Keresés

Részletes keresés

saintus Creative Commons License 2008.10.07 0 0 6819
Szerintem én egyszerű zártcellás polifomal oldom meg ezt a problémát. Nem szívja a vizet, és melegen tart. Lehet kapni is ilyen kajakba való formázott lapot belőle, de az drágább, mintha vennék túraboltban egy 2m-es tekercset...
Előzmény: Törölt nick (6803)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.07 0 0 6818

:) Így sikerült... :))

Tehát, én már több ülőalkalmatosságot kipróbáltam, mivel akármilyen kényelmes a kajak, a hátsóm csontossága miatt valamit mindig kell magam alá raknom... A polifoamot csak nyáron célszerű használni, amikor amúgy is mindegy, van-e alattad víz, vagy sem.. A spéci ülőpárna nekem túl lapos... Az önfelfújós cuccot viszont úgy alakítod, ahogy akarod, és hosszú távú kajakozásnál (valamint nőknek..) szerintem a legjobb választás! Arról nem is szólva, milyen masszív anyagból készült, és "tiszta, száraz, biztonságos érzést" nyújt hidegben is! ;) Nálam eddig ez viszi a pálmát!

Előzmény: Bazsa69 (6814)
Arza Creative Commons License 2008.10.07 0 0 6817

Csak késő este érhetnénk le pénteken. A másik meg, hogy a kislánnyal lehet, hogy elég is lesz kétszer fél nap. Egész napos túra még sok lenne neki - szerintem, főleg októberben. Nyáron még csak-csak, ha megfűszerezzük egy kis strandolással, stb :)

Előzmény: Bazsa69 (6815)
Arza Creative Commons License 2008.10.07 0 0 6816
Nekem ilyen van a Puffinban.
Előzmény: Bazsa69 (6814)
Bazsa69 Creative Commons License 2008.10.07 0 0 6815
Szerintem ha tehetitek, pénteken ugorjatok le. Igaz, így duplázódnak a szállásköltségek, de így a két félnapo program helyett másfél napos kajakozásban lehetne részetek. De Ti tudjátok...

Én pénteken reggel indulok és hétfő délutánig maradok... :o)
Előzmény: Arza (6813)
Bazsa69 Creative Commons License 2008.10.07 0 0 6814
Azért ennyire nem kell lekicsinyíteni, elég ha 500 kB-ig zsugorítod. :o)

Valahol láttam spéci kajakos ülőpárnát (ha jól tudom, az is valamilyen habosított anyag), aminek az az előnye a polifoam-mal szemben, hogy vízzáró, tehát nem engedi át a "fröccsös" ülésről a lét és nem is szívja magába azt.

(Nyunyóéknál 5500 Ft)


Előzmény: Törölt nick (6806)
Arza Creative Commons License 2008.10.07 0 0 6813

Jó, hogy visszajöttünk a témával. De miért is ne?

 

Ha minden igaz, mi ketten jövünk a lányommal, és szombat délelőtti indulást terveztünk, pénteken nem aludnánk ott. Szombaton majd ismerkedünk a közelebbi környékkel (Úgy tudom lesz még egy csapat, aki ekkor ér le), vasárnap meg csatlakozunk hozzátok.

Előzmény: Bazsa69 (6811)
Arza Creative Commons License 2008.10.07 0 0 6812
Bazsa69 Creative Commons License 2008.10.07 0 0 6811
Úgy látom, csak vissza kell jönnünk a témával! :o)

Üdv, Egyplusz!
Gyere bátran, szívesen látunk!
Aeroe megjegyzéséhez még annyit fűznék hozzá, hogy a faházak ventillátoros hősugárzóval fűthetők, ezért felárat áprilisban sem számoltak fel.
A szállásdíj kb. 2200 Ft/fő/éj.
A Tiszafüredi Családi- és Horgászkempingben leszünk (korábban már beraktam egy linket róla).
Esődzekit és gumicsizmát feltétlenül hozzatok, ha nem zuhog, csak szemerkél, evezünk (persze nem kötelező!).
Gumicsizma (guccsi) amúgy száraz időben is jól jön, mert sok helyen a vízreszállás iszapos parton történik.
Milyen hajóval jössz/jöttök?

Búsman barátunknak kéne egy fuvar Bpestről, a csónaxállítás nála egy nagyobb hátizsákkal megoldott, tehát nem foglalja a tetőcsomagtartót.
(Nekem elég nagy kerülő lenne, ráadásul reményeim szerint pénteken reggel indulok...)

Előzmény: aeroe (6809)
Emdzsí Creative Commons License 2008.10.06 0 0 6810
Hát igen, ki kéne próbálni, bár én egyszerű foamot használok de néha nem elég. A Mountexben láttam  egy 5cm vastagot kajakba, az meg már túlzás.:))
Előzmény: Törölt nick (6803)
aeroe Creative Commons License 2008.10.06 0 0 6809

péntek este érkezik le az első csapat, családi és horgász kemping, tiszafüred. első este barátkozás, szombaton és vasárnap evezünk, szerintem nem fogunk hajnalban felkelni, 10 óra körüli vízreszállással számolj, ha reggel érkezel. a víz kb. 100-150 m-re van a kempingtől, úgyhogy még az is lehet, h valahol máshol szállunk vízre - egy telefonszám jó lenne. szálláslehetőség sátorhely és faház. vasárnap is evezünk egyet, gondolom, picit korábban szállunk partra a nap végén, hogy még emberi időben haza lehessen érni.

 

egyébként könnyített túra lesz, néhány 9-12 éves gyerek is jön, kettes hajókban egy-egy felnőttel. meg egy böszme nagy felfújhatós kettes is jön, ne k1-gyel gyere, mert unatkozni fogsz :)

 

akármikor jössz, megismersz minket a színes banán alakú cuccokról a kocsik tetején. nem lesz tömeg a kempingben :)

Előzmény: Egyplusz (6808)
Egyplusz Creative Commons License 2008.10.06 0 0 6808
A Tisza-tó túrához én is csatlakoznék. Részletek? Mikor? Hol? Honnan? Hová?
Ozekimester Creative Commons License 2008.10.06 0 0 6807
nekem van olyan vadvizi kajakom amibe egy felfujható ülés van kis hab gyöngyökel.
eszméletlen mert az érzés olyan mikór egy.marék üveg golyón ülnél.
csúlszkálsz mindenfele.
ezek az önfelfujos matracok elég sérülékeny darabok.
viszont a kanadai neckykbe a szürke hab gumi ülés az igazán konfórtós.

..
Előzmény: Törölt nick (6806)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.06 0 0 6806
párna
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.06 0 0 6805

Köszönöm az instrukciókat, itt a kép!

usergt Creative Commons License 2008.10.06 0 0 6804

            

Előbb le kell venni a jpeg kép méretéből, mert lehet, hogy túl nagy.

 

             Új kép:  tallózás  

            

             kép megnyitása   

            

             feltölt    

            

             (image1) alatt: megjelenik a feltöltendő kép 

            

             (image1 alatt): beszúrás 

Előzmény: Törölt nick (6803)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.06 0 0 6803

Hogy kell ide képet beszúrni? :( Mindegy. Szóval Nyunyóék honlapján a galériában látható egy önfelfújós fenékalávaló.... :) Hasznos darab..

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.06 0 0 6802

Ezt láttátok már?

Előzmény: saintus (6796)
Emdzsí Creative Commons License 2008.10.06 0 0 6801
Tanulság: nem szabad abbahagyni az evezést.))
Amúgy teljesen megegyeznek a tapasztalataink az 505-el kapcsolatban.
Előzmény: saintus (6796)
Goosnargh Creative Commons License 2008.10.06 0 0 6800
Sajnos nálam is hasonló programok zajlanak már egy hónapja hétvégente és a jövő hétvége is erről fog szólni : ablakcserék voltak, vakoljuk a házat aztán festés. Ezek miatt sajnos nem tudok menni a Tisza tavi záró hétvégére :(

Előzmény: Emdzsí (6773)
saintus Creative Commons License 2008.10.06 0 0 6799
Amelyik párnázott, az jó...
Előzmény: oldstruggler (6797)
Uldin Creative Commons License 2008.10.06 0 0 6798

>Van egy kis kellemes alap-dölöngélése, de nem viszi túlzásba.

 

A SeaCruiser is billegős picit de megszoktam gyorsan. Az egyenestartással nincs gond, ha a skeget leengedem, akkor fordulni sem nagyon akar.

 

Az elsődleges stabilitását próbálgatván én szépen belefordultam a vízbe megtaláltam a szöget, ahonnan nincs visszaút, szóval egyszercsak lent voltam mint egy tőkesúly, vagy mint, a kis eszkimó, aki otthon felejtette az evezőjét. Aztán jobbnak láttam kikászálódni a kajakból. Amikor a felszínre kerültem látom és hallom, hogy egy horgász, aki a lehorgonyzott ladikjából pecázott, torka szakadtából hahotázik, tetszett neki az esemény. Szerencséje, hogy röhögés közben megkérdezte tőlem, hogy kihúzzalak, vagy ki tudsz mászni....

 

Én mostanság felöltözöm rendesen az evezéshez, annyit nem ér a dolog, hogy lefagyjanak a veséim. Lassan vennem kell egy hullámkötényt is, mert mostanság már nem esik jól  az oldalról befröccsenő víz.

 

Egyébként nagyon jó most a víz, a Tisza, Maros, kevesebb a motorcsónak, őszi színekben pompázik az ártéri erdő. A vízszint pedig ideális a túrázgatáshoz.

Előzmény: saintus (6796)
oldstruggler Creative Commons License 2008.10.06 0 0 6797
Ilyen időben melyik csónaknak nem hideg az ülése?
Előzmény: saintus (6796)
saintus Creative Commons License 2008.10.05 0 0 6796

Nagy itt az uborkaszezon mostanában...

 

A hétvégén evezgettem kicsit a 505-ösben, és egész kellemes kis csónaknak tűnik. Mondjuk az időjárás nem volt túl felemelő a tesztelés közben, de legalább nem fagyott, na. Szóval a kajak s:tabilitásra kellemes. Van egy kis kellemes alap-dölöngélése, de nem viszi túlzásba. Sajna erre a hajóra is jellemző az, hogy ha megdöntöm olyna 10 fokban, akkor onnantól egyeneltes erővel érhetem el a beborulás állapotát (amit az időjárásra való tekintettel csak egy stég mellett próbálgattam). Persze ez az erő jó nagy, tehát emiatt nem nevezném instabilnak a csónakot... Sőt... Az egyenestartásával lehetnek bajok. Ha abbahagyom az evezést, erőssen fordul az utolsó húzás irányába. Mondjuk evezés közben nincs vele baj, főleg, hogy van kormánylapát (amit persze enyhe ellenérzésem miatt nem sokat használtam). Viselkedésben hasonlít az ysakhoz, csak  kisebb az elsődleges stabilitása (ami szerintem jó) roszabb az iránytartása (csak kicsivel, és a kormány nélkül) és ocsmány módon fúrja magát a hullámokba (amit az ysak sokkal szebben tenne). Sajna egyáltalán nem húzták fel az orrát, amitől még a dunán is sikerült felöklelni néhány követőhullámot...

 

Ja, és hideg az ülése... Nagyon!

Uldin Creative Commons License 2008.10.04 0 0 6795
libazzoli Creative Commons License 2008.10.03 0 0 6794
"Tarts velem, meglátod, uralkodni fogunk a galaktikán"
Előzmény: Emdzsí (6793)
Emdzsí Creative Commons License 2008.10.03 0 0 6793
Mi egy éttermet ürítettünk ki, amikor hangmérnök kollegám elkezdett énekelni:)) A riadt német házaspárok menekülőre fogták a dolgot, ilyen muzikalitásra, hangélményre nem számítottak:))
Előzmény: libazzoli (6792)
libazzoli Creative Commons License 2008.10.03 0 0 6792
Nekem fordított élményeim vannak. Egyszer Csongor szivar segítségével nagyrészt kiürítettünk egy (dohányzó) vasúti kocsit.
Előzmény: szőrmók (6791)
szőrmók Creative Commons License 2008.10.03 0 0 6791
Kuba = Cuba és A Havanna szivarok. Ha más szivja szeretem az illatát .Én csak egyszer próbáltam de (gyomor) felkavaró élmény volt.
Emdzsí Creative Commons License 2008.10.02 0 0 6790
Nem egészen:))
Előzmény: libazzoli (6789)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!