Keresés

Részletes keresés

Arza Creative Commons License 2008.09.28 0 0 6729
Szólj, ha elkészül az első darab. Annál is inkább aktuális a dolog, mert eladtuk a "kinőtt" gyerekkajakot. Lehet,  hogy ez is kicsi lesz már, de majd megnézzük :) (Azt hiszem ilyen volt fenn a múltkor a Vatera-n, kék-fehér színben)
Előzmény: szőrmók (6725)
Arza Creative Commons License 2008.09.28 0 0 6728

>Meg lehet itthon nézni, tapogatni valakinél a kabátokat, vagy csak rendelésre hozza aki hozza?

 

Ma "lapátügyben" voltam kinn a Nyunyokajakban, de sok mást is megnéztem. Van ott sok minden ruhatémában, kiegészítők terén, stb ... Karácsony táján általában megkérdezi a család, hogy mit szeretnék, most van pár ötletem :)

 

Előzmény: qrzor (6688)
saintus Creative Commons License 2008.09.28 0 0 6727

Mit értessz az anyag ellenállásán a neopréneknél? Én még nem tapasztalatam semmi negatívat, igaz, eléggé a tél végén vettem elég vaskos és bélelt neoprén kantárosgagyót így nem sokat használtam még.

 

A másik amit nem értek az amit a membrános ruhákról írsz. Azokon tényleg van egy vízlepergető réteg (merugye a párát nem lehet lepergetni), ami kb. 2 hetet bír, még a legjobbakon is, de attól az még ugyan olyan jól szellőzik, mint előte, csak ha vizes lesz, akkor jelentőssen csökken ez a képessége. Abból tudok kiindulni, hogy a legrégebbi ilyen kabátom egy 7 éves lafuma goretexes darab, ami sose volt újraimpregnálva, mégis ugyanolyan jó, mint mikor vettem. Igaz, ha esik semmit se ér a "lélegzőképesség" de olyankor mindegy is, mert kint is 100% a páratartalom.

Előzmény: multiplas (6716)
saintus Creative Commons License 2008.09.28 0 0 6726
Ez elég jó ötletnek hangzik, ha vagyunk rá néhányan...
Előzmény: usergt (6714)
szőrmók Creative Commons License 2008.09.28 0 0 6725
Hali Arza ! Ez az egyik jelölt : 2,80 hossz. Bár inkább vadvizi de sverttel vagy kormánnyal oké.
usergt Creative Commons License 2008.09.27 0 0 6724
Sajnos az már biztos, hogy nem tudok menni. Azon a hétvégén csak vasárnap érek rá.
Előzmény: Bazsa69 (6723)
Bazsa69 Creative Commons License 2008.09.27 0 0 6723
No, akkor kezdem én a jól bevált listázást:

TISZA-TÓ, OKTÓBER 10-12.

1. OLDSTRUGGLER
2. BAZSA


(kajakozható idő esetén én tovább maradok pár napig...)
Arza Creative Commons License 2008.09.26 0 0 6722

Kösz a részletes leírást, el is mentem valahova, hasznosnak találom. Régóta járok kajakozni, de télen csak most, (az elmút télen) merészkedtem vízre. Öltözéknek volt rajtam egy Decathlonos gyorsan száradó póló, rajta egy Lidl-ös polár pulcsi, azon meg a Decathlonos dzseki. A nadrággal voltam gondban, mert attól féltem megizzadok ha túl sok mindent veszek magamra, a kevésnél meg a felfázástól tartottam. Végül is zokni + tornacipő + polár melegítőalsó lett a szerelés. Nem volt rossza, de ezen még majd tökéletesítünk az idén :)

 

A polár pulcsi alá szerinted jók azok a decathlonban kapható pólók, ami azt hiszem kék termékként szerepelnek és azzal reklámozzák őket, hogy gyalogtúrázás, futás közben elvezetik a testszagot?

 

Talán ez az:

http://www.decathlon.co.hu/HU/product_5409991-40120287/

Előzmény: multiplas (6719)
libazzoli Creative Commons License 2008.09.26 0 0 6721
Azon túl, hogy önmagában jó a képek zöme, az igazi erénye a sorozatodnak az, hogy szépen visszaadtad a jellemző környezetet, meg azt, hogy milyen hangulatú egy (Ádám-féle) édesvízi kajaktúra.
Előzmény: víztorony (6720)
víztorony Creative Commons License 2008.09.26 0 0 6720
ez két egymást követő túra volt, én mindkettőn ott voltam (ha már 1000 kilométerre elutaztam). a tavalyi egy hetes túrán beleszerettem a kristálytiszta lengyel vizekbe, most meg még jobban. jövőre is lesz biztos, mindenkinek ajánlom!
Előzmény: Arza (6715)
multiplas Creative Commons License 2008.09.26 0 0 6719
Ugyanaz, polár pulóver. Persze lehet rövidujjasban is elképzelni, de az ritkább :-)
Amit meg szoktam különböztetni a hidegben öltözködésnél, bár az összes gyártó valahogy így osztályozza, hogy van az első réteg, ami a bőrre kerül, ez elvezeti az izzadtságot, minimális hőszigeteléssel, rajta keresztül szabadon párolog a bőr. Erre nekem a Craft cuccai váltak be sok éves használattal, nem büdösödnek, nem kopnak. Használom snowboardnál ugyanúgy, mint evezésnél gyorsan száradnak, de nem hűtenek le számottevően vetkőzésnél sem.
Felette van a termoréteg, ami a hőszigetelést biztosítja. Erre bármelyik polárcucc megfelel már, nem éreztem számottevő különbséget ilyen alkalmazásnál a hiperdrága vagy a teszkós polárok között, de sok éves vizi használatnál a teszkós hajlamos a dögvész illatfelhő kialakítására. Gondolom magas hőfokon mosva megoldódik a kérdés, de nem foglalkozom vele, pár száz forint volt, vettem belőle egy tucatot, hogy mindig legyen kéznél száraz meleg ruha. A teszkós kategória nagyjából a 200as polárnak felel meg vastagságban, de van 100as, 300as, bámeyik jó a hőmérséklettől függően. Decában elég jó áron vannak ilyen stafírungok is szerintem.
Kívül meg van a vízzáró réteg, ami pénztárca kérdése csak.
Előzmény: Arza (6718)
Arza Creative Commons License 2008.09.26 0 0 6718

>száraz polárpóló

 

Az mi?

Nekem csak polár pulcsim, meg nadrágom van. Ugyanaz, csak vékonyabb anyagból?

 

 

 

Előzmény: libazzoli (6717)
libazzoli Creative Commons License 2008.09.26 0 0 6717
Köszönet! Hasznos.
Előzmény: multiplas (6716)
multiplas Creative Commons License 2008.09.26 0 0 6716
Hidegben evezésről van bőven tapasztalatunk :-)
Neoprén alá vékony első réteges technikai szokott kerülni nálam, ami elvezeti a nedvességet valamennyire, a bőrön maradó vékony izzadtságréteg nem szokott problémát okozni. Mi sokat öltözünk vetkőzünk fagypontig nedves viziruhákban, de ettől még nem fázott meg senki, hacsak nem volt már előtte erősen hypotermiás, de száraz polárpóló és sapka mindig legyen kéznél.
A neoprén alaphelyzetben nem fogja átengedni a szelet és a párát, mert zártcellás hab, ha már átengedi, akkor az tönkrement, ki lehet dobni, mert hőt sem szigetel. Evezésre a longjohnok sem kényelmesek, zavaró az anyag ellenállása hosszú távon. Neoprént inkább csak cipőnek és rövidgatyának hordok, ütésvédelemre zaccos vizeken, vagy versenyre spricóval egybevarrt felsőrésznek, ahol a súly számít, de rövid ideig vagyok csak benne. A neoprénnek sosem lesz olyan vízzárása csuklónál, mint a latexnek, nagy hidegben és fagyos víznél ez számít, az ínhüvelyeket lealázza az állandó hideg szivárgás, ezért mi a hideg víz miatt szinte kizárólag latexmandzsettákat használunk a ruhákon. Minden ettől eltérő megoldás csak rosszabb-még elfogadható kompromisszum.
Szárazabb külsőruhákban, mint a triboard féle és felette, hőszigetelésként kizárólag műszálas technika rétegeket viselünk, de én leginkább 200as tescós polárt használok kb. 900ért, nadrágnak és pulóvernek is. Ha 0 fok körül van a víz, pulóverből akár hármat is, jól hőszigetelés lényeges. A testpára csak az igazán jó membrános cuccokban fog kimenni a külső rétegen, de az is csak addig, míg a párapergető réteg tönkre nem megy rajta, utána akár nejlonzacskóban is lehetne evezni, pára bentmarad. Pamut maximálisan kerülendő hideg időben, a gyapjú remek, ha valakinek bírja a bőre, a polárok ajánlottak.
Nekem ezek a félinformációim sok éves tapasztalattal a hideg időkben és fagyos vizeken.
Előzmény: Arza (6701)
Arza Creative Commons License 2008.09.26 0 0 6715
Nagyon szép képsorozat. Ez a Czarna Hancza meg a Rospuda túra egyben, vagy csak a Czarna Hancza (és ezt hogy kell kiejteni? :) )
Előzmény: víztorony (6704)
usergt Creative Commons License 2008.09.26 0 0 6714

Igen, elég jól hangzik.

 

Levélben írtam nektek, de ide is kiírom:

 

Nem megyünk az október 26-i hosszú hétvégén+1-2 nap, Adriára?

 

 

Előzmény: Emdzsí (6709)
libazzoli Creative Commons License 2008.09.26 0 0 6713
Hmm. Nem utasítom el az ötletet azonnal.
Előzmény: Emdzsí (6709)
oldstruggler Creative Commons License 2008.09.25 0 0 6712
Lásd 6607, 6640.
Előzmény: usergt (6703)
oldstruggler Creative Commons License 2008.09.25 0 0 6711
Mindent a maga idejében. Tél - hófödte bércek.
Előzmény: Emdzsí (6709)
oldstruggler Creative Commons License 2008.09.25 0 0 6710
Igen.
Előzmény: usergt (6703)
Emdzsí Creative Commons License 2008.09.25 0 0 6709
Kis szilveszteri Adria?:-))) Én lehet , hogy leugrok.
Előzmény: libazzoli (6706)
szőrmók Creative Commons License 2008.09.25 0 0 6708
A Discoveryn most ment a Hogyan készül sorozatban ,aSea Wolf névre hallgató stick inglue technológiával készült tengeri kajak gyártása.( rétegeltlemez üvegszálas mügyantával bevonva) Akit érdekel ismételni szokták.
szőrmók Creative Commons License 2008.09.25 0 0 6707
Én nem sirok ,sárgulok!
Előzmény: libazzoli (6706)
libazzoli Creative Commons License 2008.09.25 0 0 6706
Elsírom magam.
Előzmény: víztorony (6704)
szőrmók Creative Commons License 2008.09.25 0 0 6705
Klassz lehetett ! És gratula a fotosnak.Ez már nem az amatőr kategória. szőrmók
Előzmény: víztorony (6704)
víztorony Creative Commons License 2008.09.25 0 0 6704
Sziasztok, íme pár kép Lengyelországból:
http://indafoto.hu/viztorony/tengerikajak
usergt Creative Commons License 2008.09.25 0 0 6703

Akkor a Tisza tavi evezés mikor is lesz? Már elvesztettem a fonalat.

Október 11-12 ugye?

Bazsa69 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 6702
A neoprén "shorty" feltehetőleg szörfös ruha lehet, amin van egy légzáró réteg is (a szél hűtőhatása ellen).
A sínadrág mindadig jó lehet amíg nem lesz vizes az ülepednél. Snowboard-oztam sínadrágban, megfagyott az ülőgumóm... :o/
(a snowboard felcsatolásánál - ellentétben a sílécekkel - le kell ülni a hóba, a nadrág hamar átázik)
A jobb snowboard-gatyók Gore-tex-ből készülnek, ennek megfelelő 20-30 ezres árban.
Ezért inkább melegítőgatyó+szél/esőnadrág kombót használok deszkázáshoz és kajakozáshoz egyaránt, ami - mivel nem tervezem Grönland körbeevezését - egyenlőre bevált.
Arza Creative Commons License 2008.09.25 0 0 6701

>ha neoprénbe ha bele is izadsz akor is megen tart.

Ezt még ki kell tapasztalnom. Konkrét probléma: otthon beöltözök, 15-20 perc autóval a vízig, kajak ki a csónakházból, evezés, kajak vissza a csónakházba ... És akkor mi legyen a neprén ruhával hideg időben? Ott nem vethetem le, mert vizes vagyok alatta. Húzzak fel rá meleg polár alsót felsőt, és otthon vessem le a melegben?

 

>bár szerintem a shorty ruhában kényelmetlen evezi.

>kertsz naci már jóbb megoldás(hagya mozogni a kezedet.válladat)

 

Igen, kicsit "lefogja" a kezeimet, de azért lehet benne mozogni. Néztem én is a kantáros nadrágot, de akkor főleg a felsőtest védelmére öszpontosítottam, a másik meg, hogy a kantáros jóval drágább volt akkor is, meg most is.

 

Van egy régi sínadrágom elég hasonló anyagból a neoprénhez. Ki fogom próbálni télen a kajakban. Kicsit talán vastag lesz a térdnél a térdvédő szivacs miatt. Ha a hóban nem fáztam/áztam benne, akkor lehet, hogy evezésre is jó lesz (?).

 

Ilyen a naci:

 

 

 

 

Előzmény: Ozekimester (6699)
Ozekimester Creative Commons License 2008.09.24 0 0 6700
ha egyszer öszefutunk meg mutatom mi a külömbség.
ugy jóbban látszik.
Előzmény: Bazsa69 (6693)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!