Keresés

Részletes keresés

nagypapi Creative Commons License 2013.03.20 0 0 39097

Meg erről sincs...

Előzmény: HEV (39095)
nagypapi Creative Commons License 2013.03.20 0 0 39096

Az MTSZ honlapján nincs hír erről a változásról, pedig szerintem ott is fontos lenne ezt közölni.

Amúgy teljesen OK ez a nyomvonal-módosítás, elég unalmas volt az az 5 kilométeres tökegyenes aszfalt Nárai és Ják között.

Előzmény: hörpölin (39093)
HEV Creative Commons License 2013.03.20 0 0 39095

Bozsok és Irottkő között is változás van, az RP-DDK a régi K3-ra van átrakva mert látványosabb.

 

http://turistautak.hu/maps.php?id=magyarorszag&image=raster&lat=47.329792&lon=16.477058&zoom=128&arrow=0

Előzmény: hörpölin (39093)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.20 0 0 39094

OKT

Hosszúpereszteg - Ötvös - [Dabronc]

 

2013. március 19. (kedd)

 

Írok majd részletesebben is a túráról, de kezdjük a legfontosabbal.

 

A mellékelt térkép-részlet azt a környéket mutatja, mely eddig sem volt problémamentes, de pár éve, hogy a vasúti közlekedés gyakorlatilag lehetetlen, még problematikusabb a nagyon hosszú szakasz, Szajki-tavak és Kisvásárhely között.

 

Az útviszonyokról azt érdemes tudni, hogy a kb. 2 kilométer (1 953 méter) gyakorlatilag járhatatlan.

Készítek majd részletes DEMO-t is a dokumentálás érdekében, de aki a pecsételés után elindul Kisvásárhely felé, az készüljön fel arra, hogy vagy a sárban tapickol, vagy az út szélén próbálkozik, dacolva a csemetékkel. Még most csak-csak, de a faágak nyomai maradandóak.

 

Pontosabban van 321 méter, mely jól járható (É-D irányú nyiladék), de utána még rosszabb.

 

Az aszfaltos szakasz jól járható:-))

Én azt a megoldást választottam, hogy előző alkalommal Gógánfa felől indulva értem el az É-D irányú szekérutat, most eddig mentem, innen Dabronc felé, onnan tudtam ui. hazaérni.

 

És akkor lássuk a környéket!

 

 

hörpölin Creative Commons License 2013.03.20 0 0 39093

"Elvileg ezen a hídon is átmenne a kéktúra"

 

Kár, hogy elvitte a víz a hidacskát, viszont azt csak most néztem a beírásod nyomán a tuhun, hogy végre megszűnt a Ják és Nárai közötti hosszú aszfalttaposás! :-) -like-

Előzmény: olahtamas- (39088)
Jesper Olsen Creative Commons License 2013.03.20 0 0 39092

Én ezt a kérdést (túrafelszerelés) úgy értelmeztem, hogy ha veszek, akkor mennyit költök. De lehet, hogy félreértettem.

Előzmény: asciimo (39090)
Jesper Olsen Creative Commons License 2013.03.20 0 0 39091

Köszönöm, ez nekem jó hírnek számít. :-)

Előzmény: hörpölin (39089)
asciimo Creative Commons License 2013.03.20 0 0 39090

engem az lepett meg, hogy utazas, elelem, szallas utan a negyedik kategoria "alkohol".

Mit gondol a csajszi a kekturarol, meg a turazokrol?

 

Meg mennyit költök cipöre? Hat amelyik evben veszek, akkor 30ezer felett, de aztan par evig semennyit.

 

Előzmény: nagypapi (39085)
hörpölin Creative Commons License 2013.03.20 0 0 39089

"Hová lesz a költözés, nem tudod?"

 

Valahová a Deák tér könyékére, tehát vissza a belvárosba. Többet én sem tudok egyelőre, de már folyamatosan dobozolnak és hordják a holmit. 

Előzmény: Jesper Olsen (39087)
olahtamas- Creative Commons License 2013.03.20 0 0 39088

Nem járt mostanában valaki Olad és Ják között az elterelt K útvonalán?

Elvileg ezen a hídon is átmenne a kéktúra http://www.viasanctimartini.eu/hireink/megsemmisult-a-buru-a-bolygo-patakon

Vajon újra építették már?

 

Jesper Olsen Creative Commons License 2013.03.20 0 0 39087

Hová lesz a költözés, nem tudod?

Előzmény: hörpölin (39086)
hörpölin Creative Commons License 2013.03.20 0 0 39086

"Hörpölin, rá lehetne beszélni Zsófiát, hogy ha elkészül a munkájával, esetleg hozzáférhetővé tegye? Már úgy értem, nemcsak az intézménye könyvtárában."

 

Ez leginkább az MTSZ-nek lenne hasznos. Nem is tudom, de mintha ez már a negyedik felmérés lenne az utóbbi években, amikben megkérdezték a véleményünket a kéktúrázással kapcsolatban. Nem tudom, megoldható lenne-e, de majd a jövő héten felvetem a központban, hogy abban az esetben, ha a felsőoktatási intézmény és a készítője is beleegyezik, akkor a diplomamunkából egy példányt kaphatna a szövetség is. És akkor bármilyen döntéshozatalhoz felhasználható lenne ez a pár munka, mint a mezei, "egyégsugarú" kéktúrázó véleménye. És ha sok turista jelöli majd be, hogy 30.000 HUF felett költ egy túrán piára, akkor nyilvánvaló lesz, hogy a kocsmákat kell majd fejleszteni... :-D

 

Egyébként az MTSZ megint költözik, szóval, aki eddig nem jegyezte meg a központ Thököly úti új címét, az ne is tegye már... :-/

Előzmény: nagypapi (39085)
nagypapi Creative Commons License 2013.03.20 0 0 39085

Kitöltöttem.

"Mennyi pénzt költ alkoholra egy túra során? És a válaszok között: 30000 Ft fölött...

Basszus, ez szívenütött. :-)

 

Hörpölin, rá lehetne beszélni Zsófiát, hogy ha elkészül a munkájával, esetleg hozzáférhetővé tegye? Már úgy értem, nemcsak az intézménye könyvtárában.

Előzmény: hörpölin (39083)
olahtamas- Creative Commons License 2013.03.20 0 0 39084

Megkapta a választ!

Bár nem precíz a kérdés, hogy melyik kéktúrára gondol :)

 

Előzmény: hörpölin (39083)
hörpölin Creative Commons License 2013.03.20 0 0 39083

Egy fiatal hölgy keresett meg, hogy a szakdolgozata készítéséhez, ami a kéktúrásról szól, minél több túrázó töltse ki a kérdőívét:

 

"Kedves Túrázó!

 

Szakdolgozatomban a magyarországi tematikus utakról írok, azokon belül is a Kéktúráról. Szándékomban áll felmérni, hogy a lakosság milyen mértékben túrázik, hallott-e már különböző országos és nemzetközi utakról és milyen szálláshelyeket választ egy esetleges több napos túra alkalmával. 

A kérdőív kitöltése névtelenül zajlik.A dolgozatomban csak összesítve mutatom be az adatokat, így az egyéni információk sehol sem azonosíthatóak.

A kérdőív kitöltése körülbelül 5-10 percet vesz igénybe.

 

Előre is köszönöm a segítségét!"

 

A link (remélem működik majd):

Link

annyi baj legyen Creative Commons License 2013.03.19 0 0 39082

Sárosabb szakaszra készülj, mint az utóbbi volt, főleg, ha még esik is a héten.

Előzmény: Pápai vándor (39069)
K. Kata Creative Commons License 2013.03.19 0 0 39081

Az lehet hogy a bableveshez jár, de én szlovák tócsnit ettem :-) 

Majd teszek fel képeket is, csak egyelőre nem volt időm "leamortizálni" őket hogy a zindex felengedje :-)

A kék kereszt viszont kék négyzet, bár Garábon mindkét jel kinnt van, de később csak a négyzet van felfestve, és csak a kéket elérve jelenik meg a kék kereszt, ami levezet Mátraszőlősre. Ez a vidék is azok közé tartozik, ahol nyugdíjas koromban szívesen eléldegélnék...Talán erre még elég is lenne majd a nyugdíjam.

Előzmény: Törölt nick (39079)
olahtamas- Creative Commons License 2013.03.19 0 0 39080

Szerencséd, hogy ebéd után tetted be a képet :)

Előzmény: Törölt nick (39079)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.19 0 0 39079

Pedig az a bélyegző "jár" a nyolcféle bableves valamelyikéhez!:)

 

Mikor ezt a részt jártuk a fiammal akkor mi is Garábon szakítottuk meg a túrát, Hollókő-Garáb Garáb-M.verebély szakaszolással, egyben túl hosszú lett volna. Értünk is autóval jöttek, mert buszjárat az nem nagyon van errefelé.Viszont a Cserhát egyik legszebb fekvésű, és talán legcsendesebb üdülőfaluja ez, és a kék +-en nincs is messze a kéktúra útvonalától.

 

Peterbecske

Ha még hozzáteszem hogy egy kedves úriember -ha jól emlékszem egy Skodával- átszállított reggel minket a túránk kezdőpontjára Cserhátsurányba akkor lesz teljes a családi összkép. Kicsi a világ! :-)

Előzmény: K. Kata (39078)
K. Kata Creative Commons License 2013.03.18 0 0 39078

OKT Mátraverebély-Bableves csárda

 

Ez a hétvége tényleg a nógrádi túrázásoknak kedvezett, az időjárás bár télies volt, de nem olyan durva, mint máshol az országban. Utolsó pillanatban, szombat reggel próbáltam logisztikát és szállást találni arrafelé, a lehető legkevesebb tömegközlekedéssel, mert sajnos arról nem híres ez az országrész :-(   Garáb lett volna az ideális szálláshely, de a neten fellelt szállások közül egy sem volt okés, az egyik néni már eladta, a másik telefonszámon előfizető nem kapcsolható, a harmadikon a bácsika leszögezi hogy nem jön ki Salgótarjánból befűteni, de azért az összes valós és vélt sérelmét megpróbálja megosztani velem, majd még visszahív hogy honnan szereztem meg a számát. Aztán a Bableves csárda oldalán szálláslehetőséget is találtam, igaz Felsőtoldon, de kicsikartam  egy ígéretet a tulajtól, hogy ha szükséges átjön értünk Garábra. Ezek után jókora késéssel indultunk, de a gázpedálra történő erős behatás következtében még várnunk is kellett  Pásztón a vonatra, amivel Mátraverebélyre mentünk. A körtefánál másodszorra sikerült egész tűrhető lenyomatot produkálni a fémbélyegzővel, de azért betértünk az első kocsmába is, a szokásos "fertőtlenítőért". A kocsmáros előzékenyen már nyújtotta is a bélyegzőt, de mi csak unicumot kértünk. Mikor végre elindultunk, megállt bennem az ütő: rájöttem hogy párom öltözködése nem épp a cigánysorra való. Bakancs, fekete kamásli, fekete nadrág, fekete pulóver Nagymagyarország térképpel, fekete téli baseball-sapka. Csak enyhén tűnt gárdistának...Ennek ellenére semmi atrocitás, még egy ferde pillantás sem ért minket, két gyerek kérdezte meg mindössze hogy hova megyünk. Az utcákon szabadon szaladgáló kutyák, de azok sem foglalkoztak velünk.

 Nagy keservesen felcaplattunk a Verebély feletti hegyre, a szűk kis ösvény néhol patakká alakult, sokszor a bot mentett csak meg a visszacsúszástól. Fenn viszont hó, majd vissza a völgybe sarazni...A patak gázlójánál megtaláltuk egy túrabot alsó részét, ha olvassa a topikot a tulajdonos, visszakaphatja :-) Sámsonházán a padoknál ettünk pár falatot, de ülni hideg volt, ezért hamar továbbindultunk Nagybárkányba. 3 óra előtt 10 perccel értünk oda a pecsételőhelyre, ahol épp a teraszrészt takarította egy néni, akitől elkértük a pecsétet. Aztán innen már csak menni kellett...Javarészt felfelé, hol sárban, a magasabb részeken 15-20 cm-es hóban. Egy nagy szarvascsapat is átvágott előttünk, de ezen kívül elég monoton volt az út. A legnehezebb az volt, mikor a nyiladékhoz értünk, ahol a távvezetékek lemennek Garáb felé, mi pedig újra nekiálltunk csúcsot mászni. Erős szürkületben értünk a rádiótoronyhoz, le a faluba pedig már sötétben. Én mentem elől, párom saját bevallása szerint már minden felmenőmet elszidta a hátam mögött, hogy rávettem erre :-) Szerencsére a csárda tulajdonosa betartotta ígéretét és értünk jött Garábra, ráadásul pénzt sem fogadott el érte. Pont 20 km-nél jártunk, arra a napra elég is volt. Rendeltünk még a csárdából két adag babgulyást, a jól befűtött szobánkban nem hiányzott sem az internet sem a tévé...

Másnap kipihenten már csak 12 km-t gyalogoltunk, Felsőtoldról át Garábra, a kék négyzeten vissza a kékre és a kéken a csárdáig. Garábon csatlakozott hozzánk a túravezetőnk: egy foxi keverék személyében. Előttünk ment egész úton, a kereszteződésekben lefeküdt, megvárta merre indulunk. Ha megálltunk, és nem ropogott a hó a lábunk alatt, akkor visszarohant megnézni, mi van velünk. Jól táplált kutyus volt, a tőlünk kapott zsemlét is elásta, csak hobbiból túrázott velünk :-) Sajnos a buszmegállóban el kellett búcsúznunk tőle, reméljük másnak is lesz hozzá szerencséje. Összeségében jól sikerült két nap lett, a nehézségeket úgyis elfelejtjük és csak a szép részek maradnak meg belőle. Ja, és a csárdában majdnem elfelejtettem bélyegezni...

 

jzp2107 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 39077

Dobogókő havas képeidhez:

 

hát bizony, bolond egy év ez

két kép az erdei reptérről

 

2007.03.04

 

2013.03.17

Előzmény: Törölt nick (39075)
PeterBecske. Creative Commons License 2013.03.18 0 0 39076

Kedves Tingatinga!

Igen igen ez a Mader Fagyizó édesanyám Kató néni!

Örülünk ha megmaradtunk a jóemlékezetetekben...

 

Péter

Előzmény: Törölt nick (39075)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.18 0 0 39075

Mi meg éppen itt aludtunk egyet még 2009-ben -ha ugyanerről a fagyizóról van szó.Ja, és itt is bélyegeztünk egy tökéletes minőségű MTSz-es pecséttel, amiről kevesen tudták hogy itt a fagyizóban is fellelhető.(Mi sem, csak vendéglátónk Kati néni mondta hogy van neki is)

éjjel... és túra után nappal

 

Előzmény: PeterBecske. (39071)
HEV Creative Commons License 2013.03.18 0 0 39074
Előzmény: PeterBecske. (39073)
PeterBecske. Creative Commons License 2013.03.18 0 0 39073

Kedves Nagypai!

Tényleg szuperlatívuszokban tudok csak nyilatkozni hisz ez a hétvége tényleg bebizonyította számomra. A Kék-Túra életfelfogás

Előzmény: nagypapi (39072)
nagypapi Creative Commons License 2013.03.18 0 0 39072

A többi kéktúrázó nevében nem szólhatok, de számomra rendkívül rokonszenves ez a hozzáállás. Úgyhogy köszönöm, és ha arra járunk - amire jó esély mutatkozik a közeli jövőben -, akkor mindenképp betérünk Hozzátok!

Előzmény: PeterBecske. (39071)
PeterBecske. Creative Commons License 2013.03.18 0 0 39071

Kedves Kéktúrások!

Péter vagyok a Becskei fagyizóból!
Nagyon nagy öröm volt számomra ez a hétvége.
A híradások arról szóltak, hogy autóban rekedt emberek családok stb. kaotikus állapotok az Országban, de a Túrázókat semmi sem fogta vissza.
A hétvége folyamán még nem volt nyitva kicsiny kis üzletünk. Természetesen a bélyegzés miatt kinyitottam és igyekeztem mindenkit megvendégelni egy csésze teával vagy fagylalttal. Annyira jó volt látni ahogy a hidegtől kipirult, combig sáros mosolygós emberek jó kedvvel kissé fáradtan megpihentek nálunk. Sokan tudjátok hogy ezek a pici települések egyre rosszabb helyzetben vannak. Nálunk az ivó is csak délután 4-től nyit ki. A mi játékcukrászdánk meg csak hétvégén. Nagyon sokat jelent az nekünk ha ti jöttök. Nem az eszméletlen nagy anyagi bevételek miatt, hanem azért mert mindannyian különböző helységekről jöttök hozzátok magatokkal az ország velejét. Mindazokkal akikkel szóba álltok kap egy kicsit belőletek mint ahogyan én is.
Köszönöm szépen nektek, hogy ezt az emberpróbáló távot megteszitek. Köszönjünk hogy tarsolyotokból mi is kapunk egy keveset...
Remélem a Kék-túra még népszerűbb lesz, hisz a Nógrádi táj szépségét érdemes mindenkinek megtekintenie.

Amennyiben Becskén jártok... Nézzétek meg a Szúpát. Annyit kell róla tudni, hogy a Buddhisták állították és ez egy szent hely. Bele menni nem lehet de ha az Óramutató járásának megfelelően háromszor körbejárjátok a kívánságotok telejülhet.
Én azt szoktam mondani keresztényeknek és más felekezethez tartozónak, menjen csak fel nincs mit veszíteni vagy összejön vagy nem :)

Zárógondolatként: Nagyon várunk titeket...

Péter a Becskei Fagyizóból.

lükepék Creative Commons License 2013.03.18 0 0 39070

Na de azt akarják, hogy elszaporodjon. Ahhoz meg biztos, hogy kell  a háborítatlanabb terület, mert pl. egy alom kölyök felnevelése nem megy úgy, hogy szombat-vasárnap bebámulnak a gyerekszobába..

Előzmény: efemm (39025)
Pápai vándor Creative Commons License 2013.03.18 0 0 39069

OKT

Sárvár - Káld

 

2013.március 17

 

Szeles időben teljesítettem ezt a szakaszt , az út végig jól járható volt csak egy -két helyen voltak hóátfúvások

az úton de annyira meg volt már tömörödve a hó hogy lehetet menni  a tetején.

A jelölések is jók de a Közép-Allé után Sitke irányába lehetne sürübben is , igaz csak mindig egyenesen kell menni.

Sitkei kápolnához érdemes letérni van előtte 2 fedett pad asztalokkal , érdemes itt elfogyasztani a tízórait vagy uzsonnát.

Gércén a Kismackó kellemes hely , érdemes betérni , márcsak azért is mert itt van a pecsét , még próbapapírt is kaptam és

a forró csoki is jólesett a szeles idő után.

Az erdészházaknál a pecsétek jó állapotban megtalálhatók , nekem a hosszú egyenes aszfaltos szakasz annyira

nem jött be , de vannak látnivalók amiért érdmes megállni.

Banyafáknál szintén vannak padok és asztalok.

Hidegkúti erdészháznál át kell menni a hídon , ott folytatódik a kéktúra , onnantól már szebb a z erdő és

néha felbukkan az útról balra kitekintve a Ság - hegy is .

Van egy egy hely az erdőben ahol sódert termeltek ki , ott egyenes kell tovább menni , sokáig nincs jelzés.

Innen nem messze találkoztam össze Annyi baj legyen fórumtársunkkal aki jött velem szembe futva miközben

én éppen egy hatalmas szarvascsordát próbáltam lefényképezni .

Gyorsan üdvözöltük egymást és mindenki ment tovább a  saját útján.

Gáz nyomásfokozónál újra felbukkan a Ság - hegy , majd innen a széles sóderes út bevisz a faluba .

Korona kocsmába nem tértem be pecsételni , mert jött a busz amivel indultam vissza Sárvárra .

Majd legközelebb megkeresem a pecsétet az iskola udvarán hiszen lesz rá időm mivel innét fogok indulna a

Szajki tavakhoz , reményeim szerint szombaton.

 

nagypapi Creative Commons License 2013.03.18 0 0 39068

Egy Tavaszi Széll összesre befizetnék.

Lehet, hogy ő is a kiadáson gondolkodik, azért nem írt a topikban beszámolót a megkezdett AK-ról.

:-)

Előzmény: asciimo (39067)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!