Keresés

Részletes keresés

Purcsimanó Creative Commons License 2010.06.21 0 0 7784
Én 33 évesen szültem,lehet én már ezért alapból fosós voltam,de hát nem ok nélkül:))))Azért nem egy kutyafüle élmény!:)
Előzmény: Moncsi077 (7779)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 7783
Biztos az én vadastarkámra fáj a foga :))))
Előzmény: nddori (7782)
nddori Creative Commons License 2010.06.21 0 0 7782
Micsodát?
Előzmény: Gupppy (7778)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 7781
Köcc :))
Előzmény: Gupppy (7777)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 7780

Köszikee :))

KOlléganőmnek is azok tetszenek jobban :)

érdekel majd belőle?? Csere bere? :))))

 

M.

Előzmény: Purcsimanó (7776)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 7779

Köszi :)) .. marha sok császáros van ám mostanában.. de én jó kezekben voltam.. :)))) Pesten a SOTE Női Klinikára járok, és ott is szültem így mindkettőt... rendes szülésnek indult az első, magzatvíz el, kórházba be... stb.. aztán 12 óra múlva császár.. diagnózis: relatív téraránytalanság.. vagyis nem fért volna ki a babó.. pedig nincs egy keskeny csípőm :)))

Viszont nekem nagy élmény volt.. biztos mazoista vagyok :)))

Bár mondjuk 12 óra kínlódás után mikor megkaptam a gerincérzéstelenítést, minden olyan szép és jó lett :)))) és csak vártam mikor veszik ki belőlem... A vágás helye gyönyörű lett, és mindjárt meg is beszéltem dokival, hogy ha jön a következő azt is császárral kérem.. Vigyorgott és mondta, hogy lehetne rendes úton is egy császár után amúgy, de mivel nekem nem fért volna ki a kicsi, így ha a következőt UH-okon legalább ekkorának mérik, akkor programozott császár lesz... és így is lett.

Csak akkor az volt a sz@r, hogy "tiszta" fejjel mentem be a műtőbe, és járt az agyam, meg vacogtam, féltem, remegtem... de minden rendben ment akkor is, és 6 óra múlva már lementem a kicsihez (igaz tolószékben) és megpróbáltam megszoptatni.. másnaptól meg minden rendben ment.. babás-mamás szobák vannak.. tejcim is bőven volt, szal az sem igaz, hogy császárosoknak nem indul be a teje annyira.

 

De most idősebb vagyok azért 5 évvel, meg 30 felett, és már vhogy gyengébbnek, meg gyíkfingnak érzem magam (ahogy te is mondtad), egy kis gyomorfájás, stb tökre le tud venni a lábamról.. mi lesz a műtét után??? na ezektől félek.. pedig mondom pozitív élmény volt, és a helye sem látszik, minden ok velem.. csak hát ez van.. :))

Fosós lettem :)

 

M.

 

 

Előzmény: Purcsimanó (7774)
Gupppy Creative Commons License 2010.06.21 0 0 7778
Szia Dóri!:)
Hogyé adod???
Előzmény: nddori (7773)
Gupppy Creative Commons License 2010.06.21 0 0 7777
Nagyon gyönyörűek!!:)))
Előzmény: Moncsi077 (7755)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.06.21 0 0 7776
Nekem a kis zsemlék tetszenek de nagyon!!!Gyönyörű a színük!!!
Előzmény: Moncsi077 (7775)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 7775

Jaja,

én is úgy látom... csodaszép lesz... jó lenne ha már 3 hetesek lennének :DDD

M.

Előzmény: nddori (7773)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.06.21 0 0 7774
Hát igen hamarosan kezdek!

Hú azért ez a három császár dúrva de nagyon.Eriket én is így szültem és ezért sem mernék még egyet bevállalni!Én nagyon szenvedtem utána.Nem tudtam felkelni ,és annyira fájt a vágásom,hogy párom vissza akart vinni a kórházba.Lehet csak én vagyok ilyen gyíkfing.....Le a kalappal előtted!!!
Előzmény: Moncsi077 (7769)
nddori Creative Commons License 2010.06.21 0 0 7773
Szépek ezek a kisnyuszik :)
A kis foltoska meg vadas-tarka lesz, ahogy látom..
Előzmény: Moncsi077 (7755)
nddori Creative Commons License 2010.06.21 0 0 7772
Örülök, hogy jól van a nyuszi :) Majd megmérem a tesóit, hogy mekkorák! Én is kíváncsi vagyok!
Remélem hétvégén már több kedve lesz a nyuszikámnak is :)
Előzmény: Isssti84 (7764)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.06.21 0 0 7771
Gyanúsak ezek a kínaiak!Biztosan rizst akarnak nálatok termelni!Nálunk már lehetne annyi eső esett:))))
Ne mérgelődj Rencsa !Örökké nem eshet!!!:)
Előzmény: Rencsa-baba (7770)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.06.21 0 0 7770
Hát sok mindent nem.De kiküldtek embert füvet nyirni traktorral,damilossal.Van egy ilyen fő utca szerű Ahol a posta a takarék a polgármesteri hivatal és egyéb fontos épületek vannak.És annak az utcának a padkáját kell tisztitani,mert szerdán jön valami kinai delegáció.Na most kérdem én esőbe hogyan lehet a levágott füvet söpörni?!Meg amugy.Szarrá ázik az ember,hiába van eső kabát,abba nem lehet dolgozni rendesen.De majd ha megfázik a fél banda,és megy táppénzre akkor majd az lesz a baj......Meg amugy nem hiszem hogy a kinaiak pont a padkát nézi.Meg ha jön még árviz vagy valami ugyan olyan dzsuvás lesz......Na mindegy nem mérgelődöm...Mert mindig a hülyeség megy.....Már megnyugodtam a nyuszik miatt.Az anya még él.De meg vannak számlálva a napjai.Majd valamelyik nap átjön anyum barátja és levágja.De tőlem nem kap enni.Párom eteti,mert én nagyon berágtam rá.....
Előzmény: Moncsi077 (7766)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 7769

Szia!

 

naaa, akkor lassan kezdesz... :)))

 

Nálunk szerencsére nem volt semmi probléma.

Domi 3 évesen kezdte az ovit, Zorka pedig akkor volt 1 éves... így ő még maradt otthon velem.. 2 évesen pedig bölibe ment, én meg akkor vissza dolgozni..

 

Egyikkel sem volt semmi gond.. szerettek, szeretnek oviba járni.

Domi meg most ősszel már kezdi a sulit, én meg úgy tervezem hogy ősztől otthon leszek, mert szükség lesz rá, hogy foglalkozzak vele sokat, mert mégis csak suli, új környezet, tanárok, más követelmény, stb... szal kell majd a foglalkozás mindenféleképpen.. meg olyan kis érzékeny lelkű manókám, szal kell majd pátyolgatnom a lelkivilágát, ha nem sikerül esetleg vmi úgy, ahogy szeretné :))

Aztán dec. elején meg jön a kistesó..

És azt számolgatom, hogy ha két éves lesz, és megyek vissza melózni, pont jól jön ki a másik gyerkőccel is, mert hogy Zorka meg akkor szeptemberben kezdi a sulit, és én még decemberig otthon leszek, tehát vele is tudok az első hónapokban "szokatatni", belerázódni.. :)

 

De már izgulok nagyon..

Félek a szüléstől, terhességtől.. kicsit parázós lettem így 33 évesen :S (két császármetszés után most egy 3. :(( ) áááááááááá

 

M.

Előzmény: Purcsimanó (7768)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.06.21 0 0 7768
Én is számolom a napokat csak vissza felé...én meg most megyek dolgozni gyes után.15.-én kezdek.Pici fiamnak próbálom reggelente beadagolni,hogy nemsokára apa készíti a reggelit,de hallani sem akar róla!Nálatok ment zökkenő mentesen amikor visszamentetek??
Előzmény: Moncsi077 (7766)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.06.21 0 0 7767
Kicsi párom éppen most morog,hogy az összes kajszit leveri a szél a fáról...tavaly termett két darabor idén már ehettünk volna tízet,de már csak hatot látok rajta:((((

Pici kacsáim sem értik miért nem mehetnek ki az udvarra,de nem merem őket kirakni,mert még csak pelyhesek.
Előzmény: Moncsi077 (7761)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 7766

Upsz... nem lehet kellemes... de mit lehet csinálni ilyenkor egy szakadó esőben??

 

A munkahelyem azt elnézi, ha reggel elugrom egy vérvételre, stb.. és utána bejövök mondjuk 9re, vagy kicsit később...

 

de ha pestre kell mennem a dokimhoz mondjuk UH vagy egyéb vizsgálatra, az ugyebár nem egy 1 órás kiesés lenne, hanem szinte az egész napom elmegy..

 

Ilyenkor vagy szabi vagy táppénz.. és az előbb említett okok miatt inkább szabit nyomok el, minthogy 1 nap miatt, ugorjon a havi kajajegyem.. ősztől úgyis tp-en leszek, ha minden igaz szülésig... de majd meglátjuk, hogy bírom..

 

Megnyugodtál már a kisnyuszik miatt? :(( Anyuka meddig húzza még? vagy már tepsifüles lett belőle?

 

Üdv,

Moncsi

Előzmény: Rencsa-baba (7765)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.06.21 0 0 7765
Egy ugy mond önkormnyzati cégnél.Ahol én vagyok a kertész.Pontosabban falufenntartó cég.Amugy nagynéném a főnök,csak most szabin van.3 napig a közelbe sincs és a polgármester mondja az utasitásokat.És kiküldtek minket a szakadó esőbe.De hosszu elmondani mik folynak itt.És miféle harcok.A lényeg hogy meguntam és bementem a telepre.Nem vagyok megőrülve.....:D

Hát a te céged se értem.Ha tudják hogy terhes vagy ennyit megengedhetnének,hogy elengednek vizsgálatra.Bár persze cégtől is függ.Mennyire családias a hangulat....meg ilyenek.
Előzmény: Moncsi077 (7763)
Isssti84 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 7764
Szia Dóri!
A kis kosorrú nagyon élvezi a szabadságot, miután elmentetek ugrálgatott mint egy kis csikó, a többiek pedig nem bántották. :) Az oltással meg éppen készen lettem és még a buszom is elértem, kicsit zsúfolt, volt a vasárnapom... :) Aztán a jövőhetet meg próbálom úgy alakítani, hogy ha jöttök pénteken akkor valami panziót biztosítok a nyuszidnak vasárnapig, hátha összejön a dolog. :)
Előzmény: nddori (7754)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 7763

Szia Reni!

 

MIért te hol dolgozol??

 

Nekem meg nem lesz nyárra szabim, mert az orvosi vizsgálatokra (vérvétel, UH, meg a gyereknek is volt 1-2 kontrol vizsgálat, allergia teszt, stb) elment az összes... :(

 

Sajna tp-re meg nem mehetek , mert a cégünk olyan kedves, hogy ha az évi 12 napod megvolt, akkor elég csak 1 nap tp, és ugrik a cafateria... 15ezer Kaja jegy... hát ezt nem engedhetem meg magamnak :((((

Előzmény: Rencsa-baba (7762)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.06.21 0 0 7762
Itt is esős szél fújos idő van.Komolyan én is elővettem megint a kabátom.De legalább a nyulaknak nincs melegük....Dolgozni szar.de még is kiküldenek minket.Lehet bemondom az unalmast és haza megyek.Nincs kedvem megfázni....:))
Moncsi077 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 7761

Szia

 

Hálistennek itt szél nincs... és nem is kellett annyira beöltözni korán reggel...

 

Gatyát a kiskacsáknak?? :))))))) megnézném őket benne. :)

 

 

Üdv,

M.

Előzmény: Purcsimanó (7760)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.06.21 0 0 7760
Nálunk is esik és a szél is nagyon fúj!Reggel kabátban mentem etetni!:(((A hét végére már jobb időt jósolnak,remélem lesz is belőle valami.A kis kacsáimnak gatyát kell varrnom ha nem lesz melegebb:)))
Előzmény: Moncsi077 (7759)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 7759

Sziasztok,

 

Itt már megint szakad az eső... egyedül egy dolog miatt örülök ennek, hogy a kisnyulak nem kapnak legalább hőgutát...

de azért abbahagyhatná már, és lehetne egy olyan 25 fokos meleg... az is jóóó :))

 

Jelentem még mindig mindenki rendben van, mind a 20 kis kölyök él és virul..

Remélem így is marad. :)

 

Gyerekeimnek szoktam mondani, hogy még 5-t alszunk, és kinyílik a szemük  a nyusziknak :))))

 

Üdv,

Moncsi

tamassy Creative Commons License 2010.06.20 0 0 7758
A myxomatózis és az RHD ellen is védelmet nyújt a Pestoryn mormyx oltás.
http://www.torpenyul.eoldal.hu/cikkek/egeszsegvedelem/oltasok

Ez nem csak egy adagos kiszerelésben, hanem 20-as és 50-es adagban is kapható. (Minél nagyobb a kiszerelés, arányában annál olcsóbb. A 20-a kiszerelés pl. 2.700 ft.)

Egy tenyésztő meg tudja tanulni a nyulak leoltását, nem feltétlenül kell állatorvosnak vagyonokat kifizetni érte.
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.06.20 0 0 7757
nagyon szépek....ahhoz képest hogy sokan vannak jol néznek ki...:)))
Előzmény: Moncsi077 (7755)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.06.20 0 0 7756
Ez csak ideiglenes.Meg nem lehet egyedül hagyni őket,mert kiássák magukat....:)))De jokat ugrálnak...:D
Előzmény: nddori (7754)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 7755
Legújabb képek a szürke alomból :)
És a zsemle alom :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!