Keresés

Részletes keresés

Rzola Creative Commons License 2012.11.24 0 0 1148

Szép életrevaló malackák :)

Előzmény: Luximen (1143)
Rzola Creative Commons License 2012.11.24 0 0 1147

Én erre nem tudok mit mondani,de nekem mindig van náluk víz!

Előzmény: Lilatigris (1145)
Rzola Creative Commons License 2012.11.24 0 0 1146

Nem tudom,hogy milyen vietnámi malacok ezek,de szép nagyok lettek.Amikor vettem őket már akkor is nagyok voltak a korukhoz képest.

Előzmény: Lilatigris (1142)
Lilatigris Creative Commons License 2012.11.24 0 0 1145

Ha holnap reggel lesznek leválasztva a malacok, akkor mikor vegyem el a koca elől a vizet? Reggel elég? Vagy már este?

 

Lilatigris Creative Commons License 2012.11.24 0 0 1144

Kis kormosak. :) Aranyosak! Az én kocámnak már be van horpadva a hasa. :(

Már menekül a  malacok elől.

Előzmény: Luximen (1143)
Luximen Creative Commons License 2012.11.24 0 0 1143

A kis vietnámik 3 hetesen.

Enni mindig szeretnek,ez meg is látszik az anyán.

Egy kis játék is belefér.

Lilatigris Creative Commons License 2012.11.23 0 0 1142

Hú, jó nagyok, nem hiszem hogy nálam a fekete valaha megnőne ekkorára. De majd a mangalica keverékek. Remélem!! :)

Előzmény: Rzola (1141)
Rzola Creative Commons License 2012.11.23 0 0 1141

Az első képen lévők most kb 45-50 kilósak a második képen lehet látni a pántost és hátul elbújva a tokást ,őket vágtam 4hete kb 80 kilósak voltak . Második képen szemben lévő  ő is olyan 80kg körül van és a kistestvére ő 60kg lehet ők lesznek karácsonykor vágva.Az anyuk 110-120kg körül van neki kell szereznem egy normális kant fedeztetni,valamint a két kisebb fog elleni a fehér remélem hamarosan,sajnos nem tudom mikor párzott be a fekete októberbe került a kanok figyelmébe.

Előzmény: Lilatigris (1140)
Lilatigris Creative Commons License 2012.11.23 0 0 1140

Szépek! Olyan jó színűk van, én már úgy megszoktam a világost színt, jók ezek a sötétek.

 

 

Előzmény: Rzola (1138)
Lilatigris Creative Commons License 2012.11.23 0 0 1139

Kenyeret is szoktam kapni, de nem száraz, még friss, szeletelt, csomagolt, el vannak ám kényeztetve. :) Tegnap tejet kaptunk. Ami megmarad a konyhán azt amúgy kidobnák és akkor inkább elhozzuk.

Előzmény: Rzola (1137)
Rzola Creative Commons License 2012.11.23 0 0 1138

Az én kedvenceim!

Júniusi képek:

Rzola Creative Commons License 2012.11.23 0 0 1137

Nekem a száraz kenyér és a moslék van ingyen ,bár annyit nem kapok mint te ,de sok kicsi sokra megy :)

Előzmény: Lilatigris (1134)
Rzola Creative Commons License 2012.11.23 0 0 1136

Csak úgy sacra gondoltam ,nem pontosan! :)

Előzmény: Lilatigris (1135)
Lilatigris Creative Commons License 2012.11.23 0 0 1135

A kocát sajnos nem tudom lemérni. 50-60 kiló között szerintem.

 

Előzmény: Rzola (1133)
Lilatigris Creative Commons License 2012.11.23 0 0 1134

Kukoricát tudtunk olcsón szerezni, azért azt kapnak most. A moslék meg ingyen van. Kb. 3-4 naponta kapunk egy 12 literes festékes vödörrel.

Előzmény: Rzola (1132)
Rzola Creative Commons License 2012.11.23 0 0 1133

Mekkora lehet a súlya a kocádnak? A kicsik nagyon édik,egyet hagyhattál volna szilveszteri malacnak

Előzmény: Lilatigris (1131)
Rzola Creative Commons License 2012.11.23 0 0 1132

Nagyából én is ezt adom nekik annyi különbséggel ,hogy én nem adok kukoricát mert attól nagyon zsírosak lesznek. Búza,korpa,moslék,tök,lucerna amit én adok nekik.

Előzmény: Lilatigris (1124)
Lilatigris Creative Commons License 2012.11.23 0 0 1131

 

Utolsó képek a malackákról, holnapután elviszik őket.

Gelencsérné Katalin Creative Commons License 2012.11.22 0 0 1130

Szia! nagyon megköszönném, ha el tudnád küldeni, mert igen nagy segítség lenne! Az email címem: gelencsernekatalin@freemail.hu. Az általad megadott formátumot nem ismerem, így azt sem tudom, hogy meg tudom-e majd nyitni. Minden esetre ha megtennéd, hogy átküldöd, azt nagyon megköszönném!!!! Addig is szia!

Előzmény: Chani2 (1127)
Chani2 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 1129

Még nem tudom, hogy milyen fajta sertést veszünk, de mi főleg kolbászt és szalonnát szeretnénk majd látni belőle, szóval inkább húsos fajta kéne, mint zsíros. Bár arra is gondoltam, hogy az egyik egy hússertés lenne (ami jól bírja, ha nem táppal van felnevelve), míg a másik meg mangalica, és akkor lesz mindenből. :)

Szóval még azt kérdezném, hogy kb. mennyi idő alatt lesz 120 kg körüli egy sertés normál, tápmentes tartás mellett? Egy legalább 100 nm-es kifutójuk is lenne, hogy azért mozoghassanak egy kicsit.

A földelosztással és támogatással én sem értek egyet, sőt! Meg a nyugati szemetet is vigyék csak vissza!

Én inkább a sajátot szeretném enni, igaz földünk nincs művelni, hogy a takarmányt is mi termelhessünk meg, de legalább tartanám és  nem táppal, hanem rendes takarmánnyal etetném.

Előzmény: woods80 (1128)
woods80 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 1128

Szia!

 

Jó pár dolgot, felsoroltál, ami részben igaz is meg nem is.

Nem igaz, hogy 4-5 hónaposan eléri a 110 kg, még nagyüzemi szinten sem! Az sem igaz, hogy az I. osztályú húsminőség 110kg- nál van. A napi adagot pontosítanám: napi átlag takarmányfelvételre(adagolni csak nedvesetetésnél szoktak, de az is az étvégytól függ). Ezt úgy is lehetne mondani, hogy ad libitum etetést kell alkalmazni a hízó állománynál. A takarmányfajlag amit írtál, nagyjából megfelel, bár Nyugat Európában már vannak olyan országok ahol 2,2- 2,5kg takarmányból kihoznak 1kg élősúlyt,de ezt csak agyon hybridizált sertésfajtákkal és állati eredetű fehérjével tudják elérni, mint pl.: a halliszt, aminek 60-70% a nyersfehérje tartalma van. Ezért lehetséges az hogy olcsóban tudják eladni a sertéseiket. Na meg, hogy kinyalják a hátsójukat a földtulajdonosoknak, azzal a ku_va intervenciós földalapú támogatással, és ezzel az egekbe emelik a takarmány árakat, aszály ide vagy oda. Az állattenyésztés meg levan sza _va! Ha sokan tudnák, hogy mennyi ügyvéd és politikus rendelkezik jókora földtulajdonnal, fingjuk sincs a mezőgazdaságról, de van nekik, mert olcsón hozzá jutottak, vagy ilyen- olyan indokkal rátették a kezüket.

Jól eltértem a témától, sorry, de ez mindig felháborít!

Visszatérve, még annyit írnék, hogy ha, nem kap semmilyen tak. előkeveréket vagy valami ilyesmit akkor nem valószínű a 3-3,5 fajlag.

Sok sikert kívánok! 

Előzmény: Chani2 (1127)
Chani2 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 1127

Szia!

 

Mi is tavasszal szeretnénk malacot tartani vágásra (2-3 db-ot), ezért végigolvastam a fórumot és a számomra érdekesebb írásokat kigyűjtöttem egy dokumentumba (csak a neveléssel és tartással kapcsolatban, a tenyésztést nem). Mivel linuxot használok, ezért .odt formátumban van, de szívesen átmentem másba ha kell, és el is küldöm, ha adsz egy e-mail címet.

 

A gyakori kérdések oldalon találtam egy jónak tűnő beírást, kíváncsi vagyok a profik véleményére is, hogy mennyiben fedi a valóságot:

 

A növekedésük:
– 4-5 hónap alatt 110 kg (nagyüzemben),
- kb. 8 hónap alatt 130-140 kg (háztáji hízlalásban).
Az I. osztályú húsminőség 110 kg-nál van.
Napi adag:
– 30 kg- ig az élőtömeg 2-3%-a
– 31-90 kg között az élőtömeg 4%-a
– 91-110 kg között az élőtömeg 3%-a
Ezt úgy jól összeszámolva 1 kg disznó (élősúlyban) 3-3,5 kg takarmányból jön ki, tehát a malac élete során (maximum 8 hónappal számolva) összesen kb. 400 kg takarmányt eszik meg.
Ennyi!!!!!!

 

Szóval a kérdéssem az lenne, hogy egy magyar nagy fehér ennyi idő (8 hónap) alatt, kukoricán és egyéb tápmentes finomságokon felnevelhető-e, és a takarmánymennyiség fedi-e a valóságot erre az időtartamra.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Előzmény: Gelencsérné Katalin (1126)
Gelencsérné Katalin Creative Commons License 2012.11.22 0 0 1126

Sziasztok! Sokáig keresgéltem a neten, mire rátaláltam erre a fórumra. Szeretném a segítségeteket kérni. Tavasszal kezdeném el a sertés tartást, de sajnos tapasztalat: 0 :) . Ez ügyben kérnék tanácsokat, hogy kellene elindulnom. Az alapoktól kellene megtanulnom addigra a teendőket, hogy felkészült legyek erre a feladatra. Láttam a levelezéseitekből, hogy ti profik vagytok már ebben.  Ezért regisztráltam. Az oldal használatával kapcsolatban is kérnék segítséget. Pl: hogy tudom a válaszaitokat megnézni stb. Előre is köszi : Kata

woods80 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 1125

Szia!

A 898- as hozzászólásomat ajánlom a figyelmedbe. Itt leírtam mit lehet tenni, a megfelelő ivarzás eléréséhez. Annyival azért még kiegészíteném a Te kocád esetében, hogy ha nagyon lezsarolták a malacok, akkor a választást követő nap délutánján, már adhatsz neki vizet, a következő nap reggel meg kaját. Sok sikert!

Előzmény: Lilatigris (1122)
Lilatigris Creative Commons License 2012.11.21 0 0 1124

Moslékot kukoricadarával keverve, meg sok zöldet. Tök már sajnos nincs. Egy hete kap a koca 10 % zabot, mert állítólag az jó a tenyészállatoknak. Csak nyár elejére akarok újra kismalackákat. Csak kíváncsi vagyok. :)

 

Előzmény: Rzola (1123)
Rzola Creative Commons License 2012.11.21 0 0 1123

Te mit adsz enni a malacnak? Azt hogy ,búgni mikor fog nem tudom,de legalább egyet hagyjál ki ,hogy valamennyire összekapja magát az anya neki is kell egy kis pihi!

Előzmény: Lilatigris (1122)
Lilatigris Creative Commons License 2012.11.21 0 0 1122

Szia!

 

Köszönöm a segítséget. De nem gyilkolhatok. :D Több mint duplájára nőtt mióta nálunk van, kb. 2 hónapja, nem tudom mivel etették előtte. Úgyhogy megvárjuk mi lesz belőle. Pedig úgy megkóstolnám már... :D:D

 

Az 5,5 hetes malackák pedig 3,5 kilósak, átlagosan. Szegény koca meg alig 60 kiló. De már csak pár napot kell kibírnia, vasárnap viszik a malacokat. Utána mikor fog búgni?

Előzmény: Zernovics (1121)
Zernovics Creative Commons License 2012.11.21 0 0 1121

Szúrhatod Te is nyugodtan -  ha még nem szúrtál !!! -  én is malacokon kezdtem, és legalább gyakorolsz.

Felhúzod a lábát, és a szegycsont előtt, a szegycsont alá beszúrsz neki ferdén, a farka irányába, kicsit felfelé.

Így nem fogod keresztül szúrni!

Addig "kotorássz" a késsel, amíg nem kapsz el egy ütőeret vagy vénát, azt látni fogod.

Bár ilyen kis méretnél elsőre eltalálod.

Üssétek le előtte, ne vinnyogjon, így Te is nyugodtabban tudsz szúrni.

Aztán már jöhetnek a komolyabb hízók is :)

Sok sikert !

 

Előzmény: Lilatigris (1111)
Zernovics Creative Commons License 2012.11.21 0 0 1120

Szia!

 

Elegen lesztek ketten!

A helyedben tennék orrfogót a szájába, elég egy bálamadzag, aztán egy kalapáccsal fejbe kólintanám.

Párod a hátsó lábait megfogja, Te meg az egyik térdeddel rátérdelsz és leszúrod.

Felesleges több ember, hozzá sem fértek annyian :)

Előzmény: Lilatigris (1108)
misimókus73 Creative Commons License 2012.11.20 0 0 1119

Sziasztok.

Azt szertném kérdezni, hogy ha veszek egy mangalica malacot és a kecskékkel lenne közös udvarban, ólban(nyitott) az jó ötlet?

Vagy tartsam külön tőlük?

Egy éves korára, szabad tartásban körülbelül mekkora súlyt ér el? Normális formákkal, nem túlhízlalva.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!