Keresés

Részletes keresés

casati20124 Creative Commons License 2023.04.21 0 0 7243

Köszi Ajibot! Átgondolom Malangot, köszi a sok ötletet! A legjobb lenne módosítani a jegyünket +3 nappal:-) vagy 3 hónappal:-) de ezt ugye nem tudjuk sajnos.

Előzmény: W.L. (7242)
W.L. Creative Commons License 2023.04.21 0 0 7242

Pedig Malangban meg Solo es Yogya elott lesztek, azok lennenek az elso templomaitok Javan. ;-)

Amugy reszben azert is erdekesek, mert gyonyoru tajakon at erhetok el, kulonosen a Penangungan-hegy lejtoin allok.

De vannak Malang korul mas latnivalok is, pl a Taman Safari szafaripark-allatkert, vagy a Purwodadi botanikus kert.

Csak ha megis raszannatok 2 ejszakat.

Solo korul ha az idotokbe belefer es erdekel az ilyesmi, a sangirani vilagorokseg osemberlelohely muzeumcsoportja is nagyon jo.

Előzmény: casati20124 (7239)
W.L. Creative Commons License 2023.04.21 0 0 7241

Gozom simcs LOKO-rol, ugye ezernyi kajalda van Yogyaban, nem ismerhetem mindet. Bar a covid alatt sok hely bezart, nekem azert ugy tunik, a legtobb tulelte.

Hat igen, az internetes foglalasokkal sokan megjarjak. Csak az arat nezik a varosokat nem ismerve, es kikotnek valahol a kulvarosokban. Yogyaban ennek legerezhetobb hatasa az lett, hogy most tobben vannak az altalam amugy is preferalt es alapbol csendesebb Prawirotaman varosreszben mint korabban, a Maliaboroba nyilo Sosrowijayan utca pedig viszonylag csendesebb lett.

De a fo valtozas az utcai arusok egy piacba osszeterelese, aminek koszonhetoen a Malioboro most nagyon kellemesen setalhato lett. Nekem Yogya most jobban tetszik mint regen.

Előzmény: cristiano_narita (7238)
W.L. Creative Commons License 2023.04.21 0 0 7240

Ajib WA: +62 813-3097-6348

Előzmény: casati20124 (7239)
casati20124 Creative Commons License 2023.04.21 0 0 7239

Nagyon köszi az infókat! Malang melletti templomok: azt hiszem már sok lesz addigra templomból:-) Ajib száma vajon ugyanaz, amit lentebb megtalálok a hozzászólásokban? 

Előzmény: W.L. (7237)
cristiano_narita Creative Commons License 2023.04.21 0 0 7238

oh a Malioboro!

imádtam minden szegletét!

mikor először mentünk Yogya-ba a "világ végén" foglaltam egy AIRBNB-t. 15-20 perc grab a központtól. napi 2x oda- vissza nem volt túl gazdaságos. (sem időben, sem pénzben.)

Második alkalommal a POP hotel Malioboro lett a választás. fiatalos, színes kis egyszerű hely. közel mindenhez. (ráadásul 6 éjszaka 2 főre volt 1.9 mill)

 

Sajnos ahogy láttam az összes kedvenc helyem bezárt... (OXEN FREE, Legian Garden Restaurant, Cubic) ez a covid nem tett jót semminek.

 

LOKO nyitva van még? a Nasi Goreng Tuna-juk valami mennyei!

Előzmény: W.L. (7202)
W.L. Creative Commons License 2023.04.21 0 0 7237

Illetve meg az is indokolja a javai es bali autoberles napi tarifajanak kulonbseget, hogy Balin az "1napos" autoberles jellemzoen 8, max 9 orat jelent, mig Javan az emlitett tarifaval 24-et - a sofor ugye napokig a berlokkel jarja a szigetet, nem megy haza estenkent.

Ha csak Balihoz hasonloan rovid napokra, pl Yogyabol vagy Solobol a kornyezo templomokhoz bereltek kocsit, az Javan is hasonlo, neha kisse alacsonyabb aron is kijohet.

W.L. Creative Commons License 2023.04.21 0 0 7236

Javan sokkal nagyobbak a tavolsagok mint Balin, igy itt hosszabb utra tobbe kerul a kocsi soforrel. A mar tobb forumozo altal is hasznalt Ajib most asszem 800-at ker naponta, amiben az autopalyadijakon kivul minden benne van. Kisebb tavolsagokra persze olcsobb is lehet.

 

Asszem Madakaripura bejarata 4-kor zar. 

Szerintem legkesobb 1-re a surabayai repteren kene lennetek, hogy odaerjetek. Ha Bromot masnap hajnalban a szokasos dzsipes megoldassal nezitek meg, akkor 10-re vegeztek, es utana berelt kocsival meg beleferhet TS (Lumajangon at) es este mar Malangban alhattok. Malang korul tobb kisebb de erdekes kelet-javai stilusu templomot is megnezhetnetek, ha szannatok rajuk 1 napot. Innen irany Solo, es ha 2 ejszakat toltotok ott is es Yogyaban is, akkor az pont egy het kenne Javan: Bromo 1, Malang 2, Solo 2 es Yogya 2. Es akkor ez azert nem is tul rohanos.

 

A legitarsasag a rovid Bali-Surabaya utra szerintem szinte mindegy. Az emlitettek kozul a Batik a legjobb.

Előzmény: casati20124 (7235)
casati20124 Creative Commons License 2023.04.21 0 0 7235

Rendben, Yogya két éjszaka lesz. Így lehet, hogy akkor ki tudunk bicajozni Prambananhoz, olvastam vhol, hogy lehet ilyet:-) Ijent kihagyjuk, ezt mondta a család:-)

 

Mikorra kellene legkésőbb Surabayaba érni szerinted, hogy  CemoroLawangba menet meg tudjuk nézni a Madakarapura vízesést ? Illetve a belföldi járatokból mindegy melyikkel megyünk safety szempontból, jól gondolom? Batik, Lion, Citilink, akármi? AirAsiat szeretjük, és próbálok úgy sakkozni, hogy velük repüljünk, de van, amikor jobb a többiek indulási ideje.

A hajnali Bromo után (túra okés a Bromóhoz), a délután átautózás Malangba, ott éjszaka és másnap onnan Tumpak Sewu, aztán indulás Soloba? Vagy CL-ből is okés TS? Ahogy néztem, az azért úgy arrébb van, pont a hegy másik oldala.

 

Balira írtál 500-600000 IDR/nap sofőrrel autót, ez igaz Javara is, ugye?

köszi

 

 

Előzmény: W.L. (7233)
wanbo Creative Commons License 2023.04.20 0 0 7234

Köszi, ez így nem maradt meg bennem, de az útvonal akkor végülis már tiszta. Ha összejön a következő út, akkor ide elmegyek. 

Előzmény: W.L. (7225)
W.L. Creative Commons License 2023.04.20 0 0 7233

Ja, es meg annyi, hogy Yogyara keveslem az 1 napot, ugy hogy azt eleve Borobudurra es Prambananra szanjatok.

A templomok maguk siman kitoltenek 1 napot, es azert a varost is erdemes megnezni, kulonosen a szultani palotat es a most szepen felujitott Taman Sari vizikastelyt.

Előzmény: casati20124 (7231)
W.L. Creative Commons License 2023.04.20 0 0 7232

Igen, Menjangantol valoban erdemesebb komppal atmenni Javara. Ott kave-vagy teaultetvenyek emlekeim szerint pont az Ijennel vannak, a Bromo korul valoban zoldsegeket termesztenek. Illetve a Solobol latogathato Candi Ceto fele vezeto ut is gyonyoru teaultetvenyeken visz at.

A Bromonal a leglogikusabb tura a hajnali tura a kilatoponthoz, majd vilagosban vissza le, es be a nagy krateren at magahoz a Bromohoz. Tulkepp a Bromotol is ki lehet turazni a kraterbol Ngadas fele, erdekes tajakon at, aztan onnan le szuper erdon at Malang fele, de szerintem ez nektek idoben es energiaban is tul sok. Ha tetszett a Sukuh-Tawangmangwu tura leirasa, csinaljatok meg azt!

Ha mind Ijent, mind Bromot megneznetek, akkor tartsd eszben, hogy mindketto nagyon korai kelessel es hidegben valo napkeltezessel jar. Nem lesz egymas utan tul sok ez? Plane 3 nap strand helyett. ;-)

Amugy jo latni, hogy olvasgattad a korabbi hozzaszolasokat - bar mindenki megtenne.

Ja, ha Ijen es Tumpak Sewu kozott valasztani kell, en az utobbit valasztanam. Meg akkor is, ha Madakaripurat is megnezitek.

Meg valami: Ha a koltsegvetesetekbe belefer, akkor ilyen feszitett tempoju, rovid ido alatt sok helyet felkereso utra Javan szerintem megfontolando a kocsiberles (ami ott Balitol elteroen tobnyire soforos). Egesz egyszeruen ugy tobb fer bele szukos idobe, stresszmentesebben.

Előzmény: casati20124 (7231)
casati20124 Creative Commons License 2023.04.20 0 0 7231

Igen, alapból az a terv. Jakartaba érkezünk, onnan másnap hajnalban Lombok-Gili Asahan (ez a tervezett 3 nap strand), onnan Ubud 5 nap, Surabaya repülővel-CemoroLAwang- Madakaripura -Bromo 2 éjszaka  , vonattal Solo 2 nap, Yoga (BB-Pra) 1 nap, onnan Szingapúr 3nap és haza. És azon vacilálok, h a láblógatós strand helyett inkább legyen-e Bromonál a Tumpak Sewu és esetleg Ijen mellé, és még egy nap Szingapúr. És majd Balin egy-egy fél napot strandolunk vhol. 

A Gili Asahanon a Pearl Beach resort viszont gyönyörű:-) na, majd kitalálom. De ha meg elmegyünk Menjanganra, onnan már vonatozni/buszozni kellene Probolinggoba vagy Surabayba, vagy akkor már nem kellene kihagyni az Ijent... Ez is jó út lehet..

 

Bromo környékén keresgettem  még valami könnyebb túrát a falvakban, pl. kávé vagy teaültetvényhez , vagy ahogy néztem a street viewt, mintha káposztaültetvény lenne arra:-) Van esetleg ötleted ilyesmire? Ngadas falvacskát találtam, nagyon szép a hegyek közt. Vmi olyan kellene, ami talán a délelótti Bromo után beleférne a napba. Olyasmire gondoltam, mint írtad többször Solonál a templomtól a vízesésig gyalogtúrát.

Előzmény: W.L. (7227)
W.L. Creative Commons License 2023.04.20 0 0 7230

Abszolut nem.

Java jobb tengerpartjai mind a deli parton vannak.

Ha Jakartaban erne veget, akkor ott lenne egy 45 perces repuloutra Belitung, ahol gyonyoru strandok vannak, de Surabaya korul nincs semmi ilyesmi.

Előzmény: Durian Mochi (7229)
Durian Mochi Creative Commons License 2023.04.20 0 0 7229

Ha Surabayaban érne véget a jávai utunk, ott tudnál valami jobb strandolási lehetőséget ajánlani?

Előzmény: W.L. (7227)
W.L. Creative Commons License 2023.04.20 0 0 7228

Most a GoogleEarth muholdas kepein nezegetve valoban Widi legdelkeletibb szigetei tunnek a legigeretesebbeknek, amelyekig anno en (mikor GoogleEarth meg sehol sem volt) nem mentem el. Ha ez a celod, ezt tedd egyertelmuve majd a hajoberlesnel, mert mig a GoogleMap a Pulau Widi nevet egy szigetecskere teszi ra, az valojaban az egesz szigetcsoport neve, beleertve a szerintem tevesen Weda Island nevvel jelolt szigeteket is, igy nem mindegy, melyikekig visznek el.

Előzmény: W.L. (7225)
W.L. Creative Commons License 2023.04.20 0 0 7227

Hat 3 napert nem is erne meg mas regioban strandolni.

Ha komolyan erdekel a jo sznorkelezes, akkor 1 nap kiranduljatok el Menjanganra (ez jo messze lesz, es nem is lesz olco, koran induljatok), ha pedig az sem fer bele, akkor Padangbai Blue Lagoonnak nevezett kis obleben vagy Tulamben hajoroncsanal is lehet sznorkelezni. Esetleg meg Lembongan johetne szoba.

Bogor 1 napra, vagy Bromo 2-re szinten jo otletek. Bromonal vegyetek hozza a Madakaripura vizesest is.

16 napba persze Szingapur es Bali mellett akar Yogya es Solo kornyeke is beleferhet Javan, ezekrol nektek kell donteni, hogy mi erdekel iigazan. Latnivalok tekinteteben Yogya es Solo palotaihoz, vagy Borobudurhoz es Prambananhoz, no meg Bromohoz foghato kaliberu latnivalo Balin nincs (persze ez kisse alma-korte dolog), en ezekre raszannek 1 hetet.

Előzmény: casati20124 (7226)
casati20124 Creative Commons License 2023.04.19 0 1 7226

Köszi a választ, akkor ezt a földrengés témát megúsztam. Bintant és Batamot akkor elfelejtem, köszi. Perhentian a nagy kedvencem, de az is macerás, nincs igazán irányban most.

 

Igen, Balit én sem a strand miatt gondolom érdekesnek, azért lenne Gili Asahan, de lehet elengedjük ezt a 3 nap fehér homokos snorizást, nincs elég napunk, 16 nap csak nettóban. És akkor Candidasa lesz Ubud mellé a másik szállás, ahogy többször ajánlottad a másik topicban (bocs ez OFF). Lehet inkább megnézzük Bogort vagy plusz egy-egy nap Bali és Szingapúr, vagy Bromo környékén plusz egy nap. Ezt kitalálom még. 

 

Előzmény: W.L. (7224)
W.L. Creative Commons License 2023.04.19 0 0 7225

Korabban mar mondtam neked: Ternate Bastiong kikotojebol a Gane regioba tarto hajot kell keresni, es Gane Luar faluba eljutni (hajo inkabb lehet Gane Dalamba, anno mi onnan turaztunk at Gane Luarba) es onnan berelni hajot az alapvetoen lakatlan Widikre. Mivel te irod, hogy vigan kiadsz milliokat is egy egynapos hajokirandulasert, szamodra semmi nehezseget nem latok a dologban, max kisse idoigenyes lesz az oda- es visszajutas.

Nekem Widi csalodas volt, az altalam latott szigeteket joreszt mangrove vette korul. Talan vannak szebbek is koztuk, de mivel Eszak-Malukuban annyi sokkal konnyebben elerheto szep kis sziget van, en tobbet nem foglalkoztam vele.

Előzmény: wanbo (7223)
W.L. Creative Commons License 2023.04.19 0 0 7224

Semennyire nincs jelen a mindennapokban es a latogatok tulnyomo resze semmi erezhetovel nem talalkozik.

 

Batam gyakorlarilag egy ronda epitesi es iparterulet, ahol a turizmus a szingapuriakat kiszolgalo kajaldakra es kuplerajokra epul. Bintan egy fokkal jobb, ott mar normalisabb strandok is vannak, de en bizony nem mennek strandolni oda sem. Annyi sokkal szebb sziget van Indoneziaban, a mai repulos vilagban pedig a tavolsag sem igazan tema. Balira sem igazan a strandokert erdemes menni, azok Lombokon es a kornyezo kis szigeteken is jobbak.

Előzmény: casati20124 (7222)
wanbo Creative Commons License 2023.04.19 0 0 7223

A következőben osztok majd meg olyan fotót is, csak gondoltam így még nem sokan látták ezeket a szigeteket. 

 

Illetve, van rá némi sansz, hogy nyáron vissza tudok menni Indonéziába, ez esetben prioritás lenne Pulau Widi Halmahera déli csücskénél. Ennek logisztikájára lenne valami tipped, hogy ne menjen rá a gatyám? Pár cikket találtam a szigetekről indonéz nyelven, de sok gyakorlati infót nem, pedig több helyen írják, hogy a helyi turisztikai erők nagy potenciált látnak benne (mondjuk ez nem tudom, önmagában mit jelent, de hátha van ott valami vendégház vagy valami), ha jól emlékszem, korábban már mondtad, hogy te már jártál arra.  

Előzmény: W.L. (7221)
casati20124 Creative Commons License 2023.04.19 0 0 7222

Sziasztok, június végén július elején megyünk Jáva-Bali-Sin nyaralásunkra. Mennyire para a földrengés és vulkánkitörés téma Jáva-Balin? Mennyire érezni vagy mennyire van ez a mindennapokban? Néztem "földrengéses oldalt", és szinte minden nap van 3-4es erősségű rengés vhol a közelben. A Semeru is aktívkodik mostanában. A kérdés csak azért kérdés, mert a lányom parázik ezektől, és ki kell találjak vmit, ha mondjuk minden sarkon ki van téve egy evakuációs terv tábla:-) 

 

Másik kérdésem a beach. A terv, hogy átmegyünk 3 éjre Gili Asahanra, de ha spórolni akarok a napokkal, akkor Balin vagy Szingapúrhoz közel is lehetne vmi hely (Szingapúrból jövünk haza) Vki volt esetleg a Szingapúrhoz közeli indonéz szigeteken, Bintan, Batam? 

 

 

köszi a válaszokat előre is

W.L. Creative Commons License 2023.04.19 0 0 7221

Helo

 

Hasznosak a reszletek, es szepek a dronos fotok is.

De azert szerintem maskor tegyel fel foldrol-vizbol keszult fotokat is, hiszen akinek nincsenek szarnyai, az ugy fogja latni az emlitett strandokat es szigeteket. ;-)

Kivancsi vagyok a folytatasra.

Előzmény: wanbo (7220)
wanbo Creative Commons License 2023.04.18 0 4 7220

Sziasztok! Januárban 3 hetet töltöttem Maluku és Pápua tartományokban és gondoltam pár gondolatban megosztom a tapasztalataimat. 

Az időpont miatt (a január az kvázi az esős évszak közepe) az utolsó pillanatig képtelen voltam eldönteni, hogy észak vagy dél Maluku legyen Raja Ampat mellett az út egyik fele. Balira érkeztem Vietnámból és végül a Kei szigetek mellett döntöttem kezdés gyanánt. (Megjegyzem, hogy már jártam itt korábban, mint ahogy északon és Raja Ampaton is, viszont annak már több, mint 5 éve, illetve azóta csináltam egy új YouTube csatornát, ami miatt is szerettem volna vissza menni, pl. drón-felvételeket készíteni).  

 

Óriási mázlim volt az időjárással kapcsolatban. Érkezésem napján szakadt ugyan az eső, ráadásul az első éjjel volt egy 7.6-os földrengés a Tanimbar szigetek környékén (ami után cunamiriadó volt érvényben kb 12 órán keresztül és én egyedül voltam a Coasterben, az azért meredek volt).

A 2. naptól kisütött a nap és nem is esett nagyon már utána, csodás napsütés volt minden egyes nap. Sok szigetet sikerült megjárnom, szerencsémre jött még négy vendég a Coasterbe, illetve egy másik szálláson is voltak ketten, így meg tudtuk osztani a hajóbérlés költségeit. 

 

Az alábbi szigeteket néztem meg: Ngurtafur (hosszú homokpad) és a mellette lévő Taroa, Ngaf, Er és Ngodan (a Coaster előtt lévő három sziget), Adranan és Baer szigetek (ez utóbbin van egy öböl, ami hasonlít a Raja Ampaton lévő Secret Lagoon-ra), illetve Kei Kecilen is körbementem. Összesen 5-6 napom volt és azt kell, hogy mondjam, napsütésben az összes sziget maga a csoda.   

 

Néhány érdekesség: A Coasterben az árak nem változtak az elmúlt 5 évben, sőt, nem csak az árak nem változtak, de maga a hely sem. Tiszta egyébként, teljesen jó. 300.000 rúpiát (kb 7 ezer forintot )fizettem egy éjszakáért három étkezéssel. 

Nem sok infó elérhető a környező szigetekről, például előzetesen nem sokat vártam a Ngaf, Er és Ngodan sziget-triótól, pedig - főleg az utolsó kettő -  talán a legszebb szigetek a környéken és közel is vannak a Coasterhez (kihozható pár százezer rúpiából a hajóbérlés). Ngodan előtt tele volt a strand előtti víz bébi cápákkal, ilyet se sok helyen láttam még. 

Ngurtafur (és Taroa) volt a legdrágább kirándulás, azért összesen kb 2 millió rúpiát fizettünk (autó és hajó), de hatan voltunk rá, de ez a hely annyira gyönyörű, hogy egyedül is kifizettem volna, megéri. 

 

Én személy szerint imádom a gyönyörű strandokat (Youtube csatornámon is ezekre fókuszálok) és hát őszintén, e tekintetben a Kei szigeteket nem igen lehet überelni. Keiről Ambonon, Saparuán és Molanán keresztül Raja Ampatra utaztam, Saparuáról és Molanáról egy következő posztban beszámolok. 

Illetve megosztanám YouTube-csatornám linkjét is (angol nyelvű), ha érdekel Indonéziának ez a része, akkor nézz rá: http://youtube.com/highonlowtide  

W.L. Creative Commons License 2023.04.17 0 0 7219

A brit FCO-nal meg benne vannak, mikent Aceh is.

A mi konzuli hivatalunk mar legalabb azokat torolte.

Előzmény: Ka Pál (7218)
Ka Pál Creative Commons License 2023.04.17 0 0 7218

A Fűszer-szigetek nincs benne a felsorolásban :O))))

 

Előzmény: W.L. (7217)
W.L. Creative Commons License 2023.04.17 0 0 7217

Mert bo 20 eve (!) Malukuhoz hasonloan ott is harcok voltak a keresztenyek es a muzulmanok kozott. Azota "figyelmet igenyel", biztos ami biztos. ;-)

Előzmény: Ka Pál (7216)
Ka Pál Creative Commons License 2023.04.17 0 0 7216

Szerintetek miért emeli ki a Konzuli szolgálat Közép-Celebeszt (Sulawesi Tengah) "fokozott figyelmet igényel" megjegyzéssel? A szövegkörnyezetből jobbára természeti csapás okán...

W.L. Creative Commons License 2023.04.15 0 0 7215

En valahogy inkabb Szumatrat vagy Sulawesit tippeltem volna kiszemelt uticelotokkent. :-)

Vagy Papuat.

Előzmény: Zs... (7214)
Zs... Creative Commons License 2023.04.14 0 0 7214

Na igen, ebből is látszik hogy mennyire... ;o)

 

Hát, 18.110 sziget közül azt hiszem lenne választék egy ideig ;o) Jáván is csak Kelet volt (és ott sem minden, a Tumpak Sewu pl csak azután lett 'felfedezve' hogy ott jártunk, pedig azt biztos hogy nem hagytuk volna ki), Balin is még van bőven amit egyáltalán nem is láttunk, pedig ott kétszer is voltunk, Malukuból pedig csak Kei volt. Ezen kívül még Lombok, Rinjani mászással, örök élmény. A következő terv talán egy Jáva - Bali - hajózás Floresig (Komodoval), ott Kelimutu lenne, kérdés mikor jön össze. 'Sajnos' túl nagy a világ, és sokminden más is érdekel...

Előzmény: W.L. (7213)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!