Keresés

Részletes keresés

cochin Creative Commons License 2011.06.02 0 0 708

Hello!

Leginkább mikor elkezdik vetni a mérgüket ez kb 2-3 hónapos kora körül. A tartásukból lehet már látni a tipikus kakasokat, napos korban is. Méregvetéskor saját tapasztalat a bakok mérge sokkal gyorsabban nő és nagyobb a tojókénál. Vastagabb lesz a fejük és ilyenkor már látszódik a növekedésbeli különbségből is. Nekem öthetesek vannak és már szét tudom választani maximum egy kettőnél tévesztek, de ehhez inkább gyakorlott szem kell.

Előzmény: baksuss (707)
baksuss Creative Commons License 2011.06.02 0 0 707

a pulyka nemét mikor és hogyan lehet megállapitani? amik most keltek, mind bronzpulyka, azok közül Zabfalónak igértem kakast, ha lesz a 6 közt 2, akkor mindketöt. ezért lenne lényeges. a további tervezésnél. nomeg, remélem tudok végre én is adni neki valamit, nem csak Ő hoz..............

várni tudok, elférnek, de azért kiváncsi vagyok. vasárnap kel a második adag, azokat is szét akarom majd szortirozni.

( most pukkant ki az infra...........hol a francba szerezek ilyenkor másikat)

laci980723 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 706

oké

hol laksz?

 

Előzmény: cochin (705)
cochin Creative Commons License 2011.06.02 0 0 705

Hello!

Nincs még kis gyönygyösöm jövőhétre várom az első adagot, mert a tojók nagyon ragaszkodtak Szent György napjához. Csak világos kék, fekete, meg hagyományos gyöngyösök vannak.

Előzmény: laci980723 (704)
laci980723 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 704

helló

fehér kisgyöngyik nincsennek?

Előzmény: cochin (700)
G.Zoli Creative Commons License 2011.06.02 0 0 703

Szia

 

A pulyka nagyon kényes, szerintem pár napig legyen bekapcsolva neki éjjel nappal az infra. Kaját meg nyugodtan adhatsz neki első nap is max nem eszik. Sok hagymaszár és főt tojás meg persze pulyka indító ha be tudod szerezni. Én nem adok nekik túrót mert volt hogy megfostosodtak tőle. De más mást mond :)

ezt már hallhattad itt a pulyka egy öngyilkos típus :) Ahova beszorhat oda beszorúl amibe beleeshet oda be is esik, ugyhogy figyelni kell rá :)

Előzmény: timcsibia (701)
cochin Creative Commons License 2011.06.02 0 0 702

Üdv!

Ha nem kotlóval vannak az én véleményem az mindenképp kell infrázni, vagy legalább egy százas izzó. Nagyon esetlenek és az összes baromfi közül a legkényesebbek. Nekem már 10 éve van pulykám. Nem muszáj nekik adni az első 24 órában  enni, inni. Minden baromfis szakkönyv azt írja előbb inni adjunk nekik, személyes tapasztalatom és amit etológiából tudok az, hogy előbb az evéssel kezdenek el foglalkozni,  mihelyt meglátják a lábukat, vagy ha elé teszünk 3 gyufaszálat olyan formában, elkezdenek csipegetni beindul ez a reflex. Ezért ha látom, hogy már nagyon csipegetnének szórok be egy kis tápot.

Előzmény: timcsibia (701)
timcsibia Creative Commons License 2011.06.02 0 0 701

Sziasztok!!!!

Timcsi vagyok,üdvözlök Mindenkit.

 

Nekem ma vagy holnap lesznek kispulykáim,azt szeretném megtudni,h ilyen melegben is kell nekik még infra lámpa vagy elég este őket behozni vagy maradhatnak pl: a garázsban. (csak a macska meg ne lássa).

Életemben először fogok foglalkozni pulykával. :)

Van egy kislányom 20 hónapos,remélem lesz időm a pulykikra is. Sok hasznos dolgot olvasok és nagyon örülök,h van ilyen fórum.

 

Kérdésem lenne még,h a kikelésük napján már rögtön adjak nekik enni,igénylik? Lehet,h hülyeséget kérdezek,de nagymamám nem szokott rögtön a kiscsirkéknek enni adni vár 1 napot.Csak ezért kérdezem.

Nálunk minden adott,csalán,bodza levél,hagymát már ültettük jó sokat,túrót-tojást meg beszerezzük.

 

Válaszaitokat előre is köszönöm. Üdv: egykezdő pulyki tartó

cochin Creative Commons License 2011.06.02 0 0 700

Üdv !

Azt szeretném megkérdezni foglalkozik-e esetleg valaki ilyen fekete pulykával. Ezekben semmi barna toll nincs. Ilyen szén feketék, a pipéik is ilyenek azok egy kicsit barnásak. Nekem kellene egy kakas. Köszönöm előre is.

baksuss Creative Commons License 2011.06.01 0 0 699

sziasztok.

mára kikelt 5 bronz pulykám a kotló alatt, 1 kitörte a hélyat de befulladt. 2 még alatta van, nem tudom mi lesz velük. alatta hagyom, ha vasárnapig még ül rajtuk, akkor még alájuk teszek 15 pulyka tojást, azok szombat-vasárnap kelnek. remélem sikerül alatta kikeltetni.

kiváncsi vagyok, mi lesz.

G.Zoli Creative Commons License 2011.06.01 0 0 698

Szia

 

Sajnos ma már nem állt lábra, szerintem reggelre vége lesz :(. 2-3 napja ugy tünt jobban lesz de most már szinte biztos hogy nem gyógyúl meg. Sajnálom őt nagyon jópofa pulyka volt.

Előzmény: janni68 (696)
capricorn18 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 697

sziasztok

Elkezdtek kelni a kis pulykáim a brahma kotló alatt.

A napokban nem lesz valakinek eladó napos, vagy pár napos pulykája?

janni68 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 696

Zoli

LIDÉRC hogy van?

Előzmény: G.Zoli (692)
laci980723 Creative Commons License 2011.05.30 0 0 695
üdva kispulyka hány hetes korában ,,hánnya a borsókáját"
SAMULU Creative Commons License 2011.05.29 0 0 694

Szép estét!!!

Pulyka csibék, 3 hetesek, és pulyka tojás Fehér, Bronz, és Réz szinű szülőktől,  pest megyében eladó!!!! A tojásokat igény szerint postán, vagy futárral is elküldöm!!

Érdeklődni: 06/30 32nulla4 nulla, nulla4

Minizsarnok Creative Commons License 2011.05.24 0 0 693

Nagyon sajnálom láttam róla képet amit feltettél.

Előzmény: G.Zoli (692)
G.Zoli Creative Commons License 2011.05.24 0 0 692

Neki neve van. Lidérc! :) Házi kedvenc nem esszük meg. Hátha valami csoda folytán lábra áll.

Előzmény: Minizsarnok (691)
Minizsarnok Creative Commons License 2011.05.24 0 0 691

Vágd le amíg van rajta hús :(

Előzmény: G.Zoli (690)
G.Zoli Creative Commons License 2011.05.24 0 0 690

Sziasztok

 

Van egy 2 éves pulyka kakasom ami kb 3 hete nagyon gubbaszt. Alig eszik és már nagyon le van fogyva. A doki valamilyen májbetegségre gondol de nem tudta megmondani mi baja. Milyen nyavaják támadják meg leginkább felnőtt korban őket?

ez-Ben Creative Commons License 2011.05.23 0 0 688

 

:) M.M. - tisztelt Szaktanácsadónk !

 

 ...aztatat sohasem lehet tudni ! mint ahogy azt sem- kivéve I'm- hogy mit is jelent az M.M. megszólitás. Minizsarnok-Marian, vagy Minizsarnok-Monori, vagy Monori-Marian vagy... és folytathatnám Monorig... ( A kispulyka bármilyen "öndöglesztő" lépésre is képes !:)

Előzmény: Minizsarnok (676)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.23 0 0 687

sziasztok .

 

keltetésre keresnék brahma , liba , kacsa és pulyka tojást v. húscsírke tojást , lehetőleg Szeged környékén , ha valaki tudna segíteni írjon rám ... előre is köszönöm a segítséget .

 

Roland

 

esetleg ha valaki jár szeged felé és így megtudnánk oldani ...

 

Minizsarnok Creative Commons License 2011.05.22 0 0 686

Törésmentes tojások témában annyit szeretnék megosztani veled küldtek nekem jól csomagolt törésbiztosított tojást 2500 Pénz volt a posta az alsó 2 repedt volt és a felében úszik a buborék úgy összerázták :(

Küldtem sima csomagként tojást úgy kérték, rendben megérkezett remélem az nem lesz bubis.

Szóval a postázás szerencse kérdése nem a biztosításé.

Előzmény: Törölt nick (685)
SAMULU Creative Commons License 2011.05.22 0 0 683

Üdv mindenkinek!!!

Bronz, Réz, és Fehér szülőktől,  40db,  3 hetes Pulyka csibék eladók, volna  még 30db tojás is ugyanezen szülőktől, eddig 70-80 % ban keltek ki a tojások!!!! Pest megyében, Dabas- Monor között  lakom!!

Érdeklődni: 06/30 32nulla 4nulla, nulla4

vargamami Creative Commons License 2011.05.21 0 0 682

Szia!

 

Köszi a válaszod, igazad van. Erre gondolhattam volna. De jó, hogy van ez a fórum és a tapasztaltak segítenek a kezdőknek.

Remélem most több pulykám marad mint tavaly. (tavaly egy sem maradt, mind elpusztult)

Előzmény: Minizsarnok (680)
Minizsarnok Creative Commons License 2011.05.21 0 0 681

Normális. A giliszta a hordozója a baromfiban lévő férgeknek hát én nem adnám nekik.

Előzmény: Vkoza (679)
Minizsarnok Creative Commons License 2011.05.21 0 0 680

Szia

 

Elvileg egyikkel sem túl jó ha együtt hagyod a kis kacsákkal meg kimondottan rossz ötlet a kacsa pancsol folyamatossan koszolja a vizet vízben fog állni az egész helyük a pulyka pipe megfázik és piszkos, a táptól erjedt vizet iszik majd. A pulyka maradhatna a kis gyöngyikkel de a kacsa legyen külön.

Előzmény: vargamami (678)
Vkoza Creative Commons License 2011.05.21 0 0 679

üdv pulykás társak. szerintetek az normális,hogy a pulykakas is kotlik az egyik tojoval;nálam is most kelnek kicsik három kotló alatt. rengeteg giliszta van trágyadombon,azt kaphatnak-e

vargamami Creative Commons License 2011.05.20 0 0 678

Szép jó estét mindenkinek!

 

A jövő héten kelnek a kispulykáim (vagyis remélem, mert így is 20 tojiból csak kb. 8 várható).

Ugyanakkor kel gyöngyim és vadkacsám, ez mind gépben. Kérdésem az lenne, hogy lehetnek e együtt vagy sem? Persze pulyka indító tápot adok majd nekik.

 

Választ előre is köszi.

Rixa68 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 677

De nem ám :-))) megfázni , megázni azt nem tudnak. A helyiség ahol vannak 22 fokos + a lámpa. Huzat sincs , óvatosan szellőztetek, hogy friss oxigént kapjanak. :-))))))))))))))))))

Előzmény: Minizsarnok (676)
Minizsarnok Creative Commons License 2011.05.20 0 0 676

ÁÁÁÁ dehogy :)

Mivel nem kotlóssal lesznek és fedett helyen nem hinném hogy ilyesmire lenne esélye Marianna pulykáinak :) 

Előzmény: ez-Ben (670)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!