, Cetinje, Ulcinj: busszal

Még néhány hasznos infó:
- a buszok indulási ideje csak Budván van kiírva, a módszer: ki kell állni a buszmegállóba, aztán majd jön valami, a kisbuszokat meg bárhol le lehet inteni, de nekünk a sima stopp is működött
- ha mindenképpen taxiba kényszerül az ember (a hazai áraknál sokkal olcsóbb), mindenképpen érdemes alkudni
- mindenki kóstolja meg a helyi hamburgert (magad pakolhatod bele a zöldséget), a palacsintájukat (kb. 40 cm. átmérőjű, fél napra elég), és persze a Niksicko sört
- a strandokon sehol sem kellett fizetnünk, csak a nyugágyért és a napernyőért kérnek pénzt
- kocsival szerintem csak erős idegzetű és rutinos sofőrök induljanak, a helyiek nem szívbajosak, rendes tempóval nyomják a szerpentineken is, előzgetnek stb.

Végezetül: GYÖNYÖRŰ ORSZÁG MONTENEGRÓ, MINDENKI MENJEN EL, AKI CSAK TUD!
pygmea Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1744
:((( Sok...
Előzmény: Kobzoska (1743)
Kobzoska Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1743
Augusztus 27 - szeptember 3: 31 ezer Ft (SkyEurope)
Előzmény: pygmea (1741)
R.Marcsi Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1742
Bocsi.Itt: http://www.azzurraline.com/croazia_eng.htm
pygmea Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1741
Mennyi a repjegy?
Előzmény: Kobzoska (1739)
R.Marcsi Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1740
Ezt találtam.Én nem tudtam eligazodni rajta de neked biztos sikerül.
Előzmény: Kobzoska (1739)
Kobzoska Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1739

Sziasztok!

 

Augusztus vége felé készülünk Montenegróba, a szervezés körülbelül a századik verziónál tart.

A legújabb ötlet szerint fapadossal mennénk Dubrovnikig, onnan kellene valahogy eljutnunk Kotorba. A gond az, hogy a gép menetrend szerint 19.05-kor érkezik.

Tudtok erre az átjutásra valami biztonságos lehetőséget?

Lányok vagyunk, ketten.

 

w.adam Creative Commons License 2005.07.26 0 0 1738

Csao Meni!

Mi a régi szárnyban laktunk de ott is volt Tv, az újban pedig szerintem bizti, hogy van!

Jó nyaralást!!!

Ádám

erzsi69 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 1737

Mi a Lovcenre autóval mentünk fel. Kotorból indultunk. Az út eléggé kacskaringós volt. Nekünk a 35 fokos melegben még kocsival is hosszúnak tűnt feljutni oda. A parkolóból gyalog indultunk fel a Jezerski-csúcsra. Egy alagúton jutottunk fel oda, több száz lépcső megmászása után. A gyerekeim felfelé versenyeztek, hogy ki ér fel előbb. Nekünk már lassabban sikerült a táv megtétele, de a kilátás onnan kárpótolt mindenért. Felérve megnéztük II. Petrovic Njegos mauzóleumát. Ide belépőt kellett fizetni. Mi itt a bejáratnál vettünk egy Montenegro CD-t, ami azóta is a kedvencünk.

 

 

Előzmény: lunaelsol (1710)
-hanyi- Creative Commons License 2005.07.26 0 0 1736
Amúgy szivesen.
Előzmény: Törölt nick (1735)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.26 0 0 1735
Amúgy jól vagy?
Előzmény: -hanyi- (1729)
mammamija Creative Commons License 2005.07.26 0 0 1734
Csatlakozom az előttem szólóhoz:)))
Előzmény: csakamunka (1731)
crnagora Creative Commons License 2005.07.26 0 0 1733

Szia,

azért valamilyen élménybeszámolót irhatnál, szállás, tenger, emberek, jó, rossz tapasztalatok.

Ennyivel azért nem úszod meg!

 

Előzmény: csakamunka (1731)
Míso Creative Commons License 2005.07.26 0 0 1732

Én már átmentem rajta.

2005. július 13-án avatták fel Virpazar és Sutomore között a Sozina alagutat a gépjárműforgalom számára, mely jelentősen lerövidíti (mind időben, mind hosszban a Podgorica és a tengerpart közötti távolságot. Az új út Virpazar után 3 km-rel hagyja el a régit, és nem Petrovac na morunál, hanem attól pár km-re délre éri el a tengerpartot Sutomorenál.

Több alagutat és viadukt épült, mely közül a leghosszabb cca. 4,2 km. Az építők szerint az alagút az európai biztonsági normáknak messzemenően megfelel.

Az alaguton történő áthaladásért fizetni kell: 

Személygépkocsi 2, 5 €

Személygépkocsi kis vontatmánnyal 4 €

Személygépkocsi nagyobb vontatmánnyal, lakókocsival, kis busz 7-20 személyig 5 € 

Autóbusz 12 €

(valamennyi ár egy útra érvényes)

Annak jó igazán, aki Sutomoretól délre megy, mert észak felé még fel kell menni Petrovacig, mig újra a régi útba csatlakozik.

 

Előzmény: Bácski (1730)
csakamunka Creative Commons License 2005.07.26 0 0 1731

Helló !

Tegnap este érkeztünk haza Sv.Stefanból. Útvonal : oda-vissza Horvátországon keresztül. Ha valakinek van olyan kérdése amire úgy gondolja, hogy tudok segíteni írjon.

Mindenkinek jó útat és jó nyaralást.

Bácski Creative Commons License 2005.07.26 0 0 1730

Hallott (vagy látta) valaki a Virpazar és Sutomore között átadott alagutról?

Álítólag júli 15.-én átadták, így nem kell megmászni az utolsó nagy kaptatót.

4178 méter hosszú, és a fent említett szakasz így 35 km-ről 5-re csökkent.

 

Jó poén nem?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!