Keresés

Részletes keresés

koninori Creative Commons License 2015.03.10 0 0 3367
Kedves Kheiron!

Segítségedet szeretném kérni. 13 hetes kismama vagyok, ma voltam genetikai ultrahangon. A kombinált teszt eredménye negatív lett, viszont a vizsgálat közben bizonyos szögből a két agyfélteke aszimmetriát mutat. Volt, hogy tökéletesen egyforma volt mindkét oldal, viszont készült olyan felvétel is, ahol látszódott a különbség. A pontos diagnózis: plexus chorioideus assymmetria. A biztonság kedvéért 3 hét múlva megismételjük a vizsgálatot, viszont addig kétségek között leszünk. Tudom, hogy még fiatal a terhesség ahhoz, hogy messzemenő következtetéseket vonjunk le, de nagyon aggódom, és nem tudom mire kell számítanunk a későbbiekben.
Válaszodat előre is köszönöm!
Üdv,
kheiron Creative Commons License 2015.03.08 0 0 3366

Nem vársz babát, legalábbis nem látszik.

Előzmény: adri1991 (3365)
adri1991 Creative Commons License 2015.03.07 0 0 3365

Sziasztok. Segitsegeteket szeretnem kerdi elegge ketsegbe vagyok esve. Szeretnek kisbabat de nem vagyok biztos benne hogy terhes vagyok. Tunetek: pozitiv teszt, menszesz 11napja kesik de olvastam h lehet eselye a pozitiv tesztnek ha ciszta van. Voltam orvosnal de semmit nem mondott. 

Szeretnem tudni hogy mir jelentenek ezek a dolgok. 

Statusz: jó állt áll. Has puha, betap. Ép k genit kp tág. vag., portio folyt-ban norm nagys mozgra nem érz ut, mko szab körny. Vérzés nincs. Douglas nem ledomborított.

tvs: ut átm 32mm, nykh 14mm, iu grav.nem ábr.mko norm ov. Jobb ov-ban 24mm átm corpus luteum ábr, douglasban foly nincs. 

Segitsetek

youlcsi Creative Commons License 2014.10.07 0 0 3364

köszönöm :) azóta már túl vagyok a dolgon :/

Előzmény: Boróka 333 (3363)
Boróka 333 Creative Commons License 2014.10.06 -1 0 3363

Kedves Youlcsi!

 

Ha a legjobb hozzáértőket keresed, akor ezen az oldalon megtalálod: http://www.docplanner.hu/ultrahang . Ha kérdéseddel kapcsolatban szakemberhez fordulsz, abból probléma nem lehet ;-) és te is megnyugodhatsz, hogy hozzáértő embertől kaptál választ.... :-D

vvivi Creative Commons License 2014.09.01 0 0 3362

Mennyire megbízható az amniocentézis eredménye, ha véres a magzatvíz?

Király77 Creative Commons License 2014.08.07 0 0 3361

Sziasztok!

 

2014. Julius 2 án volt meg utoljára. Ma voltam ultra hangon amint ezek az eredményeket kaptam.  Uterus átmérő 50mm,benne kissé szabálytalan 12 mm petezsák. 1 hét múlva vissza kell mennem még egy ultrahangra de nem mondanak semmit. Lehet hogy elvetélek??? Vagy korai a terhesség. Kérem segítségeteket.

youlcsi Creative Commons License 2014.06.27 0 0 3360

jár még erre hozzáértő?

záhonyiné Creative Commons License 2014.06.23 0 0 3359

19 hetes ultrahangon  Thorax AP : 43 mm  * CSILLAG 47 mm mit jelent miért csillagos az érték ? Választ előre is köszönöm

1kicsiszív Creative Commons License 2014.03.26 0 0 3358

Kedves Kheiron !

 

Azzal a kérdéssel fordulok hozzád , hogy a keddi uh-n egy 45x45-ös tüszőt mért az uh-s doktornő és mellete több 10x10-est , ma volt az inszem a saját dokim azt mondta hogy a nagyból nem , de a kicsik valamelyikéből talán lehet terhesség . Miért nem jó az ilyen nagy tüszö , és mi lesz vele az ovulációs fázis után ? Valamint lehetséges-e hogy az uh-s doktornő elnézett valamit és az egy ciszta ?

 

Válaszod előre is köszönöm :)

Zejnep Creative Commons License 2014.03.25 0 0 3357

Sziasztok:-))Új vagyok itt nálatok eddig a meddőségi fórumon voltam!Viszont most írok Nektek hátha kicsit meg tudtok nyugtatni!Március 3-án volt a beültetésem kaptam egy 2és 3 napos picit:-))Beültetés óta 3 hüvely uh voltam,persze semmi nem láttak eddig:-((Már azt mondta az orvos nincs mit tenni méhen kívüli!Ma viszont ismét volt uh és láttak egy 7mm petezsákot:-)))))Hihetetlen boldog vagyok!!Pénteken volt vér vétel a HCg 452,5 volt!Mit gondoltok jók ezek az eredmények??Lesz baba belőle??

larik33 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 3356

Kedves Kheiron!

 

Ma voltam 19. hetes uh-n. Az eredményeim a következők lettek:  BPD: 48mm, FL: 32mm, HL:32mm.

 

Nem túl nagyok ezek? Nem baj, hogy a combcsont ugyanolyan hosszú, mint a felkarcsont? Nem túl nagy a fejmérete? Az előző terhességemnél ezek kisebbek voltak a 19. heti uh-n. BPD: 45, FL:28 volt.

várom megtisztelő válaszod!

radiológus Creative Commons License 2013.09.21 0 0 3355

Hogy 2 vagy 3, azt én innen nem tudom eldönteni. 

 

Lehet, hogy volt egy tüszőrepedésed, a kevés folyadék is erre utal. És úgy lehetséges, hogy a 14 nap az elméleti átlag, de a pontos ovulációs időt nem lehet megjósolni, egy csomó hormon- és egyéb változás is befolyásolja. 

 

A 7 mm endometrium a megfoganáshoz szükséges vastagság alsó határán van, reméljük a legjobbakat. 

Előzmény: manci84 (3354)
manci84 Creative Commons License 2013.09.07 0 0 3354

Kedves Kheiron!

 

Tegnapi 11. napi uh leletem: 
R. nagy uterus afv-ben, endometrium 7 mm. Jobb ovarium felső pólusában 22 mm-es dom. folliculus. Bal ovariumban 16 mm-es legnagyobb foll. Kevés echomentes szabad folyadék a Douglasban. 
PCOS vagyok és ez a 3. Clostilbegytes hónapom. 
Ha csak két tüszőm van, miért beszélt az asszisztens 3-ról? A folyadék arra utal, hogy már megrepedt egy? Hogy lehet ez, ha tegnap még csak a 11. napon voltam? Az asszisztens azt mondta, hogy ebben a hónapban valószínű, hogy sikerül a baba.

 

Köszönöm a válaszod! :)

nedoljbe2 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 3353

Nálam echodens beleket állapítottak meg a második, 18. heti genetikai ultrahangon, ahol a SOTE I. sz. Női Klinikán az ottani szonográfus hölgy azt mondta – kérdésemre, hogy ez mi - , hogy a kezelő orvosom majd mond valamit erre: beutal vérvételre vagy újabb ultrahangra, vagy valami… Persze utánanéztem a neten ennek a dolognak, amint tudtam, és láttam, sokaknál állapítanak meg ilyet, jól megijesztve vele a kismamát, aztán nincs semmiféle folyománya , - persze az is igaz, hogy utalhat genetikai rendellenességre, de csak más tünetekkel, rossz eredményekkel együtt, önmagában nem. Nekem az AFP-m is tökéletes volt, és minden egyéb leletem is. Miután másnap elmentem a terhesgondozó doktornőhöz, keményen és határozottan felszólított, hogy menjek genetikai tanácsadásra, illetve ő amniocentézist javasol, ismerve az életkoromat (fogantatáskor már betöltött 35. életév). Azt mondta, ez így elég rizikó ahhoz, hogy javasoljon egy genetikai vizsgálatot. Én az addig összeszedett információk birtokában próbáltam véleményét afelé alakítani, hogy azért nem biztos, hogy ilyen súlyos a dolog, de semmi hatása nem volt. A 12. terhességi héten az Istenhegyi Géndiagnosztikai Központban az első genetikai ultrahangon kombinált szűrést csináltattam Dr. Hajdú Krisztinánál, aki az egyik legképzettebb és legnagyobb szaktudással bíró genetikus –nőgyógyász Magyarországon. Ő még akkor megnyugtatott, hogy az eredmények birtokában a koromból fakadó kockázat tizede a genetikai rendellenesség a magzatnál. Hiába lobogtattam ezt a papírt a terhesgondozást végző doktor előtt, gyakorlatilag figyelmen kívül hagyta, és elintézte annyival, hogy a 12. héten még sok mindent nem látni…. Teljes pánikba estem és azonnal visszamentem újabb genetikai ultrahangot kérni az Istenhegyre Hajdú doktornőhöz, akinél bár egy hónapos előjegyzés van, azért a bajban fogad… Elvégezte az ultrahangot és megállapította, hogy nincsenek echodens belek, de még ha lennének is, csak 1:1000-hez a Down kór esélye, olyan jó volt a kombinált teszt eredménye – semmiképpen nem indokolt az amniocentézis, és egyébként is, a betöltött 37. év az életkor, ami fölött javasolják már ezt. Mindent nagyon részletesen, többször végignézett és elmagyarázott. Azt is mondta, nem csodálkozik, hogy az I. sz. női klinikáról küldtek, ott kb. minden 4. nőnél echodens beleket diagnosztizálnak, halálra rémítve a leendő szülőket. Minden rendben és minden rendben is volt az UH-k alatt, de egy rossz UH diagnózis és egy tájékozatlan vagy magát  túlbiztosítani akaró doktor miatt a poklokat jártam végig, mi van, ha beteg a kislányom, és ez sokakkal éppígy előfordul. 

 

Előzmény: Leila1717 (3352)
Leila1717 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 3352

Kedves Kheiron!

 

Nem tudom, hogy él-e még a fórum, de azért kérdezek. 36 hét 2 napos kismama vagyok, és eddig minden rendben volt az UH leleteken, a baba fejlődése teljesen egyenletes volt. Most viszont két dolog aggaszt.

Az egyik az, hogy a leleten az áll: magzatvíz mennyisége: 70 mm. Ez mit jelent? Eddig mindig azt írták, hogy normális mennyiségű. 

 

A másik a fejlődésével kapcsolatos. Tudom, hogy egyéni a fejlődési ütem, de mégis feltűnt, hogy a BPD fejlődése mintha egy kicsit visszaesett volna. A méretek:

 

30 hét 1 nap

BPD: 76mm AC:250mm FL: 55 mm

 

36. hét 2 nap

BPD: 89 AC:320mm FL 69mm

 

A flowmetria egyébként normális keringést mutatott. Lehetséges, hogy ez teljesen normális?

 

Válaszát várom:

Anna

kisvirag14 Creative Commons License 2012.11.13 0 0 3351

Sziasztok!

Székesfehérváron is nyílt egy diagnosztikai központ, ahol nagyon profi 4D ultrahang készülékkel dolgoznak. C-Med Medical Center a neve. Sorban állás nélkül, időpontra pontosan be lehet jutni. 

Remélem segítettem egy kicsit a választásban!

 

chilli77 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 3350

Szia

Na megvolt a genetikai uh:))

Azt mondták minden rendben és a baba a korához megfelelő méretű:)))))

Ja és azt mondták,hogy szegény én mert megijesztettek azzal,hogy nagy a baba:)

 

Itt vannak az eredmények:

12 hét

1 élő embrió

BPD:22MM

CRL:62MM

FL:10,5MM

Magzatvíz:átlagos

Tarkóredő:1,83

157/min

 

Szerinted?

Előzmény: muzsa (3348)
chilli77 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 3349

köszi:))kórházba megyek.

Előzmény: muzsa (3348)
muzsa Creative Commons License 2012.10.16 0 0 3348

a hosszabb az kb. max 20 perc, de attól függ hova mész? magánrendelésre? ott sanszosabb a 15-20 perc és nagyobb alaposság. nekem az első gyerekemnél pl. a sima kórházi 12. és 18. heti ultrahang egyenként vagy 2-3 percet vett igénybe... drukkolok, hogy minden oké legyen :)

Előzmény: chilli77 (3347)
chilli77 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 3347

Meg is van az időpont a genetikai uh-ra.

október 25én megyyek reggel 8ra.

Meddig szokott tartani egy ilyen vizsgálat,mert úgy hallottam,hogy ez hosszabb időt vesz igénybe.Azért kérdezem,mert a munkahelyemről jövök el és itt nem tudják még,hogy terhes vagyok:)

 

November 6án pedig terhes cukorgondozásra kell mennem:)

 

Köszönöm szépen az eddigi és a remélem további segítségedet!!!

 

Majd még jelentkezem.

 

Előzmény: muzsa (3346)
muzsa Creative Commons License 2012.10.15 0 0 3346

ok, kíváncsi vagyok, végülis merre hány méter:)))) nem hiszem, hogy a vitaminoktól lenne nagy, én ebben egyébként sem hiszek, van egy pár nőgyógyász, aki ezzel ijesztgeti az anyukákat, hogy attól lett olyan nagy a gyerek, de ez hülyeség szerintem...

Előzmény: chilli77 (3344)
chilli77 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 3345

Már én arra is gondoltam,hogy a sok vitamintól lett ilyen nagy:)Lehetséges vagy hülyeség?

 

Előzmény: muzsa (3343)
chilli77 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 3344

Igen a következő ultrahang jövőhéten lesz.Majd megírom az eredményeket.

Előzmény: muzsa (3343)
muzsa Creative Commons License 2012.10.15 0 0 3343

Ha utolsó menstruáció első napját nézzük, akkor 11 hetes vagy. de akkor se szokott ekkora lenni a baba. bár kérdés, mit mértek egyáltalán, milyen nagyságot? nem szoktak teljes hosszt, az tök értelmetlen, hanem CRL-t, ami az ülőmagasságot jelenti, azaz fenéktől fejig... az ebben a korban 45 mm körül van... vagy itt egy táblázat, ebben is csekkolhatod... szóval vagy az egyiket vagy a másikat elírták. szerintem...

http://www.csaladivilag.hu/baba-mama-kodex/varandos-kisokos/a-magzat-meretei-osszefoglalo-tablazatok/9381/

de összességében ha azt mondták, minden oké, akkor valószínűleg minden oké úgy, ahogy van:) 12 hetes ultrahang úgyis lesz, nem?

Előzmény: chilli77 (3342)
chilli77 Creative Commons License 2012.10.13 0 0 3342
Hát ez az.Az utolsó menstruációm aug 2-6ig tartott,tehát előtte nem lehettem terhes.Aug 30án kezdtem görcsölni mint amikor meg akar jönni,de semmi. Utána olvasgattam,hogy mi van ilyenkor és azt írták,hogy ekkor volt a beágyazódás.Én nem tudom,mert nekem ez az első babám,tehát tapasztalat 0.:-)
Előzmény: muzsa (3341)
muzsa Creative Commons License 2012.10.13 0 0 3341

Két babát nem lehet összekeverni egy nagyobb babával... ez egyszerűen képtelenség.

Meglehet, hogy nem 10 hetes terhes vagy, hanem idősebb. jóval idősebb. mondjuk 12 hetes. Az utolsó menstruációtól számolva lennél 10 hetes? vagy honnan veszik ezt az adatot, amikor a méretek mást mutatnak? 

Előzmény: chilli77 (3340)
chilli77 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 3340

Sziasztok

Hétfőn voltam Uh-n és ott megállapították,hogy 10 hetes terhes vagyok a baba pedig 58mm.

Utána néztem,de mindenhol azt olvasom,hogy a 10-ik héten kb 40mm a baba.

Szerintetek ez mitől lehet?

Létezne,hogy nem látszott,hogy 2 baba van?

Köszönöm előre is a segítséget.

szajberpiraty Creative Commons License 2012.03.13 0 0 3339

Sziasztok!

 

A 16 hetes ultrahangon a következőket találta az orvos:

plexus choroideus cysta, bal agyféltekében kamratágulat. Eléggé megijedtem, a ciszta együttjár a kamratágulattal, vagy ez két független dolog?

 

Volt valakinek hasonló?

Hanna10 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 3338

Nagyon el vagyok keseredve, jár még erre szakértő akinek leírhatnám a kérdésem?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!