Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 0 0 13442

MR képek ritkán kerülnek fel és ha igen, azt már látta szakorvos és véleményezte. Jelen esetben is ez történt, már megjárta vele a reumatológiát.Tehát nem mi láttuk először.

 

A radiológiai szöveges leírás felrakása gyakoribb, az pedig csak arról szól, hogy mit írt le a radiológus.

Ha ki van szakadva egy sérv, akkor az ott le van írva latinul, ott nem lehet nagy tévedés, ha valaki ezt csak lefordítja.

 

Ha jól működne az EÜ.,ha nem lenne ilyen piszok lassú a diagnosztika....... , akkor valószínüleg nem lennének ilyen fórumok, nem kutakodnák, hanem rábíznánk magunkat a szakmára.

 

Amíg ez nem történik meg kénytelenek vagyunk magunkra támaszkodni.

 

Előzmény: kheiron (13439)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.06 0 0 13441

Szia.!

 

Én két hete vagyok túl C.V. discectomia + cage + csavarok műtéten. Gyógytornász jár hozzám. Nekem még fáj a gerincem és sokat zsibbadok is. Kezem, arcom zsibbad sokat és fáj a vállam de nagyon. Már neurológusomat is kérdeztem a zsibbadásról és ő is megnyugtatott. Azonban ha olyan ember mondja aki átélte és átéli az nagyon hiteles számomra.

Te mikor kezdtél dolgozni műtét után? Gallért meddig hordtad? Nekem 6 hetet mondtak gallérra és 8 hetet táppénzre. megköszönném ha megosztanád velem tapasztalataidat.

 

Annyi még hogy nekem az idegsebész műtét után csináltatott rtg felvételt hogy az implantátum és a megemelt csigolya jól állnak-e. Azonban ő maga nézte meg a felvételt mert látni akarta saját szemével hogy mit csinált:-)

Műtét előtt is az MR felvételemet nézve magyarázta el hogy mit látunk, hol van a kiszakadt sérv, hol vannak kiboltosulások és csontkinövések és hogy miért kell SOS műteni. Műtét után az rtg felvételen mutatta meg nekem az újra jó alakú nyaki gerincemet és hogy miket tett bele. hálás vagyok érte mert így jobban megértettem a miérteket.

Előzmény: danekadoki (13433)
portug Creative Commons License 2016.02.06 0 0 13440

Köszi a sétaötletet! Egy kicsi ropogás mintha néha nekem is lenne, de az a terv, hogy lassan csökkentem majd a lógást....Akkor az természetes, hogy a fájdalom tűnik el s a zsibbadás még marad?

Előzmény: 1323333 (13435)
kheiron Creative Commons License 2016.02.06 0 0 13439

Félreértés ne essék - nem arról van szó, hogy gyógytornát meg efféléket javasoltok egymásnak, meg hogy kinek melyik nyújtóeszköz vált be, hanem arról, hogy téves diagnózisok röpködnek, pláne egy meglehetősen egyértelmű kép alapján.

 

A jogi izék meg tudom, hogy rosszul hangzanak, de volt már itt az index fórumon relatíve nagy összegű kártérítés megítélésével végződő per, és azt bizony egyszerűbb elkerülni megfelelő önmérséklet tanúsításával.

Előzmény: Törölt nick (13436)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.05 0 0 13438

Gratula! Ez óriási javulás, hisz néhány hete csak a kertedben sétálgattál fájdalomtól elgyötörten.......

Előzmény: portug (13432)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.05 0 0 13437

És tedd hozzá, hogy a lábtünetedre a szakma, a "nagytudású doktor", a magnézium szedését javasolta.

 

Előzmény: danekadoki (13433)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.05 0 0 13436

Igazán nem tudom miért vársz el szakmai tudást egy olyan fórumon, ahol gerincproblémával küzdő emberek beszélik meg a nyavajáikat.Hidd el, az itt lévő emberek sokkal többet tudnak a gerincről, mint a nagy átlag, mert kénytelenek kutakodni. Miért?

Mert az egészségügy impotens!

 

Nem tudatlanok vagyunk, csak nyilván más szakmában képeztük magunkat.

Lassan már nem merem leírni köznyelven, hogy meszesedés, mert attól tartok lecseszel és kioktatsz a spondylosis mibenlétéről.

 

Örülünk a szakmai segítségnek, de a jogi következményekkel való fenyegetés nem valami barátságos dolog. 😕

 

 

Előzmény: kheiron (13434)
1323333 Creative Commons License 2016.02.05 0 0 13435

Hajrá!!Nekem is ezek hatottak! A lógást egy idő után elhagytam mert kezdtem ropogni.Csak tanács a séták távját próbáld növelni.Pl.1. Honapig 2 km.aztán 2,5 stb.Ha megy az 5 km.akkor alakulsz.Meg az erősítést ne csak hátizomra hanem az pl.comb,fenék,,vádli.arányosan.Nehogy most meg az izomegyensúly boruljon fel.Gyógytornász tanácsolta nekem is.A zsibbadasrol annyit hogy nekem 1,5 éve vannak gondjaim.de nyujtott lábval fekve a talpam még mindig bizsereg. .

Előzmény: portug (13432)
kheiron Creative Commons License 2016.02.05 0 0 13434

"Itt segítünk egymásnak a tapasztalatunkkal,meg  segítőkészséggel"

 

Én meg a szakmai ismereteimmel, ha erre járok néha.

Előzmény: danekadoki (13433)
danekadoki Creative Commons License 2016.02.05 0 0 13433

Ez itt nem egy szakmai fórum,ne beszélj itt tudatlanságról.Lehet hogy te vagy tudatlan.Itt segítünk egymásnak a tapasztalatunkkal,meg 

segítőkészséggel.Amúgy nekem pont ilyen MR képem volt kiszakadt sérv nyomta a gerincvelőt kéz zsibbadást ill. gyengeséget+járási nehézséget okozva.Műtét után most is zsibbad,pedig majdnem 2 évvel ezelőtt volt.Ha sokáig nyomta vagy nyomja a gerincvelőt elhalt részek keletkeznek aminek gyógyulása nagyon hosszú ideig tart,vagy talán soha.Nem lehet tudni meddig javul,ha javul.

Előzmény: kheiron (13430)
portug Creative Commons License 2016.02.05 0 0 13432

Nagyszerű! Akkor tényleg türelem, s most, hogy orvos mondja, szerencsére ez már nemcsak üres szó!!!!

Olvaslak benneteket, de műtét előtt - műtét után ügyben sem tudásom, sem tapasztalatom....Én továbbra is a tornázás fázisában. Sokat javultam, pl. a munkaidőt már gond nélkül le tudom dolgozni, s a már kisebb - nagyobb távokat egyedül is meg merek tenni, max. zsibbad kicsit, de a fájdalom már nincs. A múltkor hazasétáltam a buszállomásról, ez 2 km., szeptember óta ez először sikerült, hihetetlen nagy élmény volt!!!Bene féle dekompresszió, McKenzie, erősítő gyakorlatok, 10 perc lógás - úgy tűnik, nekem ez a combo bejön.....De hát még sok idő kell , azt látom. Pl. így pénteken, munkahét végén azért fájdogál kicsit......Én és a sérvem így.....

Előzmény: Adrienm79 (13428)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13431

Látod mennyit ér a szakember véleménye?

Amíg csak mi mondtuk nem nyugodtál meg.☺

 

Előzmény: Adrienm79 (13428)
kheiron Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13430

A kiszakadt sérv nagyon sokszor műtéti indok, tehát ha valaki azt olvassa, amit te írtál, akkor nagy eséllyel beleáll a frász, hogy úristen, lehet, hogy holnap kellene operálni, mielőtt megbénulok?

 

Egy csomó lelki terhet teszel tudatlanságodban egy másik emberre, de láthatólag még ezzel sem voltál tisztában.

 

 

Előzmény: Adrienm79 (13425)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13429

Én azt szeretem, ha elolvassák a radiológus véleményét, mert úgye a sebészet az egy teljesen más szakma. Azt nem bánom, ha a sebész is megnézi, de......

 

Én, mint hozzá nem értő pl.nem láttam kiszakadt sérvet az ötös porckorongodnál, csak egy  nagy sérvet. Szerencsére nem nekem kell látnom.

 

Előzmény: Adrienm79 (13426)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13428

Voltam neurulógusnál.  Megkérdeztem a zsibbadásról.  Megnyugodtam mert azt mondta műtét után hónapokig is fennállhat. 

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13427

Két mr birtokában (nyak és kéz) csak lesz orvos, aki eldönti mi az ok.Van jó néhány neurológiai vizsgálat is.

Az egyik ismerősömnek is kéztünetei voltak, megnézték a nyaki gerincét. Nem az  volt az ok.

Alagút szindrómával megműtötték.

Persze neki könnyű dolga volt, mert a Prof.Repa a gyerekkori barátja.

Nincs is más tüneted, mint a kézfájdalom?

Előzmény: Andi421 (13423)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13426

Igen Brigi. A neurológusom és az idegsebészem sem olvasta el az mr leletet. Az idegsebész egyből rakta a cd-t és ő nézte és az alapján műtött engem . Én pedig hálás vagyok neki nagyon mert sokkal jobban vagyok.

Előzmény: Törölt nick (13424)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13425

Én úgy gondolom idegsebész eldönti. Ez az ő szakterületük. Nem gondolnám , hogy a saját vélemény nyilvánításnak komoly jogi következményei lehetnének. senkit sem bántottam, nem rágalmaztam, nem követtem el bűncselekményt. Az én mr felvételem is ilyen és az idegsebészem nekem kiszakadt sérvet mondott amit sürgősséggel műtött. Ebből kiindulva írtam hogy szerintem.

Andi majd elmegy idegsebészhez és majd megnézi a felvételeket. Mindenesetre remélem,hogy mihamarabb rájönnek a probléma forrására és gyorsan meggyógyítanak.

Előzmény: kheiron (13422)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13424

Kheirón! Igazad van, szólj is ránk ha nagy hülyeséget írunk.DE! A fórumokon általában a sorstársak osztják meg a tapasztalaikat (a lelet véleményezése persze nem az), úgyis mondhatjuk, hogy a hozzá nem értő emberek beszélgetnek.Mivel nem vagyunk orvosok, sok butasággal, hozzá nem értéssel fogsz még találkozni, ezért kérlek legyél elnézőbb velünk.

Nem hiszem, hogy egy sebész az alapján fog műteni vagy nem műteni, hogy mit mondott, írt egy sorstárs. 

Sokkal inkább hagyatkozik a radiológia véleményére.

Bár tapasztalatom szerint sajnos ez sem mindig igaz, mert pont a legnagyobb nevek el sem olvassák a radiológus véleményét, berakják a lemezt....... Sajnos!

Annak sokkal nagyobb következménye van, ha az orvos téved, mint annak, hogy mi itt esetleg zagyvaságot írunk.

Üdv.

 

Előzmény: kheiron (13422)
Andi421 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13423
én nagyon rettegek a nyaki gerincműtéttől de ha meg tudják 100%ra mondani h ettől van akkor persze örülnék ha megműtenék mindent elvállalok csak ez ne legyen lehet h nyom valami olyan ideget ami ezt okozza . Mennyi idő után lehet menni dolgozni műtét után körülbelül?
Előzmény: Adrienm79 (13421)
kheiron Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13422

NINCS kiszakadva.

 

Kérlek, ne szólj olyan témához, amihez nem értesz, pláne, ahol emberek egészsége a tét. Sajnos adott esetben ennek eléggé komoly jogi következményei is lehetnek.

 

kheirón, radiológus szakorvos

Előzmény: Adrienm79 (13421)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13421

Andi!  Megnéztem az én mr felvételeimet. Szerintem neked ki van szakadva a gerinc sérved nem is kicsit.  Nyomja a gerincvelőt vagyis a csatornát.  Ez okozza az összes panaszod.

Andi421 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13420

Andi421 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13419

Így néz ki a nyaki Mr. Ezen az oldalsó képeken kívül van egy csomó olyan, ami a nyak átmérőjét vagy mit mutat, ott nem tudom mit kell nézni, ezen felismerem a sérvet jobb oldalra nyomódik, de hogy mennyire, azt gondolom az átmérős képek mutatják.

Andi421 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13418

Köszönöm szépen, minden segítségnek nagyon örülök :)

Előzmény: Törölt nick (13412)
Andi421 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13417

Köszönöm mindenkinek a válaszokat :) Nagyon kedvesek vagytok ! Mindenkinek jobbulást kívánok !

Andi421 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13416

Fájt is a kezed? Nekem a fájdalom a legrosszabb. Mindenkinek jobbulást kívánok !

Előzmény: danekadoki (13414)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13415

Szia. Engem két hete műtöttek nyaki gerinc sérvvel. Fixálták is. Nekem is zsibbad még a kezem arcom gyakran.  Téged mikor műtöttek?  Orvosod mit mond a zsibbadásra?

Előzmény: danekadoki (13414)
danekadoki Creative Commons License 2016.02.03 0 0 13414

Sajnos a nyakad miatt gyenge a kezed,nekem már kiesett a kulcs is a kezemből megműtöttek azóta csak zsibbad.

Előzmény: Andi421 (13411)
poroly2 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 13413

Szerintem a neurologus meg fogja tudni mondani mitol van, bar ha olyan magas szinten uzi az ipart mint a reumatologusod, akkor nem biztos! :)

Kepet tehetnel fel a nyaki mr-bol plusz a teljes leletet.

Előzmény: Andi421 (13409)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!