Keresés

Részletes keresés

b.gina Creative Commons License 2012.08.28 0 0 56850

Egy ideig dr. Fitnesz tornára jártam, de az sajna bezárt, pedig nagyon jó kis edzések voltak ott :)

Szobabiciklizni szoktam, de azt inkább rosszabb időben, mostanában futok (mondjuk az utóbbi két hétben ellustultam, időm se nagyon volt rá, de most kezdem újra) :)

Nekem se ment elsőre a fél óra futás, szép lassan kell felépíteni, mindig egy picit többet futni :) Most is éppen hogy megvan a fél óra, de nem adom fel :)

Szobabicikliből 40-45 percet szoktam tekerni, illetve még Rubint Réka dvd-kre szoktam tornázgatni ha olyanom van :) az is jó izzasztós ;)

Ha nem megy a heti 3, kevesebb is elég, a lényeg hogy csináld. Ha csak 1x jön össze egy héten, az se baj, hátha később több időd lesz rá :)

Előzmény: szegedi_lány (56847)
Schnurrbart Creative Commons License 2012.08.28 0 0 56849

Újszegedre nem tudsz áttekerni? Ott nagyon jó biciklizni. :)

Előzmény: szegedi_lány (56847)
Schnurrbart Creative Commons License 2012.08.28 0 0 56848

Sziasztok, ha már hőgörbéről beszéltek... láttatok már ilyen hülye görbét?

 

http://www.ciklus.hu/images/diagramok/92038810751bf782a526199a72334529_120730_120828_1346112000_.png

 

Eddig vagy totál cakkos volt, vagy sík egyenes, de ezt nem tudom hova tenni.

szegedi_lány Creative Commons License 2012.08.27 0 0 56847

Eddig JOGA típusú tornára jártam heti 1-2szer, de Naszódy szerint az nem jó,mert szuszogósító edzés kell. Hétvégén elővettem erre  bringát a garásból, de szegedn még biciklizni sem lehet 30 percig normálisan, mert állandóan le/fel kell ugrálni, uh ez sem ideális. Gondolkodtam már a futáson is, de fél órát tuti nem tudok egy huzamban futni,heti 3szor úszás sem fér bele, így valószínűleg marad valami cardio edzés valahol,most nézegetem a kínálatot, hogy hol,mikor mire lehet járni. Tipikus fiatalként nekem sem 8 óra a munkaidőm, így nagyon sakkoznom kell, ha heti 3szor akarok valahova járni. :-Z

Te mit mozogsz?

 

A peteérést/ovulációt nálam a hőmérsékleti görbe szépen kirajzolta, egyéb teszt nélkül is,nálam a beágyazódással van gond..

Előzmény: b.gina (56846)
b.gina Creative Commons License 2012.08.27 0 0 56846

Azért kell külön papírra mert az inzulint az endokrin laborba küldik a klinikára és ahhoz mellékelni kell a papírt.

Ne tudd meg milyen ideges voltam mikor 12 órás éhezés és fél óra sorbanállás után ezt közölték velem, főleg hogy előtte egy hónappal direkt megkérdeztem őket hogy akkor ez a beutaló így rendben van-e...

Szóval a biztonság kedvéért ezt írd meg Naszódynak is, mondjuk én is mondtam neki múltkor ezt a nagy szegedi helyzetet, ő is nézett hogy mik vannak :D

Hormont nem mindig kért, mostanában igen, mert még az se tiszta hogy nálam a peteérés hanyadik napon történik. De majd veszek ovutesztet, meg hőmérőzök tovább és kiderítem :) Amúgy azt mondta hogy valószínűleg csak closty kell majd és rendben lesz minden, szóval nem olyan rossz a helyzet :)

 

Szerintem ezt a gyógyszer dolgot a vérvétel előtt úgy értette Naszódy, hogy este a vacsihoz még vedd be, reggel már semmiképpen :) legalábbis nálam eddig így volt :)

 

Cukrot mindenképp vigyél magaddal, gyógyszertárban recept nélkül kiadják :)

ja és lehetőleg oldd is fel vízben még előző éjszaka...

múltkor emiatt is jól megjártam, hogy nem oldottam fel, és az asszisztensnek meg valamiért nem sikerült normálisan feloldania és úgy kellett elropogtatnom fél diónyi cukorkristályokat :D ízletes volt, mit ne mondjak :D :D

 

Mindenkinél változó hogy mennyi idő kell a javuláshoz, mindenesetre én drukkolok, hogy gyorsan menjen :)

Fogyni nem feltétlenül fogsz, a lényeg hogy vigyél be elég szénhidrátot, főleg a gyógyszer mellé.

És a mozgás az kell :)

 

Előzmény: szegedi_lány (56845)
szegedi_lány Creative Commons License 2012.08.27 0 0 56845

Két papírra az inzulin és a cukor?! Nem úgy értetted,hogy a terheléses vizsgálat és a hormontérkép? Azt furcsállom,hogy külön beutaló kelljen terhelélses vizsgálatnál az inzulin és a cukor érték meghatározására, de ha te mondod,elhiszem:)

 

Még nem kaptam beutalót, először  a háziorvotól kell hozzá beutalót kikönyörögnöm, és cak arra küldi meg majd a beutlót a vizsgálatokra, uh még időben jött a jótanács;)

 

A terhelés mellett csináltattok mindig hormontérképet is, vagy csak az inzulin/cukor értékeket nézi?

És még egykérdés (bocsi hogy faggatlak,de  nagyon sokat segítesz!), a doki azt mondta, hogy vegyem be  a gyógyszert mielőtt majd  a kontrollra megyek, viszont vérvételhez éhgyomorra kell menni. Ez azt jelenti,hogy éhgyomorra, gyógyszerrel a gyomromban kell a vérvételt megejteni? és mennyi idővel előtte veszed be a gyógyszert?

Én legutóbb vérvételen a MÁV-ban voltam, ott reggel 7-re rendeltek oda, és külön kérdezték,hogy vettem e be valamit. Illetve vinnem kellett recepre felírt cukrot, nem tudom,hogy ez  Szentháromságban is így lesz e...

 

Mi már babát szeretnénk, és emiatt sajnálom,hogy csak most derült ki a probléma, és bár a doki szerint csak enyhe IR-em van, a ciklusomat pont hazavágja.  Azért remélem egy év nem kell ahhoz hogy normalizáljuk a helyzetet, ha lesz peteérésem, meg menstruáció,  doki szerint is lesz esély a teherbeesésre.Addig i próálgtom  diétát, meg a rendszeres mozgást,bár ez utóbbi nehez megy, és fogyni sem szeretnék.

 

Előzmény: b.gina (56844)
b.gina Creative Commons License 2012.08.27 0 0 56844

Na tökjó hogy csak ennyi lesz a végleges adag. Nálam napi 2x1000 mg volt a végleges az elején, hát megkínlódtam az adagemeléseket :( most én is 2x500-at szedek és ez sokkal jobban hat, mint az emelt adag! :)

A 2x1000 mellett a 3 hónapos kontroll gyönyörű javulást mutatott az inzulinban, viszont utána leromlottak az eredményeim (hormonok, tünetek...) A 2x500-ra most végre javultak az eredmények, és tünetekben is sokkal jobban vagyok, megállt a fogyás is :)

Először tavaly június végén voltam nála, azóta szedem a gyógyszert... most áprilisban tértünk át a napi 2x500 meforalra, azóta javulok igazán :)

Mondjuk legutóbb azt mondta hogy ennél nagyobb javulás már nem is nagyon várható, és valószínű nálam nem is az IR volt az alapja az egész dolognak, hanem valami hormonális eltérés :( én azért még bízom benne hogy a hormonok is javulhatnak... mondjuk még nem cél a baba, de nem jó azt hallani, hogy valószínűleg nem lesz olyan egyszerű :(

 

Tsh-hoz se kell időpont :) a máv az ahol kell időpontot kérni vérvételhez is, de sima sztk-ban úgy dolgoznak, mint a gépek, haladnak rendesen, csak legyél ott időben :) meg legyen nálad a beutaló és taj kártya :)

Ja és nagyon fontos hogy ha cukorterhelést csináltatsz inzulinnal akkor külön beutalón legyen az inzulin és a cukor, mert két külön laborba küldik a két vért... emiatt engem egyszer hazazavartak onnan :(

Szóval ha egy papírra írta volna akkor küldj neki levelet és kérd külön lapra ;)

Előzmény: szegedi_lány (56842)
szegedi_lány Creative Commons License 2012.08.27 0 0 56843

A diagnózis egy dolog, szerintem a kezelésen van a hangsúly,

Egyébként a gép olyan problémákat is előhozott, amiket nem említettem a kezelőnek, így alapvetően lehet a diagnosztikában igazság.

Kezelésen még egyszer voltam csak, így még nem tudok eredményről beszámolni, de bízom hogy kiegészítő kezelésként működhet.

Sajnálom,hogy neked nem tudott segíteni,(bár akihez én járok, nem gyerekororvos) remélem azóta azért rendbejött az immunrendszered.

Előzmény: Szeleszte (56834)
szegedi_lány Creative Commons License 2012.08.27 0 0 56842

Egy hétig kell este fél szemet az 1000 mg-osból,és ha jól vagyok,akkor utána napi 2x fél szemet 3 hónapig,aztán vérvétel,és utána kontroll. Nem kiabálom el, de  a mai napot átvészeltem különösebb gond nélkül,jöhet a 2. fél szem:)

 

TSH vizsgálatra is küldeni fog, mert azt még nem néztek,de mivel Béres cseppet szedek, így 3 hónapot várnom kell,mire kiürül a szervezetből, és valós érték kimutatható. Így sem kell majd előre időpont? Szinte el sem hiszem.hogy a magyar egészégügyben  valahol létezik, hogy odasétálok reggel 7-re, és bejelentkezés nélkül leveszik a vért.:)

 

Te mióta jársz hozzá, sikerült eredményt elérnetek?

 

Előzmény: b.gina (56830)
Zemanek Creative Commons License 2012.08.27 0 0 56841

Nem az már nagyon nem jó. 10,5 felett már cukor betegség de azalatt is magas az érték7 vagy 8 felett már nem tudom.

Előzmény: smithbetty77 (56840)
smithbetty77 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 56840

köszi a segítséged.

 

Egyébként a referencia érték szerint a 60 perces glükóz felső határértéke 10,5, ennek ellenére sem jó???

 

Sajnos ez volt az érzésem:(

Előzmény: Zemanek (56839)
Zemanek Creative Commons License 2012.08.27 0 0 56839

Bár nem az inzulinod sem, a 60 perces igen magas.

Előzmény: Zemanek (56838)
Zemanek Creative Commons License 2012.08.27 0 0 56838

AZ inzulinod alapján azt mondtam volt, hogy jó, de a cukrod nagyon nem.

Előzmény: smithbetty77 (56835)
smithbetty77 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 56837

Egy dolgot lehagytam. Éhgyomri vérvétel után amikor ittam a 75g glükózt be kellett vennem az Eucreast  , ezt kérte dr. T.L. tőlem.

A gyógyszernek mennyi a felszívódási ideje??? 

A 60 perces értékek nekem soknak tünnek:(:(

vikiviki Creative Commons License 2012.08.27 0 0 56836

Gratulálok a hcg-emelkedéshez:))

Előzmény: sz30 (56833)
smithbetty77 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 56835

Sziasztok!

 

Most készült  el a terheléses vizsgálatom eredménye, szeretném a segítségeteket kérni , hogy jók e az értékek.

 

Inzulin

0 perc  3,6

60 perc 60,8

120 perc 16,4

 

Glükóz

0 perc 5,6

60 perc 10,7

120 perc 4,8

 

 

Tavaly áprilisi inzu értékekre emlékszem fejből

0 perc 2 alatti

120 perc 17

 

Nekem úgy tünik hogy a tavalyihoz képest javult , mert a mostani inzu 120 perces nem 5 x a 0 pontosnak. De nem vagyok profi az értelmezésben és nagyon izgulok. Szerintetek milyen???

 

 

Szeleszte Creative Commons License 2012.08.27 0 0 56834

Szia

 

Én is szegedi vagyok voltam biorezonanciális vizsgálaton.... hát.... először elmentem mert beallergizáltam a Summetroliumra, és nem ehettem fél évig csak vajas kenyeret, mondván, hogy túlreagál mindenre az immunrendszerem és fogalmuk sincs mitől.... na szóval elmentem erre közölte az ottoni orvos, (egyébként hivatását tekintve gyerekorvos) hogy sajna bajna nem tudta a gép megmérni az allergiát, de rábeszéltek egy komplex vizsgálatra, amiről csak annyit mondott baktérium van a hasamba, és elkérte a 12 rugót (az allergia 8 lett volna és engem az is érdekelt volna) Eléggé csalódottan hazakullogtam, de nem hagytam annyiban a dolgot, követeltem az allergia vizsgálatomat. Majd egy jó hónap múlva na most már meg tud mérni csinált valamit a géppel kihozott egy csomó tejterméket hogy nem jó nekem, egy két füvet amit elárultam hogy amúgy is allergiás vagyok, az ételeket meg sem nézte, sem a tartósítókat utána viszontlátásra. Szóval nem volt valami megnyugtató, ráadásul amúgy sem állok jó anyagi helyzetben és bánkolódtam is, hogy miért nem fizettem ki az aranyklinikán azt a pénzt és vérből megtudtak volna nézni egy ételpanelt.... Lehet hogy neked szerencséd volt, vagy csak az elmeséltek alapján hozta ki ugyanazt a diagnózist, mint nekem a fűvekkel...

Előzmény: szegedi_lány (56828)
sz30 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 56833

akkor tudjuk mi van.. :)

Előzmény: Zemanek (56832)
Zemanek Creative Commons License 2012.08.27 0 0 56832

tuti, hogy nem

Előzmény: sz30 (56831)
sz30 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 56831

sziasztok Lányok!

szed vki rajtam kívűl még competact-ot? vagy valamilyen komplex készítményt, tehát ami nem csak metformin? Szerintetek létezik, hogy ez a gyógyszer emeli meg a hcg-t?

 

 

b.gina Creative Commons License 2012.08.27 0 0 56830

Szia!

Ennek nagyon örülök :) Szerintem nem fogsz csalódni benne, tényleg érti a dolgát :)

Kitartás a meforalhoz, szép lassan építsd fel a végleges adagot és akkor minden rendben lesz. Mennyit kell majd szedned véglegesként?

A beutalóit a Mávban nem fogadják el, megkérdeztem már, csak az sztk-ban, tehát Szentháromság és a Vasas Szent Péter utcában :) de ide időpontot se kell kérned, csak mész amikor szeretnél :) legalábbis a Szentháromság utcánál így van, én még csak ott voltam vérvételen...

Előzmény: szegedi_lány (56826)
vikiviki Creative Commons License 2012.08.27 0 0 56829

Körkérdés: veszprém környékén ismer valaki jó endokrinológust? Az MM nekem nagyon kiesik, és minden vérvizsgálathoz sem szaladgálnék fel Budapestre.

szegedi_lány Creative Commons License 2012.08.26 0 0 56828

--és még valami: párom unszolására elmentem egy biorezisztencia vizsgálatra,és kezelésre, és képzeljétek, ez a szerkentyű is kimutatta a vércukorszint ingadozást problémaként, a női hormonháztartás felborulását, és a méhnyálkahártya gyengeségét. Pajzsmirigyproblémát nem látott, és különböző gyógyszereket is bemérve számomra a vércukorszintet kezelő készítményeket ítélte a legjobbnak.

Meglepett,hogy hasonló diagnózist állított fel,mint  a hagyományos orvoslás, így rászántam magam a kezelésre is, a 3as kezelés mellett.

2-3 hetente kell ismételni,majd beszámolok nektek,hogy a gép szerint van e már előrelépés, amit a legközelebbi vérvizsgálat karácsony táján fog tudni megerősíteni.

Tudtommal ilyen kezelés Szegeden és Budapesten elérhető,egyelőre nem reklámozom, de ha valakit érdekel,szóljon.

 

 

szegedi_lány Creative Commons License 2012.08.26 0 0 56827

És amit mindenkitől szeretnék kérdezni, diétával kapcsolatos best practice oldalakat is keresnék.

 

Egyelőre a témában a jegeskávé alábbi oldala a leghasznosabb segítség, de hogy mi hány gramm, azt még ezután sem igazán tudom.

 

http://jegeskave.hu/cikkek/2010/07/09/inzulinrezisztencia-pcos-dieta

 

Illetve azt már kb meg tudom különböztetni,hogy mit lehet és mit nem, de hogy pl hogyan kombináljak 30 gramm lassú felszívódású valamit 20 gyorssal azt pl nem. Pl ha csirkemellet készítek,aminek nincs CH tartalma,higyan érem el,hogy lassú és gyors felszódású CH-t is elegendő mennyiségben egyek hozzá? Ok, mondjuk barna risz,meg gyümölcs, de miből mennyi?

És ha kevés a szénhidrát bevitel, gyógyszer mellett előfordulhat hogy leesik túlzottan a vércukorszint és rosszul leszek, vagy ettől ne féljek, max fogyni fogok?

 

Elnézést a kérdésrohamokért, de ahogy próbálom átgondolni,hogy min is változtassak, jönnek az újabb és újabb kérdések...

 

 

szegedi_lány Creative Commons License 2012.08.26 0 0 56826

Szia  !

 

Meg szeretném köszönni a kecskeméti endokrinológus tippet, pénteken megvolt az első vizit. Eddig az összes  orvoslátogatásom közül ő volt a legkompetensebb a témában, megpróbálta elmagyarázni a betegség hátterét, és a 3as kezelés hatásmechanizmusát. Egyelőre biztató...

Kaptam metforal-t, ma be is vettem az 1.szemet, kissé félve várom a mellékhatásokat, de azért örülök,hogy remélhetőleg a gyógyulás útjára léptem:) 3 hónap kezelés után kell újra vérvizsgálatra mennem,majd az eredménnyel vissza hozzá. Karácsonyra tehát lehet hogy már lesz javulás, mondjuk spontán menstruáció:)

 

Amit még szeretnék Tőleg kérdezni, az a beutaló kérdése. A tőle kapott beutalót hol fogadják el? MÁV kórház, Szentháromság utca, Vasa Szent Péter utca vagy egyéb? És mennyi idővel előtte kérsz/kapsz időpontot? Ha megkapom a beutalót,már rögtön érdemes a vizsgálatra előre bejelentkezni?

 

 

Előzmény: b.gina (56768)
b.gina Creative Commons License 2012.08.26 0 0 56825

Szia!

Pont múltkor vette észre húgom, aki 23 éves hogy az egyik lábán megjelentek a visszerek, gyalogoltunk, és elkezdtek neki nagyon kidagadni meg fájni, előtte sose látta hogy lenne neki :( de azt mondta hogy néha fáj ha sokat áll...

Nekem egyáltalán nincsenek visszereim, pedig 3 évvel idősebb vagyok, és mindketten IR/PCOS-ak...

mondjuk én többet mozgok, tesóm nem nagyon veszi rá magát a mozgásra, lehet ez is számít...

 

 

Előzmény: Törölt nick (56821)
almirena Creative Commons License 2012.08.23 0 0 56824

én se tudom, hogy van-e kapcsolat. Cefetül visszeres voltam már gimnazista koromban is, és a lányaim is kezdik (mindenki IR-es).

Előzmény: Törölt nick (56821)
hobj Creative Commons License 2012.08.23 0 0 56823

Szia,

 

én ugyan nem hallottam ilyen összefüggésről, de annyi tény, hogy nekem is van visszerem, pedig senki másnak nincs a családban. Úgyhogy én nem tartom kizártnak, hogy van összefüggés, persze véletlen is lehet. :(

Előzmény: Törölt nick (56821)
Szeleszte Creative Commons License 2012.08.22 0 0 56822

Szia

 

Esélytelenek nyugalma, mert az aszisztens nő azt szokta mondani ő nem adhatja ki csak az orvos, mert ki kell értékelni. Én öt évig jártam a klinikára állandóan az volt a rendszer, hogy vártam három hónapot a dokira behívott, utána átküldött vérvételre, majd megint vártam három hónapot, amikor a kontrollom volt és megtudtam az előző vérvételem eredményét. Ha jó fej az orvos, akkor meg lehet kérni, hogy postázza ki, így megvolt az eredmény két hét alatt. Persze azzal csak idáig jöttem, meg annyi kiértékelés volt tollal ráírva: PCO.

 

Engem érdekel a történet milyen írányba mentetetek el, küld el privibe: szeleszte22@freemail.hu

 

Üdv

 

                  Szele

Előzmény: Schnurrbart (56804)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.21 0 0 56821

Sziasztok!

Ezer éve jártam itt utoljára.

4 éve derült ki nálam a pcos. 

Az a kérdésem, szerintetek van összefüggés a pcos, és a visszerek megjelenése között ? Nemhogy nagyon csúnya kezd lenni a lábam, de nagyon fáj is.

Fogigátló sosem szedtem, nem is szültem még.  Ösztrogén, progeszteron inkább alacsony mint magas.

 

Köszi előre is, ha hallottatok ilyen összefüggésről.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!