Keresés

Részletes keresés

Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.15 0 0 20655

Előbb találtam a kertünkben egy nagy sünit és ezt a 16 kullancsot szedtem ki belőle. A legnagyobb a fülében volt.

 

UNDORÍTÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ . . . . . .

Egy lakópark közepén?????

 

macipofa Creative Commons License 2012.04.14 0 0 20654

Ne keverjük a cicát a kutyákkal....Én mindkettöt emberszámba vettem....A macska imádja ezt...a kutyának nem tesz jót...a kutya falka állat, szüksége van vezérre. Van aki született vezető, van akinek ezt tanulni kell....sajnos az utobbiba tartozom...:-)

 

Előzmény: Jaffa5 (20652)
---Meli--- Creative Commons License 2012.04.14 0 0 20653

Sziasztok!

Idejét nem tudom mikor voltam fent utoljára, de üdvözlök mindenkit! Gondoltam megosztom a kismanóim képeit, íme:

Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.14 0 0 20652

 

Sokan úgy tartanak állatot, hogy uralkodnka felettük, parancsolnak a kutyáiknak.

Ahol korábban laktam, ott is volt egy idős néni.

Volt egy kutyusa, nagyon szerette, minden nap többször vitte sétálni, rendesen etette, kicsit kövér is volt, (a néni is meg a kutyus is :-) ).

Viszont ahogy beszélt vele, olyan volt, mint mikor a kisembernek hatalmat adnak, és élvezi, hogy valakinke ő a főnöke.

Magyarországon ez főleg jellemző.

Amikor a senkiből egy pillanatra valaki lesz.

 

Ez egy személyiségzavar, megfigyelhető ez szülő-gyerek viszonyban is.

 

Ezt csak azért írtam le, mert nálunk meg pont fordítva van.

Mintha a cicáim teljesen önálló életet élnének.

 

Kint vannak a kertben, az az ő otthonuk, ha aludni akarnak, vagy esik bemnennek a kis keneljükbe, ha kedvük van fára másznak, szóval van egy napirendjük, programjuk, ami tőlünk független.

Az előbb be akartam hívni őket, de valamit találtak a fa alatt, mindketten körül ülték, rám néztek, és meg sem mozdultak, hogy bejöjjenek.

Ha tudnának beszéln, azt mondták volna, ne zavarj, most játszunk, később bemegyünk hozzád vendégsségbe.  :-)

 

Aztán mikor elunják megukat, Jaffa ide ül az ajtó elé, nyom egy szerenádot, Bodza mögé ül csöndben, ő a nyomaték, és bekéredzkednek.  :-)

Tündéri önálló kis lények, mintha a szomszédaink lennének, csak ők sose jönnek rosszkor, sose kérnek semmit kölcsön, és sose veszünk össze velük, sose terhesek számunkra.

Ők a világ legjobb szomszédai.  :-)

 

Persze annyiban függnek tőlünk, hogy enni mi adunk nekik.

Egyébként ez érdekes lehet, hogy ezt ők fölfogják-e.

Az az érzésem, a kutyák felfgják, nem véletlen az a mondás, hogy a kutya nem harap abba a kézbe ami enni ad neki.

A cicákat nem tudom, kár, hogy a tudomány nem olyan fejlett, hogy ilyenekt tudjon.

Vagy csak én vagyok művletlen, és erről már rengeteg könyv jelent meg?  :-D

Ha valami irodalam van, megkösszönném ha megírnátok.

 

Vettem pár könyvet hasonló témában, de felületesek voltak, nem David Attenborough írta.

 

Tényleg, az mekkora ember volt.

Imádtam.

Na, nem filozofálgatok tovább, végül is ez egy topik.

 

 

 

sunshinemainecoon Creative Commons License 2012.04.11 0 0 20651
Lord Aramis Creative Commons License 2012.04.11 0 0 20650

Örülök neki,hogy már jobban van a kezed..nem 1xü a tüzelő macskuszokkal..ha menekülni akarnak megtizszereződik az erjük..szegényke hogy meg lehetett ilyedve..persze téged is sajnállak..nagyon fájhat/fájhatott a harapás.

Én a lógófülüvel küzdök meg minden alkalommal ha állatorvosnak kell megvizsgálnia.. olyan szintű ellenállást tanusit,hogy az csak na!

Kivánom,hogy hamar gyógyuljon meg a bibis ujjad..

Előzmény: norsycat (20644)
norsycat Creative Commons License 2012.04.11 0 0 20649

Köszi mindenkinek az aggódást!:-) Már gyógyuló félben van a kezem, bár még nem tökéletes. Elsősorban Aloe Vera-val kezeltem, ami nagyon jót tesz a sebek gyógyításában, de sajnos mindennek megvan a maga ideje, amit ki kell várni.

Igazából a macska harapása nem azok miatt a kórokozók miatt veszélyes, amikre oltani lehet, hanem az ezer másik miatt, ami a nyálában van. De még ez sem akkora gáz, ha sima húsba harap, mert ki lehet pucolni a sebet. Az ujjakon szinte biztos, hogy valamilyen izületet érint, és az nagyon fájdalmas. De szerencsére már az is apad és egyre könnyebben mozog az ujjam. Úgyhogy most már tutira megmaradok.:-))) Zsivány leány meg itt tollászkodik mellettem ártatlan pofával.

juds Creative Commons License 2012.04.10 0 0 20648

Most nem szeretnek okosabbat mondani, mint amit tudsz, reggebbi, imadnivalo macska tarto vagy, viszont nalam megesett, hogy a harapas begyogyult es utanna gyulladt, ugy hogy a karomat nem birtam mozgatni... Antibogyoval mult el...

Enyem macska is be volt oltva mindenre...

Előzmény: norsycat (20644)
cleo86 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 20647

Köszi!

 

Rettenetesen tud fájni, mikor idegességébe ráharap egy macs az ember kezére. Remélem gyorsan helyre jön a kezed.

Előzmény: norsycat (20645)
küf Creative Commons License 2012.04.10 0 0 20646

Szia Nóri!

Kézsebész látta már az ujjadat vagy marad a Neomagnolos áztatás? :)

Előzmény: norsycat (20644)
norsycat Creative Commons License 2012.04.10 0 0 20645

Nem hiszem, hogy ártana a bodza.

Előzmény: cleo86 (20643)
norsycat Creative Commons License 2012.04.10 0 0 20644

Üdv mindenkinek! Remélem kellemesen telt a húsvétotok.

Az enyém nem annyira, Abikának köszönhetően. Múlt héten elkezdett tüzelni, és bár nemrég teszteltettem, a kandúr gazdija kért egy friss gyorstesztet. Péntek este meg is történt, ám a vérvételhez le akarta borotválni a doki a mancsát. Hozzá sem ért a macskához, akit egyébként ketten fogtunk az asszisztensnővel, Abika bevadult, beleharapott az egyik ujjamba, a másikról pedig tiszta erővel elrugaszkodott. Így két pólyával mindkét kezemen jöttem ki a dokitól. Biztos ami biztos, egy Algopyrint is megitattak velem. Pont sikerült neki az ínba beleharapni, így bucira dagadt az ujjam és azóta is használhatatlan. Elég vacak úgy vezetni, hogy mindkét kezemen  van egy-egy seb, ami éppen hozzáér  a kormányhoz.

Szombaton délelőtt mentünk a kandúrhoz. Abika teljesen meg volt ijedve. Vele maradtam pár órát, mikor már nyugodtnak látszott, eljöttem. Sajnos ezután újra bepánikolt, elbújt, nem evett, nem ivott, simogatni se hagyta magát. Így aztán tegnap elmentem érte, ott kucorgott szegénykém a polc alatt. Amint kézbe vettem, mintha kicserélték volna, bújt, hízelgett. Megpróbáltuk mégegyszer összeismertetni a kandúrral, de fújt rá, sőt meg is akarta támadni. Nagyon megjött a bátorsága mellettem. A tüzelés sajnos elmúlt a nagy ijedtségtől. Legközelebb a kandúrt kell majd hozzá hozni, csak nehogy attól neki menjen el a bátorsága.

 

Whitneyvel voltunk ultrahangon. Sajnos megint csak egy szem kiscicája fog születni, mint tavaly. Csak most sajnos nincs fogadott tesó, ahogy tavaly Borka és Bubuka.

Így jártunk....

cleo86 Creative Commons License 2012.04.08 0 0 20643

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok mindenkinek!

 

Lenne egy kérdésem, amire nem igazán találtam választ a neten.

A bodza mérgező a macskáknak? Csak mert a kinti kennelbe elkezdett most hajtani a bodza, és nem tudom hogy bajuk lesz-e tőle a macsoknak.

 

Sissy segít a nagytakarításba :)

 

 

Kevin pedig, mint egy igazi pasi, rápihen az életre és egyszerűen csak szép (néha azért skálázik) :)

Lord Aramis Creative Commons License 2012.04.08 0 0 20642

Köszi Ulfi..én is etettem de tulzottan nem mertem nehogy baja essen..igaz csak pár falat csirkesonkát adtam neki ..annyira nem kedvelte..jól meg is harapott..persze nem fájt :-)

Most viszont csirkemájast adtam neki az ujjammal..azt viszont nagyon ette. :-) határozottam láttam,hogy izlik neki :-)

Nincs is annál számomra csodálatosabb látvány mint amikor  az összes macsek megrohanja a tányérokat és felváltva esznek mindegyikből ..aztán kis szaladgálás után elfáradnak és ahol éppen vannak ott alszanak el :-).. amerre nézek mindenhol cioákok vannak :-).bárcsak sose lenne vége ennek az állapotnak..de hamarosan kirepülnek és olyankor  magukkal viszik a szivem egy kis darabját.

Előzmény: Ulfang (20641)
Ulfang Creative Commons License 2012.04.07 0 0 20641

Nekem van egy bevált módszerem, kicsit dúrva, de hatásos.

Az apró cicakaját porrá zúzom és kávés csészében mint a capuccinót simára keverem,miután jól átázott. A kis étvágytalant  "erőszakkal"  mokkás kanállal megetetem apránként.
Ha már rágicsálja a szárazat, WC-zik is, akkor olyan nagy baj nem lehet, ezért jó rásegíteni.
3-4 nap múlva lehagyja a többieket :)
Minden alomban akad egy-egy ilyen gyengébb cicus, amikor megszületnek ádáz harcot vívnak a ciciért,az erősebbek, persze jobban hozzáférnek és kialakúl a rangsor, így   lesznek pufók vasgyúrók és (esetleg)  vézna ,soványka cicukák. Ezzel a "módszerrel" kicsit tágítod a gyomrát és tőbbet fog enni, aztán majd az étvágya is megnő.

Előzmény: Lord Aramis (20640)
Lord Aramis Creative Commons License 2012.04.07 0 0 20640

Köszönöm szépen..neked is  és a többieknek is Kellemes  Ünnepeket Kívánok !

 

Kérdeznék :-)

 

Az egyik kiscicabébim nem hajlandó semmit enni...néha még szopik..de már nem nagyon engedi anyucica.

Szárazat rágcsál..mert hallom soxor éjszaka is..iszik ..budizik..alszik.. és rosszalkodik..fut mint a szélvész :-) de szerintem keveset eszik és ez a sulyán is meglátszik..20 dkg-val van elmaradva a többitől..akik mindenevők..bármit megesznek amit lehet nekik.

Szóval..ilyenkor mit lehet tenni???

Előzmény: Ulfang (20639)
Ulfang Creative Commons License 2012.04.07 0 0 20639

  Kellemes  Húsvéti  Ünnepeket kívánok a cicás és nem cicás ,de cicaszerető 
GAZDIKNAK ! 
Ulficsek és a cicákok. 

Ulfang Creative Commons License 2012.04.07 0 0 20638

Naagyon cukik !

Előzmény: Gáláns Daphne (20637)
Gáláns Daphne Creative Commons License 2012.04.07 0 0 20637

cleo86 Creative Commons License 2012.04.06 0 0 20636

Mindkettőnknek van 1-1 pletykafészke :D

Előzmény: Jaffa5 (20635)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.05 0 0 20635

Tiszta Jaffus akkor.  :-)

Előzmény: cleo86 (20634)
cleo86 Creative Commons License 2012.04.05 0 0 20634

Nálunk Kevin mondja folyamatosan. Mintha szűk lenne neki a bőre és nem férne meg benne :)

Nagyon nagy dumás.

Sissy gyakorlatilag egy néma levente mellette. Amúgy sem nyávog sokat, csak ha nagyon muszáj. Kevin meg nyávog ha játszik, ha unatkozik, ha ül, ha fekszik, ha éhes, ha tele a hasa, szval szinte mindig. Ez alól kivétel ha alszik :D

 

Előzmény: Jaffa5 (20632)
Gáláns Daphne Creative Commons License 2012.04.05 0 0 20633

Fip oltás :először is ezt eléggé nem lehet oltásnak nevezni ,mivel a cica orrába teszik ,illetve természetes 

reakció h x % -át azonnal ki is tüsszenti...vagyis túlságosan sok éretlme nincsen .

Sőt...

a másik ,hogy legyengített corona vírust kap ezzel a cica ,ha már előtte korábban találkozott corona vírussal 

ami kb 95 % akkor csak bajt csinál vele az ember ,ha éppen a cica immunrendszere nem éppen 100% os akkor lehet hogy pont ezzel

betegítheti meg az ember a cicáját.

Illetve ha netán (amire elég kevés az esély) még nem találkozott a corona vírussal akkor szándékosan ismertetjük meg a szervezetét ezzel.

Az én állatorvosom ( Ő az egyetlen akiben 100% osan megbízom) nem is tart ilyen "oltást" egyátalán nem javasolja ,sőt....

Mivel én hallgatok mindenben rá nem is adatom be a cicáimnak!

 

Andi ha akarod adasd be neki legközelebb is ,ez mindenkinek a szíve joga!Te döntsd el ,ne hallgass másra ,csak amit Te gondolsz ,érzel!

A külföldi tenyésztők nem adatják be ,sőt nem is szűrnek Fip re ,mert a Fip teszt( ha nem screen) azonnal pozitivitást mutat.

Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.04 0 0 20632

Nem hiszitek el, de Jaffa annyit dumál, hogy lyukat beszél a hasamba . . .

Most átérzem milyen bosszantó a férfiaknak egy beszédes nő . . . . .

Imádom, nagyon cuki, de ez hihetetlen.

 

Ha a kertben van, addig kiabál, amíg be nem engedem.

Ha bent van, akkor már egész más hangon, de mondja tovább, kb., hogy miért volt kizárva.

Aztán megnyugszik, nem reklamál tovább, de jön utánam, és percenként mond valamit.

Ha hozzá szólok, akkor sokkal többet dumál.

És nem tudok előle elmenekülni, met a Wc-re is követ.

 

Aranyos nagyon, mondta a tenyésztője, hogy sokat beszél az anyja is meg az apja is neki, de ezt álmomban sem gondoltam volna, hogy ennyit.

Néha kicsit terhes, olyankor kiveszem a kertbe és oda ültetem Bodza mellé, ha szerencsém van Bobek foglalkozik vele egy fél órát, de aztán megint jön a kicsi és hihetetlen erőszakos hangon nyávog a terasznál, hogy ő be akar jönni.

 

 

Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.04 0 0 20631

Olvasd el maga a gyártó milyen silány számokat ír, hogy mennyire ad védettséget a FIP. Ha jól emlékszem 40%.

Én abszolút ellenzem, több a kockézata, hogy attól lesz beteg, mint amennyi védettséget ad. Szerintem.

A többi oltást persze mind beadatom nekik én is.

 

 

Ezeket is mérlegelni kell, nézzétek meg, hogy ha külföldre utaztok milyen oltásokat javasolnak.

pl. Magyarországra utazóknak utikönyvek javasolják a hepatitis elleni védőoltást.

Balkán vagyunk, de azért ennyire nem.

Én csak a legszükségesebbeket adatom be mindig magunknak.

Főleg azért, mert évekkel ezelőtt az egyik védőoltás után nem tudtam felkelni 3 napig, azt hittem meghalok.

 

Arról nem beszélve, hogy a védőoltások felerősítik, előidézik az autoimmun betegségeket, embernél is, állatnál is.

Embernél nem tudom milyen gyakran oltják a csecsemőket, meg viszonylag hosszabb ideig tart az alapimmunizálás . . .

de egy szegény cica 13 hete koráig hány oltást kap????

Veszettség, kompinált ami ugye egyszerre 3, leukózis, mindezek ismétlése +  fip még . . . HÁT . . . .

 

Előzmény: TabbyBaba (20630)
TabbyBaba Creative Commons License 2012.04.04 0 0 20630

Szia Andibp1!

 

Nagyon helyesen teszed, hogy beoltatod Opszit FIP ellen. Nekünk az előző macskánk ebben halt meg, vagyis emiatt kellett elaltatni. Akkoriban Bécsben éltünk. Mikor Jerry rosszul lett, ott kellett orvoshoz vinni.  Rögtön mindenféle vizsgálatot végeztek (olyanokat is, amelyekről nem is tudtam, hogy ilyet macskáknál is elvégeznek), gyorsan kiderült, hogy FIP fertőzött. És akkor az ottani orvos nagyon csodálkozott, hogy nem volt beoltva.  Ausztriában ez a fajta oltás nem kötelező a macskáknak, csak a veszettség  ellen kötelező, de nagyon ajánlják. Tudni kell, hogy Ausztriában minden második családban van legalább egy macska. És az utcákon nagyon ritkán lehet látni csak úgy sétálni egy macskát. Gondolom, vagy csak lakásban élnek, vagy csak a saját udvarukba mehetnek ki.  És az orvosok mégis ajánlják ezt az oltást! Nem mondhatom, hogy az ottani orvosok jobbak, mint a mieink, de amit tapasztaltunk, a hozzáállásban elég nagy volt a különbség. Ebben biztos szerepet játszik a gazdagsági helyzet, hiszen az ottani orvosok nem csak úgy végeznek el vizsgálatokat vagy úgy adnak be oltásokat, hogy csak arra koncentráljanak: minimális legyen az ár. Nálunk az orvosok elsődlegesen ezt veszik figyelembe. Nem hibáztatom őket érte, amilyen a kereslet, olyan a kínálat.

Úgy, hogy a mostani macskánk, Teó, minden évben megkapja a FIP elleni oltást. Ő is kizárólag a lakásban él, Jerry is csak a lakásban élt. Neked is ezt javaslom.

Előzmény: Andibp1 (20627)
Gáláns Daphne Creative Commons License 2012.04.04 0 0 20629

Kedves Andi!

 

A Fip oltást az én orvosom se javasolja azokért leginkább amiket Jaffa írt.

Szinte nincs olyan cica aki ne találkozott volna a corona vírussal ,ami ha mutálódik a cica szervezetében 

akkor alakul ki a Fip sajnos.

nekem egy cicám aki kis fotómodell(Chyara) ,ő pózol ,és nagyon jól lehet fotózni,

a többeket nem sajnos , Chyara anyukája Evita ha meglátja a gépet elfordul ,becsukja a szemeit ,

a másik cicám mindig bemozdul  :) Ha még van képed a cicádról várjuk :)

M.Violetta'S Coon Chyara

Előzmény: Andibp1 (20627)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.03 0 0 20628

Sajnos tavaly a tesóm cicája is FIP-ben halt meg.

Valószínűleg úgy vitte haza, hogy már beteg volt, mert egy Tesco parkolóban bemászott a cica a kocsijába.

Még jó, hogy a többi 6 macskája nem kapta el.

 

Én is vaciláltam sokat, az első cicámat Zsebikét beoltattam.

Aztán csináltattam valami vírusteszteket - most bocs, ha nem pontos amit írok - amiből kiderült, hogy Zsebi találkozott a vírussal, és Bodza, akit már nem oltattam be is találkozott vele. A doki szerint almosálon keresztül fertőződött. Ő ugyan olyan minimális mértékben, hogy még ellenanyagot sem termelt ellene, de kakiból, vagy vérből fogalmam sincs miből mert mindent megcsináltattam nekik ki lehetett mutatani.

A doki pont azt mondta, hogy pont ettől lehet FIP-es, hogy találkozott már a vírussal és mutálódik esetleg később.

Szóval én azóta nem oltatom őket ellene!!!!!

Előzmény: Andibp1 (20627)
Andibp1 Creative Commons License 2012.04.03 0 0 20627

Szia Jaffa

Köszi a kiállítás infót, sajna már csak ősszel lesz ahogy nézem :(

A Fip az egy szőrnyű halálos macskabetegség és volt olyan cicmókom (sima házi) aki iszonyatos szenvedéssel abban pusztult el. Soha többé nem szeretnék olyat látni, és érezni. Rengeteg utánaolvasás és bizonytalanság után döntöttem az oltás mellett, mert nem merek kockáztatni. Nemsokára jön a nyár és megint meg kell hoznom a döntést az újraoltásról és nagyon nehéz, és Opszinak is nagyon rossz, az orrába kapja csepegtetéssel, és üvöltött, gondolj bele egy maine coon a kis hangú, olyan ordítást rendezett, hogy a szívem szakadt meg. Nehéz okosnak lenni ha a szívem csücskéről van szó :)

A képeket meg nem én csináltam, hanem Horváth Timea http://www.allatikepek.hu/ aki megszánt engem mert én csak egy normális fotót voltam képes összehozni pedig sokat próbálkoztam :)

Na megyek etetni, mert ha Opszi nem kap leveses nasit belefexik a vizes táljába és szétdobálja a szárazkaját most épp onnan bűvöl :)

Előzmény: Jaffa5 (20626)
Jaffa5 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 20626

A cicád gyönyörű, és jól fotózol.  :-)

 

FIP-re ne oltasd be többet, kicsit topikolsz és utána olvasol a témában és eldöntöd szerinted mi a helyes. Én nem oltatom őket FIP-re.

 

A macskamánia.hu-n megtalálod a kiálltásnaptárt.

http://www.macskamania.hu/index.php?body=1&m=3&menu=5

 

Az enyémek ma reggel alig ettek, aztán volt egy hatalmas fogócska, most Bobika rágja a gallykupacokat amit összegereblyéztem, Jaffika meg a fáról lesi őt.  :-)

Én meg dolgozok bent és az ablakból lesem őket.   :-)

Előzmény: Andibp1 (20625)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!