Keresés

Részletes keresés

kopi0310 Creative Commons License 2008.12.23 0 0 28016
Üdv mindenkinek!
Lenne egy olyan problémám, hogy regisztrálnék az ebay-re, de valamiért nem fogadja el a beírt telefonszámot, országot ( a felkínált lehetőségek között nincs Magyarország), várost, stb. Valakinek tipp? Vagy esetleg mi a trükk, hogy elfogadja a regisztrációt Magyarországról?
raider Creative Commons License 2008.12.22 0 0 28015
Nem látom át pontosan a helyzetet, így nem azt mondom, hogy az a nyerő amit mondok, de én nem tenném fel egyszerre sem az összeset, hanem szépen adagolgatnám. Ellenkező esetben ha pl. fent van 10 kitüntetés, a gyűjtőnek válogatnia kell melyikre licitáljon, mert mind a 10-re nem lesz pénze, ergo, így nem lesz az összesre licitje sem, így nem tud az eladó maximális árat kapni értük. Én egyenként tenném fel őket, max. jelezném, hogy lesz több is. Nem tudom miért fontos az, hogy komoly benyomást keltsen az eladó ebben az esetben azzal, hogy többet tesz fel egyszerre, szerintem simán amatőrnek fog így látszani. De ez olyan "mindenkinek van" dolog, ja igen, magánvélemény. :-)
Előzmény: vsiivz (28008)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.21 0 0 28014
laci520D Creative Commons License 2008.12.21 0 0 28013
Én az www.ebay.co.uk on szoktam vásárolni.
Előzmény: MySQL (28012)
MySQL Creative Commons License 2008.12.21 0 0 28012
Szervusztok!

Láttam, hogy itt páran Kínából rendelnek dolgokat, hogyan? A kínai ebay teljesen érthetetlen, a com-on pedig hiába állítom az item locationt China-ra, nem talál soha semmit. Mi a trükk?:)
GKPW Creative Commons License 2008.12.21 0 0 28011
Az az igazság, én azért bíztam abban, hogy nem csökken a kereslet, mert ismerem a gyűjtőket(én is az vagyok). Ha meglátnak egy ritka darabot, akkor Karácsony és pénz nem számít!
Annyiban lenne sürgős az eladás, hogy ne álljon benne sokáig az üzletelésre szánt pénzem. És a dollár is lefelé halad...

És mi a véleményetek a "reserve price"-ról? Így biztosan nem adnám el áron alul, de félek, hogy nincs akkora licitálókedv, ha látják a "not met" feliratot.
Előzmény: vsiivz (28010)
vsiivz Creative Commons License 2008.12.21 0 0 28010
akkor jol ertelmeztem
mindenkeppen varj legalabb 1 honapot
ilyenkor mar lecsokken a kereslet, hiszen a vasarlok nagy resze karacsonyra rendel ajandekot
addig szerintem toltsd le es tanulmanyozd a turbo lister-t
sokkal konnyebbe teszi a listazast
Előzmény: GKPW (28009)
GKPW Creative Commons License 2008.12.21 0 0 28009
Igen, tételenként szeretném feltenni őket. Tehát egy aukcióban egy kitüntetés szerepelne. Mindenképpen egy időben szeretném indítani őket, néhány perc különbséggel. Ez azért fontos, hogyha a vevőjelölt rákattint az eladó többi termékére, lássa, hogy komoly eladásról van szó.
Előzmény: vsiivz (28008)
vsiivz Creative Commons License 2008.12.21 0 0 28008
szerintem felreerted
en legalabbis ugy ertelmezem, hogy nem egy tetelben szeretne felrakni, hanem az osszeset kulon-kulon, de egy idoben
Előzmény: raider (28007)
raider Creative Commons License 2008.12.21 0 0 28007
Csak ismételni tudom magamat, ne tedd fel egyben, hacsak nem az az érdeked, hogy minél gyorsabban túladj rajta.
Előzmény: GKPW (28005)
garfieldka Creative Commons License 2008.12.21 0 0 28006
Hátha segít a másik oldalról való megközelítés!

Gyűjtőknek szoktam megbízásból vásárolni érméket, kitüntetéseket. Az a tapasztalatom, hogy sokan érdeklődnek e tárgyak iránt. Az igazán kuriózumnak számító darabokat pedig mindig elviszik, s többnyire jól megküzdve érte és magasra srófolva az árat.

Ha egyben adnád el, leszűkíted a vásárlókört a magasabb ár miatt. Amennyiben nem megy el, fizetheted a költségeket.

Az év végéig már csak venni érdemes, többnyire mással foglalkoznak az emberek és nem a gép előtt ülnek. Ha tehát van időd, a jövő évi dolgos hétköznapokat célszerű kivárnod. Ez néha csak január végét jelenti.
Sok sikert!
Előzmény: GKPW (28005)
GKPW Creative Commons License 2008.12.21 0 0 28005
Kitüntetésekről lenne szó. Közte olyan ritka darabok(változatok), amiket még nem láttam az ebay-en, elég kicsi az esélye, hogy felbukkan még egy. Szóval ha meglátja néhány gyűjtő, akkor már talán rendben van minden, mert biztos vagyok benne, hogy szeretnék "magukévá tenni". A félelmem csak az, hogy az ünnepek alatt nem jut idő arra, hogy átböngésszék a friss aukciókat. Tudni kell, hogy van fizetőképes kereslet ebben a témában, csak rá kell, hogy találjanak!
Szándékosan együtt szeretném feltenni az összes eladásra váró darabot. Így látják, hogy komoly eladásról van szó, nem pedig egy véletlenül előkerült ritkaságról.
Talán még a "gyengébb" darabok is magasabb áron kelnének el, mert egy postaköltséggel megúszható több vásárlás.
Előzmény: raider (28003)
vsiivz Creative Commons License 2008.12.21 0 0 28004
igazabol novemberben kelett volna felraknod
most mindenkeppen varj vele legalabb 1 honapot
Előzmény: GKPW (28002)
raider Creative Commons License 2008.12.20 0 0 28003
Milyen gyűjteményről van szó (kb.)? Én nem tenném fel egyszerre az egész szériát, mert így egyenként magasabb áron tudod eladni (pl. hetente - kéthetente feltéve egyet-egyet). Karácsony és főleg újév idején szerintem lanyha az érdeklődés.
Előzmény: GKPW (28002)
GKPW Creative Commons License 2008.12.20 0 0 28002
Sziasztok! Tapasztalt eladók véleményére lenne szükségem!
Szeretném Ebay.com-ra feltenni egy gyűjtemény darabjait. Ahogy nézegettem a lejárt aukciókat, "normál esetben" elég nagy érdeklődés van rájuk(kb 20-100ezer forintos tételekről van szó).
Vasárnap este indítanám az aukciókat 1 hetes időtartammal, 1$ kikiáltási áron(úgy láttam, hogy így általában magasabb leütési árakig jutnak el).
A kérdésem arra vonatkozik, hogy a tapasztalatok alapján befolyásolja-e a Karácsony a vásárlói kedvet?
Lehet, hogy kevesebben nézegetik az aukciókat az ünnepek alatt?
laci520D Creative Commons License 2008.12.20 0 0 28001
Nekem HonKongból már többször jött és mindig meg volt.A legutóbbi 4 nap alatt volt itt.
Előzmény: Izzie (28000)
Izzie Creative Commons License 2008.12.20 0 0 28000

Köszönöm szépen, kicsit megnyugodtam. Csak beírtam a keresőbe, hogy registered airmail, és kiadott egy csomó "eltűnt a csomagom" topic-ot.

Amúgy a csomag Szingapúrból jön.

blaze73 Creative Commons License 2008.12.20 0 0 27999
foleg ha van tracking number, akkor nyomon lehet kovetni
szoval no para...

ird be a tracking numbert es meg is tudjuk nezni neked ha nem vagod hol, hogyan kell....
Előzmény: Izzie (27993)
garfieldka Creative Commons License 2008.12.20 0 0 27998
Évente átlagban egy csomagom tűnik el. Hozzáteszem, többszáz küldeményem jön a világ minden tájáról, biztosítva vagy nem és mindenféle postai vagy futár útján.

Ne parázz! Minek idegeskedsz feleslegesen azon, amiket mások írnak? Elég akkor sajnálkoznod, ha veled is megtörténik. Addig meg nyugi, várd ki a csomagod! 4-5 naptól akár harmincig is tarthat, de ez még normális. Azután megteheted a szükséges lépéseket! De szinte 100%, hogy megjön a cucc.
Előzmény: Izzie (27993)
MEB Creative Commons License 2008.12.20 0 0 27997
Szerintem ez területfüggő dolog.
Amiket én vásárolgattam össze innen-onnan a világ minden tájáról, az megérkezett hozzám épségben és maradéktalanul, akár nyilvántartott ragszámos, akár sima, egyszerű küldemény legyen is.
Előzmény: pittipitti (27996)
pittipitti Creative Commons License 2008.12.20 0 0 27996
Mért hiszed el azt a baromságot hogy a postán minden eltűnik?????
Előzmény: Izzie (27993)
blaze73 Creative Commons License 2008.12.20 0 0 27995
Worldwide Registered Airmail with Tracking by DHL GlobalMail

kozonseges postai kuldemeny, ajanlott

melyik orszagbol jon? Nemeto?
Előzmény: Izzie (27993)
tusi74 Creative Commons License 2008.12.20 0 0 27994
A DHL meggbízható. Ha az igazi DHL hozza. Mert Németországban a normál feladást is DHL-nek mondják, de azt itt a posta hozza ki.
Előzmény: Izzie (27993)
Izzie Creative Commons License 2008.12.20 0 0 27993

Sziasztok, megint jönnék értetlenkedni.

Már megrendeltem a cuccost, kifizettem, feladta. Ezzel semmi gond. De mielőtt rendeltem volna, olvasgattam mindenfelé, és már tisztára beparáztam, hogy le fogják nyúlni a csomagom.

A szállításban ez van: Worldwide Registered Airmail with Tracking by DHL GlobalMail

Tehát akkor futár hozza? Ezért kérdeztem korábban, hogy a DHL megbízható-e, mert egy csomó fórumban olvastam, hogy a postán minden "eltűnik".

Degeczi Creative Commons License 2008.12.19 0 0 27992
máshogyan nem tehette: szépen néznénk ki, ha bármilyen cég csakúgy leemelhetne bárki bankszámlájáról...
beszedésre (pl. villanyszámla fizetése) aláírt megbízás kell legyen, ami igazolja a bankod felé, h jogosult az adott cég erre - ilyen pedig a Paypallal nincs
Előzmény: vsiivz (27991)
vsiivz Creative Commons License 2008.12.19 0 0 27991
sajnos nem tudok mar utananezni, mert tavaly tortent, de elkepzelheto az is, hogy kartyan keresztul vonta le
Előzmény: raider (27986)
digicat Creative Commons License 2008.12.19 0 0 27990
Elfogadják azt. A te esetedben is elfogadták, de mivel az nem bizonyította, hogy neked adta fel (hiszen mint írtad, valahol Írországban kötött ki), ezért is döntöttek a javadra. Ha a küldemény elveszett, akkor az eladó visszakapta a pénzét, kár nem érte.
Idén (szerencsére) nem volt ilyen esetem, de tavaly semmi gond nem volt a trackinggel hasonló esetben, semmi egyéb iratot nem kértek.
Európai országokba egész olcsón lehet e-visszajelzés szolgáltatást venni a postától, nem éri meg spórolni rajta. Kicsit lassan frissítenek, de működik (a feladóvevényre rá is van írva, hogy csak 6 nap múlva lesz látható neten, szerencsére ennél hamarabb frissítenek :-) Más országokba már húzósabb, sajnos olcsó megoldásról nem tudok.
Előzmény: epimer (27989)
epimer Creative Commons License 2008.12.19 0 0 27989
Itt az indoklás a PayPal-ból:

"We have granted this claim. The online tracking information provided by the seller was not sufficient enough to confirm that the item was shipped to you.You have received a refund of $257.50 USD for this claim. Any portion of your original payment that was funded with credit has been refunded directly to that credit line. Please allow 3 days for the refund to appear in your balance."
Előzmény: epimer (27988)
epimer Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27988
az on-line trackinget nem fogadja el az eBay a feladás bizonyításának, ld korábbi hozzászólásomat.
Előzmény: digicat (27984)
epimer Creative Commons License 2008.12.18 0 0 27987
Magyar bankszámlaszámról szerintem csak az APEH vagy a bíróság foglalhat. Ez eBay nem vehet le róla pénzt a számlatulajdonos hozzájárulása nélkül. Ha viszont van dombornyomott kártya a bankszámlához, amelynek adatait ismeri az eBay, akkor azon keresztül már lehívhat pénzt, úgy mint egy egyszerű vásárláskor az üzletben is teszik.
Előzmény: Törölt nick (27977)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!