Keresés

Részletes keresés

Honyaki Creative Commons License 2008.10.14 0 0 395

@ninon222 , ha tudtam segíteni a linkekkel és a leírásokkal akkor már megérte írnom. Boar tagnak nem óhajtok válaszolni, személyeskedő postja önmagáért beszél, nagyon nem szeretném a tisztelt nagyérdeműt azzal fárasztani, hogy különféle szócsatákat kelljen olvasniuk.

 

üdv mindenkinek.

Előzmény: ninon222 (392)
ninon222 Creative Commons License 2008.10.14 0 0 394
Egyébként igen minden nap főzök és nem mindegy, hogy mit használok. Használtam már Dick kést is  nem mondom hogy gagyi de ha van jobb... Hosszu-hosszu évek használatára szánom a jó kést, és ezért hajlandó vagyok áldozni is. Nem minden nap vesz ilyen az ember és ugy gondolom ez még nem takarja a sznobizmust.
Boarhunter Creative Commons License 2008.10.14 0 0 393
ti annyit föztök, h annnnnyira jo eltarto kes kell v csak jol mutat a konyhaban es hasraesik a szomszed?
Ha látnád a dick stb. késeket, nem kérdeznél ilyet...
A "kolléga" nevében nem nyilatkozhatok...
Előzmény: nettomazsola (388)
ninon222 Creative Commons License 2008.10.14 0 0 392

Nem örülök annak, hogy  ezen a fórumon a két "tudós" személyeskedni egymással.  Tulajdonképpen ennek a fórumnak a kezdeményezője mesterkést szeretett volna vásárolni és azután érdeklődött. Ezt az igényt mindenképpen a Honyaki beirásai segítik, és az ajánlott internetes oldalakon mindenki megtalálja a számára elérhető, és megfizethető minőséget. Ha valakinek nincs pénze drága tradicionális Japán késekre, az ne ezeket  vegye meg, valóban talál az Ikeában, Tescoban és egyéb nagy bevásárló központokban magának valót.

Én személy szerint szivesen olvasom ezt a lapot sokat lehet a mások tapasztalataiból okulni és ez nagyon fontos.

stevetudor Creative Commons License 2008.10.14 0 0 391
Pontosan nem tudom milyen Rákóczi kőre gondoltál egy linknek örülnék.
Amit az ottani eladó mutatott az japánból származik.
Előzmény: H_G (389)
krizsi_l Creative Commons License 2008.10.14 0 0 390
Amit írtam az a konyhakésekre vonatkozik. Abban van összehasonlítási alapom. Ráadásul az sem biztos, hogy helytálló. A mostani Ikeás képen nem teljesen olyat látok mint amilyen nekem van.

A nyél az biztos stabilabb mint a kieső nyelesedé mivel ezek szegecseltek.
Előzmény: Exide (386)
H_G Creative Commons License 2008.10.14 0 0 389
Az extrametálos Rákóczi kövek SZVSZ nem jók, de persze lehet, hogy csak saját bénaságom miatt nem sikerült még semmit tényleg élesre fennem vele. Military boltokban (vagy a Vaterán) ált. lehet találni Pro-Edge márkájú Arkansas követ, azzal sokkal jobb eredményt értem el -- viszont az egyrészt természetes kő, így nem kétoldalú, hanem külön kell venni egy puhát és egy keményet (extra igényeseknek létezik egy szuperkemény, fekete változat is), másrészt a mérete sem szakácskéshez való.
Előzmény: stevetudor (384)
nettomazsola Creative Commons License 2008.10.14 0 0 388
enni tökeletes vele. nem fog 100 evig tartani, de ilyen kest nem is arra vesz az ember ...
olvasom itt a szakszerü beirasokat es jokat mosolygok. egy 92 eves volt szakacstol kaptam emlekbe az ö ütött - kopott, semmi marka, semmi japan, semmi istentudjamilyencsuda keset, es olyan eles, olyan tökeletes, h nagyon!
ha elmegy az ele, akkor könnyen elezhetö, es megint jo honapokig ( egy haztartasban es nem konyhan).
ti annyit föztök, h annnnnyira jo eltarto kes kell v csak jol mutat a konyhaban es hasraesik a szomszed?
Előzmény: Exide (386)
Boarhunter Creative Commons License 2008.10.14 0 0 387
Hát, 130 forintos késnél szerinted milyen minőségi paraméterről érdemes beszélni?
Élezőt nem is kell venned, mert ezt a fogazott élt amúgy sem tudod megélezni, de ha meg is tudnád, ennyi pénzért akkor is jobban megérné eldobni és újat venni.
Előzmény: Exide (386)
Exide Creative Commons License 2008.10.14 0 0 386

Ez a fajta mondjuk tetszik:

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/96342700

 

Szóval jobb mint a fiskars, éltartóbb?   Nemnagyon akarok élezőt is venni, kinek van ilyen, hogy vált be?  Nem jön ki a foggantyúja, mint az auchanos filézőkésnek?

Előzmény: krizsi_l (371)
Boarhunter Creative Commons License 2008.10.14 0 0 385
Kis buta, azt sem tudod, mit beszélsz. Olvasd vissza, miket hordtál itt össze, utána járjon a szád...
Nagy arcal szajkózod a netről összeollózott tudásod, úgy, hogy ez a tudás csak egy apró kis szelete a témának...ez nem lenne baj, szíved joga sötétnek lenni, a baj csak az, hogy amiről nem tudsz, arról kijelented, hogy nincs is. Nyomod a netes marketingszöveget a "kézzel készített japán csodákról, melyekben évszázadok tudása ötvöződik", és észre sem veszed, hogy a marketingesek elérték a céljukat, találtak személyedben egy palimadarat akivel mindent el lehet hitetni. Azt hiszed, attól, hogy a (te pénztárcádnak) baromi drága egy kés, az rögtön jó is lesz...
Sokat elárultál magadról a "solingen" beégéseddel, azzal is, hogy számodra a minőség valahol az audi meg az lcd tv szintjén mozog... a fogyasztói társadalom tipikus birkáját tisztelhetjük benned.
Ha visszaolvasunk, számodra ami nem japán, az "biliacél"...gondolom, ebben a hitedben az sem ingat meg, hogy a legjobb acélokat valszeg a CPM gyártja...és hála ennek a nagy büdös globalizmusnak, csaknem minden acél elérhető mindenki számára(bár a VG-10-et nem adják ki a japánok, ha jól tudom)...ráadásul az igazán jó porkohászati acélok messze túlmutatnak a kisipari technológiákon, hiába az évszázadok tudása.
Kicsit hiányosak az ismereteid a damaszkuszi acélokkal kapcsolatban is, de ne csüggedj, a neten megtalálsz minden infót a különböző mintázatokkal, hajtogatások számával stb. kapcsolatban.
A személyemmel kapcsolatban. Sehol nem állítottam, hogy számomra fiskars a minőség.
Vannak fiskars késeim. Teszik a dolgukat, annyit érnek, amennyibe kerültek, de annyit tényleg érnek. Vannak Dick késeim is(nem biliacélból). Van Eikaso késem, van Victorinox...és ez még csak a konyha volt. Vadászni hol Martiinit, hol Fallknivent használok, de van még Puma, Crkt, Mora vadászkésem is, és egy kézzel készített remekmű Tumpek Feritől ami már rég a polcon pihen.
Szóval kipróbáltam ezt-azt, tudok különbséget tenni a kategóriák közt és el tudom dönteni, mi éri meg az árát és mi nem.
Talán egy kicsit tudok osztályozni az emberek közt is. Talán meglátom, ki az, aki tényleg segíteni akar másoknak, és ki az, aki csak önmagát fényezi a "segítő" jellegű hozzászólásaival.
Te barátom, te nem segitőkész vagy, csak egy nagy buta birka akit dróton rángat a saját hülye sznobizmusa...
Előzmény: Honyaki (383)
stevetudor Creative Commons License 2008.10.14 0 0 384
Akkor maradok a Tojironál arról van v.kinek véleménye?

Olvastam pár régebbi hozzászólásod és láttam hogy fenőkövet keresel Veszprémbe a Tescoba van az extrametal-nka boltja ott lehet kapni. Tegnap egy fajta volt de novemberre lesz 4-5 ha jól tudom.
Előzmény: ninon222 (380)
Honyaki Creative Commons License 2008.10.13 0 0 383

Drága Boarhunter,

 

Nem lekicsinylő kijelentéseket tettem, hanem tényszerűen leírtam, hogy az egyik jokkal jobb mint a másik. Ár érték arány persze van, hiszen nekem is vannak Ikeás késeim is és igen képzeld még használom is őket. De lehet, hogy annak akinek a válaszommal írtam nem ez a lényeg.

 

A f.szkalap sznobizmusról meg csak annyit, hogy ha az ilyen gyökereken múlna mint amilyen te vagy akkor valószínűlen nem kéne, hogy legyen a földön LCD TV, vagy Audi, úgy globálisan, vagy netán kézi szabó aki egyéni öltönyt készít neked, illetve ha már a késeknél tartunk akkor felőled ki is halhatna mindenki Japánban aki kézzel készíti a szerinted mindössze sznobizmusból tartandó késeket. Nem gondolod, hogy ezek a kések azért drágák, mert mesterek készítik őket verejtékes munkával és több generáció összes tudása van bennük? Hol jön ez egy háromezer forintos gépi tömegcikkhez szerinted?

 

Szánalmas vagy. És valszeg csóró is, de ez nem érdekel. Az már annál inkább, hogy amíg én próbálok segíteni annak aki esetleg jobbat szeretne mint egy Fiskars addig te csak azzal foglalkozol, hogy engem szapulj. Egy fórum nem erre való. Segíts ha kérdése van valakinek a többit meg vezesd le otthon... csók.

Előzmény: Boarhunter (361)
krizsi_l Creative Commons License 2008.10.13 0 0 382
Jókot szólsz, az öcsém nemrégiben kapott egyet szülinapjára. Tőlem :(. Még nem kérdeztem rá milyen.
Előzmény: ninon222 (380)
krizsi_l Creative Commons License 2008.10.13 0 0 381
Fogok behozni, egyet :)
Csak még érik az elhatározás és gyűlik a lé.
Előzmény: ninon222 (378)
ninon222 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 380
Néhány éve vettem egy Wüsthof  kovácsoltvas pengéjü kést agyba-főbe dicsérték, de semmit nem ér, gyenge nem éltartó, nem való semmire és még a minőséghez képest drága is volt, akkor inkább valami mást.
stevetudor Creative Commons License 2008.10.13 0 0 379
Ma voltam a Veszpémi Tescoba a késesnél remek választék (Tojiro, Wüsthof Solingen) remek kiszolgálás aki környékbeli csak ajánlani tudom.
ninon222 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 378
Köszi Komad. Krizsi neked meg csak annyit, hogy a jó isten áldjon meg hozzatok már be egy kis minőségi kést is lehet hogy volna rá egy vékony réteg aki pont ezt keresné.
A KAI késeket ki ismeri?
comad Creative Commons License 2008.10.13 0 0 377
Előzmény: ninon222 (367)
krizsi_l Creative Commons License 2008.10.13 0 0 376

Röviden: nincs fogazott késem

 

Hosszabban:  van, az étkészleté :)

Előzmény: H_G (375)
H_G Creative Commons License 2008.10.13 0 0 375
A fogazottakat viszont nagyon nem javaslom, hiába ilyen a "steakkések" többsége -- elég sokáig vágnak élezés nélkül is, de ha mégis marcangolni kezdenek, akkor igazi kínszenvedés újraélezni.
Előzmény: krizsi_l (371)
H_G Creative Commons License 2008.10.13 0 0 374
Rántotthúshoz EZ tökéletes (csak a markolatának nem szabad vízben ázni, gyorsan kell elmosogatni, különben bedagad).

Előzmény: Exide (369)
tuutuu Creative Commons License 2008.10.13 0 0 373
alakja, persze...
Előzmény: tuutuu (372)
tuutuu Creative Commons License 2008.10.13 0 0 372

Számos késemet kellett már kétkomponensú műgyantával a késhez gyógyítani...

Úgy tűnik, a dájzingereknek gőzük nincs, hogyan is legyen egy kés nyele rögzítve, pláne az alkja bonyolult nekik...:{{

Előzmény: Exide (369)
krizsi_l Creative Commons License 2008.10.13 0 0 371

Amiről eddig beszéltünk azok konyhakések.

Az evéshez használhatókat nem ismerem, de tudom hogy vannak.

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/96342700

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/80087221

 

Ha hiszitek, ha nem, nem én vagyok az Ikea tulajdonosa. Talán ennyi reklám/ajánlás belefér.

Előzmény: Exide (369)
H_G Creative Commons License 2008.10.13 0 0 370
"365+" az ikeások neve.

Előzmény: Exide (369)
Exide Creative Commons License 2008.10.13 0 0 369

Én akarok venni valami olyasmit amit mittomén rántotthús evéshez szeleteléshez lehet használni.  Hány centis pengéjű legyen és milyet javasolsz?

Ismerősömnek fiskars van, azt mondja az jó. Ez az ikeás milyen? Tudsz valami cikkszámot vagy nevet? Sajnos nem találtam csak ilyen nagyrecés fanyelűt.

 

Múltkor vettem filézőkést az Auchanban 250 Ft/5 db, nincs is vele gond, csak kezd kijönni a foggantyúja a késből, szóval szétesik :(

Előzmény: krizsi_l (363)
Boarhunter Creative Commons License 2008.10.12 0 0 368
Én az első Spyderco késem, egy VG-10-es Endura pengéjén találkoztam a Seki city felirattal...
Előzmény: ninon222 (367)
ninon222 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 367
Nem tudom ki hallott már Seki City-ről, ha minden igaz ez egy nagy Japán késváros, rengeteg késkészítő családi vállalkozással, és természetesen számtalan késkereskedéssel. Ha valaki tud egy összefogaló honlapot az ott kapható késekről megköszönöm.
Boarhunter Creative Commons License 2008.10.12 0 0 366
Nekem (illetve a ténsasszonynak) tavalyi beszerzésű Fiskars késeink vannak.
Nem henteskések hanem sajtkés, zöldséghámozó, kenyérszelő. Az áruknak megfelelő a minőségük. A kis áttört pengés sajtkés a kedvencem, az méretesebb vargányákat azzal szeletelem szárításhoz, nem tapadnak rá a gombaszeletek.
A tramontinánál szerintem külön embert alkalmaznak arra a célra, hogy a lehető legkényelmetlenebb markolatokat tervezze... Az acéljuk viszont egész elviselhető.
Zwilling késem még nem volt, viszont több mint tíz éve használok egy általuk gyártott fenőacélt teljes megelégedéssel. Nem azt a kerek gagyit ami most az akcióban szerepel, hanem egy rendes, elliptikus keresztmetszetűt. Érzésem szerint az akcióban szereplő késeik erősen felül vannak árazva.
Előzmény: H_G (365)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!