Keresés

Részletes keresés

***RS*** Creative Commons License 2009.05.24 0 0 643

Sziasztok! Csak most találtam rá a topicra, sokat visszaolvastam. Én 1975-1979-ig jártam oda, C osztály, fizika tagozat. Osztályfőnők Jánosi Ilona. (fizika-matematika) Már nem minden tanárra emlékszem, de azért a legtöbbet felsorolnám:

 

Angol: Ambrus Z. Miklós ("Z" úr ahogy mi hívtuk, lásd Man in Black)

Temesszentandrási Katalin: orosz 4 éven keresztül

Kővári Lajos: földrajz csak elsőben, utána nyugdíjba ment, késöbb egy idős nő tanította a nevére nem emlékszem, nem szerettük

az az egzaltált nő akit többen is írtak: rajz , képzőművészeti alakotások elemzése (Kis Katalin Ágnes)

Galambos: biológia, pszihológia

Dr Szabó József: történelem 4 éven keresztűl

Oszláts István: torna 4 éven keresztűl

KÉmia: Mattyasovszkí Jenőné ha jól emlékszem, meg késöbb egy frissen végzett tanárnő, a nevére nem emlékszem

 

Majd ha valami jobb sztori eszembe jut, leírom.

 

Járt ezidőben oda valaki?

Törölt nick Creative Commons License 2009.05.06 0 0 642
en is figyelek, de nem sok az aktivitas :(

most az erettsegi reven eszembejutottak az emlekek, a tesom most erettsegizik, de mas intezmenyben..
meg mindig bant a "kedves" magyartanarom viselkedese :((
wattacukor Creative Commons License 2009.05.05 0 0 641
Konkrétan én folyamatosan figyelem, de nem jönnek új hozzászólások. Egyelőre csak egy ismerőst találtam, de ő nagyon ritkán látogat ide. :(
Sarkany Creative Commons License 2009.04.24 0 0 640

Köszönöm szépen, jól vagyok. :)

Elszomorít engem is, hogy így leült ez a topic... :( 

Előzmény: Chamomilla (639)
Chamomilla Creative Commons License 2009.04.24 0 0 639

Szervusztok!  Pont akkor akad el a társalgás, amikor én újra megtalálom ezt a fórumot!?  Kb. 2 éve a Latinai Magyarok címre jött be nekem, azután elvesztettem.  Az én évfolyamomból csak a VIZINIKK szerepel, de ő is eltűnt 2005. elején.  Ki tud róla?  Sárkány, hogy vagy?  Nagy öröm számomra is ez a Kaffka-fórum.  Üdv mindenkinek.  Később.

 

 

bafa Creative Commons License 2009.03.19 0 0 638
sorry, akkor itt vannak a tanárok nevei:
igazgato: Szombathy Gyula
Osztályfönök; Halápi Lászlóné (sajnos)
Történelem: Czeglédi Lászlóné
Német: Skripec Erika és Egressy Istvánné
Matek: Vajda Imréné
Sport: Ludwig Józsefné und Padányi Máriuszné
Gyakorlat: Sziklenka Lászlóné
Földrajz: Kövári Lajos

Előzmény: vépé01 (635)
vépé01 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 637
úgy néz ki, hogy ezt most nem tudom leírni...
Előzmény: vépé01 (636)
vépé01 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 636

bocsánat, az internet szelleme közbelépett és kitörölte 2 mondatomat:

A neveket se tudom elolvasni. A jobb oldalegyszer azt vágta a fejéhez, hogy aki a XXII.ker-ben lakik az ne dumáljon.

Előzmény: vépé01 (635)
vépé01 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 635

bafa: látom, hogy ott raktad fel a tablóképed, de nem tudom kinagyítani, és így az arcok felismerhetetlenül kicsik. A neveket se tudom elolvasni. A jobb oldalegyszer azt vágta a fejéhez, hogy aki a XXII.ker-ben lakik az ne dumáljon. (Ő ugyanis velem ellentétben, nem egy kelenföldi lakótelepi panellakásban élte életét,hanem egy szép tágas nagytétényi családi házban, de úgy néz ki hogy abban az iskolában ez is kevés...)

Az eset egyébként kisértetiesen hasonlít egy korábbi hsz-ben leírt Kaffkás-élményemre...

Előzmény: bafa (633)
wattacukor Creative Commons License 2009.03.18 0 0 634

Dyno!

 

Atyagatya! Nálatok ez családi hagyomány :)

 

Nem tudok semmit az ofőnkről, eléggé megszakadt a kapcsolat az osztállyal, de azt tudom, hogy hívták amikor találkozót szerveztek. Mostanában nem is beszéltem senkivel az osztályból, csak a Németh Vikivel, de ő már nem Pesten lakik és amúgy sem nagyon volt oda az osztályért.

 

Egyébként láttalak Benneteket jópár éve, diplomaosztón voltatok Zsámbékon, én is ott ácsorogtam mögöttetek, de sajna csak fél évvel később kaptam meg a papírost, mert halasztottam.

Előzmény: Dyno75 (631)
bafa Creative Commons License 2009.03.18 0 0 633
a 605-ös hozzászólás alatt van a tablóképünk, ott rajta vannak a tanárok, igy nem tudok senkit kifelejteni. Sajnálom, he ennyire megváltozott a helyzet a Kaffkában, nekem egy-két tanáron kívül nincs rossz amlékem a suliról.
Előzmény: vépé01 (632)
vépé01 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 632

bafa: szerintem Neked igazad van, abban amit mondasz, mert Te a 70-es években érettségiztél. Én is beszéltem olyannal, aki a 70-es években érettségizett, és ők is azt mondták, hogy jó emlékeik vannak a Kaffkáról. Én viszont már jóval később jártam oda, és szerintem az már egy másik iskola volt... Szerintem a törés valamikor 90 körül volt. Bafa, kik voltak a tanáraid?

Volt egy évfolyamtársam az egyetemen, akiről menetközben derült ki, hogy a Jóskában végzett. Egyszer elkezdtem vele egy kicsit beszélgetni erről (feltételezem, hogy mindenki előtt ismert a Jóska-Kaffka rivalizálás), aztán ő mondta, hogy Jóskás létére neki is van Kaffkás emléke: egyszer egy matek vagy fizikaórán a diákok náluk lázadoztak, hogy túl sokat kérnek tőlük, túl sokat kell tanulniuk, erre a tanáruk azzal vágott vissza, hogy akinek ez nem tetszik, az átmehet a Kaffkába... 

Előzmény: bafa (630)
Dyno75 Creative Commons License 2009.03.14 0 0 631

Hahó!

 

Ő nem, de a nagymamám igen. Az sem most volt.

 

A mi időnkben volt egy iskola-újság az volt a címe, hogy Hangyaboly. Tök jó újság volt. Valamilyen András volt a "főszerkesztő". Magyar tanár volt, fent volt a 3.-on a szobája.

 

Wattacukor!

 

Nektek él még az ofőtök? Mintha azt hallottam volna, hogy meghalt. Igaz?

bafa Creative Commons License 2009.03.05 0 0 630
Tökéletesen igazat adok neked, én 69-73-ig voltam kaffkás, nem volt ugyan minden cukor, de annyira rossz sem volt, mint néhányan itt leírják
Előzmény: Törölt nick (629)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.04 0 0 629
Gaz :(((

Nekem egyik osztalytarsamnak az erettsegi elott nem sokkal halt meg az anyukaja, aki egyedul nevelte ot es ket hugat. Minden tanar nagyon normalisan allt hozza a dologhoz, nem azt mondom, hogy kiveteleztek vele, de maximalisan segitettek amennyire en ezt akkor atlattam. Az egesz osztaly elkiserte ot az anyukaja temetesre.

Az hogy ki lakotelepi, na ilyen elo se jott...pedig voltak nehany akik elegge jo kornyeken laktak (Rozsadomb, Peterhegy, Gellerthegy) es paran voltak akik lakotelepen, illetve videken.
Előzmény: vépé01 (628)
vépé01 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 628

nekem volt az osztálytársaim között egy fiú, akinek elég korán meghalt az apja.az anyja ezután egy fizetésből próbálta eltartani őt és a nővérét. még most is pontosan emlékszem az egyik "tanár" vele kapcsolatos megjegyzésére, a következőket mondta:"olyan szegény ez az x.y." Közben én ott álltam mellette és láttam ahogy fintorogva nézi a fiút. szegényke fel se fogta, hogy ha valaki félárván nő fel, akkor nem duskál az anyagi javakban és nem jár a legutolsó divat szerint az iskolába...

egyébként az ilyen anyagi megközelítés és épületes megjegyzés mástól se volt idegen ott. az egyik "osztálytársam" a velem kapcsolatos vitáját a következőképpen zárta le:"aki lakótelepen lakik, az ne dumáljon..."

nekem a Kaffkáról csak ilyen dolgok jutnak az eszembe, csak ilyen emlékeim vannak...

Előzmény: Törölt nick (616)
vépé01 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 627

Szia!

 

A kérdés a Színek és évek-re vonatkozott.

Mindenesetre köszönöm a kimerítő választ.

 

Előzmény: Sarkany (624)
Sarkany Creative Commons License 2009.03.01 0 0 626
Nosza! :))
Előzmény: wattacukor (625)
wattacukor Creative Commons License 2009.02.26 0 0 625
Kezd megjönni a kedvem, hogy olvassak tőle valamit :D
Sarkany Creative Commons License 2009.02.23 0 0 624
Amennyiben a Színek és évek című regényre irányult a kérdés: a XIX-XX. század fordulója tájékán, a halódó dzsentri világot mutatja be egy asszony élettörténetén keresztül.
Előzmény: Sarkany (623)
Sarkany Creative Commons License 2009.02.23 0 0 623

Sárkány: miről szól az a könyv, amit olvasol?

 

A Hangyaboly című kisregény egy apácazárdában játszódik. Kaffka Margit személyes élményeit írta le ebben a regényben. A gyerekfejjel árvaságra jutott írónő egy zárdában tanult és nevelkedett. A regényben tettenérhetők antiklerikális motívumok is. A zárda belső életét, az intrikákat, az emberi esendőséget mutatja be egy kamaszlány szemével.

Előzmény: vépé01 (622)
vépé01 Creative Commons License 2009.02.23 0 0 622

Szia!

 

ez nem volt osztály az biztos. Inkább valamiféle hordaszerűség volt...

Az utolsó velük kapcsolatos "élményem" is illeszkedik a többi közé. Az (amúgy nem mindenkinek sikeres) érettségit követően ugyanis elmentek bulizni valamelyikükhöz. Ez a buli hajnalig tartott, majd ezt követően indultak haza. Az egyik fiú fáradtan ült be a kocsiba, nem aludta ki eléggé magát, és ha jól emlékszem az Árpád híd felé járt amikor elaludt a kormánynál. A kocsi felszaladt a járdaszigetre, és nekicsapódott egy villanyoszlopnak. az autó az totálkáros lett, a fiú kisebb sérülésekkel megúszta a balesetet. A többiek úgy értesültek erről az esetről, hogy az egyik lány felhívta őket és röhögve mesélte el nekik. Szegény lány fel se fogta, hogy mi történt, nem is jutott el a tudatáig...

 

Sárkány: miről szól az a könyv, amit olvasol?

Előzmény: Törölt nick (616)
Sarkany Creative Commons License 2009.02.21 0 0 621

Még pótolhatod. :)

Nemrég jelent meg, Kaffka Margit: Hangyaboly című kisregénye. Érdekes, személyes tapasztalatokból táplálkozó olvasmány...

Előzmény: wattacukor (620)
wattacukor Creative Commons License 2009.02.21 0 0 620
Nekünk nem kellett Kaffkát olvasnunk...
Előzmény: Sarkany (619)
Sarkany Creative Commons License 2009.02.21 0 0 619

A napokban elkezdtem (újra)olvasni a gimnázium névadójának talán legsikeresebb regényét, a Színek és évek-et. Gimnazista koromban valamennyi Kaffkásnak kötelező olvasmány volt. 

Új élményt jelent így felnőtt fejjel olvasva ez a regény. Kaffka Margit tudott valamit...

wattacukor Creative Commons License 2009.02.19 0 0 618

Tényleg, Tibor! :)

Na ez jó! Egész fellendült a fórum. Kíváncsi vagyok, lesz-e még itt ismerős. :))

wattacukor Creative Commons License 2009.02.19 0 0 617
Szia, Dyno! :) Nálad úgy látom, az egész család ide járt :) Úgy emlékszem, a hugod is, ugye?
Előzmény: Dyno75 (613)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.19 0 0 616
Hu neked nagyon rossz osztalyod lehetett.
A mienk se volt elso osztalyu osztalykozsseg, de valamilyen szintu osszetartas azert volt, es hat ilyenek amiket leirtal...na ilyenek nem voltak. Mikori evfolyam volt ez?
Előzmény: vépé01 (614)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.19 0 0 615
Szokolai Tibor. Tanitott nekunk matekot 1 evig.
Ot kedveltem. Nagyon rendes volt.
Előzmény: wattacukor (611)
vépé01 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 614

az én rossz emlékeim nem csak a tanárokhoz, hanem a volt osztálytársaimhoz is kapcsolódnak. eszméletlen beképzelt, nagyképű és bunkó alakokra emlékszem. volt olyan hogy simán beszóltak a tanároknak, akiknek ettől a viselkedéstől meg a lélekzetük is elállt...ha ezek közül valamelyiknek nem tetszett az osztályból valaki másnak a véleménye, simán odament hozzá, és útszéli hangnemben vérig sértette. a kislétszámú normális ember meg inkább csöndben maradt, és meghúzta magát, nehogy őt is elővegyék. volt olyan is, akinek a kedvenc időtöltése volt, hogy a neki valamilyen okból nem tetsző embereket - persze azok háta mögött (!) - módszeresen lejáratta. Ehhez jött még több a más hozzászólók által is említett "tanár", így lett olyan a hangulat amilyen. mind a mai napig felfordul a gyomrom, ha ezek az alakok valamilyen okból eszembe jutnak.

sajnálom, hogy csak ilyen negatív dolgokat tudok mondani, de nem jut eszembe semmi anekdóta, semmi vidám történet...

Előzmény: Törölt nick (610)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!