Keresés

Részletes keresés

ninovarga Creative Commons License 2009.09.15 0 0 7845
Amennyiben ugyanarról a Sharonról beszélünk!

Mivel angol nyelven a kákit gyakran "sharon fruit"-ként emlegetik fajtapontosítás nélkül, előfordulhat, hogy valamilyen kalóz szaporításból származó, bármilyen fajta csemetére "sharon", vagy sharon fruit" van írva. A fajta pedig valamilyen félvad lotus, vagy a fene tudja mi. Akkor jönnek a kellemetlen meglepetések, amikor termőre fordul, vagy egyáltalán nem fordul termőre.
Előzmény: ninovarga (7842)
tomajiandi Creative Commons License 2009.09.15 0 0 7844
 ÓÓÓÓÓ!
Előzmény: Kátya2 (7830)
Floo2 Creative Commons License 2009.09.15 0 0 7843
Személy szerint nekem a sharon annyira nem ízlik, szerintem a rojo brillante és a tipo a legfinomabb, de aztán ez ízlés kérdése is.
Előzmény: toto007valaki (7840)
ninovarga Creative Commons License 2009.09.15 0 0 7842
Tapasztalat szerint a Sharon nagy előnye, hogy nem olyan hajlamos a gyümölcshullásra, mint a "gömbölyű" fajták.
Előzmény: toto007valaki (7840)
ninovarga Creative Commons License 2009.09.15 0 0 7841
A találkozón alkalmunk lesz egy, már termő fiatal Sharon ültetvényt megnézni. A szaporítóanyag Olaszországból származik, hivatalos dokumentációval ellátva, Sharon néven, de ez nem keményen is édes fajta. Ez is vagy széndioxidos csersavlebontó kezelést, vagy természetes utóérlelést igényel, mint a Rojo brillante, Tipo, vagy Costata fajták.
Előzmény: Törölt nick (7837)
toto007valaki Creative Commons License 2009.09.15 0 0 7840
Igen. Most akarok kakiszilvát rendelni, de megláttam ezt a sharont, és nem tudom melyiket válasszam, mert mind a kettőnek nincs helyem sajnos. Mennyivel jellegtelenebb az íze a sharonnak? Nagyon? Valamikor 20-23 éve ettem kakiszilvát, és csak arra emlékszem, hogy nagyon finom volt.
???????
Előzmény: Törölt nick (7837)
ninovarga Creative Commons License 2009.09.15 0 0 7839
Igen, Olaszországban régóta úgy emlegetik, mint a betegeknek, lábadozóknak, vérszegényeknek, stb. ajánlott természetes roborálószert.
Most, hogy a találkozón levetítendő filmem megtekintése előtt vagyunk, nem akarom lelőni az erre vonatkozó poént azok számára, akik még nem látták, mindenesetre figyelemreméltó tapasztalati megerősítés van benne a kákigyümölcs hihetetlenül kedvező élettani hatásaira vonatkozóan.
Előzmény: valila (7835)
ninovarga Creative Commons License 2009.09.15 0 0 7838
Szeptember 12-én, válaszolva Silvio érdeklődésére leírtam a "Giardinaggio-ban a kivi metszését. Szeptember 14-én jelentkezett egy Marcello nevű új hozzászóló, aki megköszönte. Jelenleg itt tartunk a kisfilm utóéletével.
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.15 0 0 7837
Gondolom a Sharon gyümölcse néven futó Izraelben nemesitett fajtára gondolsz/a sharon nevü ember nemesitette/.Kérdésedre valóban még keményen lehet szedni,enni nem kell megvárni,hogy megpuhuljon és a csersav lebomoljon.Az ize viszont kissé jellegtelenebb,viszont nem folyik a könyöködön a leve.Valamit-valamiért.Aki nem evett a másik fajtákból annak fel sem tünik.Finom elkél a többi mellett egy ilyen.Habitusa alacsonabb bokrosodásra hajlamos.Dél-Afrikában nagy ültetvények vannak belölle.nekem 1db.van egyenlőre dézsában tavasszal ültetem a helyére végleg.2008-ban vettem ettem rólla idén 3hullámban/most a 3.-ik/virágzott.
Előzmény: toto007valaki (7836)
toto007valaki Creative Commons License 2009.09.15 0 0 7836

Sziasztok!

 

Ezt a fajta kakit kóstolta már valaki? A bakker oldalán olvasom, hogy ez a kakiszilva egy nemesitett változata csersav  és magok nélkül. Az érdekelne, hogy a nagy csersav nélküli nemesítésben, nem szenvedett e kárt a gyümölcs íze, zamata??

Előzmény: valila (7835)
valila Creative Commons License 2009.09.14 0 0 7835

Sziasztok!

 

Nino, ezektől a fügéktől még a lélegzetem is elállt.

Gyönyörűek! És persze gyógynövény, akár a káki.

 

Nemrég rátaláltam egy cikkre, ami a diospyros kakiról

szólt. Mivel nem beszélek angolul, így csak hevenyészve

tolmácsolom a fordítást, de szerintem a lényeget

kikanalaztam a cikkből, íme:

 

Diospyros kaki - világfa (a túlélés fája)

 

1945-ben Nagasaki bombázása. Az epicentrum közelében

csak egy fa élte túl a támadást, a diospyros kaki fa.

 

A legújabb kutatások azt állapították meg, hogy a kaki

gyümölcs alkalmas leukémia kezelésére, lelki és különböző testi

problémák (pl. égési traumák, kemo- és radioterápiás kezelések,

sugárzások) kompenzálására.

 

Fokozza a méregtelenítést. Pozitívan befolyásolja a bőrviszketést,

valamint hatásos szorongás és depresszió kezelésében is.

 

Homeopátiás szerként használják.

 

http://www.hpathy.com/provings/creveld-diospyros-kaki.asp

 

 

 

Előzmény: ninovarga (7815)
vica46 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 7834

Szia Kátya

 

Sajnos az emailt nem tudom megnézni csak otthon itt valamiért nem enged fel

nagyon sajnálom hogy nem jösz

Előzmény: Kátya2 (7830)
Béla1007 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 7833

No akkor Kátya2 kihúzva !!

:((

Üdv

Béla 

Béla1007 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 7832

Szia Józsi !!

Azért mégis csak van ott egy kis fiatalos lendület :)))

Ha az alábbi hivatkozásra kattintasz akkor meg tudod nézni Fityeházat :)

http://lazarus.elte.hu/moterkep/mb.htm

Az éjszaka sem olyan "kemény" főleg nem a Balaton mellett !! de ott hol is van a kecód ??


Szerintem Letenyére kéne jönnöd és onnan már közel van Fityeház !!

Üdv

Béla

Törölt nick Creative Commons License 2009.09.14 0 0 7831
Megtiszteltek és örültem volna ha elöbb ér el az informácio.Egyet azért még kérdeznék hogy mivel sem Nagykanizsát sem Letenyét nem ismerem Fityeházát meg a térképen sem találtam:ha autóval mennék esetleg hol csatlakozhatnák be valamikonvojba és hány órakor?Itthonról/Szigetvár/kellene indulnom mert Balatonon a ház már hideg igy ezt tudnom kellene,hogy össze tudom e hozni mert azért már hajnali autozáshoz már öreg vagyok bele a vak ismeretlenbe.Jóska
Előzmény: Béla1007 (7829)
Kátya2 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 7830
Szia ! Írtam emailt, köszönöm de tárgytalan lett, mert megfeledkeztem egy szombat esti meghívásunkról. Ezt két hete fixaltuk le, így nem mondható le ,sajnos!

Köszönöm a meghívást , de sajnos nem tudok elmenni! (pedig inkább veletek lennék)
Arról nem is beszélve , most nem lesz nekem kicsi sárga kivim se! :-((((((((((((


Kata
Előzmény: vica46 (7828)
Béla1007 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 7829

Szia József!

 

Ennek a forumnak a tagjai (tag =az aki már írt ide egyszer),(Már te is tag vagy József !!) és bár ki aki érdeklődik a forum/topikban tárgyalt növények felöl találkoznak élőben is egy térben és időben.Ennek helye immár második alkalommal FITYEHÁZ (Fityehát Letenye közelében helyezkedik el ), ideje 2009.09.19-20 lesz . Találkozó Fityeházon 2009.09.19-én reggel 09 órakor a fityeházi kertészetben.

Szóval téged is szeretettel elvárunk  A részletes programot már írtam a 7818-as hozzászólásban.

Üdv

Béla

vica46 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 7828
Gondolom ,mindenki örül majd ha személyesen is megismerheti azokat akivel naponta levelezik ,mivel hasonló az érdeklődésünk ,öröm lesz tapasztalatot cserélni a topiktársakkal ,részemről legalább is.
Előzmény: vica46 (7827)
vica46 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 7827

Üdv mindenkinek

Végre kész a gépem

 

Aliol velem le tudsz jönni és Karina is a  részleteket telefonon vagy emailban

Jozsef Béla biztos válaszol majd de röviden 19 én találkozunk Ngykanizsán az érdeklődő topiktársakkal hogy élőben megnézhessük a kisérleti kaki és kivi ültetvényt amiről Ninótól már sokat hallottál ,a személyes kommentálása kiséretében amit előre is köszönünk.A többi programot Béla leirta és erre a programra kaptál Bélától egy kicsit suta de szeretettteljes meghivást ,várunk szeretettel.

Előzmény: Törölt nick (7826)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.14 0 0 7826
Én sajnálom.De mint irtam csak annyit szürtem ki az olvasásból,hogy van valamilyen találkozó,valahol,valamikor.De,hogy ez konkrétice mi,hol és mikor arró nincs infom vagy nagyon ügyetlen vagyok vagy ami nektek természetes énnekem még nem.Bocs.:Jóska
Előzmény: Béla1007 (7825)
Béla1007 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 7825

Szia Jozsefh2!

Azon személyek névei akik jelezték eljönnek a találkozóra !

Téged felírtalak ugyan kicsit direkt , gondoltam hátha eljössz !

Eljössz ???

 

Sajnálom Floo :((((((

 

Üdv

Béla

Törölt nick Creative Commons License 2009.09.14 0 0 7824
Ha szabad megkérdeznem/viszonylag új vagyok/mi ez a névsor?Üdv.:József
Előzmény: Béla1007 (7819)
Floo2 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 7823
Sajnos úgy tűnik, hogy nem tudok résztvenni a találkozón munkahelyi elfoglaltságok miatt!
Előzmény: Béla1007 (7818)
tomajiandi Creative Commons License 2009.09.14 0 0 7822
 Nagyon örülök, hogy ott leszel a talin!
Előzmény: Kátya2 (7800)
Béla1007 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 7821

Szia Multi !!

Fityeházon találkozik az elmélet a gyakorlattal !!

Ott vigyorog a sok kivi és káki miközben te öleled a fákat te is vigyorogsz és kérdezel :))

Majd meglátod !!

Üdv

Béla

multiplas Creative Commons License 2009.09.14 0 0 7820

Kérdésekről jut eszembe: én igazán kíváncsi vagyok a sikeres technológiákra, de erről elméletben beszélgetni tapasztalat nélkül elég parttalan időtöltés. Sok hasznos információ összegyűlt itt is, ami az elméleti indítást segíti, sokat olvastam külfödi forrásokban is a technikákról, de pont azért várom a találkozót, hogy végre élőben lássam is, amiről tudnék kérdezni. Szerintem.

Ha már ott zöldülnek a növények a földön, már biztosan lesz miről beszélni :-)

 

Előzmény: ninovarga (7787)
Béla1007 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 7819

Bocs jozsefh2 kimaradtál de bepótolalak !!

 

 

 

 

Üdv

Béla

Béla1007 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 7818

Sziasztok!

 

A várható tali program. Ninovargával megbeszélve  azt a programot igyekszünk megcsinálni ami a tavasszal volt.

 

-Szpmbat reggel 19-én kb 9-kor tali a fityeházi kertészetnél, elméleti és gyakorlati órák káki és kivi művelésből, a tavasszal ültetett emlékfa megtekintése,

 

-Délben ebéd Letenyén úgy olaszosan egy pizzásnál majd filmvetítés, közben kérdések-válaszok, Ha lesz több új tag akkor Ninovarga megszervezi a filmvetíatést igény esetén

 

-kb 4-kor indulás Letenyéről Csörnye-hegy irányában egy csodálatos arborétumon keresztül,

 

-6-kor  Csörnye-hegy lábánál Nino hegyének megmászása ,pózolás és fényképezés a nagy babér és füge előtt,füge evő verseny !!

 

-7-8 óra magasságában Dr. Bussay borászatának látogatása, borkóstoló a borász vezetésével,Igény esetén !!

 

-Vasárnap látogatás Tenke-hegyen egy a tavasszal települt káki ültetvényen, egyéb.

 

Minden programot rugalmasan kezelünk !!

Üdv

Béla

Béla1007 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 7817

Sziasztok !!

A friss tali névsor !!

 

 

 

Üdv

Béla

Törölt nick Creative Commons License 2009.09.14 0 0 7816
Kösz.Azt gondoltam,hogy macerás valami.A hidegről is tudtam.Đe igy kompletten ne olvastam.Kösz,majd jövöre figyelek és ha kell besegitek.De a gyümölcse finom volt.Jóska
Előzmény: bejó51 (7812)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!