Keresés

Részletes keresés

Attila58 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 445

ETNA.

Ugyanugy csináltam mindent ahogy leirtad a 370- hsz,  de  a teteje  nem olyan sima hanem hepehupás .Sima liszt +teljes kiörlésüvel kevertem stb stb  .

Mondjuk az élesztö az zacskos volt de nem saft.

Szerinted mi a gond?

kösszi

Előzmény: .ETNA. (444)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.07 0 0 444
Szia ! Nézd meg, hogy a 440-es hozzászólásomban hivatkozott korábbi hsz-ekben írt receptek szerint készíted-e a kenyered. A hozzávalók mennyisége a legfontosabb és persze az élesztő.

Ha csak teljes kiőrlésű kenyeret sütsz teljes kiőrl. progin, akkor zömök, tömör kenyeret kapsz ez a liszt tulajdonságaiból adódik - így ez ilyenkor természetes.

De ha alap, vagy gyors progin készíted a fehér+teljes kiőrl. liszttek keverékéből (vagy sima fehér lisztből) a kenyered, és betartod a receptben megadott víz, liszt, élesztő mennyiséget.... akkor (ha csak nem hibás a géped) nem lehet gond.

Némelyik kenyérsütő használati utasításában olyan vacak receptek vannak, hogy ihaj..
Előzmény: kicsicicamica (443)
kicsicicamica Creative Commons License 2010.01.06 0 0 443
sziasztok!

tudnátok tanácsot adni nekem arra vonatkozólag, hogy hogyan lehetne a kenyerem lazább?
mert fura módon akármivel próbálkozok, nehéz és tömör kenyeret sikerült eddig sütnöm.
Cumbi Y17DT Creative Commons License 2010.01.06 0 0 442
Köszi Etna és Bubó Bubó.
Előzmény: .ETNA. (439)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.06 0 0 441
Szerintem sem igazán számít, bár a kétlapos - elvileg - alaposabban kever?? - talán, nem tudom, egykarosom még nem volt, de mivel a kétkaros szuper... ha már lehet választani, inkább ezt választanám a későbbiekben is:-)

Az egykarosban azt hiszem kisebb a maximálisan süthető kg-os kenyér???
Egyébként ahogy itt olvasgattam a hsz-ekben, a legtöbben kilós kenyeret szoktunk sütni.

Az 1 kg-os alaprecepteket: fehér búza liszt teljeskiőrlésűvel keverve és a csak teljes kiőrlésű lisztből készülő kenyérhez valót is beírtam korábban. Ha kisebb kenyeret süthet valaki a gépén, elegendő ezt a receptet, ill. minden hozzávalót arányosan lecsökkenteni.

Ja és a kenyérsütők többségének használatijában lb-ben (fontban) adják meg a kenyér súlyát, a váltószám 0,45. Magyarán egy kétfontos kenyér 90 dkg-os - tehát nem is 1 kg-osra, hanem 2 fontos - 90 dkg-osra vonatkoznak az alapreceptjeim:-)
Előzmény: ágika1 (435)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.06 0 0 440
Kedves Siletto, nem másolnám be újra a recepteket, de beírom a hozzászólásaim számát, légy szíves olvass vissza, az alább megadott hozzászólásaimból kimásolhatod a recepteket:

413-as hsz.

377-esben receptek: francia, barackos, tejes, tojásos és európai fekete kenyér

370-esben: alaprecept az 1 kg-os kenyérhez, továbbá ebben leírtam a pizza (langallo, pompos - ugyanaz a tészta) receptjét, bemásoltam egy kakaós kalács receptet és

szinten a 370-es hozzászólásban írtam le a saját "fejlesztésű" :-) karácsonyi édes, fűszeres kenyerem receptjét is - ezt idén csináltam először, de egészen fini és illatos lett:-)

359-esben fotó a bekészített hozzávalókról és a pizzához megdagasztott-kelesztett tésztáról

353-asban a lisztekről írtam

Tanácsok, receptek: 300, 302, 305-ös hozzászólás

291-esben receptek: olasz és fűszeres kenyérhez.
Előzmény: Stiletto (434)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.06 0 0 439
Olvasd el a 400-as hozzászólásom, ebben egy hasonló kérdésre már leírtam, hogy - szerintem - mire figyelj a vásárláskor!!!!!!!
Előzmény: Cumbi Y17DT (437)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.06 0 0 438
ne kapd fel a vizet, inkább olvass vissza, a "Mindennapi kenyerünk" c. - most nem nagyon pörgős topikot is ajánlom
Előzmény: Cumbi Y17DT (437)
Cumbi Y17DT Creative Commons License 2010.01.06 0 0 437
Látom senki nem akar érteni a gépekhez. Azért köszi.
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.05 0 0 436
nincs itt olyan sok hozzászólás, érdemes visszaolvasni, illetve van még a "Konyhaasztal"-on kenyerekkel foglalkozó topik
Előzmény: Stiletto (434)
ágika1 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 435
Számít hogy 1 vagy 2 karos a gép?  Szerintem csak a mennyiséget határozza meg, lehet ugyanazt a receptet használni.
Stiletto Creative Commons License 2010.01.05 0 0 434
"Használja valaki egyáltalán azokat a recepteket, amiket a kétkaros gépben süthető kb. 1 kg-os kenyérhez írtam??"

Szívesen használnánk, tudsz adni egy linket?
Ellenőrizni fogjuk a lapátokat, és kipróbáljuk a javasolt SAFT élesztőt is. Remélem, kapható a sarki boltban.
Előzmény: .ETNA. (430)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.05 0 0 433
A gép formája biztosan nem jelent gondot, nekem is Hausmeisterem van, az ovális formájú HM-1300-as típus.

Nem használok gyárilag előkészített kenyérlisztet. A többségükben adalékanyagok is vannak (térfogatnövelő, csomósodásgátló stb.), nekem emiatt ezek nem tetszenek. Külön - külön vásárolom meg a hozzávalókat, a liszteket általában a Herbáriában, s ezeket keverem a receptben megadott arány szerint.

A csak teljes kiőrlésű lisztes 1 kg-os kenyérhez teljes kiőrlésű progin:
320 ml + még 1 nagy adagolókanálnyi víz
560 gr liszt
2 kis só
3 nagy cukor (leginkább barna cukor)
3 nagy vaj vagy olaj
2 kis zacskós porélesztő

Vannak olyan bolti bekevert lisztfajták, ahol az ELŐKÉSZÍTETT KENYÉR (ez az én gépemen pl. 3 óra 20 perces) programot kell használni, de a FRANCIA program is jó lehet. Ezekben az un. önkeltetős lisztekben van élesztő is, ezért azt már pluszban nem kell hozzáadni.
Előzmény: TTNora (427)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.05 0 0 432
1 kg-os kenyérhez friss élesztő:

kb. kétujjnyi langyos tejbe egy kis cukor, belemorzsolni az 50 gr-os friss élesztő kb. EGYHARMAD részét. Nekem villanytűzhelyem van, így bekapcsolom az egyik lapot és mellé - a lap közelébe - teszem a csészét, így a tűzhely melegének hatására sec-perc alatt szépen felfut az élesztő. Akkor jó, amikor szép "habos" a teteje.

1 kg-os kenyérhez porélesztő:
2 kis adagolókanálnyi
Előzmény: moxxx85 (424)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.05 0 0 431
Vagy rossz a recept, vagy kevés az élesztő, vagy nem volt jól a helyére téve a keverőlapát - ezért nem keverte szépen össze... bármi lehet.

Érdemes pontról pontra kizárni a lehetőségeket: pl. tutira ellenőrizni, hogy jól van-e a lapát betéve, kipróbálni a gyorsélesztős receptet - ha ezzel jó, akkor az élesztő volt a hibás. Az 1 kg-os kenyér TUTI alapreceptjét korábban már bemásoltam többször is, keress vissza és próbált aszerint, hátha a recepted rossz... stb.stb.



Előzmény: Stiletto (429)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.05 0 0 430
Használja valaki egyáltalán azokat a recepteket, amiket a kétkaros gépben süthető kb. 1 kg-os kenyérhez írtam?? Mert azokkal a receptekkel tényleg mindig szép a kenyér.

Már írtam többször is, hogy a SAFT francia gyorsélesztő a legjobb. A kezdetek kezdetén végig kísérleteztem az összes porélesztőt, ami csak Magyarországon kapható (a legolcsóbbtól a legdrágábbig), és a SAFT bizonyult a nyerőnek. Ez stabil és megbízható MINDIG !!! Még akkor is, ha pl. a már felbontott és két napja a hűtőben tárolt zacsiból öntöm a kenyérhez - mert hogy egy zacskó egy kenyérhez sok, miután csak két kis adagolókanálnyit kell az 1 kg-os kenyérbe tenni.

Az, hogy nem sül meg a teteje - hanem szinte fehér - valóban inkább konstrukciós, de legalább is az adott gép gyári hibája, programhiba, lehet.
Stiletto Creative Commons License 2010.01.05 0 0 429
Köszi a választ.
De ha nem dolgozott az élesztő, attól még lehet finom a kenyér? Merthogy a lenti képen lévő kenyerünk nagyon finom (ma is azt reggeliztem :) annak ellenére, hogy olyan "csomós" a teteje. A kenyér alsó fele szép tökéletes.
Előzmény: TTNora (425)
Hilda65 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 428

Szép Estét!

 

"Hausmeister ügyben ugyanabban a cipőben járunk", én holnap viszem szervízbe. ( Ha el tudom érni őket.)

 

Ma volt a párom a  Media Marktban azt mondták, hogy ez már a szervízre tartozik, no és ami érdekes, éppen akkor egy ugyanilyen sütőt vittek vissza, azzal, hogy nem süti meg a kenyeret. ( Ha 3 napon belül vittük volna vissza, akkor kicserélték volna.)

 

Talán konstrukciós hiba?

 

Hilda

TTNora Creative Commons License 2010.01.04 0 0 427

Én az új hausmeister gépet tesztelem most. A régi gép már betegeskedett, de az legalább megpirította  a kenyér tetejét.

Nekem is nagyon sápadt, sötétre állítva is.

Elég nagy üveges teteje van, kétlapátos üst, és teljes hosszában van az üvegablak, az lehet a gond?

Egyébként nagyon finom, graham lisztes, zabpelyhes kenyér.

TTNora Creative Commons License 2010.01.04 0 0 426

Egy kevés langyos tej egy bögrébe/tálkába, kiskanál cukor bele, elkeverni, bele a friss (nem por!) élesztő és mehet meleg helyre (én a radiátorra teszem) kb 20 percre, fél órára. Ezalatt az élesztő bedagad és habként indul felfelé a bögrében.

Előzmény: moxxx85 (424)
TTNora Creative Commons License 2010.01.04 0 0 425

Nahát... úgy látom, nem dolgozott az élesztő.

én nemrég jártam úgy, hogy a még szavatos élesztő nem emelte meg a tésztámat, gondolom valamitől megdöglött, és akkor volt ilyen szép keletlen tésztagombócom.

Mindig ötösével veszem a friss élesztőt, de a második ilyen után ki is dobtam azt a sort.

 

Előzmény: Stiletto (422)
moxxx85 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 424
Hogy futtatjátok fel az élesztőt????
Cumbi Y17DT Creative Commons License 2010.01.04 0 0 423
Sziasztok!

Kenyérsütő gépet akarok venni, vmi olcsóbb kategóriát. Szívesen venném bárki tapasztalatát, tanácsát. Mi a vélemény a Sencor sbr 930ss vagy Bomann CB 593 ról ?
Milyen gépet érdemes venni és hol (12EFt-ig) ?

köszi előre
Stiletto Creative Commons License 2010.01.04 0 0 422
Sziasztok, hozzáértő véleményre lenne szükségem. Gyakran sütünk gépi (Hausmeister) kenyeret, többször sikerült is, de rendszeresen előjön a képeken látható jelenség, amikor a kenyér ilyen torz lesz. Íze finom, de a teteje teljesen amorf. Tudja valaki, hogy mi okozhatja ezt a hibát?

Köszi, üdv!

1
2
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.03 0 0 421
Mekkora kenyeret sütöttél? Én csak 80 dkg-osat szoktam, de a large-ot állítom be (csak pár perc a különbség) és french programon sütök mostanában, dark színen. Nem mondom, hogy sötétbarna a teteje, de nem is fehér. Olyan világosdrapp.
Előzmény: Hilda65 (420)
Hilda65 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 420

 

Köszönöm a tanácsokat, de se a törülköző, se az alufólia nem használt.

 

A gép süt, de a kenyér fehér, mint a papír.

 

A program végét követően bekapcsoltam külön a sütést, 30 percre, de ez csupán az üstben található részt "kérgesítette" meg, elektromos kenyérvágóval tudtam csak elvágni.(Kemény volt, mint a beton.)

 

Lehet, hogy a gépnek van valami baja?!?

 

Hilda

.ETNA. Creative Commons License 2010.01.03 0 0 419
Ezt a kevert lisztet nem ismerem, nem tudok róla mit mondani, de tény, hogy van benne élesztő, tehát a pluszban hozzáadott élesztő, vagy eleve felesleges, vagy nem is kell annyi, mint amennyit az élesztő nélküli lisztekhez írnak a receptek. Ez lehet a gond, kedves Attila.


Én az egyszerű, sima - hagyományos - fehér búzalisztet keverem általában az Auchanban, vagy a Herbáriában vásárolt Bio (amit a Biopont Kft. gyárt, vagy éppen amilyet kapok, most éppen ABO MILL) rozsliszttel, vagy teljes kiőrlésű rozsliszttel, vagy teljes kiőrlésű tönkölybúzaliszttel.

Egyszer - csak úgy kíváncsiságból - olvassátok el, hogy mi minden van a "gyárilag" bekevert lisztek TÖBBSÉGÉBEN, elárulom nemcsak élesztő. Háát köszi, de olyasmire semmi szükségem a házi kenyeremben, mert ha mindenféle térfogatnövelő, meg csomósodásgátló szert szeretnék "enni", akkor nem "bajlódom" a házi kenyérrel, egyszerűen veszek egyet a boltban, abban ugyanis szintén ilyenek vannak.

Hausmeister HM-1300-as, két lapátos gépem van kb. két - két és fél éve, mindenféle alufóliás-törölközős stb. praktikák nélkül a kenyereim teteje-oldala-alja-közepe tökéletes, szép színű, jó ízű. Egyszerű, természetes dolgokat használok, vajat, vagy olajat, de semmi esetre sem "vizes" margarint, barnacukrot, mézet olykor sima kristálycukrot. A legjobb porélesztőt, vagy futtatott hagyományos élesztőt. Ennyi a titok, ha ez egyáltalán titok...
Előzmény: Attila58 (414)
úrnő Creative Commons License 2010.01.03 0 0 418
Az ABO MILLből én a félbarnát használom, 1/2 kg + 3 dl víz, + 1 kávéskanál só, alapprogram.

Nagyon jók még az Aldiban kapható lisztek, sokféle van belőlük. Mindet kipróbáltam, talán nincs is olyan, ami nem ízlett volna. Az elkészítés módja a zacskón megtalálható.
A Lidliben kapható kenyérlisztek közül nekünk a Ciabatta jött be, azt elég gyakran sütöm, a többi valamiért mindig összeesik sütésnél. Lehet, hogy túl sok a víz, amit ajánlanak hozzá? Nem tudom... Ha rövidített programon sütöm, akkor még elég elviselhetők.

Összefoglalva:
Ha nincs kedved, időd, energiád saját keverésű liszttel és egyebekkel kísérletezni, akkor ajánlom az Aldis liszteket. 1 kg-ból 2 db 75 dkg-s kenyér lesz.
Előzmény: Attila58 (414)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.02 0 0 417
jééé, nekünk is ilyenünk van (nem hauser, mint ahogy emlékezetből írtam pár napja)

nálunk se piros a teteje, de ez engem nem zavar

valaki azt mondta, hogy a tető alá kell alufóliát valahogy belevarázsolni, és akkor megpirul a teteje is
Előzmény: Hilda65 (415)
terpentin44 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 416
Jó estét

A betekintő üvegre tegyél egy sürün összehajtott törölközőt.
Meglátod milyen szép barna keyered lesz.Sok sikert!!
Előzmény: Hilda65 (415)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!