Keresés

Részletes keresés

raider Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27986
Ez nem lehet hogy bankkártyás fizetésként történt meg? (úgy értem, hogy kártyán keresztül vették le)
Előzmény: vsiivz (27985)
vsiivz Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27985
ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom
annyit tudok mondani hogy egyszer probakeppen nem fizettem ki a havi ebay jutalekot mikozben a paypal balanszom ures volt
azt gond nelkul lehuzta az ebay a bankszamlamrol, holott nem allitottam be a monthly payment-et
Előzmény: raider (27983)
digicat Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27984
1) Mert vannak becsületes emberek is.
2) Ahogy az eladók között is vannak akik nincsenek napirenden a szabályokkal, úgy a vevők között is vannak ilyenek.

Hogy miért van így? Mert a vevőnek azt kell bizonyítani, hogy fizetett, az eladónak pedig azt, hogy elküldte az árut. Az egyedüli hatékony bizonyítási módszer az online tracking, mert bármilyen papíralapú igazolás könnyen hamisítható, ezért nehezen (értsd: lassan és drágán) ellenőrizhető (meg kellene keresni a kiállító postát levélben, hogy az igazolja a feladás tényét).

Hogy mégis van olyan aki tud erről és nem köt biztosítást? Ez pont olyan, mint a gyorshajtás: van a sebességkorlátozás, és van aki bevállalja hogy lebukik és nem tartja be, van aki nem vállalja és betartja.
Előzmény: Skywalker. (27979)
raider Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27983
Valószínűtlennek tartom, hogy az eBaynek lehetősége lenne bármit csinálnia a bankszámlájával. Azt tudom elképzelni, hogy letiltják ha nem fizeti vissza, de a bankszámlán szerintem nincsen zárolási vagy visszautalási joguk.
Előzmény: vsiivz (27976)
vsiivz Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27982
van 1 limit, amit enged az ebay
es szerencsere ennyire azert eleg keves ember tisztessegtelen
igy is boven eleg, ha "csak" akkor huzzak vissza a penzt, amikor tenyleg nem erkezik meg a csomag
Előzmény: Skywalker. (27979)
Skywalker. Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27981
ráadásul a vásárló figyelmét ezer helyen felhívják arra, hogy hogyha nem kér biztosítást, akkor füstifecske az utólagos reklamációknak! közben meg mégsem?

na mindegy, majd beírom hogy hogy jártam, ha végződik a kálvária :)
Előzmény: Törölt nick (27980)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27980
Vagy inkább miért nem teszik kötelezővé a biztosított feladást?
Előzmény: Skywalker. (27979)
Skywalker. Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27979
de ha ez ilyen default, akkor miért nem játsza el minden vásárló, aki nem kért biztosítás, hogy "hát kérem nem kaptam meg az árut, vissza a pénzemet"?
Előzmény: vsiivz (27976)
vsiivz Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27978
ebben ugyan nincs tapasztalatom, de valoszinunek tartom, hogy igen
nem veletlenul kell megadnia a bankszamlaszamat minden eladonak
Előzmény: Törölt nick (27977)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27977
És ha már nincs az eladó PayPal-számláján az összeg, mert leürítette? Akkor a bankon át próbálja behajtani?
Előzmény: vsiivz (27972)
vsiivz Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27976
nem is neked valaszoltam
az most jon :o)

a bankszamadrol huzza majd vissza a penzt az ebay
Előzmény: Skywalker. (27975)
Skywalker. Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27975
de mondom, ez nem paypal fizetés volt, hanem átutalás
most én leginkább azon agyalok, h az ebay protection program mit tesz majd velem esetleg!
Előzmény: vsiivz (27974)
vsiivz Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27974
szamomra is teljesen logikus amit irsz
a legutobb en is bevallaltam egy olcsobb plussfigura biztosizas nelkuli postazasat
nem kaptam meg, es nem is kertem vissza a penzemet, mert nem lett volna jogos
az eladoval ujrakuldettem biztositva miutan megegyeztunk egy minkettonknek szimatikus osszegben

de sajnos nagyon ugy tunik, hogy eleg kevesen gondolkodunk igy
az a tapasztalatom, hogy szinte mindenki a legolcsobb postat valasztja, es ha nem erkezik meg a csomah, akkor minden lelkifuradalas nelkul visszarantja a penzt
kihasznaljak ugyanis azt, hogy a paypal szabalyzata szerint az elado addig koteles a csomagert felelosseggel tartozni, amig az meg nem erkezik a vevohoz

szivesen bemasolnam a levelet, amit egy ilyen esetkor kaptam a paypal-tol, de mergemben kitoroltem :o)
termeszetesen visszahuztak tolem a penzt
Előzmény: morbiczer (27970)
epimer Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27973
Nekem vevőként volt egy éve egy hasonló vitám az eBay-en, röviden leírom, mert hasznos lehet: Japánból rendeltem egy franciától kb. 250 USD-ért. EMS-sel kértem a szállítást. Fizetés: paypal. Az eladó feladta a csomagot és elküldte nekem a nyomkövető számot. Az EMS Japánból általában 4 nap alatt megjön. 10 nap után még nem volt sehol a csomag, a nyomjelzés szerint a postázást követő 3 napon Írországban járt valahol, azóta nem volt újabb bejegyzés. Jeleztem az eladónak, hogy eltünt a csomag, adjon be tudakozványt a Japán Postánál, mert csak ő teheti meg, mint küldő. Az EMS küldemények teljesen biztosítottak. Nem volt hajlandó együttműködésre. Jelentettem az eBay-en, hogy a csomag nem jött meg. A dispute-ból claim lett, amit ráadásul az eladó indítványozott, ki sem várta a megállapodási határidőt. Kérték tőle, hogy igazolja a csomag feladását. Ezt az EMS nyomkövető szám megadásával kívánta megoldani. Végül is a javamra döntöttek, mert az indoklás szerint az nyomkövető szám megadásával nem lehet hitelt érdemlő módon bizonyítani, hogy a postára adás valóban megtörtént. Legalább is az eBay-nek ennyi nem elég. Valószínűleg a feladóvevény másolatát kellett volna beküldenie. A vételárat, a biztosítási díjat és a teljes postaköltséget visszautalták a részemre. Nem számított, hogy 98% feletti feedback-kel rendelkezett. Az eBay általában a vevők javára szokott dönteni. Nálad viszont foglalni nem tudnak, mert nem paypal-on keresztül ment a vételár. Ha van valamilyen dokumentációd a postára adásról, szkenneld be és küldd el ez eBay-nek (akár a feladási számlád másolatát, ha más nincs) és hivatkozz arra, hogy tettél bejelentést a postán, az ügy kivizsgálása érdekében. Legrosszabb esetben felfüggesztheti az eBay az eladói tevékenységedet. Ha ő kérte, hogy biztosítás és nyomkövetés nélkül küldd az árut, akkor én nem utalnám neki vissza a pénzt, mert saját kockázatára kérte. Viszont az eBay, ha jól tudom kötelezi az üzleti szabályzatában az eladókat, hogy csak biztosított postai szolgáltatással lehet árut küldeni, függetlenül a vevő akaratától. Az ő szemszögükből megszegted a felhasználói szabályzatot.
Előzmény: Skywalker. (27971)
vsiivz Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27972
paypal buyer protection = a paypal zarolja az elado szamlajan a reklamalt osszeget, es ha jogos a vevo kovetelese, akkor bizony vissza is huzza
Előzmény: Törölt nick (27969)
Skywalker. Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27971

az ebaynél is van buyer protection, egyszer már én is vettem hasznát, egy valóban csalóval szemben, akkor én voltam a vásárló

a mostani vásárlóm is ezen keresztül próbál terrorizálni

ha igaza lesz, akkor az ebay téríti neki a lóvét (én is így kaptam vissza anno a pénzemet), aztán az ebay behajtja rajtam, gondolom...

Előzmény: Törölt nick (27969)
morbiczer Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27970
Nem ismerem az ebay szabályzatát részletesen, de ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor miért adna el bárki is bármit tracking nélkül?

Számomra teljesen logikus, hogy ha vállaltam annak a kockázatát, hogy tracking/biztosítás nélkül kértem, és nem jön be, akkor bebuktam.
Előzmény: digicat (27966)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27969
Szerintem a Paypal-es fizetésnél nem kell visszafizetned, erre van a vevő teljes kiadását fedező a PayPal Buyer Protection. Vagy nem?
Előzmény: pittipitti (27963)
Skywalker. Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27968

ez tuti?

és miért van ez így?

szemétség!

Előzmény: digicat (27966)
Skywalker. Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27967

átutalással fizetett, nem paypallal

a feedbackjeimmel a reklamáló csávót akartam jobb belátásra bírni :)

Előzmény: pittipitti (27963)
digicat Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27966
Első lépésben az eladónak (azaz neked) kell bizonyítani, hogy elküldted az árut. Ehhez online követhető azonosító kell, ha nincs ilyened, akkor a vevő nem kell bizonyítson semmit, az ő javára döntenek, és visszakapja a pénzét.
Előzmény: Skywalker. (27961)
Rangifer Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27965
Köszönöm a választ!
pittipitti Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27964
Külön kártya és kártyaszámla a biztosabb....
Nem kell felutalnod a paypalra forintot ha van kártyád hozzáadva a paypalhoz......
Előzmény: Rangifer (27962)
pittipitti Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27963
Ha paypallal fizetett akkor vissza kell fizetned mese nincs....
Ne küldj biztosítás nélkül semmit....
Az hogy milyen feedbackjaid vannak itt lényegtelen.

Előzmény: Skywalker. (27959)
Rangifer Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27962
Üdv mindenkinek!

Paypalon akarok regisztrálni /ebay-en szeretnék majd vásárolni/,azt szeretném kérdezni ,hogy érdemes-e net kártyát kérni a mastercardomhoz, vagy legyek bátor és a meglévő mastercardal regisztráljak. Illetve angol eladótól szertnék vásárolni, forint alapú számlám van,az eladó preferálja a paypal-os fizetést,vásárlás után a paypal lefogja rántani a megfelelő összeget vagy nekem kell utagatni a paypal-os számlára?Válaszotok előre is köszönöm!
Skywalker. Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27961
Igen, ez nekem is eszembe jutott. Ha tovabb pattog, ezt is megirom neki :)
Előzmény: Ejejump (27960)
Ejejump Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27960
"Darth Vader: Nem... Luke... Én vagyok az apád!"
:)

Szerintem ne fizesd vissza neki. Ha nagyon akadékoskodik, akkor rá lehet világítani arra is, h. Ő sem tudja bizonyítani, h. nem kapta meg Pont emiatt, h. nem volt tracking number.
Előzmény: Skywalker. (27959)
Skywalker. Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27959

Rendszeresen adok el cuccokat az ebayen.

Múlt hónapban is vagy 40 itemet.

Most van egy vásárlóm, aki normál postázást választott, biztosítás stb... nélkül, fizetett is, fel is adtam a cumót, de az nem érkezett meg hozzá.

 

Írt egy arrogáns levelet, hogy nem kapta meg, küldjem vissza a lóvét, mert elege van a csalókból, vagy felnyom az ebaynek. Megírtam neki, hogy bocsika, biztosítás nélkül kérted, így jártál, nem tudok mit tenni, nem az én hibám, nincs tracking number, nem tudok utánaérdeklődni blablabla... nem vagyok csaló, nézd meg szépen a legfrissebb feedbackjeimet, mindenki mindig mindent megkap.

 

Fel is nyomott az ebayen. Most megnyílt köztünk egy párbeszédablak, ahol kardozhatunk, meg az ebay kérdezi tőlem a postázási metódust, meg ilyenek, plusz az ebay _tanácsolja_ nekem, hogy próbáljunk dűlőre jutni, egyelőre mindenféle retorzió nélkül, ha nem, akkor majd ők fognak vizsgálódni.

 

Megírtam neki ismét mindent, rendben. Ezt már az ebay ügyfélszolgálat is olvassa. Megírtam, hogy nem tartom jogosnak az igényét arra vonatkozóan, hogy most pénz vissza, mivel nem kérte biztosítani a küldeményt.

 

Szerintetek? Járt már valaki így? Most lehet, hogy az ebay mindezzel nem fog foglalkozni és beszopat? Dehát nem jogos! Vagy mégis? Lehet vissza kellene fizessem neki a pénzt, aztán felejtsük el egymást, de az igazságérzetem nem engedi...

digicat Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27958
OFF
Az MNB is csökkenteni készül.

Ami ON is jó lehet, mert hamarosan vége a karácsonyi szezonnak, jönnek a kiárusítások, és ha a forint is erősödik, megint nagyon olcsón lehet rendelni dollárországból :-)
Előzmény: pittipitti (27957)
pittipitti Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27957
Milyen igazad van :-)
Csak pár napot nem nézegettem az árfolyamokat és tessék :-)
Most meg az járhat pórul aki teszemazt 220nél fizetett és most kapná vissza dollárban a számlájára a refundot.
Szóval az árfolyamingadozás mostanában elég durva.
Előzmény: digicat (27956)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!