Keresés

Részletes keresés

Bundás86 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 8841
:)
Előzmény: Bundás86 (8840)
Bundás86 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 8840

Előzmény: Törölt nick (8839)
Bundás86 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 8838
Vagy ha nem kötekedésnek szántad, akkor vedd úgy, hogy nem írtam semmit!
Előzmény: Bundás86 (8837)
Bundás86 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 8837

Tápos Lajos!

 

1. a rádió már meg van csinálva, (ne kritizáld)

2. sosem volt a mikrofon kábel elszakadva (vadonat új) és már nem is recseg...hoppá!!!

 

ezt a térképes dolgot már amúgy is lezártuk...

Előzmény: Törölt nick (8836)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.08 0 0 8836
Színigazat írsz,Kedves Zebra2.De ne csodálkozz, egy ócska lesejtezett rádiótól,szakadt recsegős mikrofonzsinórral,2pont közé feszített drótdarabbal ez már DX!(Neki)
Előzmény: zebra2 (8816)
ajonas74 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 8835

Sziasztok!

 

Keresek egy olyan embert, aki hajlandó térítés ellenében egy családi ház tetejére (Budapest, XVI. ker. nyeregtető cseréppel) egy antennaárbócot építeni. Akkora kell, ami elbír egy wireless antennát. Ezen jönne a net egy szolgáltatótól. Csak olyan kolléga jelentkezzen, aki profin meg tudja csinálni, és nem rajtam akar meggazdagodni ;) Természetesen ez nem azt jelenti, hogy sajnálom a pénzt rá, csak elfogadható áron szeretném megoldani. Aki tudna segíteni, kérem dobjon egy mélt ajonas kukac freemail pont hu

 

Köszi szépen,

ajonas

Bundás86 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8834
Várj egy kicsit, fél percet!
Előzmény: Sigma2 (8833)
Sigma2 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8833
Én a kezdőoldal alatt nem hallok hangot,csak ha ráklikkelek a HANG-1-2-3-ra.
Előzmény: Bundás86 (8832)
Bundás86 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8832

Szia Sigma!

 

Ez a legjobb ötlet, amit ma hallottam! Csinálok egy olyan menüt is, hogy "ide már beszéltem" vagy valami hasonlót...és mehetnek a térképek. Tiszta lökött vagyok, hogy ez nekem nem jutott eszembe. Köszi a tippet!!

 

A kép pedig idén készült, kb 1 hónapos (de lehet nincs annyi)..méghozzá akkor, amikor DeTomasoval sikerült beszélnem...egy szombat este volt, tudom mert utána mentünk a haverokkal kocsmázni, és megünnepeltem a nagy sikert..de ez egy külön történet lenne :)))

Egyébként az a hó asszem aznap esett, és másnapra szinte mind el is olvadt...még skodri is irígykedett, hogy nálunk meg van hó, Miskolcon meg sehol semmi.

 

 

A hó meg tényleg jó kis hűtési módszer lenne... :)))))))))))))))))))))))))))

 

Fogom majd folytatni az oldalt, amint van szabad időm...

A hangot lehet hallani a kezdőoldal alatt?

Köszi a bíztatást!

 

 

Csákány!

Előzmény: Sigma2 (8831)
Sigma2 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8831
Üdv.Mindenkinek!Helló Bundás!Eddig is sejtettem,hogy megszállott vagy,de most már llátom is.iIde a lapodra nyomhatod a térképeket dx csucsdöntéseket aki kiváncsi itt úgy is megtalál,csak így tovább sok sikert.Az a kép biztos itt készűlt kerítésen belül?Én még havat az idén nem láttam,jó mert ha a hosszúra nyúlt periódus alkalmával felmelegszik a fégfok akkór csak egy marék hó a paci seggére és minden ok.
Előzmény: Bundás86 (8825)
Ádám73 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8830

Nekem 5 db * a jelszavam :)

Törölt nick Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8829

:-DDD

Nincs jobb dolga, mert amivel babrálhatna, az nem működik!

Az én jelszavam olyan mozaikszó, ami nem létezik. Tehát hiába pörget rá próbálkozásos módszerrel, bárhogy, az a szó nem létezik semmilyen szótárban.

Előzmény: zebra2 (8827)
Bundás86 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8828

Az újja száradna le az olyan ebernek, aki más felhasználónevével "babrál"!

Nincs jobb dolga????

 

Előzmény: zebra2 (8827)
zebra2 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8827

Kedves Ismeretlen!

Kisérletezgess bátran az elfelejtett jelszóemlékezetővel. A megerősítést kérő mailek nekem jönnek és amíg a mailboxomat fel nem töröd, addig semmit sem érsz el ezzel.

Magyarul: előbb a mailboxot törd fel, ha akarsz valamit a nickemmel. Kis butus. Vagy kérd itt szépen és megadom neked a jelszót.

Bundás86 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8826
Nem minden funkciója működik még...
Előzmény: Bundás86 (8825)
Bundás86 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8825

Véleményeket kérek!

 

www.bundasradio.fw.hu

Bundás86 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8824
Cső Ádám!
Előzmény: Ádám73 (8822)
enjoe Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8823
Kedves HG4I,
Köszönöm a kiigazítást! ennyivel is okosabb lettem, okosabbak lettünk...a késöbbiekben még mielött reagálnék bármire megpróbálom frissíteni ismereteimet, ahogy egy rádióamtőrtől ez elvárt és pontos adatokkal szolgálok. De valójában én nem vagyok rádióamatőr...nem is tudom miért, talán mert...
73 GB
"egy CB-s"
Előzmény: HG4I (8811)
Ádám73 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8822

Szevasztok!

 

A megfelelő impedanciaillesztés kicsi SWR-t eredmenyez,de ugyanakkor ne feledkezzunkmeg arrol hogy ez csak egy része a jo antennanak,hisz a kivant frekvencian kell hogy legyen a rezonanciafrekvenciaja.

Ezert jojatek az antennatervezes.Lehet hogy jo az swr,de nem a kivant ereteken van a rezofreki,rezonanciara hozod az antennat,elmehet a talponti impedancia stb.

Erre a szóra is erdemes rákeresni a "góglival ": antenna rezonanciafrekvenciája.

 

Pl itt egy irás: http://www.puskas.hu/r_tanfolyam/antennak_tapvonalak.pdf

 

Elég müszaki,de egy ket dolog megértéseben talan segit.

 

adam

Bundás86 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8821

OK!

 

Hátha találok valami jót még!

 

Tőled mindig tanulok valami jó hasonlatot! :-)))

Előzmény: Törölt nick (8820)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8820

Abszolút jó!

 

Ilyeneket keresgess, marha hasznos.

Látod is, hogy az 1:1 az mocskosul elméleti dolog, csak a tervezőasztalokon létezik.

1:3 értéknél pedig már a teljesítmény negyede verődik vissza az antennáról, tehát mindamellett, hogy a végfoknak ki kell préselnie magából az RF jelet, ami a veszteségek miatt némi hőfejlődéssel jár, mellette valószínüleg hővé "kell alakítania" a rossz "swr" (nem megfelelő rezonancia, vagy illesztettség) miatt a visszab.szott rf jelet is!

Ilyenkor a tranyók rövid úton elszállnak!

Most már a táblázat alapján látod, miért mondtuk, hogy tv antennával, dróttal, vagy "üres" végfokkal ne nyomkodd a rádiót!

Gondold el , egy antennahiba, kicsúszott csatlakozó, beázott tekercs, zárlatos, gányolt kábel, és az swr 1:végtelen, tehát nem tud kijönni a cucc!

Olyan, mint hasmenéssel budira szaladni, ráhuppanni, és elfelejteni letolni a gatyát. Nem jön ki a cucc..

Előzmény: Bundás86 (8819)
Bundás86 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8819
EZ..SWR
Előzmény: Bundás86 (8818)
Bundás86 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8818

Fiúk!

 

Ez a táblázat igazat mond?

Bundás86 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8817

Rendben van, értettem...elvégre itt én vagyok az újonc. Nyugodtan szólj rám máskor is, ha valmit nem jól csinálok! Életemben először most 2 hónapja fórumozok. (először hülyeségnek tartottam) 

Dehogy haragszom én rád, normálisan szóltál hozzám, normálisan is válaszolok.

Pont rád/rátok haragudnék????

Be van fejezve a térképes dolog...

 

:-)

 

 

Előzmény: zebra2 (8816)
zebra2 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8816

Tudom, hogy meg leszek köpködve. De.

Minden eggyes összeköttetésedet itt fogod dokumentálni térképpel, meg egyebekkel? Kérlek ne! Elhiszem, hogy neked az átbeszélt távolságok rekordnak tünnek, meg minden, de hidd el, legtöbben tudjuk, mire képesek ezek a rádiók, illetve ez a frekvencia. Az esetleg segítségre szorulók, viszont így hiába akarnak visszaolvasni technikai segítségért akár oldalakat, ha mindenütt a te térképeid virítanak. Ilyen komoly távolságokkal, mint 20-30 km. Hidd el, egy bármilyen tetőantenna felszerelése után ezek a távolságok majd neked is nevetségesnek fognak tünni. Tényleg ne haragudj. Sem irígy nem vagyok rád, sem bajom nincsen veled. Egyszerűen ezek a dolgok szerintem 1-2 alkalom után már csak a fórum áttekinhetetlenségét fokozzák. Remélem nincs harag?

Persze az is igaz, hogy én meg nem vagyok itt senki, hogy neked dirigáljak. Ezért is csak kérlek, hogy fegyelmezettebbenn fórumozgass és gondolj másokra is.

Tisztelettel: zebra

Előzmény: Bundás86 (8814)
Bundás86 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8815

XANTI BÁCSI!

 

Most jöttem a postáról, elküldtem amit el kellett! Azt mondták, hogy valószínűleg pénteken lesz ott!

 

Majd tessék már megírni, ha megérkezett jó?

Bundás86 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8814
M T
Előzmény: Bundás86 (8813)
Bundás86 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8813

:)))

 

11 óra óta nem esik itt az eső! :-)

 

Most jöttem be a hátsó udvarról...leteszteltem a PACIT!

 

ZSÍR NAGYON!!!

 

Nagyjából addig tudtam elszólni, ameddig azelőtt..egy két ismerős arc csak csodálkozott, hogy ezelőtt nem ilyen handom volt..és elmeséltem, hogy a "ló" Budapesten járt világot, -illetve Xanti bácsit- látni! :-)

Azt mondták, hogy fas*a lett!

 

Egy kamionos panaszkodott, hogy milyen kis vékony hangom van, de azt mondtam neki, hogy használja a bal kezét, és csavarjon egy kicsit a kláriján...egy kicsit meg is sértődött, de utána gyorsan kibékültünk. :-)

 

De ez már most történt vagy 15 perce, és szerintem már a rádió is fázott + én is...csak 5 fok van odakint....

 

DeTomaso! Sikerült USB K 40-en beszélnem Pistabácsival, üdvözöl téged is meg Sziszit is!

Érdeklődött, hogy hogy szuperál a LINCOLN nálatok....

Szeretne majd valmikor beszélni Veled, ha sikerül összefutni valamelyik 40-en...

Azt is mondta,hogy az esti órákban megint rádióközelben lesz majd....

HG4I Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8812
Szia!

Jogszabályba ütközne.
A civil Tetra számára egyébként is máshol (nálunk 420 MHz, másutt 800 MHz) környékén van kijelölt sáv.
A készenléti és a civil rádiórendszereket sehol sem keverik, nem is szabad.

üdv.
Előzmény: té.bé (8810)
HG4I Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8811
Kedves rádiós kolléga!

Úgy vélem több ponton kiegészítésre szorulnak ismereteid a TETRAról.

1. A TETRA az NEM GSM. Ez két külön szabvány (működési protokol), egymással semmiben sem kompatibilis. Most és itt erről röviden csak ennyit.

2. A hozzá szükséges rádió teljesen "spéci" - ahogyan te mondod. Nem normál mobil telefon. Egyáltalán nem ... Ismét csak röviden: ez a készülék CSOPORTkommunikációra alkalmas, félduplex rendszerű adóvevő, tehát van PTT-je! Ezen kívül alkalmas közvetlen (átjátszó, más néven: bázisállomás) nélküli üzemre is (DMO mód), hasonlóan, mint egy hagyományos kézi URH adóvevő. Ugyebár ezekre a GSM rendszerű telefonok alkalmatlanok....


3. Az általad említett frekvenciasáv sem pontos. A kijelölt sáv 380-400 MHz, a valós működési sáv ennél szűkebb: 380-385 és 390-395 MHz közötti (up és down linkek).
A régebbi NMT 450-470 között "járt".... Utána nézhetsz az FNFT-ben (nyilvános!) az NHH honlapján.

4. Így aztán a megszűnt rendszert sem GSM-mé alakították...., hanem...


Kérlek, ne légből kapott híresztelésekre adj - de főleg ne add tovább a köz számára, mielőtt utána nem jársz...

üdv.
Előzmény: enjoe (8802)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!