Keresés

Részletes keresés

szuszika Creative Commons License 2001.06.14 0 0 300
Sziasztok!
Az alábbi probléma megoldásában kérem a segítségeteket:
Kolléganőm az exeltáblájához egy másik táblázatot csatolt, majd az első táblázatot elküldte nekem. Én ezt a táblázatot használom, de mindannyiszor, ahányszor megnyitom megjelenik a figyelmeztető üzenet: A megnyitott munkafüzet autómatikus csatolásokat tartalmaz egy másik munkafüzetben lévő információhoz. ... kívánja e frissíteni ...
Szeretném tudni, hogyan lehet a csatolástól és a figyelmeztető üzenettől megszabadolni.

A Szerkesztés\Csatolások menüpont nem ajánl fel törlést, a Helpben nics csatolások törléséről egy szó sem, illetve az itt ajánlott összes csatolás zárolása (Eszközök\Beállítások\Számolás\Külső hivatkozásokat felfrissít -> pipa ki), hatástalan.

Köszi a segítséget!
Szuszika.

igazi hős Creative Commons License 2001.06.13 0 0 299
"A pivottábla alapvetöen 3 dimenziós adatok 2 dimenzióban való megjelenítésére való." Vagy 2-ből egy. Pontosabban m-ből n, ahol n nem nagyobb m-nél. (Sőt többnyire kevesebb, és ráadásul ritkán nagyobb háromnál.)
A YEAR és MONTH függvény is célravezető lehet...
Előzmény: LordFinesse (298)
LordFinesse Creative Commons License 2001.06.13 0 0 298
A pivottábla alapvetöen 3 dimenziós adatok 2 dimenzióban való megjelenítésére való.

>>>Hogyan szedem ki az eveket es a honapokat

Átmásolod az egész dátum oszlopot egy üres oszlopba, és a cellák tulajdonságainál a formátumot úgy állítod be hogy csak az év+hónap látszik.

Előzmény: _pancho_ (296)
kisreb Creative Commons License 2001.06.13 0 0 297
Itt a fórumon többen vagyunk, akik szeretnek problémákat megoldani, nyugodtan jelentkezz, tehát. Csak kérdezz érthetőbben (mi nem látjuk a táblázatodat), miből - mit szeretnél kihozni.
Mit tartalmazzon a kimutatás? A megfogalmazásod alapján én is Pivot Table kimutatásra gondolok.
Előzmény: _pancho_ (293)
_pancho_ Creative Commons License 2001.06.13 0 0 296
Na most elore eg az arcom, de :

Hogyan szedem ki az eveket es a honapokat (ezt probalom 3 oraja)

pancho

Előzmény: LordFinesse (295)
LordFinesse Creative Commons License 2001.06.13 0 0 295
1 perc alatt megoldható

1. A sorokat rendezd dátum szerint.

2. Beszúrsz még egy oszlopot, amibe a dátomokból kiszeded az év+hónapokat, majd a Data>Subtotalas-szalmegcsinálhatod napokra és a hónapokra az összesítést

Előzmény: _pancho_ (293)
igazi hős Creative Commons License 2001.06.13 0 0 294
"egy naphoz tobb ar, es olyan hogy tobb arhoz ugyanaz a nap": gondolom ez azt akarja jelenteni, hogy egy napon belül többször is változhat az ár, ill. ha napokig nem változik, akkor nincs kiírva naponta. Első kérdés: egy áruról van szó? Másrészt mi lenne az összesítésben? Hányszor változott az ár egy hónapban? Mi a (súlyozott) átlagár? Egy pivot table valószínűleg megoldja a problémádat, ha megmondod mi az.
Előzmény: _pancho_ (293)
_pancho_ Creative Commons License 2001.06.13 0 0 293
Hali mindenki, sajna megint ujjabb problemaval vagyok itt.
Amit szeretnek, hogy van egy csomo adatom (arak) ami datuomkhoz van rendelve. Van olyan, hogy egy naphoz tobb ar, es olyan hogy tobb arhoz ugyanaz a nap. Amit szeretnek, hogy egy havi osszesites jelenjen meg automatikusan valahol. Elore is koszi

pancho

Justis_4_US Creative Commons License 2001.06.08 0 0 292
Megvan és nagyon eccerű volt:)
Mindkét fájlt egymás után save as...-zel el kellett menteni egy új könyvtárba, és utána azt mondani neki, hogy ne frissítse a linket. Köszi az ötletet a save as...-zel
Justis_4_US Creative Commons License 2001.06.08 0 0 291
Várjunk, ha jól értem, ezzel a módszerrel az A fájlból A1 lesz úgy, hogy a régi A megszűnik. Nekem az kéne, hogy 4 file-om legyen: A, B, A1 és B1. Így nem lehet megoldani?
Előzmény: szbandi (278)
Justis_4_US Creative Commons License 2001.06.08 0 0 290
Szbandi!

Szabin voltam, ezért nem reagáltam hamarabb

Nagyon köszönöm. Mindjárt ki is próbálom.

Előzmény: szbandi (278)
Wim Creative Commons License 2001.06.08 0 0 289
KIRÁLY!
Kösz, életet mentettél.
Előzmény: LordFinesse (288)
LordFinesse Creative Commons License 2001.06.08 0 0 288
az MS-töl letöltheted az XLS viewert, 4 mega

http://download.microsoft.com/download/excel2000/Xlviewer/2000/WIN98/EN-US/xlViewer.exe

Előzmény: Wim (287)
Wim Creative Commons License 2001.06.08 0 0 287
Nem tudtok valami progit, amivel xls-t meg lehet nézni Excel nélkül?
LordFinesse Creative Commons License 2001.06.08 0 0 286
próbáltad már a Data menüben levö Subtotallal megcsinálni???
Előzmény: _pancho_ (285)
_pancho_ Creative Commons License 2001.06.08 0 0 285
Hali!

Na hogy oszinte legyek, megvan Accessben is, csak ott meg problemaim vannak, bonyolultabb grafikonok keszitesevel.
A dolog lenyege, hogy van egy nagyon kaotikus Access adatbazis, amit megproblok javitgani (pl van vagy 20 tabla, ossze vissza hivatkozasokkal, fele nincs hasznalva, de senki nem tuja, mi hova mutat, melyik adat kell es melyik nem)
Es amig azt megcsinalom, addig egyszerubbnek tunt excellel dolgozni

pancho

Előzmény: LordFinesse (282)
kisreb Creative Commons License 2001.06.07 0 0 284
Hozz létre valahol, ahol nem zavar, egy számtani sorozatot. Pl:Z1=1;Z2=2;Z3=3 stb....

=SUMIF(A1:CA1000,Z1,B1:b1000)/COUNTIF($A$2:$A$1000,Z1)

Előzmény: _pancho_ (281)
LordFinesse Creative Commons License 2001.06.07 0 0 283
a 277-est nagyon egyszerüen a subtotallal meg lehet csinalni

Az Adat menüpont alatti subtotal automatikusan elhelyezi subtotal függvént és outline-olja a listádat.

Csak rendezett lista esetén müködik.

Előzmény: _pancho_ (281)
LordFinesse Creative Commons License 2001.06.07 0 0 282
ez a probléma és a 254-es is tipikusan egy relációs adatbazisban oldható meg legkönnyebben. Az Excel alapvetöen 2 dimenziós táblákból áll, lehet 3D-st is csinálni, de ha reláciok is vannak az adatok között akkor már nagyon nehézkes lesz a használata és a lehetöségek korlátozottak.
Persze meg lehet oldani függvényekkel is, de nagyságrendileg kevesebb munka lenne , ha pl. Accessben lenne ez a raktárkészletnyilvántartás.

De ha az Excelnél maradunk akkor javaslom, hogy próbáld használni a MS Query-t, és csinálj egy SQL lekérdezést a tablázatodból.
Data>Import External DAta>Import Data>"a te xls filed" ...

Előzmény: _pancho_ (281)
_pancho_ Creative Commons License 2001.06.07 0 0 281
Hali, na gyors valasz magamnak, mert felig megoldottam a dolgot, ezzel a keplettel:

=SUMIF(A1:CA1000,"=1",B1:B1000)/COUNTIF($A$2:$A$1000,"=1")

A kerdesem az lenne, hogy meg lehet-e oldani valahogyan, hogy ha lehuzom, akkor a szam (tehat "=1") is valtozzon, "=2", "=3" stbre?

pancho

Előzmény: _pancho_ (280)
_pancho_ Creative Commons License 2001.06.07 0 0 280
Sziasztok, lenne megegy kerdesem
Van egy olyan tablam ami kb igy nez ki:

1 adat1 adat2
1 adat1 adat2
1 adat1 adat2
1 adat1 adat2
2 adat1 adat2
2 adat1 adat2
stb

Na he nem ertheto, a lenyeg, hogy pl egyes raktarban levo dolgok, es mindegyikhez tartozik 2 adat (mennyiseg es minoseg)
Azt szeretnem, hogy mellette/alatta/barhol legyen egy tablazat ami az egyes raktarak atlagosszegeit tartalmazza, valahogy igy:

1 atlagadat1 atlagadat2
2 atlagadat1 atlagadat2
stb

L-Gee 254-es hozzzaszolasaban irtakat probaltam meg alkalmazni, de valahogy nem sikerult. Ha valakinek van otlete letszi irjatok

pancho

Tiba Creative Commons License 2001.06.06 0 0 279
Szerkesztés/csatolások/váltás

Tiba

Előzmény: szbandi (278)
szbandi Creative Commons License 2001.06.05 0 0 278
persze úgy értem, hogy átmásolás helyett a SaveAs menüpontot kéne használni.
szbandi Creative Commons License 2001.06.05 0 0 277
szia justis!

Nem túl nehéz. Nyisd ki mindkét file-t, majd a B file-t mentsd el a SaveAs (vagy Mentés másként, ha magyar változat) menüponttal. Ebben az esetben az A fileban átírja az összes hivatkozást. Fontos, hogy mindkét file legyen nyitva!

Előzmény: Justis_4_US (276)
Justis_4_US Creative Commons License 2001.06.05 0 0 276
Segítsetek nekem!!

Adott egy Excel-fájl (legyen A), amelynek bizonyos cellái átlinkelnek egy másik xcel-fájlba (legyen ez B). Hogyan tudom A és B fájlt úgy átmásolni egy másik könyvtárba (legyenek az új fájlok A1 és B1), hogy A1-nek a hivatkozásokat tartalmazó cellái ne B, hanem B1 megfelelő celláira hivatkozzanak (anélkül, hogy egyesével minden cellában kellene frissítenem a linket). Biztos tök egyszerű, de én csak egy egyszerű felhasználó vagyok. Köszi a választ!!

kiki_w Creative Commons License 2001.06.04 0 0 275
Hali!

Excel 2000-ben: Adatok/ Kimutatás.

Hogyan lehet beállítani, hogy automatikusan növelje az adatokat tartalmazó tartományok sorszámát.

Ha tehát új adatsort írok be, akkor bővüljön a kimutatási tartomány vagy valami ilyesmi.

Arra már gondoltam hogy alapból megadok neki 10000000000... sort, de akkor a kimutatásban szerepel egy olyan hogy: üres adatok vagy vmi hasonló. Meg aztán váletlenül azt is túl lehet lépni...

A teljes lapot sem lehet megadni, mert az meg túl nagy, vagy vmi ilyesmi...

Köszi
Kiki

kisreb Creative Commons License 2001.06.03 0 0 274
Próbáld ki a következőt:
Jelöld ki a megfelelő sorokat((az egész sort!)oszlopfejlécet és az adatsor(oka)t).
Nyomd az ALT+F1 billentyű kombinációt, ami a kijelölt sorokra elkészít egy oszlop diagramot egy új munkalapra.
Nem egy agyonpublikált szolgáltatás, nálam van, excel97 előtt ülök.
Ha működik, akkor jó, egy-két kattintással meglehet alkotni egy nyomógombhoz rendelt makrót, amire bárki nyugodtan klikkelgethet. (Segítek, ha érdekel)
Előzmény: _pancho_ (273)
_pancho_ Creative Commons License 2001.06.02 0 0 273
Koszi, de sajna ez is ugyanolyan szinvonalu, mint hogy havonta atallitom, hogy mit mutasson.
Olyan megoldast kerestem volna, ami onmukodo, tehat ha nem em hasznalom majd a tablat, akkor a hozza ne erto szemelynek semmi dolga ne legyen.
Es oka sem, hogy belenyuljon.
Előzmény: Tiba (272)
Tiba Creative Commons License 2001.06.01 0 0 272
A grafikon alapjául szolgáló munkalap megfelelő oszlopait.

Tiba

Előzmény: acid562 (271)
acid562 Creative Commons License 2001.06.01 0 0 271
Marmint hogy a grafikonban rejtsem el?
Hogyan?
Előzmény: Tiba (270)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!