Keresés

Részletes keresés

asciimo Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39228

Ez a takolmany regebben nem volt. Eleg lenne ehhez egy korlatot eszkabalni, es kesz.

 

Az autos gazlo a gyalogosokon nem segit. Azzal nem jarok jol, hogy a patak nem egy meter szeles, hanem 4 meter, es cserebe nem terdig er hanem bokaig.

Kemencen is van gazlo, de rögtön mellette egy nagyon komoly fahid is van.

 

Sajnos nem erinti a Kektura, es azt hiszem Pest megye, de a Börzsöny eszaki reszen a Rakottyas völgyben a P jelzesen, meg mellette a Pharomszog jelen, meg a Börzsönyi keken a Fekete-völgyben nagyon jol jönne egy ket bürü.

Csak mi lesz ezekkel arvizkor?

 

 

Tenyleg Güszi, mi lesz ezekkel a bürükkel arvizkor?

Előzmény: Törölt nick (39225)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39227

Más.

Picit nagyobb felbontásban a képek?

 

 

sebistvan

és

freemail

pont

hu

 

 

Előzmény: Törölt nick (39225)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39226

Nagyon köszönöm.

Azt hiszem, a két kép jól szemlélteti az állapotokat.

Emlékeim szerint az, ahol mi átkeltünk, az első képen a gázlótól kicsit balra volt, ott keskenyebb a patak, de sok víz esetén könnyen elmos bármit.

 

Feltételezem, hogy a képek nem jogvédettek, természetesen csatolonám a dokumentációhoz, hogy képet alkothassanak a döntéshozók az állapotokról.

 

Van képed esetleg arról az átkelésről is, ami a Perei-Gaja oldalágnál van?

Az sokkal romantikusabb, de ott még nem nagyon széles a víz.

Előzmény: Törölt nick (39225)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39225

Ez az átkelő amire gondolsz a Római-fürdő-Jásd szakaszon van, a Vadalmás malom előtt nem sokkal a Gaján, Jásd felé tartva.

Szerintem ott azért nincsen híd, mert az egy gázló autóknak, egy picit tovább Jásd felé úgy 30-40 méterrel találtunk egy hídnak látszó tárgyat aminek segítségével végül száraz lábbal "megúsztuk".

Ott lehetne csinálni egy "bürüt" vagy mit (Brücke?:-) )

 

Güszi, itt a fotó a helyről:

ez lenne a gázló, itt megy az útvonal

picit visszább Jásd felé volt valami tákolmány, ezen keltünk át, háttérben távolabb látszik a gázló is.

 

Előzmény: HEV (39202)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39224

Rajtam nem fog múlni, felvettem a pontot az általad mgadott koordinátákkal a listára.

 

Bakonynána, K, 2 kilométer, és az útvonalat a Gaja patak keresztezi.

Esetleg az átkelőhelyről fénykép?

Előzmény: jzp2107 (39221)
nagypapi Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39223

Ha lyól emlékszem, a kisvasút régi nyomvonalán (Kisbózsva és Füzérkomlós között) is van pár híd, ami elégg balesetveszélyes. Itt nem feltétlenül újak kellenek, lehet, hogy csak a régieket kellene felújítani. Ez is ér, Güszi?

Füzérkomlós felöl jövet az új kerékpárútról Füzér szélénél letérve (kb. N48.529929 E21.456619) szintén nincs híd a patakon, a tuhu térképen csak "patakátugrás" néven szerepel a hely.

Előzmény: jzp2107 (39221)
jzp2107 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39222

bocsánat, asciimo volt nem heyjoe

Előzmény: jzp2107 (39221)
jzp2107 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39221

a Heyjoe/HEV féle dolog tényleg szívás

Kisinas is majdnem fürdött

 

itt kell lennie: N47 16.401 E18 00.083

nagypapi Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39220

Valóban a Csóványos az Észak-Magyarország régió határa, de éppen Magyarkútnál pár kilométert visszakunkorodik az Út Pest megyébe (Közép-Magyarországra). Elvben tehát ez lehet, hogy éppen ki fog maradni (a "beavatkozási területet" elég szigorúan figyeli az illetékes EU-s Bizoccság), de azt hiszem, már az is bőven pozitívum, ha a többi 19 híd és esetleg 99 pihenő kiépül. :-)

Én a magam részéről ezeket a Kéktúra szempontjából sokkal fontosabbnak tartom, mint a galyai "turistaközpont" projektet. 

Előzmény: Güsziológus (39219)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39219

Tegnap azt mondták, hogy a Csóványos a határ.

Megumbuldáljuk:-))))

 

Nem állítom, hogy értem, de ha jól gondolom, van egy keret, és van az Észak-Magyarország, mely már "üzemel" (folyamatban van).

Ez a 470 millió, és erről kaptunk írásos dokumentációt.

 

Ez a címe a dokumentumnak:

Megvalósíthatósági Tanulmány

Az Országos Kéktúra (OKT) Észak-Magyarországi Régiót érintő gyalogos úthálózata, valamint a kapcsolódó szolgáltatások fejlesztése, a regionális túraútvonalak téradat alapú felmérése és nyilvántartási rendszerének kialakítása

 

A teljes projekt az OKK, ez a 2 milliárd, itt még vannak nyitott problémák.

Nem állítom, hogy szándékosan csöpögtetik az információkat, de az biztos, hogy sok ember dolgozik.

Mi (ahogy Hörpölin megfogalmazta, a bizoccság) vagyunk, mert az MTSZ létrehozta a Bizottságot, és úgy néz ki, keresi a helyét. Ha tudunk valami értékelhetőt letenni az asztalra, akkor kellünk, ha nem, akkor kézbe veszik a projekteket, oszt jónapot.

Előzmény: nagypapi (39217)
annyi baj legyen Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39218

Güszi, ajánlom a google docs használatát.
Könnyedén meg tudod osztani mással, akinek engedélyt adsz rá a megtekintésre, és nincs ilyen probléma, hogy az otthoni gépen maradnak a beillesztett fájlok.

Előzmény: Güsziológus (39216)
nagypapi Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39217

Magyarkút éppen Pest megye (Verőcéhez tartozik).

Tehát a "fejlesztésnél" kimarad, ezzel együtt szerintem az összeset (Pesttel, Vassal együtt) össze kellene gyűjteni, mert mégiscsak egy egészet alkot. Furcsa is, hogy Magyarkút nem jó, de tőle nyugatra haladva a Kéken Nógrád falu az jó, keletre meg minden jó, mert már Katalinpuszta is Nógrád megye.

Amúgy eddig úgy tudtam, hogy csak Észak-Mo jöhet szóba, akkor az egy másik projekt?

 

Előzmény: Güsziológus (39209)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39216

Köszönöm.

 

Már csak az a problémám, hogy ha kimásolom az XLS-t, akkor azokat a fájlokat is ki kell másolni az adathordozóra, melyekre hivatkozok a táblázatban.

Ez a halmaz egy alkönyvtárban lehetővé teszi, hogy az xls nézegetésével "párhuzamosan" a "döntéshozó" láthassa, hol lenne az ominózus objektum.

 

Már csak egy jól látható nyilat kell a képre "varázsolni", mert ha jól látom, az ablak kisebb, mint a benne lévő kép.

 

TECCIK:-)))

Előzmény: hörpölin (39214)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39215

OK, Nógrád, NY, 1 km, a pontos koordinátákat kiszámolom.

Megy ez:-))

 

Éjjel gondoltam arram hogy Irotánál is van egy rázós átkelés, de elvetettem az ötletet.

Előzmény: nagypapi (39211)
hörpölin Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39214

"Minden segítséget köszönök."

 

Excel2010-ben kattints az adott cellára (ha van benne információ), ezután a Beszúrás fülre kattintva megjelenik a kis földgömb a láncocskával. Arra kattintva kiválaszthatod a Sajátgépen, mire állítod a linket. Leokézva a cellában lévő szöveg linkké alakul. Ha a cella üres, akkor a link címe jelenik meg a cellában, ami esetleg kilóghat belőle.

 

Hajrá! :-D

Előzmény: Güsziológus (39209)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39213

Ez nem a Tibi bácsi 3 kivánsága műsor:-))))

Megnézem, hol van.

Kösz.

Előzmény: nagypapi (39211)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39212

Nekünk azt mondták, hogy nyilvános lesz, hol, mi valósult meg, és lesz lehetőség (felület) arra, hogy bejelentse az arra járó, hogy mit tapasztalt.

 

(Nálunk pl. a házban a gondokság készített egy táblázatot, ahol a takarítást végzőnek fel kell írnia mikor mit tett a tisztaság érdekében.

Mindenki láthatja, és ellenőrizheti az eredményt.)

 

Mivel a megvalósulási időszakot követően még 5 évig tart a "felügyelet", elvben van remény, hogy számon lehet kérni, miért nincs, ami a szerződés szerint van, kellene legyen.

 

Ettől függetlenül vannak kételyeim, hisz nagyon sok a "megfoghatatlan" jogcím, de legyünk optimisták!

Mást, sajnos jelenleg nem tehetünk.

Előzmény: annyi baj legyen (39208)
nagypapi Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39211

Én N47.904698 E19.030164 helyen is szeretnék hidat! :-)

Előzmény: Güsziológus (39209)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39210

Én magamra vettem, de nem éreztem bántónak:-))

Nekem fontos, hogy folyamatosan alakuljon az elképzelés, és úgy látom, most is sokak fantáziája beindult.

Majd írom maszekban, hol kéne szerintem, de azt hiszem Te elég rutinos vagy.

 

A patak völgyére speciel én is gondoltam:-)))

 

Emlékszel, legutóbb volt szó a kút tisztításról.

Lehet, hogy lesz ivóvíz a völgyben?

 

Vagy csak a legkisebb remény is remény?

Előzmény: hörpölin (39207)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39209

Na, akkor a "Te pontoddal" a "minta".

Azt hiszem, foglalkozási ártalalom, de szeretem kialakítani a kereteket, aztán feltölteni a táblázatot.

Ugyanakkor utálom is, hisz végső soron kulimunka, de hát a produktum a fontos, nem az, hogy én elképzelem, és berajzolom a térképen.

 

Így néz ki tehát a táblázat (részlet):

 

 

 

A "P" és a "V" oszlopban a % a koordiánáta, ahogy a TUHU térképén látom.

 

Ja azt elfelejtettem, hogy csinálok térkép-részletet is, ahol bejelölöm a pontot.

 

 

Azt hiszem, meg lehet csinálni, hogy a képeket belinkelni a táblázatba, de az én tudományom ezt jelenleg nem teszi lehetővé.

 

A térkép-részletek png formátummal megvannak egy alkönyvtárban.

Minden segítséget köszönök.

Előzmény: olahtamas- (39192)
annyi baj legyen Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39208

Örülök ezeknek az új híreknek, hogy ténylegesen alakul valami kézzelfogható, ami valóban a bakancsos turistáknak jó :)

hörpölin Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39207

Nem Rád gondoltam... :-)

 

Sajnos, ahogy látom, itt a legfőbb probléma a friss információk hiánya. Gyakorlatilag az utóbbi három évben végigjártam az OKT-t, mégsem hiszem, hogy naprakészek lennének róla az információim. De amit Güszi sem említett: tavasszal felmérik az egész OKT-t GPS-sel, addigra kellene a listákat megalkotni hidakról és pihenőkről, és akkor a helyszínelők pontositanák a koordinátákat.

Előzmény: Güsziológus (39206)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39206

"...nem vágok bele eszetlenül a melóba,..."

 

Én sem esztelenül vágtam bele, csak előbb írtam, aztán gondolkodtam:-)))

 

 

Előzmény: hörpölin (39203)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39205

Köszönöm a jelzést.

 

Mi, amikor első alkalommal, még 2002-ben együtt jártunk arra, egy pici "hídon" keltünk át, de amikor legközelebb arra jártunk, már egyensúlyozni kellett.

Azóta is változatlan a helyzet:-(((

Ez egy fontos pont.

 

Az én hibám, hogy nem listáztam a már ismert, neuralgikus pontokat, de ez közöttük van.

A másik a Torna patak völgyében van, itt kétszer is át kell kelni, Városlőd felől az első a veszélyesebb, különösen télen, és eső után.

 

Ahogy írtam, az Arka (Boldogkőváraljai) patak völgye adott.

Van még egy a "tarsolyomban", ez Sátoraljaújhely felől Makkoshotyka előtt van, mielőtt kiérünk az erdőből.

 

Volt még egy, az Ablánci malomnál, de valaki írta, hogy ott már van "normális" híd.

Még egyszer köszi, inkább többször, mint hogy kimaradjon egy fontos pont.

Előzmény: asciimo (39201)
nagypapi Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39204

"Mostanra már két hely jutott eszembe. Amire először gondoltam, az ez: N47.56677 E21.90206"

 

Ezen a szakaszon éppen együtt gyalogoltunk. Buzikapuszta és a Vámospércs-Nyírmártonfalva műút közötti szakaszon kerítésen kellett átmászkálnunk, a lekerített részen belül volt a híd.

Nem tudom, történt-e itt hivatalos útvonalmódosítás, mindenesetre ezt még tisztázni kellene a hídépítés előtt.

 

Ahol meg oláhtamásék úsztak, oda nem híd kell, hanem komp!

 

Az AK-n egyébként kevés olyan helyre emlékszem, ahol a patakmeder gondot okozott volna, de ez gondolom az Alföld vízrajzának következménye. Mindszentnél és Szarvasnál hiányzik egy-egy híd. :-)

Előzmény: Törölt nick (39200)
hörpölin Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39203

"Ha összejön 20 híd, és 100 pihenőhely (ez Hörpölin "asztala"), akkor már van kézzelfogható eredmény,"

 

Ahogy Güszi is írta, én vállaltam fel a pihenőhelyeket. Egyelőre az OKT mentén, mert ott mininum kéne 100 pihenőhely, egy részük esőházzal (bivakhellyel), másik részük egyszerű fapados, faasztalos. Arra gondoltam, hogy nem vágok bele eszetlenül a melóba, először a tuhu-ból és a saját emlékeimből merítve kilistázom a meglévő helyeket, akkor látszanak majd a "lyukak", ahová pihenőhely kellene. A lyukat azért tettem idézőjelbe, mert pl. a Cserhát is egy ilyen "lyuk". Meg az ettől csupán egy bötűvel különböző másik tájegységünk is! 

 

Tehát össze szeretném hozni a listát a húsvéti hétvégén, aztán akkor közszemlére bocsátanám és szabad lenne a vásár. Mindenki javasolhat, amit akar. Én majd összegyűjtöm és rendszerezem őket. A javaslatnak tartalmaznia kellene a földrajzi pozíciót és a hely leírását egy-két mondatban, amiről rá lehet ismerni a környékre. Pl.: az Arka-patak völgyében, az elhagyatottan álló régi vadászház megmentése bivakhelynek (ha lehet) és mellett 3 darab asztal 6 paddal összesen 18 fő részére. Valahogy így.

 

Asciimo:

Az ötleteléssel várjátok meg a jövő hét elejét és a listát. Én úgy gondolom, hogy nagyjából egymástól 4-5 kilométerre lehetne pihenőhelyeket tervezni, tehát kb. egy órai (gyalogos)járóföldre! Addig lehet gondolkodni! :-)

Előzmény: Güsziológus (39187)
HEV Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39202

A Római fürdő előtt van híd, a másik az viszont tényleg gond Jásd előtt, ott én is fürödtem már de a pontos helyét nem tudom.

 

 

Előzmény: asciimo (39201)
asciimo Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39201

Bakonynana, Romai furdo elött, a taborhelynel.

A Gaja felett at kell kelni az esohazhoz.

 

Hörpölin csinaltathatna oda pihenöt, Te pedig hidat.

 

Sokkal fontosabb, hogy amikor mesz tovabb Jasd fele a Romai furdotol, leersze egy volgybe. Itt par szaz meter mulva at kell menni a folyasirany szerinti jobb oldalra. Eddig 4szer voltam itt, mindig szivtam vele, keresztbedolt fakon egyensulyozva libegve keltem at jelentos idoveszteseggel. Volt amikor abszolut nem tudtam atmenni, mardtam a bal parton egeszen a regi malomig.

 

 

Előzmény: Güsziológus (39197)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39198

Igen, ahogy már írtam, OKK, azaz KÉK KÖR.

Kivétel Pest megye, és Vas megye (megfelelő régió)

 

Hol van az a hely (AK)?

Előzmény: Törölt nick (39193)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.26 0 0 39197

Jelenleg van egy "alap", melyet részben mások javasoltak, részben nekem ugrott be.

Még addig sem jutottam, hogy bevigyem a meglévő adatokat a táblázatba:-(((

 

Szeretnék nagyon alapos munkát végezni, azt hiszem, nem a mennyiség a lényeg.

Ettől függetlenül, ha megoldható egy kigyűjtés, miszerint vízfolyások keresztezése az OKK 2.400 kilométerén, akkor az nagyot lendítene a teljességen.

 

A produktum egy EXCEL tábla, település, távolság (irány), koordináták, esetleg a vízfolyás neve, ha van térkép részlet, esetleg kép a helyszínről.

 

Amúgy profinak tűnik a projekt, bár azt nem értem, hogy miért akkor kezdődik a szerintem érdemi munka, amikor már egy hónapja "ketyeg az óra", de ne legyünk rosszindulatúak, nézzük az eredményt!

Ha összejön 20 híd, és 100 pihenőhely (ez Hörpölin "asztala"), akkor már van kézzelfogható eredmény,

 

2 milliárdért mindez kissé drága, de nem én fizetem, EU-s pénz:-)))

 

Amiről még én tudok az egy pilot menedékház Galyatetőn.

Van egy sejtésem, hogy miért ott.

Valaki, aki "közel van a tűzhöz", úgy tudom, a közelben lakik. Igaz, régen is úgy volt, hogy azt az utcát aszfaltozták, ahol a polgármester (párttitkár) lakott.

Előzmény: olahtamas- (39192)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!