Keresés

Részletes keresés

szaguaro Creative Commons License 2009.09.10 0 0 7753
Hosui. Leszedheted.
Előzmény: -Kékharisnya- (7752)
-Kékharisnya- Creative Commons License 2009.09.10 0 0 7752
Üdv mindenkinek!

Egy kis segítség kellene: Nashi körtefám most érleli első gyümölcseit, de nem tudom, elég érettek-e már. Leszedhetem őket? Esetleg valakinek van tippje, milyen fajták lehetnek?
Így néznek ki most:
Nashi
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.09 0 0 7751
Nagyon köszönöm igy fogok tenni.Ugy gondolom értem.menet közben ha megse kérdezek/légy türelmes/.kösz a szöllőhegyi testmozgást.Üdv.:Jóska
Előzmény: ninovarga (7746)
Béla1007 Creative Commons License 2009.09.09 0 0 7750

Szia szaguaro!!

:))))))))

nem mert a kép tegnap készült csak ezt nem írtam meg az előbb :)))))))))

Ma déután nagy öröm ért mert a kis Béla leszakította élete első magaszedte fügéjét és befalt vagy 4 db szöröstől-bőröstöl :))))))))

Üdv

Béla

szaguaro Creative Commons License 2009.09.09 0 0 7749
Te Béla! Nem vagy te véletlenül piros-zöld szintévesztő?
Előzmény: Béla1007 (7747)
ninovarga Creative Commons License 2009.09.09 0 0 7748
Képletesen úgy tudnám kifejezni magam, hogy a szőlőkordon, vagy szőlőlugas mintájára Hayward kivit művelők abban követik el általában a végzetes hibát, hogy 3 helyett 2 dimenzióban gondolkodnak. Ezért a termés java részét adó szálvesszőket vagy függőleges növekedésre kényszerítve teszik terméketlenné, vagy a jó pozíciójúakat (vízszinteseket) valamelyik évszakban egyszerűen nagyrészt eltávolítják a növényről.
Előzmény: ninovarga (7746)
Béla1007 Creative Commons License 2009.09.09 0 0 7747

Szia Nino!

Szép ez a letenyei kivi lugas !!

 

 

 

 

 

füge n+1-ik termése !!

 

 

 

ma vettem észre hogy van 3 db piros gojibogyóm !!

Üdv


Béla

ninovarga Creative Commons License 2009.09.09 0 0 7746
Hogy lásd, hogy én is bármit megteszek az érdekedben, az imént fölszaladtam a letenyei szőlőhegyre, hogy fotókat készítsek egy olyan példáról, amin keresztül el tudom magyarázni, hogy mire gondolok.
Ennek a "kivikordonnak" az átalakítását én javasoltam, miután a gazdájának nem lévén tapasztalata a kiviművelésben, egy pontosan olyan kordonos művelést akart vele megvalósítani, mint a mellette lévő szőlőjével.
Szerencsére az első kordon mellett nem volt se gyümölcsfa, se szőlő, így megvalósíthatóvá vált az általam javasolt "kiterjesztés". A dolog lényege, hogy a Hayward nevű kivifajta csak hosszú szálvesszőkön hoz megfelelő mennyiségű termést. Ezért, amint láthatod, a tavalyi, idén termő vesszők rá vannak terelve a kordonnal párhuzamosan kialakított támasztóhuzalra. Látható az is, hogy a vesszőkön milyen bőséges termés van.
A másik sor a szőlő és egy őszibarackos közé van beszorítva. Itt soha nem lehet olyan termést elérni, mint a másikon, mert hiányzik a "harmadik dimenzió", így a termés csupán azon a szűk részen képződik, amelyik egy kis oldal irányú terjeszkedést biztosít a kordon tetején.
A Te alagutad akkor válna olyan jól termő lugassá, mint az itteni első példa, ha a nyáron fejlődő szép hosszú vesszőket fölterelnéd az alagút tetejére mindkét oldalról. A sűrű levélzet egyben árnyékolásról is gondoskodna, hogy a gyümölcsök meg ne égjenek.
Télen (kora tavasszal) az összes most termő vessző le lesz metszve és lecserélve azokkal amelyek az idén fejlődtek és jelenleg horgászbotokként merednek a termő emelet fölött.
Ennyire egyszerű.
Előzmény: Törölt nick (7745)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.09 0 0 7745
Nagyon megköszönöm.Kiváncsian várom a tennivalóimat,bármit megteszek amit javasolsz.Üdv.:Jóska
Előzmény: ninovarga (7743)
ninovarga Creative Commons License 2009.09.09 0 0 7744
Előzetesen néhány idei nyári kép a hangulat kedvéért az "átmetszett" lugasról:
Előzmény: Törölt nick (7741)
ninovarga Creative Commons License 2009.09.09 0 0 7743
Ez most nagyon kapóra jött!
Éppen az idén tavasszal segítettem átalakítani egy ugyanilyet a gazdájának. Eddig évtizedeken keresztül évi két-három rekesz kivivel "dicsekedett". Most a legelső átalakítási beavatkozás után, az ilyenkor még sok kényszerű veszteség ellenére is mázsá(k)ban kifejezhető termést várunk. A kedvedért (lévén, hogy valószínűleg teljesen analóg helyzettel van dolgunk) a továbbiakban részletes képes és rajzos magyarázatokkal fogok szolgálni.
Előzmény: Törölt nick (7741)
ninovarga Creative Commons License 2009.09.09 0 0 7742
Én egy kicsit másképp értettem a korrekciót. Lehet, hogy "át kéne szabni" metszéssel, a mostanitól eltérő szisztémává. Egyre inkább az az érzésem, hogy a kutya ott IS lehet elásva, az évjárat jellegén, csapadékellátáson, mesterséges öntözésen stb.-n túl.
Előzmény: Törölt nick (7740)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.09 0 0 7741
Most láttam az uj észrevételed.Igen ugy van olyan a lugas mint egy alagut/két oldala és teteje is van.
Előzmény: ninovarga (7739)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.09 0 0 7740
Bizonyára igazad van.Az már most is látszik,hogy ez az év/jó kezdés után-a kivilugasom életében nem a csucs.Nincsmás amit lehet megtenni/viztárolás bövitése,fokozottabb odafigyelés/és addig a szép képeket és más eredményeinek örülni.Üdv.:Jóska
Előzmény: ninovarga (7726)
ninovarga Creative Commons License 2009.09.09 0 0 7739
Jó lenne, ha tennél fel képet a kivilugasodról. Hátha lehetne módosítani rajta úgy, hogy jobb vízháztartása legyen és akár talán nagyobb termés is legyen rajta. Szöget ütött a fejembe a "kétoldali" kifejezés. Ha szőlő módjára, két falszerűen kialakított lugasról van szó, akkor lehet, hogy már meg is csíptük a bibit.
Előzmény: Törölt nick (7725)
Béla1007 Creative Commons License 2009.09.09 0 0 7738

Jó de te legalább 20 topiktársat képviselsz !!!

Üdv

Béla

ninovarga Creative Commons License 2009.09.09 0 0 7737
Így van. Sőt, a mellékelt képekkel együtt még zavarosabbá válik. Ezért tettem meg a "kommentómat". Valószínűleg ezért osztja a véleményemet Silvio is. Kár, hogy egyelőre még mindig csak ketten árválkodunk a hozzászólók "sorában".
Előzmény: Béla1007 (7736)
Béla1007 Creative Commons License 2009.09.09 0 0 7736

Szia Nino !!

A fordítás hibátlan !!! :))))))) (bár én nem beszélni olasz )

Talán az a zőld metszéses dolog nem kerek !!! ezt kellett volna jobban mármint a metszést kivesézni a filmben példákkal !!

Üdv

Béla

ninovarga Creative Commons License 2009.09.09 0 0 7735
Közben lefordítottam az olasz kivis rövidfilm teljes szövegét.

Jó lenne, ha ki-ki fűzne hozzá egyetértő, vagy kritikai megjegyzést.

A kivi kínai eredetű növény, amely jól alkalmazkodik az Olaszország középső és északi részén folytatott műveléshez. Egy nagyon életerős lombhullató kúszónövényről van szó, amelynek ahhoz, hogy kifejlődhessen, támrendszerre van szüksége, ezért a növényeket fal közelébe(?????), kordonhoz, vagy lugashoz kell ültetni. Mivel buján tenyésző, rendkívül erős növekedésű növény, számára masszív támrendszert alakítsunk ki, elkerülendő, hogy az évek múlásával a súlyos ágak megrongálhassák azt. A kivi a félárnyékos helyet(!) kedveli és miután nem szereti a hosszan tartó szárazságot, tanácsos erős szeleknek nem kitett helyre ültetni, mivel azon túlmenően, hogy azok a talajt kiszárítják, kárt okozhatnak a hajtásokban is.
Kétlaki növény, amelynél a női virágok és a hím virágok külön példányokon helyezkednek el, ezért a terméshez néhány nőivarú növényre és legalább egy hímivarú növényre van szükség.
A talajnak lehetőleg semleges, vagy savanyú kémhatásúnak kell lennie, a kivi rosszul viseli a talajban a mész jelenlétét. Mielőtt kiültetnénk a növényt, gazdagítsuk a talajt tőzeggel és istállótrágyával meg kisebb mennyiségű homokkal, ami javítja a vízelvezetést.
A metszést szüret után, késő ősszel kell végezni, amikor eltávolítjuk a letermett vesszőket.
A nagyon fejlett példányok esetében jó lehet a zöld metszés beiktatása is, amikor megrövidítjük azokat a hajtásokat, amelyeken a bimbók, vagy még fejletlen gyümölcsök vannak, azért, hogy a lombozatot szellősebbé tegyük.
Miután kiültettük a növényt, a talajt jól öntözzük meg: a továbbiakban csak akkor öntözzük amikor a föld eléggé kiszáradt, hogy elkerüljük a túlöntözést. A nyári hónapokban öntözzünk nagyobb rendszerességgel.
A túlhevülés elkerülésére és a növények lombkoronája jobb vízháztartásának érdekében nagyon hasznos árnyékolóháló alkalmazása az év legmelegebb hónapjaiban.
ninovarga Creative Commons License 2009.09.09 0 0 7734
Jav.: amióta
Előzmény: ninovarga (7733)
ninovarga Creative Commons License 2009.09.09 0 0 7733
Ami óta nem lottózom azzal a heti egy szelvénnyel, már több pénzt nyertem, mint azelőtt évtizedekig. Ki is számíthatnám, pontosan mennyit, ha az azóta eltelt hetek számát fölszoroznám a mindenkori szelvény árával. Biztos vagyok benne, hogy sokkal többre jönne ki, mint az addigi néhány kettesem összege, még akkor is ha inflációs értékátszámolást tennénk.
Előzmény: ninovarga (7729)
ninovarga Creative Commons License 2009.09.09 0 0 7732
Ültetvények megtekintése. Méghozzá a jelenlegi állás szerint a leghaladottabbaké, hogy itthon már az olaszok válláról indulhassunk és ne a béka segge alól.
Előzmény: Béla1007 (7731)
Béla1007 Creative Commons License 2009.09.09 0 0 7731

Szia Nino !!

Ne add fel !!Csak sok pénz kell hozzá :))))))

 

AZ 5 TALÁLAT NYERÉSI ESÉLYE: 1 : 43 949 268

A LEGNAGYOBB NYEREMÉNY: 5 092 890 758 (2003. november 29.)
http://www.szerencsejatek.hu/index.php?action=otos&art=leny

 

Tehát 43 949 268 db az összes variáns ha ennyit kitőltesz biztos lesz találat !!:)))

 

43 949 268* 200huf = 87 898 53600huf lenne a szelvények ára!!

:))))))))

 

Mi lesz az olasz látogatás célja ??

Üdv

Béla

 

Floo2 Creative Commons License 2009.09.09 0 0 7730
ZéTéE :))))
Előzmény: ninovarga (7729)
ninovarga Creative Commons License 2009.09.09 0 0 7729
Amikor évekkel ezelőtt egy valószínűségszámításhoz jól értő matematikusnak elmondtam, hogy hány évtizede játszom meg minden héten ugyanazokat a számokat és mindössze hány kettesem volt és a hármasig soha nem jutottam el, azt mondta, hogy egy figyelemreméltó negatív rekordot értem el. Attól kezdve nem vettem részt semmilyen szerencsejátékban és nem is fogok.
Előzmény: ninovarga (7728)
ninovarga Creative Commons License 2009.09.09 0 0 7728
Amint írtam már, lottóban és minden egyéb szerencsejátékban valószínűleg az emberiség leggyengébbike vagyok. A "rám hallgatás" természetesen szigorúan a kivinevelésre vonatkozott. Lottóban úgy lehetsz a révemen sikeres, ha az én számaimtól a lehető legjobban eltérőket teszed meg.
Előzmény: valila (7727)
valila Creative Commons License 2009.09.08 0 0 7727

 

  "Ha mindenben hallgatsz rám, 5 év múlva ilyen lehet, vagy ennél is szebb."

 

   Nino, mindenben hallgatok rád, írhatod a lottószámokat. Még

   az idén szeretnék nyerni, nem 5 év múlva.:)

Előzmény: ninovarga (7723)
ninovarga Creative Commons License 2009.09.08 0 0 7726
Sajnos az augusztusi csapadékhiány negatívan hat a rügydifferenciálásra is, így lehet, hogy az idei aszályt a jövő évi termés is megsínyli.
Előzmény: Törölt nick (7725)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.08 0 0 7725
Ez a probléma.Csakhát 16m-es kétoldalu lugas öntözésére sajna nem készültem fel.A lehetőségem annyi,hogy tulélés idén és böviteni jövöre a viztározást.Remélve,hogy akkor is lesz olyan termésre mint idén lehetett volna.Ez van.
Előzmény: ninovarga (7720)
ninovarga Creative Commons License 2009.09.08 0 0 7724
...és a teljesen éretlennek látszótól a teljes érettségig még egy hét sem telt el.
Előzmény: valila (7714)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!