Keresés

Részletes keresés

Monyooka Creative Commons License 2005.08.01 0 0 1880
IK-211, taltam - köszi az infókat.

Volna még egy kérdésem: akik autóval voltatok már, mennyi volt kb. a benzinköltség? Mert csak ketten mennénk - legalábbis eddig úgy néz ki - , viszont fontos számunkra az, hogy csavarogni tudjunk az országban....
Köszi előre is.
bandikaa Creative Commons License 2005.08.01 0 0 1879
36250
Előzmény: SkeletonNation (1872)
Kobzoska Creative Commons License 2005.08.01 0 0 1878

"SkyEurope-pal kijön 31-ből..."

 

Nem mindig, csak bizonyos időszakokban.

Előzmény: Kobzoska (1873)
pygmea Creative Commons License 2005.08.01 0 0 1877
Bocsi a dupláért, elbénáztam,mert eszembe jutott az 5....
Tehát:

5. Szeptember első-második hetében milyen az időjárás és a víz hőmérséklete?
pygmea Creative Commons License 2005.08.01 0 0 1876
Néhány kérdés:

1. Nem akar valaki még betársulni????? Autóval...
A többi kérdés csak akkor, ha az elsőre "nem" a válasz:

2. Neten hozzáférhető vasúti, illetve autóbuszmenetrend van-e? Természetesen Szerbia+Montenegró...

3. Valahol itt Budapesten hasonló? Mármint megtekinthető menetrendek...

4. A Belgrád-Bar vasútvonal az-e, amelyik érinti Mojkovacot? Tehát kb. 70-80 km-re megy a Durmitortól...?

pygmea Creative Commons License 2005.08.01 0 0 1875
Néhány kérdés:

1. Nem akar valaki még betársulni????? Autóval...
A többi kérdés csak akkor, ha az elsőre "nem" a válasz:

2. Neten hozzáférhető vasúti, illetve autóbuszmenetrend van-e? Természetesen Szerbia+Montenegró...

3. Valahol itt Budapesten hasonló? Mármint megtekinthető menetrendek...

4. A Belgrád-Bar vasútvonal az-e, amelyik érinti Mojkovacot? Tehát kb. 70-80 km-re megy a Durmitortól...?
gagarin- Creative Commons License 2005.08.01 0 0 1874

Hello, banditman!

 

A kempingben, ahol szálltál - van valami faház/kőház/fix lakóhely is, vagy csak sátor/lakókocsi?

 

Köszi,

 

 

g.

Előzmény: banditman (1864)
Kobzoska Creative Commons License 2005.08.01 0 0 1873

165 vagy 195 euró.

http://www.airmarket.hu/menetrend.htm

 

SkyEurope-pal kijön 31-ből, de az Dubrovnik-ba érkezik. Viszont a Dubrovnik - Kotor távolság nem nagyobb, mint a Kotor - Bar.

Előzmény: SkeletonNation (1872)
SkeletonNation Creative Commons License 2005.08.01 0 0 1872
Egyébként van ám repcsi is Győrből Tivatba! Asszem mindennel együtt 30 rongy az oda-vissza út. Vagy valami ilyesmi. Aki tudja pontosan, az írja már le legyen olyan szíves.

Az Adria-toursos vonatjeggyel egy árban van a repcsi...
Előzmény: Kobzoska (1870)
SkeletonNation Creative Commons License 2005.08.01 0 0 1871
Asszem hétfőtől csütörtökig nincs ez az őrület, csak a péntek, szombat, vasárnap.
Előzmény: Kobzoska (1870)
Kobzoska Creative Commons License 2005.08.01 0 0 1870

Felhívtam az Adria Tours-t, de már csak annak adnak jegyet, akik az egész utazást velük intézik.

Az utazási irodás nő  azt mondta, hogy ha hálókocsijegyet nem is kapunk aznapra, ülőjegy lesz, de arra készüljünk fel, hogy az már balkáni színvonalú.

Már csak abban bízom, hogy augusztus végefelé, hétfői napon már nem akarnak olyan sokan utazni.

Előzmény: SkeletonNation (1868)
SkeletonNation Creative Commons License 2005.08.01 0 0 1869
Rá kell szánni egy szombatot, és vonattal le, 2 órával később vissza, és az állomáson meg lehet venni a jegyet. Van pénzváltó is az állomáson, elég forintot vinni.
Előzmény: Kobzoska (1867)
SkeletonNation Creative Commons License 2005.08.01 0 0 1868
Háááát..... igen....

Barátomék az Adria Tourstól vették meg a jegyet, ugyanerre a vonatra, mint mi, ugyanígy 2 felnőtt + 1 gyerek, és ők ugyanezért a jegyért 82000 Ft-ot fizettek, igaz ebben benne van a Bp-Szabadka vonatjegy is az Avalán (Kb 10k huf összesen).
Előzmény: Kobzoska (1867)
Kobzoska Creative Commons License 2005.08.01 0 0 1867

"Szóval aki vonattal akar menni, az intézkedjen minél hamarabb!"

 

Erre az intézkedésre nincs más módszer, csak a szabadkai jegyvásárlás?


Előzmény: SkeletonNation (1866)
SkeletonNation Creative Commons License 2005.08.01 0 0 1866
Vonatozós társaság!

Tegnaelőtt voltam megvenni a vonatjegyünket.

Aug 5-re az utolsó 3 ágyas hálófülkét hoztam el!!!! Már csak 1-1 heyl van külön-külön fülkékben.

Aug 20-ra vissazfelé már egyáltalán nincs jegy! Így mi is kénytelenek vagyunk 1 nappal hamarabb hazajönni... Állítólag péntekre és szombatra már nem nagyon vannak jegyek (gyak. nincs) semelyik irányba, és vasárnapra is alig-alig van már. Szóval aki vonattal akar menni, az intézkedjen minél hamarabb!

Ja a jegy: oda-vissza a legdrágább jegyet és hálókocsijegyet megvéve 2 felnőtt + 1 gyerek volt 45k huf.
haya1973 Creative Commons License 2005.07.31 0 0 1865
hy
nekünk 19ora volt az ut kb veszprémtöl petrovacig
nagyjábol ugyanarra mentünk
barcs daruvar banjaluka mostar neretva völgye dubrovnik kotor petrovac

jajjjjj ha tehetném már most mennék
de én egyedül nem menek
joéjt
Előzmény: banditman (1864)
banditman Creative Commons License 2005.07.31 0 0 1864

Üdv Haya 1973!

Szintén 73-as vagyok ,szintén Tamás ,szintén Suzuki ,csak 100 cm3-vel kisebb ( 1200 Bandit S K4) .Teljesen egyedül mentem utas nélkül. Bajáról -Dubrovnikig mentem első nap.
Ott töltöttem 3 napot és csak utána mentem Montiba.Amúgy Bosznián keresztűl mentem és ahoz képest,hogy előszőr mentem Bosznián keresztűl semmi gondom nem volt! Baja-Udvar-Osijek-Vinkovci-Orasje-Tuzla-Sarajevo-Jablanica-Mostar-Metkovic-Neum-Dubrov-
nik Útvonalon mentem. Hajnal kettőkor indultam ,a határokon egyedül voltam úgyhogy mehettem idözés nélkül. Reggel 7-kor már Szarajevo mellett tankoltam ,reggeli, kávé ,cigi,kis mozgás 8-kor indultam tovább,10-körül értem Mostarba (nagyon szé p az út a Neretva mellett) Séta ,fotozás ,ebéd kb délben indultam tovább ,Neumban tankoltam és kettőkor már Dubrovnikban voltam !Legalább 15 helyen álltak rendőrök ,de mindig megúsztam ,mert villogtak az autosok! Folyt köv, üdv Tamás
Előzmény: haya1973 (1863)
haya1973 Creative Commons License 2005.07.31 0 0 1863
adjisten mocctárs!
én tavaly voltam moccal
ha van kis idöd mesélj
szivesen hallgatom
idén nem valoszinü hogy lejutok
utat hogy birtad/tok??
egyhuzamban mentetek??
üdv
(szintén) tamás
Előzmény: banditman (1862)
banditman Creative Commons License 2005.07.31 0 0 1862
Üdvözlöm a kedves fórumozókat !
Egy motoros vagyok ,a héten jöttem haza MONTENEGRÓból . Egyedűl voltam motorral és sátoroztam Zelenikán (Herceg Novi után ) Magyar Csaba kempingjében,aki egyébként Montenegró tiszteletbeli konzulja.Egy rendkivűl barátságos ember!A kemping nagyon jó árnyékos egész nap! Nem úgy ,mint atöbbi ahol szinte fa sincs!A kempingben van Wc,tusoló,közös étkező,hűtő szekrény.székek,asztalok ,villanyáram,melegvíz.A kempinghez közel a strand ami aprókavicsos,egy részen betonos zuhanyzókkal és napágy,napernyő és gyönyörű kilátás Igalóra,Herceg Novira és az öböl bejáratára.A strand ingyenes!A strandról indul az ORKA nevű sárgakishajó ami elvisz a Mamula -erődhöz meg a kék barlangba is.
Egy hétig voltam ott (jövőre kettőre megyek!) Innen jártam be a Kotori -öbölt,Budvát stb.egészen Barig .Budva környékén reneteg nagyon jó strand van!De mindenfelé sok a látnivaló és barátságosak az emberek!Most már inkább ide fogok járni,mint Horvátországba!Olcsóbb is és hangulatosabb mint a strandok,mint a kis óváro sok tekintetében.Van ott minden ami kell Szuper marketek Benzinkutak jó éttermek bár ok ,de kirándulni is lehet egész nap.
Csak pozitív tapasztalataim vannak az or szágról!
A kemping: 85346 ZELENIKA 9/a CRNA GORA Tel: +381(0)88 678-631,fax 678-818
Mobil : 067-595-631 E-mail: csaba@cg.yu
Mindenkinek jó nyaralást kívánok!
Tamás
taltam Creative Commons License 2005.07.31 0 0 1861

"Ha van ilyen személyis belépés az biztos,hogy csak Horvát felől lehet,de nekem kétségeim vannak,mert hiába jössz arról egyszer át kell lépned Boszniába.Ott pedig bizti,hogy nem elég a szig."

 

én úgy tudom, nem igazán van ellenőrzés arra a négy vagy hány km-es szakaszra, még a határőrök se mindig álldogálnak ott.

 

Mi Aug. 6.-án megyünk, már alig várom. Csak azt nem bírjuk eldönteni, hogy horvát autópálya vagy bosnyák hegyek. Mert ugye szombaton Horváto. elég necces, tegnap is vagy 11 km-es sor volt, olvastam a horvát topikban.

 

Bosnyák rendőrök hasonlítanaka szerbekre?

Valamint: Mostar után menjünk le egyenesen a part menti útra, és bumlizzunk végig azon, vagy menjünk el Mostratól keletre, és Dubrovnik után menjünk át Boszniából?

 

 

Előzmény: Törölt nick (1857)
szépi Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1860

Mi tegnap jöttünk haza.teljesen mindegy merre mész időben 1 órával volt rövidebb

Szerbián át.Dubrovniktól 5 óra alatt értünk el Ulcinj-ig ill.onnan még 12 km-re a szállás helyre.Szerbiában mindenhol sebesség korlátozó táblák vannak, szerintem indokolatlanul ,és  rendőr meg minden bokorban.

Előzmény: gagarin- (1850)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1859
Azért az sem elhanyagolható. Főleg ha sok ajvár és salátahagyma van mellé darabolva.)))
Előzmény: tomcat73 (1840)
BONNIE Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1858

sziasztok!

ma kora delutan ertunk haza 12napos turankrol. nagyon tetszik meg mindig az orszag, bovebb beszamolo kesobb, most var a Tatra :-)

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1857
Szia.

A hivatalost azt nem tudom,de tapasztalatom szerint július utolsó hetétől-augusztus 20-21-22 körülig tart.Attól függ huszadika ,hogy jön ki hétvégére.Utánna látványosan megritkul a tömeg és a szállásárak szinte félnaponként zuhannak.
Tavaly Sveti Stefanban ahol kajáltunk volt szállás is és szezonban 18 EUR/fő/félpanzió volt a díj, amikor eljöttünk 28. kán akkor ugyanezt már 9 EUR/fő ért kinálta a gazda.

Ha van ilyen személyis belépés az biztos,hogy csak Horvát felől lehet,de nekem kétségeim vannak,mert hiába jössz arról egyszer át kell lépned Boszniába.Ott pedig bizti,hogy nem elég a szig.
Előzmény: Monyooka (1855)
lunaelsol Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1856
Csak a falut ismerem, a hotelt nem, ez Canjban van, mi oda szoktunk menni.
Nekem személy szerint a szívem csücske, de se túl nagy életre, se túl sok látnivalóra ne számíts. Viszont olcsó, a strandja kiváló, egy montenegroi honlapon olvastam, hogy közvéleménykutatások szerint ez a legjobb az országban :-)
Az étteremben, amit látok ezen a képen kiváló a halkaja, a legdrágább a parton, viszont még az is olcsónak számít a mi pénztárcánkhoz képest.
Előzmény: gagarin- (1852)
Monyooka Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1855
Sziasztok!

Nagyon tetszik, amit Montenegroról meséltek. Olvasgattam a topicot, s volt egy hozzászólás, amire a válasz engem is érdekelne, de azt nem találtam meg :(
Kérlek, segítsetek, ha tudtok! Mert asszem így, látatlanban is beleszerettem az országba, s oda mennénk aug. végén.

Szóval az eredeti kérdés így hangozott:
"Magyar állampolgárok állítólag személyi igazolvánnyal is beléphetnek de csak Montenegróba... gondolom Horvátország felöl (mivel Montenegro szomszédos országokból, csak oda nem kell útlevél)

Van valakinek tapasztalata? Lépett már be valaki személyivel?

Ez áll a Szerbia-Montenegró külügyminisztérium honlapján:

Hungarian nationals may enter and stay in Montenegro for up to 30 days with an ID card (tourist passes are issued free of charge).

http://www.mfa.gov.yu/Visas/f_without_visa.htm"

Még vmi: érdekelne, hogy meddig van hivatalosan főszezon? (Lehet, hogy én vagyok tudatlan, hogy ezt sem tudom :( )
egy_lion Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1854

szia,

én júli elején voltam (és aug végén megyünk vissza), néhány info:

mi kocsival mentünk, szerintem az országon belüli közlekedés nehézkes, stopposokat ugyan láttunk..Bp - Petrovac (Szerbián át) 14 óra volt..Szerbiában alig akad autópálya. Montenegroban meg szinte csak hegyi utak vannak.

Petrovacban laktunk, szép, kissebb hely. Nem foglaltunk szállást, de a kinézett csendes utcában rögtön akadt egy (mindez szombat délután..): 4 főre egy 2 szábás fürdős, teraszos, konyhasarokkal volt 45 €/ éj

A part 5 perc séta volt

Innen kb 20 perc kocsival Budva (ami a helyi "Siófok"). Az óvárosa szép, a strandja nem annyira. Sveti Stefan még egy szép hely pl.

 

Nem tudom, hogy, de EURO a hivatalos pénznem (ez nagyon praktikus mondjuk..).

Szerintem minden olcsóbb mint nálunk !!

 

A sebességre érdemes csak fiogyelni, egyébként jónak tünt a közbiztonság

 

Jó utazást !

 

Előzmény: pikito (1846)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1853
Kinézetre nem rossz.Fel kell hívni gyorsan őket,hogy van e szabad hely és milyen áron adják.Elképzelhető,hogy csak félpanzióval adja mivel úgy látom saját étterme van.Ezt mindenképpen tisztázd le.
Nem olyan sok a telefon,hogy ne érné meg rácsörögni.Szvsz biztos beszélnek valamennyire angolul vagy németül.
Előzmény: gagarin- (1852)
gagarin- Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1852

Háj!

 

 

Itt lakott már valaki? Ismeritek?

 

Köszi,

 

 

g.

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.29 0 0 1851
Próbáld meg felvenni a kapcsolatot >csakamunka< fórumtársunkal,ő most jött haza Svetiből- Splitnek és az autópályán Letenyének.Végig a tengerparti úton jött- ment.Biztos konkrét tapasztalatai vannak.

A szállásnál meg csak azt tudom mondani,hogy FŐSZEZON van.Ez tart kb aug 20.káig aztán csitul a nép,nameg az árak is.
Előzmény: gagarin- (1850)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!