Keresés

Részletes keresés

Nelson71 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 14089

Igen az a motorszűrő. 2-féle érhető el: normál és szénszűrő. 3.5 literes a zöld kupakos porzsák.

Könnyen kezelhető, de aki egész eddigi életében padlóporszit használt (mint én is) annak kell némi megszokás, de úgy a harmadik, negyedik használat után már természetes a használata.

Padlófej nélkül csak 4.5 kg, tehát nem különösebben nehéz. Puha görgőkön könnyen gurul padlón, szőnyegen meg szinte viszi magától a motoros hengerkefe. :) Álló porszik terén a könnyebb gépek közé tartozik, nyilván egy lakásban egy nagyobb, bumpszli gép kevésbé praktikus.

Légszállítás: 50l/sec.

Szívóerő: 225 mbar.

Előzmény: Norbyd (14088)
Norbyd Creative Commons License 2015.04.24 0 0 14088

Üdv!  köszi a fotót! Az a hálós belső rész is szűrő, a gép belsejében? Akkora a belseje, mint egy mikro sütő:-D ötletes a bilincses biztosító is benne. A zöld kupakos a porzsák? Az mekkora ürtartalmú? Így fentről nem tudom meg saccolni. Tényleg milyen súlya van ezeknek a gépeknek?   Mármint nem csak a tényleges adatokra vagyok kíváncsi, hanem inkább, hogy ti mit gondoltok, tapasztaltok a  kezelhetőségéről a méretéből kifolyólag.

Üdv! Norbi

Előzmény: Nelson71 (14085)
Nelson71 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 14087

Mivel önmagában megálló kivitel, ezért egyszerűen csak érte nyúlunk és használjuk is, napi szinten, vagy akár naponta 2X-is, már csak a gyerekek miatt is. Szép, lakkozott műanyag ház, ami hátrány is lehet, mert jobban kell vigyázni rá. A legszembetűnőbb része a "ruhája". Ez a cserélhető (akár tetszőleges színekre) S-class szűrő, ami körbeveszi az egész testet, és 1648 cm2-es szűrőfelületű. Mindenhova könnyen bemanőverezhető, nem kell pórázon magam után húzni. Az oldalán van egy kényelmes fogantyú, így könnyen tudom az autót kitakarítani vele, olyannyira, hogy előtte akartam egy Black & Decker autós porszit is venni, mivel a Samuval azelőtt elég körülményes volt az autó takarítása, a Sebo beszerzésével okafogyottá vált a Blecki beszerzése. A fogantyú állítható, így testmagassághoz igazítható. Ide rászerelhető egy tartófül (jár hozzá), amire 2 tartozék tehető és egyszerűen elérhető használat közben.

A flexibilis cső levehető, ilyenkor "kézi" porszívóként működik, ez praktikusan az oldalsó fogantyúba pattintható.

Sajnos csak a hengerkefés fejjel képes megállni, talán ez az egy hátrány, ami említésre érdemes.

Az hogy valakinek tetszenek-e az álló porszívók, vagy tetszik-e konkrétan ez a típus, pusztán szubjektív kérdés...

A franciaágy alá is könnyedén befér. De ezekre a nehezen hozzáférhető helyekre nálunk az iRobot megy.

 

 

Előzmény: Norbyd (14084)
dum-dum Creative Commons License 2015.04.24 0 0 14086

Kb. két éve vettük a Samsung SC4135, ciklonos gépünket. Kifogástalanul működött, jól szívott (320 W szívóerő), feleségem legjobb gépe, - volt eddig. Az előbb valami nagyon pocsék szagokat kezdett eregetni, alja, miközben dolgozott vigan. Gondolom, a motornál igen forró az alja, - de nincs összehasonlítási alapom, mert eddig nem tapogadtam, hogy milyen meleg működés közben..........

 

Mit gondoltok, ha pl. menetzárlatos, lehet ezeket a motorokat tekercseltetni, vagy új motor kell bele? (Megnéztem, az új motor 18 ezer Ft, az új gép meg13-16 ezer, ha van még.) 

Nelson71 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 14085

Szia.

Pár képet teszek be. Nyitott fedélnél látszik mennyire tiszta a belső fedél és tulajdonképp a belső rész is. (Nem töröltem át, így ahogy van kinyitottam fotózásra.) A porzsák olyan anyagból van, hogy megköti a port, (a porzsák belsejéhez vonzza), nyugodtan ki lehet nyitni közvetlenül porszívózás után is, semmi nem száll belőle. Cserekor értelemszerűen persze rá kell tenni a kupakot és már mehet is a kukába, gyors, tiszta, egyszerű. Motorszűrő csere is 3 másodperc. Az S-class már más tészta. Ott nekem is youtubeon kellett megnéznem, hogy kell szétszedni. Eddig egyszer szedtem szét, mivel 3 havonta célszerű áttörölni, évente, másfél évente cserélni.

 

 

 

 

Előzmény: Norbyd (14083)
Norbyd Creative Commons License 2015.04.24 0 0 14084

Tényleg! Akartam kérdezni, hogy vettél észre olyat ezzel az álló géppel kapcsolatosan, amire azt mondanád, hogy  körülményes használni? Én Pl olyanra gondolnék mint egy autó takarítára, vagy portalanítás lakáson belül. Stb

Előzmény: Nelson71 (14082)
Norbyd Creative Commons License 2015.04.24 0 0 14083

Üdv! Én olvastam, és te? A legutolsó pár hozzászólásod nem épp ezt bizonyította... Feltéve ha emlékszel rá, hogy mit írtál.. Témát lezárva tekintem, inkább arról írj, hogy milyen az új szerzeményed. Tudnál olyan fotót amikor szétszeded takarítás miatt? Az érdekelt volna, hogy hol csatlakozik a gép a kiszedhető résznél, amikor porzsákot cserélsz. Pontosabban a légmentes lezárása érdekelt volna. Köszi!

. Üdv!

Előzmény: Nelson71 (14082)
Nelson71 Creative Commons License 2015.04.23 0 0 14082

Feltéve, ha olvasod...

Milyen 15ezerszer ugyanaz? Idejön valaki segítséget kérni, nem feltétlen nyálazza át elejétől a topikot. Valószínű sajnálja rá azt a pár hetet, hogy utánaolvasson a témának, külföldi fórumokat, teszteket böngésszen. Nem egy nagy dolog képbe kerülni, nem atomfizikáról van szó...

A dolog valahonnan onnantól indult, hogy a delikvens 40-50 ezres sávban keresett porszívót. Ajánlottam neki egyet, erre jön a kontra, hogy a 76 (!) decibel túl hangos, akkor már inkább Miele. Az nem zavarta, hogy 50 ezerért - amennyiért én ajánlottam a Sebot - az összes Miele jóval hangosabb, és a 60 ezer forintos ársávig sincs jobb, nem beszélve arról, hogy a padlóporszívójuk 73 db és szintén 50 e. Nekem nem tisztem és nem is akarok a Sebonak vásárlókat szerezni, mivel azonban a mai ipari selejtek világában korrekt minőséget képvisel, és a hazai piacon talán egyedülálló módon kínál álló típusokat is, ezért merem ajánlani. Aztán jön a másik, hogy a C porkibocsátási osztály hú meg há, majd fogja a szőnyeget és lemegy kiporolni, aminek a pormérésére nemhogy a C betű, hanem a komplett abc nem lenne elég, mert olyan port nyel közbe. És úgy, hogy lehet életében sem használt hengerkefés porszívót, ami gyakorlatilag mechanikus úton kiporolja a szőnyeget.

Lentebb írja a fórumozó, hogy nem győzte meg a Miele energiacímkéjén lévő hatékonysági mutatók. Múltkorában az egyik fórumtárstól kérdeztem miután megvette a Mielét, hogy akkor kötött némi kompromisszumot a halkabb készülékkel, erre világsértődés lett a vége.

 

Előzmény: Norbyd (14080)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.22 0 0 14081

Szedd ki, kompresszorral fújd ki. Ha külön hűtése van (takarítógépeknél, vizes porszívóknál) akkor a portól semmi baja nem lett, ha átáramló hűtéses visítós szar, akkor egy picit lehet, hogy került oda is ahova nem kéne, de fújkáld ki és jó lesz.

Előzmény: Törölt nick (14079)
Norbyd Creative Commons License 2015.04.22 0 0 14080

Nagyon szívesen, remélem van amit hasznosítani lehet otthon:-D. Én is köszönöm az építő jellegű kritikát.  Én legalább nem ugyan azt szajkózó 15.000-szer. Mellesleg még mindig hasznosabb, mint a szájkaraté, vagyis klaviatúra bunyó, ami inkább el kedvtelenít attól, hogy az előbb általam leírtakhoz képest értelmesebbet írjak. Ízlések, és pofonkák.. Ezredszer is ugyan az a vége. Nézet, ízlés, pénz, és alapvető gondolkodás  beli különbség került porondra, és most is ugyan az a vége. Nézet különbség, ami természetes és az ég világon nincs is vele gond, ráadásul ugyan az a vége, tisztaság, csak másképp jutunk el a célig.  Szóval ehhez képest, az én vidító hozzászólásom, üde színfolt a gyilkos poratkák, és szőnyegek között.  :-D

Előzmény: Nelson71 (14075)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.22 0 0 14079

Üdvözletem,

nem tudja valaki, hogy a porszívómotort ki lehet-e tisztitani?

Véletlenül szürő nélkül volt használva.

És milyen anyaggal?

 

nmoncs55 Creative Commons License 2015.04.22 0 1 14078

segítséget szeretnék kérni, porszívót keresek, már napok óta több információt, véleményt hallottam,olvastam de nem sikerül döntésre jutnom. Lakásba lenne, viszonylag sok padlófelület, kevés szőnyeg, de gyakori használat. Porzsákost szeretnék és kb. 60ezer forint lenne rá. Alapvetően a Miele C2 Complete típust nézegettem, de a szőnyeg és padlótisztítási hatékonyság mutatók nem annyira meggyőzőek. Nem vagyok nagy szakértő, fontos ez a mutató egyáltalán? Érdemes inkább ebben a kategóriában inkább egy kicsit olcsóbb gépet választani, -aminek jobbak a mutatói (pl.: Bosch, Electrolux, Samsung) - vagy ha miele akkor annak a drágább változatai?

 

 

apci500 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 14077

Előzmény: Nelson71 (14076)
Nelson71 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 14076

"(megjegyzem sosem volt padlószőnyegünk és takarítani sem nagyon szokott a családból senki, aki takarít az meg gondolom nem allergiás, bár még sosem kérdeztem)"

 

Akkor talán topikot tévesztettél?

Előzmény: apci500 (14073)
Nelson71 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 14075

Nagyon értelmes hozzászólás volt köszönjük.

Előzmény: Norbyd (14074)
Norbyd Creative Commons License 2015.04.22 0 0 14074

Szerintem a legjobb az atkák, szőnyegek, por ellen,  egy gránát. Csak senki ne legyen a közelben, meg sajna sokkal nagyobb disznóólat hagy maga után, mint ami volt, de tuti odabasz a szőnyeg szálai közötti kis mocskoknak.  Meg a festéssel sem lesz gond, sőt a portalanítást is megoldja. Nem lesz hol portalanítani. Szívesen ki is próbálnám ha ezek után, nem zavargálnának,  a tik tak tek-es darth veder vadászó csipet csapat. Tiszteletem mindenkinek:-D

apci500 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 14073

Köszi a tanácsot, fontolóra veszem. Ha esetleg jut eszedbe még ennél is jobb akkor ne tartsd vissza!

 

(megjegyzem sosem volt padlószőnyegünk és takarítani sem nagyon szokott a családból senki, aki takarít az meg gondolom nem allergiás, bár még sosem kérdeztem)

Előzmény: Nelson71 (14072)
Nelson71 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 14072

Spórolj a maszkra inkább.

A padlószőnyeget is szedd fel hetente. Megérdemled.

Előzmény: apci500 (14071)
apci500 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 14071

Szállnak. Ja.

Előzmény: Nelson71 (14070)
Nelson71 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 14070

Egy ruhaanyagból eleve szállnak az elemi szálak, pölyhök, mittudomén mik. Még egy frissen mosottból is.

Előzmény: apci500 (14069)
apci500 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 14069

Persze lehet oldalazni, de az eredeti kérdés a technikák hatékonysága volt. Egyébként meg vegyen maszkot a megspórolt motoros kefe árából.

Előzmény: Nelson71 (14068)
Nelson71 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 14068

"A poroló még jobb."

Allergiásnak remek lehet... :)

Előzmény: apci500 (14067)
apci500 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 14067

Nyilván szőnyegfüggő is a dolog. Vékony szőnyegen könnyebben átszívja a port mint vastagon. A motoros kefe jó dolog. A poroló még jobb. Sajnos időigényes. 

Előzmény: Nelson71 (14066)
Nelson71 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 14066

Ha lesz kedvem - hát nincs sok hozzá - majd veszem a fáradtságot és kiviszem próbaképp kiporolni a gyerekszoba szőnyegét. Viszont egy biztos. Eddig amikor a szőnyegen játszottam a gyerekkel, éreztem a szőnyeg porszagát. Mindegy, hogy épp előtte nap porsziztunk a Samsunggal vagy sem.

Az új porszívóval pedig szőnyeg illata lett a szőnyegnek, anélkül, hogy bármiféle tisztítóport vagy egyéb tisztítószert használtam volna. És még csak nem is arról szólt a dolog, hogy fél órákat porsziztuk. Még ránézésre is "megújult" a szőnyeg. Tény viszont, hogy csak 5 cm-es szálhosszúságig képes kezelni.

Porszívózás után fel szoktam tekerni a szőnyeget, hogy alatta felporszívózzunk és felmossunk, gyakorlatilag nincs alatta por, tehát szerintem meglehetősen hatékonyan működik. Sőt. Olyannyira, hogy felmerült bennünk a gondolat, esetleg szőnyegpadlóra cseréljük a szőnyeget, pedig én eddig (is) szőnyegellenes voltam, pont amiatt, hogy ki kell porolni, meg hiába porszívózzuk stb...

Előzmény: apci500 (14065)
apci500 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 14065

Igazad van! De utána is porzik még a porolón! 

Ha valakit érdekel egy Elux motoros fej, akkor tesztelheti :-)

Előzmény: Nelson71 (14064)
Nelson71 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 14064

Erre találták ki a nevesebb gyártók a motoros hengerkefét. Meglepően jó hatásfokkal képesek dolgozni.

Előzmény: Törölt nick (14058)
apci500 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 14063

Ja bocs! Kerestem a logikát a korábbi hozzászólásodban. Na itt szúrtam el! Még egyszer elnézést!

Előzmény: Törölt nick (14062)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.20 0 0 14062

Nem azt írtam ,hogy jobb. Igen Nilfiskem van.

De akkor nem adok ki 300ezret egy porszívóra  ha ugyanúgy kell takarítanom.

Bnőméknek is lux van de nem fogott meg. A nilfisk ipari több cuccot felszívott mint a lux. Ez tapasztalat nem pedig csak levegőbe beszélek.

Lehet  a lux nem enged ki annyi port mint a nilfisk de egyenlőre a nilfisk nél sem érzem ,hogy  porol kifele.

Persze lehet ha  rámérnék akkor nyerne a lux de a nifiskhez is van rengeted szűrő. Én az alappal használom 

Előzmény: apci500 (14061)
apci500 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 14061

Azt mondod a porolás hatékonyabb mint a Lux. Ez evidens számomra. Sőt szerintem nem csak szőnyegre, de matracra is igaz. De ebből hogyan jött ki számodra, hogy a Nilfisked jobb mint a Lux? Nilfis porolód van :-) ?

Előzmény: Törölt nick (14058)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.19 0 0 14060

Szükség lenne kocsiban is használni az orrszívó porszívót. (orrszi porszi, aki ismeri tudja mi az) Valaki próbálta már az autóporszívóval? Működne vele? A rendes porszívón nem a teljes vákuummal megy, van benne falslevegő beszívása. Ebből gondolnám, hogy ha ezeknek gyengébb is jóval a teljesítményük, ha fixen rajta van, falslevegő-beszívás nélkül működne vele. (És akkor a lakásban is jó lenne, mert nem kell mindig előpakolni, zajongani, port felverni a rendes porszívóval)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!