Keresés

Részletes keresés

selvadjia Creative Commons License 2012.02.22 0 0 1730

Marcsi8686 -nak Hello!

 

 Tudom , hogy a hirdetesed mar regebbi , de ha meg van hasonlo allaslehetoseg kerlek szolj.A parommal szeretnenk hosszutavon kulfoldon dolgozni. Az e-mail cimem :selvadjia@yahoo.com.Koszonom.

 

Előzmény: marcsi8686 (1723)
selvadjia Creative Commons License 2012.02.22 0 0 1729

Hello!

 

 Tudom , hogy a hirdetesed mar regebbi , de ha meg van hasonlo allaslehetoseg kerlek szolj.A parommal szeretnenk hosszutavon kulfoldon dolgozni. Az e-mail cimem :selvadjia@yahoo.com.Koszonom.

 

Előzmény: marcsi8686 (1723)
selvadjia Creative Commons License 2012.02.22 0 0 1728

Hello!

 

 Tudom , hogy a hirdetesed mar regebbi , de ha meg van hasonlo allaslehetoseg kerlek szolj.A parommal szeretnenk hosszutavon kulfoldon dolgozni. Az e-mail cimem :selvadjia@yahoo.com.Koszonom.

Előzmény: marcsi8686 (1723)
robertut Creative Commons License 2011.08.25 0 0 1725

Romániában elmész a polgármesteri hivatalba, ahol a születésedet anyakönyvezték, és kiváltasz egy friss születési anyakönyvi kivonatot. Az nem szűnt meg, csak neked nem maradt már eredeti kivonatod, de bármikor kérhetsz újat.

 

Majd bemész rendőrségre abban a városban, ahol utoljára volt buletin-ed, és bejelented, hogy elvesztetted. Azt nem kell az orrukra kötni, hogy magyar állampolgár is vagy, mert akkor személyi igazolvány helyett útlevelet fognak csinálni neked, benne egy vízummal, hogy az állandó lakcímed nem románia területén van.

Előzmény: Törölt nick (1721)
marcsi8686 Creative Commons License 2011.06.09 0 0 1723

FIGYELEM!!! AKI SZERETNE GÖRÖGORSZÁGBAN DOLGOZNI, TUD ANGOLUL+MAGYARUL+ ROMÁNUL LEGALÁBB KÖZÉPSZINTEN (ANGOL HELYETT JÓ A GÖRÖG IS) ÉS 1-2 HÉTEN BELÜL TUDNA IS KEZDENI, AZ ÍRJON NEKEM TOVÁBBI INFOÉRT A gogh.maria@gmail.com E-MAIL CÍMRE! 
FIZETÉS €800-900


MARCSI

bábuvagy Creative Commons License 2011.05.21 0 0 1722

ha ide írsz, akkor van interneted, igaz? keresd meg a megfelelő hivatalt, és ott van az ügyfélfogadás ideje.

Előzmény: zitazi... (1712)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.02 0 0 1721

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérek tőletek,megpróbálom összefoglalni a gondomat!

Erdélyben születtem,és éltem 17 évet!19 éve áttelepültem Mo-ra,azóta Magyar állampolgár vagyok!A román állampolgárságról nem mondtam le,de semmilyen román iratom nincs:pl:személyi,útlevél!Áttelepüléskor a román anyakönyvi kivonatom megszünt,magyart kaptam,de maradt"emlékbe"egy román anyakönyvi kivonatról egy fénymásolatom!

Arra gondoltam a legközelebbi hazalátogatásomkor(szüleim Ro-ban élnek)csináltatnék kint egy román személyit!

A kérdésem hogy ebben az esetben mi a teendőm?

Gondolom előszőr a szüleim bejelentenek a lakásukba,nem?Azután lehet személyit intézni?Hol kell kezdenem az ügyintézést szerintetek,mennyi időbe telik,és mennyi pénzbe?

Köszönöm előre is annak aki segíteni tud!

Üdv:Betty2001

divab Creative Commons License 2011.03.27 0 0 1720

 Hali ! Attól , hogy román állampolgár vagy , még adnak magyarországon személyigazolványt " külföldi állampolgár részére " ! ..... csak azt nem tudom , hogy ahhoz letelepedési engedély is kell-e vagy elég a tartozkodási is . De szerintem egy próbát megér ! Be mégy a legközelebbi idegenrendészetre vagy okmányirodába és megmondják .....hátha :))

Előzmény: gabb001 (1719)
gabb001 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 1719

Szia   Letelepedési engedélyem az nincs  Munka vállalási meg Tartozkodásim van ,szerintem meg nem lehet kérni a személyit Magyart ,mivel ,hogy Román Állampolgár vagyok                                                                                                                                                   

Előzmény: divab (1718)
divab Creative Commons License 2011.03.27 0 0 1718

Szia ! 

Miért nem kérsz a magyar idegenrendészettől magyar személy igazolványt ? 

A határon személyigazolvánnyal vagy utlevéllel közlekedhetsz ! ( Egyébként ha román állampolgár vagy és magyarországon letelepedési engedélyel élsz , a magyar személyi igazolványt nem fogadják el a határon ! ) 

 

 

Előzmény: gabb001 (1716)
simp86 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 1717

szia szerintem nem tudsz személyi nélkül vissza jonni de szerintem 7-nap alatt elkészül az uj igazolványod,de ha van valaki ismerősöd akár előbb is.Remélem sikerül megoldani sok sikert hozzá .Amugy énis erdélyi székely vagyok még nincs meg a 2-ös állampolgárságom de már folyamatban van. majd ird meg mire jutsz.

 

   Üdv Peti

 

 

Előzmény: gabb001 (1716)
gabb001 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 1716

Sziasztok lenne egy problémám Román Állampolgár vagyok 7 éve élek Magyar Országon az lenne a problémám ,hogy nemsokára lefog járni a Személy igazolványom és arról már tudomást szereztem ,hogy  két hét az átfutási ideje csak az a probléma ,hogy a munkahelyemen nem tudnak haza engedni ennyi időre nincs valakinek valami ötlete ,hogy erre mi lenne gyorsabb ügy intézés ???????? Nem e tudja valaki ,hogy mindenféleképpen haza kell utaznom családi okok miatt csak az a gáz ,hogy hogy jövök vissza ?Van Munkavállalásim ,Magyar  vezetői engedélyem ,Állandó lakcím kártyám minden amire szükség van ahhoz ,hogy Magyarországon élhessek ,szerintetek vissza engednek e valamelyik igazolvánnyal a határon ?????????????Mielőbbi válaszaitokat előre is köszönöm

simp86 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 1715

Szia esetleg a szülőfalud nevét vagy olyan dolgrol ami közel áll hozzád vagy családodhoz,amugy én is székely vagyok.

amugy itt Magyarországon hol laksz melyik megyében remélem sikerül nevet találni majd ha meg van rákeresek ha elküldöd.

Előzmény: szénbuvár (1714)
szénbuvár Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1714

Sziasztok Egy kis segitséget kérnék már évek ota fesztiválokonn meg fix helyen faszénenn sült kürtőskalácsal foglalkozunk most jutottam odáig hogy honlapot csináltasak de nemtudom hogy milyen nevet adjak a mostani cégtáblánk erdélyi kürtőskalács de ez már foglalt amugy székely vagyok ilyen jellegü is jöhetne előre is köszönöm a segitséget

CsMGirl Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1713

Sziasztok!


Erdélyben, a Maros völgyében keresek olyan családot, aki nyáron néhány hétre befogadna. Cserébe szívesen segítek a ház körül, fát vágok, kertészkedem (az az egyik szakmám), főzök. Dédán és a környező Maros-menti településeken élő magyar családoknál lenne a legjobb. Ha ismertek olyat, ahol elkél a segítség, és el is tudnak szállásolni, kérlek jelezzétek.

zitazi... Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1712

Érdeklődni szeretnék.Szeptemberben váltam,házasságot szeretnék kötni Telekgerendáson magyar állampolgárral és azt mondták adjam nyilatkozatban Gyulán a konzulátuson a családi állapotomat.Az érdekelne hogy mikor van ügyfélfogadás ,hogy ne utazzak hiába és mennyibe kerül ez nekem. Tisztelettel : Zita.

Green Army Creative Commons License 2010.11.13 0 0 1711

anno, kb 4 éve a nagykövetségen adták ki a házassághoz a feleségemnek az igazolás, hogy hajadon, vagyis nem házas.

Előzmény: asdyke (1710)
asdyke Creative Commons License 2010.11.08 0 0 1710

Sziasztok fórumozok!

 

Valaki segítsen,mert megőrülök.....

Az a helyzet,hogy párommal babát várunk.Én román állampolgár vagyok ő pedig magyar állampolgár.

2 hete elmentünk az önkormányzathoz apasági nyilatkozatott tenni (mivel csak élettársak vagyunk),de ott a kis hölgy azt mondta,hogy

nem lehetséges ez mindaddig amíg én be nem szerzek egy igazolást arról,hogy én hajadon vagyok.Ennyit tudott erről mondani.Felhívtuk az erzsébeti anyakönyvi hivatalt ott azt mondták,hogy el kell menjünk a román nagykövetségre és ott saját felelősségre kell tennem egy nyilatkozatott,hogy valójában hajadon vagyok kint romániában.Utána beszéltünk közjegyzővel aki már mást mondott.

Beszéltünk a román nagykövetséggel is (persze csak románul szólalnak meg),ott azt mondták,hogy ki kell utaznom ezért a papírért,de 33 hetes terhes vagyok és nem utazhatok ilyen hosszú utra.Erre azt mondta,hogy írnom kell egy meghatalmazást amit hitelesíteni kell majd elküldeni egy kint élő rokonomnak ott lefordítatni,hogy ki tudja kérni a papírt ami igazolja,hogy én hajadon vagyok.És ha mindez megvan azt vissza küldik nekem és azt magyarosítani kell.

Ma a párom beszélt az egyik rokonával aki anyakönyvi hivatalban dolgozik és ő azt mondta,hogy kötelesek nekünk ezt a papírt kiadni a nagykövetségen.Nem tudjuk mit csináljunk.Mindenki mást mond,senki nem tud semmit.

Ha tudtuk volna,hogy ez így alakul előbb elkezdünk intézkedni.Másfél hónapom van hátra.És nem tudunk lépni.Ha nincs meg ez a papír a gyerekemet nem anyakönyveztetik.

Nagyon szépen kérek mindenkit aki tud segítsen.

Előre is köszönöm

 

Green Army Creative Commons License 2010.08.25 0 0 1709
magyar igazolványon a magyar állampolgárságot érted?

január 1-től gyorsítottan kaphatsz magyar állampolgárságot a kettős állampolgárságról szóló törvény alapján.
Előzmény: TortiSof (1708)
TortiSof Creative Commons License 2010.08.23 0 0 1708

Sziasztok.Nekem az lenne a kérdésem,  hogy megkaptam a reg.kártyát,és 2 héten belül megkapom a lakcimkártyát,ésutánnamilyen papirt kéne intéznem?hogyvégrelegyen majd egyszer magyar igazolványom..

köszönöm a válaszokat.:

Szép napot mindenkinek

TortiSof Creative Commons License 2010.08.15 0 0 1707

Sziasztok.de igen a honositást,illetve magyar személyit 5 év igazolt tartozkodás utánkérheted.Én itt vok 10 éve de nem kérhetenm,mert csak tavaly lettem elöször bejelentve mult héten csináltattam lreg.kártyát.ugyhogy onnantol számit az öt év.

 

szerintem,Én igy tudom,de lehet,hogggggy unio alatt változtak.

Sok sikert Mindenkinek,és Üdv

fd Creative Commons License 2009.11.02 0 0 1705
életvitelszerű= az év fele +1 nap.
ahol ennyit tölt, ott él életvitelszerűen (és ott adózik)
Előzmény: seke (1697)
EditVH Creative Commons License 2009.11.02 0 0 1704

Sziasztok!

Itt ezen a web oldalon / Erdély Edit Vendégház /megtalálod a követség címét.

http://www.editvendeghaz.ewk.hu/

 

Üdv

rejja1 Creative Commons License 2009.10.24 0 0 1703
Elindult Erdély első Kérdezz-Felelek közösségi weboldala, ahol bárki bármilyen témában kérdést tehet fel, vagy válaszolhat más kérdéseire. Keresel valamit és nem találod? Írd meg ide és hamarosan választ kapsz rá. Minden problémára van www.megoldas.ro
Szoom Creative Commons License 2009.09.14 0 0 1702
Britnie én bementem a bevándorlásiba igaz ennek már 2 éve de ott adtak egy EGT kártyát most ez helyettesíti a régi tartózkodásikat és megcsinálták ezt a kártyát és onnan automatikusan elküldték az adataimat a lakossági nyilvántartóba és rá egy hétre volt lakcím kártyám:)
Mondom ez két éve volt nem tudom változott-e remélem nem:)
Előzmény: Törölt nick (1698)
Szoom Creative Commons License 2009.09.14 0 0 1701
Sziasztok!
Vica köszönöm közbe már otthon voltam de az ég világon semmit nem tudtam intézni:(
Nos azt mondták h magyarországi címre esélyem sincs megcsináltatni hiába élek itt,ezért megcsinálják ottanira amihez szükség:az ottani önkotol papirra h ott születtem,a rendőrségtől egy befogadói nyilatkozatra apukámtól,meg "román"házassági levélre!
Kérdem én honnan vegyek elő román házasságit ha Magyarországon menetem férjhez?!:(
Na de hát ezt megoldják úgy h elveszik a magyar házasságit+kérik hitelesített fordítását+hiteles másolatot+személyi másolatot+születési másolatot és kitöltettek két nyilatkozatot ja és még kell a párom születésije is és mindezt röpke 2 hónap alatt elintézik beküldik Bukarestbe és át írják a magyar házasságimat románra Romániába a román házasságit fogom használni,Magyarországon meg a magyart ki van ez találva:P

Hát akkor kellett egy papír a román konzultól h engedélyezik a házasságot meg egy a magyar konzultól h befogadnak meg hát a személyi hiteles fordítása másra nem emlékszem!
Ezután meg mentem a bevándorlásiba és kaptam EGT kártyát meg lakcím kártyát:)

És Robertut köszönöm a segítséget neked is van a kislánynak személyi igazolványa ami 3 évre szol:)
És a gyereket ugy lehet átvinni apa nélkül na határon h ir apa egy engedélyt román illetve magyar nyelven és ezt két tanu aláirja:)
De hál istennek csak a személyiket nézték meg a határon és nem volt semmi gond!!:):):)
Előzmény: Vica1221 (1694)
szedlacsek2 Creative Commons License 2009.09.11 0 0 1700
Tud valaki valamilyen ösztöndíjlehetőséget, vagy bármilyen kiegészítő forrást Magyarországon tanuló 16 éves erdélyi diáklánynak? (A szülők Vásárhelyen, a leányka kollégiumban...)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.27 0 0 1699
bocsánat kis betüvel irtam a neved
elnézést
Előzmény: Green_Army (1696)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.27 0 0 1698
köszönöm green:)
bár az az igazság,hogy onnan elküldtek a tbhez,onnan meg vissza a bevándorlásihoz,ugyhogy minden hivatal mást mond sajna,és nm tudom hol kezdjem,de csütörtökön elmegyek a bevándorlásihoz,és megkérdezem hátha most nm küldenek máshova hanem mondanak is vmi normálisat:)
üdv.
Előzmény: Green_Army (1696)
seke Creative Commons License 2009.08.25 0 0 1697
Üdv mindenkinek!

Először is
Szeretném megköszönni a fórum hozzászólóinak segitségét az állampolgársági ügyekkel kapcsolatban.Megkaptuk mi is a családdal eggyütt 1 év 5 hónap volt.Meg is kaptuk az összes dokumentumot is,az anyakönyvi kivonatokat is 1 hónapon belül.

Jelenleg a következő a helyzet: Én itt dolgozom Magyarországon,feleségem Romániába (mivel ott talált munkát,ez tényleg igy van 2 év gyes után ott kellett visszamenjen,ezt mondjuk nem igy terveztem)

Itt bejelentett lakcimmel rendelkezünk,hetente ingázok haza vagy én vagy az asszony.Szabadságokat,leállásokat megoldjuk hogy eggyütt legyünk vagy itt vagy Romániában

Családi pótlék igénylést nyújtottam be a gyerek után itt Magyarországon.Egy mellékletet kell megküldenem az államkincstárnak amin nyilatkozom pl arról hogy feleségem hol él életvitelszerüen,illetve a gyerek. Na ez az amit nem igázán tudok eldönteni pl másfél évig itt laktak folyamatosan,február óta van igy a helyzet. Beírhatom azt hogy életvitelszerü helye Magyarország miközben Romániéba dolgozik,de itt is kb annyit van mint otthon.Az előzőleg kitöltött papirba beírtam hogy a román állam fizet jelenleg családi pótlékot(most mult 2,5 éves a gyerek tehát kb 3000 FT kap).

Valami olyasmit emlegettek hogy ezt fentebb intézik és a két állam megegyezésén mulik a dolog,az hogy hpl jár és mennyi.Azt nem tudom hogy a románról le kell mondani vagy ezt intézik ők.


Kérem ha valakinek van tapasztalata ezen a téren ossza meg velem is.


Köszönöm előre is

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!