Keresés

Részletes keresés

pumpika666 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 354
szerintem teljes vételárra gondol,azért írtam a lenti cuccokat neki
Előzmény: mmiissii (353)
mmiissii Creative Commons License 2007.11.20 0 0 353
A 100e. a fele vagy az összérték?
Előzmény: birooo (349)
mmiissii Creative Commons License 2007.11.20 0 0 352
Méret?
Előzmény: birooo (349)
Tejminátor Creative Commons License 2007.11.20 0 0 351
Tudod handos éz zörög és akkor egy lepedőt a falra vagy hogy gondoltad??
Előzmény: wpepi (347)
pumpika666 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 350

érdemes lesni szarólapokat, múltkor hírdettünk 26"-os toshiba lcd-t(típusra most nem emléxem...) és mostanában samu 26r32 is van, ha olcsót szeretnél, 100-110 k körül az euronicsben

ha nagyobbat akarsz, electro world tolt nyitásra lg 32lc51-et ha jól emléxem szintén 100 k-ért, ami qrva nagy biznisz(a vásárlónak, mert darabján kb 20-22 ezer buktája volt az eworld-nek), bár szerintem már elfogyott...

Előzmény: birooo (349)
birooo Creative Commons License 2007.11.20 0 0 349
Ja persze. Szóval. A számítógépem van összekötve a TV-vel, így szoktam filmeket nézni, egyéb tévézést hanyagolom. Na de van nekem kis feleségem is:)) Na Ő nyomatja amennyi szabad ideje van. Nézi az összes sorozatot ami mozog. Szóval nagyjából ennyi. Max. 100 ezret szánok rá. És fogalmam sincs, hogy lcd v. plazma. Egyáltalán jó a Samsung? Bár úgyis csak ezt vehetem.
pumpika666 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 348
ezt már ajánlhatom a kedves topiklátogatóknak(full hd, 100hz, dvb-tuner, ami kell manapság, mindent tud!)
Előzmény: pumpika666 (346)
wpepi Creative Commons License 2007.11.20 0 0 347
"Ennek a legalapvetőbb követelménye, hogy minél nagyobb TV-t akarok,"

Ha házimoziban ilyen igényeid vannak akkor miért ragaszkodsz a TV-hez? Erre van a projektor. Ma már az áruk sem olyan egetverő és HD is van tehát ha nálad is eljön az idő a HD tartalomhoz akkor sem kell lecserélni.
Javaslom a videopraktika című 2 havonta megjelenő szaklap átnézést mert abban konkrét projektor teszteket találsz és ki tudod választani az igényednek és a pénztárcádnak megfelelőt.

Előzmény: Tejminátor (339)
pumpika666 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 346

ma jött meg vásárlónkank a 40f86-os samu full hd tv, 100 hz itt már van, 500k-t fizetett érte a szerencsés(és anyagilag jól eleresztett :-) )vásárló

 

mmiissii Creative Commons License 2007.11.20 0 0 345
Akkor a tévézési szokásaid, és a rá szánt forintok számának ismeretében tudnak neked itt segíteni.
Előzmény: birooo (343)
pumpika666 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 344
:-D, de igazad van, én sem szeretem, mikor szétoffolnak egy topic-ot
Előzmény: Tejminátor (339)
birooo Creative Commons License 2007.11.20 0 0 343
Jaaa csak hát ajándék lesz. Ráadásul a tesomtól, úgyhogy amit veszek illene megtartanom.
Előzmény: mmiissii (342)
mmiissii Creative Commons License 2007.11.20 0 0 342
Samsung plazma Q sorozat vagy ez felett, de ha tényleg van ilyen lehetőséged akkor érdemes elgondolkozni egy értékesebb darab megvételén majd eladásán. (vannak milliós darabok is). A pénzt meg arra költöd utánna amire akarod:)
Előzmény: birooo (341)
birooo Creative Commons License 2007.11.20 0 0 341

Sziasztok.

 

Lenne most egy lehetőségem, hogy bármelyik Samsung terméket megvehetném féláron. Sajna videókártyát nem csinálnak:)) így gondoltam a TV-re. Milyen TV-t ajánlanátok a Samsungtól?

Tejminátor Creative Commons License 2007.11.20 0 0 340
Ez természetesen neked szólt!
Előzmény: wpepi (334)
Tejminátor Creative Commons License 2007.11.20 0 0 339

Jóember, mivel látom, hogy agyilag nem fogtad fel, hogy miért b..lak, így felvillantom neked a lényeget:

 

Plazma vagy LCD TV?

 

Tudod ez topic címe, így baromira nem érdekel hogy miért jó nekem CRT TV, de pontosan értem, hogy miről beszélsz és tudom miért jelent a bakelit és az orsós magnó, DE EZ ENGEM NEM ÉRDEKEL. Azért bóklászok itt, mivel úgy tudom ezt a topicot, úgy hívják, hogy:

 

Plazma vagy LCD TV?

 

Azt pedig szándékosan nem kérdeztem meg, hogy milyen monitorról beszélsz, mivel létezik a Sony és másoknak is különböző referencia monitorai, de azok horror áron vannak. Az hogy ki szakmabeli és ki nem az engem baromira nem érdekel, mivel az első egy-két kérdésből gyorsan kiderül. Az hogy Te kit hogy minősítesz az sem érdekel, mivel én már rég túlléptem a szakmai önérzet elvi kérdésein. Én ide azért jöttem, mivel azt gondoltam, hogy itt arról beszélnek hogy:

 

Plazma vagy LCD TV?

 

Helyette azt kapom hogy győzködnek, arról, hogy milyen tökéletes CRT és a bakelit, amúgy pedig igen kevés értelmes hozzászólást láttam az eredeti témához. Én egy hónapja vásároltam egy LG106cm LCD TV-t. Tudod miért, mivel én akció és horror filmeket szeretnék nézni moziszerű hatással. Ez nálam úgy működik, hogy sötétítés, családot elküldöm, hogy szórakoztassák magukat, feltekerem Dolby-t, úgy hogy rezegjenek a falak, kezembe veszem sörömet és tátott szájjal hallgatok. Ennek a legalapvetőbb követelménye, hogy minél nagyobb TV-t akarok, de sajnos elhibáztam, mivel hallgattam, azon nem létező hozzászólasokra amelyek elmagyarázták volna, hogy ide nekem mi kell. Most kénytelek leszek eladni, persze veszítek rajta legalább 50eFt-t és vehetek egy másikat. HA VALAKIT ÉRDEKEL EGY EGY HÓNAPOS LG 106CM-ES TV, AKKOR ÍRJON. tudod azt várom, hogy valaki megmondja ezek után, hogy 127cm TV-ből mit érdemes vásárolni, mivel nagyon fogékony lennék, de nem látok ilyen hozzászólást. Ha van bármi lövésed, az eredeti kérdéshez:

 

Plazma vagy LCD TV? 

 

akkor azt szívesen venném a 127 cm méretben, és bárki elkápráztathat a technikai ismereteivel, azért sem haragunék meg. ( Papírokat inkább nem lobogtatnám, mivel kiderülne elvégeztem RTV szakot rádió-tv, kiderülne hogy akusztika szakon is végeztem, kiderülne informatikát is végeztem és hirközlés elméletet csak ezekkel én nem foglakoztam, mivel egészen mással keresem pénzem, da nagyon nem távoldtam el. ) tehát utoljára ez itt a:

 

Plazma vagy LCD TV? topic

mmiissii Creative Commons License 2007.11.20 0 0 338
Kedves gravir007!

Eljutottál arra a szintre amire én nem alacsonyodok le, így a továbbiakban nem reagálnék a hozzászólásaidra.
Előzmény: gravir007 (332)
Flacika Creative Commons License 2007.11.20 0 0 337
Bocs, hogy belepofázok a magasröptű vtába, de hamár előjött az digitális kontra analóg/csöves audio téma... OFF Amit Te említesz, annak az árát igen sok 0-val írják... A mai digitális (CD) techniak legnagyobb baja, hogy koraszülött, túl korán szabványosították (44,1 kHz/16 bit). A mai technika már lényegesen jobb teljesítményre lenne képes, lásd pl. SACD. Bár egyesek szerint az analóg jelrögzítés lényegesen jobb a digitálisnál, ne felejtsük el, hogy az analóg hangrögzítés során is nagymértékben módosul(hat) a hanganyag, és azt a hibát, ami egy analóg rögzítés során keletkezik, egyszerű eszközökkel nem tudod javítani. Emellett az igazán nívós analóg lánc igen drága, és egy jó hangú digitális jelforrás minősége rendre meghaladja az azonos árú analógét (szerintem). Persze mindennek a plazma vs. LCD vs. CRT vitában nem sok helye van. ON
Előzmény: gravir007 (330)
ofika Creative Commons License 2007.11.20 0 0 336

Hali!

Örülök, hogy lezártátok a témát és még vér sem folyt...

Ha van infótok örömmel venném:

 

"Hi All!
Most nézegettem az EWben:
Samsung: PS42C67HX - 229.990 Ft
LG 42PC51 - 219.990 Ft - interneten keresztül 198.000 Ft
Van róla véleményetek?
köszi"

wpepi Creative Commons License 2007.11.20 0 0 335
És a végére egy jó tanács. Ha szakembernek tartod magad akkor tanulj is meg úgy is érvelni ahogy egy szakemberhez illik.
Előzmény: wpepi (334)
wpepi Creative Commons License 2007.11.20 0 0 334
Na most nagyon lyukra futottál :))
Tudod a szakember arról ismertetik meg, hogy nem veri a mellét, hogy ő mekkora ász. Ez a fajta stílus amit te mutatsz tipikus amatőr hozzáállás.
Lehetne nekem is olyan a stílusom, hogy a rendszergazdaként meg videósként keresztbe lenyellek de nem teszem mert az ilyen diskurzus az amatőrök között meg a nagyon fiatal korosztálynál van.

"Látom zavarba jöttél a digitális technika alapjaitól"

Tényleg nagyon zavarba jöttem. :) Tudod mikor a MEV-ben félvezető gyártástechnológiával foglalkoztam akkor sem értettem azon áramkörök működését amiknek a gyártásában résztvettem :)))
De az elmúlt 15 évben is úgy dolgoztam hálózati szakemberként az informatikában, hogy nem értettem a működést és ma is úgy foglalkozom digitális videotechnikával, hogy halvány fogalmam sincs a működésről :)))

Bocs, de patakzik a könnyem a röhögéstől ahogy a soraidat olvasom :))
Előzmény: Tejminátor (329)
gravir007 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 333

De persze ezt sem kell elhinned...

Annyit még hogy ebayen meg külföldön vett cuccokat árulok évek óta és így nagy-nagyon sokmindent láttam....

gravir007 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 332

Te tényleg ennyire sötét vagy?

Mit látsz te szerencsétlen?

Egy plazmát láttál egy haldokló szutyok crt mellett, ami nyilván be sem volt állítva...

Nevetséges vagy....

Több plazmát, lcd-t meg kivetítőt használtam már életemben, mint amennyit te összesen láttál...

De biztos neked van igazad....

Én meg tényleg nem nyúlok többet robotokhoz meg szerszámgépekhez sem mert az sincs itthon így nem érthetek hozzá...

 

 

Előzmény: mmiissii (331)
mmiissii Creative Commons License 2007.11.20 0 0 331
......ilyeneket csak élőben lehet meggyőzni......Könyörgöm, de ÉN látom, ÉLŐBEN, neked meg nincs összehasonlítási alapod (hosszútávú) legalábbis eddig nem írtál erről.
Előzmény: gravir007 (326)
gravir007 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 330

Az baj, hogy csak dicsőíted a digitális technikát aminek kétségtelenül vannak előnyei és az a jövő, ennek ellenére ha egyszer leülnél egy bakelit lejátszó elé egy csöves erősítővel, akkor nagyokat csodálkoznál és utána már nem dicsőítenéd a digitális cuccokat, belátnád, hogy azért a jó öreg analóg dolgokban is van még rengeteg erő.

Az más kérdés, hogy ma már nem lehet eladni, mert az embereknek nem a minőség kell, hanem a divat meg a menő cucc.

Véleményem szerint a Magyarországon lcd meg plazmát vevők 99%-a csak azért veszi mert lapos meg nagy, meg a szomszédnak is az van...

Ha az ember felhívja a figyelmét a hibáikra, akkor megsértődnek mert azt mondták nekik a boltban, hogy ez a legjobb meg egyébként is drága volt.

Nyilván el fognak felejtődni az analóg cuccok, de annak még idő kell, amint bejönnek itthon is jópár év múlva a HD adások, onnan már nem lesz esélye a crt-nek, de addíg még sok idő eltelik...

Tejminátor Creative Commons License 2007.11.20 0 0 329

Látom zavarba jöttél a digitális technika alapjaitól, de nem baj, szívesem ellmagyarázom, hogy mitől működik egy digitális hálózat és miért váltotta le az általad preferált anlóg rendszereket.

.

Ez számomra olyan mint a vicc: bemondják a rádióba, hogy vigyázat az atópályán egy örült szembe megy a forgalommal. Mire kocsiban ülő megszólal: milyen hülyék ezek, nem egy, hanem több százan.

Előzmény: wpepi (324)
wpepi Creative Commons License 2007.11.20 0 0 328
Szerintem nem érdemes folytatni a vitát.
Előzmény: Lion X (327)
Lion X Creative Commons License 2007.11.20 0 0 327

Szerintetek érdemes ezt a parttalan vitát folytatni? A fogyasztók azt veszik meg, amit eléjük tolnak!
Lehet itt okoskodni hogy melyik a jobb, a CRT, vagy az LCD/Plazma, azt mindenki elfelejti hogy pont ezek a nagymúltú CRT-s gyártók szorították a perifériára a CRT megjelenítőket, mert követni kell a trendet.

Képzeld már el az a helyzetet, amikor már mindenki lapos tévéket gyárt, csak mondjuk a Panasonic nem adja be a derekát és marad a CRT mellett. Nem valószínü hogy hosszútávra kellene terveznie a gyárak üzemeltetését illetöen.

Előzmény: wpepi (325)
gravir007 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 326

Hagyd őket, nem érdemes, elvakultak és a saját kis készülékükön kívűl nem ismerik a többit, az ilyeneket csak élőben lehet meggyőzni, amikor megmutatod nekik a készülék hiábit és egy másik előnyeit.

Addig csak okoskodni tudnak....

Most találkoztam olyannal aki a régi lcd projiját felkapcsolt kislámpával nézi, mert szerinte túl kontrasztos a kép (1:80 mért értékkel...)

Soha nem fogják megérteni amiről beszélünk, mert az azt jelentené, hogy mégsem tökéletes a választásuk és vannak hibáik.

Kérdés csak az, hogy az előnyök kompenzálják-e a hibákat, egy új generációs plazmánál már igen.

Még valami, ipari robotom és fröccsöntőgépem sincs itthon, mégis értek hozzá, akkor ez most hogyan lehet?

wpepi Creative Commons License 2007.11.20 0 0 325
Nem akartam senkit se meggyőzni hiszen HD tartalomhoz mindenképpen plazma, LCD kell. Amire reagáltam az a bődületes baromság, hogy az SD tartalomhoz a CRT kevés. A tévhitekkel ellentétben a CRT nem azért került a háttérbe mert nem megfelelő hanem azért mert bizonyos méret felett nem lehet elkészíteni (pár évvel ezelőtt nagy méretben a projektoros TV volt a sláger aztán a korlátjai miatt szépen el is tűnt). Az időközben megjelent és gyorsan fejlődő digitális megjelenítőknek köszönhetően előtérbe került a HD és a CRT folyamatosan kiszorításra került. De ez nem jelenti azt, hogy SD tartalomhoz kevés a CRT hiszen a CRT fizikai sorfelbontó képessége 800 körül van és hát az SD tartalom amit a DVD-n viszontlátsz 540-es sorfelbontással rendelkezik.

"nem fogod meggyőzni arról amit a saját szemével lát."

Sokszor találkozom olyan emberekkel akik meg vannak győződve arról, hogy az "egygombos" tömörítőkkel áttömörített MPEG2 amit a gyári DVD-ről másolnak kurva jó aztán mikor eléjük tolom a Canopus-al készített MPEG2-t tátva marad a szájuk. A minőség megítélése relatív. Mindenkinek más számít. Sokan nem veszik észre a nem megfelelő felkonvertálás okozta hibákat mert nem is keresik. Mint ahogy azt már előttem más is írta van olyan készülék melynél a HD-re konvertált SD igen meggyőző de ez nem az a kategória amit az átlagember megvesz.
Persze nem vitatom, hogy nem szép egy felkonvertált kép de ha SD-nél tökéletességre vágyunk akkor egy kiváló CRT vagy felsőkategóriás HD megjelenítő.
Előzmény: mmiissii (321)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!