Keresés

Részletes keresés

XzErgWiN Creative Commons License 2000.01.23 0 0 69
Ejh, be jo is volt az EP. Sajna elegge fiatal voltam meg akkor, amikor kaptam, igy csak jatszogattam vele, de elegge rendesen megtanultam Basic-ban progni (9-10 evesen!).
Mondanak nektek ezek a nevek vmit? Hadd nosztalgiazzak egy kicsit:

Nodes of Yesod, Mercenary, Asterix, Exolon, Cauldron, Dan Dare, Beyond the Ice Place, Manic Miner, Black Lamp, Flintstones, Rastan, Marsport, Curse of Sherwood, Magic Ball, Robin of the Wood, Orient Express, Renegade, Enterball, King of the Castle, Monty on the Run, Heavy on the Magick, Ghouls 'n' Ghosts, Auf Wiedersehen Monty, Beach Head, Raid over Moscow, Universal Hero, Eggs of Death...
Wrigglers - Tudtatok, hogy az eredeti kazetta tuloldalan tokjo zene van?
DIZZY - a legjobb.
Elite - kenterbe ver mindent

Haj, haj. Az ENTERPRESS c. ujsagot jarattam asszem addig, mig meg nem szunt. En voltam az a szemfules olvaso, aki beirt a Dizzy 3-hoz help-et, es meg is emlitettek benne.

Sok eredeti kazettam van. Bescanneljek boritokat?

Zozosoft Creative Commons License 2000.01.22 0 0 68
"A NYÁK-ot meg a rajzokat a Lumumba utcában vettem anno... "
stimmel, a Microteam KFT csinálta, most is ott vannak, csak az utcát nevezték át Róna utcának. Tavaly beszéltem velük, sikerült jó minőségű gépkapcsolási rajzot fénymásolni tőlük.
Előzmény: SaGa (67)
SaGa Creative Commons License 2000.01.22 0 0 67
GÁBOR!

Ha jól emlékszem benne van az EXOS könyvben. Nemrég találtam meg egy szekrény alján, hétfn belekukkantok.

Ja: nekem is volt a géphez egy Floppy/memória/ROM bövító zsuga, SK szerelés, mint a Homelab. A NYÁK-ot meg a rajzokat a Lumumba utcában vettem anno...

SaGa

Előzmény: GÁBOR (57)
SaGa Creative Commons License 2000.01.22 0 0 66
pinyo!

Nekem van. Caak monitorom (Junoszty kistv volt video bemenettel ellatva) meg magnom nincs mar hozza...

Egyebkent: vele parhuzamosan volt EP-m is, illetve: nalam volt hasznalatra egy peldany.

Mukodo EP emulator erdekelne, mert egy nagyon lassu van, meg rengeteg program ala...

SaGa

Előzmény: pinyo (25)
Zozosoft Creative Commons License 2000.01.21 0 0 65
a csupa 00, meg a csupa FF bájtsorozatokat is felismertem már hangról...
meg pl a Spectrum képek attribútum területének is jellegzetes hangja volt
emlékeztek arra, hogy a klubban olyan elosztódoboz volt, hogy egyszerre vagy 4 magnóra másoltak?
Előzmény: bandika (58)
Zozosoft Creative Commons License 2000.01.21 0 0 64
ok, fent van egy EP.ZIP-ben
Előzmény: paradox (43)
Zozosoft Creative Commons License 2000.01.21 0 0 63
"Futattsz egy programot, stop-pal leállítod. Kiírja:
Stop...
ok
Na most az ok-ra viszed a kurzort, és enter-t nyomsz, majd Continue-t, és lefagy... "
magyarázat:
az OK is IS-BASIC parancs, bár semmit nem csinál, végrehajtása átrendezi a basic vermet, így a CONTINUE már hibás címre fut rá. Akinek kedve van az keresse meg az OK parancs rutinját, és írja bele, hogy tiltsa le a CONTINUE-t...

egy másik kellemetlen hiba:
próbáljátok ki:
10 for i=1 to 1000
20 ext "help"
30 next

a NEXT "invalid end of block" hibajelzéssel fog leállni
ha beírjuk ezt:
25 goto 30
akkor már helyesen fog működni
magyarázat: az EXT parancs elfelejti rendberakni a basic vermet maga után, így a NEXT nem találja meg FOR adatait, a beírt GOTO parancs pedig végrehajt egy veremrendezést maga után.
valamelyik régi Enterpressben leis írtam, hogyan lehet kijavitani a BASIC ROM fájlban a hibát, és utána azt a fájlt EPROMba égetve már működő EXT parancsú BASIC-et kapunk.

LOOK: ez új nekem, ezt még meg kell néznem miért száll el...

amúgy a melegreset utáni CONTINUE is tud izgalmas dolgokat...

Előzmény: Törölt nick (56)
Zozosoft Creative Commons License 2000.01.21 0 0 62
Moon és Gyányi lemezeket elő kell még keresgélnem, ha megvan küldöm...
Előzmény: Törölt nick (42)
Zozosoft Creative Commons License 2000.01.21 0 0 61
azért mert a Nick fix sebességgel olvassa a videómemóriát, vagyis adott idő alatt adott mennyiségű bájtot tud végig olvasni, ebből a mennyiségből a 2 színű módhoz képest kétszer annyi adat kell a 4 színhez, így csak felakkora felbontást lehet csinálni, a 16 színhez 4x annyi adat kell, így itt már csak negyede a felbontás a kétszínű módnak.
külön trükk az attribútum mód, amikor 1 bájt beolvasása az attributom táblából az 2x8 pixelnyi területre meghatározza a elő- és a háttérszínt, így ezután már csak a pixeladatokat kell olvasni, így 16 szín lehetséges 4 színű módnak megfelelő felbontásban, annyi megkötéssel, hogy egymás melletti 8 pixeles egységekben csak 1 féle elő és hattér szín áll rendelkezésre.
Ez annyiban fejlettebb mint Spectrum attribútum módja, hogy ott ez nem csak vizszintesen, hanem függőlegesen is érvényes, így ott csak karakternyi területre lehet meghatározni a színkombinációt. EP-n pedig minden pixelsor független életet élhet a többitől.
Előzmény: GÁBOR (60)
GÁBOR Creative Commons License 2000.01.21 0 0 60
De miért nem lehet 256 szin? 64k-ban elfer!
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.20 0 0 59
Nem lehetett volna akkora felbontásban 256 szín... sajna. Ekkor felbontásban egy pixelsorban csak 4 szín lehetséges.
16 színű üzemmódban még lehet trükközni a Bias-sal, mint ahogy egy demómban megcsináltam (soronként megváltoztatni a Bias-t).
bandika Creative Commons License 2000.01.20 0 0 58
Ahoj!

Anno en is EP-vel kezdtem, tiszta nosztalgia most visszagondolni ra. En foleg jatszottam rajta, meg nemi basic, de akkor jo volt. Meg most is otthon porosodik valahol...

Hanem hogy a jatekoknak volt betoltesi kepe, az csucs volt. Neha majdnem megduplazta a betoltesi idot. Na meg a betoltes kozben kiadott hangok...emlekszem mindig hang alapjan kerestuk meg a program elejet, mer a magnon nem volt pontos a szamlalo:

Tyuuuuuuuuu cskm. Tyuuuuuuu prrrrrrrrrrr, vagy valahogy igy...

(Bocs.)

GÁBOR Creative Commons License 2000.01.20 0 0 57
A 320x200 -at vagy valami hasonlot 256 szinnel ki lehet hozni a video direkt programozasaval?
Mit tudtok a nick es a dave chiprol? Letezik ezekrol doksi?
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.20 0 0 56
Kedvenc EP-s fagyasztásaim:
Futattsz egy programot, stop-pal leállítod. Kiírja:
Stop...
ok
Na most az ok-ra viszed a kurzort, és enter-t nyomsz, majd Continue-t, és lefagy...
Másik: graphics módban sima look parancs: szép látványos. Szöveges üzemmódban is megy, csak a csatorna számot meg kell adni.

Én egyébként mindig is az eredeti EP-s programokat szerettem. Ahol ki volt használva az EP grafikai képessége. Sajna olyan sok nem volt, de azért volt pár szép darab. Pl.: Magicball, Sorcery, Get Dexter, Batman stb. + az én játékaim. A Wriggler-re ki emlékszik? Az volt ám a játék. Ha külső joy-ról játszottad, néha örökéletet adott (így tudtam csak végigvinni).
Demókból a Scroll demo volt a legjobb szerintem, legalábbis programozásilag. A Small demóval az volt a bajom, hogy max. 4 színű üzemmódokat használt, persze ettől függetlenül szépen kihasználták a 256 színt a raszterekben. Emlékszem mekkorát néztem, mikor a 7.(?) részben 4 szólami digi zene ment, miközben scroll meg minden...
Ha belegondolok, miket lehetett volna kihozni abból a gépből... pl. játékok terén. Szerintem a C64 és az Amiga közötti minőségű gamék lehettek volna. Én egyébként egy csomó játékban belekezdtem, ha érdekel valakit, részletezhetem (hehe, nosztalgia...)

Zozo!
Nem válaszoltál a kérdéseimre.

Ja, még valami, ki tud arról a srácról, aki pl. a Swap alá a zenéket csinálta? Valami iszonyú jó zenék voltak azok! Alkot még a srác?

Domika Creative Commons License 2000.01.20 0 0 55
Ugye ma nem lesz pangás itt ? ;)
GÁBOR Creative Commons License 2000.01.19 0 0 54
inkább az emailemre válaszolj!
Zozosoft Creative Commons License 2000.01.19 0 0 53
máig tudom:
131072 bytes in system
114858 bytes unused

ok

Zozosoft Creative Commons License 2000.01.19 0 0 52
nekünk német volt az első gépünk, és amikor a másodikat vettük, akkor vagy 5 dobozt kinyitattunk az eladóval az Otthon áruházban, amíg talált egy németet nekünk :-)
Előzmény: GÁBOR (49)
Zozosoft Creative Commons License 2000.01.19 0 0 51
sokkal úgy se lesz könnyebb, csak olcsóbb...
DMA akkor is van
Előzmény: GÁBOR (50)
GÁBOR Creative Commons License 2000.01.19 0 0 50
Létezik 8bites floppyvezerlo is. Sot! Ha csak floppyt akarsz vezerelni, akkor akar egy 16bites kartyaval ugyis elfut akar az XT-is, hogy a kartyanak csak a hosszab resze van bedugva a 8bites slotba, tehat a kissebb resz log a semmibe. De ha az is DMA-val dolgozik akkor tenyleg nem egyszeru.
Előzmény: Zozosoft (47)
GÁBOR Creative Commons License 2000.01.19 0 0 49
A billentyu felirata nem tetszik... Na mindegy. Eredetileg nekem egy angolom volt es azt nagyon szerettem...
Előzmény: Zozosoft (48)
Zozosoft Creative Commons License 2000.01.19 0 0 48
és akkor se jó, ha átmész angolba (:UK)?
Előzmény: GÁBOR (45)
Zozosoft Creative Commons License 2000.01.19 0 0 47
"Egy pc-s idevezerlot nem lehet atalakitani?"
ha ezt szó szerint értelmezzük, akkor nem mert az IDEvezérlő az vinyóvezérlőt jelent
ha multi I/O kártyára gondoltál, és annak a floppyvezérlőjére, az se lehet sajnos, mert egyrészt meg kell oldani a 16 bit/8 bit adatbusz konverziót, másrészt a PC-s floppyvezérlő DMA csatornás átvitelt használ, és DMA az egy darab sincs az EP-ben, és ha ezt mind leküzdöttük (ha valakinek sok ideje és pénze van akkor mindent lehet...), akkor már csak egy teljesen új EXDOS-t kell írni ehhez

ennél járhatóbb útnak tünik tünik a vinyóhasználat (kis önreklám következik), itt a prototípus kártya le van gyártva meg is tekinthető itt
már csak a szoftvernek kéne elkészülni, ez főleg idő és lelkesedés kérdése (ha akadna még EP assembly programozó rajtam kivűl, az se lenne rossz)
a kártya ára a darabszámtól függ, ha legalább 10 db-ra lenne igény akkor 5-6000 forint körül lenne

Előzmény: GÁBOR (45)
Zozosoft Creative Commons License 2000.01.19 0 0 46
akiknek van PC-je is meg EP-je is, floppy nélkül, azok kukkantsanak be Stocker Dániel honlapjára
GÁBOR Creative Commons License 2000.01.19 0 0 45
Egy pc-s idevezerlot nem lehet atalakitani? Vagy nincs valami "újabb" kapcsolás ?
A német bill az én bajom...
Domika Creative Commons License 2000.01.19 0 0 44
Nekem is egy EP-m van otthon. A nyáron össze akartam kötni a soros porton keresztül a PC-vel de nem akart működni a dolog. Ötletetek nicsen?
A sebességet, paritást stop biteket beállítottam mindenhol, Írtam rá mind a kettőn programot, hogy byte sorozatokat át lehessen vinni, de nem ment. :(
paradox Creative Commons License 2000.01.19 0 0 43
emulátorral együtt pls

az ftp.izone.hu-ra, anonymous, incoming

köszi!

:)

-p

Előzmény: Zozosoft (38)
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.18 0 0 42
Zozo!
Azt a kezdetleges Logiballt emailozd nekem, ok? Egyébként azt írta a Moon, hogy nem is fejezte be, úgyhogy lehet, hogy az a legutóbbi verzió.
A Gyányinak a lemezein mik voltak? Hú, nagyon érdekelne!
Egyébként ismerem az Artan-t is (Szilágyi Zoli), ő egy nagyon profi programozó. Tudjátok, aki a Small demóba is rajzolt, meg egy rajzolóprogramot is csinált.
Én is leveleztem az emulátor fejlesztőjével (én adtam neki a te címedet). De engem majd akkor érdekel az új verzió, ha tud hangot is.
Jó, biztos igazad van az im2-ben, már nem emlékszem jól.

Kedves paradox!
A Wally-kat inkább Spectrumon érdemes játszani, mert jobb emulátorok vannak. Itt egy jó Spectrum jatékgyűjtemény: http://www.void.demon.nl/spectrum.html

Kedves Domika!
Jaj de jó, végre valaki emlékszik rám :-))).
Nézd meg a honlapomat, van rajt pár letölthető pc-s játékom.

Mindenki!
Nekem 1 EP-m van, talán még működik is. A múltkor összeraktam, mert digizni akartam róla képeket. Sajna csak úgy sikerült, hogy a tv-ről a kamerával... valahogy az EP-ből csak ff jelet vett a digikártyám... Így nem lettek túl jó minőségűek. Ha valakit érdekel el tudom emaiozni őket.

Zozosoft Creative Commons License 2000.01.18 0 0 41
floppyvezérlővel az a gond, hogy nem lehet kapni a "lelkét" a WD1770/1772-es IC-t se égen, se földön, annélkül nehéz lesz összerakni. érdemes nézni esetleg a hírdetésiújságokat néha lehet látni EP eladó hírdetéseket, van köztük floppys is elég piti összegekért.
A német EP-vel mi bajod? az hogy németül karattyol a BASIC? ahhoz elég kivenni a cartridge-ből a német EPROM-ot, esetleg célszerübb magyarra átégetni.
Előzmény: GÁBOR (40)
GÁBOR Creative Commons License 2000.01.18 0 0 40
Mennyibol lehet osszerakni egy floppyvezerlot rambovitessel?
Kaptam egy német ep-t, nem adna valaki helyette egy angolt?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!