Keresés

Részletes keresés

Emdzsí Creative Commons License 2008.09.21 0 0 6682
Esetleg piros rakéta? Szlovákiában van egy tűzijátékbolt:-))) De most komolyan sötétben is látni.
Előzmény: kotoc (6678)
Bazsa69 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 6681
Ha jól számítom, 10-12-e csak 3 hét múlva lesz, tehát itt az idő eldönteni, ki akar jönni, de legfőképpen azt, hogy megfelel-e mindenkinek az időpont.
(nekem már most be kell jelölnöm a szabadságolások miatt!)

Tehát: részemről minden OK!
kotoc Creative Commons License 2008.09.21 0 0 6680
"...de most nem akartam a hullámzásban kockáztatni..."

Erről beszélek, nyuszó muszó. ;-) És ez kemény volt, de még nem extrém. Szerintem.
Előzmény: Arza (6664)
kotoc Creative Commons License 2008.09.21 0 0 6679
És ha hosszú kötéllel kötöd a hajóhoz, könnyebb megtalálni az elsüllyedt kajakot. ;-)
Előzmény: Uldin (6663)
kotoc Creative Commons License 2008.09.21 0 0 6678
Én még mindig ott tartok, hogy tajtékzik a víz, a résztvevők küzdenek és a földi csapat fújja le az eseményt. Az előrántott telefon szerintem nem jó ötlet, mikor egyáltalán a kajakban maradás a feladat. A rádió jó ötlet, csak momentán nincs, ugyi.
Előzmény: Emdzsí (6661)
Ozekimester Creative Commons License 2008.09.21 0 0 6677
http://img.idealo.com/folder/Product/1102/8/1102856/produktbild_gross.gif
Előzmény: Ozekimester (6676)
Ozekimester Creative Commons License 2008.09.21 0 0 6676
Eladó a képen látható mentőmellény (kutyáknak).
Trixie márkájú, S-es.
Teljesen új, nekünk sajnos nagy lett.
3500 Ft
G73 Creative Commons License 2008.09.20 0 0 6675

Sziasztok!

 

Nem pont ide vág a téma, de remélem tud valaki válaszolni. Valaki próbált már Lipták féle portya kajakot?

 

Üdv.

G

saintus Creative Commons License 2008.09.20 0 0 6674

A PMR-ek hatótávolsága tényleg elég kiábrándító. Én is belelkesedtem egy időben, hogy tök jó ingyen kommunikáció, de sajna európában túl erős a mobiltelefon lobbi. A készülékek maximális adóteljesítményét 0.5 A-ban szabták meg, és a nem prémium kategóriás készülékek, csak 0.3-körül vannak. Amcsiban ugyanez a kategóriájú engedélllyhez nem kötött rádió 5 A-s... (mint egy mobiltelefon). Ilyen egyébként a VHF-is, de az drága, és engedély kell hozzá...

 

Álítólag 2 hegycsúcs között lehet akár 12 kilóméterről is beszélgetni PMR-el. Én valahol 1 km körül veszem a hatótáv végét. (papíron 3-5 km).

 

Volt olyan kezdeményezés, hogy mobilba adóvevő (2 készülék kommunikálhat ingyen) sőt, valaki csinált olyat, hogy több készülék hálózatként működött, hogy a közbülsők átjátszották a szélsők közti beszélgetést... Persze ezek nem terjedtek el (egyébként a legtöbb mobilon van adóvevő gomb, csak nem azt csinálja, amire kitalálták annó)

Előzmény: Emdzsí (6670)
saintus Creative Commons License 2008.09.20 0 0 6673

Azért egy 5 literes palack már szép nagy. Nekem a vízből beszállás gyakorlásához (esetleg valódi mentésként való felhasználásához) kellene. Kipróbáltam a mentőmellényemmel a lapáton, és ment. Az 50 N felhajtóerőt ad a stemplije szerint. Ha jól tévedek, az 5 kiló emelőerő, ami azt jelenti, hogy kb.5 liter a térfogata plussz annyi amennyit a saját tömege levesz ebből (kb fél kiló), tehát 5,5 l valójában.

 

Mindenesetre utánnanéztem, és találtam egy habszivacsos darabot, ami 10 litertes térfogatú, és fél kiló. Szóval igazad lehet a mérettel kapcsolatban. A vastagságnak 10 köré kell kerülni legalább. Az, hogy rendelkezik némi saját tömeggel is a cucc szerintem hasznos, mivel nehezíti az átbucskázást, a támasztatlan oldalra, viszont a polifoam nem ad akkora plusszsújt, amit a feladathoz szökséges pontosság mellett figyelembe kéne venni (többet számít, hogy alu-lapátot, vagy karbont használok hozzá...)

 

Előzmény: kotoc (6647)
saintus Creative Commons License 2008.09.20 0 0 6672
Ilyesmi időnként előfordul a Lidl-ben, esetleg Tescoban is... 500 píz körül szoktak lenni, bár elég gagyik is. Leginkább a deckboxba szoktam használni extra-vízmentesség okán...
Előzmény: Arza (6671)
Arza Creative Commons License 2008.09.20 0 0 6671

Szerintem is ez legegyszerűbb (meg talán a legpraktikusabb is), csak nem tudom mi kerül ezen 4-5.000 forintba. Előbb-utóbb kénytelen leszek venni egyet, de max 1000 forint a limit.

 

Vagy legyártok egyet :)

Előzmény: Emdzsí (6670)
Emdzsí Creative Commons License 2008.09.20 0 0 6670
Hát igen, amikor külföldön síelünk a haverokkal ilyen PMR rádiókat viszünk, hogy megtaláljuk egymást, nem kerül semmibe egy hívás:))) Hátránya, hoigy a nagy hegyek leárnyékolhatják, de azért a felvonón ülve használható. Kajaknál főleg a kajakosok  közötti kommunikációban lehet szerepe. Sajna az elérhető árúak 3km hatótávolságúak, esetleg 5km. Ez a vizen bőven elég, de a parton jó helyen kell lenni, hogy hívhatóak legyenek a vízen tartózkodók. Legegyszerűbb tényleg a nyakbaakasztható vízhatlan tok, amin át telefonálni is lehet.
Előzmény: libazzoli (6668)
luyó Creative Commons License 2008.09.20 0 0 6669

Sziasztok, -ha megengedtek egy hozzászólást- ez jónak tűnik!
Vízmentesen zárható, nyakba akasztható. A fólián keresztül kezelhető a telefon és a hangot is átengedi. Legvégül pedig felfújható és így el sem süllyed.-))
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=220281952793&ssPageName=STRK:MEWN:IT&ih=012
Előzmény: libazzoli (6657)
libazzoli Creative Commons License 2008.09.20 0 0 6668
Valamilyen PMR megoldás lenne az igazi, ami vízhatlan és kéz nélkül, is kezelhető.
Előzmény: usergt (6667)
usergt Creative Commons License 2008.09.20 0 0 6667
???
Előzmény: Arza (6665)
Arza Creative Commons License 2008.09.19 0 0 6666
Vagy kis nyakbaakasztható vízhatlan mobil/rádió tartó táska. Belecsúsztatva mondjuk a kajakos kabát "kengurú-zsebébe". Talán így van leginkább kéznél, és még érezni is lehet a rezgő hivásjelzést.
Előzmény: Emdzsí (6661)
Arza Creative Commons License 2008.09.19 0 0 6665

És a koordinátáink megadása? :)

 

Előzmény: usergt (6659)
Arza Creative Commons License 2008.09.19 0 0 6664

Nem volt az annyira elérhetetlen helyen, de még tökéletesíteni kell a megoldást :)

 

Kis vízhatlan tasakban a háttámlám mögötti részben, odakötve a háttámla köteléhez (mobil, fényképezőgép, pénztárca, autókulcs - kb ennyi fér bele), úgy, hogy előre lehessen venni, és még akkor is a hajóhoz kötve marad. Ez múködni is szokott, de most nem akartam a hullámzásban kockáztatni, hogy leveszem a hullámkötényt és előre veszem a zsákot, amikor éreztem, hogy a rezgő hívásjelző remegteti a kajakot :)

 

Eredetileg azt hittem, hogy arra kell majd a mobil, hogy ha kikötünk valahol, akkor kommunikálhassunk. De igen, kell(ett volna) a  vízen is.

 

Már az indulás után is kis idő múlva két irányba kezdtünk el lapátolni, és mondta is Libbazoli, hogy jó lenne rádiót tenni minden hajóba, mert hiába integettünk, fütykörésztünk a másik három kajaknak, én is alig hallottam meg a jelzést.

 

Én itt látom az egyetlen hiányosságot. A többi szerintem jól ki volt találva. Még talán a betervezett megállóhelyek száma is elég lett volna, ha kedvezőbb az időjárás.

 

 

 

Előzmény: kotoc (6656)
Uldin Creative Commons License 2008.09.19 0 0 6663
Az üvegben úszkáló telefon jeladónak még jó lehet....
Előzmény: libazzoli (6657)
ppgpedro Creative Commons License 2008.09.19 0 0 6662
Az aquapakc gyárt kinyitos (kagyló)telcsikhez is vizhatlan tokot.
Emdzsí Creative Commons License 2008.09.19 0 0 6661
Legjobb lenne a vízhatlan rádió. Kb 5km-es hatótáv elég szerintem, ha a parton követjük a lapátolókat. Amúgy meg a vízhatlan decktáska, amit nyunyónál vásároltam tökéletes mobiltartás céljára. Benne van a telefon, fényképező, stb, viszonylag könnyű elővenni.
Előzmény: usergt (6660)
usergt Creative Commons License 2008.09.19 0 0 6660
....bár azt hozzá kell tennem, hogy legközelebb beállitom az embereket a gyorshivó gombra. Felvenni még csak felvettem volna, de úgy el voltak gémberedve az ujjaim, hogy nehéz lett volna tárcsázni, ha szükség lett volna rá.
Előzmény: usergt (6659)
usergt Creative Commons License 2008.09.19 0 0 6659
Cáfolni szeretnék. Legalábbis a magam nevében. Kézügyben volt, fel is vettem. Párszor ugyan hallani véltem a fantom csörgést, ezért időnként félrehajtott fejjel, és halkabban lapátoltam....
Előzmény: kotoc (6656)
usergt Creative Commons License 2008.09.19 0 0 6658

Én tudom. Úgy kell beállítani a telefont, hogy bármelyik gombbal fel lehessen venni. Aztán csak jó alaposan meg kell rázni, ha csörög.

Persze, ha kinyithatós telód van....az más.

 

Előzmény: libazzoli (6657)
libazzoli Creative Commons License 2008.09.19 0 0 6657
"Hogy nyomod meg a gombot a befőttesüvegben?"

Telekinézissel természetesen. Miért kell minden apróságon fennakadni?
:)
Előzmény: kotoc (6656)
kotoc Creative Commons License 2008.09.19 0 0 6656
Hogy nyomod meg a gombot a befőttesüvegben? ;-)

Mindenkinél volt valamilyen vízhatlan alkalmatosság. Deee... Arza elérhetetlen helyre tette, a többiek meg szimplán nem vették fel pár alkalommal. Ha a support team support teamje telefonált volna, hogy a radarképen valami nagy és piros jön és a három részre szakadt csapatnak 15 perce van partot érni, lehet, izgalmasabb lett volna az esemény. Szóval mindenkinek úgy kell beállítani a telefont, hogy csak a VIP-k és a mentőcsapat tudják hívni lapátolás közben és valami olyan csengőhanggal, amit meg is hall. Egyéb ötleteken pedig törni kell a fejeket /pl. kelet-nyugati irányba repülő cirkálórakéta esetén mi a teendő ;-) /
De kézjeleket is kellene használni és a résztvevőknek esetleg kijelölni olyan helyeket, ahol nem kell kiszállni, csak megnézni, mit jelez a földi kiszolgáló személyzet. De ez is csak egy ötlet.
Előzmény: Uldin (6652)
Bazsa69 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 6655
Ez tényleg nem rossz "mentőeszköz", hosszabb magányos kalandtúráknál a magány érzetének elűzésére is alkalmas lehet... :o)

Azonban a felsoroltakon kívül további két buktatója is van:

1. Az feleség/barátnő féltékenykedése

2. A mentőhelikopter nem akarja mexakítani az intim pillanatokat (tehát nem hajtja végre a mentésedet), rosszabb esetben a pilóta röhögőgörcsöt kap és a helikopterből tengeralattjáró lesz.
(volt már arra példa, hogy a mentősök elejtették a röhögéstől a hordágyat...)
Előzmény: saintus (6635)
Bazsa69 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 6654
Tavasszal a Horgász és Családi Camping-ben voltunk, előszezoni árért. Jó kis helynek tűnt, a faházak kényelme és tisztasága miatt valóban vállalható a családi jelenlét akár kisebb csemetékkel is. Az október közepe viszont már inkább "takonylengetős", mint családbarát időjárást hozhat.
(Tavasszal sem volt túl jó idő, de a faházakban elektromos-ventillátoros fűtés van, ami észrevehetően emelte a komfortfokozatot, és nem számoltak fel érte energiaköltséget!)

A Robinson Qrzor által említett retró jellegű tábor komfortja - a paraméterei alapján - feltehetően elmarad, de az úttörő-fíling miatt talán érdekes lehet ez a kihalóban lévő szállásforma (Szlovákiában is alig van már ilyen olcsó mini-bungallós szállás, javarészt átépítették és a szállás-árakat 2-3-mal szorozták...)

Részemről mindegy, melyiket választjátok, bármelyikben szívesen eltöltök egy hosszú hétvégét. A családom most úgysem tud jönni.

Még valami: sátrazásban szerintem nem érdekes gondolkodni, esős idő esetén nics lehetőség a ruházat szárítgatására. Tavasszal is jól jött a szobán átlósan kifeszített ruhaszárító kötél...

Horgász és Családi Camping
Előzmény: qrzor (6650)
oldstruggler Creative Commons License 2008.09.18 0 0 6653
6607.
Előzmény: aeroe (6640)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!