Keresés

Részletes keresés

nappapi Creative Commons License 2018.09.19 0 0 447282
wadam Creative Commons License 2018.09.19 0 0 447281

ebben tévedsz, nekem nem kell belátnom semmit, és főleg nem kell semmilyen "irányban haladnom"

Előzmény: Alex Raps (447280)
Alex Raps Creative Commons License 2018.09.19 0 0 447280

Én is anyázok némán magamban, de legalább belátom hogy szabályos. A jogi norma netén. :) Wadam ezzel szemben most még nem ebben az irányban halad.

Előzmény: keton (447277)
Alex Raps Creative Commons License 2018.09.19 0 0 447279

Csak óvatosan. Ha nem vagy a küldöttség tagja akkor rosszabb esetben ki is lőhetnek, jobb esetben pedig van rendőrség frekis rádiója. :)

Előzmény: sZoMy (447276)
Alex Raps Creative Commons License 2018.09.19 -1 0 447278

De. A normának megfelelően közlekedett. Mondom a protokollt: Az elől haladó autó kék-vörös villogót és hosszú fényt (olykor villogó hosszú fényt is) használva a belső sávban haladt. A mögötte haladó is ugyanezeket a kellékeket használta csak két kerék közé vette a felezőt. Ezzel a ráutaló magatartással kényszerítette a forgalmat a biztonságos oldaltávolság megtartására. Igaz nem szirénáztak, de az autópályán előre és hátra minimum 400 méter a látástávolság (ahol nem ott már veszélyes útkanyarulat [16.§ (1) a] jelzőtáblát tesznek ki, valamint a kanyar ívében [20.§ (2)] veszélyes útkanyarulat jelző táblával és sebességkorlátozással jelzik az autósok számára, de ezeken a helyeken sem kevesebb mint 150-200 méter a belátható út hossza), vagyis logikusan nem csak úgy kinőnek ezek a földből, hanem nagyon is láthatóak még időben és mindezt úgy hogy sziréna használat sem kell hozzá. A megkülönböztetett jelzéseket használó járművek csak akkor szoktak szirénázni az autópályán, amikor az elől haladók nem veszik őket észre és minden jó érzésű ember tudja (az egyszerű logika mentén), hogy ennek egyetlen igazi oka van, mégpedig az hogy a sziréna hangos és annak oktalan tartós használata egyrészt szükségtelen, másrészt a megkülönböztetett jelzést használó autóban utazókat - ezek közül kiemelten a sofőrt - kifejezetten zavarja. Aztán ha valami növény mégis bent felejti magát a belsőben akkor bekapcsolják a szirénát IS, hogy rávegyék azt a szabályos közlekedésre de erre azon a helyen (rövid emlékezetűek számára pontosítva: az autópályán) nagyon ritkán van szükség.  

Előzmény: wadam (447274)
keton Creative Commons License 2018.09.19 0 1 447277

Szerintem nyugi. Nekem pl. a mentőkkel, tűzoltókkal, rendőrökkel sosem volt konfliktusom, és becsülöm is őket, mert rendkívül értékes munkát végeznek, amihez hatalmas alázat társul részükről. Na, a politikus fajzatokról ez nem mondható el (tartozzék bármelyik oldalhoz). Tudom, hogy a jogszabályban le van írva, nyilván el is engedem ennek megfelelően. De azért az anyja mindegyiknek csuklik, amikor elszirénázik mellettem (remélem). Majd ha úgy végzik a munkájukat, mint egy mentős, vagy tűzoltó, akkor revideálom az álláspontomat. :)

Előzmény: Alex Raps (447273)
sZoMy Creative Commons License 2018.09.19 0 0 447276

Én szeretem "ezeket" egyik nap BP - Szfvár közt az M7-en ~180-as átlagot sikerült jönnöm egy ilyen mögött :D

Előzmény: Alex Raps (447273)
Alex Raps Creative Commons License 2018.09.19 0 0 447275

Sajnos a jó helyek Budapestről elfogytak. De tényleg. A Hang Zu-ba jártunk régebben ide: https://www.google.com/maps/@47.5559773,19.1278656,3a,75y,196.08h,85.91t/data=!3m5!1e1!3m3!1sNwz9gTegFzKkneFHPrJgWg!2e0!6s%2F%2Fgeo1.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DNwz9gTegFzKkneFHPrJgWg%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D77.39838%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100?hl=hu, de pár éve sajnos már ők is bezártak. Azóta nem tudtam enni itthon jól elkészített szecsuáni kacsát és zöldséges rizst sem. Nyolcadik törpének vannak még kínai kapcsolatai és megígérte a napokban nekem, hogy egyszer elvisz az országban található egyetlen autentikus kínai zabáldába de ez még eddig sajnos nem következett be. Amint megtörténik, azonnal jelenteni fogom Nektek. :)

Előzmény: wadam (447272)
wadam Creative Commons License 2018.09.19 0 1 447274

jogszabályra hivatkozol, megcáfollak, hogy nem a jogszabálynak megfelelően közlekedett, és ezért is én vagyok a hibás, ő meg mégis rendben van, ez szép, gratulálok! ezért érdemes jogszabályokat alkotni....

 

a mentős elmegy az üres belső sávban és nem túrja le feleslegesen még a külső sávban közlekedőket is

Előzmény: Alex Raps (447273)
Alex Raps Creative Commons License 2018.09.19 -1 0 447273

1. "Értem én a viccet csak nem szeretem". :D

2. Nem mossa az agyamat a PC, de ...

3. Mit nekem a jogszabályi érvelés! Miért nem szirénázik mondjuk 250 km-en keresztül? A kék-vörös villogó az önmagában lófasz és nem a kellékek összesége ahhoz, hogy szabályos legyen. :D

 

Fargo is megmondta jól. Ha ez egy (vagy két) mentő lett volna akkor nem érzékenyültél volna úgy meg. Miután erre az élethelyzetre azt reagáltad amit, már csak valamiféle politikai logikai elem lehet mögötte. A súlyos ebben az hogy még önmagadnak is hazudsz és álláspontod szerint amiért erről beszélünk azért is mi vagyunk a hibásak (megazorbánmédiaazagyomásával'). :) 

Előzmény: wadam (447270)
wadam Creative Commons License 2018.09.19 0 0 447272

jó reggelt!

 

minap olvastam egy cikket kínai éttermekről itt: https://index.hu/kultur/eletmod/2018/09/17/gasztro_terkep_kinaiak_budapesten_kinai_negyed/

 

emélkszem, hogy jó sok éve volt erről itt beszélgetés, hogy melyik az igazi kínai (talán egyről volt szó) és melyik az európai sz@rt áruló kínai étterem Pesten (mindegyik más)

 

nem emlékszem ki volt a szakértő, de most feldobnám a kérdést, hogy van-a mostanában tapasztalata/infója valakinek ezekről? tényleg igaz lehet a cikkben taglalt mendemonda?

 

wadam Creative Commons License 2018.09.19 0 0 447271

fosch fókusz, céges autó volt, pool-car, szarrá volt hajtva, tényleg nem gyorsult.

mellesleg kb 5 másodpercről beszéltünk, ami alatt visszaértem a külsőbe, ez rövidülhetett volna 4,5-re. nincs egóm ilyen esetben, hanem segítek ahogy tudok.

 

a honnan tűnik felre pedig az a magyarázat (vagy inkább elképzelésem), hogy az sem használt megkülönböztető jelzésEKET, hanem amikor szirénázott hirtelen hangosan hallottam meg, tehát akkor kapcsolta fel. én meg érdekes módon nem a tükröt nézem folyamatosan (délután hazafelé az M1-en, amikor ugye mögötted megy le a nap) hanem előre néztem mert az autó előre halad (fiamnak is ezt próbálom tanítani bringázáskor... :) ). hát így

 

köszönöm, hogy nem volt semmilyen politikai színezete a reagálásodnak! nagyon értékelem! (bár gondolatolvasás volt, de ez már így is nagy előrelépés :) )

 

 

Előzmény: fargo (447262)
wadam Creative Commons License 2018.09.19 0 0 447270

1: nekem nem humor a bunkóság

2: nem bunkóztok, hanem folyamatosan a kormányra fogjátok (vagy ellene, téma függő) minden témát

3: nem használt megkülönböztető jelzéseket, csak kéken villogott.

 

érdekes, ismét egy hiba a reagálásaitokban, de a politikai hülyeségeket azt sikerült ismét előtérbe helyezni. hát pont erről beszéltem este is....

Előzmény: Alex Raps (447265)
Alex Raps Creative Commons License 2018.09.19 0 0 447269

Tudod amíg a menopauza a nőknek hőhullámokkal és hízással jár, addig a változó kor a férfiaknak motorral és fiatal lányokkal. Szóval ne szarj be, jó dolgok jönnek. :D

Előzmény: sZoMy (447214)
Alex Raps Creative Commons License 2018.09.19 0 0 447268

Egészen biztosan értette a szakács a dolgát, mert szilva lekvár nélkül vaddisznót elkészíteni egyszerűen értelmetlen. :) 

Előzmény: sZoMy (447261)
Alex Raps Creative Commons License 2018.09.19 0 0 447267

...vagy kórház vagy valami...nembíroménmárezt'. :)

Előzmény: keton (447264)
Alex Raps Creative Commons License 2018.09.19 0 0 447266

"milyen autóval lehettél, amely mögött hipp-hopp nagy hirtelen a semmiből megjelenik egy mentőautó az autópályán,"

 

Kinőtt egy mentő a földből. :D

Előzmény: fargo (447262)
Alex Raps Creative Commons License 2018.09.19 -1 0 447265

Nem balesetveszélyes. Szabályos. Amiért nem látod szabályosnak - és amiért bunkónak látod azt akinek ellenvéleménye van - az pedig az a fóbia v. démonizálás, amit a "szabad" médiumokból áradó PC belemos az agyadba. Orbánék előtt is volt ilyen és Orbánék után is lesz, ugyanis a jogi norma szövege a lehetőségét tartalmazza: 

 

"42. § (1) *  A megkülönböztető jelzéseket (villogó kék fényjelzést és szirénát vagy váltakozó hangmagasságú más hangjelzést) használó gépjármű, illetőleg minden ilyen gépjárművekkel kísért (közrefogott) zárt csoportban haladó, megkülönböztető fényjelzést használó gépjármű részére minden járművel, minden helyzetben elsőbbséget kell adni, és akadálytalan továbbhaladását - félrehúzódással és a szükséghez képest megállással - lehetővé kell tenni."

Más. Azért váltunk bunkóra hogy jelezzük, baj van a felfogással és nem azért mert nem eléggé vagyunk képzettek. Jobb helyeken ezt humornak hívják és a nem értése az ami problémás. :)

Előzmény: wadam (447256)
keton Creative Commons License 2018.09.19 0 1 447264

Ott rontottad el, hogy nem így kezdted: "képzeljétek el, épp 10 éve, hogy jöttem az M7-esen, és a gyurcsótány..." :-D

 

Szóval Orbán ide vagy oda, azért egy kimutatást szívesen megnéznék, hogy a rendszerváltás óta hány milliárdért hány "merénylettől" sikerült megvédeni a mindenkori atyaúristeneket. Néhány lélegeztőgép bissztos kijött volna belőle. :-) 

Előzmény: wadam (447260)
fargo Creative Commons License 2018.09.19 0 0 447263

Tyű, ez jól néz ki :-D

 

Vigyázz, ne edd magad túl betegre, manapság sosem tudni eljutsz-e mentővel a kórházba időben :-D

Előzmény: sZoMy (447261)
fargo Creative Commons License 2018.09.19 0 0 447262

Kicsit sántít az a mentős sztori: milyen autóval lehettél, amely mögött hipp-hopp nagy hirtelen a semmiből megjelenik egy mentőautó az autópályán, a kocsi meg nem képes gyorsításra? :-D

Egy Trabi amelyikben csak az egyik henger ment, ráadásul tükrökkel sem volt felszerelve? :-D

Mert kb minden egyéb képes kell legyen 130-ról mondjuk 140-re gyorsítani? Amelyik nem képes, az már bocs, de ne tartózkodjon a belső sávban.

 

Meg autópálya tempónál azért már elég messziről kiszúrható egy villogva érkező mentő, nem? Bőven kellett volna legyen időd visszasorolni vagy gyorsítani.

Vagy lehet hogy csak beszorult a gázpedál alá az egód, és azért nem ment a gyorsítás?

Ecccer láttam egy faxit a Tétényi úton, megérkezett mögé a szirénázó mentő, de az nem volt hajlandó tudomást venni róla a Skodájában, csak markolta a kormányt és nézett mereven előre. Végül kiszállt a jobb1-ről az ápoló vagy ki, feltépte az ajtaját, leüvöltötte a fejét, majd addig rugdosta a kocsit míg az le nem húzódott. Ez volt a jobbik eset, mert ha az ápoló nem száll ki, akkor az autósok lincselik meg kb harminc másodpercen belül...

 

Értem én, hogy te nem viseled el ha bárki is veszélyezteti a családodat az utakon, akár sietéssel, szirénázással, csúnyán nézéssel vagy szemöldökráncolással, de azért néha köthetnél egy kis kompromisszumot. Mert még jön hátulról valaki aki nem viseli el hogy feltartják a mentőt a haldokló gyermekével, oszt letakarít a belső sávból egy RPG-vel. Vagy még el is káromkodja magát, közben meg -- horribile dictu! -- a fejét ingatja! :-D

Előzmény: wadam (447260)
sZoMy Creative Commons License 2018.09.18 0 0 447261

Tnx evribáfdi :)

Egyébként majdnem halálközeli lett annyira bezabáltam fokhagymás vaddisznóból :))

 

 

 

wadam Creative Commons License 2018.09.18 0 0 447260

örülök, hogy ismét sikerült nem a lényeget észrevenni.

 

képzeld, egy mentős is csinált már hasonlót és azt konkrétan velem.

 

konkrétan egyszer csak megjelent mögöttem szintén az autópályán, vagy nagyon gyorsan jött vagy akkor kapcsolt csak be, mert alig pár másodperccel az eset előtt tűnt fel. én a belsőben előztem egy alig lassabb külsőben haladót. gondolkodtam, hogy mi legyen, fék és vissza-elenged, vagy marad a sebesség (nem volvóval voltam, tehát a gyorsítás szóba sem jöhetett...) és visszamegy a másik elé. maradást döntöttem.

 

konkrétan lekoccolta a balhátuljamat (hozzáért, egy halk csattanás vagy inkább puffanás kíséretében), mert nem volt hajlandó fékezni vagy lesázllni a gázról. és képzeld ki voltam rá akadva nem kicsit. akár félre is lökhetett volna (ugye azt nem kell megmagyaráznom senkinek, hogy mit lehet egy autó hátuljának elmozdításával okozni főleg nagy sebességnél, szép oktató videók találhatóak a youtube-on). és őt is egy felelőtlen f@szkalap sofőrnek tartom és azt kívánom, hogy kerülje el messziről minden családtagomat.

 

kicsit ébredj már fel és olvass vissza, hogy kinek a hozzászólásai vannak tele jelen és múltbéli kormányzó pozícióban ülő janikkal, és kinek a hozzászólásaiban nincsenek ilyenek.

 

segítek: akinek vannak az arról beszél.

akinek nincsenek az nem arról beszél. csak az gondolja ezt, aki annyira okos, hogy gondolatolvasóként belelát a másik fejébe. na ezt én nem tartom túl sokra, na én ezt velem ne, senki se, de ezt azt hiszem már mondtam párszor.... 

 

nagyon sajnállak Titeket, hogy minden szakmai témájú (és ez úgy látom mindegy, hogy autós vagy más szaktéma) a politikai ellenfelet keresitek. nagyon nem vezet ez sehova. higyjétek el. (de persze most is biztos godolatolvasók vagytok és nem is ezeket a mondatokat gondolom amikor írom.... )

Előzmény: fargo (447259)
fargo Creative Commons License 2018.09.18 0 0 447259

Ez tényleg nem bonyolult, nagyon egyszerű a képlet :)

 

Téged nem az zavart, hogy "veszélyeztette" a családodat az az akárki akinek a kísérete letúrt az útról. Ugyanezt simán megteszed és nem cirmogsz, ha egy tűzoltó vagy egy mentő akar elhaladni melletted: lehúzódsz és zokszó nélkül elengeded. Neked az volt a bajod, hogy utálod a pofáját ennek a most kormányzó bagázsnak*, és nem bírtad elviselni, hogy félre kellett állnod az útjukból. Elég tipikus. Még akkor is, ha megpróbálod úgy feltüntetni hogy az ingerültségednek köze sem volt ehhez a tényhez.

 

Láttunk itt már hasonlót. Volt itt egy faxi, aki azért gyűlölte zsigerből, engesztelhetetlenül a patásorbánt, mert egyszer valamelyik balatoni korzón letessékelték őkegyelmét a zorbán útjából, amikor az valami vendéggel ott koszorúzott, vagy mit csinált. Az meg gondolom kekeckedett egy kört, erre bisztosss megfogták és levitték a terepről.

Ez van. Mindenki egyenlő, de vannak még egyenlőbbek. Én is kívánom hogy ezek a hatalmasságok szálljanak le a Zaudi Q7-ről magas lóról oszt viselkedjenek úgy mint egy mezei halandó, de arra még várni kell. Azonban úgy rendezkedik be a mindenkori hatalom, hogy ha nekifeszülsz ezeknek a baromságoknak, akkor a te orrod lesz véres. Szóval egyszerűbb lenyelni a nagy sértődöttségedet a harmadik kétharmad miatt, lehúzódni három másodpercre, hadd menjenek. Ha ez gondot okoz, akkor nem vagy forgalomképes, ezt ugyanis minden jogsival rendelkező autósnak sikerrel kell abszolválnia. Még a zanyósom is képes volt rá. Második tockosra :-D

Előzmény: wadam (447256)
fargo Creative Commons License 2018.09.18 0 0 447258

Aha, hajlamos megrepedni. Ilyenkor segít az a kétkomponensű, gyúrható műgyanta, de csak ideiglenesen. Ezek az elöregedő tartályok anyagukban elfáradnak és hajlamosak repedezni, a gyanta tovább összetartja őket.

A 850-nel is jártam így. Oszt amit kaptam tartályt, azon is mintha repedés kezdő jeleit véltem volna felfedezni, hát megelőzésképpen megerősítettem gyurmával, azóta sincs vele gond.

Azé' lekopogom...

 

Amúgy ez az "elébe-megyek-a-bajnak" hozzáállás alkalomadtán hasznos lehet az öregebb vasaknál. Van például fémszál erősítésű duct tape, a 850 T5 jellegzetesen évenként elpukkanó gumi turbócsöveit a macerás helyen ezzel megerősítve totál megelőzhető a baj. Már arra az esetre, ha kifogy a raktárakból az a gumicső és nem lehet majd kapni...

Előzmény: BLASIUS (447255)
wadam Creative Commons License 2018.09.18 0 0 447257

az a jobbik eset.

nekem anno a 850-nel volt olyan, hogy jelzett az alacsony hűtőfolyadék piros lámpácskája.

kiderült, hogy a tartályban az úszót vezető fütyi törött le és elment a vasgyűrűs úszó a kinti mágneskapcsoló (jelfogó akármi) vonalából. tehát nekem így nem folyt szerencsére. de a tréfa az tréfa :)

Előzmény: BLASIUS (447255)
wadam Creative Commons License 2018.09.18 0 0 447256

hát kérlekszépen azé a faszé zavarja (hogy a szavaiddal éljek, bár nagyon nehezemre esik ez a stílus alkalmazása), mert balesetveszélyes! tudod? a családomat féltem az ilyen barom sofőröktől, tudod? érted?

 

miért kell mindenben a politikai balfaszkodást látni ezt nem értem. erről szól ez az egész ország. közben meg sosem (most sem és régebben sem) veszi a nagy része észre, hogy elmegy a vonat nélkülük....

 

igenis ne veszélyeztesse senki a családom épségét. SENKI. az sem aki így közlekedik az autópályán és az se aki télen a havazás közepén nyáritükörradiált használ, amit már két éve is csontig koptatott hogy nincs bordája sem. takarodjanak ezek messze a családomtól.

mi ezen olyan baromi bonyolult?

Előzmény: nappapi (447230)
BLASIUS Creative Commons License 2018.09.18 0 0 447255

Ne mondj ilyet, mert ez nekem nem túl motiváló. :P Nekem még egy hét van addig. :D  Isten éltessen! :)

 

Sajnos ma egy fárasztó napot "megkoronázott" a hűtőrendszer, Esztergomból visszafele a dobogókői szerpentinen összevizelte a motorteret az autó. Azonnal leállítottam, tartalék hűtővíz nem segít, folyik ki a tartályból egyből. Másfél óra várakozás, tréler, Ivanicsnál leraktuk. Reggel megyek vissza nyitásra, remélem nem lett nagyobb baj, a kiegyenlítő-tartály alatt gyanús egy cső, mintha ott folyt volna el.

 

 

Előzmény: sZoMy (447214)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.18 0 0 447254

Boldogot! Tanúsíthatom, hogy túlélhető. :-D

Előzmény: sZoMy (447214)
kopiteki Creative Commons License 2018.09.18 0 0 447253

Megerősítem

Előzmény: Alex Raps (447252)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!