Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

HITMAN Creative Commons License 2008.07.04 0 0 1557
Gugli? Autopalya.hu. Éves 37e, jan. 01-től köv. év jan. 31-ig, és nincs féléves.
Előzmény: panettone (1555)
HITMAN Creative Commons License 2008.07.04 0 0 1556

Az M1 az M1, az M0 pedig...

Nem az a lényeg, hol áll a kamera, hanem, h te melyik betonon, ill. annak mely részén gurulsz.

Előzmény: taormina1 (1552)
panettone Creative Commons License 2008.07.04 0 0 1555

Éves autópálya matricát szeretnék venni az tesómnak. A gugli nem túl naprakész a témában ezért megtennétek, hogy beírnátok nekem mennyibe is kerülne ez nekem. illetve, hogy valóban az éves matrica az januártól januárig "él"? Mert akkor az ötlet sztornó, vagy vehetek Neki féléveset is?  Előre is köszönöm.

taormina1 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 1554
EZT viszont már tényleg soxor leírtam: az enyémet kiadták!
Előzmény: a..d (1553)
a..d Creative Commons License 2008.06.29 0 0 1553
veled aztán komolyan lehet vitázni...

tényleg elég életszerű, hogy valakit akár a Holdig is üldözzenek, hogy kiszabják rá a 15 000 forintos büntetést.
ja, és egyes helyeken, ahol nem az Magyarországon megszokott balkáni demokrácia van, nem adják ki 150 forintért mindenféle szar cégnek rendszám alapján az autós adatait.
Előzmény: taormina1 (1552)
taormina1 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 1552
Nem? Pedig egyszerü: ha igaz az, hogy az M0-n belül nem kell fizetni, akkor, ha a 19-nél levö kamera ezen "kivül," tehát a várostól távolabb esö felén volt, akkor lekaphatja a matrica nélkül arra közlekedöket, ha meg belül, akkor nem.

Szerintem eltelt vagy egy év azóta, hogy utoljára erröl írtam, azóta meg bármi is történhetett; például befoltozták a jogszerüségen tátongó lyukat és ezentúl Új-Zélandig üldözik a "szabályszegöket". Vagy esetleg mégis elökerül valaki, akinek a tieidnél meggyözöbb tapasztalatai vannak. Nekem úgy tünik, a te véleményed csak körülbelül annyira alapul, hogy még nem beszéltél személyesen olyannal, akit külföldi rendszámú autóval megbírságoltak volna.
Előzmény: a..d (1551)
a..d Creative Commons License 2008.06.29 0 0 1551
bár az a legeygszerűbb, ha veszel matricát...

azt meg továbbra sem értem, hogy az M1-es 19. km-nek mi köze lenne az M0-hoz...
Előzmény: taormina1 (1548)
a..d Creative Commons License 2008.06.29 0 0 1550
szerintem fogadj egy ügyvédet és ő is ugyanezt el fogja neked mondani...

annak nincs értelme, hogy hetente beírod ide ugyanazt...
Előzmény: taormina1 (1548)
a..d Creative Commons License 2008.06.29 0 0 1549
mozgó autó hátulról, hátul van rendszámom...
Előzmény: taormina1 (1547)
taormina1 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 1548
Leírni ugyan leírtad, de alátámasztani már akkor sem sikerült valami megnyugtatóan.
Nincs valakinek közvetlenebb tapasztalata ezzel? vagy azt a cikket nem tudnánk elökeríteni?
A kérdés különben az volt, hogy az M1-ES 19. KM-E az M0-n belülre esik-e?
Előzmény: a..d (1545)
taormina1 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 1547
RENDSZÁMOD? Van rendszámod? Nem jól emléxem, hogy le szoktad venni ilyen alkalmakkor?
Előzmény: a..d (1537)
taormina1 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 1546
Köszönöm szépen, de sajnos ezt ezt tapasztaltam.
Előzmény: Veszpremi (1544)
a..d Creative Commons License 2008.06.29 0 0 1545
ugyan leírtam már egyszer, de újra megisamétlem, hogy a külföldi rendszámú autókkal nem tudnak mit kezdeni, ergó azok használhatják ingyen az autópályát.

amúgy a kamerák folyamatos üzeemódban mennek, az M0 pedig nem fizetős.
Előzmény: taormina1 (1543)
Veszpremi Creative Commons License 2008.06.29 0 0 1544
http://www.autopalya.hu/engine.aspx?page=Map&r=M1&t=11
1 nap egy büntetés.
Előzmény: taormina1 (1543)
taormina1 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 1543
Sziasztok, rég jártam itt, de azért read-only üzemmódban próbálom követni ezt az eszeveszetten pörgö topicot.
Akkoriban is ugyanezzel a kérdéssel jöttem, most is érdeklödnék, van-e újabb fejlemény-információ-tapasztalat ezügyben?
Tegnap külföldi rendszámú autóval, halálmegvetö bátorsággal végighajtottam Györtöl Budapestig az M1-en, -matrica nélkül. Egyedül voltam, nem volt utasom, méregdrága volt ígyis az út, erre már nem futotta. (Mielött valaki megint avval a képtelenséggel jönne, hogy akinek telik külföldi rendszámú autóra, meg 1000 km üzemanyagra, annak telik erre is).
A 104-esnél a szokott módon definitiv ott figyelt a kamera és a 19-nél is volt egy, amit eddig még nem láttam. Jól emléxem, hogy van valami olyan, hogy az M0-n belül ingyenes az úthasználat? a 19 ezen belül van? Ha egy úton belül több kamera figyeli meg ugyanazt az autót, akkor ahány foto, annyi büntetés?
Ezúttal sem a 60-nál, sem a 80-nál nem észleltem kamerát. Régebben említettem, hogy a józan ésszel ellenkezö módon a fix kamerák is költöznek, tehát elöfordult, hogy a 80-nál, meg az is, hogy a 60-nál volt ott rövid idön belül.
Arra is emléxem, mintha valaki 1x tett volna föl ide egy linket valamilyen cikkröl, amiben arról volt szó, hogy a külföldi rendszámúakat nem birságolják meg. Nem emléxik véletlenül erre valaki?
Mindig mennek ezek a kamerák, vagy csak szúrópróba szerüen? Gondolom úgy müködik, hogy kidobja azokat a rendszámokat, amiket nem talált meg a rendszerben. És attól, mert a gép nem tudta értelmezni a rendszámot, a kezelöje majd tudja, és azt is, hogy találja meg az illetöt. Valami Budapesti parkolótársaság mindenesetre megtalált egy Londoni(!) nyomozócégen keresztül, ráadásul olyan parkolásért próbáltak megbüntetni, amikor Budapestnek a közelében sem jártam.
Mi tehát manapság a helyzet ezzel?
kamaz77 Creative Commons License 2008.06.17 0 0 1542
Hahó!

M6-ra hajtottam véletlenül a 6-os út helyett. Kb. 5 percig haladtam rajta, amikor végre sikerült megvásárolni a 4 napos autópályamatricát SMS-en.

Szerintetek megbüntetnek? Mennyi a büntetés?

/kamaz
maroon5 Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1541

Kedves Velő!

Bocs, hogy zaklatlak, de autópálya-matrica ügyben kérdezném Tőled, hogy a karakter-elíráshoz mi kellett?

Elég, ha viszek egy ellenőrző szelvényt és a forgalmit? Nézik azt, hogy ki írta alá az eredeti szelvényt?

Feltételezzük, hogy van egy másik autó, amelyiknek a rendszáma 2 karakterrel tér el az enyémtől. Én azt bemutatnám, mintha elírták volna és ekkor törlik a büntetésemet.

A Te ügyintézésed alapján ez működhet?

Légyszi az autópálya-matrica és ellenőrzés c. index-fórumra válaszolj.

Kösz nagyon előre a választ: Zs

Előzmény: velő (1512)
maroon5 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 1540

Sziasztok ismét!

Lenne egy kérdésem: van ez a 2 karakter-eltéréses átíratás dolog. Feltéve, ha tudok olyan matricát szerezni (úgy néz ki, szerencsém van, van a környezetemben ilyen autó), amely pont 2 számban tér el az enyémtől, akkor tud valaki arról infót, hogy ilyenkor mi történik a másik autóval, azaz hogy róla az év elejétől visszamenőlegesen lekerül és az enyémre visszamenőlegesen rákerül az éves matrica?

 

Attól félek, hogy ekkor nehogy az legyen, hogy a másik autót, aki így visszamenőlegesen az elmúlt fél évben matrica nélkül használta a pályát, őt megbüntessék!

 

Néznek ilyesmit, azaz csekkolják a másik rendszámot visszamenőleg, vagy az már lement dolog és nincs rá adatbázis? Csak azt őrzik meg, akit lefényképeztek és aki eddig jogosultan használta, azzal már nem tudnak foglalkozni?

 

Kösz előre is: Zs

maroon5 Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1539

Sziasztok!

Én baromi szerencsétlen vagyok: a memóriám tévesztett meg. Az a baj, hogy összevissza vásárolok havi, tíznapos vagy négynaposat aszerint, hogy mikor használok autópályát a közeljövőben. Sikerült úgy emlékeznem, hogy eddig meg eddig jó a havi, de 10 nappal hamarabb lejárt, mint gondoltam. A köztes 10 napban sikerült 2 helyre is oda-vissza autóznom, mindezt nem ugyanazon a napon, ezért ma kaptam felszólítást összesen 61.200 Ft-ról.

Van valakinek ötlete vagy tapasztalata, van-e mód valahogy csökkenteni az összeget? Érdemes esetleg méltányossági kérelmet írni csökkentés céljából?

Vagy nagyon naív vagyok és ilyenkor perkál az ember, azt megszívta?

Kösz: Zs

szirt Creative Commons License 2008.06.04 0 0 1538
Nappal közlekedett arra.
Azt sikerült behatárolni, hogy tényleg járt akkor arra, csak az a kérdés, hogy jogosan (korábban hajtott-e fel, mint lehetett volna), vagy jogtalanul fényképezték-e le.
Előzmény: a..d (1537)
a..d Creative Commons License 2008.06.04 0 0 1537
ki lehet kérni a képet, nekem is megküldték kérésre.
más kérdés, hogy éjszaka kaptak le és egy jó szar kép volt, csak a rendszámom látszódott, amit bárhol készíthettek volna...
Előzmény: szirt (1536)
szirt Creative Commons License 2008.06.04 0 0 1536
Azért érdekelne a téma, hogy érdemes-e pampogni a fénykép után.

Barátnőm nem egyedül jött az ominózus napon, beszélgetett valakivel, így elképzelhető volt, hogy annak ellenére, hogy tudja, hogy csak attól a felhajtótól ingyenes, véletlenül hamarabb hajtott fel az autópályára...
Előzmény: Rx8Titanium (1534)
szirt Creative Commons License 2008.06.04 0 0 1535
Csak mert az onnan már nem fizetős!!!!

"Az alábbi utak díjmentesen használhatóak a külön jogszabály szerinti D1 kategóriába tartozó járművel:

a) az M1 autópálya Budapest és M0 autóút közötti szakaszán (szelvényszám: 5 - 16);

b) az M1 autópálya Biatorbágy és M0 autóút közötti szakaszán (szelvényszám: 18 - 16) (csak Budapest felé);"
Előzmény: Rx8Titanium (1534)
Rx8Titanium Creative Commons License 2008.06.04 0 0 1534
Igen, ott mentem fel a szüleim magyar rendszámú autójával. Szóval nincs mentségem .
Meg lehet valahol nézni, hogy jön-e fénykép? Van ott fix kamera?

Köszönöm a válaszokat!
Előzmény: szirt (1533)
szirt Creative Commons License 2008.06.03 0 0 1533
A piros karikánál hajtottál fel?

A barátnőmet is megvágták, de nem tudtuk eldönteni, hogy Ő volt hülye és hajtott fel egy feljáróval korábban, vagy nem.
Hétvégén fényképet persze nem lehet megnézni...

Előzmény: Rx8Titanium (1531)
a..d Creative Commons License 2008.06.02 0 0 1532
ha nem magyar rendszámú az autód, akkor megúsztad.
Előzmény: Rx8Titanium (1531)
Rx8Titanium Creative Commons License 2008.06.02 0 0 1531
Sziasztok!

Ma - három év külföldi közloekedés után -, felhajtottam az M1-re ott, ahol mindíg szoktam Biatorbágy után az 1-es főútról. Mint kiderült, most már az a aszakasz is fizetős ...

Van valami mód arra, hogy elkerüljem a büntetést? Természetesen megveszk egy havi vagy éves maricát, de még pár napig nem lett volna szükségem rá. Van kamera ott? Vagy feleslegesen aggódom....

Nem így terveztem a hazatérést ....
bigrace Creative Commons License 2008.05.27 0 0 1530

Na jó, akkor inkább megveszem, nem éri meg, főleg, h nem is enyém a kocsi, meg amúgy is nyáron sokfelé megyünk.

 

Köszi a segitséget!

Előzmény: a..d (1529)
a..d Creative Commons License 2008.05.27 0 0 1529
Előzmény: bigrace (1528)
bigrace Creative Commons License 2008.05.27 0 0 1528

Azt tudod, h mennyi a bünti, ha elkapnak?

Előzmény: a..d (1527)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!