Keresés

Részletes keresés

Princ of Carpatia Creative Commons License 2008.01.24 0 0 379

Szia!

 

Nos ezt Komárom-Bábolna-Kisbér Kistérségi Polgárőr Szövetség működési területén, mintegy 13 egyesületnek szeretnénk megvalósítani. (Vagyis Komárom-Esztergom megyében, a Győrhöz közelebbi oldalon.)

Szívesen veszek minden segedelmet.

 

Öreg Csóka

 

Előzmény: Stalki (378)
Stalki Creative Commons License 2008.01.24 0 0 378
Üdv Öreg Csóka!   Én anyit szertnék kérdezni (ha nem titok) hogy az ország melyik részén vagy megyében lenne ez a kezdeményezés? (hátha tudnának mások is segíteni ebben)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2008.01.24 0 0 377

Bocsi a hallgatásért!

Az vagyon, hogy a puding próbája a megevés. Vagyis most épp a szomszédos településeket veszem sorba, hogy megcsináljunk egy hírhálót. Van több gondunk, amit meg kell oldani. És ahogy írod: Nem minden településen van PC-hez, és rádióhoz értő polgárőr. De meneget a dolog.

Más: Sajna az OPSZ fórumán sem nagyon találtam partnert. Ott is az hallgatta meg hsz.-em aki ugyan csak használni tudná. Sajna ott is inkább a "fizetős" vonulat van. Mármint olyan, mint a PTT volt. Mivel az megszünt, valami hasonló van helyébe folyamatban. Valahogy nem vevők a reletíve olcsóbb megoldásomra. Mindenesetre, ha sikeredik összehoznom a rendszert működőképessé kerítek hozzá valami "keresztapa"-t odafönt. (Esetleg megírom a Polgárőr Magazin"-ba. :-)

Üdv: Öreg Csóka

 

Előzmény: dühööng (376)
dühööng Creative Commons License 2008.01.23 0 0 376

Hmmm,

 

Úgy látom a téma megakadt rendesen.... öt napja.

dühööng Creative Commons License 2008.01.18 0 0 375

Igaz az előző írásomat csak úgy betettem ide, mert összeségében az olvasotakra született gondolatmenet ez.

 

Öreg Csóka írását nem olvastam elég figyelmesen.

Abbó számomra az derül ki h, helyben (adott településen) szeretne javítani a polgárőrök rádiózási kommunikálási lehetőségein.

 

Erre az eqso csak korlátozottan képes.

 

De, 1 településen kettő eqso kapuval megoldható. Ez kettő számítógép kettő rádió , a település külön pontján.  Tulajdonképpen egy átjátszó lenne, a megoldás.

 

Megvalósítható...

Előzmény: dühööng (374)
dühööng Creative Commons License 2008.01.18 0 0 374

Sziasztok !

 

A téma roppant érdekes.

 

Szerintem akkor lenne értelme ennek, ha össze akarnánk fogni külömböző területek, települések polgárőr szervezetét.
Ha van kiadva a polgárőröknek freki és rádió akkor a helyzet elég jó. Azokat kell használniuk. A településeket (szomszédos?) már érdemes összekapcsolni egy internetes rádióhálóval (eQSO).
De az a lehetőséget is érdemes meggondolni hogy ebbe a rendszerbe távvezérelt módon bekapcsolhatóvá tenni a polgári rádiócsatornákat, lásd: 446PMR, CB-FM. Ha épp nincs szükség rájuk akkor nem csatlakoznak a polgárőr rádióhálóhoz. A megoldása lehetséges DTMF jellel, vagy távvezérelve központilag.
De nem javasolt ezeknek a frekvenciáknak használata kimondottan erre a célra.
Az internet felőli védelem, rejtés, az nem gond.
A probléma lehet, az egész rendszer egységes kivitelezése, 24 órás felügyelete, felmerülő technikai problémák megoldása.

 

Egy településre recept:

Minden rendszerbe vont településre kell egy olyan ember, aki ha kell, rádiótecnikailag illetve számítástechnikailag be tud avatkozni(legrosszabb esetben).

 

-számítógép internet kapcsolattal, stabil gép, bővítési lehetőségel, csak erre a feladatra.

 

-polgárőr rádió, lehetőleg "tök" hivatalos.

 

-CB, 446PMR rádió opcióként, mikor szükség van rá, kettő kattintásal rendszerbe lehessen állítani, vagy dtmf jellel, kívűlről, adott helyszínről csatlakozni tudjon bármikor.

 

-telephely, bizonságos lehetőleg kívűlálló ne tudjon belebarmolni, szabotálni. Lehetőleg a település olyan pontján ahol van lehetőség elhelyezni jó pozícióban antennákat.

 

Tulajdonképpen ebben a rendszerben meglehet valósítani valósidejű felügyeletet, kordinációt.
Az információ áramlás is sokkal gyorsabb, és persze olcsóbb lenne.

 

Zümi 31 Creative Commons License 2008.01.18 0 0 373
Aludtam rá egyet:-)) Mivel jó a kapcsolatom a környéken lévő települések vezetőivel,
és rádiózásilag nincsenek jó helyzetben, akár állandó is lehet részemről.
De legyen CB minimum:-))
Előzmény: Zümi 31 (372)
Zümi 31 Creative Commons License 2008.01.18 0 0 372
Üdv!
Nem haragudj, nem véletlen szóltam hozzá a témához.
15 év aktív szolgálat után van némi fogalmam arról hogy jó a fel vetett ötlet avagy sem.
Híradástechnikailag a Maros-B kristálytól a rádió engedélyekig.
Az anyagi kérdést nem is említem. Házam lehetne.
90-ben AM középen kezdtük CB-vel.
Ha kisérlet ha próba a QTH-m rendelkezésre áll a technikai eszközökkel.
Előzmény: Princ of Carpatia (368)
Zümi 31 Creative Commons License 2008.01.18 0 0 371
"Összességében az ötlet remek, csak meg kell valósítani."
Nem vitatom ez igy van!

"Aztán, hogy erre milyen rádiót tolnak rá, az tökmindegy."
Nem mindegy. Véded bujtatod a szervert, változtatod az IP-t.
A zsivány meg kiül a domb tetőre egy péemerrel hallgatozni.
Persze le halgathatja a P.őr frekit is. De nem fog be terjedni az orosz német stb cb-n.
PMR-en meg így is káosz van Budapesten és Pest megyében pláne.
Erre próbáltam volna rá világítani.

Előzmény: 109sd018 (370)
109sd018 Creative Commons License 2008.01.17 0 0 370
Szia! Ellentétben Zümi 31 hozzászólásával, úgy gondolom, hogy ideiglenes megoldásként mindenképpen szóbajöhet egy ilyen rendszer. Aztán, hogy erre milyen rádiót tolnak rá, az tökmindegy. De ha "hivatalos" céllal üzemel akkor biza védeni kell. Ezt tudja a szerver, jelszóval védhető a hozzáférés és nem feltétlen kell azt publikálni, hogy bárki láthassa. Továbbá igény szerint változtatható a neve, IP címe is bármikor. Tehát nyomonkövethetetlenné lehet tenni az Internet oldalon . Persze ennek sokan nem örülnek. Összességében az ötlet remek, csak meg kell valósítani. Minden további locsi-fecsi csak felesleges idő és energiapazarlás. Ha kell szívesen segitek a technikai kérdésekben. Gyuri
Előzmény: Princ of Carpatia (369)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2008.01.17 0 0 369

Szia!

Köszi a hsz.-ed bíztatását. Valahogy én is hasonlóan kalkuláltam. Azt hiszem próbaként meglévő dolgainkat használva próbaképp összehozok a környék polgárőr egyesületeivel egy hírhálót.

Öreg Csóka

 

Előzmény: 109sd018 (363)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2008.01.17 0 0 368

Üdv Zümi!

Azért ez a nyílvánosság semmivel sem több, mint a kedvtelésből rádiózóké.

Sajna mindenhol az élet területén azt tapasztaljuk, hogy mindenért "pízt" kérnek, a dolgok használatáért. Mi sem természetesebb, ha az adott lehetőségekkel élve olcsóvá kívánjuk tenni tevékenységünk. (Most hadd ne soroljam mi mindenre költünk saját zsebünkbe nyúlva.)

Öreg Csóka

 

Előzmény: Zümi 31 (364)
Radio16 Creative Commons License 2008.01.17 0 0 367

Kedves lx01 !

 

Egy "kicsit" eltévesztetted a "házszámot" !

Ez itt nem az adok-veszek fórum...

Előzmény: Törölt nick (366)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.17 0 0 366
Wouxun KG-689 UHF rádió, komplett, dobozában, fóliázott állapotban! SMA-F>BNC átalakítóval, eladó. 16.000 Ft

Alan 456R PMR rádió eladó! BNC-zett állapotban, Yaesu headsettel, dobozával, teljes leírásával, gyári antennáját is adom ha kell hozzá.
9.000 Ft

Belcom rádió eladó, minden funkciója működik, táppal, TNC>BNC átalakítóval, szép President mikrofonnal, 2W, 5W-os teljesítményállás, Panasonic

gumiantennával, gyári beállítható töltőjével! Akció: 12.000 Ft
2,5A-es akkumlátorokkal együtt: Akció: 15.000 Ft

Samsung Digimax S630 digitális fényképezőgép eladó, tokkal, fóliázott állapotban, teljesen kacmentes állapotban!
20.000Ft
Paraméterek:
Kompakt digitális fényképezőgép
- 6 megapixel (2816 x 2112 pixel)
- 3-szoros optikai zoom
- 5-szörös digitális zoom
- záridő: 1 - 1/1500 s
- megvilágítás-korrekció: +/- 2 1/2-es egységekben
- kijelző: 2,5" LCD, 150.000 pixel
- LCD kereső
- videófelvétel: MPEG4, 640 x 480 pixel
- hangfelvétel
- belső memória: 16 MB
- memóriakártya: SD kártya/MMC kártya/SDHC kártya
- csatlakozó: USB 2.0
- méret: 99,8 x 62,8 x 25,7 mm
- tömeg: 136 g


Elérhetőség: ludsimon@gmail.com
Zümi 31 Creative Commons License 2008.01.17 0 0 365
Ja igen CB-nél a terjedést hagytam ki.
PMR-446 BNC/külső antenna? Országos szinten? :-)
Zümi 31 Creative Commons License 2008.01.17 0 0 364
Sziasztok!

Nem! NE! Egy országos szervezetet ne akarjatok PMR-446-ra vagy CB-re tenni.
70000 ember aki a közbiztonság és bűnmegelőzés területén dolgozik ne nyilvánoskodjon.
Minek a zárt külön szerver? Az internetre felmenő rádió adás már fogható bárki számára.

Meg kell fizetni a polgárőr frekvenciákat az NHH-nál. Van 3 db!
Az OPSZ és BPSZ valamint a megyei szervezetek viszont üzemeltethetnének megyénként és Budapesten saját szervert a 3 frekiböl egyet xxx.900-on CTCSS-sel.
Igy még a eQSO-hoz használt csatornán még CTCSS nélkül is lehetne rádiózni.

Üdv
Z31

Előzmény: Princ of Carpatia (362)
109sd018 Creative Commons License 2008.01.17 0 0 363
Szia Öregcsóka! Természetesen technikailag minden lehetséges, sőt akár külön -erre a célra fenntartott és egyben rejtett- stzervert is lehet üzemeéltetni. A fenntartási költség viszonylag alacsony, és a beruházás is bőven 10e Ft környékén de inkább alatta van. Ez a szervert jelenti. Természetesen lehetőség van több frekvencia és rádió összekapcsolásáral (hoszen itt is van PMR és CB), ez azt jelenti, hogy minden rádióhoz külön gép (kb a 10e Ft-os kategória), rádió és antenna kell. Szóval nem egy nagy durranás és hosszú távon sokkal olcsóbb, mint a GSM használat.
Előzmény: Princ of Carpatia (362)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2008.01.17 0 0 362

ÜDV és BUÉK Minden Topiktársnak!

 

Remélem nem OFF, vagy eretnek az a téma, amit szeretnék itt ebben a topikban felvetni, illetve megbeszélni.

A dolog "problematikája", hogy összeomlott, illetve megszünt egy nagyon jó lehetőség a kommunikációs lehetőségek sorában.

Bocs: Kezdeném ott, hogy azon kívűl, hogy rádióamatőrnek mondhatom magam, még polgárőrködök is aktívan.

Polgárőrként ezidáig (év végéig) használhattam az un. PTT rendszert a mobiltelefon hálózaton. Nagyon EREDMÉNYES egy lehetőség volt a sok polgárőrnek, hogy elsősorban szolgálatban a mobiktelefonjáról azonnal kommunikáció kész volt. Sajna a rendszert a szolgáltató egyoldaluan megszüntette, és így jelenleg a saját mobilfelhasználása mellet a polgárőröknek a nagyon nem egységes, a klf frekvenciájú adó-vevő hálózata van. ( vagy nincs.)

 Szóval: A PTT-s mibil megszünése egy nagy érvágás lett. Hasznát is említeném a szolgáltatónak, mert neki aztán volt (!!!) a  forgalomból eredően. No, jó: Megbeszéltünk ott "virágnyelven" maszek dolgokat is kedvezményes tarifával. Volt ez ezért is. De most nincs! :-((  )

Ez, mint ahogy másutt is van, nagy hátrány a polgárőr tevékenyység mindennapjaiban, és ez nagyon sok (majd 70000) embert  érint. Ez még hagyján, de ez a hetvenezer ember KÖZHASZNÚ tevékenységet folytat a bűnmegelőzés, és bűnüldözés területén!

 

Jómagam használója vagyok az eQSO lehetőségének, (csak PC-ről.) ami nagyon "hajaz" a rádióamatőrök forgalmazására, szabad felhasználással.

Várom "GURU"-k hsz.-eit annak tekintetében, hogy a ma már "számítógépekkel jól ellátott polgárőr egyesületek" miként tudnák használni egy külön "szoba" felhasználásával a eQSO rendszert, esetlegesen kiegészítve a járőrben magukkal vitt PMR készülékekkel is. (Vagyis csinálnának maguknak kapuállomásokat is.)

Engem nagyon érdekelne lenne-e lehetőség erre, főleg ha a különböző frekvenciájú rádió adó-vevőket be lehetne vonni egy egységes kommunikációs rendszerbe. Sajnos ennek a lehetőségnek technikai megoldásának megvalósíthatóságához "alulképzett" vagyok, és ezért várom nálamnál képzettebb topiktársak hozzászólásait.

 

Köszönettel: Öreg Csóka

 

Előzmény: Füli() (361)
Füli() Creative Commons License 2007.12.31 0 0 361
Buék 73
Radio16 Creative Commons License 2007.12.31 0 0 360

Sziasztok!

 

Békés,Boldog Uj Évet Kívánok minden kapuállomás üzemeltetőnek és felhasználónak!

 

R16 Tibor

dühööng Creative Commons License 2007.12.30 0 0 359

más:

 

Ezúton kérem meg azokat a felhasználókat, akik az internet oldaláról keresik fel az molag szervert, hogy a hívójel és a komment sor legyen rendesen kitöltve.

R16 Tibi belinkelte alább a szabályokat.

A problémák 90%-a, abból adódik, hogy alapvető dolgokra nem figyelnek oda.

(5 percet gondolkoztam a felső soron, alig bírtam ilyen finoman leírni.)

dühööng Creative Commons License 2007.12.30 0 0 358

Szia !

 

Nem tudom, hogy az eqso-n kaptál -e választ, a system monitorral kapcsolatban.

De lehet h, mást is érdekel.

A helyzet a következő: Valószínűleg az angolok beszüntették az üzemeltetését, programfejlesztést is a németek vették át. (gondolom én)

Mostmár csak az újabb programmal dolgozva találod meg a szervereket, és a hozzájuk kapcsolódó állomásokat.

Régebben a 1.20 programverzió volt a PMR-es. Most pedig a 1.32-es.

Letölthető : http://pmr-radio.net  oldalról, már több nyelven.

 

 

 

 

Előzmény: tt1150 (357)
tt1150 Creative Commons License 2007.12.29 0 0 357
Köszi a help-et most már műkszik!
See Who's on the system failed to connect to Web Server hibajelet ad éz mitől van?
Előzmény: Radio16 (356)
Radio16 Creative Commons License 2007.12.29 0 0 356
A Fő Szerver üzemel...
Előzmény: Radio16 (355)
Radio16 Creative Commons License 2007.12.29 0 0 355

Hali!

 

A Fő Szerver sajnos leállt.

Tartalékon vagyunk: eqso3.molag.hu

 

R16

tt1150 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 354
BÚÉK mindenkinek!!!
Nálam nem akar csatlakozni már 2 napja, nálatok műkszik?
hejo Creative Commons License 2007.12.25 0 0 353
Na így!!
hejo Creative Commons License 2007.12.25 0 0 352

Minden Kedves Rádiós és eQSO-s Kollégának

 

Kellemes Karácsonyt és Békés Boldog Új Évet Kívánok!!

 

hejo

gombavadász Creative Commons License 2007.12.02 0 0 351
Köszi! Sikerült.
Már találkoztunk is. :-)
"Tomi43"
Előzmény: Radio16 (350)
Radio16 Creative Commons License 2007.12.02 0 0 350

Hali !

 

Hát azon az oldalon van némi "káosz".

 

A legújabb progit innen két kattintással letöltheted: http://hu019-l.extra.hu

A leírás és a beállítások is ott vannak...By:Darányi Józsi.

Ezeket írd be a progiba:

Server : eqso.molag.hu

Port : 10024

Room : HUNGARY

Connect gomb és máris ott vagy...

A progiból vedd ki a VOX pipát.

Ajánlatos először az AUDIOTESZT-ben kezdeni,hogy beállítsd a mikrofonodat.

Amikor beszélsz,3-4 zöld kocka villogjon.

 

Azért ezt sem árt ha tanulmányozod: http://href.hu/x/2cky

 

Üdv: R16  HU019-L

Előzmény: gombavadász (349)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!