Keresés

Részletes keresés

ágika1 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 458
Kombináld az alufóliát a törülközővel!
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.14 0 0 457
Nincs mit, remélem sikerül valamelyik módszerrel "pirulást" elérni:-) Korábban olvastam itt a fórumon egy alufóliás megoldásról is ...
Előzmény: ujvarosinekata (456)
ujvarosinekata Creative Commons License 2010.01.13 0 0 456

Szia!

Megpróbálom legközelebb,habár normál alakú,és nem sokkal lóg ki a tartóból vagy miből:)Azért hátha...Most olvastam,hogy valaki letakarja a kukkoló nyílást is egy vastag törülközővel.Ezt is kipróbálom...

Köszi még1x:Kata

Előzmény: .ETNA. (455)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.13 0 0 455
Szia!

Tényleg el sem tudom képzelni, hogy miét nem süti meg rendesen. Volt, aki felvetette itt a fórumon, hogy talán túl magas a kenyér... nem tudom, az én kenyerem (1 kg-osat szoktam sütni) is mindig magas és mégis szépen megsül a teteje, pedig csak egy Hausmeisterem van.

Esetleg próbáld ki, hogy csak egy kis kenyeret csinálsz (ami nem jön fel olyan magasra stb.), mondjuk egy fél kilósat, vagy legalább is az eddig sütött kenyér felét. Ez egyszerű is, hiszen mindenből csak a fele kell.... hátha...
Előzmény: ujvarosinekata (454)
ujvarosinekata Creative Commons License 2010.01.13 0 0 454

Sziasztok!

Karira kaptam a férjemtől egy Sencor típusú kenyérsütő gépet.nagyon jó,már többször sütöttem kenyeret és egyszer már egy foszlós kalács receptet is kipróbáltam,az is jó lett.Egyetlen(de nekem nagy)problémám,hogy nagyon hókadt fehér marad a héja,főleg felül,de még dark programon is.Mi az oka,mit lehet tenni?Vagy a gépem rossz?

Nagyon +köszönném a választ.

Kata

Macküsajt Creative Commons License 2010.01.09 0 0 453
Sziasztok! Nincs valakinek Salco tipusú kenyérsütő géphez használati utasitása? Épitkezés után valahová elkeveredett és most nem tudjuk használni. Ha valaki esetleg beszkennelné és elküldené azt megköszönném.
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.08 0 0 452
Nah, erre most látom, hogy átment mind a két hsz:-)))))
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.08 0 0 451
Írtam az előbb és nem ment át, ezért újra leírom:-))

Az öcsém is így járt, a receptük rossz volt, bár azóta sem értem, hogy ez hogyan lehetséges, de a tények ezt támasztják alá.

Azóta van normális kenyerük, amióta az én gépem használatijában szereplő receptek alapján készítik. Korábban beírtam már az alapreceptet, olvass vissza és próbáld ki... hátha:-)
Előzmény: kicsicicamica (448)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.08 0 0 450
Szívesen, egyébként az öcsém is így járt, egyszerűen rossz volt a recept (bár azóta sem értem, hogy ez hogy lehet, de hát a tények ezt igazolják). Azóta van normális kenyerük, amióta az én gépem használatijában szereplő receptek alapján csinálják ők is a kenyeret. Olvass vissza, korábban bemásoltam az alapreceptet, talán próbáld ki... hátha:-)
Előzmény: kicsicicamica (448)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.08 0 0 449
Szívesen, egyébként az öcsém is így járt, egyszerűen rossz volt a recept (bár azóta sem értem, hogy ez hogy lehet, de hát a tények ezt igazolják). Azóta van normális kenyerük, amióta az én gépem használatijában szereplő receptek alapján csinálják ők is a kenyeret. Olvass vissza, korábban bemásoltam az alapreceptet, talán próbáld ki... hátha:-)
Előzmény: kicsicicamica (448)
kicsicicamica Creative Commons License 2010.01.08 0 0 448
köszi a választ, még csak a használati utasításban kapott recepteket próbáltam, de szigorúan az előírt mennyiségeket adtam hozzá.
mégsem volt jó.
Előzmény: .ETNA. (444)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.07 0 0 447
Most már tényleg le fogom fotózni az egyik kenyeret és felteszem ide, már az is eszembe jutott, hogy ami nekem szépséges-tökéletes kenyér, másnak lehet, hogy nem is lenne az?? Hm... No, majd a fotók alapján eldöntitek:-)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.07 0 0 446
Háát passzolok, tényleg nem tudom ..

Esetleg az élesztő??? Ha mindent az alaprecept szerint csináltál, jó volt a liszt is, akkor csak az élesztőre tudok gondolni.

Igaz, hogy nem emlékszem pontosan, hogy melyik élesztőnél éppen milyen hibája volt a kenyérnek, de vagy összeesett, vagy fel se jött stb.stb., tehát azt biztosan állíthatom, hogy egyik zacskós élesztővel sem sikerült olyan kenyeret sütni, mint a SAFT-tal. A Saft-ból mindig egy-két tucatot szoktam venni egyszerre a Metroban, vagy a Corában, kb. 75 Ft/zacsi körül szokott lenni az ára.

Hogy őszinte legyek én zacskós élesztőből csak és kizárólag ezt használom, így a többiről csak a feledés homályába vesző "emlékeim" vannak, vagyis tulajdonképpen nincsenek:-) Ezért nem tudom biztosan megmondani mi lehetett a gond, inkább csak tippeltem.
Előzmény: Attila58 (445)
Attila58 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 445

ETNA.

Ugyanugy csináltam mindent ahogy leirtad a 370- hsz,  de  a teteje  nem olyan sima hanem hepehupás .Sima liszt +teljes kiörlésüvel kevertem stb stb  .

Mondjuk az élesztö az zacskos volt de nem saft.

Szerinted mi a gond?

kösszi

Előzmény: .ETNA. (444)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.07 0 0 444
Szia ! Nézd meg, hogy a 440-es hozzászólásomban hivatkozott korábbi hsz-ekben írt receptek szerint készíted-e a kenyered. A hozzávalók mennyisége a legfontosabb és persze az élesztő.

Ha csak teljes kiőrlésű kenyeret sütsz teljes kiőrl. progin, akkor zömök, tömör kenyeret kapsz ez a liszt tulajdonságaiból adódik - így ez ilyenkor természetes.

De ha alap, vagy gyors progin készíted a fehér+teljes kiőrl. liszttek keverékéből (vagy sima fehér lisztből) a kenyered, és betartod a receptben megadott víz, liszt, élesztő mennyiséget.... akkor (ha csak nem hibás a géped) nem lehet gond.

Némelyik kenyérsütő használati utasításában olyan vacak receptek vannak, hogy ihaj..
Előzmény: kicsicicamica (443)
kicsicicamica Creative Commons License 2010.01.06 0 0 443
sziasztok!

tudnátok tanácsot adni nekem arra vonatkozólag, hogy hogyan lehetne a kenyerem lazább?
mert fura módon akármivel próbálkozok, nehéz és tömör kenyeret sikerült eddig sütnöm.
Cumbi Y17DT Creative Commons License 2010.01.06 0 0 442
Köszi Etna és Bubó Bubó.
Előzmény: .ETNA. (439)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.06 0 0 441
Szerintem sem igazán számít, bár a kétlapos - elvileg - alaposabban kever?? - talán, nem tudom, egykarosom még nem volt, de mivel a kétkaros szuper... ha már lehet választani, inkább ezt választanám a későbbiekben is:-)

Az egykarosban azt hiszem kisebb a maximálisan süthető kg-os kenyér???
Egyébként ahogy itt olvasgattam a hsz-ekben, a legtöbben kilós kenyeret szoktunk sütni.

Az 1 kg-os alaprecepteket: fehér búza liszt teljeskiőrlésűvel keverve és a csak teljes kiőrlésű lisztből készülő kenyérhez valót is beírtam korábban. Ha kisebb kenyeret süthet valaki a gépén, elegendő ezt a receptet, ill. minden hozzávalót arányosan lecsökkenteni.

Ja és a kenyérsütők többségének használatijában lb-ben (fontban) adják meg a kenyér súlyát, a váltószám 0,45. Magyarán egy kétfontos kenyér 90 dkg-os - tehát nem is 1 kg-osra, hanem 2 fontos - 90 dkg-osra vonatkoznak az alapreceptjeim:-)
Előzmény: ágika1 (435)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.06 0 0 440
Kedves Siletto, nem másolnám be újra a recepteket, de beírom a hozzászólásaim számát, légy szíves olvass vissza, az alább megadott hozzászólásaimból kimásolhatod a recepteket:

413-as hsz.

377-esben receptek: francia, barackos, tejes, tojásos és európai fekete kenyér

370-esben: alaprecept az 1 kg-os kenyérhez, továbbá ebben leírtam a pizza (langallo, pompos - ugyanaz a tészta) receptjét, bemásoltam egy kakaós kalács receptet és

szinten a 370-es hozzászólásban írtam le a saját "fejlesztésű" :-) karácsonyi édes, fűszeres kenyerem receptjét is - ezt idén csináltam először, de egészen fini és illatos lett:-)

359-esben fotó a bekészített hozzávalókról és a pizzához megdagasztott-kelesztett tésztáról

353-asban a lisztekről írtam

Tanácsok, receptek: 300, 302, 305-ös hozzászólás

291-esben receptek: olasz és fűszeres kenyérhez.
Előzmény: Stiletto (434)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.06 0 0 439
Olvasd el a 400-as hozzászólásom, ebben egy hasonló kérdésre már leírtam, hogy - szerintem - mire figyelj a vásárláskor!!!!!!!
Előzmény: Cumbi Y17DT (437)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.06 0 0 438
ne kapd fel a vizet, inkább olvass vissza, a "Mindennapi kenyerünk" c. - most nem nagyon pörgős topikot is ajánlom
Előzmény: Cumbi Y17DT (437)
Cumbi Y17DT Creative Commons License 2010.01.06 0 0 437
Látom senki nem akar érteni a gépekhez. Azért köszi.
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.05 0 0 436
nincs itt olyan sok hozzászólás, érdemes visszaolvasni, illetve van még a "Konyhaasztal"-on kenyerekkel foglalkozó topik
Előzmény: Stiletto (434)
ágika1 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 435
Számít hogy 1 vagy 2 karos a gép?  Szerintem csak a mennyiséget határozza meg, lehet ugyanazt a receptet használni.
Stiletto Creative Commons License 2010.01.05 0 0 434
"Használja valaki egyáltalán azokat a recepteket, amiket a kétkaros gépben süthető kb. 1 kg-os kenyérhez írtam??"

Szívesen használnánk, tudsz adni egy linket?
Ellenőrizni fogjuk a lapátokat, és kipróbáljuk a javasolt SAFT élesztőt is. Remélem, kapható a sarki boltban.
Előzmény: .ETNA. (430)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.05 0 0 433
A gép formája biztosan nem jelent gondot, nekem is Hausmeisterem van, az ovális formájú HM-1300-as típus.

Nem használok gyárilag előkészített kenyérlisztet. A többségükben adalékanyagok is vannak (térfogatnövelő, csomósodásgátló stb.), nekem emiatt ezek nem tetszenek. Külön - külön vásárolom meg a hozzávalókat, a liszteket általában a Herbáriában, s ezeket keverem a receptben megadott arány szerint.

A csak teljes kiőrlésű lisztes 1 kg-os kenyérhez teljes kiőrlésű progin:
320 ml + még 1 nagy adagolókanálnyi víz
560 gr liszt
2 kis só
3 nagy cukor (leginkább barna cukor)
3 nagy vaj vagy olaj
2 kis zacskós porélesztő

Vannak olyan bolti bekevert lisztfajták, ahol az ELŐKÉSZÍTETT KENYÉR (ez az én gépemen pl. 3 óra 20 perces) programot kell használni, de a FRANCIA program is jó lehet. Ezekben az un. önkeltetős lisztekben van élesztő is, ezért azt már pluszban nem kell hozzáadni.
Előzmény: TTNora (427)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.05 0 0 432
1 kg-os kenyérhez friss élesztő:

kb. kétujjnyi langyos tejbe egy kis cukor, belemorzsolni az 50 gr-os friss élesztő kb. EGYHARMAD részét. Nekem villanytűzhelyem van, így bekapcsolom az egyik lapot és mellé - a lap közelébe - teszem a csészét, így a tűzhely melegének hatására sec-perc alatt szépen felfut az élesztő. Akkor jó, amikor szép "habos" a teteje.

1 kg-os kenyérhez porélesztő:
2 kis adagolókanálnyi
Előzmény: moxxx85 (424)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.05 0 0 431
Vagy rossz a recept, vagy kevés az élesztő, vagy nem volt jól a helyére téve a keverőlapát - ezért nem keverte szépen össze... bármi lehet.

Érdemes pontról pontra kizárni a lehetőségeket: pl. tutira ellenőrizni, hogy jól van-e a lapát betéve, kipróbálni a gyorsélesztős receptet - ha ezzel jó, akkor az élesztő volt a hibás. Az 1 kg-os kenyér TUTI alapreceptjét korábban már bemásoltam többször is, keress vissza és próbált aszerint, hátha a recepted rossz... stb.stb.



Előzmény: Stiletto (429)
.ETNA. Creative Commons License 2010.01.05 0 0 430
Használja valaki egyáltalán azokat a recepteket, amiket a kétkaros gépben süthető kb. 1 kg-os kenyérhez írtam?? Mert azokkal a receptekkel tényleg mindig szép a kenyér.

Már írtam többször is, hogy a SAFT francia gyorsélesztő a legjobb. A kezdetek kezdetén végig kísérleteztem az összes porélesztőt, ami csak Magyarországon kapható (a legolcsóbbtól a legdrágábbig), és a SAFT bizonyult a nyerőnek. Ez stabil és megbízható MINDIG !!! Még akkor is, ha pl. a már felbontott és két napja a hűtőben tárolt zacsiból öntöm a kenyérhez - mert hogy egy zacskó egy kenyérhez sok, miután csak két kis adagolókanálnyit kell az 1 kg-os kenyérbe tenni.

Az, hogy nem sül meg a teteje - hanem szinte fehér - valóban inkább konstrukciós, de legalább is az adott gép gyári hibája, programhiba, lehet.
Stiletto Creative Commons License 2010.01.05 0 0 429
Köszi a választ.
De ha nem dolgozott az élesztő, attól még lehet finom a kenyér? Merthogy a lenti képen lévő kenyerünk nagyon finom (ma is azt reggeliztem :) annak ellenére, hogy olyan "csomós" a teteje. A kenyér alsó fele szép tökéletes.
Előzmény: TTNora (425)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!