Keresés

Részletes keresés

Uldin Creative Commons License 2008.09.18 0 0 6652

Mobil telcsi zacsiba leforrasztva + befőttesüvegben....:-)

 

Ha, bejövő hívás esetén, bugyborékolás jön a telefonból, mehetsz menteni.

Előzmény: kotoc (6645)
kotoc Creative Commons License 2008.09.18 0 0 6651
A bevált helyen űberszuper faházak is vannak, de a felderítést ne hagyd félbe. Érdekesnek hangzik.
Előzmény: qrzor (6650)
qrzor Creative Commons License 2008.09.18 0 0 6650

Még csak halkan mondom, mert képlékeny a dolog, de tudnék nagyon olcsón  szállást szerezni TFüreden egy csónakházban.  (emeletes ágyak, közös fürdő, áram) Ezen a helyen nyáron gyerekeket táboroztatnak. Vannak kenuk, lehet nagyon olcsón (motoros) ladikot bérelni, tehát gyerekkel is felfedezhető a környék. (nem kell, hogy mindenkinek jusson tengerikajak beülő) Hűvös idő esetére talán kényelmesebb mint a sátrazás. Igény esetén folytatom a felderítést.

 

 

kotoc Creative Commons License 2008.09.18 0 0 6649
Gyerekes túrához kezd kicsit hűvös lenni talán. De ezt persze apuk/anyuk tudják.
Hogy 10-12-én ráérek-e, még nem derült ki.
Előzmény: aeroe (6640)
kotoc Creative Commons License 2008.09.18 0 0 6648
8,D

Ez tényleg jó. Bár az áráról vitatkoznék. A babáét nem tudom, de az a fényvisszaverős bikini nem lehet olcsó. És komoly tüdőkapacitás kell a felfújásához. ;-)
Én maradok a fantáziátlan megoldásnál.
Előzmény: saintus (6635)
kotoc Creative Commons License 2008.09.18 0 0 6647
Az 5-6cm nekem kicsit kevésnek tűnik. Egy float felfújva sokkal vastagabb és szintén fed bármilyen lapátot, amire eddig ráhúztuk. Mint említettem én meg a saccolás...
De a levegő és a szilárd anyagok sűrűsége között érzek némi különbséget. Tehát ha azonos hatásúra szeretnéd csinálni, jóval nagyobbnak kellene lennie a felfújtnál.
De ha mondjuk tudtál pár éve eszkimózni, csak gyakorlás hiány miatt elfelejtetted, /ilyet már láttam/, apró segítség is elég lehet. Tehát akár működhet is.
Előzmény: saintus (6634)
kotoc Creative Commons License 2008.09.18 0 0 6646
Egyetértek. Ez nem verseny volt, hanem teljesítmény túra. És egyik csapat se azért nem jutott el tovább, mert kipukkadtak, hanem mert ez volt az első próba, ami kitalálásban még nem sikerült tökéletesre. Majd fog.
Előzmény: libazzoli (6631)
kotoc Creative Commons License 2008.09.18 0 0 6645
Ha vihar kerekedik, most se tehettünk volna mást, mint hívjuk a vízimentőket. A parti csapat szerepe a kiszolgáláson kívül annyi volt, hogy igyekeztünk lesni és számon tartani a népet akkor is, mikor a főcsapat csak elsuhant Badacsony mellett. Ilyen megfigyelő pontokat esetleg lehetne még feltérképezni.
A szétszakadás nekem se tetszett teljesen, de mivel senki nem ment teljesen egyedül, nem pampogtam. Viszont libazzoli az élcsapatban eléggé utánfutó üzemmódban ment. Velem még pár éve történt, hogy egy apró Neckyben lapátoltam, DJ haverom meg egy RTM Mamboban. Kicsit kiléptem, hátranéztem, megvolt. Mentem tovább, aztán 10 percig vártam, mire beért. Mikor kérdeztem, miért nem kiabált, hogy nem bírja a tempót, azt mondta, egy darabig kapaszkodott, aztán kiabált, csak már olyan messze voltam, hogy nem hallottam. Az a cirka 30m lemaradás libánál nekem kicsit soknak tűnt. Ha borul a srác, nem biztos, hogy hallottátok volna a kiabálást. Valamit a kommunikációra is ki kell majd találni.
Előzmény: qrzor (6624)
kotoc Creative Commons License 2008.09.18 0 0 6644
A legfontosabb alkatrész. Egyetértek.
Előzmény: Emdzsí (6622)
kotoc Creative Commons License 2008.09.18 0 0 6643
Csúnya lett volna, ha arra nem emlékszem, mit pakoltunk fel ztommal a kocsi tetejére. ;-) Mivel neked tömegből kellett kiszúrni egy hajót és több, mint egy hónap múlva emlékezni rá, ez azért nem ciki.
Előzmény: qrzor (6619)
Arza Creative Commons License 2008.09.18 0 0 6642

Én meg már azt hittem, hogy a "Temporary Internet Files"-ból szedi a gépem az oldalt :)

 

Először is kösz a képeket neked is , meg Kotocnak, Qrzornak is. Nekem is van pár, de csak parton készült képek, a vízen nem volt alkalmam előhalászgatni a gépet :)

 

Tisza-tó: igen, felvetettem a múltkor a "túra-gyerekekkel" ötletetet. Ha szép lesz az idő, meleg lesz, akkor nincs kizárva, hogy a lányommal ketten jelennénk meg a Tisza-tónál. Addig persze egy kis logisztikai cserét kell elvégeznem hajótémában (az egyest le kell cserélni a csónakházban a kettesre)), de erre még majdnem egy hónapom van ...

 

Előzmény: aeroe (6640)
Emdzsí Creative Commons License 2008.09.18 0 0 6641

Nyitva lesznek az öblítő csatornák?:)))

Előzmény: aeroe (6640)
aeroe Creative Commons License 2008.09.17 0 0 6640

mi történt, mindenki nyaral, dolgozik vagy tegnap óta felszámolták az internetet???

 

új témát nyitok: évadzáró tisza-tó hétvége, okt. 10-12. bedobok ötleteket:

- először is, evezzünk

- aztán lehetne élménybeszámolókat tartani, ki hol járt a nyáron. ha vki hoz laptopot, vetítőt, vásznat, aggregátort, akkor egész komfortos mozit tudunk csinálni

- meghívhatnánk másokat is, akik jártak a tűzföldön, nordkappnál, az aleut-szigeteken vagy borneón. ismertek ilyeneket?

- a helyi vendéglátóegységek helyett este főzhetnénk szabad tűzön

- asszem, arza vetette fel, hogy lehetne gyerekes túrát csinálni. van rá tömegigény?

- most más nem jut eszembe ;)

libazzoli Creative Commons License 2008.09.16 0 0 6639
6636
Előzmény: saintus (6635)
qrzor Creative Commons License 2008.09.16 0 0 6638
Abszolút egyetértek.
Előzmény: libazzoli (6631)
qrzor Creative Commons License 2008.09.16 0 0 6637
MivanittmaHollószinházBesenyőPittabácsi?
Előzmény: saintus (6635)
qrzor Creative Commons License 2008.09.16 0 0 6636

Jaj! Nem tudok felállni a röhögéstől....

Előzmény: libazzoli (6630)
saintus Creative Commons License 2008.09.16 0 0 6635

A floatos témában további jó ötletek a netről:

 

 

 Önmentés speciális floatal.

 

 

 A float rögzítése.

 

 

 Mentési technika a hajó elsodródása esetén.

 

Ráadásul olcsóbb mint a kajaksport fantáziátlan megoldása!

saintus Creative Commons License 2008.09.16 0 0 6634

Akkor az azt jelentené, hogy ha csinálok egy 20cm*47cm*5-6cm-es tömböt, az közel áll a valósághoz, mivel annak a térfogata egyrészt kb. 5 liter, másrészt az evezőm tollméretétől sincs messze, ami 19 cm*47 cm (a hivatalos adat szerint. Persze akár le is mérhetném, csak ahhoz le kéne venni a kocsiról végre...)

 

A további megvalósítását úgy képzelem, hogy varrok e köré egy kondura kérget, amivel úhy nézne ki mint egy hajós mentőkocka, azzal a lülömbséggel, hogy az egyik oldalát egy zseb borítaná, amibe az evező kerül. A kicsúszást pedig egy csattos vagy tépőzáras hevederrel oldaná meg.

 

Valahogy így:

 

 

Ha elég vaskosra csinálom, akkor akár ülőkének is merném használni, mivel ha 4 liter is elég, és én mondjuk 6-osra csinálom, akkor nem gond, ha a rajta ücsörgéstöl kicsit csökken a bouyancy.

Előzmény: kotoc (6613)
libazzoli Creative Commons License 2008.09.16 0 0 6633
A support team legalábbis Ceasar babérkoszorúját érdemli, vagy ilyesmi. (Levesbefőzetlenül persze.)
Előzmény: usergt (6632)
usergt Creative Commons License 2008.09.16 0 0 6632

Egyetértek. Mi Arzával nem azért nem mentünk tovább, mert elfogyott a kraft, hanem mert telefonon azt értesültük, hogy lefújva a túra. Szerintem mindenki egyformát érdemel, aranyat.

És még egy kitétel: Azt gondolom, a parton maradt support team simán megérdemli az ezüstöt.

Előzmény: libazzoli (6631)
libazzoli Creative Commons License 2008.09.16 0 0 6631
"Így a B80 után arra gondoltam, hogy azokat az érmeket (a számukat nem tudom), amit Ádámék felajánlottak, úgy kellene elosztani, hogy a Tihanyiak aranyat, a B.udvariak ezüstöt, a Fövenyesiek bronzot kapjanak."

Nem. Bármiféle "rangsor" itt teljességgel értelmetlen és felesleges. Azt javaslom, vagy egyforma, vagy semmilyen.
Előzmény: Bazsa69 (6629)
libazzoli Creative Commons License 2008.09.16 0 0 6630
"A gyalogos közlekedést miért nem tiltják be? Sokkal veszélyesebb, mint szeles időben egy tengerikajakkal evezni."

Dehogynem. Másodfokú viharjelzés esetén vizenjárni tilos!
Előzmény: qrzor (6627)
Bazsa69 Creative Commons License 2008.09.16 0 0 6629

A B80 "üresjárataiban" többek között erről is beszélgettünk Kotoccal.

Ádámék nagyon profi B50-t hoztak össze: motoros kísérők (úgy gondolom, doki is volt, néha ez feltétel!), profi mez, értékes díjak, és a tombolán sem párszáz forintos kulacsokat osztogattak...  :o)

Van némi tapasztalatom abban, mekkora előkészületekre, kapcsolatok kiépítésére, ápolására, millió és egy probléma megoldására van szükség egy ilyen volumenű sportrendezvény lebonyolításához. Én már nem szívesen vágnék bele, de szerencsére vannak még, akik mindezt felvállalva újra és újra színes programokkal várnak minket!

 

A B80 inkább  "fapados" megmérettetés lehet, nagy felhajtás és szponzorok nélkül, családi-baráti segítséggel. Két teljesen más kategória, csak az alapok ugyanazok: a kajak, a Balaton, a hosszú táv és sajnos jelen esetben a viharjelzés is...   :o)

 

Így a B80 után arra gondoltam, hogy azokat az érmeket (a számukat nem tudom), amit Ádámék felajánlottak, úgy kellene elosztani, hogy a Tihanyiak aranyat, a B.udvariak ezüstöt, a Fövenyesiek bronzot kapjanak.

A résztvevők megérdemelnék az érmeket, amin ráadásul úgyis az 50-es szám szerepel...

Ez csupán egy ötlet, nem szeretnék ezzel senkit sem megbántani...  :o)

Előzmény: qrzor (6624)
Arza Creative Commons License 2008.09.16 0 0 6628

Jó, hogy megmagyaráztad, mert az én hozzászólásomat rajtad kívül nem sokan értették volna meg :)

Előzmény: qrzor (6627)
qrzor Creative Commons License 2008.09.16 0 0 6627

A mezei olvasó esetleg nem ismeri a hátteret. Szinte egész nap kettes viharjelzés vol. EBBŐL fakadóan nem voltunk a vízen. Ha mégis, akkor az csak aljas rágalom, vagy délibáb, vagy a véletlenek egybeesése...

 

A tengerikajak nálunk nem létező fogalom a vízen tartózkodás jogszabályaiban. Aki a horgászcsónakkal és a gumimatraccal összemossa, az evezzen azzal ilyenkor!!!

 

Nem tartom valószínűnek, hogy Abszurdisztánban, ahol még a vitorlás versenyeket is megszívatták az új jogszabállyal, a közeljövőben értelmes változtatást hoznának ez ügyben. A gyalogos közlekedést miért nem tiltják be? Sokkal veszélyesebb, mint szeles időben egy tengerikajakkal evezni.

Előzmény: Arza (6625)
Emdzsí Creative Commons License 2008.09.16 0 0 6626
Majd gyúrok rá,csakmost felújítunk,költözünk,pakolunk,dolgozom stb....
El vagyok havazva.
Előzmény: qrzor (6624)
Arza Creative Commons License 2008.09.16 0 0 6625

"...egy kiscsoportos "csínytevésnek"..."

 

Tőled idézem, a Szigligeti öböl átszelése közben mondtad: "Akkor mi tulajdonképpen nem is vagyunk itt"

 

:)

Előzmény: qrzor (6624)
qrzor Creative Commons License 2008.09.16 0 0 6624

Azta...! Akkor ezért készültem ki mellette szombaton. Végig "kényelmesen" egymás mellett mentünk, de a révhez közeledve már nem akaródzott nekem váltott vezetésben előre kerülni. Legalább tudom kire gyúrjak jövőre :-)

 

Mint kiderült egy egész napos lapátolás alatt még hét ember is három csoportra szakadt. Ez egyrészt jó, mert mindenki talált magának "utazótempót", másrészt jelezte, hogy sötétedés után (ha tovább mentünk volna a viharos éjszakába) nagy a kockázat, mert az esetleges közelben boruló embert  sem biztos, hogy észrevesszük.  Nem tartom valószínűnek, hogy egy 20-30 fős, vagy nagyobb társaságot a partról (kisérőhajók nélkül) ki lehessen biztonságosan szolgálni. Megfontolandó a létszám bővítése?

 

Teljesen más a feelingje egy promócióval támogatott versenynek és egy kiscsoportos "csínytevésnek". De mindkettő nagyon tetszett. (BM50, B80) Legközelebb jönnöd kell!

 

saintus Creative Commons License 2008.09.16 0 0 6623
Kínai... :)
Előzmény: libazzoli (6618)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!