Keresés

Részletes keresés

szecsili Creative Commons License 2012.05.16 0 0 1608

Szia! Köszönöm  a biztatást, remélem tényleg sima-liba lesz, jó nektek, hogy már ítt tartotok. Azért az elég gáz, hogy majd csak akkor nem lesz dagadt, ha a drót nem lesz benne. Nekem addig még sok idő van. Majd pénteken jelentkezem. további gyógyulást Neked is. szia :)

Előzmény: kodi87 (1598)
szecsili Creative Commons License 2012.05.16 0 0 1607

Én is örülök, hogy Te már itt tartassz, és főleg a jobb lábadnak. Cserélnék most így hirtelen Veled, hogy én is itt tarthatnék. Ma még megkérdeztem egy-két dolgot a dokitól, amit nem tudtam. A lábfejemen felül három kis vágás lesz és azt mondta, hogy most olyan szoros kötésem lesz először, meg talpam alá is tesz valami gézcsomót és azon járkálhatok a lakásban egyelőre. Nekem is a jobb a rosszabb, amit most csinál. A bal még kevésbé, de szerintem azt sem úszom meg drót nélkül, ha majd valamikor rászánom magam. És most addig nem ajánlja a kezelőcipőt sem. Kb 3/4 órás lesz a műtét azt is mondta. Köszönöm a jókívánságokat és tényleg szoríts, hátha segit nekem. Pénteken jelentkezem, további gyógyulást, jó éjszakát szia. :)

Előzmény: dulszy (1604)
kodi87 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 1606

Szia!

 

A most műtött lábamról nem tudok nyilatkozni, mert még mindig be van fáslizva...

De a februárban műtött lábam az mindaddig be volt dagadva, míg ki nem vették most májusban a csavart. Most már úgy látom, hogy leapadt a duzzanat és a nagylábujjam sem olyan krumpli formájú, mint volt :):)

Szerintem ne aggódj, amint lemegy a dagadás jobb lesz :) Neked raktak be csavart vagy csak lenyisszantottak egy darabot?

Előzmény: dulszy (1605)
dulszy Creative Commons License 2012.05.16 0 0 1605

Szia Kodi87!

Neked milyen a lábad illetve a bütyi helye, van még dudorodás, mert nekem a varratokkal és  a dagadással majdnem olyan mint előtte.

Előzmény: kodi87 (1602)
dulszy Creative Commons License 2012.05.16 0 0 1604

Szia!

Köszönöm jól vagyok. Örömmel láttam ma délután, hogy a jobb lábam, amin csak faragás volt és nincs drótozva, már nem dagadt és kezdi visszanyerni eredeti formáját. Kívácsian várom a pénteket, mit mond a doki.

Neked kívánok bátorságot, kitartás, kevés fájdalmat és jó műtéti eredményt. Holnap szorítok érted!

Pénteken várom jelentkezésedet! Üdv. és jó éjszakát.

Előzmény: szecsili (1603)
szecsili Creative Commons License 2012.05.16 0 0 1603

Szia! Pedig már azt hittem! Holnap megyek igen. Hogy vagy? a héten szedik ki a varratot ugye? Szia üdv :)

Előzmény: dulszy (1599)
kodi87 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 1602

Jaj, azt elfelejtettem írni, hogy az első műtétemnél is így csináltam. 10-14 napig feküdtem sokat és utána már bátrabban járkáltam, lementem az udvarra, de ha leültem valahol mindig felraktam a lábam, hogy ne lógjon. Akkor nem volt semmi probléma, remélem most sem lesz.

Előzmény: dulszy (1600)
kodi87 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 1601

Szia!

 

Mondhatni, hogy egész nap fekszem. De a mellékhelyiségbe, illetve a fürdőbe rendszeresen kijárok. Meg néha már a konyhába is :) Járkálnék én többet is, de a dokim azt mondta, hogy még mindenképpen pihentessem a lábam, hát hallgatok rá...de jövőhéten hétfőn kiszedi a varratokat, akkor már jóval többet fogok járkálni.

Előzmény: dulszy (1600)
dulszy Creative Commons License 2012.05.15 0 0 1600

Szia Kodi87

Te egész nap feküdtél, és hány hétig? Mert én óránként járkálom,ill tipegek 10-20 métertÜdv.

Előzmény: kodi87 (1598)
dulszy Creative Commons License 2012.05.15 0 0 1599

Szia!

Nem felejtettelek ám el, csak ma nem volt netem. Holnap még nem fekszel be, ugye csak csütörtökön?

Kemény csaj vagy,  megcsinálod ! Azért nem kell állandóan feküdni, néha lehet járkálni is, de csak keveset.Holnap írj még

egy bátorítás kérést. Jóéjt! Üdv.

 

Előzmény: szecsili (1597)
kodi87 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 1598

Kergesd el azt a rossz érzést! :) Én amikor "beparáztam" mindig a végeredményre gondoltam... :) 2 nap múlva túl leszel ezen az egészen :) A műtét sima-liba lesz és a fekvést is ki fogod bírni :) Kitartást Neked!

Előzmény: szecsili (1597)
szecsili Creative Commons License 2012.05.15 0 0 1597

Ne is mond, azt hittem, hogy felkészültem, de ahogy közeledik nem jó érzés kerít hatalmába. Csak úgy döntöttem, hogy optimista leszek, ezért erős akarok lenni, meg hinnem kell abban, hogy csak jobb lehet. Nálam is genetika egyébként, anyukámtól örököltük a hugommal sajnos. Ő fiatalabb nálam, mégis rosszabb volt neki már pár éve meg kellett műteni.Neki a második újja ráment a nagyújjára már. Nekem szerencsére nem ilyen rossz, de bütyök az van. A fekvéstől nagyon félek én is, nem is tudom azt hogy bírom ki... elég mozgékony vagyok. Még a fájdalomtól sem félek annyira, mint az utána következő állapottól. :)  <3 szia 

Előzmény: kodi87 (1596)
kodi87 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 1596

Nekem a lúdtalp (+ a genetika) miatt alakult ki ilyen fiatalon...már régóta van bütyim és az évek folyamán nőtt meg nagyra és sajnos már fájt is járáskor (no, meg esztétikailag sem volt szép). Ezért is döntöttem a műtét mellett.

Köszönöm kérdésed, jól vagyok :) A lábam nem fáj, csak a derekam/hátam feküdtem már el :D

És Te felkészültél már lelkiekben a csütörtökre? :)

Előzmény: szecsili (1595)
szecsili Creative Commons License 2012.05.15 0 0 1595

Hihetetlen, hogy ilyen fiatalon "elég nagy" lett volna. Érdekes, nem is gondoltam volna. Én kétszer annyi is elmúltam sajnos mint Te nekem is régóta alakulgatott, de ilyenkor mint Nálad még nem volt. Most viszont már nekem is kellemetlen lett. Hogy vagy, remélem jól, jó gyógyulást és ha valami írnivalód van szívesen veszem. üdv. szia

Előzmény: kodi87 (1594)
kodi87 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 1594

Szia!

 

Nekem van róla képem, de az én bütyköm elég nagy volt...és már az öreggujjam is befelé görbült...(de ha szeretnéd elküldöm mail-ben).

Amúgy, ha beírod a google-ba, hogy "hallux valgus", akkor a képeknél kidob nagyon sok fotót és össze tudod hasonlítani a Tiéddel.

Előzmény: Hajni0417 (1593)
Hajni0417 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 1593

Ismét megpróbálom megkérdezni, hogy nincsen valakinek fotója arról, hogy mekkora volt a bütyke? egy fotó esetleg? a doki nekem nem javasolta a műtétek, mert szerinte "kicsi"

köszi

kodi87 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 1592

A dokitól nem kérdeztem...valahogy mindig kimegy a fejemből :D

 

 

Ugye nekem múlt hét szerdán volt a műtétem és már a műtét után 2 órával ráállhattam a lábamra (sarok, külső talpél - amiből a csavart vette ki arra teljes súlyommal rá is állhattam). Nekem a doki meg tiltotta a mankót, azt mondta saját lábon kell bicegnem. Igaz most az első hetekben sokat kell pihentetnem a lábom és polcolni. Csak a mosdóba megyek ki :) Mondjuk már az udvaron is voltam, igaz segítséggel :)

A lábam nem dagad (legalább is nem érzem). A fekvéstől már herótom van, de a teljes gyógyulásért mindent...Nekem is kell szurit adnom a hasamba, még 4 adag van hátra.

 

A jobb lábam, köszönöm nagyon jól van! :) Ma szedte ki belőle a doki az öltéseket, szerdán levehetem a ragtapaszt és már víz is érheti majd. A bütyök eltűnt, nagyon szép lett szerintem. Igaz hajlani nem hajlik úgy, mint régen...de remélem idővel ez is javulni fog.

Én kezelőcipőt nem hordtam a doki sem említette, hogy kéne.

 

Amúgy a februárban műtött lábamra 6 hét után állhattam rá teljes súllyal. A csavar az kicsit zavaró volt a cipőben, de annyira nem volt gáz.

Miután kiszedte a doki a varratokat, rá 1 hétre kezdtem el kenegetni contractubex és körömvirág géllel, hogy a sebgyógyulás szebb és gyorsabb legyen (minden nap 3x).

 

Más hirtelen nem jut eszembe.

Ha van még valami kérdésed írj nyugodtan! :)

 

Csütörtökre meg egy kalappal! ;)

 

 

Előzmény: szecsili (1590)
szecsili Creative Commons License 2012.05.14 0 0 1591

Szia! Hát igen szinte biztos, hogy így döntöttem, nincs mire várnom. Ma is meg amikor tudom jó sokat próbálok gyalogolni és hát fáj napi szinten, bár tudom tolerálni megfelelő cipőkkel, meg egy kis pihenő után általában javul, de lényeg az, hogy fáj és akadályoz a megszokott életritmusomban, tempómban. Most már csak azért drukkolok, hogy minden jól sikerüljön, ami nem rajtam múlik. Ami rajtam múlik azt igyekszem megtenni. Egy darab cipő ára ennyi. Elég drága ugye? Ráadásul nincs jobb, meg bal azt mondta a hapsi. Elég furcsa, de tényleg ugyanolyan egyébként mint a képeken láttam. Mennyit voltál fenn? Vagy inkább pihensz? jó éjszakát, szia!

Előzmény: dulszy (1588)
szecsili Creative Commons License 2012.05.14 0 0 1590

Szia! Hát én sajnos nem tudok Neked választ adni, mert még előtte vagyok, de szerintem még rendeződni fognak az ujjaid. Doki mit mond? Egyébként hogy van a jobb lábad, így három hónap után. Talán nem lehet olyan rossz, hogy bele is vágsz a másodikba. Nagyon bátor vagy. Hogy tudtad vagy tudod használni már a műtött lábadat. Én csütörtökön megyek, ezért érdekel, hogy Te hogy vagy most, illetve hogy voltán februártól eddig. Köszi ha válaszolsz. Minél több embertől szeretnék hallani ezzel kapcsolatban. Jó éjszakát, szia!

Előzmény: kodi87 (1589)
kodi87 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 1589

Sziasztok!

 

 

Először is, mielőbbi gyógyulást kívánok mindenkinek! :)

 

 

24 éves vagyok és február 15-én volt bütyi műtétem a jobb lábamon (austin). Most május 9-én pedig csavar eltávolítás a jobb lábamból és bütyi műtét a bal lábamon (szintén austin).

A "problémám" az lenne, hogy az öregújjam és a második lábujjam között most van egy "rés". A (lehet butuska) kérdésem pedig az lenne, hogy a lábujjak idővel szépen egymás mellé fognak rendeződni, vagy ez a "rés" megmarad?

 

Amúgy meg mindenkinek csak azt tudom javasolni, hogy vágjon bele a műtétbe! Megéri! :)

 

A válaszokat pedig előre is köszönöm. :)

 

Üdv :)

 

 

dulszy Creative Commons License 2012.05.14 0 0 1588

Szia!

Hurrá! Ha megrendelted a cipőt, akkor azt jelenti hogy elszántad magad.Örülök neki.

A dagadás annyit jelent nálam, hogy a lábujjaim picit nudli formájúak,  a nagylábújjam pedig

újkrumpli, de a kissebb. Nem zavaró, már a bokám  sem dagadt be tegnap. Nekem ronda kék van, de úgysem megyek ki vele az utcára, csak majd pénteken a kötözésre a kórházba. Ha itt műtöttek volna meg is látogatnálak.

A cipőnek darabja ennyi, vagy párja? Üdv.

Előzmény: szecsili (1587)
szecsili Creative Commons License 2012.05.14 0 0 1587

Most jöttem meg. Készítenenk a héten nekem egy olyan kezelő cipőt, mint ami a net-en van 4.190,- Ft a gyógyászati boltban. Így szokták megrendelésre, készen nem tartanak. Pont olyan, mint, amit láttam, de nem tudom miért nem lehet pl. nyáron fehéret is készíteni? A mintadarab is olyan mamusz anyag volt és amit készítenek az is olyan sötét szinű fekete fehér pöttyszerű mintás, azt mondta a hapsi, aki készíti. Mindegy ez már tényleg nem fontos, csak apró részletek. Kértem, hogy péntekre ha lehet készüljön el, remélem úgy lesz, felírták a telszámomat és hívnak, ha kész. Mástól is hallottam, hogy dagad a láb ilyenkor, de igazán akkor nem fog állítólag, ha már kiveszik a drótot. Szia, üdv. pihenj azért és írj!

Előzmény: dulszy (1586)
dulszy Creative Commons License 2012.05.14 0 0 1586

Szia!

Estére kicsit ducik a lábujjaim meg a talpam, de nem fáj. Sikeres cipő vadászatot.Neked is szép napot! Üdv.

Előzmény: szecsili (1585)
szecsili Creative Commons License 2012.05.14 0 0 1585

Én is a kórház mellett akarom megnézni, ott van egy ilyen bolt. Örülök, hogy tudtál tevékenykedni. Én sem akarok henyélni, főleg hízni. Nem dagadt a lábad? Nem is fáj? Szép napot, szia!

Előzmény: dulszy (1584)
dulszy Creative Commons License 2012.05.13 0 0 1584

Szia!

Ma kb.1 órát dolgoztam a számítógépnél ülve, és rájöttem hogy nem jó sokat lógatni a lábam, mert nagyon zsibbadt. Pihentetés után mosogattam, teregettem, szóval végeztem pár házi munkát. Kell a mozgás, hogy ne hízzak a henyéléstől, de jó volt. A kórházban biztos van ilyen bolt, ott nézd meg. A vaterán próbálkoztam, de ott nem árultak a múlt héten.

Nem írják receptre sőt nekem a dokim sem mondta. Én is a netről tájékozódtam.

Remélem sikerrel jársz, majd írjál! Üdv.

Előzmény: szecsili (1583)
szecsili Creative Commons License 2012.05.13 0 0 1583

Hétfőn utánanézek, hogy lehet-e kapni valahol. Egyelőre neten nem láttam, hogy itt Győrben hol lehet. Majd személyesen nézem meg az esélyes helyen. Gondolom ezt nem írják receptre? Ha többet vagy ma fenn, számolj majd be róla, hogy este hogy vagy. üdv, szia!

Előzmény: dulszy (1582)
dulszy Creative Commons License 2012.05.13 0 0 1582

Szia!

Mindenképpen szerezz kezelő cipőt, abban már másnaptól járkálhatsz. A szúrás helyett van aki csak tablettát kap, majd a doki megmondja, lehet hogy neked nem is kell semmi. Egyként meg jó az ha a párod kiszolgál:-) Üdv!

Előzmény: szecsili (1581)
szecsili Creative Commons License 2012.05.13 0 0 1581

Szia! Örülök, hogy felkelni van kedved, én is úgy képzelem, hogy mielőbb járásképes legyek, persze a saját érdekemben figyelembevéve az orvos intelmeit. Nehogy később legyen visszaütője annak, hogy ha nem tartom be. Mindenesetre ez minden vágyam, hogy hamar épüljek fel. Hozzád hasonlóan én sem sokáig bírom az mozdulatlanságot. Írj, hogy hogy bírtad? Ez a szúrás nem tetszik, mindenkinek kell? Még sohasem volt ilyenben részem.... üdv. szia Megyek főzni!

Előzmény: dulszy (1580)
dulszy Creative Commons License 2012.05.12 0 0 1580

Szia!

Ma elég sokat mászkáltam a kezelő cipőmben, ami ugye a sarkamat terheli meg picit a külső lábélemet ezért ezek a részek már járásnál fájnak, de ha fekszem nem fáj semmim. A doki nem mondta mit csináljak, mert nem ért rá, de muszály pár itthoni dolgot megcsinálni, meg már unom a semmittevést. Eleinte jó volt, hogy ágyban maradhattam mindenféle lelkiismeret furdalás nélkül. Kezdek visszatérni a járásképesek világába, pedig kedden műtöttek. Azt még elfelejtettem, hogy minden nap kell a hasamba szúrni heparinos szert, de ez általában minden ilyen láb történeti dolognál így van. Én magam szúrok, nem  vészes, pici a tű és az anyagot lassan nyomom be mert akkor nem fáj csak picit. Még 6 van hátra. Megnézted a cipőt azon az oldalon amit mondtam? És te , hogy vagy? Jó éjt! Szia.

Előzmény: szecsili (1579)
szecsili Creative Commons License 2012.05.12 0 0 1579

Szia! Hogy vagy? Pihensz, vagy azért finoman használod a lábad? Mit mondott az orvos minél többet pihentesd, vagy ha tudsz ráléphetsz? Jó éjszakát, szia!

Előzmény: dulszy (1578)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!